Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Volby – vaše názory

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 22. října 2017 v 9:56.
  franzi v něm napsala:

  :-D

  Příspěvek z 22. října 2017 v 9:25.
  dennisvet v něm napsala:

  Ještě štěstí, že tu není smejky... :D

  Příspěvek z 22. října 2017 v 8:10.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jenže jít do koalice s ANO je taky politická sebevražda. Víš, kolik hlasů dostane za čtyři roky strana, která teď půjde do koalice s ANO?

  Příspěvek z 22. října 2017 v 1:04.
  klobáska v něm napsal:

  Navíc, myslím, že Babiš není žádný ďábel, jak z něj všichni dělají. Tím neříkám, že je svatý, nesmíme chodit ode zdi ke zdi, ale myslím, že když máme povolené takové strany, jako jsou komunisté, kteří tuhle zemi vedli do řitě 40 let, nebo SPD, kteří otevřeně hlásají program porušující ústavu, je ANO už jen vcelku obyčejnou, ničím nezajímavou stranou.

  Příspěvek z 22. října 2017 v 1:01.
  klobáska v něm napsal:

  A vy si myslíte, že se na něčem domluví? :-D Už vidím, jak se někdo baví třeba s Okamurou, který si před volbami proti sobě poštval všechny ostatní strany, protože asi čekal, že bude mít 96 % hlasů (jaksi nevyšlo)!
  Jinak, neříkám, že jsem s výsledkem voleb zcela spokojen, ale mohlo být i hůř. Co mě ale zaráží je to, že se hned mluví o dalších volbách a že jsou lidé nespokojení s výsledky. Sakra; teď jsme dostali příležitost zvolit koho jsme chtěli – a že bylo letos skutečně hodně možností k výběru! – tak bychom to měli respektovat! Lidé chtěli ANO, tak máme ANO! Kdyby lidé chtěli jinou stranu, zvolí si tu jinou stranu! (Uvažme, že chybný krok byla už od základu předvolební politika řady stran, že byli „proti Babišovi“ a ne „pro sebe“.) Toto je princip demokracie a povinností nás je přijmout to, co jsme si svobodně zvolili! (Všimněte si, že jsem záměrně nepoužil formulaci „co jsme si všichni svobodně zvolili“; doufám, že ti, co nebyli u voleb, budou až do těch dalších držet hubu a nenadávat na politickou situaci, když se ji ani nepokusili změnit!)
  Nebo snad někdo někomu držel ve volební místnosti pistoli u hlavy s tím, že musí volit ANO? Ne, dostali jsme svobodu volby a tu jsme každý dle svého uvážení buď využili nebo nevyužili – to je každého věc. Ovšem, jak už jsem uvedl výše, kdo mohl volit a nevolil, ať se teď nevyjadřuje k výsledkům voleb.
  Podotýkám, že já jsem u voleb byl, takže kecat můžu! :-> A jsem s výsledkem mnou volené strany spokojený.

  PS. Jen jsem teď opravdu zvědav na další vývoj. S ANO nikdo jít do koalice nechce a ostatní strany se mezi sebou sotva dohodnou! A i kdyby se tak přeci jen stalo – ovšem nedokážu si moc představit, jak budou ve vládě společně třeba ODS, ČSSD, SPD, ČPS a KSČM – byla by to pro ony strany naprostá politická sebevražda, po které by ANO ve v tom případě jistých předčasných volbách mohla získat i přes 50 % hlasů! Doufejme, že někdo dostane rozum a ustoupí ze sebedestruktivní myšlenky „s ANO v žádném případě“, protože jinak to bude ještě hodně, ale hodně zajímavé!

  Příspěvek z 21. října 2017 ve 22:00.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Rv

  Příspěvek z 21. října 2017 v 19:34.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Ano, ODS a ČSSD sklízejí to, co v době opoziční smlouvy zasely.

  Příspěvek z 21. října 2017 v 19:07.
  –MM– v něm napsal:

  Bylo by hezké, kdyby teď všechny ty menší strany změnily volební systém. Kdysi dávno se ČSSD a ODS dohodly a změnily metodu výpočtu poslanců tak, aby silné strany získávaly víc na úkor slabších stran. Od té doby se používá tzv. D'Hondtova metoda, takže strana, která dostala cca 30 % hlasů, má okolo 40 % poslanců, zatímco strany s 5 % hlasů mají jen 3 % poslanců... výpočet je složitější, než u dříve používaného poměrného systému.

  Teď mají slabší strany (kam paradoxně už patří i ČSSD a ODS) dohromady 122 poslanců, na změnu ústavního zákona potřebují 120. Takže by mohly vrátit poměrný systém a zřejmě by se jim to vyplatilo udělat, i kdyby ANO vyvolalo předčasné volby.

  Příspěvek z 21. října 2017 v 18:37.
  _kebaba_ v něm napsala:

  uz je to pry pomerne jasneRv radsi to ale ani vyslovovat nebudu:-$:-Q

  Příspěvek z 21. října 2017 v 18:37.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Myslím že nejvíc bude mít ano

  Příspěvek z 21. října 2017 v 18:37.
  Lucie246 v něm napsala:

  Já vůbec

  Příspěvek z 21. října 2017 v 18:35.
  dennisvet v něm napsala:

  Neorientuji se ve volbách.

  Příspěvek z 21. října 2017 v 18:33.
  žofka10 v něm napsala:

  Kdo si myslíte že bude mít nejvíce hlasů?
  Koho byste volili vy??

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  21. října 2017 v 18:33
  Založila:
  Obsahuje:
  ~ 150 příspěvků
  Moderátorka:
  žofka10
  (kulisačka)