Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Věříte na paranormální jevy?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 23. dubna ve 13:19.
  JáJá1 v něm napsal:

  Jak kdy, třeba, když jsem se chvíli před tím díval na horor.:->

  Příspěvek z 22. dubna ve 20:54.
  Molly58 v něm napsala:

  Ano věřím, dějí se mi dost divné věci...

  Příspěvek z 21. srpna 2019 ve 23:25.
  Kopčem v něm napsal:

  Paranormální jevy skutečně existují,může se jednat o negativní energie zemřelých,tzv.astrální larvy,které odsávají energii živým,jinak se tomu lidově říká duchové :-)

  Příspěvek z 21. srpna 2019 ve 20:36, upravený po 7 minutách.
  Ariana_Rose v něm napsala:

  já věřím ale nevím jestli se mi něco paranormálního stalo...
  Ale nemám ráda lidi co na to nevěří,a nadávají těm co na to věří...

  Příspěvek z 2. dubna 2019 v 19:17.
  Trkalek34 v něm napsala:

  Nic jen na ně věřím, teď čtu knížku o holce, která se chce stát parapsycholochickou pátračkou.

  Příspěvek z 1. dubna 2019 ve 22:43.
  SVETLO v něm napsal:

  Trkalek34: A copak jsi zažila paranormálního? :-)

  Příspěvek z 24. března 2019 v 19:50.
  Trkalek34 v něm napsala:

  Já věřím.

  Příspěvek z 24. března 2019 v 19:48.
  DnK08 v něm napsal:

  Jo, docela jo. Žádný se mi (nejspíš) nestal, ale i tak na ně docela věřím :D

  Příspěvek z 24. března 2019 v 19:15.
  lékařský v něm napsal:

  Jooo. Věřím.

  Příspěvek z 24. března 2019 v 19:14.
  Copinka v něm napsala:

  jo

  Příspěvek z 23. prosince 2018 ve 20:57.
  Vanes- v něm napsala:

  Ano. AŽ MOC.:-D Ok, ok. Zpátky do normálu. V pátek se mi stala divná věc. V družině jsme zůstali jenom tři. Já a ještě dva další kluci. (Nepočítám učitelku) Tak jsme šli do tělocvičny. Kluci tam šli něco dělat a já jsem si zalezla do toho pokoje kde jsou žíněnky, trampolíny, atd. Lehnu si na takovou žlutou matraci. No, a jak tam jen ležím a dívám se do stropu, najednou usliším psí štěknutí. Kouknu z okna. Nic. Mám pocit, že mě někdo sleduje...

  Příspěvek z 21. prosince 2018 ve 4:01.
  –MM– v něm napsal:

  největší_smíšek: Dobře, když se na to podívám z odstupu, je to přirozená důvěra v poznatky založená na víře v postup, kterým jsou ty poznatky získávané. Neříkal bych tomu víra, spíš je to hlubší ideologie, která (soudě dle praktických výsledků) vykazuje v současnosti největší úspěchy. Kdyby se ukázalo, že vesmír kašle na nějakou naši představu o konzistenci a že v různých místech nebo časech fungují úplně jinak fyzikální zákony, zřejmě by tato ideologie přestala být zdrojem užitečných poznatků. Nevím, co by ji nahradilo, ale víra v nepopsatelnou mysterióznost existence by to nejspíš nebyla.

  Zatím se ale nic takového neukázalo. Popravdě řečeno nemalá část vědců je lehce zaskočená tím, že minimálně v otázkách fyziky a kosmologie dokážeme odhalovat správné odpovědi. Ptají se: „Proč by něco tak nekonečně velkolepého, jako je vesmír, mělo vůbec být pochopitelné pro takové mírně vyvinutější opice, jako jsme my?“ :-) ... Je to trošku neintuitivní, ale fakt je, že jsme na žádnou nevysvětlitelnou bariéru poznání, která by se vytrvale vzpouzela snahám o racionální vysvětlení, doposud nenarazili. Pro každé pozorování existuje matematický model.

  Samozřejmě toho hodně nevíme, ale zdá se, že už známe správnou cestu. Zřejmě jsme se náhodou naučili tajný jazyk vesmíru – matematiku – a díky ní se nám postupně daří chápat všechno. Úplně všechno. Je známo několik případů, kdy teoretičtí fyzikové spočítali na mnoho desetinných míst nějakou konstantu o spoustu desetiletí dřív, než vůbec bylo možné ji změřit. Žádná jiná ideologie se podobným „zázrakem“ nemůže pochlubit. Díky matematice dovedeme i počítat s věčností a vymyslet nekonečno barev.

  Proto se zdá dost nepravděpodobné, že skutečně existuje i něco navíc, něco mimo matematiku, co by potají ovlivňovalo životy některých příslušníků lidského druhu na planetě Zemi. Pokud existuje bůh, je to pravděpodobně algoritmus. Myslím, že většina lidí nahlíží na svět zkresleně, že jsou v zajetí svých tradic a kulturních zvyklostí a že jakékoliv nadpřirozeno, které pociťují, jde pochopit i vysvětlit přirozeně.

  Mnohdy už také víme, jakým způsobem různé pověry vznikly. Když třeba někdo vidí démony, je možné, že ztrácí zrak a má (stejně jako desetina částečně nevidomých lidí) takzvaný syndrom Charlese Bonneta – jeho obrazové centrum v mozku nedosátává signál, a proto si vymýšlí náhodné výjevy. Schizofrenie nebo encefalitida jsou také možná vysvětlení... lepší než nadpřirozeno.

  Co se týče věřících vědců, tvé „no a co?“ vyznívá, jako bych jim jejich víru vyčítal. Názory vědců jsi do naší debaty přinesla ty jako ukázku, že i vědec může uznávat nadpřirozeno. Z mé strany asi nebylo rozumné na to reagovat. Pokud totiž chceš brát vědu jako druh víry, měla bys jí dopřát podobný odstup od jejích „věřících“, jako si zaslouží jiné víry. Když si třeba povídám s katolíkem a kritizuji křesťanství, snažím se, aby bylo zřejmé, že kritizuji skutečně jen křesťanství a ne všechny křesťany (zejména u islámu je veřejná debata strašně zaplevelená tím, že se zaměňuje samotný islám a muslimové nebo arabové). Takže je vlastně jedno, čemu věří špičkoví vědci, to je jejich osobní věc, nesouvisí to s tím, jestli má věda pravdu. ;-)

  Možná to tak nevypadá, ale snažím se k jakýmkoliv otázkám víry přistupovat maximálně otevřeně. Inspirovala jsi mě k tomu, abych si nastudoval na Wikipedii, jak můžu změřit kulatost Zeměkoule i bez raketoplánu, ale mechanismus usilovného přání je „prostě složitý“? To je škoda...

  Příspěvek z 19. prosince 2018 v 9:25.
  největší_smíšek v něm napsala:

  -MM- Já vím, že fungují :) Nezpochybňuji vědu, jen jsem na vlastní oči neměla možnost ty sondy opravdu vidět, neměla jsem možnost vypočítat si vzorce abych věděla, že opravdu fungují, nic z toho, na co vědci přišli, jsem si nemohla skutečně ověřit na vlastní kůži. Ani ty ne. Přesto jsi stoprocentně přesvědčen, že je to pravda. Já taky, my oba, vlastně celá naše společnost. Já to nezpochybňuji, ale není to přirozená důvěra, jelikož věda jako taková v tom dnešním měřítku je otázkou právě dnešní doby. (Jak říkal pan profesor na VŠ v Brně, velice vzdělaný muž, který přednáší po celém světě, vč. Oxfordu, Indonésie apod. - věda je novodobá víra. Dříve lidé měli duchovní, dnes máme vědce).

  A je spíše přirozené, že v každém člověku je zakotvena potřeba víry. Většina populace na zemi věří v něco nadpřirozeného. A skoro všichni z nich k tomu mají své vlastní „důkazy“, protože to nadpřirozeno se v jejich životě nějak projevuje. Ale na co američtí vědci nepřijdou, to jakoby nebylo? Nadpřirozené věci nepotřebují důkazy, protože se vymykají právě všem zákonům. Proč by něco, co by teoreticky mělo být z „jiného světa“, něco nadpřirozeného...proč by se to mělo poddávat našim zákonům? Ať už fyzikálním, jakýmkoli vědeckým apod.

  „Proč usilovné přání nemůže ovlivnit, které číslo padne v ruletě?“ Protože je to prostě složité. A říkám, že je to složité, protože je to téma na celé knihy. Přání není, že vypustím nějakou rychlou modlitbu někam do vesmíru a na kostce padne čtyřka. Přání není, že si oddrmolím něco pod vousy a najednou mám na kontě sto tisíc. Nejsem Harry Potter ;) Přání je dlouhodobý a složitý proces, který se člověk musí naučit dělat „správně“. A zas a opět, je to psychologie, ne čarodějnictví. Já psychologii studovala, přečetla jsem nespočet knih, takže o síle mysli taky něco vím. Ono že jsi žádné „důkazy“ neslyšel neznamená, že ty důkazy nejsou. Když se třeba o toto téma nezajímáš, pak je přirozené, že o něm nic nevíš nebo nevíš tolik. Já se o to zajímám, a tak jsem četla už tolika důkazech a experimentech, které se týkají lidského mozku a síly myšlení....

  A co se týče Bible a kontextu a tak - to, jestli svět opravdu vznikl za šest dní nebo ne, je jedna z největších otázek a rozporů, o kterém debatují různí teologové už nějakou tu řádku let. Takže to není o předstírání, ta otázka existuje snad od doby, kdy Bible jako taková (jak ji známe dnes) vznikla. V Bibli je spousta rozporů a já netvrdím, že vše do písmene musí být pravda. Jen říkám, že když něčemu nerozumíme, pak to ještě neznamená, že to není skutečné. Když něco ani všemocní vědci nedokáží dokázat, pak to neznamená, že to neexistuje.

  Psal jsi, že vědci mají na víru a náboženství třeba jiný pohled. No a co? Ať mají pohled jakýkoli, každý si může věřit podle svého. A je jedno, jestli věří v Boha, ale nevěří, že Eva vznikla z žebra. Je jedno, jestli věří v Boha nebo něco jiného. Nejde o náplň jejich víry, jde to to, že i vědci uznávají, že může existovat něco nadpřirozeného.

  Lidský mozek je omezený a nedokáže pojmout nic, co by jej přesahovalo. Nedokážeme si představit, že třeba Bůh (či cokoli jiného) by měl existovat odjakživa. Nedokážeme si představit věčnost. Víme, co to znamená a do jisté míry to chápeme a představujeme si, ale pokud bychom si věčnost měli skutečně představit tak, jak je, pak to nedokážeme. Nedokážeme vymyslet novou barvu, nedokážeme pochopit nekonečno. Náš mozek je omezen všemi těmito věcmi. Pak je jasné, že to, co tyto věci přesahuje, my nemůžeme pochopit.

  Příspěvek z 19. prosince 2018 v 0:51.
  –MM– v něm napsal:

  největší_smíšek: Není to slepá víra, jen přirozená důvěra. Vědecké poznatky umožňují posílat sondy do vesmíru, zachraňují životy... prostě fungují. Je to mnohavrstvá struktura poznání, na které stojí civilizace. Naproti tomu nadpřirozeno tak, jak ho popisují lidé v něj věřící, je jen velmi tenká vrstva hypotéz, která se vzpouzí nejen dokazování, ale i nějakému dalšímu vrstvení důsledků (viz otázka zákonné odpovědnosti zle přejícího) a souvisejících teorií (kdy a jak a proč se to u homo sapiens vyvinulo?)... je to jen poutavá pohádka, triviální příběh, který nemá rád všetečné otázky. Přestože říkáš, že je to složité...

  S každým vědeckým poznatkem se zužuje okno pro nějaké šokující objevy, které převrátí naruby pohled na svět. Je třeba prakticky jisté, že se nepodaří na Zemi objevit další kontinent, protože už máme docela dobře zmapované celé mořské dno. Zrovna tak je prakticky vyloučené, že se zjistí, že lidské tělo dokáže létat. Díky tomu, co už víme o mozku a o naší mysli, spadají parapsychologické jevy na podobnou úroveň nepravděpodobnosti.

  „A přání ‚které číslo padne v ruletě‘ není přání, ale věštění. A i tak oba víme, že na světě existují lidé, kteří to dokážou.“
  Já nevím o nikom, kdo by dokázal věštit budoucnost. Proč usilovné přání nemůže ovlivnit, které číslo padne v ruletě?

  Nezpochybňoval jsem, že někteří vědci byli (a jsou) věřící. Lidská mysl je schopná škatulkovat víru a rozum zvlášť (což má mimochodem i evoluční zdůvodnění). Třeba takový významný americký genetik Francis Collins dokáže velmi pečlivě vyhodnocovat důkazy ve vědeckých článcích, pak si jednoho dne v zimě zajde na procházku, spatří zmrzlý vodopád a pomyslí si „hle, to je důkaz boží trojjedinosti“, a najednou se z ateisty stal oddaný křesťan :-) ... je očividné, že uvažuje o víře naprosto odlišným způsobem, než když analyzuje léky na Alzheimera. Většinou ale věřící vědec věří minimálně ve svém oboru spíš skutečným poznatkům než náboženskému výkladu (v případech, kdy si odporují). Křesťan-biolog nikdy nevychází z předpokladu, že ženy vznikly z mužského žebra.

  Co se týče Bible – a nejen Bible – myslím, že rozšiřování i zužování kontextu by mělo být nějak dobře ospravedlněné. Vesměs jakýkoliv příběh jde brát jako kombinaci nějaké hluboké pravdy, metafor a čiré fikce (tedy lži). Pokud po tisíce let křesťané věřili, že svět vznikal skutečně šest dní, není důvod předstírat, že autoři Bible zamýšleli dnem něco jiného než den. V tom se trochu sekli, protože nerozuměli světu tak dobře jako současní lidé... je to (pochopitelná) chyba, nikoliv nadsázka.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 23:04.
  největší_smíšek v něm napsala:

  Ano, já vím. Ale drtivá většina populace to nespočítá (a moc nevěřím tomu, že ty ano), takže se jedná o víru v to, že vědci to ví. A jen prpto, že vědci na něco nepřišli nebo to nezvládli dokázat neznamená, že to není. Vědci jsou pouze lidé, a lidský mozek, i ten vědecký, je omezený a na věci "mimo nás" nestačí.

  Ach jo. Takhle to absolutně nefunguje. Jak říkám, jde zejméma o psychologii (na co myslíme, to přitahujeme, nemyslím pouze např. golem a pygmailon efekt), ne magii. A ano, i psychologie do jisté míry ovlivnňuje to, co přichází z venčí. A většina vědců byla opravdu hluboce věřící, opět stačí přečíst některé jejich knihy. A přání "které číslo padne v ruletě" není přání, ale věštění. A i tak oba víme, že na světě existují lidé, kteří to dokážou.

  Já např. nedávno byla na přednášce křesťana vědce a bylo to nesmírně zajímavé a sám svými vědeckými argumenty vyvracel jiné vědecké argumenty. Zkrátka věda není neomylná a nelze ji slepě důvěřovat.

  A asi se teď úplně nebavíme o tom, jestli bible šest dní myslela doslova, nebo jako "nadsázku". Co se týče bible, je důležité vše brát v širokém kontextu doby a vzniku.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 22:20.
  –MM– v něm napsal:

  největší_smíšek: Na odhalení, že je Země kulatá, není potřeba letět do vesmíru, tento fakt už uměli spočítat staří Řekové (aniž by dokázali postavit letadlo nebo obeplout celou planetu). Nedostatek vzdělání vyžaduje důvěru v ty, kdo jsou vzdělanější, ale nikoliv víru.

  Ptáš se mě, jak navrhnout experiment? Přej si něco jednoznačně ověřitelného, co vyjde z nepředvídatelného děje (třeba číslo, které padne v ruletě), předem poznamenej, jaký výsledek má nastat... a pokud skutečně konzistentně nastane ve větším množství případů, než by odpovídalo náhodnému rozložení, pak má tvoje přání vliv.

  Samozřejmě, že síla mysli může mít vliv na vlastní mysl, člověk sám sebe dokáže vědomě (i podvědomě) usměrňovat, to je zcela normální psychologie. Ale na ovlivnění něčeho venku už potřebuješ parapsychologii, tedy kouzla a nadpřirozeno (telepatii?).

  Vědci v minulosti byli převážně křesťané, protože všichni v Evropě byli převážně křesťané. Víra v boha má mnoho podob, některé jsou tak neurčité, že vědeckým poznatkům neodporují. Ale myslím, že teď těžko najdeš geologa, který by věřil, že svět vznikl před pár tisíci lety během šesti dní.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 21:51.
  největší_smíšek v něm napsala:

  No právě, musí mít ty znalosti. A já je nemám, takže VĚŘÍM lidem, kteří říkají, že je to dokázáno, že je to pravda. Málokdo z nás byl ve vesmíru, málokdo z nás umí rozpoznat pravost fotografií a stejně všichni věříme, že je Země kulatá, protože nám to řekli. Pokud člověk ty znalosti nemá, a běžný člověk je opravdu nemá, pak je i věda o víře, že ty důkazy jsou skutečné.

  -MM- No je těžké dokázat, co se ti odhrává v hlavě. Taky můžu říct, že jsem si přála já nevím, něco, co jsem získala, ale jak ti mám dokázat, že jsem si to fakt přála?

  Navíc o síle myšlení je nespočet psychologických knih, kde jsou rozepsány i experimenty, jak k výsledkům vědci došli. Stačí jen číst :) Navíc síla myšlení se uplatňuje v mém každodenním životě, a nejen v tom mém, ale i dalších lidí. Nejsou to žádná kouzla a nadpřirozeno, ale zejména psychologie :) A mně stačí, že to funguje u mě a u lidí v mém okolí i neokolí. Jsou prostě věci, které není důležité vysvětlovat vědecky. Pro tebe je věda nejvýš, pro mě ne. Je to věc názorů a různých úhlů pohledů. A navíc (i když o tom se nebavíme) většina vědcův minulosti byli křesťané či jinak věřící (a i dnes jsou). Takže věda a paranormální věci se nevylučují.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 21:16.
  –MM– v něm napsal:

  největší_smíšek: Ne, „víra“ ve vědu je pravý opak víry, protože staví na důkazech, které si může kdokoliv kdykoliv ověřit, pokud na to má znalosti (a pokud znalosti nemá, existují cesty, jak je může získat). Není tu žádná nejvyšší autorita, která by říkala, co je správně, žádné dogma, kterému by člověk měl věřit.

  Pokud někdo předvede, že nějaký uznávaný princip neplatí, vědci ho za to neupálí, ale dají mu nobelovku, protože pochopit něco nového je vždy krásné... zejména tehdy, když všichni zjistí, že se dříve pletli. Klidně ukaž, jak funguje ta „síla myšlení“. Popiš, co dokáže, navrhni pokus, kterým se tato hypotéza ověří – a pokud bude pokus úspěšný a opakovatelný, je hotovo! Nic víc není potřeba. Nikdo jiný to zatím nedokázal.

  Samozřejmě platí, že čím větší je vědecký aparát lidstva, tím je důvěryhodnější, ale to neznamená, že mu někdo důvěřuje slepě, naopak je to dravé prostředí, ve kterém se každá univerzita snaží každý nový poznatek rozcupovat. I ve vědě existuje hodně oborů, které jsou značně spekulativní, třeba teorie strun. Problémem nikdy není samotná teorie, ale to, co se s ní v praxi dělá.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 20:39.
  největší_smíšek v něm napsala:

  To, co píše Mataty8 je síla myšlení a opravdu to funguje. Stejně i naopak se špatnýma myšlenkama. Ale není to tak jednoduché, jak popisuje -MM-, jedná se o složitý proces. A navíc pokud člověk chce, aby se mu plnily přání, pak si musí umět správně přát, není to jen tak. A taky to neznamená, že nic špatného se mu nikdy nestane, to je blbost. A špatné myšlenky škodí zejména tobě samému. A mohou působit i „prokletí“ ostatním lidem, ale to je prostě tak složité a rozsáhlé téma, že se to nedá jen tak vysvětlit. Ale tak, jak to popisuje právě -MM- to nefunguje a fungovat nemůže. Jak říkám, je to složité...

  Navíc víra ve vědce je stejná, jako třeba víra v Boha. Věříš v něco, na co prakticky nemáš důkazy, jen vědci ti tvrdí, že to tak je. A my všichni jim věříme (dost možná mají pravdu). Ale třeba kdo z nás si mohl reálně na vlastní oči přesvědčit, že to, co na co vědci přišli, je pravda? Nikdo...

  Příspěvek z 18. prosince 2018 ve 20:32.
  –MM– v něm napsal:

  Mataty8: Proč se podle tebe dějí špatné věci, u kterých všichni vědí, že se dít mohou, a všichni si usilovně přejí, aby se neděly?

  Nebo naopak, když si někdo nějakou špatnou věc přeje, znamená to, že nese odpovědnost za to, když se pak třeba stane? Měly by být ošklivé myšlenky nezákonné, pokud jsou schopné reálně škodit?

  Vědci se snaží odhalovat mechanismy fungování světa, které prokazatelně (a opakovatelně) fungují. Nic víc věda nedělá. Pokud nějaký mechanismus nejde spolehlivě odhalit a prozkoumat, pak je dost dobře možné, že neexistuje, a nebývá výhodné na něj spoléhat.

  Romulus-Caesar: Není trochu troufalé věřit vlastní zkušenosti? Dobře víme, že existují různé pohnuté stavy mysli, byť některé nemáme zcela prozkoumané. Proč tedy věřit na duchy, když existují jednodušší vysvětlení?

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 19:54.
  Mataty8 v něm napsala:

  Já věřím, protože mě i mamce se nám stal. A taky nemám ráda, když vědci a různí lidé říkají že nic takového není a těm co věří říkají že nejsou normální. Viděla jsem takové video, kde se mluvilo o tom, že když si člověk bude něco usilovně přát a věřit, že se to stane, tak se mu to vše splní. Na tohle taky věřím a myslím si, že kdybych na nadpřirozené jevy nevěřila, nikdy se mi to nestane.

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 19:40.
  Nikky17 v něm napsala:

  Věřím a myslím , že nejsem normální :-D

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 15:24.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  „Ne nejsem bázlivý a ani si nevymýšlím a nikdy dřív jsem na duchy nevěřil.“ F. M. Croford. Od prvního setkání věřím i já...

  Příspěvek z 18. prosince 2018 v 15:10.
  lékařský v něm napsal:

  8-o

  ANO! :D

  Příspěvek z 25. července 2018 ve 20:19.
  _Makaronka_ v něm napsala:

  ano věřím,protože jeden se mi stal :-c šla jsem spát asi cca v 00:00 zavřela jsem dveře, no lehnu si ještě se koukám na mobil a najednou slyším: „Ťuk ťuk ťuk“ tak jsem se šla podívat, otevřela jsem, nikde nikdo...všichni spí,tak jsem si řekla: Jo to byl určitě jen pes,zavřela jsem a tak jsem si lehla a pak zase „Ťuk ťuk ťuk“ tak jsem prohledala celý dům ale nikdo nikde....tak jsem si šla lehnout pustila jsem k sobě do pokoje psa,tak jsem si lehla, a psa jsem držela pevně a pak zase „ťuk ťuk ťuk“ tentokrát jsem tam nešla a snažila jsem se to neřešit. pak jsem usnula.Ráno jsem se probudila a můj brácha mi řekl že mu někdo dýchal za krk když ležel večer v posteli. V tu chvíli jsem byla hrozně vystrašená a od tý doby si nezavírám dveře.... ;-(

  Příspěvek z 25. července 2018 v 19:59.
  viky-10 v něm napsala:

  já ano

  Příspěvek z 25. července 2018 v 19:58.
  anavercadav v něm napsal:

  Jak se to vezme...

  Příspěvek z 16. července 2018 v 18:36.
  JáJá1 v něm napsal:

  ne

  Příspěvek z 16. července 2018 ve 12:24.
  Donut567 v něm napsala:

  ano věřím

  Příspěvek z 15. července 2018 ve 23:18.
  socks v něm napsala:

  Věřím

  Kdo si nástěnku oblíbil?