Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vymyslíme nová nastavení nástěnek?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 6. června 2020 v 15:10.
  –MM– v něm napsal:

  Když už máme AZJ, blíží se okamžik, kdy bych mohl konečně zavést nastavitelná záhlaví nástěnek. Ale pořád si říkám, že vlastně nevím, jestli ho chci. :-)

  Mně se docela líbí, že je formulář na psaní příspěvku takhle vysoko. Takže dávat nad něj něco, co zabere kdovíkolik místa… no, nevím. Některé vaše vizitky jsou strááášně dlouhé. Kdyby taková obří věc měla být v nástěnce nahoře před formulářem, tak to bude divné. Možná by mohla mít svůj posuvníček, kdyby přesáhla určitou výšku…?

  Už dříve jsem přemýšlel, že by mohlo být nějak nastavitelné, kde záhlaví bude – a že jedna z možností (asi výchozí) by byla mít ho v levém sloupci. Respektive na mobilu ve spodním sloupci. Jaké jiné možnosti se nabízejí?

  Odděleně bude existovat i kolonka na pravidla nástěnky, u těch jsem si říkal, že bych je schoval do jakési záložky – jak je tady formulář na „Nový příspěvek“, tak nadpis formuláře by bylo vlastně ouško druhé záložky, první záložka by byla s pravidly, půjde si tedy přepínat mezi přidáváním příspěvku a čtením pravidel, při čemž výchozí (pokud člověk nikdy od změny pravidel nepřispěl) budou pravidla. Asi by i to záhlaví mohlo být schované v záložce… jako jedna z možností.

  Další možnost by možná byla mít záhlaví pod formulářem, nebo třeba někde mezi druhým a třetím příspěvkem první strany, nebo tak něco… ale nevím, jak bych si na to zvykal.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:45.
  Morell v něm napsal:

  Aha... tak to jsem nevěděla, že funguje takhle. 8-D
  ̈Furt objevuji něco nového.

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:45.
  majdula2000 v něm napsala:

  A v konkrétní nástěnce vyhledává mezi příspěvky dané nástěnky.

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:42.
  lékařský v něm napsal:

  V každé sekci funguje ten vyhledávač jinak. V alíkovinách vyhledává alíkoviny, ve vtipech vyhledává vtipy, v nástěnkách vyhledává nástěnky... :->

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:41.
  Morell v něm napsal:

  A ten s nástěnkami souvisí jak?

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:36.
  majdula2000 v něm napsala:

  Vždyť ho mají, nahoře na stromě...8-o

  Příspěvek z 5. května 2020 v 19:36.
  Morell v něm napsal:

  Nástěnky potřebují vyhledávač.

  Prodleva 7 dní.
  Příspěvek z 28. dubna 2020 v 19:35.
  Adee v něm napsala:

  Super.

  Příspěvek z 28. dubna 2020 v 8:35.
  majdula2000 v něm napsala:

  To už se říkalo, bude to... Ty možnosti jsou už teď, akorát je zatím nemají zakladatelé, ale jen správci.;-)

  Příspěvek z 28. dubna 2020 v 7:56, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Hele mám nějaký nápady m zřejmě se říkaly ale co...
  Zakladatel by mohl zadat po kolika minutách se může měnit příspěvek a jaký chce u příspěvků smajlíky. (Taky mě napadlo že bysme si mohli vybrat obrázek který by byl na pozadí nástěnky m Třeba na nástěnce o harrym Potterovi by byl v zadu nahraný obrázek třeba Bradavic) taky by se dala určit barva textu ...
  To úplně nastavení není ale tak co...

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 25. dubna 2020 ve 3:14, upravený po 33 minutách.
  –MM– v něm napsal:

  lékařský: Takže by šlo držet nástěnku nahoře jen tím, že bude její moderátor vylepšovat záhlaví? To také není úplně ideální...

  Morell: Nesouvisí s nastavením jednotlivých nástěnek. Tři až pět skupin tady vymyslet nejde.
  Viz nedávná odpověď na správném místě: www.alik.cz/n/prispevek/84721037.
  Ale nějaký seznam častých témat přidám... už to tu mám připravené. ;-)

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 22:54.
  Adee v něm napsala:

  www.alik.cz/n/prispevek/84742987
  Osobní to nebylo ale znělo to... Jako kdybych byla někdo jiný než jsem... Úplně jiný...a to jindko nemůže vidět:-D

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 22:43, upravený po 16 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  A co třeba, že by to při upravení pravidel/záhlaví poslalo systémovou zprávu ve formě příspěvku? Kamarád xxx upravil pravidla nástěnky. V seznamu nástěnek by se normálně ukazoval ten, kdo ty pravidla upravil. :->

  A kdyby byly upraveny pravidla/záhlaví ve čtyřech hodinách od upravení, tak by se ten příspěvek se systémovou zprávou sám upravil a připsala by se tam ta další systémová zpráva (do toho příspěvku s původní systémovkou), ale i tak by to vyhodilo to nástěnku nahoru
  Šlo by vypnout zobrazování systémových zpráv.

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 21:29.
  Morell v něm napsal:

  Bylo by bezva mít nástěnky rozdělené do tří až pěti skupin dle tématiky, jako tomu je na diskuzních fórech, třeba na freeforums.

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 21:27, upravený vzápětí.
  –MM– v něm napsal:

  Přemýšlím, jak vyřešit ta záhlaví a pravidla. Zejména mě trápí, že by tam někdo mohl psát nějaké nepřístojnosti a nikdo by si jich třeba nevšiml, když by to bylo v nástěnce, která zrovna není aktivní.

  Dávalo by smysl, že půjde záhlaví upravit jen u nástěnky, kam někdo v nedávné době i přispěl? Nevím ale, jak nějak napevno určit, co je ta nedávná doba. Kdyby to bylo třeba pár hodin... tak někdo by třeba mohl pár hodin šperkovat své záhlaví a pak by mu to nešlo uložit, protože uběhla lhůta... to asi není ideální.

  Případně by šlo podmínit, že upravit záhlaví jde pouze současně s posláním příspěvku, jenže když by pak někdo chtěl upravovat záhlaví víckrát, tak by musel posílat víc příspěvků, to také není ideální.

  Adee: Pokud napíšeš něco do nástěnky, předpokládej, že to vidí všichni, kdo to vidět můžou.
  (Na uvedený odkaz jsem nekoukal.)

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 13:52.
  Adee v něm napsala:

  www.alik.cz/n/prispevek/84742527
  Když něco napíšu a je to osobní tak jestli to někdo neviděl!8-[):-D

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 13:33.
  lékařský v něm napsal:

  Čím červenější připínáček/vykřičník, tím důležitější příspěvek. Čím modřejší připínáček/vykřičník, tím méně důležitější příspěvek. ;-D:->

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 13:20.
  Matisek v něm napsal:

  Možná by to místo hvězdičky mohl být vykřičník, nebo připínáček jako na skutečné nástěnce. :->

  Příspěvek z 24. dubna 2020 ve 13:12.
  –MM– v něm napsal:

  lékařský: S podobnou funkcí počítám, příspěvky u sebe mají uložené číslo označující důležitost... zatím všechny stejnou, nejde nijak měnit, nedomyslel jsem zatím, čím by se to mělo přepínat a jak přesně by ta jiná důležitost měla vypadat. Hvězdičku bych asi nepoužil, tu bych chtěl mít jen na oblíbení.

  Tuším, že současná výchozí hodnota důležitosti není nula, takže půjde nastavit i snížená důležitost. Asi budu nějak měnit barvičky, nebo nevím...

  Adee: Neevidujeme, kdo stránku nečetl. A že ji někdo načetl ještě neznamená, že příspěvek viděl. A že ho viděl ještě neznamená, že ho četl. A že ho četl ještě neznamená, že souhlasí s tím, aby ostatní věděli, že ho četl. To by mi přišlo jako dost ošklivé narušení soukromí.

  Nevím, kam na podobné nápady chodíte... internet je skoro až děsivě plný různých šmírujících systémů a pokaždé někdo přijde „hele, tady by nás mohl důkladně sledovat Alík a bylo by to úplně super!:-D

  Příspěvek z 24. dubna 2020 v 11:46.
  Adee v něm napsala:

  Mě napadlo že by bylo vidět kdo příspěvek viděl. Ale jenom když by se někde zmaclo něco asi:-D a celkově vy tam byly statistiky
  Kdo to viděl
  Kdo dal jakého smajlíka
  A jestli někdo tento odkaz sdílel někam

  Příspěvek z 24. dubna 2020 v 11:30.
  lékařský v něm napsal:

  A napadlo mě, že by moderátor nástěnky mohl ve své nástěnce ohvězdičkovat jakýkoliv příspěvek. Takhle by se mohly třeba označovat dobré nápady na vylepšení, nebo zase v soutěžních nástěnkách by to mohlo zase znamenat jako schválení přihlášky.
  Pak by mohl být nějaký seznam, na kterém by se ukazalovaly tyhle ohvězdičkované příspěvky, ale viditelnost toho seznamu se dala zapnout a vypnout.

  Prodleva 3 měsíce.
  Příspěvek z 1. ledna 2020 v 8:37.
  panglaq v něm napsal:

  Děkuji, Majdo:->

  Příspěvek z 1. ledna 2020 v 8:28.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ne, hodnocení, která už někde byla, se nemění. Může se tak stát, že u některého příspěvku, kde byla dříve možnost hodnotit jiným smajlíkem, bude 5 smajlíků. Jako třeba tady: www.alik.cz/n/prispevek/84674220.

  Příspěvek z 1. ledna 2020 v 8:26, upravený po 9 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Když se u nástěnky změní hodnotící sada, převedou se odpovědi z jedněch smajlíků na další smajlíky? (Jsou hodnotící sady pro nástěnky navzájem konvertibilní?);-D:-D
  -MM-: právě proto jsem přemýšlel nad tím, aby se smajlíky :-$ a :-Q sjednotily do nějakého univerzálního (který se ovšem už jen těžko vymýšlí, asi by to mohl být :-$ s vyplazeným jazykem a truchu přivřenýma očičkama po vzoru:-Q.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 30. prosince 2019 v 1:18.
  –MM– v něm napsal:

  majdula2000: Možná to myslel tak, že by si uživatel nastavil globálně pro sebe, že jeho příspěvky nejde nikde hodnotit. Tedy nezávisle na tom, jak je nastavená nástěnka, by mělo jeho nastavení přednost. Bylo by to proveditelné, ale nechce se mi do toho.

  Ta dostupná hodnocení jde podmínit vším možným. Šlo by také udělat, že moderátor nástěnky má k dispozici jiná hodnocení než ostatní – třeba že jen on může rozdávat palce a ostatní nemůžou nic.

  Také přemýšlím, že bych do katalogu dárků dal nějaký místní šlechtický titul. Trofej za sto tisíc kaček. Když by si uživatel nastavil jako hodnost (toto nastavování jsem ještě nedodělal :-)), tak by všem jeho příspěvkům kdekoliv šlo dávat hodnocení „B-)“. Byl by to způsob, kterým by lidé s mnoha kačkami mohli dát najevo, že nechtějí nic kupovat.

  Příspěvek z 29. prosince 2019 v 18:59.
  majdula2000 v něm napsala:

  Nepřihlášení hodnotit nemůžou a vypnout se to dá, ale zatím to asi můžou udělat jen správci.

  Příspěvek z 29. prosince 2019 v 11:55.
  lékařský v něm napsal:

  A co třeba zavést v nastavení vypínač hodnocení příspěvků? :-) A pro nepřihlášené to zrušit úplně? :->
  Když někdo nesnese zápor, tak ať si ho vypne. :-)

  Příspěvek z 29. prosince 2019 v 11:14.
  –MM– v něm napsal:

  Co se týče těch hodnocení příspěvků, může existovat až 256 sestav. Nyní jich je využito dvanáct, takže zbývá už jen 244 možností. :->

  Moderátor nástěnky si z nich bude moct vybrat, podobně, jako nyní můžou správci.

  Pořád si nemyslím, že je palec dolu potřeba v té základní sestavě. V místech, kde palec dolu je, se naopak poslední dobou ukazuje, že tu někteří nejsou schopni snést ani jen jeden palec dolu od jednoho uživatele bez toho, aby o tom dlouze žvanili... :-D

  Co by měl při hodnocení vyjadřovat smajlík :-$? Jak se liší od :-Q?

  Příspěvek z 28. prosince 2019 v 19:47, upravený vzápětí.
  panglaq v něm napsal:

  majdula2000: Asi jo, ale to už vlastně není téma této nástěnky...
  raper454: O tom se -MM- už asi někde zmiňoval, že to tu bude, ale tušil bych, že to tu nebude hned...

  Příspěvek z 28. prosince 2019 v 19:08.
  raper454 v něm napsal:

  Možnost vkládat do příspěvků obrázky

  Statistika…