Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Válka na Ukrajině

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 2. března v 16:23, upravený po 2 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Morell: Naprostej souhlas.
  Včera jsem četl dva novinové články související s válkou:
  Jeden o tom, jak ti ruští vojáci na Ukrajině strádají: jídlo pořádně nemají, strach sami zažívají atd.. Většina z nich jsou kluci asi těsně po osmnáctce, co si skutečně mysleli, že jedou pouze na jakési vojenské cvičení a ne do války. Kolikrát jsou to asi naprosto vyjukaní kluci, co se bojí o svůj život stejně jako my ostatní a žádná válečná monstra. Většina z nich je pouze loutkou svého prezidenta.
  Ten druhý článek byl o tom, že Rusové to budou mít teď ve světě pořádně těžké. Připadá mi správné tohle napsat ještě důrazněji: Pokud má někdo z vás ve třídě někoho ruské národnosti, není to hned Putin a za nic nemůže. Projevte jim stejný množství respektu jako Ukrajincům, teď, když Rusy (včetně těch obyčejných) celý svět nenávidí. Vždyť oni sami často s Putinem nesouhlasí. Aby nikoho nenapadlo to vašim ruským spolužákům ve třídách „dávat sežrat“. Prosím, ne.

  Co se týká i toho sportovního bojkotu pro Rusko a Bělorusko, vnitřně s tím fakt nesouhlasím, ale myslím si, že je to nutné udělat. Takový „krok z nouze“.

  Příspěvek z 2. března v 15:51.
  Morell v něm napsala:

  Ať žije, a hlavně je, mír.

  Příspěvek z 2. března ve 14:43.
  Danielenl v něm napsala:

  Ať žije Ukrajina!

  Příspěvek z 2. března v 10:26, upravený po 2 minutách.
  Morell v něm napsala:

  @Klariss
  Pokud chceš něco aktivně dělat, tak co společnost potřebuje, je stát proti rozdělování společnosti a odsuzování a buzerování Rusů v Čechách. (rusofobie) Není správné, že kvůli válce učitel odmítl učit Ruské studenty (kteří navíc za právo zde studovat musejí platit) nebo že se bojkotují ruští umělci, sportovci (U těch to chápu tam, kde reprezentují svou zemi a tedy i jejího vládce) i běžní pracovníci, kteří se najednou bojí, že přijdou o práci i když sami neudělali nic zlého.
  Nejen Ukrajiské ale i Ruské rodiny se s hrůzou dívají a modlí se, aby jejich děti (18 - 20 let) co jsou na povinné vojně nebyly vidět jako šílenci v televizi, jak vraždí a stejně tak doufají, že se jim vůbec vrátí domů. A mnoho z nich se nevrátí a nikdo nebude vědět, kde leží mrtví...

  Příspěvek z 1. března ve 21:58.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  My jsme take poslali peníze

  Příspěvek z 1. března ve 21:27.
  Lívanečka v něm napsala:

  Žižkovská věž v Praze se dneska nabarvila do barev Ukrajiny

  Příspěvek z 1. března ve 21:17.
  Killercow v něm napsala:

  To je hezké... Můj taťka posílal nějaké peníze do sbírky.

  Příspěvek z 1. března ve 20:00.
  Viki_show v něm napsala:

  Moje mámka se přihlásila jako dobrovolník, pokud bude potřeba bude tlumočit pro Ukrajince, případně pomáhat s překladem něčeho na úřadech třeba v dokladech pro ně nebo tak něco$> (úplně přesně jsem to možná nepochopila)
  Pomoc malá ale aspoň něco...

  Příspěvek z 1. března v 19:45.
  Maty09 v něm napsal:

  klariss: To že to vidíme v recenzích my, neznamená, že na Ruském googlu to bude.:-| Př. když nejsi z Ruska nebude vidět v ruském googlu.
  Takže to je jenom spam.:-| Ale pomoct bych rád, ale fakt myslím, že to nemá smysl.;-(

  Příspěvek z 1. března v 18:54.
  klariss v něm napsala:

  Šiřte to dál!

  chcete sami něco aktivně udělat, abyste pomohli zastavit ruskou agresi proti Ukrajině? Prolomit ruskou státní cenzuru a dostat pravdivé informace k obyčejným Rusům? Že to odsud nejde? Ale jde! A může pomoci každá, kdo má telefon nebo počítač.
  Lidé po celém světě začali psát pravdivé informace a sdílet fotky z konfliktu na Ukrajině do recenzí ruských restaurací, hospod, barů, kulturních podniků, muzeí a galerií na Google Maps a Facebook. Google tento obsah (zatím) neodstraňuje.

  Příspěvek z 1. března v 18:42.
  Morell v něm napsala:

  Vida, tak je pravda, že každý může něco udělat.

  Příspěvek z 1. března v 18:18, upravený po 9 minutách.
  Holka01 v něm napsala:

  Ja slyšela že lidé do google maps píšou třeba do hodnocení ruských kaváren, restaurací... a do toho hodnocení napíšou pravdu jakože Putin se nesnaží Ukrajině pomoct protože spousta lidí v Rusku neví pravdu. Asi to taky udělám.

  Příspěvek z 28. února ve 20:55, upravený po 2 minutách.
  Lívanečka v něm napsala:

  My budeme na skautských schůzkách mít děti z Ukrajiny, aby se tu cítili lépe :-3(ještě se to řeší, ale je to nadějné, těším se na ně, až přijedou)

  A můj taťka se svojí prací nabíjeli powerbanky, braly lékárničky a deky

  Příspěvek z 28. února ve 20:49.
  Holka01 v něm napsala:

  Naše třída se dnes zmalovala žlutou a modrou křídou na obličej. Vlajky jsme měli všude, na čele na tváři, na rukách...

  Příspěvek z 28. února ve 20:40.
  klariss v něm napsala:

  Moje škola včera uspořádala takové setkání na podporu ukrajině$> Sešlo se něco přes třicet lidí, měli jsme na sobě žlutou a modrou, zapálili jsme svíčky a vyvěsili ukrajinsou vlajku. Zúčastnil se i starosta města a prý se vyhradí 2 000 000 kč na pomoc ukrajině. Už od nás z města jeli i na hranice pro uprchlíky. Až se u nás ve škole rozběhne i sbírka určitě přispěji:-3
  Je to hrozná představa že ženy s dětmi se loučí se svými muži aby mohli utéct do bezpečí a možná už se neuvidí;-(

  Příspěvek z 28. února ve 20:28.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Ne. Válka na Ukrajině probíhá od jara 2014, kdy Rusko začalo okupovat Krym a podporovat samozvané „republiky“ v oblasti Donbasu. A v roce 2018 o trvající situaci někdo založil nástěnku. V tom Donbasu se bojovalo celou tu dobu.

  Příspěvek z 28. února ve 20:16.
  Piano_Play_ v něm napsala:

  A vážně nikomu nepříjde divný že je tato nástěnka založena 2018?….

  Příspěvek z 28. února v 18:59, upravený po 6 minutách.
  Morell v něm napsala:

  S tou závislostí na Evropě bych to růžově neviděla. Ano, teď máme obchodní vztahy, ale když nebude zbytí a vztahy se rozváží, po nějaké té krizi se obě strany novému stavu přizpůsobí a pak může být těžké tyto vztahy znovu vytvořit... život jde zkrátka dál.

  @Velký bochník Pokud si přeješ, můžeme to spolu probrat více do hloubky.

  Příspěvek z 28. února v 18:42.
  Colossus v něm napsal:

  S těmi jadernými zbraněmi je nutno dodat, že k takovému odpálení jde rozkaz přes N lidí, přičemž každý může neuposlechnout, protože ne každý je Putin a může mu sebevíc věřit, ale pud sebezáchovy a otázka užití jaderných zbraní u nich může být konečná.
  Jestli jste někdy bylo v tom muzeu jaderné techniky na Ukrajině, kde je jaderné odpaliště, tak jste si mohli všimnout, jak to měli vybavené. Směna musela být připoutaná na sedačkách a každý nosil zbraň, aby mohl druha, který by zešílel zastřelit...i tehdy se počítalo s lidským faktorem, sice v opačném směru, ale něco si z toho odnésti můžeme. I lidská blbost má hranici snesitelnosti + čím více lidí by muselo tuto akci schválit, tím více se snižuje naopak šance použití.

  Příspěvek z 28. února v 17:19.
  VerFan v něm napsala:

  Snad už konečně Putin pochopí že je v háji

  Příspěvek z 27. února ve 21:45.
  VelkýBochník v něm napsal:

  –MM–: Nevím, možná. Nicméně Rusko má prý těch hlavic o něco více než pouhou jedinou. Předpokládám, že by a) nezůstalo právě u jedné, protože ta při této síle tedy na všechny „putinovy nepřátele“ nestačí, nebo b) je jiná síla tehdejších atomovek a dnešní, byť u nich nemusel být nikdy proveden test. Prostě už se ví jak na to a že všeobecně mohou být silnější.

  Faktem ale je, že Rusko Evropu potřebuje, jakkoli si to nepřipouští. Ale jak moc, to uvidíme shodou okolností už od zítřka, kdy mají začít platit ty sankce. Dneska jsem to zaslechl ve zprávách...

  Příspěvek z 27. února ve 20:54.
  –MM– v něm napsal:

  VelkýBochník: To, že atomová bomba nemůže pro útočníka působit užitečně, je spíš taková romantická propaganda. U největší odpálené atomovky – ruské Car-bomby – se radiace v epicentru už pár hodin po odpálení vrátila do normálu. Existují samozřejmě i špinavé bomby, ale ty jsou lákavější spíš pro teroristy než pro armádu.

  ale ten rozkaz musí někdo plnit a já věřím, že ten někdo má rozum
  Na té židli bude sedět někdo, kdo plní rozkazy bez přemýšlení. Pokud si vladař může vybrat z tisíců vojáků a chce, aby rozhodnutí bylo jen jeho, tak si vybere vojáka, který o rozkazech nikdy nepochybuje. Tohle bude platit i v demokratických státech – armáda je jen nástroj.

  Krom toho přesně nevíme, jakými informacemi jsou tamní vojáci krmeni a čemu všemu věří. Když se podíváme třeba na KLDR, tamní obyvatelstvo je nejspíš doopravdy vystrašené, že ho chtějí ostatní státy zničit. Rusko doposud nebylo až tak moc informačně izolované (to bude teprve teď), ale do práce se zahraničním zpravodajstvím investovalo poměrně hodně úsilí.

  Příspěvek z 27. února ve 20:42.
  Holka01 v něm napsala:

  Teď jsem přijela vyčerpaná. V naší skautské klubovně se jen za jeden den pro Ukrajince vybrali dva malé náklaďáky spacích pytlů, polštářů atd. Pomáhala jsem pytlovat a nakládat do vozů. Mám z toho moc dobrý pocit

  Příspěvek z 27. února ve 20:29.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Morell: Já věřím, že i tak, nicméně to je debata do jiné nástěnky popřípadě.

  Ale ještě jsem k tomu zapomněl říct jednu věc (kterýžto názor mi pak potvrdil i jeden článek, co jsem četl): že uvést jaderné síly do bojové pohotovosti ještě neznamená to samé jako jimi skutečně zaútočit. Spíše je to možná to samé jako kdybychom řekli (dost hloupej příklad, ale což), že oprášíme starý spotřebič s tím, že ho třeba někdy použijeme. Nicméně Putin tím možná hrozí aby viděl, jak se na to bude tvářit NATO a jestli se začne třást.

  Ale krom toho všeho bych chtěl ještě říct, že klobouk dolů před Zelenským. Mít takového prezidenta jako on, to je veliký poklad pro jejich zemi. Moc si toho chlapa vážím.

  Příspěvek z 27. února v 19:48.
  Morell v něm napsala:

  No neřekla bych že to má bůh pod kontrolou, když dovolil, aby něco takového vůbec začalo...

  Příspěvek z 27. února v 17:56, upravený po 19 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Ano, Putin se sice chová jako šílenec, ale on sám jaderné hlavice neovládá. Tohle musí dělat lidi, kteří tomu rozumí. A lidi, kteří tomu rozumí, tak taky ví, že tu škodu by atomovka nenapáchala pouze v Evropě, ale záření by se rozšířilo i k nim domů. Tyto zbraně jsou velice silné. Nehledě na to, že i kdyby se tak nestalo, tak pořád je Rusko živé z obchodů s vyspělou Evropou. Zničit Evropu by znamenalo i zničit samotné Rusko (pokud neuvažuju tím způsobem, že jsou tu ještě i USA se svými jadernými zbraněmi, na které už Rusko sotva stačí... a po zničení Evropy Ruskem a Ruska Spojenými státy by ani Čína nemohla moc oplácet, protože by byla svým způsobem závislá obchodu už jen s USA, kdybych uvažoval ještě dál... pokud by tedy ještě nějaký svět zůstal).
  Pokud Putin, který se nesmiřuje s porážkou, chce s sebou „do hrobu“ vzít celý svět (“když už nemůžu vyhrát, tak ať to prohrajou všichni“ je, mám ten dojem, jeho uvažování), pochybuju, že mají stejný postoj všichni (vč. lidí obsluhujících jadernou techniku, kteří mají možná ještě pro co žít).
  Závěr tedy: Putin může sice dát rozkaz, ale ten rozkaz musí někdo plnit a já věřím, že ten někdo má rozum a vzdělání v této oblasti;-)

  A co je pro mne konkrétně ještě silnější jistota, tak je víra v mého Boha, že má situaci pod kontrolou. Logické důvody výše vypsané uvádím pro ty lidi, kteří se mnou mojí víru nesdílejí...;-)

  Příspěvek z 27. února v 17:03.
  Morell v něm napsala:

  Musíme si vzít poučení ze zkušeností, rozumu se v něm nemůžeme dohrabat, musíme tedy předpokládat nerozum. :-|

  Příspěvek z 27. února v 17:00, upravený vzápětí.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Já doufám, že ne, že jen vyhrožuje . To by byl konec. :-(

  Příspěvek z 27. února v 16:50, upravený po 7 minutách.
  Morell v něm napsala:

  Je to hnus a ještě tu máme podvodníky vyvolávající strach...
  https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3448084-cechum-chodi-v-esemeskach-falesne-povolavaci-rozkazy-nemocnice-blokuji-podivne-e

  Putin rozumně nejedná, on atomy klidně použije.

  Příspěvek z 27. února v 16:42.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  To už je moc. :-E

  Statistika…