Vymyslíme lepší uspořádání seznamu nástěnek?

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 7. srpna 2019 v 9:21.
lukyn5 v něm napsal:

Ahoj, nevím jestli to sem patří, ale líbilo by se mi, kdyby v seznamu nástěnek byly oblíbené nástěnky nahoře a kdyby jich někdo měl hodně, tak by se mohly schovat jako na tomhle obrázku aby to bylo přehledné www.2i.cz/i/IcSkh Myslím že by to pomohlo více lidem.

Příspěvek z 23. září 2018 ve 13:01.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

R^

Příspěvek z 23. září 2018 ve 12:45.
šipín v něm napsal:

Tak správce nástěnek už máme...;-)

Příspěvek z 27. března 2018 v 9:50.
–MM– v něm napsal:

Platí, co jsem psal ve svém předchozím příspěvku.

Příspěvek z 27. března 2018 v 8:08.
Pralinka2 v něm napsal:

Jojo, to už nás napadlo taky. Možná brzy bude.

Příspěvek z 26. března 2018 v 17:41.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Mě napadlo,že když jsou správci klubovny,tak by mohli existovat i nějací správci nástěnek...;-)

Příspěvek z 26. března 2018 v 17:09.
Pralinka2 v něm napsal:

To to letí, co?

Příspěvek z 26. března 2018 v 10:04.
dennisvet v něm napsala:

andyell, Pralinka psal v prosinci...

Příspěvek z 26. března 2018 v 6:37.
andyell v něm napsala:

Jj souhlas s Pralinkou2:-)R^

Příspěvek z 26. března 2018 ve 2:15.
–MM– v něm napsal:

pastafarian: Nejsem si jistý, že existuje dostatečný konsensus, co by na nástěnkách mělo být. Chtěl bych, aby nejprve vznikla jasnější pravidla (viz www.alik.cz/n/jak-by-mela-vypadat-pravidla-pro-nastenky) a pak teprve můžeme hledat postupy a lidi na jejich vymáhání.

Pokud jen přidělíme pravomoci nějaké osobě, tak to skoro určitě nedopadne pěkně, i kdyby byla sebeodpovědnější. Mám s tím už řadu zkušeností...

Příspěvek z 25. března 2018 v 16:39.
pastafarian v něm napsala:

nápad je to dobrý, ale i tak se tu podle mě najde dost lidí, kteří by dál do těchto nástěnek psali, že jsou zbytečné, jen aby zakladateli nějak ukázali, že založit danou nástěnku byl fakt hloupý nápad. nejlepší by asi bylo pověřit nějaké zodpovědnější uživatele nějakým „nástěnkovým správcovstvím,“ aby tu dělali pořádek

Příspěvek z 25. března 2018 v 15:29.
–MM– v něm napsal:

Napadlo mě, že bych mohl zavést cosi jako inkubátor nástěnek.

Moc mě nebaví číst v každé druhé nové nástěnce příspěvky o tom, že je zbytečná. Podle mě je zbytečná taková nástěnka, kde se nevede diskuse, a jakmile v ní začnete vést diskusi o tom, jestli je zbytečná, tak už úplně zbytečná není :-D
Mohli byste nechat zbytečnou nástěnku mlčky propadnout do historie a tím by byla vyřešená jakákoliv její rušivost. Občas necháte zapadnout nástěnku, která má docela zajímavé téma, zatímco ve zbytečných nástěnkách čile diskutujete o tom, že jsou zbytečné.

Inkubátor nástěnek by byl seznam všech nově založených nástěnek, do kterých přispěli méně jak (třeba) čtyři lidé a které jsou mladší jak (třeba) tři dny. Zobrazoval by se pod hlavním seznamem, z něhož by tyto nástěnky byly vyjmuté. Po třech dnech by se (automaticky?) učinilo rozhodnutí, zda se nástěnka smaže, nebo zda se zařadí do hlavního seznamu. Jakékoliv zvolání „zbytečné!“ by pomohlo nástěnce přežít a mlčení by ji naopak odsuzovalo k zániku.

aniusia: Úpravy menu štítků budou zpřístupněné pro správce někdy... relativně brzy. Minulý týden jsem s tím trošku pohnul, zbývá to dodělat.

Příspěvek z 2. ledna 2018 v 7:58.
aniusia v něm napsala:

A taky by bylo fajn, pokud by to šlo zařídit, kdyby se mi pri odeslání příspěvku na nástěnku nebo zprávy v poště nesmazaly všechny odstavce. Píši je ještě neunifikovaným způsobem, jak se učí na školách - odrážkami. A jak mezerníkem tak i tabulátorem se mi to maže.

Příspěvek z 2. ledna 2018 v 7:53.
aniusia v něm napsala:

Tak to jsem nevěděla, děkuji za tip ;) Popřípadě kdyby do budoucna šlo udělat zaškrtávání štítků jako filtr, kritéria. Třeba bych si dala slovní sporty a matematika a nic jiného by se mi nezobrazovalo. To by možná i bylo řešením (i když trochu neelegantní) pro situaci, kdy v několika minutách někdo projde všechny slovní fotbaly - jednoduše si je odeberu ze seznamu.
Taky by bylo fajn moci někde najít seznam štítků (někde více na očích).
Nástěnky s kopírkově stejným účelem bych mazala a poučila zakladatele, jak se v nástěnkách vyhledává aby popřípadě zapadlou nástěnku našel a napsal raději tam. Na odpočítávání pak nebudeš potřebovat vlastní štítek, protože bude jen jedno a najdeme ho v kategorii "ostatní".
Jinak vážím si toho, že to tady šlechtíte :)

Příspěvek z 2. ledna 2018 ve 2:57.
–MM– v něm napsal:

aniusia: Obojí už jde, jen to není moc na očích.

Hledání nahoře na stromě umí hledat podle toho, kde se zrovna člověk nachází – a pokud je na seznamu nástěnek, je tam možnost hledat nástěnky podle názvu.

Na štítky už také existují odkazy, akorát zatím nikde není jejich seznam... viz třeba www.alik.cz/n/slovni-sporty.

Příspěvek z 1. ledna 2018 ve 22:49.
aniusia v něm napsala:

Nevím, o čem všem se tady zatím diskutovalo a nechce se mi pročítat celou nástěnku, takže se omlouvám pokud vytahuji dořešené :) Moc by se mi líbilo, kdyby bylo možné v názvech vyhledávat. Možná by to vyřešilo i problém mnoha stejných nástěnek. Dejme tomu, že slovní fotbal je někde zapadlý a dítko místo aby jej hledalo pár stran zpátky, jednodušeji založí nový. Taky by bylo fajn, kdyby podle těch štítku šlo třídit nástěnky, aby se zobrazovaly jen nástěnky vybraného typu nebo na dané téma.

Příspěvek z 1. ledna 2018 ve 22:09.
–MM– v něm napsal:

levhart2009: Pokud máš nějaký vážně míněný návrh, popiš ho laskavě v jednom příspěvku a ne v šesti. Ostatních pět jsem ti smazal... a návrh v tom jediném, co jsem nechal, se mi moc nelíbí :-|

Pralinka2: Už jsem někde říkal, že až někdy předělám stránkování, odkaz na poslední stranu přidám.

Co se týče pískovišťové kategorie, tak když vidím, jak vznikají další a další podobně hloupé nástěnky (třeba 20. prosince založil ANDÍLEK2009 už v pořadí třetí nástěnku, která se ptá na počet kaček), mám chuť je nemilosrdně zlikvidovat úplně všechny. Chápu, že nástěnka s počítáním do nekonečna tady má nějakou tradici, ale její existence pak inspiruje další znuděné existence (třeba Emilinecka jich založila už asi sedm). Nepřipadá mi to jako zajímavá hra, spíš to od účasti v diskusi odpuzuje.

Příspěvek z 1. ledna 2018 ve 20:43.
levhart2009 v něm napsal:

a co třeba jak je poslední příspěvek tak i ten text příspěvku popřípadě kdyby byl dlouhý tak by se to muselo rozkliknout.

Příspěvek z 21. prosince 2017 ve 14:54.
Pralinka2 v něm napsal:

A pardon, že s tím zase otravuju, ale ještě bych chtěl připomenout jeden svůj starší návrh.

Ještě by bylo dobré u seznamů, a to jak u seznamu nástěnek, tak u příspěvků v jednotlivých nástěnkách, aby tam byly nejen odkazy na několik následujících stránek, ale i přímo na poslední stránku. Aby ten, kdo si chce například nástěnku, kterou dosud neviděl, přečíst od nejstaršího příspěvku, nebo kde se v seznamu nástěnek chce podívat na druhý konec seznamu, tedy například od nejstarší nástěnky nebo od nástěnky s nejstarším datem posledního příspěvku a podobně, to nemusel prolistovávat a proklikávat po stránkách a dostal se tam rovnou.

Příspěvek z 21. prosince 2017 ve 14:51.
Pralinka2 v něm napsal:

Co se týče toho, jaké by bylo „vhodné neurážlivé souhrnné označení nástěnek o ničem (jako jsou různá přičítání, kolikátého je, co je za den atd.)“, tak včera večer při čtení nástěnek jedné nejmenované uživatelky mě napadlo, že kategorie pro tento typ nástěnek by se mohla jmenovat „Pískoviště“.

Příspěvek z 16. listopadu 2017 ve 21:17.
dennisvet v něm napsala:

Já bych je pouzamykala a nechala volné jen od každého typu jednu - počítání do nekonečna, co je za den atd.
Jinak by to kategorii pro tyhle nástěnky chtělo :/

Příspěvek z 16. listopadu 2017 ve 21:11.
Pralinka2 v něm napsal:

Já to taky nechápu, k čemu to je, ale očividně takové nástěnky mají svoji výraznou cílovou skupinu, tak nevím, zda by bylo vhodné jim to brát. A máš teda pravdu, že v jedné škatulce se skutečně matematickými nástěnkami by to asi být nemělo, ale nějakou extra kategorii by to chtělo, aby ti, které to nezajímá, mohli prohledávat ostatní nástěnky, aniž by naráželi na tyhle.

Příspěvek z 16. listopadu 2017 v 5:13.
–MM– v něm napsal:

Upřímně řečeno mi ty přičítací nástěnky přijdou dost k ničemu a nejradši bych je nějak zamknul. Nemyslím si, že by měly být pohromadě v jedné škatulce s matematickými nástěnkami apod.

Možná, že kdybych lépe pochopil, co je na těchto nástěnkách tak lákavé, mohl bych k nim vyrobit nějakou (nenástěnkovou) alternativu. Můžu vyrobit stránku s počítadlem, které půjde klikáním zvětšovat. Můžu také zavést stránku, která ozdobně zobrazí, kolikátého je a kolik je hodin. Pokud má někdo dobrý pocit z toho, že oznámí, co je za den, jistě by ho šlo potěšit i jinou cestou než přispěním do nástěnky... šlo by to pojmout spíš jako hru než jako nástěnku.

Příspěvek z 15. listopadu 2017 ve 21:51.
Pralinka2 v něm napsal:

Co se týče přičítání a odčítání, tak to bych zahrnul do tématu „Hrátky s čísly“. Například. I když, je otázka, zda by se to nehodilo i do tématu Slovní sporty.
Název Věci veřejné byl zaveden ještě před tím, než ta politická strana byla známa, a to proto, že název Politika se nezdál úplně vhodný pro děti. Když se pak objevila ta politická strana, navrhoval jsem to téma přejmenovat, ale nějak to zapadlo.
A když se to bude přejmenovávat v tématech, bylo by dobré to současně přejmenovat i v nastavení vizitek.

Příspěvek z 15. listopadu 2017 v 17:53.
–MM– v něm napsal:

Jaká témata zavedeme? Krom těch, která už existují, mě napadají tyto:

  • Slovní sporty
  • Víra

Osobní nástěnky bych přejmenoval jen na samotné Osobní... a Věci veřejné na Politika, ať se to nejmenuje jako ta politická strana.
Nenapadá mě vhodné neurážlivé souhrnné označení nástěnek o ničem (jako jsou různá přičítání, kolikátého je, co je za den atd.).

Témata teď mimochodem tvoří jeden společný balík v rámci celého Alíka, což momentálně znamená, že články v Alíkovinách i nástěnky mohou mít nastavená stejná témata (a půjde je nějak provázat – u článku ukázat související nástěnky, u nástěnky ukázat související články). Třeba téma „Vývoj Alíka“ se už používá na obou místech:
www.alik.cz/a/vyvoj-alika
www.alik.cz/n/vyvoj-alika

Každá Alíkovina i nástěnka můžou mít přiřazeno víc témat najednou.

Příspěvek z 9. listopadu 2017 ve 4:28.
–MM– v něm napsal:

Zpřístupnil jsem štítky/témata. V tuto chvíli ještě neexistuje žádné menu se všemi možnostmi, ale názvy tématu už jsou rozkliknutelné jak v seznamu nástěnek, tak v hlavičce uvnitř nástěnky (viz tady nahoře je odkaz na téma Vývoj Alíka).

Zbývá dodělat nějaké pohodlnější nastavování těch témat.

Příspěvek z 23. září 2017 v 18:59.
šipín v něm napsal:

jo jo,to je dobrý nápad

Příspěvek z 23. září 2017 v 16:52.
Pralinka2 v něm napsal:

Ještě by bylo dobré u seznamů, a to jak u seznamu nástěnek, tak u příspěvků v jednotlivých nástěnkách, aby tam byly nejen odkazy na několik následujících stránek, ale i přímo na poslední stránku. Aby ten, kdo si chce například nástěnku, kterou dosud neviděl, přečíst od nejstaršího příspěvku, nebo kde se v seznamu nástěnek chce podívat na druhý konec seznamu, tedy například od nejstarší nástěnky nebo od nástěnky s nejstarším datem posledního příspěvku a podobně, to nemusel prolistovávat a proklikávat po stránkách a dostal se tam rovnou.

Příspěvek z 15. září 2017 v 19:20.
šipín v něm napsal:

teď jsem to vyzkoušel.

Příspěvek z 15. září 2017 v 19:04.
SVETLO v něm napsal:

Jojo, to je dobrý nápad.

Kdo si nástěnku oblíbil?