Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vymyslíme nová nastavení nástěnek?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 8. prosince 2020 ve 20:49.
  Héfaistos v něm napsal:

  Chybí docela užitečná možnost přejít na poslední stránku nástěnky.

  Prodleva měsíc.
  –MM– v něm napsal:

  Hogo: Momentálně správce nástěnek upravuje nadpisy, upravuje popisky, zamyká, maže, přenastavuje témata, sadu hodnotících smajlíků a lhůty na úpravu. Jakmile dodělám/nasadím další vlnu úprav, bude mít mnohem víc možností – bude moct měnit záhlaví (+ jeho pozici) a pravidla, přenastavit moderátora… no, to bude zatím vlastně všechno. Ale i tak to bude velký skok. ;-)

  Příspěvek z 2. listopadu 2020 v 7:36.
  Hogo v něm napsal:

  To bude velmi složité.

  Když už by měli mít zakladatelé pravomoci, tak by měla mít možnost, aby ji správci zakázali. Když by se smajlíci měnili každý den, tak by to asi nebylo moc přehledné.:-)

  Co se týče nových správců nástěnek, tak je jen otázka Co takový správce dělá?, když vidím dnešní nástěnky, tak může asi jen promazavat příspěvky. Nástěnky zamyká asi jen Majda a MM :-D

  Příspěvek z 2. listopadu 2020 ve 2:45.
  –MM– v něm napsal:

  GreefMan: K tomu by mělo sloužit to záhlaví, o kterém je pár předchozích příspěvků…

  Záhlaví by mohlo mít několik pozic:

  1. Nad formulářem pro přidávání příspěvků, v takovém případě by mělo nastavenu maximální výšku a volitelně posuvníček.
  2. V levém sloupci nad seznamem souvisejících, délka by byla neomezená.
  3. Jako záložka u formuláře, na kterou se půjde přepnout – jedna možnost bude „Nový příspěvek“, další „Povídání o nástěnce“.
  4. V bloku příspěvků, nad prvním až patnáctém příspěvkem, v závislosti na tom, kolik nových příspěvků přišlo dnes. (V živé nástěnce tedy odjede níž, zatímco tam, kam dlouho nikdo nenapsal, bude nahoře.)
  5. Úplně dole pod vším (pod stránkováním atd.).
  6. Úplně nahoře nad vším. :-)

  Pravidla nástěnky budou asi vždy jako záložka u formuláře. Pokud budou vyplněná, tak budou první záložkou, ze které se uživatel bude muset přepnout na „Nový příspěvek“, bude-li chtít psát. Pokud nebudou vyplněná, tak budou jako druhá záložka – bude v nich napsáno, jak dlouhá je lhůta na upravování příspěvku (může být nula), odkaz na pravidla a budou tam asi i nějak stručně nastíněna práva moderátora.

  lékařský: Možná časem zjistíme, že je většina pozic nepraktická… a uchytí se jen jedna. Ale kdo ví.

  občas se v tom seznamu souvisejích věcí ukáže nic neříkající text (například datum nějakého dopisu, nebo je tam někdy taky začátek příspěvku)
  Dopisy jako související moc nechci. Co se týče příspěvků, aby mohly být pojmenované… k tomu by měly sloužit nadpisy v AZJ, ale zatím jsme to nedodělali. :-)

  Heďoušek: Existuje seznam nástěnek s tvojí účastí, ten nestačí? Myslím, že by bylo těžké přimět uživatele k tomu, aby nějak systematicky vyznačovali lidi nebo příspěvky, na které reagují.

  Tobias7: Snad brzo, doufám, že ještě letos. Dodělávám lepší evidenci správcovských zásahů, pak přibydou nějací noví správci nástěnek a nová vylepšení… ;-)

  Příspěvek z 30. října 2020 v 19:08.
  GreefMan v něm napsal:

  A co takhle připnutý příspěvek? Hodilo by se to u různých her, kde by byl popsán princip.

  Příspěvek z 30. října 2020 ve 13:16.
  Tobias7 v něm napsal:

  kdy už budou vlastníci nástěnek mít tu možnost upravit nastavení nástěnky?

  Prodleva 3 měsíce.
  Heďoušek v něm napsal:

  Mně by se líbilo, kdybychom dostávali oznámení, pokud by nám někdo zareagoval na příspěvek na nástěnce, nebo když se tam napíše jakákoliv věc a my už jsme se tam jednou objevili. Ale mělo by to jít i vypnout.

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 24. července 2020 v 17:10, upravený po 9 minutách.
  PejsekNelinka v něm napsala:

  Edit: Tak už mi to funguje ... 8-o Zajímavé :->

  Ahojte, nevím, jestli to dělá jenom mně nebo i někomu jinému, ale nefungují mi někteří smajlíci, hodnotící komentář, v nástěnkách 8-o Dělá to taky někomu? Nebo je to nějaká chyba? 8-o

  Ten smajlík tam jakoby "je", ale nezobrazuje se ... takže když na něj kliknu, tak se tam udělá volné místo (po tom smajlíkovi) a jednička třeba ...

  Prodleva 3 dny.
  Třešinka v něm napsala:

  Bylo by možné nastavit zobrazení příspěvků v diskuzi nově také od nejstaršího po nejnovější? Někdy najdu zajímavou nástěnku, chci si přečíst reakce a odzadu mě to mate. Děkuji :) @)->-O=

  Prodleva 28 dní.
  Příspěvek z 23. června 2020 ve 12:34.
  lékařský v něm napsal:

  A nebylo by to trochu nepraktické, že každá nástěnka bude mít záhlaví jinde?

  Jinak... já nevím jestli to existuje, ale když se zobrazují související věci k nástěnce vlevo, tak občas se v tom seznamu souvisejích věcí ukáže nic neříkající text (například datum nějakého dopisu, nebo je tam někdy taky začátek příspěvku). Tak jestli by šlo nějak nastavit, že si tu související věc můžeme pojmenovat.

  Prodleva 17 dní.
  Příspěvek z 6. června 2020 v 15:10.
  –MM– v něm napsal:

  Když už máme AZJ, blíží se okamžik, kdy bych mohl konečně zavést nastavitelná záhlaví nástěnek. Ale pořád si říkám, že vlastně nevím, jestli ho chci. :-)

  Mně se docela líbí, že je formulář na psaní příspěvku takhle vysoko. Takže dávat nad něj něco, co zabere kdovíkolik místa… no, nevím. Některé vaše vizitky jsou strááášně dlouhé. Kdyby taková obří věc měla být v nástěnce nahoře před formulářem, tak to bude divné. Možná by mohla mít svůj posuvníček, kdyby přesáhla určitou výšku…?

  Už dříve jsem přemýšlel, že by mohlo být nějak nastavitelné, kde záhlaví bude – a že jedna z možností (asi výchozí) by byla mít ho v levém sloupci. Respektive na mobilu ve spodním sloupci. Jaké jiné možnosti se nabízejí?

  Odděleně bude existovat i kolonka na pravidla nástěnky, u těch jsem si říkal, že bych je schoval do jakési záložky – jak je tady formulář na „Nový příspěvek“, tak nadpis formuláře by bylo vlastně ouško druhé záložky, první záložka by byla s pravidly, půjde si tedy přepínat mezi přidáváním příspěvku a čtením pravidel, při čemž výchozí (pokud člověk nikdy od změny pravidel nepřispěl) budou pravidla. Asi by i to záhlaví mohlo být schované v záložce… jako jedna z možností.

  Další možnost by možná byla mít záhlaví pod formulářem, nebo třeba někde mezi druhým a třetím příspěvkem první strany, nebo tak něco… ale nevím, jak bych si na to zvykal.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:45.
  Morell v něm napsal:

  Aha... tak to jsem nevěděla, že funguje takhle. 8-D
  ̈Furt objevuji něco nového.

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:45.
  majdula2000 v něm napsala:

  A v konkrétní nástěnce vyhledává mezi příspěvky dané nástěnky.

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:42.
  lékařský v něm napsal:

  V každé sekci funguje ten vyhledávač jinak. V alíkovinách vyhledává alíkoviny, ve vtipech vyhledává vtipy, v nástěnkách vyhledává nástěnky... :->

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:41.
  Morell v něm napsal:

  A ten s nástěnkami souvisí jak?

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:36.
  majdula2000 v něm napsala:

  Vždyť ho mají, nahoře na stromě...8-o

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:36.
  Morell v něm napsal:

  Nástěnky potřebují vyhledávač.

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 28. dubna 2020 v 19:35.
  Adee v něm napsala:

  Super.

  Příspěvek z 28. dubna 2020 v 8:35.
  majdula2000 v něm napsala:

  To už se říkalo, bude to... Ty možnosti jsou už teď, akorát je zatím nemají zakladatelé, ale jen správci.;-)

  Příspěvek z 28. dubna 2020 v 7:56, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Hele mám nějaký nápady m zřejmě se říkaly ale co...
  Zakladatel by mohl zadat po kolika minutách se může měnit příspěvek a jaký chce u příspěvků smajlíky. (Taky mě napadlo že bysme si mohli vybrat obrázek který by byl na pozadí nástěnky m Třeba na nástěnce o harrym Potterovi by byl v zadu nahraný obrázek třeba Bradavic) taky by se dala určit barva textu ...
  To úplně nastavení není ale tak co...

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 25. dubna 2020 ve 3:14, upravený po 33 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  lékařský: Takže by šlo držet nástěnku nahoře jen tím, že bude její moderátor vylepšovat záhlaví? To také není úplně ideální...

  Morell: Nesouvisí s nastavením jednotlivých nástěnek. Tři až pět skupin tady vymyslet nejde.
  Viz nedávná odpověď na správném místě: www.alik.cz/n/prispevek/84721037.
  Ale nějaký seznam častých témat přidám... už to tu mám připravené. ;-)

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 22:54.
  Adee v něm napsala:

  www.alik.cz/n/prispevek/84742987
  Osobní to nebylo ale znělo to... Jako kdybych byla někdo jiný než jsem... Úplně jiný...a to jindko nemůže vidět:-D

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 22:43, upravený po 16 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  A co třeba, že by to při upravení pravidel/záhlaví poslalo systémovou zprávu ve formě příspěvku? Kamarád xxx upravil pravidla nástěnky. V seznamu nástěnek by se normálně ukazoval ten, kdo ty pravidla upravil. :->

  A kdyby byly upraveny pravidla/záhlaví ve čtyřech hodinách od upravení, tak by se ten příspěvek se systémovou zprávou sám upravil a připsala by se tam ta další systémová zpráva (do toho příspěvku s původní systémovkou), ale i tak by to vyhodilo to nástěnku nahoru
  Šlo by vypnout zobrazování systémových zpráv.

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 21:29.
  Morell v něm napsal:

  Bylo by bezva mít nástěnky rozdělené do tří až pěti skupin dle tématiky, jako tomu je na diskuzních fórech, třeba na freeforums.

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 21:27, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  Přemýšlím, jak vyřešit ta záhlaví a pravidla. Zejména mě trápí, že by tam někdo mohl psát nějaké nepřístojnosti a nikdo by si jich třeba nevšiml, když by to bylo v nástěnce, která zrovna není aktivní.

  Dávalo by smysl, že půjde záhlaví upravit jen u nástěnky, kam někdo v nedávné době i přispěl? Nevím ale, jak nějak napevno určit, co je ta nedávná doba. Kdyby to bylo třeba pár hodin... tak někdo by třeba mohl pár hodin šperkovat své záhlaví a pak by mu to nešlo uložit, protože uběhla lhůta... to asi není ideální.

  Případně by šlo podmínit, že upravit záhlaví jde pouze současně s posláním příspěvku, jenže když by pak někdo chtěl upravovat záhlaví víckrát, tak by musel posílat víc příspěvků, to také není ideální.

  Adee: Pokud napíšeš něco do nástěnky, předpokládej, že to vidí všichni, kdo to vidět můžou.
  (Na uvedený odkaz jsem nekoukal.)

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 13:52.
  Adee v něm napsala:

  www.alik.cz/n/prispevek/84742527
  Když něco napíšu a je to osobní tak jestli to někdo neviděl!8-[):-D

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 13:33.
  lékařský v něm napsal:

  Čím červenější připínáček/vykřičník, tím důležitější příspěvek. Čím modřejší připínáček/vykřičník, tím méně důležitější příspěvek. ;-D:->

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 13:20.
  Matisek v něm napsal:

  Možná by to místo hvězdičky mohl být vykřičník, nebo připínáček jako na skutečné nástěnce. :->

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 13:12.
  –MM– v něm napsal:

  lékařský: S podobnou funkcí počítám, příspěvky u sebe mají uložené číslo označující důležitost... zatím všechny stejnou, nejde nijak měnit, nedomyslel jsem zatím, čím by se to mělo přepínat a jak přesně by ta jiná důležitost měla vypadat. Hvězdičku bych asi nepoužil, tu bych chtěl mít jen na oblíbení.

  Tuším, že současná výchozí hodnota důležitosti není nula, takže půjde nastavit i snížená důležitost. Asi budu nějak měnit barvičky, nebo nevím...

  Adee: Neevidujeme, kdo stránku nečetl. A že ji někdo načetl ještě neznamená, že příspěvek viděl. A že ho viděl ještě neznamená, že ho četl. A že ho četl ještě neznamená, že souhlasí s tím, aby ostatní věděli, že ho četl. To by mi přišlo jako dost ošklivé narušení soukromí.

  Nevím, kam na podobné nápady chodíte... internet je skoro až děsivě plný různých šmírujících systémů a pokaždé někdo přijde „hele, tady by nás mohl důkladně sledovat Alík a bylo by to úplně super!:-D

  Příspěvek z 24. dubna 2020 v 11:46.
  Adee v něm napsala:

  Mě napadlo že by bylo vidět kdo příspěvek viděl. Ale jenom když by se někde zmaclo něco asi:-D a celkově vy tam byly statistiky
  Kdo to viděl
  Kdo dal jakého smajlíka
  A jestli někdo tento odkaz sdílel někam

  Statistika…