Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Váš názor na vegetariánství a veganství

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 9. srpna 2019 ve 13:57.
  Ahoj_jsem_Petra v něm napsala:

  Já se cítím jako vegetariánka ale rodiče to nepodporují a pořád do mě cpou nějaké maso. Jo kdysi dávno jsme jedli jenom maso ale v dnešní době je takových možností, že je prakticky jedno co jíš :D

  Příspěvek z 9. srpna 2019 ve 13:53.
  –MM– v něm napsal:

  Pokud jste vegetariáni z ideologických důvodů, jedli byste maso vyrobené bez zabití zvířete? (Už jsem se ptal www.alik.cz/n/prispevek/84579810.)

  Příspěvek z 9. srpna 2019 ve 13:47.
  majdula2000 v něm napsala:

  Tak to nemám zdání.:-D

  Příspěvek z 9. srpna 2019 ve 13:47.
  Ahoj_jsem_Petra v něm napsala:

  Jak který dobytek v našem okolí není snad jediná "továrna" na mlíko ale je všechen dobytek venku (teda pokud není nějaké hnusné počasí). :-);-)

  Příspěvek z 9. srpna 2019 ve 13:46.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Majdula2000 : to znám, docela mi to chutná :-)
  Existuje i rostlinnej kefír?:-> Chutná mi hlavně kefír, no :-D

  Příspěvek z 9. srpna 2019 ve 13:44.
  majdula2000 v něm napsala:

  Nebo mandlový mlíko je úplně skvělý, Džungaráčku!;-)

  Příspěvek z 9. srpna 2019 ve 13:29, upravený vzápětí.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Já sama jsem vegetariánka. Nelíbí se mi zacházení se zvířaty. Já zvířata miluju. No. Ale to,co se děje i v mlekarnach je taky hrozný. Ty krávy nikdy neviděly louku, nikdy tam nebyly. Jediný řešení by možná bylo Bio mlíko.

  Prodleva 5 měsíců.
  Příspěvek z 11. března 2019 ve 21:33.
  hajný v něm napsal:

  na šibenici!

  Příspěvek z 11. března 2019 ve 20:55.
  verbum v něm napsal:

  To jsou veci...

  Příspěvek z 11. března 2019 ve 20:44.
  Colossus v něm napsal:

  Je vegetariánství a veganství špatné nebo dobré?

  Vegetariáni a vegani jsou společnost lidí, kteří nejedí maso či jiné živočišné produkty, aby pomohli zvířatům z velkochovů, kde žijí v nelidských podmínkách. Ale dělají opravdu dobře?

  Vegetariániství a veganství jsou velmi zajímavé životní přístupy, které však nemusí vyhovovat vždy svému okolí. Lidstvo se naučilo akceptovat lidi, kteří maso nejedí a umožňuje jim nakupovat bezmasé výrobky, proč tedy oni neakceptují ty, kteří maso jedí a dokonce jim chutná? V Americe často vegani a vegetariáni před restaurací pokřikují na návštěvníky, že jsou vrazi a hnusní masožrouti. V Německu jsou známy případy, kdy řezníkům byly sprejovány výlohy a polity umělou krví. Mají toto opravdu zapotřebí? Vegetariánům a veganům nikdo takto hrubě za jejich životní postoj obvykle nenadává.

  Jistým problémem je výchova dětí rodičů, kteří maso i živočišné produkty odmítají. Rodiče těchto dětí jsou ve většině případech přesvědčeni, že maso a živočišné produkty se dají nahradit. Ano, v dospělosti možná dají, ale pokud potomek vyroste na kořínkách další výhradně rostlinné stravě a nebudou mu poskytnuty bílkoviny z masa, tak následky mohou být katastrofální. Tělo člověka ve vývoji mohou tyto návyky silně poškodit.

  Další problémem je jejich často nepochopitelná argumentace. Já osobně nemohu pochopit, proč vegani nejedí živočišné produkty. Slepice snese vejce tak jako tak. Když jej člověk využije k jídlu, slepici přeci nijak neubližuje. Tedy proč má být jedení i vajec špatné? Kdyby veganům vadilo jíst věci z velkochovů, kde mohou opravdu zvířata trpět, proč nejedou např. na farmy nebo k soukromým chovatelům? Tam se mají zvířata podstatně lépe a není jim ubližováno.

  Dobré zase na vegetariánech a veganech je, že nejsou tak bezcitní jako něktěří lidé. Jsou si vědomi, v jakých podmínkách musejí zvířata žít a snaží se jim pomoci, i když svou vlastní cestou. Zvířata nám už od pradávna byla blízká a byla našimi společníky, žila s lidmi v souladu od nepaměti.

  Dalším velkým plusem vegetariánství a veganství je, že výchova dětí má určitě dobré cíle. Pokud svého potomka naučíte, že žít zdravou střídmou životosprávou je dobré, tak z něj nejpíš nevyroste tlustý líný člověk, který se cpe jen nezdravými věcmi.
  Malá úvaha:->

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek z 2. ledna 2019 v 16:38.
  mrbeanová v něm napsala:

  Já jsem taky vesnická holka a stejně musím chodit k doktorům, kvůli zdravotních problémů. Asistentka mi navažela, že mám jíst maso :-Q. 1, když byl sýrový řízek s masem (jsem myslela, že je to jenom sýrové) a když jsem to jedla a chutnalo mi to (jinak maso nemusím. jím jenom rybí prsty a rybí filé) a ta měla pak škodolibou radost ]:-) (to je mrcha) a ta mi pořád mluvila do jídla a 1 skrz třidní jsme to řešily, že mi mluví do jídla, atd. Možná ta třidní mě trošku zachránila, asistentka už radši o jídle nemluví a teď je líp R^ $> :-). Teďka se střídaj asistentky, ta 1. horší, 2. nejlepší, 3. dobrá.

  Příspěvek z 2. ledna 2019 v 16:12.
  eideter v něm napsala:

  Já jsem vesnická holka a je to nejlepší na světě. Když jsi na vesnici tak jsi většinou zdravá a nemusíš hodit k doktoru, a jestli ne tak ta cesta tě nezabije...

  Prodleva 3 dny.
  Mataty8 v něm napsala:

  kravičkazvesničky To ano, ale třeba já, i když bych chtěla bych se asi nikam na vesnici neodstěhovala, protože k doktorovi, do školy, do práce se musí dojíždět, když to já se tady v Praze, kde bydlím teď na školu a obchodní centrum dívám z balkonu. Všechno má své výhody i nevýhody

  kravičkazvesničky v něm napsala:

  pritom na vesnicich je mnohem lip nez ve mestech

  al-maty v něm napsal:

  V minulosti jsme se často mohli setkat s tím, že některé venkovské děti v životě nebyly ve městě. Dneska tomu je spíš naopak, přibývá městských dětí, které dosud nezavítaly na vesnici.

  dennisvet v něm napsal:

  Jojo.

  paratko2323 v něm napsala:

  jo ahá to sem vlastně slišela:->
  díky:->

  dennisvet v něm napsal:

  Btw, je to vemeno.

  paratko2323 v něm napsala:

  já taky ne asi protože sou líny nebo nemaj auto

  dennisvet v něm napsal:

  Nikdy jsem nepochopila, proč rodiče ani nevezmou děti podívat se na venkov... :/

  paratko2323 v něm napsala:

  ne a to mám krávy ráda:-(;-(

  dennisvet v něm napsal:

  Paratko, jako vůbec nikdy? Ani třeba na výletě?

  SVETLO v něm napsal:

  Jo, dobře vím, jak to probíhá ve velkochovech, že se ve většině k těm zvířatům nechovají dobře, ale jaksi nemám potřebu si kvůli tomu odepřít maso, nebo dokonce další živočišný produkty (mléko atd.).

  kravičkazvesničky v něm napsala:

  a vajicka jsou taky slepiccina takze nemam zadny pravo ji je brat

  Příspěvek z 30. prosince 2018 ve 3:50.
  kokytka v něm napsala:

  mlíko by mělo pít to tele, pro který je to mlíko určený

  Příspěvek z 29. prosince 2018 v 18:47.
  paratko2323 v něm napsala:

  polikají své sliny a to je živočišného původu:-o:-D

  slepice snese vejce bez týrání a kdeby ho někdo nesebral tak tam jen tak zůstanekuřátko se zněj nikdy neviklube protože neměla kohoutka...
  kravičku člověk musí dojit protože by ji boleli ty dojítka boleli:-D(já nevim jak se to menuje sem změsta krávu sem viděla jen v televizi v slunce,seno jahody:-D)

  Příspěvek z 29. prosince 2018 v 18:41.
  eideter v něm napsala:

  Chápu vegetariány , ale nechápu vegany - např nechápu proč nepiju ( i nejí ) mléko, ta kráva při dojení netrpěla , ale ananas ktrý museli zbírat děti v Africe to sní.. Můj názor :-)

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 26. prosince 2018 v 16:08.
  Colossus v něm napsal:

  Mohla bys mi prosím napsat zdroj, ze kterého jsi to zjistila ? Věřím ti, jen mne to zajímá.

  Příspěvek z 26. prosince 2018 v 1:40.
  Micíkoli v něm napsala:

  O bílkovinách, které někteří zmiňovali: Esenciální aminokyseliny je možné bez problémů z rostlinné stravy získat, zbylé aminokyseliny si tělo umí samo vytvořit z těchto. Je dobré kombinovat luštěniny (čočka, fazole, sója apod.) a obiloviny (rýže, pečivo, těstoviny apod.) během jednoho jídla nebo během dne. Ale myslím si, že to není nic neobvyklého ani složitého. :))

  Příspěvek z 26. prosince 2018 v 0:26.
  Micíkoli v něm napsala:

  Krátké video, které doporučuji těm, kteří nevědí, jaký smysl má přechod na veggie stravu:

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  26. července 2018 ve 22:09
  Založil:
  Obsahuje:
  ~ 200 příspěvků
  Moderátor:
  Colossus
  (kulisák)

  Související nástěnka: