Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Válka na Ukrajině

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 21. dubna ve 20:28.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  MichP doufám. Snad už válka brzy skončí.

  Příspěvek z 21. dubna ve 20:04, upravený po 4 minutách.
  MichP v něm napsal:

  dzugaráček -

  Kromě Azovstalu :-)

  Edit: a v vzduchu začíná smrdět embargo na ruskej plyn od Itálie, je na to připravena a uzavřela dohodu o zvýšení dovozu plynu z Alžírska a Angoly

  Edit 2: A i když bude mít rusko Mariupol v rukou, myslím že po Mariupolu budou furt rozezlí příslušníci Azovu a škodit ruským silám :-D

  Příspěvek z 21. dubna ve 20:04, upravený po 14 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Upozornění: Dnes kdo má zájem poznat jaký je Volodymyr Zelenskyj, dívejte se na ČT 2 ve 20:00 hodin.
  Volodymyr Zelenskyj
  Jak se z televizní hvězdy stal válečným hrdinou? Portrét ukrajinského prezidenta a nejobdivovanějšího muže současnosti, kterého chce Vladimir Putin zlikvidovat. Francouzský dokument. Dnes 21.4.2022 ve 20:00 na ČT 2
  Tam poznáte historické příběhy Ukrajiny a hladomoru zaviněné Ruskem a přinuceni do vstupu do Sovětského svazu a probíhající válce, Donbasu a o Krymu jak to vše bylo. Doporučuju vám se na to podívat proto aby někteří z vás nepsali blbosti, o věcích o kterých nemáte ani ponětí.

  Legatus: měl bys ses na to podívat před tím než něco napíšeš o Zelenském (prezident Ukrajiny)

  Příspěvek z 21. dubna v 19:40.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Mariupol padl. :-(

  Příspěvek z 21. dubna v 6:56.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Britský premiér Johnson se prý vyjádřil, že vyjednávat s Putinem je jako vyjednávat s krokodýlem, který má vaši nohu v čelistech. A myslím, že měl pravdu.

  Příspěvek z 21. dubna v 1:50.
  –MM– v něm napsal:

  Papoušek_Nfnf: Nevím, jestli jde v Rusku dělat skutečně nezávislý průzkum veřejného mínění. Vláda chce udržovat dojem, že je obyvatelstvo na její straně a že je ve své roli nenahraditelná.

  Pokud tento konflikt nemá žádný filozofický půdorys a určitá část ruského obyvatelstva nadšeně souhlasí především proto, že státem řízená televize říká, že je to dobrý nápad, tak se nabízí snadné řešení – stačí vyměnit rozhodující osoby. Jestli existuje tato válka jen proto, že ji Putin chce, tak bez Putina bude po válce (a státní televize už to nějak vysvětlí, třeba „teď už žádní nacisté na Ukrajině nejsou, vyhráli jsme, hotovo:-)). Což je opět jiná situace než u zhoubných ideologií z dvacátého století. Kdyby někdo zabil uprostřed druhé světové války Hitlera, nejspíš by usedl na jeho místo jiný nacista. Podobně jako po smrti Lenina usedl na jeho místo Stalin. Myšlenky nejde tak snadno zničit.

  Příspěvek z 20. dubna ve 21:19.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  přijde* pardon za tu chybu. Nestihla jsem to upravit;-D;-D

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:59, upravený po 20 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Upozornuji že momentálně přes 80 % Rusů schvalují vše co se ted děje na Ukrajině. A dělají různé oslavované akce na podporu Putina a války na Ukrajině, hodně kdo na ulicích odpovídá žurnalistům že Ukrajina by měla být dávno zničena a spálena ale neříkají z jakého důvodu to chtějí, protože je jasné že Ukrajinci nic špatného jim neudělali tak samo jako napadeni Ruskem Arménii a Čečensko. Ukrajinci jsou mírumilovní lidé kteří se nechystali k žádné válce a starali se jenom o sebe a v jeden moment přišli o všechno i o svoje historické dědictví.

  EDIT: A co se týče Pandora Papers tak chci říct že např. Putin je nejbohatší člověk světa a že ty majetky a peníze má schované po celém světě a taktéž ta celá Ruská duma která sedí v Kremlu a ti všichni co jsou kolem nich také mají schované nakradené miliardy.U nás také Někteří politici kradli peníze, tak to neznamená že do nich někdo přijít střílet a házet bomby. Co na to říkáte? Je to tak?

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:50.
  –MM– v něm napsal:

  Legatus: Já neberu Rusy jako agresory, ale jen Putina. :-)

  na mě působí velmi podobně jako nedávná již nejspíš zapomenutá epidemie Covid 19, všude v médiích vidíme pouze jeden pohled na věc
  Problém pandemie naopak byl, že bylo všude v médiích a v politice až moc pohledů na věc. Kdyby existoval jen jeden správný pohled, tak se nevystřídají čtyři ministři zdravotnictví a nevznikaly by rozhovory s desítkami osobností z různých nesouvisejících disciplín lidské činnosti. Novináři neměli žádné srovnané noty, jak mají o problému informovat, každý bral informace, kde se dalo (někteří hledali spíš senzace). Na rozdíl od současné krize nikdo nebyl doopravdy umlčovaný, jen tomu chaosu chyběl moderátor.

  vidíme pouze jeden pohled na věc, že Rusko je agresor a snaží se pouze ničit a zabíjet
  Však já se ptám na nějaké alternativní vysvětlení. A to mi nikdo nechce říct. :-(
  Pokud se Putin snaží o něco jiného… o co?

  hodně rychle se zapomnělo na kauzu Pandora Papers, napojení na různé oligarchy, korupce
  Ani v případě Ukrajiny nesoudím obyvatele podle tamního prezidenta.
  Na lidi z Pandora Papers nedosáhne justice ani ve vyspělejších státech. Je to smutné u nás (v případě expremiéra Babiše) a je to smutné i v případě Ukrajiny. Neznamená to ale, že by se měli tito daňoví vykukové střílet. Pokud se ocitnu na divokém západě u pistolnického duelu, na jedné straně je ozbrojený zloděj a na druhé straně neozbrojený zloděj… jsou to sice oba zloději, ale ten souboj je nefér, ne? Nepřijde mi zase tak nemorální pomoct slabšímu, pokud je jeho cílem zatlačit nepřítele zpátky.

  Skutečná eskalace by byla, kdyby NATO půjčilo Ukrajině atomovou bombu.

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:47.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Putin také řekl že Ukrajina nikdy neexistovala a že Ukrajinu vymyslel Ruský komunista Lenin. Celý svět ví a zná hranice Ukrajiny a že existuje Ukrajinský národ. Z historie je známo že Ukrajina byla založena v pravěku a tenkrát Rusko ještě zdaleka neexistovalo. Tenkrát byl založen středověký stát Kyjevská Rus. A když Putin bude považovat ČR za Ruský stát a nebude uznávat ČR, také prohlásí že v Česku žijí Ruské lidi které jsou nějakým způsobem utlačované, Takže jak je to podle některých z vás? Je důvod napadnout na Českou Republiku a obsadit ji a utlačovat české občany svými novými pravidly? Co když řekne že Český stát neexistuje a nikdy neexistoval a že ČR vymyslel Lenin. Za další je to zajímavé co napsal Legatus o tom že ne každý Ukrajinec trpí, zajímavé který z nich z té války netrpí z toho vyplývá že možná někteří z nich z toho mají i radost, zajímavé že o té radosti jsem od Ukrajinců ještě nikde neslyšela. Také je zajímavé jak Ukrajinci mají bránit svoji zem bez zbraní. Ukázalo se že diplomaticky v žádném případě s Ruskem nejde domluvit se, pořád i při jednáni s nimi padají bomby na Ukrajinu a Rusové pořád stojí na svém že chtějí pro sebe Ukrajinské území. Z toho vyplývá že to co jsi napsal nemá žádný smysl. Za další kdyby oni krásně prošli bez boje celou Ukrajinou je známo že by oni postupovali dál na Evropu, protože hlavní výrok Putina po tom co on se stál prezidentem byl že Rusko nemá hranice a všechny státy co byly za sovětského svazu pod nadvládou Ruska musí vrátit se zpět a to znamená že mezi ty státy spadá Česko, Polsko, Madarsko, Slovensko a pobaltské státy a další. Další jeho prohlášení bylo že Rusko bude vládnout a rozkazovat celému světu, říká že nastaví nový pořádek ve světě podle toho jak to představuje Rusko. Rusko je postaveno na samých lží je to totálně prolhaný stát který terorizuje celý svět dlouhé roky, různě vydírá Evropu Ruským plynem a vyhrožuje jadernými zbraněmi. Ukrajinci nepřejí být znova pod nadvládou Ruska a nikdy nechtěli akorát kdysi byli přinuceni vstoupit do sovětského svazu, tenkrát se jim nepodařilo ubránit se a zažili od nich hladomor, potom přijeli na Ukrajinu, sebrali jim veškeré potraviny, obklíčili vesnice a nechali tam miliony Ukrajinců umírat hlady a také miliony tam zemřeli, dospělí i děti ležely z hladu mrtví po ulicích. Zajímavé jestli by se ti tohle všechno líbilo co vidíme i dnes v Ukrajině aby se to stalo i v České Republice?

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:38.
  Jarda190 v něm napsal:

  Legatus Ukrajina by to ráda vyřešila diplomaticky, ale rusko nechce (spíš Putin) a proto je důležité jim tam dodávat zbraně, protože kdyby ukrajině došly tak by to byl velký problém...:-(

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:32.
  MichP v něm napsal:

  Legatus

  Ty zbraně je potřeba tam dodávat, protože jak říká pralinka, vůbec se s nimi nejde domluvit... A Ukrajina se nevzdá, ono taky se nehodí západu aby mělo Rusko hranice s slovenském.

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:25, upravený po 7 minutách.
  Lívanečka v něm napsala:

  Pitrys: Možná i víc a nikdo neví kolik jich bylo (možná i teď je) poznamenáno. To bych ale odbíhala

  Jasný, že ne každý Rus je špatný a ne každý Ukrajinec dobrý. Válku si ale bohužel nevybírají občané, ale jejich vláda (jakože jo, vybírají si tu vládu, ale hej).
  Jak zde někdo popisoval negativní zkušenosti s Ukrajinci, tak nám ve vnitrobloku nějací dva kluci, co přijeli z Ukrajiny rozmlátili keramiku, sklo a lavice, co jsme měli na zahradě, ale nesoudím za to všechny Ukrajince, zase znám mnoho dobrých ;-)
  Nepřijde mi fér, přestat pomáhat, jen kvůli tomu, že jsem měla „štěstí" na blbé lidí :/

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:25.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Legatus: A jak si představuješ takové „mírové jednání“, když hned na prvním „jednání“ se dohodly „humanitární koridory“ pro evakuaci civilistů, a od té doby Rusové již přes měsíc soustavně střílejí na civilisty, kteří se pokoušejí se po těch koridorech evakuovat? Cokoli se na „mírových jednáních“ dohodne, bude znamenat akorát to, že Ukrajina v zájmu mírového řešení v něčem ustoupí a Rusko na ně stejně bude střílet dál.

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:18.
  Pitrys v něm napsal:

  Hitler byl taky cvok a kvůli tomu umřelo 60 milionů lidí.

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:14.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Těžko říct, jak Putin „vypadá“, ale z jeho slov i činů je patrné, že prosazuje nadřazenost ruského národa nad ostatními. Snaha likvidovat některé národy, násilné porušťováni neruského obyvatelstva, snaha o „konečně řešení ukrajinské otázky“ - to je přesně to, o co při násilném poněmčování a při snaze o likvidaci jiných národů usilovali nacisté, a už před nimi se o něco podobného snažil Stalin.

  Ovšem nelze vyloučit i další možnost, že Putin je vážně nemocný, že už brzy umře a že chce vzít celý svět nebo aspoň jeho část s sebou. Ostatně něco podobného dělají i sebevražední atentátníci. A nebo ze prostě zešílel a jeho psychiatři se bojí mu to říct.

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:11.
  Pitrys v něm napsal:

  -MM-: To je sice pravda až na jedno: Putler je prostě cvok. :-D

  Příspěvek z 20. dubna ve 20:04.
  Legatus v něm napsal:

  A právě tohle je ten zásadní problém :-) kdo se jenom trochu odchýlí od názoru většiny, údajně toho „správného“ názoru, tak automaticky obhajuje Rusko a Putina :->

  Danielenl měla určitou zkušenost a pohled na věc, který nebyl po chuti většiny uživatelů a okamžitě jak smečka hladových vlků jste se seběhli a začali se jí snažit vštěpit, že nemá pravdu a vše si možná vymyslela apod.. krásná ukázka manipulace a nepřijetí jiného názoruok

  No a k tomu jak to vidím, tak nejsem zastánce ani Ruska, ale ani Ukrajiny, protože to na mě působí velmi podobně jako nedávná již nejspíš zapomenutá epidemie Covid 19, všude v médiích vidíme pouze jeden pohled na věc, že Rusko je agresor a snaží se pouze ničit a zabíjet, Ukrajina je Svatá zem a kdokoliv je proti ní jenom z 1% automaticky podporuje válku, takže tohle je to házení do jednoho pytle jak zmiňoval MichP.

  Ukrajinský „batalion“ Azov jsou velmi mírumilovní chlapíci a velice pomáhají celé zemi a pozdrav „Sláva Ukrajině", jak teď je velmi moderní určitě nebyl pozdrav nacionalistů a banderovců.

  Jsem zastánce míru a proto je mi velmi líto nevinných obětí a zbytečné prolití krve, nedokážu si ani představit to utrpení... nicméně jak se tady veselé hlásá „posílejte zbraně na Ukrajinu, všichni, co nejrychleji“ , tak každý kdo tam pošle zbraně má právě tuhle krev na svých rukách..... Neříkám tím, že by se Ukrajina měla vzdát ale priorita by měla být snažit se znovu o mírové jednání a ukončení tohodle zbytečného krveprolití, posílání zbraní jen eskaluje konflikt.

  Na závěr ještě jedno připomenutí k osobnosti roku 2022, který se stal idolem demokracie a snad pro některé i Bohem. Volodymyr Zelenskyj není jenom prezident ale je to i herec a hodně rychle se zapomnělo na kauzu Pandora Papers, napojení na různé oligarchy, korupce apod. A to prohlášení před pár dny typu: „Pokud jste naši přátelé nebo partneři, dejte nám zbraně" vyznívá spíše jako výhrůžka, ale každý ať si to přebere podle sebe :-)

  Tím chci hlavně říct, že mince má vždy dvě strany, ne všichni Rusové jsou agresoři a ne každý Ukrajinec je oběť.

  Příspěvek z 20. dubna v 19:25.
  –MM– v něm napsal:

  Pitrys: To žádný přesah není. Proč je cílem mít jeden stát?
  V čem by Ukrajina jako součást Ruska měla fungovat jinak, než funguje jako soused Ruska?

  A pokud si to zobecníme… znamená to, že by si i Ukrajinci mohli říct, že považují Rusy za Ukrajince a sjednotit všechny Ukrajince do jednoho státu? Nebo Američani můžou říct, že považují Rusy za Američany a že se tedy silou sjednotí? Pochybuju, že si to Putin takhle představuje. :->

  Příspěvek z 20. dubna v 19:10.
  Pitrys v něm napsal:

  Putler to prý řekl v projevu. Neuznávají Ukrajinský národ, Ukrajince považuji za Rusy a chce sjednotit Rusy do jednoho státu.

  Příspěvek z 20. dubna v 18:14.
  –MM– v něm napsal:

  Mně pořád vrtá hlavou, o co se vlastně na Ukrajině bojuje. Chybí mi tam nějaký filozofický přesah, nějaká ruská velká pravda, která je v rozporu s naší velkou pravdou… doufal bych, že se válka vede o něco civilizovanějšího, než „chceme překreslovat hranice, protože chceme“. Proto jsem začátkem února v poradně tipoval, že žádný ozbrojený konflikt nebude. Společensko-ekonomický systém v Rusku není až tak jiný než ve vyspělých zemích, je to pořád víceméně-liberální kapitalismus, akorát s vyšší mírou korupce a menším vlivem voličů na chod státu. Putin nevypadá, že by chtěl srovnávat třídní rozdíly jako komunisté, ani že by chtěl upřednostňovat biologickou či kulturní nadřazenost lidských ras či národů jako nacisté. Kdyby teoreticky ovládal celý svět, vypadal by jinak? Jak?

  Mohl by mi to prosím vysvětlit někdo z těch, kdo obhajují Rusko?
  Třeba Legatus? Tiše tudy chodí a hodnotí zdejší příspěvky opačně než většina lidí, tak by mě zajímalo, jak to vidí. Sice nemůžu zaručit, že ho tady nikdo nekousne, ale minimálně já jsem ochotný poslouchat a konstruktivně nekousat. :-)

  Příspěvek z 20. dubna v 0:11.
  Jarda190 v něm napsal:

  Nejvíc zbraní podle HDP dodalo na Ukrajinu Estonsko... Oni ví co rusko umí a tak se snaží co nejvíce pomoct

  Příspěvek z 20. dubna v 0:10.
  MichP v něm napsal:

  tak některé stroje fungují, sice to není kvalitní ale v nouzi pomuže.

  Příspěvek z 20. dubna v 0:08.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Pitrys: Stejně Rusové prohrajou
  Budeme moct doufat, že Rusové prohrajou a ty Ruské rozbité rachotiny moc jim nepomůžou, jedině jestli náš šrot do sběrny.

  Příspěvek z 20. dubna v 0:06.
  MichP v něm napsal:

  Nejvetším dárcem zbraní pro Ukrajinu je putinova armáda, kolik toho nechali :-D

  Příspěvek z 20. dubna v 0:02.
  Pitrys v něm napsal:

  Stejně Rusové prohrajou

  Příspěvek z 20. dubna v 0:00.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Pitrys: Myslím si že Rusové prohrajou…
  Ty nejmodernější zbraně Ukrajinci nemůžou používat protože nemají s nimi zkušenosti a na výcvik s těmito zbraněmi není čas

  Příspěvek z 19. dubna ve 23:57.
  Pitrys v něm napsal:

  Myslím si že Rusové prohrajou protože mají absolutně neschopnou armádu a Ukrajinci mají moderní zbraně z celého světa. Měli by jsme jim ty zbraně dávat zadarmo!

  Příspěvek z 19. dubna ve 23:55, upravený po 7 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Poznámka: Vojenský potenciál Ruska ještě zdaleka není vyčerpán, ještě zůstává 75% vojenské síly. Takže to není všechno legrace. Nedávno Putin prohlásil že Ukrajinu založil Ruský komunista Lenin který se narodil v roce 1870 a zemřel 1924 roku, je to čistá lež protože Ukrajina byla založena ve středověku a jmenovala se Kyjevská Rus, z toho vidíme jaká Ruská politika je úplně prolhaná a že se jim nedá vůbec věřit a jaké nesmysly vypráví Rusům a celému světu. Logicky že Ruský komunista Lenin nemohl žít v období středověku. Rusko bylo založeno minimálně až po sta letech po Ukrajině

  Příspěvek z 19. dubna ve 23:24, upravený po 10 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  I_love_cats: Proč by nás někdo chtěl strašit? To nějak nechápu, k čemu by to bylo strašit lidi. Kde je ten důvod tedy?;-)
  Danielenl: Jinak tu padlo, jak šílení ti Ukrajinci jsou. A že prej to povídali známí.
  Popravdě jsem s Ukrajinci i pracoval a vím, že jsou to moc fajn lidi. Taky mají své chyby, ale to i my, Češi. Za práci vzít umějí a přežijí v daleko horších podmínkách než rozmazlení my, Češi.
  Zato vím, jak se už přibližně 100 let chovají Rusáci. Po druhé světové válce nás sice zachránili, ale od té doby nás jen a jen terorizovali, rozkrádali majetek a ničili. Německo si po druhé světové válce prošlo sebereflexí, kdy uznali své chyby a snažili se je napravovat. Ale Rusko??? Kdepak. Že by oni někomu něco dlužili? To sotva. Za všechno přece vždycky může někdo jinej. Přece i teď na Ukrajinu šli s tím, že je ti zlí Ukrajinci vyprovokovali. Už sto let tenhle národ jen ničí, krade a terorizuje všechny okolo. Kam zmizely naše zásoby Uranu? Nebo si zjistěte komu doopravdy patří Ruská ambasáda.
  A ještě jedna věc: Už tu zaznělo něco o tom stěhování a jak by nám bylo, kdyby nám někdo rozstřílel střechu nad hlavou? Já to ještě posunu: Jak by nám bylo, kdybychom ani neměli kam utéct, protože všechny státy na nás mají stejný názor jako pár lidí tady? Že nebude na důchody a podpory pro lidi v nouzi? Možná. Pak se ale musíme začít připravovat na horší časy a třeba i obětovat své pohodlí (já už jsem s tím alespoň trošku začal... radši se uskromním, než abych se neprotestoval pro své pohodlí proti zabíjení lidí). Krom toho pomáhají i právě oni důchodci kolikrát.
  Ale chápu, že Tě štve furt koukat na modrožlutou. Nicméně dneska je doba, kdy kvůli demokracii a síle některých zbraní nelze ubalit pět facek a vyřešeno. Je to sice na jednu stranu dobře, ale na druhou to má i své nevýhody. Krom podpory Ukrajině já tu vlajku beru i jako protest proti zločincům z Moskvy.

  Jako fakt sláva Ukrajině a každému, kdo jí pomůže.
  A hanba Rusku (a taky v současnosti Německu, jehož „státníci“ už mají prosezený křesílka a nad kávičkou furt váhají, jestli pomůžou skončit zabíjení lidí, nebo to pro ně není výhodné)
  A nakonec sláva i ruským občanům, kteří se v současnosti stydí za svojí zemi a mají srdce na pravém místě.

  Statistika…