Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Válka na Ukrajině

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 19. dubna v 18:18.
  I_love_cats v něm napsala:

  Jarda190: s tím co jsi napsal se dá jen nesouhlasit. Psala jsem tam že jsem tím nechtěla nikoho urazit. Ale to co jsi napsal je blbost. Já kdybych měla zničenej dům tak bych se naštvala a urazila protože by to byl do budoucna můj dům to za prvé a za druhé na té chalupě jsem toho udělala hodně

  A ještě v Ukrajině nemají takový zdravotní sistém! Takže děti tam nejsou moc očkovaný! Takže my se od nich akorát nakazíme a pak co? Pak zemřeme. (To asi ne ale já do školy chodím fakt ráda ale ke mně do třídy naštěstí nikdo nepřijde;-D na gymnázium nechodí protozě česky neumí)

  Příspěvek z 19. dubna v 18:18.
  Stomper v něm napsal:
  Příspěvek z 19. dubna v 18:07, upravený vzápětí.
  Jarda190 v něm napsal:

  I_love_cats S tím co jsi napsala, se dá jen nesouhlasit. Ukrajinci mají v ČR nějaké výhody, např levnější jízdné, nebo něco takového proto, že z Ukrajiny utekli jen s nejnutnějšími věcmi. My jim teď musíme pomáhat, protože jsou v těžké době... Umíš si představit, kdyby ti na dům a na celé město začaly padat rakety a všechno ničit?.. Spíš asi ne když píšeš něco takového. Na západě Ukrajiny je ta situace lepší, nemají tam ruské tanky, ale rakety tam padají pořád a normální život (v rámci možností) tam také není... Většina lidí chce bydlet v Praze, nebo větších městech protože je tam prostě lepší občanská vybavenost a tak... Nějací lidé z Ukrajiny bydlí u na vesnicích samozřejmě ale ne všichni. To, že nějaké 2 holky nejsou úplně vychované neznamená přece, že budeš odsuzovat celý ukrajinský národ... My jsme Česko, ale musíme pomáhat Ukrajině jak jen to jde, posílat jí zbraně a ukazovat, že jsme s ní solidární... A smát se celé té situaci a říkat že když Ukrajina není v NATO a my jo, že alespoň někdo přežije mi přijde odporné. @)->- Je to ale jen můj názor

  Příspěvek z 19. dubna v 17:47, upravený po 5 minutách.
  I_love_cats v něm napsala:

  Pralinka2: jelikož my jako ČR jsme v NATO tak nám pomůže NATO;-D;-D;-D ale Ukrajina není;-D;-D;-D tak alespoň někdo přežije;-D;-D;-D ( jestli to někoho urazilo tak to jsem nechtěla. Já jsem taková;-D;-D;-D)

  A Danilele: máš naprostou pravdu! Jsme ČR a já se nechci učit ukrajinskou historii! Jsme ČR a né ukrajina! Ty mají samé výhody a kdo to bude platit? No my ! Občani ČR !! Tak proč se nepřestěhovali na západ Ukrajiny ? Tam boje nejsou!! Proč se necpou na vesnice ale do Prahy a tím našim dětem ukazují jak se mají jako chovat ve třídě? U mojí ségry ve třídě mají 2 ukrajince, kteří si v hodině běhají ve třídě . Jsme Česko ne Ukrajina!:-E:-E

  Příspěvek z 19. dubna v 17:43, upravený po 16 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Taktéž víme že rodiny těch dětí které jsou momentálně u nás bojují v Ukrajině včetně otců a matek. Někteří z těchto dětí u nás jenom se svojí babičkou a další jsou úplně sami protože jejich rodiče zůstali bojovat v Ukrajině a nebo jsou už mrtví, je to velmi smutné, musíme to brát na vědomí. Vyjde nám levněji podporovat vojensky a jinak Ukrajinu než by jsme museli bojovat s Rusy na našem území. Také Ukrajinci tím že bojují ted s Rusy tím vyčerpávají jejich vojenský potenciál, ničí jejich zbraně a zneškodňují jejich vojska což je výhodné i pro nás. Rusové každý den ve svých politických pořadech prohlašují že bude nový svět který bude řídit se podle Ruských pravidel a také pořád vyhrožují svými jadernými zbraněmi, jestli se jich budeme pořád bát a ustupovat jim tak oni půjdou dál a dál protože Putin prohlašuje že Rusko nemá hranice, jsou to přesně jeho slova. Nesmíme Putinovi a Rusku ustupovat, vyzývám pomáhat Ukrajinským dětem, naší učitelé a ředitelé říkají že jsou hodně vzdělané a hodně kdo z nich i nadané. Měli jsme před válkou vůči Ukrajině hodně předsudků že Ukrajinci jsou něco horšího než ostatní Evropani a žijí o hodně hůř než my ale ukázalo se že oni žili dobře, že mají hezké ulice, parky, domy, byty, že jsou hezky oblečený, že jsou hodně vzdělané a pracovití a také moc mají rádi svou vlast. Takže nejsou to žádní neandrtálci

  Příspěvek z 19. dubna v 15:09.
  Killercow v něm napsala:

  Danielenl: Také nechápu, proč jsou všude…
  Kdyby se všichni chovali tak arogantně jako ty, tak bychom mohli dopadnout stejně jako Ukrajina. :-)

  Příspěvek z 19. dubna v 15:05, upravený po 14 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Danielenl: Také nechápu, proč jsou všude… : Ty Ukrajinské vlajky na naších domech a historických památkám neublíží, nic se jim nestane, to je to nejmenší co můžeme udělat pro Ukrajinské lidi včetně dětí. Ty Rusi a jejich vlajka které oni tam ted vyvyšují na Ukrajině zničili a sebrali jim všechno, to znamená životy, rodiny, domy, historické památky, většina z nich neskutečně psychicky trpí. A musíme si i uvědomit že ta vojenská pomoc kterou posílají na Ukrajinu je velmi nedostatečná, pořád Rusové mají velkou převahu ve všem, to znamená hlavně v nebi, v počtu vojáků a ve zbraních, také mají výhodu v tom že svoje letadla mají v bezpečí na bezpečném místě kde neprobíhají boje, což Ukrajinci si to nemůžou dovolit, jejich letadla nejde schovat od bomb Rusů, tím chci říct že Ukrajinci velmi milují svoji svobodu a svojí zem a jsou velmi stateční a chtějí bojovat do konce i když ví o té velké převaze. Budme rádi že na svých domech a historických památkách nemáme Ruské červené vlajky, protože když se v Rusku stál prezidentem Vladimír Vladimirovič Putin a to už přes 20 let zpátky tak tenkrát na celosvětovém nějakém setkání prohlásil že všechny státy co patřily kdysi pod Rusko musí vrátit zpět pod nadvládu Ruska a tím pádem pod to spadají jako je Česko, Slovensko, Polsko, pobaltské státy a ostatní. Takže on už tenkrát plánoval to co ted postupně dělá s pomocí takzvaně vojenských operací. Taktéž on často prohlašoval že Rusko bude diktovat a pravit celému světu, ovládat celým světem. Vypadá na to že on je ne úplně normální a nezdravý a to je velmi nebezpečné. Český národ ukázal že umí soucítit a pomáhat a vžít se v strádání jiných národů a to je jedno jestli to jsou Ukrajinci nebo jiný národ a to nám pomáhá být silnými a spolu, to všechno nás semklo a to všechno je dobře pro nás, to všechno ukazuje že jsme zdraví a normální s výjimkou některých nezdravých lidí kterým bych doporučila obrátit se ke psychiatrovi aby se co nejrychleji uzdravili a žili spokojeně a nedělali tady různé provokace, které my normální lidi určitě nepotřebujeme, chceme žít v klidu. Kdyby my nepomáhali Ukrajincům a také hádali mezi sebou a nebyly pospolu to všechno by nahraválo Putinovi a jeho mafiánské smyčce , musíme na to dávat pozor a podporovat Ukrajince jak můžeme a držet se spolu. Tím pomůžeme Ukrajincům i sobě. My můžeme pomáhat Ukrajinským dětem ve školách a všude kde jich potkáme tím že k nim budeme chovat se pěkně a vlivně s pochopením je to maličkost která nám nebude nic stát a jim to moc pomůže, protože oni prožili takové psychické údery které my vůbec nedokážeme ani představit. V naších školách ředitelé pořád upozornují že ty děti jsou na tom psychicky velmi špatně.

  Příspěvek z 19. dubna ve 12:20.
  MichP v něm napsal:

  Danielenl

  Pokud Ukrajina padne (s tou ruskou neschopnou armádou by se musela celá vymlátit než by měla Kyjev) tak bude těm samoživitelkám hůř, Česko už má zkušenosti s sovětským svazem a ví co oni dokážou, proto se musí Ukrajina podporovat, jsou to i naši bratři, Slované. :-)

  Příspěvek z 19. dubna ve 2:05, upravený po 4 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Od vstupu do EU náš stát čerpá hodně peněz z EU na různé věci včetně moderních přístrojů do nemocnic a také i na postižené a nemocné, musíme umět nejenom brát ale také i dávat a pomáhat. Myslím že Ukrajinci nám budou tady více prospěšní než na obtíž, hodně z nich jsou už zaměstnané tady a to na místech na které nikdo nechtěl. Ty lidi jsme spíš potřebovali, to našemu státu také moc pomůže. Ukrajinci do Polska nikdy nepotřebovali vyzu a pořád jezdili k nim za práci, Poláci byly s nimi vždy spokojeni a žádné problémy mezi nimi nebyli. Ukrajinci jsou známé tím, že jsou moc pracovití.

  Příspěvek z 19. dubna v 1:16, upravený po 15 minutách.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Ukrajinské vlajky tu jsou prozatím, tím ukazujeme že nám to není jedno co se tam děje a tím prokazujeme jim pochopení a solidaritu, morálně jim to pomáhá a je to moc dobře. Jako by jsi nevěděla že různé charitativní a neziskové organizace české i zahraniční pomáhají tady celoročně postiženým, nemocným a sociálně slabým českým lidem. A kdyby Ukrajinci nebyli tak odvážní a stateční a nezastavili Rusy ted v Ukrajině riskuje svoje životy tak by nejenom naše postižené, nemocné a všichni my dopadli jako ted Ukrajinci, které v chladu a hladu po několik dnů stály s malýma dětma a starými lidmi na hranicích. Někteří z nich už víc než měsíc sedí ve sklepích, další jsou znásilněni včetně miminek, někteří z nich jsou zabiti a někteří z nich mučeni a spáleni a možná i zaživa a to včetně malých dětí. Náš stát spočítal že bude potřebovat 54 miliard pro Ukrajince na jeden rok, EU jim schválila že můžou čerpat ze 60 miliard Evropských peněz. Také náš stát zažádal o úhradu z EU na náklady spojené s dodávkou zbraní na Ukrajinu. Není jim co závidět a kdyby tu přišli Rusi a začali házet bomby a střílet do lidí to by taky nepomohlo našim postiženým a nemocným, byly by na tom o hodně hůř. Bud ráda že tebe a tvojí rodinu neznásilnuje, nebije a nespaluje Četa špinavých ruských vojáků. Jsou to psychopati.

  Příspěvek z 19. dubna v 0:51.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jestli Ukrajina nezastaví ruskou agresi, tak českým občanům nepomůže už vůbec nikdo.

  Příspěvek z 19. dubna v 0:37, upravený po 5 minutách.
  Danielenl v něm napsala:

  Také nechápu, proč jsou všude Ukrajinské vlajky. Jsme ČESKÝ stát a máme všude vlajky Ukrajiny jako bychom byli Ukrajina. Je to i na historických památkách. Měla by tam být Česká a ne Ukrajinská.
  Najednou všude modrá a žlutá. A ta veliká solidarita. Je tu hodně postižených a vážně nemocných českých lidí a hází jim na těch všemožných stránkách, aby měli na věci, co potřebují po 50 - 100 Kč a najednou Ukrajině se dá několik milionu snad i miliard? Je to nefér! Některé samoživitelky nemají co jíst a nikoho to nezajímá tak jako Ukrajina. Neříkám, že by se jim nemělo, pomoct je to strašné ale nikdo nepomůže ČESKÝM občanům a je to nefér.....

  Můj názor.

  Příspěvek z 19. dubna v 0:08.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Rusko nemělo žádný pádný důvod napadnout na Ukrajinu. Sebrali jim Krym, zjistili že jim to prošlo, obsadili Donbas a Lugansk, to jim taky prošlo. Ty samé zvěrstva páchali Rusové v Gruzii i v Arménii, to jim taky prošlo, tím pádem pochopili že můžou jít i na Ukrajinu dál a kdyby Ukrajinci jich nezastavili s pomocí i ostatních států jak někteří píšou tak není vyloučeno že by oni šli dál na Evropu. Buďme rádi že Ukrajinci statečně bojují a zatím Rusové zůstávají tam. A my zatím můžeme jim pomáhat kdo jak může, někteří penězmi a někteří jen dobrým chováním k nim tady. Tím také jim pomáháme zvládnout to velmi těžké období pro nich, zatím vidím že oni jsou nám moc vděční, neustále děkují a určitě nikdy nám to nezapomenou. Buďme rádi že nejsme v jejich tragické situaci, neumím si to ani představit co oni zažívají a jak trpí. Jinak prozatím jsem velmi hrdá na náš národ i na naší vládu v tom jak se zachovali k Ukrajincům a na to jak jim pomáhají, jsem hrdá že jsem Češka. A co říkáte na to že Rusové hromadně znásilňují miminka, děti a ženy a taky jich mlátí a zabíjí, mnoho případů bylo písemně zaznamenáno. Pořád vidíme jak oni pláčou, je to opravdová tragédie, vidíme že je zničený celý národ a jejich veškeré kulturní dědictví, přišli o všechno.

  Příspěvek z 18. dubna ve 23:12.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Rusko považuje obranu za útok a útok za obranu. Když začne obsazovat a bombardovat Polsko a Slovensko, bude to považovat za obranu. Když jim polská a slovenská armáda (za pomoci dalších armád NATO) bude bránit v dalším postupu, bude to Rusko považovat za útok.

  Příspěvek z 18. dubna ve 22:00.
  Pitrys v něm napsal:

  Stejně Rusové mají absolutně neschopnou armádu. Bojovat to né ale vraždit to jim jde na jedničku. :-E

  Příspěvek z 18. dubna ve 22:00.
  Jarda190 v něm napsal:

  To je jedno :-D

  Příspěvek z 18. dubna ve 21:59.
  Lívanečka v něm napsala:

  Já jsem to myslela tak, že pokud by Rusko zaútočilo první, promiň, že to z toho nešlo pochopit :-D

  Příspěvek z 18. dubna ve 21:57.
  Jarda190 v něm napsal:

  Lívanečka Kdo ví jak by NATO fungovalo, ale NATO je obranná aliance, nemá důvod útočit. Takže kdyžtak zaútočí Rusko, ne NATO

  Příspěvek z 18. dubna ve 21:55.
  Lívanečka v něm napsala:

  Hlavně ono to krásné zní, že jsme v NATO, ale přeci jen, kdo ví, jak to bude fungovat ve válce. Hlavně pokud NATO zaútočí, Rusko to oplatí, zase NATO zaútočí a takhle budeme v začarovaném kruhu. Jediné co můžu na to říct je: Bude to ještě zajímavé :-|

  Příspěvek z 18. dubna ve 21:49.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jestli začne obsazovat a bombardovat Slovensko, tak nějaká slovensko-česká hranice už ho nezastaví.

  Příspěvek z 18. dubna ve 21:27.
  Jarda190 v něm napsal:

  Danielenl: A proč by to mohl chtít? On do toho nemá co kecat...

  Příspěvek z 18. dubna ve 21:20.
  Danielenl v něm napsala:

  Když bude chtít tak TŘEBA MŮŽE nikdo neví.

  Příspěvek z 18. dubna ve 21:01.
  Pitrys v něm napsal:

  Ale Putler chce aby jak my tak i Poláci vystoupili z NATO. Ale to se mu nepodaří B-)

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:51.
  Čičibaka v něm napsal:

  Já vím;-)

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:51.
  Pitrys v něm napsal:

  My taky

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:51.
  Čičibaka v něm napsal:

  Pitrys= Na Polsko by se báli zaútočit, protože Polsko je myslím že v NATO;-)

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:48.
  Pitrys v něm napsal:

  Já také nechci aby padlo Polsko. Kdyby padla Ukrajina tak Rusové půjdou i do Polska, Putler to naznačil a Polsko sousedí s Ruskem.

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:26.
  Danielenl v něm napsala:

  Ale asi vztahově nejblíž. O:-)

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:23.
  majdula2000 v něm napsala:

  Přesně tak, už není Československo, tudíž my a Slovensko jsme dva různé státy.

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:22, upravený po 4 minutách.
  Danielenl v něm napsala:

  -MM-: Česká republika.:-D Ale nevím jestli se počítají i odkud jsou předci.:-D
  Pralinka2: Je škoda že už není Československo.
  majdula2000: To mě taky zajímá.:-D

  Statistika…