Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Válka na Ukrajině

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 3. března v 19:33.
  klariss v něm napsala:

  Viki_show: To je super$>

  Příspěvek z 3. března v 19:30.
  Viki_show v něm napsala:

  Tak už máme doma dvě paní z Ukrajiny, na jednu dvě noci než si najdou bydlení, já se musím odstěhovat a spát s rodiči ale tak nevadí
  <3

  Příspěvek z 3. března v 17:14.
  Morell v něm napsala:

  hmmm, dobré upozornění.

  Příspěvek z 3. března ve 14:06, upravený po 20 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Souhlas. Jakkoli je pomoc Ukrajině namístě, tak tohle přejmenovávání mi taky připadá „za hranou“. V souvislosti s tím mě, jako takové odlehčení, napadl zas jeden žertík (zda se mi povedl, nechám na vás):

  Víte, že kvůli solidaritě přejmenují jihočeskou obec Putim na obec Zelemskyj???:-D

  ---

  Morell: Tu zprávu, co poslal JáJá1 jsem četl taky, nicméně titulky bývají zavádějící, hlavně aby se na ně lidi „chytili“. Samotný článek bývá už mnohem míň „senzační“. Ani tady to není úplně pravda. Ale pokud by šlo o samotný nadpis toho článku, tak si myslím, že někdy je násilí nevyhnutelné a nelze být pacifistou za každou cenu: viz Norimberský proces, nebo soud s Eichmannem. Tady bych to možná viděl i trochu podobně... pokud by to neznamenalo nájemnou vraždu, ale předat spravedlivému soudu.

  Příspěvek z 3. března ve 13:59, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  Přijde mi naprosto podružné řešit, že se výrobce zmrzliny (nikoliv veřejnost, nikoliv média, nikoliv vláda) rozhodl přejmenovat zmrzlinu. Nestojí to za pozornost, nic to neznamená, není to odsuzování Ruska, není to ani projev názoru majitele, je to jen obyčejný komerční tah. Ta zmrzlina se dělá z mléčných surovin, nikoliv z Rusů. :->

  Příspěvek z 3. března ve 13:43.
  klariss v něm napsala:

  To vážně chce někdo přejmenovat ruskou zmrzlinu, hotely a ulice?
  Vážně bychom neměli odsuzovat celé Rusko, vždyť proti tomu ruští obyvatelé protestují, může za to jen Putin a vojenští generálové, kterým dává rozkazy a oni je plní. Vždyť i ruští vojáci neví co přesně se děje.
  Takže přejmenovávání těchto věcí no nevím nevím... Na druhou stranu je pravda že to prodejce právě ruské zmrzliny může poškozovat.
  Ale nechápu ty, kteří pořád odsuzují celé Rusko...

  A pokud jste o tom ještě neslyšeli, tak koncert pro Ukrajinu od ČT vybral přes 100 milionů na pomoc Ukrajině$>:-3

  Příspěvek z 3. března ve 12:47.
  –MM– v něm napsal:

  Hogo: Myslím, že máš naivní představu o tom, jak funguje ruská vláda. Co jsem četl, tak většina pozorovatelů a komentátorů se shoduje v tom, že o těchto věcech rozhoduje prakticky jenom Putin. Lidi v jeho okolí, kteří mu to odkývají, jsou jím vybraní tak, aby mu to odkývali – buď mu oddaně věří, nebo jsou vydíratelní. Z jakých zdrojů čerpáš, když tvrdíš, že skoro o ničem nerozhoduje?

  Vinnetou: Nevím, proč se předem pohoršovat nad tím, že by někdo nechtěl vysílat Mrazíka, když ho běžně vysílají až o Vánocích a v tu chvíli může být situace už jiná. Televize většinou chtějí vysílat věci, na které bude někdo koukat… takže pokud bude ve společnosti větší averze vůči Rusku, bude tady nejspíš méně ruské kultury.

  Holka01: Ty bys na místě majitele firmy nepřejmenovávala, ani kdyby sis spočítala, že tě název v očích českých zákazníků poškozuje?

  Příspěvek z 3. března v 11:47.
  Danielenl v něm napsala:

  Takže místo Ruského vejce bude Ukrajinské vejce. :-| Podle mě to nedává smysl občané Ruska za to nemůžou ale PUTIN.

  Příspěvek z 3. března v 11:30.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Když někdo bombarduje školy, nemocnice, kostely a obytné domy, tak je samozřejmě možné ho vlídnými slovy přesvědčovat, aby toho nechal, ale je otázka, kolik těch vlídných slov bude zapotřebí a jak dlouho, než toho opravdu nechá, a kolik dalších škol a nemocnic mezi tím ještě vybombarduje.

  Příspěvek z 3. března v 10:46, upravený po 5 minutách.
  Hogo v něm napsal:

  Killercow: „může za to jen jeden člověk, Putin“
  Ne. Putin jako takový skoro o ničem nerozhoduje, podává návrhy. Je na vládě, zda se toto stane a že s tím souvisí. Ale pořád to nemění nic na tom, že se Putin nechová dobře.
  Alpina: A Ruské kolo bude najednou Ukrajinské kolo, a Ruská vláda najednou Ukrajinská vláda, a Rusko najednou Ukrajina! 8-D
  To je teprve solidarita. O:-)

  Příspěvek z 3. března v 9:16.
  Vinnetou v něm napsala:

  Je to blbost, tím se jako chtějí mstít? Odsuzují za tu válku celý stát, to se u nás nebude ani vysílat Mrazík??

  Příspěvek z 3. března v 8:28, upravený po 3 minutách.
  Legatus v něm napsal:

  Ještě chybí Ruské vejce a máme komplet :-D přijde mi to naprosto absurdní

  Příspěvek z 3. března v 8:23.
  Alpina v něm napsal:

  Mně se tomu ani nechtělo věřit když jsem zaslechl že přejmenují ruskou zmrzlinu. Já nevím možná jsem ještě tedy moc „malý“ a nerozumím tomu, nebo to prostě ani logiku nedává.8-D

  Příspěvek z 3. března v 8:14.
  Morell v něm napsala:

  No prosím a najednou není nelegální podněcovat k násilí...

  Příspěvek z 3. března v 7:07.
  JáJá1 v něm napsal:
  Příspěvek z 3. března v 6:47.
  Morell v něm napsala:

  Souhlasím, je to hloupá blbost... a ještě ukázka averze proti Rusku, což taky není dobře.

  Příspěvek z 3. března v 6:43.
  Holka01 v něm napsala:

  Ruska zmrzlina bude ukrajinská zmrzlina. Hotel Moskva se bude přejmenovávat. Proč to dělají vždyť za to nemůže Rusko ale pár hloupých lidí.

  Příspěvek z 3. března v 0:02.
  Pralinka2 v něm napsal:

  To určitě ne. Ale je možné, že než skončí válka, tak ji nebudou dávat v televizi. Ale snad ta válka skončí.

  Příspěvek z 2. března ve 23:54.
  Danielenl v něm napsala:

  Takže když si zapnu Mrazíka na DVD nezavolají na nás policii že podporujeme Rusko?

  Příspěvek z 2. března ve 23:30.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Bohužel válka je hnusná a má hnusné důsledky.

  Příspěvek z 2. března ve 23:17, upravený po 3 minutách.
  Danielenl v něm napsala:

  Aha:-| Takže až půjdeme bývalou ulicí jménem Moskevská ulice se teda změní na Kyjevská ulice?:-c A co když si koupím Ruskou zmrzlinu a budou si myslet že fandím Rusku?:-c A kdo bude na zmrzlině místo Mrazíka? A co když nebudou dávat pohádku Mrazíka protože je Ruská? Mám jí totiž moc ráda.:-(

  Příspěvek z 2. března ve 20:08.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Část Rusů, kteří u nás žijí, tu jsou právě proto, že utekli před Putinem.

  Příspěvek z 2. března v 17:52.
  Killercow v něm napsala:

  Souhlasím, dneska naše matikářka říkala, že nemáme odsuzovat všechny Rusy, že za to nemůžou, může za to jen jeden člověk, Putin.

  Příspěvek z 2. března v 16:30.
  Lívanečka v něm napsala:

  Právě, právě. Přijde mi, že když je zpráva o tom,jak Ukrajina sestřelila letadlo, kde bylo 16 mladých vojáků, tak jsou všichni happy. Problém ale je, že ti vojáci byli skoro děti, nečekali, že jdou do války. To je problém, všichni teď litují lidí z Ukrajiny (a já se nedivím, je to správné) ale na lidi z Ruska se zapomíná, oni to mají teď taky dost těžké.

  Prosím, neberte tohle jako něco proti Ukrajině

  Příspěvek z 2. března v 16:25.
  Killercow v něm napsala:

  U nás jsou na pár místech Ukrajinský vlajky a jeden kanál je namalovaný do barev Ukrajiny.

  Příspěvek z 2. března v 16:23, upravený po 2 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Morell: Naprostej souhlas.
  Včera jsem četl dva novinové články související s válkou:
  Jeden o tom, jak ti ruští vojáci na Ukrajině strádají: jídlo pořádně nemají, strach sami zažívají atd.. Většina z nich jsou kluci asi těsně po osmnáctce, co si skutečně mysleli, že jedou pouze na jakési vojenské cvičení a ne do války. Kolikrát jsou to asi naprosto vyjukaní kluci, co se bojí o svůj život stejně jako my ostatní a žádná válečná monstra. Většina z nich je pouze loutkou svého prezidenta.
  Ten druhý článek byl o tom, že Rusové to budou mít teď ve světě pořádně těžké. Připadá mi správné tohle napsat ještě důrazněji: Pokud má někdo z vás ve třídě někoho ruské národnosti, není to hned Putin a za nic nemůže. Projevte jim stejný množství respektu jako Ukrajincům, teď, když Rusy (včetně těch obyčejných) celý svět nenávidí. Vždyť oni sami často s Putinem nesouhlasí. Aby nikoho nenapadlo to vašim ruským spolužákům ve třídách „dávat sežrat“. Prosím, ne.

  Co se týká i toho sportovního bojkotu pro Rusko a Bělorusko, vnitřně s tím fakt nesouhlasím, ale myslím si, že je to nutné udělat. Takový „krok z nouze“.

  Příspěvek z 2. března v 15:51.
  Morell v něm napsala:

  Ať žije, a hlavně je, mír.

  Příspěvek z 2. března ve 14:43.
  Danielenl v něm napsala:

  Ať žije Ukrajina!

  Příspěvek z 2. března v 10:26, upravený po 2 minutách.
  Morell v něm napsala:

  @Klariss
  Pokud chceš něco aktivně dělat, tak co společnost potřebuje, je stát proti rozdělování společnosti a odsuzování a buzerování Rusů v Čechách. (rusofobie) Není správné, že kvůli válce učitel odmítl učit Ruské studenty (kteří navíc za právo zde studovat musejí platit) nebo že se bojkotují ruští umělci, sportovci (U těch to chápu tam, kde reprezentují svou zemi a tedy i jejího vládce) i běžní pracovníci, kteří se najednou bojí, že přijdou o práci i když sami neudělali nic zlého.
  Nejen Ukrajiské ale i Ruské rodiny se s hrůzou dívají a modlí se, aby jejich děti (18 - 20 let) co jsou na povinné vojně nebyly vidět jako šílenci v televizi, jak vraždí a stejně tak doufají, že se jim vůbec vrátí domů. A mnoho z nich se nevrátí a nikdo nebude vědět, kde leží mrtví...

  Příspěvek z 1. března ve 21:58.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  My jsme take poslali peníze

  Statistika…