Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vymyslíme nová nastavení nástěnek?

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 4. února 2018 v 18:42.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  No jo no,ani já nepíšu úplně bez chyb.;-):-D

  Příspěvek z 4. února 2018 v 18:29.
  SVETLO v něm napsal:

  Souhlas :)

  Příspěvek z 4. února 2018 v 18:27.
  FriedKitten v něm napsal:

  Nebo "Co si o mě myslíte?" :-D

  Příspěvek z 4. února 2018 v 18:24.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Navrhuji,aby každou nově založenou nástěnku zkontrolovali správci,a nebo jí také případně opravili název,než se zobrazí v seznamu nástěnek,protože jinak se tu objevují nesmyslné,nevhodné nebo opakované nástěnky,nebo také nástěnky s pravopisnými chybami,nebo jen špatně napsané (např. křwček místo křeček.)

  Příspěvek z 4. února 2018 v 18:07.
  SVETLO v něm napsal:

  Mně se to moc nezdá. Na nějaký příspěvek občas nejde jinak zareagovat než smajlíkem. Naopak ale souhlasím s tím, že by se měla zatrhnout jednoslovná odpověď jako jo, ta už se potom dá rozvést. Ale zavést zákaz smajlíků se mi nelíbí, to už by mi ty pravidla psaní příspěvků do nástěnek připadala dost přísná. :-|

  Příspěvek z 4. února 2018 v 17:58.
  –MM– v něm napsal:

  Další myšlenka:
  V nastavení nástěnky by měla jít snadno určit minimální délka a struktura příspěvku. Aby do konverzačních nástěnek nešlo vkládat příspěvky skládající se jen ze smajlíků nebo z „to jo“... ale aby naopak ve slovním fotbalu jednoslovný příspěvek prošel.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 5. ledna 2018 v 18:13.
  –MM– v něm napsal:

  pinkiesGirls: Tohle filtrování by asi nebylo uvnitř nastavení nástěnky, takže tento nápad nepatří do této nástěnky :-)

  Řekl bych, že většina duplicitních nástěnek je zakládána úmyslně jako duplicitní. Tedy nikoliv proto, že by zakladatel nevěděl, že už tu podobná nástěnka je, ale právě proto, že ví, že už tu podobná nástěnka je a že je úspěšná... tak chce mít svojí.

  Jakmile budou zavedena různá nastavení nástěnek, možná může dávat smysl, že existuje víc nástěnek o stejném tématu, protože každá může mít trochu jiné parametry (jiný vzhled, jiná pravidla).

  Příspěvek z 5. ledna 2018 v 17:28.
  pinkiesGirls v něm napsala:

  (Už to tady psalo více lidí) jediné co bych změnila, nějaké filtrování, aby každý věděl, jestli ž tato nástěnka existuje.. potom se každý háda, kdo vytvořil nástěnku první.. a je to takové nespravedlivé :-|

  Prodleva 21 dní.
  Češtinář v něm napsal:

  Ta první myšlenka se mi líbí. Je to vlastně to stejné, co jsi navrhl už v červenci v bodě 1, jen trochu víc konkretizované.
  A pokud se to bude zavádět, možná by bylo dobré, aby bylo záhlaví nástěnky pro jejího zakladatele i editovatelné. Aby bylo možné informace o nástěnce a její pravidla upravit, pokud se třeba mírně změní její tematické směřování nebo se ukáže, že jsou stanovená pravidla nešikovná.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 29. října 2017 ve 4:07.
  –MM– v něm napsal:

  Dalších pár myšlenek:

  Záhlaví každé nástěnky by mohlo volitelně obsahovat její pravidla. Ta by se zobrazovala nejprve místo přispívacího formuláře – člověk by si musel před prvním přispěním přepnout z pravidel na formulář, byly by to takové dvě záložky. Třetí záložka by mohla být nějaká statistika, nebo u soutěživých nástěnek skóre.

  Dalším nastavitelným parametrem by měly být podmínky pro editaci již odeslaných příspěvků. Výchozí bude, že vlastní příspěvek jde upravit i (třeba) hodinu po odeslání, nebo smazat do (třeba) pěti minut po odeslání, ale vlastnosti nástěnky by mohly určit jiné lhůty. Třeba v nástěnce se slovním fotbalem by nikdo dodatečnou editaci nechtěl, protože by mohla narušovat hru.

  VeverkaČiperka123: Nesouvisí s vlastnostmi nástěnky, proto jsem tvůj návrh nekomentoval. Myslím, že stačí dosavadní normální hledání + abecední řazení.

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 20. září 2017 ve 14:25.
  šipín v něm napsal:

  jo

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 20. srpna 2017 v 19:54.
  šipín v něm napsal:

  Mám návrhy na vylepšení Alíka a hlavně nástěnek na
  www.alik.cz/n/alik-nastenka-eoj88zpy5g.

  Příspěvek z 20. srpna 2017 v 19:47.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Jo?

  Příspěvek z 20. srpna 2017 v 16:59.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Líbí se vám můj nápad?

  Příspěvek z 20. srpna 2017 ve 14:32.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Podle mě by v nástěnkách mohly být dva vyhedávače:Jeden na hledání nástěnky podle názvu (například hledám nástěnku s názvem ahoj,napíšu to,a to mi ukáže všechny nástěnky s takovým názvem,další na hledání podle prvního písmenka názvu.

  Příspěvek z 20. srpna 2017 ve 14:22.
  Alleinka v něm napsal:

  „Lepšímu uspořádání seznamu nástěnek se věnuje jiná moje nástěnka...“
  - A vidíš, kdyby to bylo v nějaké stejné kategorii, byla bych si jí všimla, zatímco takhle jsem ji v desítkách jiných nástěnek vůbec neviděla. :-)

  Pokud hodláš zavést aspoň nějaké kategorie, tak to bude určitě fajn.

  Jinak na phpbb fóru musí být někdo, kdo drží pořádek, jinak to samozřejmě jde do kopru - ale to konec konců všude, kde není nikdo, kdo důsledně na pořádek dbá. :-)

  Každopádně díky za snahu ten pořádek nějak zjednat.

  Příspěvek z 20. srpna 2017 ve 4:04.
  –MM– v něm napsal:

  Alleinka: Lepšímu uspořádání seznamu nástěnek se věnuje jiná moje nástěnka... tam také píšu, že zavedu kategorie nebo štítky. (Budou to spíš štítky.)

  Kdybych navrhoval nástěnky na zelené louce, tak je udělám samozřejmě jinak, ale já tuhle databázi zdědil od Mafry a dělat v ní úpravy je složitější. Zahodit staré příspěvky jsem nechtěl a přesypat jsem je neuměl.

  Stromové rozdělení na fóra a subfóra u phpbb mi nepřijde moc praktické, protože jen málo věcí jde skutečně ostře rozškatulkovat a ty pak mívají problém, že si některých škatulek nikdo nevšímá... a nikdo pak ani nemá motivaci přispět do subfóra, kde je delší dobu ticho, protože nemá jistotu, že si ho tam někdo všimne. Podobný problém mělo staré uspořádání nástěnek na Alíkovi.

  I kdybych phpbb chtěl, tak mi na serveru nepoběží, protože je napsané v PHP :-Q:-)

  Mimochodem, správci si kdysi dávno (ještě před Mafrou) zřídili oddělené diskusní fórum a to je phpbb... a je v něm také docela chaos.

  Příspěvek z 20. srpna 2017 v 1:20.
  Alleinka v něm napsal:

  Momentálně mi nástěnky přijdou velmi nepřehledné, jedno téma přes druhé. Nešlo by udělat nějaké „kategorie nástěnek“? Hodně se mi líbí třeba styl phpbb fór. V nich jde všechno nějak uspořádat do kategorií, fór a subfór, případně ještě subfór oněch subfór.

  Na takovém nástěnkovém fóru by šlo udělat hlavní kategorie, např. Hry, Alík, Osobní nástěnky, Zájmy a Vážnější témata atp. Do jednotlivých kategorií by se daly vložit buďto rovnou nástěnky nebo by se dala kategorie ještě rozdělit na fóra (v případě kategorie Alíka třeba na fóra o vzpomínání na časy minulé, na fóra o vkládání nástěnek sloužících na komentování vlastní vizitky, ... v případě Zájmů třeba na Sport, Hudbu, Knihy atp.). A fóra by šla ještě rozdělit na subfóra (třeba Sport by se rozdělil na Fotbal, Basketbal, Bruslení, Lukostřelba atp. a Hudba třeba na Rock, Pop, ...).

  Prakticky by to pak vypadalo tak, že chci napsat něco k lukostřelbě, tak se podívám na kategorii Zájmy, pod nimi kliknu na fórum Sport a ve Sportu zvolím nástěnku (či subfórum) Lukostřelba - a můžu psát. A zároveň přesně vím, kde co mám hledat, protože všechno má svůj vlastní řád.

  V phpbb fóru funguje vlastně jednoduché ovládání i pro správce, kteří mohou témata libovolně přesouvat (když je někdo vloží do nesprávného fóra), přejmenovávat, upravovat nebo mazat (je-li to nevhodné). Zároveň tam jde vytvořit i kategorie, které uvidí jen někteří (což by se mohlo hodit třeba pro Správce, kdyby chtěli domlouvat témata, která nemají běžní uživatelé vidět).

  Přitom ani není velmi těžké se v phpbb orientovat a kupodivu ani jej programovat.

  Jen návrh. :-)

  Prodleva měsíc.
  Gattina v něm napsala:

  Nesouvisí ale i tak by to bylo fajn?

  dennisvet v něm napsala:

  Jo a taky je super ten bod 1

  –MM– v něm napsal:

  Gattina: Počet oblíbení nesouvisí s možnostmi nastavení nástěnky. Ačkoliv by teda mohlo jít ten seznam lidí přes nastavení skrýt :-)

  Pralinka2 v něm napsal:

  No když to tu bude napsáno víckrát, aspoň se na to tak snadno nezapomene.

  dennisvet v něm napsala:

  Teda myslím.

  Gattina v něm napsala:

  Fakt? Jsem to trubka...

  dennisvet v něm napsala:

  To už taky někde navrhovali.

  Gattina v něm napsala:

  A co kdyby to bylo tak, že by se ti ukazovalo, kolik lidí si tvou nástěnku oblíbilo?

  dennisvet v něm napsala:

  Už se bojím :O, myslíš, že by mi to vadilo?:)

  SVETLO v něm napsal:

  Ďábelský plán :-)

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Ty se moc nesměj,tobě bych hned zakázala vstup na všechny moje nástěnky.:-D

  dennisvet v něm napsala:

  Wow :)

  Statistika…