Váš názor na vegetariánství a veganství

Nástěnku založil dne 26. července 2018, je nezařazená a obsahuje 54 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 11. března ve 21:33.
hajný v něm napsal:

na šibenici!

Příspěvek z 11. března ve 20:55.
verbum v něm napsal:

To jsou veci...

Příspěvek z 11. března ve 20:44.
Colossus v něm napsal:

Je vegetariánství a veganství špatné nebo dobré?

Vegetariáni a vegani jsou společnost lidí, kteří nejedí maso či jiné živočišné produkty, aby pomohli zvířatům z velkochovů, kde žijí v nelidských podmínkách. Ale dělají opravdu dobře?

Vegetariániství a veganství jsou velmi zajímavé životní přístupy, které však nemusí vyhovovat vždy svému okolí. Lidstvo se naučilo akceptovat lidi, kteří maso nejedí a umožňuje jim nakupovat bezmasé výrobky, proč tedy oni neakceptují ty, kteří maso jedí a dokonce jim chutná? V Americe často vegani a vegetariáni před restaurací pokřikují na návštěvníky, že jsou vrazi a hnusní masožrouti. V Německu jsou známy případy, kdy řezníkům byly sprejovány výlohy a polity umělou krví. Mají toto opravdu zapotřebí? Vegetariánům a veganům nikdo takto hrubě za jejich životní postoj obvykle nenadává.

Jistým problémem je výchova dětí rodičů, kteří maso i živočišné produkty odmítají. Rodiče těchto dětí jsou ve většině případech přesvědčeni, že maso a živočišné produkty se dají nahradit. Ano, v dospělosti možná dají, ale pokud potomek vyroste na kořínkách další výhradně rostlinné stravě a nebudou mu poskytnuty bílkoviny z masa, tak následky mohou být katastrofální. Tělo člověka ve vývoji mohou tyto návyky silně poškodit.

Další problémem je jejich často nepochopitelná argumentace. Já osobně nemohu pochopit, proč vegani nejedí živočišné produkty. Slepice snese vejce tak jako tak. Když jej člověk využije k jídlu, slepici přeci nijak neubližuje. Tedy proč má být jedení i vajec špatné? Kdyby veganům vadilo jíst věci z velkochovů, kde mohou opravdu zvířata trpět, proč nejedou např. na farmy nebo k soukromým chovatelům? Tam se mají zvířata podstatně lépe a není jim ubližováno.

Dobré zase na vegetariánech a veganech je, že nejsou tak bezcitní jako něktěří lidé. Jsou si vědomi, v jakých podmínkách musejí zvířata žít a snaží se jim pomoci, i když svou vlastní cestou. Zvířata nám už od pradávna byla blízká a byla našimi společníky, žila s lidmi v souladu od nepaměti.

Dalším velkým plusem vegetariánství a veganství je, že výchova dětí má určitě dobré cíle. Pokud svého potomka naučíte, že žít zdravou střídmou životosprávou je dobré, tak z něj nejpíš nevyroste tlustý líný člověk, který se cpe jen nezdravými věcmi.
Malá úvaha:->

Příspěvek z 2. ledna v 16:38.
mrbeanová v něm napsala:

Já jsem taky vesnická holka a stejně musím chodit k doktorům, kvůli zdravotních problémů. Asistentka mi navažela, že mám jíst maso :-Q. 1, když byl sýrový řízek s masem (jsem myslela, že je to jenom sýrové) a když jsem to jedla a chutnalo mi to (jinak maso nemusím. jím jenom rybí prsty a rybí filé) a ta měla pak škodolibou radost ]:-) (to je mrcha) a ta mi pořád mluvila do jídla a 1 skrz třidní jsme to řešily, že mi mluví do jídla, atd. Možná ta třidní mě trošku zachránila, asistentka už radši o jídle nemluví a teď je líp R^ $> :-). Teďka se střídaj asistentky, ta 1. horší, 2. nejlepší, 3. dobrá.

Příspěvek z 2. ledna v 16:12.
eideter v něm napsala:

Já jsem vesnická holka a je to nejlepší na světě. Když jsi na vesnici tak jsi většinou zdravá a nemusíš hodit k doktoru, a jestli ne tak ta cesta tě nezabije...

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 22:45.
Mataty8 v něm napsala:

kravičkazvesničky To ano, ale třeba já, i když bych chtěla bych se asi nikam na vesnici neodstěhovala, protože k doktorovi, do školy, do práce se musí dojíždět, když to já se tady v Praze, kde bydlím teď na školu a obchodní centrum dívám z balkonu. Všechno má své výhody i nevýhody

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 22:37.
kravičkazvesničky v něm napsala:

pritom na vesnicich je mnohem lip nez ve mestech

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 21:05.
al-maty v něm napsal:

V minulosti jsme se často mohli setkat s tím, že některé venkovské děti v životě nebyly ve městě. Dneska tomu je spíš naopak, přibývá městských dětí, které dosud nezavítaly na vesnici.

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:33.
dennisvet v něm napsala:

Jojo.

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:26.
paratko2323 v něm napsala:

jo ahá to sem vlastně slišela:->
díky:->

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:23.
dennisvet v něm napsala:

Btw, je to vemeno.

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:23.
paratko2323 v něm napsala:

já taky ne asi protože sou líny nebo nemaj auto

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:19.
dennisvet v něm napsala:

Nikdy jsem nepochopila, proč rodiče ani nevezmou děti podívat se na venkov... :/

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:17.
paratko2323 v něm napsala:

ne a to mám krávy ráda:-(;-(

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:09.
dennisvet v něm napsala:

Paratko, jako vůbec nikdy? Ani třeba na výletě?

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 14:03.
SVETLO v něm napsal:

Jo, dobře vím, jak to probíhá ve velkochovech, že se ve většině k těm zvířatům nechovají dobře, ale jaksi nemám potřebu si kvůli tomu odepřít maso, nebo dokonce další živočišný produkty (mléko atd.).

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 12:41.
kravičkazvesničky v něm napsala:

a vajicka jsou taky slepiccina takze nemam zadny pravo ji je brat

Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 3:50.
kokytka v něm napsala:

mlíko by mělo pít to tele, pro který je to mlíko určený

Příspěvek z 29. prosince 2018 v 18:47.
paratko2323 v něm napsala:

polikají své sliny a to je živočišného původu:-o:-D

slepice snese vejce bez týrání a kdeby ho někdo nesebral tak tam jen tak zůstanekuřátko se zněj nikdy neviklube protože neměla kohoutka...
kravičku člověk musí dojit protože by ji boleli ty dojítka boleli:-D(já nevim jak se to menuje sem změsta krávu sem viděla jen v televizi v slunce,seno jahody:-D)

Příspěvek z 29. prosince 2018 v 18:41.
eideter v něm napsala:

Chápu vegetariány , ale nechápu vegany - např nechápu proč nepiju ( i nejí ) mléko, ta kráva při dojení netrpěla , ale ananas ktrý museli zbírat děti v Africe to sní.. Můj názor :-)

Příspěvek z 26. prosince 2018 v 16:08.
Colossus v něm napsal:

Mohla bys mi prosím napsat zdroj, ze kterého jsi to zjistila ? Věřím ti, jen mne to zajímá.

Příspěvek z 26. prosince 2018 v 1:40.
Micíkoli v něm napsala:

O bílkovinách, které někteří zmiňovali: Esenciální aminokyseliny je možné bez problémů z rostlinné stravy získat, zbylé aminokyseliny si tělo umí samo vytvořit z těchto. Je dobré kombinovat luštěniny (čočka, fazole, sója apod.) a obiloviny (rýže, pečivo, těstoviny apod.) během jednoho jídla nebo během dne. Ale myslím si, že to není nic neobvyklého ani složitého. :))

Příspěvek z 26. prosince 2018 v 0:26.
Micíkoli v něm napsala:

Krátké video, které doporučuji těm, kteří nevědí, jaký smysl má přechod na veggie stravu:

Příspěvek z 22. října 2018 ve 20:20.
janule202 v něm napsala:

Jestli mi to nikdo nenutí, je mi to šumafuk.

Příspěvek z 18. října 2018 ve 14:36.
Natyna1003 v něm napsala:

Moje BFF je vegetariánka$>. Vegetariánství mi přijde celkem v pohodě ale veganství, když nejedí ani mléčné výrobky nebo vejce. To už mi přijde moc. Já osobně mám maso ráda ale některá masa mi nechutnají. Nejím hovězí a vepřové. Ale třeba kuřecího nebo kachny bych se v životě nezvzdala. Ale moje BFF to nikomu nevnucuje. Jednou jsme si povídaly a došla k tomu řeč.

Příspěvek z 18. října 2018 v 10:04.
amandamesa v něm napsala:

At si kazdy ji to co chce a nemele druhemu do toho co ji. Je to kazdeho vec :-) ja bych se treba masa vzdat nedokazala

Příspěvek z 17. října 2018 ve 23:34.
–MM– v něm napsal:

Pokud jste vegetariáni z morálních důvodů, změníte názor, jakmile začne být cenově dostupnější čisté maso? Tím se myslí maso vytvořené v laboratorních podmínkách, získané bez usmrcení a trápení jakéhokoliv zvířete. Zatím je cena takového masa pořád párkrát vyšší než cena obyčejného masa, ale klesá docela rychle a je velmi pravděpodobné, že za pár let bude naopak mnohonásobně levnější než obyčejné maso, protože nepotřebuje tak velkou péči... prostě si jen tak v továrně vyroste nijak zvlášť smutný řízek. :-D

Příspěvek z 14. října 2018 v 18:04.
kokytka v něm napsala:

pokud je strava dobře zvolena a je pestrá, je veganství vhodné i pro děti.

Příspěvek z 7. října 2018 v 6:49.
vikiliky v něm napsala:

Ať si každý jí co chce, ale dětem by se měla dopřát pestrá strava.

Příspěvek z 7. října 2018 v 0:05.
–MM– v něm napsal:

Deniq: Proč ti vadí, že se tě někdo snaží přesvědčovat? Jakým jiným způsobem chceš přirozeně dojít k nějaké změně názoru, když ne tím, že tě nějaký argument přesvědčí? A pokud jsi si stoprocentně jistá, že ke změně nechceš dojít nikdy, tak je jedno, co kdo říká, ne?

Pokud se někdo stane vegetariánem z morálních důvodů, tak je logické, že se snaží přesvědčit ostatní, protože chce, aby byl svět lepší. Říct, ať o tom nemluví, mu zní podobně, jako kdybys před dvěma staletími řekla „ty si klidně otroky neměj, ale nevnucuj to ostatním“. Jestli se svět stane o chlup lepším místem, když jeden člověk přestane jíst maso, co teprve, když ten člověk přesvědčí dalších pět lidí? Argument vegetariánů mi prostě připadá platný, uznávám ho, i když jsem masožravec.

Zdá se, že ve většině morálních konfliktů ten, kdo o nich nechce mluvit, časem prohrává. Pokud jedna strana předkládá argumenty a druhá jen křičí „mlč!“, nemůže to dopadnout jinak...

Ještě mnohem nebezpečnější je nediskutovat o náboženství. Ale to je na jinou diskusi...

Kdo si nástěnku oblíbil?