Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Zajímavé, nechápavé věci, nad kterými se normálně nepřemýšlí

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 31. května ve 13:47.
  Lívaneček v něm napsal:

  Slyšel jsem takovou zajímavou otázku: „Kdybych měl na jednom místě všechny lidi, se kterými jsem se kdy bavil, koho bych hledal jako prvního?
  Přemýšlel jsem nad tím opravdu hodně. No a vlastně nevím moc.odpověď. Já jsem se pohyboval mezi dvěmi ostrovy: Hledal bych někoho, kdo tu pořád je a mohu se s ním znovu dát do řeči i po tomhle, nebo bych šel za někým, kdo tu už bohužel mezi námi není?
  Nejdříve jsem byl dost nakloněn k tomu druhému ostrovu, ale zase si říkám: Ti lidé zemřeli, je i nějaká pověst o tom, jak někdo navštívil někoho mrtvého a pak se také zabil. No právě... Ten člověk už zemřel a nějak jsem si na to zvykl. Nerozhodlo by mě to úplně? Nebylo by to opravdu poslední rozloučení tak hrozné, že bych se z toho zhroutil? Není proto lepší potkat někoho živého?
  Já pořád nevím, ani přes tohle. Přeci jen kdybych hlavně u jedné osoby mohl říct něco, co jsem nikdy nestihl a neřekl, spadl by mi obrovský kámen ze srdce a asi by mi bylo i lépe, co já vím. Jsem ale pořád strašně nerozhodnutý, koho bych hledal. U každého ostrůvků mám jednoho toho největšího kandidáta.
  No zajímá mě váš názor.

  Příspěvek z 30. května v 15:28, upravený po 2 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Marmeládo, co se týče těch peněz, tak ony ty peníze taky musí reálně reprezentovat hodnotu majetku. Nemůžeš mít víc peněz, než kolik je hodnota majetku - ale to zase píšu jinými slovy to, o čem jsem již psal.


  Možná taková náboženská/jiná skupina už vznikla, viděl jsem to na internetu před několika lety, ale nevím, jestli vznikla za tímto účelem, jinak by se o takovou skupinu nejednalo.

  Příspěvek z 30. května v 7:26.
  Fillipino v něm napsal:

  Hodně dětí mají také tam, kde je vysoká úmrtnost dětí. Ještě na konci 19. a na začátku 20. století to tak bylo i u nás.

  Příspěvek z 29. května v 19:47.
  Pralinka2 v něm napsal:

  1. Některé chudé země tisknou víc peněz, a v důsledku toho jsou pak ještě chudší. O tom již napsal panglaq.

  2. V některých zejména chudých zemích mají hodně dětí hlavně proto, že tam nemají důchodové zabezpečení jako u nás, a o nemohoucí staré rodiče se musí postarat jejich děti. Takže kdo si neopatří dost dětí, ten na stará kolena umře hladem.

  Příspěvek z 29. května v 19:09, upravený po 5 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Marmeláda_Marci: Na to existuje odpověď, bylo na to hezké video tom, co se stalo v Maďarsku. Znehodnotila by se tím hodnota peněz, což by byl velký průšvih. Představ si, že bys potřebovala celý balík bankovek na několik rohlíků!:-c


  Představte si, že všechny dostupné řetězce u nás, kde se nakupuje jídlo, by začaly vyznávat nějakou ideologii, která by se někomu nelíbila? Co by se stalo? Byla by založena nějaká náboženská či jiná skupina, která uteče a bude si sama pěstovat jídlo?  Většina chudých světa žije v Indii, která je natolik náboženská, že je těžko představitelné, aby víra nehrála v životě Indie tak velkou roli, jako hraje teď. Zdroj

  Příspěvek z 29. května v 18:40.
  Marmeláda_Marci v něm napsala:

  Když jsou některé země chudé...
  ...tak proč prostě netisknou víc peněz? O=

  Příspěvek z 29. května v 18:26.
  panglaq v něm napsal:

  Je pravda, že většina chudých na světě vzniká proto, že nějaké náboženství lidem říká, ať mají co nejvíce dětí, že je za to jejich bůh pochválí?

  (Tahle myšlenka byla populární hlavně v mém dětství.)

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 26. května v 15:15.
  Holka_z_města v něm napsala:

  Proč existují nemoce?
  Proč existují problémy?
  Proč je zlo?

  Příspěvek z 25. května ve 20:54.
  tomato v něm napsal:

  Proč vznikl Vesmír?

  Příspěvek z 25. května ve 20:47.
  panglaq v něm napsal:

  Může reznutí tyčí na rajčata ovlivnit zdraví rostlin, které se po nich popínají?

  Příspěvek z 25. května v 17:41.
  Dana395 v něm napsala:

  kde je střed kompasu na mapě?

  Příspěvek z 25. května v 15:42.
  Bmatej v něm napsal:

  Najjedovatejší had je Tajpan Drobnošupinatý a žije v Austrálii
  Čo sa týka druhej otázky: Áno sú a dokonca viac ako na Slovensku alebo Česku.

  Příspěvek z 25. května v 7:24.
  Andulen v něm napsala:

  V jaké zemi žije nejjedovatější had na světě? :-c
  Jsou nějací jedovatí hadí v Chorvatsku?

  Příspěvek z 25. května v 7:19.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Damilia_on: S tou neviditelností je to vážnější, než se zdá.
  Totiž kdysi jsem četl nějaký rozbor, který se tím zabýval. Neviditelnost spočívá v tom, že viditelné světlo člověkem prochází všemi směry beze změny. Což by bylo možné například tím, že by se člověk stal úplně průhledným, ale ještě k tomu by musel mít stejný index lomu světla jako vzduch. V tom rozboru, který jsem četl, byla uvedena jiná možnost, tedy že by se to světlo při vstupu do organismu změnilo v nějaké záření, které by člověkem prošlo bez změny směru a intenzity a na výstupu z organismu by se zase změnilo v původní viditelné světlo.

  Ale v obou případech by to znamenalo, že by to světlo muselo člověkem projít bez změny směru. Ale lidské vidění je založené na tom, že oční čočka ze světla vstupujícího do oka vytváří na sítnici obraz, který pak mozek nějak dál zpracovává. Kdyby světlo procházelo organismem bez změny směru, tak by za prvé se vůbec nevytvářel ten obraz na sítnici, a za druhé, kdyby něl mít nezměněnou intenzitu, tak by ho ta sítnice ani nemohla zaznamenat. Takže kdyby byl člověk neviditelný, tak by sám taky nic neviděl. Ledaže by současně s tou neviditelností začal vidět v nějakém jiném oboru světla, například v infračerveném záření, ale to by pak viděl úplně jinak než normálně a hlavně by nerozeznal barvy, takže by nerozeznal Červenou Karkulku od Zelené. A v takovém případě by byl viditelný takovými těmi přístroji pro noční vidění.

  A naopak kdyby člověk viděl, tak by nemohl být úplně neviditelný, protože minimálně v okolí očí by bylo vidět, že tam něco je.

  Takže neviditelný člověk by neviděl nejen sebe, ale vůbec nic. Takže by na tom, i ve vztahu k ostatním, byl podobně, jako v úplně normální naprosté tmě – neviděl by ostatní a ostatní by neviděli jeho.

  Příspěvek z 25. května v 6:10.
  Gigisuška v něm napsala:

  MichP: Jak by asi chutnal řízek…
  MichP: to teď řešíme ve škole.... Lidské maso prý chutná jako odležené telecí.... Takže řízek bude chutnat jako řízek z telete....;-D

  Příspěvek z 25. května v 5:57.
  panglaq v něm napsal:

  Marku, já se inspiroval Andulenem, abych to měl bezpečnější, ale taky si myslím, že je to v tomto případně vlastně zbytečné.

  Příspěvek z 24. května ve 22:24.
  MichP v něm napsal:

  Jak by asi chutnal řízek z člověka?

  Mimochodem - nevidím důvod proč cenzurovat slovo „alkohol" v pravidlech se píše jen o tom že by nemělo být to že někdo bude říkat „alkohol zkuste!!!“ :->

  Příspěvek z 24. května ve 22:06.
  –MM– v něm napsal:

  Někteří lidé si myslí, že hvězdička ve slově, za kterou si každý čtenář dokáže domyslet správné písmenko, něco zjemňuje nebo skrývá, ale ve skutečnosti vypadají jako úplní ***ug**fř*uňové. :->

  Příspěvek z 24. května ve 21:52, upravený po 3 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Jak nejlépe vizualizovat toky informací v IT a elektronice, aby se co nejlépe chápaly?

  Damilia_on: To bych si rád stopnul v létě, chci je topit v al*oholu.:-D

  Příspěvek z 24. května ve 21:39.
  Damilia_on v něm napsala:

  Za jak dlouho se utopí slimák?
  Vidí se neviditelný člověk nebo je pro sebe taky neviditelný?
  Dokáže přes sebe neviditelný člověk prostrčit ruku?

  Prodleva 4 dny.
  Příspěvek z 20. května ve 12:14.
  Bmatej v něm napsal:

  A ešte mi napadla druha otázka: UFO je anglická skratka pre Unidentified Flying Object (neidentifikovateľný lietajúci predmet) Ak UFO pristane a predstaví sa bude to len O?

  Příspěvek z 19. května v 17:13.
  Bmatej v něm napsal:

  Sú piškóty pečivo?

  Příspěvek z 19. května v 17:06.
  Knihomolka365 v něm napsala:

  Lívaneček: děkuji za vysvětlení :-D
  VelkýBochník: Ano, to je asi pravda

  Vím, že jsem s těmi otázkami jak malé dítě, ale jsem prostě taková zvědavá, no ;-D

  Příspěvek z 19. května v 15:59.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Knihomolka365: A já zkusím to s tím Bohem;-)

  Vlastně sis na to trochu odpověděla i sama, protože čas je v tomhle ohledu podobnej tomu prostoru: taky pokud sleduješ události, tak vždycky něco něčemu muselo předcházet, až se dostaneš zase do nekonečna. A pokud Bůh nad tím vším kraluje, pak je logické (a přitom dost těžko pochopitelné), že nikdy ani vzniknout nemusel. Prostě tu vždycky byl, protože nemá začátku ani konce;-)
  Těžko představitelné, jasně. Ale logické. A vlastně i... „božské“ právě proto, že Bůh je někým, kdo lidské chápání přesahuje.

  Příspěvek z 19. května v 10:25, upravený vzápětí.
  Lívaneček v něm napsal:

  Knihomolka365:
  Zdravím! No jdu ti zkusit odpovědět na tvůj dotaz lehce více vědeckým způsobem (ač sám jsem věřící). Ovšem chápu, že tohle ti nějak moc na tvé zvídavé dotazy (které naprosto chápu) neodpovědělo.

  Jak vlastně vznikla gravitace?
  Tak gravitace je vlastně schopnost těles přitahovat jiná tělesa s nějakou hmotností. To, jakou gravitaci tu máme záleží na opravdu hodně faktorech (třeba kdyby jsi stála na slunci ((a neuhořela)), tak tě to rozmáčkne, protože je tam gravitační síla mnohem vyšší). No jak vlastně vznikla? U nás za gravitaci může hlavně jádro, které se snaží k sobě přitahovat věci velkou silou (a samo o sobě má velkou sílu). Díky tomu je i Země kulatá.
  -To bylo hooodně jednoduše vysvětleno :D

  Jak vznikla první rostlina nebo zvíře?

  Po vzniku Země tu byla úplně jiná atmosféra. Kyslíku nebo dusíku (hlavní složky dnešní) tam bylo minimum a přetrvávaly složky jako oxid uhličitý, methan a jiné jedovaté věci. Byly tu sopky a pořád bouře. No v takových podmínkách bychom my żít nemohli, ale ve vodě vznikly první aminokyseliny. Ty se složily z těch látek a dokázaly se i množit. Toto prostředí nasimulovali i jeden vědec a tím tuto teorii potvrdil.
  Potom se ovšem nějak prostředí uklidnilo, začaly vznikat řasy a sinice, z toho pak kytky, nějak se vytvořily nějaké organismy ve formě planktonu a pak už to jelo dále. Evoluce

  Jak vznikl svět?

  Záleží, co bereš jako „svět“. Ovšem pokud bereš dnešní, tak díky dlouhému vývoji samotné Země.

  Jak může být vesmír nekonečný?

  On nekonečný není, pořád se rozpíná. Nikdo eví, co se stane, až se přestane rozpínat, ale nejspíš se zase začne smrskávat. No pokud něco nedovedeme vysvětlit, tak moc rádi říkáme, że je to „nekonečné“ nebo že tam je „nic“. Což mě osobně ale vytáčí :D

  Tak snad je to alespoň trošičku pochopitelné a třeba to alespoň trošku pomohlo v tvých otázkách

  Příspěvek z 19. května v 7:56.
  panglaq v něm napsal:

  Knihomolko, to se dozvíme snad až po smrti a asi jen ti, co půjdou do nebe.

  Příspěvek z 18. května ve 23:09.
  Marmeláda_Marci v něm napsala:

  Stvořil ho Chuck Norris samozřejmě. 8-o

  Příspěvek z 18. května v 17:35.
  Knihomolka365 v něm napsala:

  A jak vlastně vznikl Bůh?? ;-D

  Příspěvek z 18. května v 17:34.
  panglaq v něm napsal:

  Já říkám, že svět stvořil Bůh, i na to věřím.:-3$> Navíc díky tomu mám klid v duši:-3:-3:-3

  Příspěvek z 18. května v 17:27.
  Knihomolka365 v něm napsala:

  Jak vlastně vzniká gravitace?

  Jak vznikla první rostlina nebo nějaké zvíře?

  Jak vznikl svět?

  Jak může být vesmír nekonečný? Všechno má přece svůj konec. A je to divný, že opravdu NIKDE nekončí, že prostě pokračuje pořád dál. Ale zase je divná představa, že někde končí. Přece za vesmírem něco musí být. Není to, že by tam nebylo NIC. I kdyby tam bylo jen bílo pořád to něco je 8-D

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  11. prosince 2019 ve 13:44
  Založila:
  Obsahuje:
  ~ 500 příspěvků
  Moderátorka:
  limouse
  (kulisačka)
  Vánoční šibenice