Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Víra a křesťanství z pohledu Bochníka

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 8. prosince 2020 v 18:35.
  Kralinda35 v něm napsal:

  takový muj poznatek, vlastně když se to vezme kolem a kolem, tak vlastně Bůh nemusí existovat. Ale Boha vytváří myšlenka věřících

  Příspěvek z 8. prosince 2020 v 16:01, upravený po 16 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Ahoj
  Ano, já vím, podobné nástěnky jsou tu alespoň 3. A tak, jako v těch ostatních, bych se chtěl zabývat otázkami ohledně křesťanství. Ale přece bych tomu chtěl dát ještě něco trochu jiného. Zjistil jsem, že se dovedu o věcech bavit (pokud skutečně dovedu:-)) spíše z pohledu lidského, než „vědeckého“ (na to „dokazovat věci“ tak chytrej fakt asi nejsem).
  Něco k pravidlům: Jak už jsem psal, asi nedovedu úplně dobře argumentovat a naprosto lidi přesvědčit, že zrovná JÁ mám pravdu. Ostatně kolikrát o to ani nejde. Často vás kdosi utluče argumenty, ale ve výsledku je to spíše horší než lepší, protože v tom jaksi chybí lidskost, se kterou řečené byste je přijali. Tudíž věci tady budu když tak vysvětlovat asi většinou spíše z pohledu, že Bůh není jenom „něco nad námi“ (a my nejprve musíme přijít na to, jestli osoba, nebo „tajemná síla“), ale osoba, která má myšlenky, pocity atd. . A jak to vnímám já. Asi se také občas stane, že na něco nebudu vědět odpověď. Jak už jsem psal, na některé z vás inteligencí asi fakt nestačím. Tak prostě napíšu, že nevím, ale budu se snažit tu odpověď najít. Ono to bude dobré i pro mě, protože přemýšlením se člověk učí. Pokud budete vědět, jak odpovědět, klidně mě také předběhněte, když mě také napadne něco rozumného později, tak to dopíšu. Když ne, nevadí.
  Další pravidlo je slušnost: Budu se snažit nikoho nebrat jako hloupého (a nepsat mu jako hloupému) jen proto, že s ním nesouhlasím, o totéž prosím i vás. Potom prosím ještě o jednu věc: pište sem skutečně vážně myšlené otázky a odpovědi. Můžete je odlehčit nějakou legrací, ale pouze pokud to pomůže v další debatě nad tématem nástěnky. Nechci, aby se tady legrace stala cílem.

  Pokud máte nějaké vážné otázky, sem s nimi. Pokusím(e) se nad nimi zamyslet.

  BochníkB-)

  Statistika…