Váš názor na vegetariánství a veganství

Nástěnku založil dne 26. července, je nezařazená a obsahuje 31 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 22. října ve 20:20.
janule202 v něm napsala:

Jestli mi to nikdo nenutí, je mi to šumafuk.

Příspěvek z 18. října ve 14:36.
Natyna1003 v něm napsala:

Moje BFF je vegetariánka$>. Vegetariánství mi přijde celkem v pohodě ale veganství, když nejedí ani mléčné výrobky nebo vejce. To už mi přijde moc. Já osobně mám maso ráda ale některá masa mi nechutnají. Nejím hovězí a vepřové. Ale třeba kuřecího nebo kachny bych se v životě nezvzdala. Ale moje BFF to nikomu nevnucuje. Jednou jsme si povídaly a došla k tomu řeč.

Příspěvek z 18. října v 10:04.
amandamesa v něm napsala:

At si kazdy ji to co chce a nemele druhemu do toho co ji. Je to kazdeho vec :-) ja bych se treba masa vzdat nedokazala

Příspěvek z 17. října ve 23:34.
–MM– v něm napsal:

Pokud jste vegetariáni z morálních důvodů, změníte názor, jakmile začne být cenově dostupnější čisté maso? Tím se myslí maso vytvořené v laboratorních podmínkách, získané bez usmrcení a trápení jakéhokoliv zvířete. Zatím je cena takového masa pořád párkrát vyšší než cena obyčejného masa, ale klesá docela rychle a je velmi pravděpodobné, že za pár let bude naopak mnohonásobně levnější než obyčejné maso, protože nepotřebuje tak velkou péči... prostě si jen tak v továrně vyroste nijak zvlášť smutný řízek. :-D

Příspěvek z 14. října v 18:04.
kokytka v něm napsala:

pokud je strava dobře zvolena a je pestrá, je veganství vhodné i pro děti.

Příspěvek z 7. října v 6:49.
vikiliky v něm napsala:

Ať si každý jí co chce, ale dětem by se měla dopřát pestrá strava.

Příspěvek z 7. října v 0:05.
–MM– v něm napsal:

Deniq: Proč ti vadí, že se tě někdo snaží přesvědčovat? Jakým jiným způsobem chceš přirozeně dojít k nějaké změně názoru, když ne tím, že tě nějaký argument přesvědčí? A pokud jsi si stoprocentně jistá, že ke změně nechceš dojít nikdy, tak je jedno, co kdo říká, ne?

Pokud se někdo stane vegetariánem z morálních důvodů, tak je logické, že se snaží přesvědčit ostatní, protože chce, aby byl svět lepší. Říct, ať o tom nemluví, mu zní podobně, jako kdybys před dvěma staletími řekla „ty si klidně otroky neměj, ale nevnucuj to ostatním“. Jestli se svět stane o chlup lepším místem, když jeden člověk přestane jíst maso, co teprve, když ten člověk přesvědčí dalších pět lidí? Argument vegetariánů mi prostě připadá platný, uznávám ho, i když jsem masožravec.

Zdá se, že ve většině morálních konfliktů ten, kdo o nich nechce mluvit, časem prohrává. Pokud jedna strana předkládá argumenty a druhá jen křičí „mlč!“, nemůže to dopadnout jinak...

Ještě mnohem nebezpečnější je nediskutovat o náboženství. Ale to je na jinou diskusi...

Příspěvek z 6. října ve 21:57.
Deniq v něm napsala:

Je je totéž jako s náboženstvím, sexuální orientací, hudebním stylem nebo celkově se stylem života - chovej se jak chceš, věř si čemu chceš, měj rád co chceš - ale přestaň to vnucovat svému okolí. Ať je vegan či vegetarián každý, kdo si to sám zvolí. Ale nelíbí se mi, jak se to někteří snaží vnucovat svému okolí .. „hele já jsem vegan a je to super, musíš být taky vegan, protože jíst zvířata a další živočišný věci je zlo“ ... nebo „jo, jsem vegetarián, protože mi vadí zabíjení zvířat atd, ale občas jím ryby“- to mi naprosto nedává smysl, ryba snad není zvíře? .. Stejně jako mi vadí, když ti, co jí vše, odsuzují vegany či vegetariány. Je to každého věc a nikdo nemá právo vnucovat ostatní svůj názor. Ale dost nevhodné mi příjde, když má veganský či vegetariánský pár dítě, které k tomu od narození vedou - to je špatně, člověk je od jakživa všežravec a dětský organismus tím může trpět.

Příspěvek z 6. října v 19:51.
Šťur v něm napsal:

Colossus: Ano, v takovém množství jako v mase a mléce se ty bílkoviny z rostlinné stravy prostě dostat nedají. U dospělých ještě půl bídy, těm to příliš ublížit nemůže, ale jsou i rodiče, co veganství cpou i svým dětem.

Příspěvek z 6. října v 9:50.
Colossus v něm napsal:

Aminokyseliny

Příspěvek z 5. října v 19:38.
konemy v něm napsala:

Colossus: Jaké bílkoviny máš na mysli?

Příspěvek z 26. srpna v 11:07.
kravičkazvesničky v něm napsala:

prijde mi strasne smutny ze se kravam odebere tele, umele se oplodnujou aby davali vic mlika a kdyz uz nejsou potrebny tak se proste klepnou, ze se lisujou mala kuratka jen protoze jsou to kluci a vajicka vam nesnesou.. a my tomu jen prihlizime a nesnazime se to zmenit
na vegetarianstvi ani veganstvi nevidim nic spatnyho, spis naopak, ale at si kazdej dela co chce, ji co chce, mysli co chce, ostatnim to muze byt jedno zejo

Příspěvek z 29. července ve 21:32.
číča800 v něm napsala:

každej at ́ si jí co mu chutná.
proč by jste to jako zakázali? 8-o

Příspěvek z 28. července v 9:52.
pastafarian v něm napsala:

Ať si každej jí nebo nejí co chce, mně je to buřt, ale ať mi to nikdo necpe. Většinu lidí stejně nezajímá, že nejíte maso nebo živočišný produkty obecně, tak to nemusíte říkat všem každých 5 minut. A že taková je většina hlavně veganů.

Příspěvek z 28. července v 9:48.
Colossus v něm napsal:

kdoomed : Vše sice můžeš nahradit, ale nikdy ne zcela úplně. V masu jsou některé bílkoviny, které se nachází jenom v masu.
Xan2005 : Jestli ti vadí podmínly zvířat ve velkohovech atd., proč nezkusíš maso ze soukromých farem. Tam se ke zvířatům chovají lépe.

Příspěvek z 28. července v 9:21.
Xan2005 v něm napsala:

TlustáNikola: Někdo (jako třeba já XD) to prostě jíst odmítá. Když si uvědomíš v jakém prostředí ty zvířata žijí, co se s nimi dělá apod. Můj žaludek to prostě nesnese. Ty třeba nemáš ráda zeleninu a taky o tobě nikdo neříká, že jsi praštěná.

Příspěvek z 28. července v 8:48.
JáJá1 v něm napsal:

To jo.

Příspěvek z 28. července v 8:46.
TlustaNikola v něm napsala:

Vegetariáni i vegani jsou prostě praštěný. ;-D

Příspěvek z 28. července v 8:30.
Xan2005 v něm napsala:

Jsem vegetariánka a na veganství nevidím také nic špatného. Daleko víc mi vadí lidi, jako moje sestra, kteří mi pořád nutí maso a nadávají. Moje sestra dokonce přišla s tím, že to už je porucha příjmu potravy (což není pravda, jen mi prostě vadí jíst zvířata). Jen je důležité si to hlídat a nahrazovat vejci, mlékem a luštěninami.

Příspěvek z 28. července v 7:59.
Havířovák v něm napsal:

Já si myslím, že na tom není nic špatného. Každý může jíst co chce. Jestliže někdo nechce jíst maso, budiž mu splněno přání, neboť si představte (nevegani a nevegetariáni), že by vás někdo nutil jíst např.: smažené cvrčky, nebo něco, co by vám nechutnalo.

Příspěvek z 27. července ve 21:48.
Šároušek v něm napsala:

FrantaDinosaurus : přesně

Příspěvek z 27. července ve 21:25.
FrantaDinosaurus v něm napsal:

zakázal bych to 8-o

Příspěvek z 27. července ve 21:01.
Rokio v něm napsal:

FriedKitten má pravdu.

Příspěvek z 27. července ve 20:14.
_kebaba_ v něm napsala:

Trapas

Příspěvek z 27. července ve 20:08.
FriedKitten v něm napsal:

Mně to moc zdravý nepřijde to veganstvi

Příspěvek z 27. července v 19:22.
Pralinka2 v něm napsal:

Jo.

Příspěvek z 27. července v 19:15.
kdoomed v něm napsal:

Jsem vegan a je to naprosto v pohodě. Všechno se dá nahradit. Ale ať si každý jí co chce, žejo.

Příspěvek z 27. července v 18:59.
Rokio v něm napsal:

Vegetariánství je ještě OK, ale veganství už je moc. Jinak ideální je, pokud je člověk všežravec, nikoliv pouze býložravec.

Příspěvek z 27. července v 8:06.
viky-10 v něm napsala:

To je složitá otázka ............

Je to sice každého věc ale jsem spíše k vegetariánskému stylu. Protože ani vegetariáni na tom nejsou moc dobře natož vegani

Asi se ptáte proč že

Protože k životu potřebujeme bílkoviny a pokud je tedy nemáme z masa mělo by to být alespoň z mléka a mléčných výrobku

Příspěvek z 26. července ve 23:48.
SIB v něm napsala:

Sojovy mlicko je nejlepsi. $>

Kdo si nástěnku oblíbil?