Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vymyslíme nová nastavení nástěnek?

  « Novější příspěvky
  dennisvet v něm napsala:

  Jo a taky je super ten bod 1

  –MM– v něm napsal:

  Gattina: Počet oblíbení nesouvisí s možnostmi nastavení nástěnky. Ačkoliv by teda mohlo jít ten seznam lidí přes nastavení skrýt :-)

  Pralinka2 v něm napsal:

  No když to tu bude napsáno víckrát, aspoň se na to tak snadno nezapomene.

  dennisvet v něm napsala:

  Teda myslím.

  Gattina v něm napsala:

  Fakt? Jsem to trubka...

  dennisvet v něm napsala:

  To už taky někde navrhovali.

  Gattina v něm napsala:

  A co kdyby to bylo tak, že by se ti ukazovalo, kolik lidí si tvou nástěnku oblíbilo?

  dennisvet v něm napsala:

  Už se bojím :O, myslíš, že by mi to vadilo?:)

  SVETLO v něm napsal:

  Ďábelský plán :-)

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Ty se moc nesměj,tobě bych hned zakázala vstup na všechny moje nástěnky.:-D

  dennisvet v něm napsala:

  Wow :)

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Hlavně že bych mohla někomu zakázat vstup ne mojí nástěnku :-D

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  ale mi by to nevadilo

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  aha

  dennisvet v něm napsala:

  Přesně. Podle mě by měla být každá nástěnka pro každého

  SVETLO v něm napsal:

  Opravdu? Myslím, že bys za chvíli změnila názor, až by ti všichni zabránili psát na své nástěnky příspěvky...

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  bod 7 je super

  Gattina v něm napsala:

  Tada zamítnut. I když asi ne, o tom rozhodnou správci.

  Gattina v něm napsala:

  Bod 7 byl přehlasován a zmítnut.:-)

  dennisvet v něm napsala:

  Souhlas!

  SVETLO v něm napsal:

  Přesně tak, bod 7 se mi také moc nelíbí

  Gattina v něm napsala:

  Ne bod 7 ne... Alespoň ne to se zájmy, někteří si vizitku nedělají... A i když jsem víc na sport, třeba ráda přispěju do hudební nástěnky, no ne?

  ALX75 v něm napsal:

  K bodu 3): Fotky a vůbec veškeré obrázky vkládané kamkoli na Alíka, tedy i na nástěnky, by procházely vždy nějakým způsobem schvalování, aby se co nejvíce zamezilo tomu, že se tu zobrazí něco, co na Alíka nepatří.

  Obecně je dále potřeba dořešit, jaké pravomoce a možnosti by mohl mít nyní zakladatel/moderátor nástěnky, a které z dalších pravomocí by příslušely jen Správcům. Už se někde objevily dotazy od moderátorů nástěnek, že jim chybí možnost smazat z nástěnky nějaké příspěvky. A zrovna to je jedna z funkcí, u které je otázka, zda by měl mít moderátor nástěnky úplnou volnost nad tím, který příspěvek si z dané nástěnky smaže, jako tomu bylo na původním Alíkovi, nebo by tato možnost měla být také do jisté míry (nebo úplně?) omezena. A to i za předpokladu, že Správce si může najít a zjistit, co daný uživatel na nástěnku opravdu napsal, takže se nic neztratí, nicméně v případě, že bude moci moderátor nástěnky mít možnost smazat z ní jakýkoli příspěvek, bude tato činnost stále do jisté míry nekontrolovatelná. Co o tom soudíte?

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  2,3,4,7,11

  –MM– v něm napsal:

  Pralinka2: Díky za podněty, byť nesouvisí s vlastnostmi konkrétní nástěnky :-)
  Neptám se, jak upravit zobrazení informací, které už v databázi máme, ale jak upravit databázi, aby tam mohly být nové informace ovlivňující zobrazení.
  Víceméně všechno, co zmiňuješ, mám také v plánu...

  aniusia: Pokud by si každý uživatel mohl pro každou nástěnku nastavit svůj vzhled, tak by s tím bylo dost práce a využilo by to strašně málo lidí. U všech těch vlastností bude mít poslední slovo správce (u některých i první slovo), takže pokud si někdo udělá růžovoučký slovní fotbal s emo jednorožci bez toho, aby s tím souviselo téma slovního fotbalu, tak mu to správce změní.

  Příspěvek z 11. července 2017 v 9:40.
  dennisvet v něm napsala:

  Mně osobně se moc nelíbí 8 a líbí 4 :)

  Příspěvek z 11. července 2017 v 8:11.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Bylo by dobré, kdyby se podařilo vrátit možnost, která dříve fungovala, a to možnost v seznamu nástěnek řadit nástěnky nejen podle času posledního příspěvku, ale taky podle abecedy, podle autora, podle data založení a podle počtu příspěvků. A navíc by bylo hezké, aby tam byla i možnost řazení podle oblíbenosti, tedy podle toho, kolik uživatelů má nástěnku v „oblíbených“.

  A teď se nedávno obnovila možnost si nástěnku „oblíbit“ nebo „znelíbit“, ale dříve přímo pod každou nástěnkou byl seznam uživatelů, kteří ji mají v Oblíbených, to by se tam taky mohlo vrátit.

  A přímo na jednotlivých nástěnkách jsou u větších nástěnek pod nástěnkou odkazy na stránky se staršími příspěvky, ale u nástěnek s mnoha příspěvky je pracné se doklikat až na začátek, když si například nový uživatel chce nástěnku, která ho zaujala, přečíst od začátku. Takže by bylo dobré kromě odkazů na několik nejnovějších stránek doplnit i odkaz na stránku s nejstaršími příspěvky nástěnky.
  Dále by nebylo špatné, kdyby tam byla možnost nechat zobrazit jen příspěvky od konkrétního uživatele.

  A jinak ty předložené návrhy jsou dobré, ale zejména mě zaujal návrh č. 1; u mnoha nástěnek si autor stanoví nějaká pravidla, která se někdy vejdou do názvu nástěnky, ale někdy je autor nástěnky musí každých několik dní opakovat a stejně je to zbytečné.

  Příspěvek z 11. července 2017 v 7:00.
  Aniusia v něm napsala:

  To všechno zní skvěle :) Jen mám výtku k bodu 2 a 7. Bojím se, že všeobecné nástěnky (typu slovní fotbal a jiné) by mohly mít "nevšeobecný" vzhled a odpudit tak některé návštěvníky. Tak třeba dívčí růžovou s jednorožci nebo styl emo si může nastavit autor nástěnky, ale nemusí to vyhovovat všem. Možná by proto bylo lepší, aby si každý nastavil svůj vzhled, který se bude zobrazovat jen jemu, pokud už je to nutné (z hlediska programátorova však obtížnější), nebo do nastavení stylů dát opravdu jen ty nejméně kontroverzní personalizace. Co se týče bodu 7, taktéž ho lze zneužít, ale tady jsem méně skeptická.
  Chválím iniciativu administrátorů ;)

  Příspěvek z 11. července 2017 v 1:57.
  –MM– v něm napsal:

  Nepřátelé jakýchkoliv změn nechť si zašpuntují ouška :-)
  Rád bych zavedl k nástěnkám spoustu různých nastavení. Na této nástěnce bych se chtěl pobavit o tom, jaké všechny možnosti by mohly existovat.

  Co jsem zatím vymyslel:

  1. Nástěnka by měla mít nepovinné záhlaví, které shrne, o čem je.
  2. Měly by existovat různé styly nástěnek, podobně jako existují různé styly vizitek. (Zatím nepůjde vytvářet vlastní styl.)
  3. Některým stylům nástěnek půjde navíc vyměnit hlavní obrázek za fotku, kterou vybere zakladatel nástěnky.
  4. Mohlo by existovat více způsobů zobrazení příspěvků. Typicky třeba příběhové nástěnky by mohly mít kompaktnější vzhled, protože většina příspěvků je jednořádkových. Pokud různí uživatelé reprezentují různé postavy, mělo by jít nastavit, aby se u nich trvale zobrazovalo, kdo jsou.
  5. Počet příspěvků na stránku by měl být také nastavitelný v nastavení nástěnky.
  6. Nástěnky určené na obrázky by mohly používat vícesloupcové zobrazení.
  7. Nastavením by šlo omezit, kdo smí přispívat – podobně jako v klubovně jde omezit na „jen pro kluky“ a „jen pro holky“... mohlo by jít povolit také jen určité hodnosti, nebo třeba lidi s určitým nastaveným zájmem...?
  8. Také by mělo jít omezit frekvenci příspěvků od stejného uživatele. Mohli by být třeba speciální pomalé nástěnky, kde by byl dovolený jen jeden příspěvek za týden...
  9. ... nebo omezit denní dobu, kdy se smí přispívat. Aby do „Je teď někdo vzhůru?“ nepsali lidi v 16:30 :-)
  10. Nástěnka by mohla obsahovat skript, který pohlídá dodržování určitých pravidel (třeba správnou návaznost u slovního fotbalu).
  11. Skript by také mohl soutěživým nástěnkám nějak automaticky generovat přehled, kdo má kolik bodů (buď na základě toho, co napíše autor do příspěvku, nebo automaticky, pokud by to šlo vyhodnotit strojově).

  Spoustu těchto nápadů plánuji na vzdálenější budoucnost. Ale prodebatovat je můžeme už teď...
  Napadá vás ještě něco?

  Statistika…