Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Život před a po životě

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva rok.
  Příspěvek z 12. května 2020 v 17:31.
  Morell v něm napsal:

  miskojc:
  Máš velice zajímavé zkušenosti a osobní historii.

  Příspěvek z 12. května 2020 v 17:12.
  Colossus v něm napsal:

  Tohle byl taky dobrý matroš :D

  Prodleva 10 měsíců.
  Příspěvek z 1. srpna 2019 v 8:38.
  miskojc v něm napsala:

  Odpovědi -MM-

  Přístrojem nejspíš ne, jedná se o jakési "duchovní vlny" a ty jsou schopni zachytit vnímaví lidé (každý na jiné úrovni).

  Ne, a snad nikdy nic takového mít nebudu. Ono většinou to, že se ti zdála budoucnost, zjistíš až když se z ní stane přítomnost.

  Existuje obor, který se jmenuje regresní psychologie a zaobírá se řešením problémů člověka, které plynnou z minulých životů. U mě to bylo tak, že jsem ze dne na den přestala všechno řešit, protože mi bylo jasné, že v sedmnácti zemřu, tak proč se snažit něčeho dosáhnout (důvod: nedovedla jsem si představit nic po 17.roku života- maturita, vysoká, vlastní rodina...). Několik let uplynulo a asi čtrnáct dní před mými narozeninami jsem cítila úzkost, ale také úlevu, že už mám všechno za sebou. Má psycholožka se pomocí kyvadla snažila zjistit, proč mě to číslo 17 tak ovlivnilo (řekla jsem jí, že mám pocit, že nechci být jen obyčejný člověk a chci se něčím lišit, něco tu po sobě zanechat a zároveň, že nemám strach z vlastní smrti). Použila tedy "vylepšenou" techniku regrese (kyvadlo, doopravdy se užívá hypnózy) a ptala se. Spolu jsme zjistitli (podle věcí, které mám/nemám ráda, aniž bych věděla proč), že jsem byla aristokrat z Británie, který kvůli cti a pýše nastoupil v šestnácti letech do armády a jeho první mise byla Normandie, kde ho postřelili do plíce a on vykrvácel, zcela nesmířen se svou smrtí, naštvaný na sebe i na okolí. A mým úkolem bylo, zkusit duši (mou a vlastně bývalou jeho) jaksi uklidnit, aby se se svou smrtí vypořádal. Což se mi povedlo, ale stále to není na 100%.
  Abych ještě více pochopila tohle všechno, přečetla jsem knihu, kde zkušená terapeutka vysvětluje tuto problematiku i s konkrétními případy podle skutečné události.

  Ještě chci říct, že se nehlásím k žádné existující víře. V Boha díky tomuto nevěřím, ale věřím, že je tady "něco mezi nebem a zemí".
  Zároveň také nikoho nenutím, aby věřil v to, co já a nikoho nechci přesvědčovat o své pravdě. Spíš jsem chtěla něco na styl "filosofické konverzace".

  Prodleva 2 dny.
  –MM– v něm napsal:

  Colossus: Neber to jako smlsnutí. Mně popsané jevy také přijdou poněkud nepravděpodobné, jen mi připadá zajímavé si o nich povídat bez obvyklého nánosu nepříjemných emocí.

  Lidi obvykle berou svoje úvahy o fungování světa velmi vážně... a tím, že je také vezmu vážně, zvyšuji šanci, že je lépe pochopím. Možná jsou blázni, možná jsem blázen já, možná jsme blázni všichni – přesnější závěr vzejde z věcné diskuse, ne z toho, jak úderně se umíme urážet. O:-)

  Jinak nejde o počet náboženství, ale o počet lidí, ne?
  Proč? Ta skutečná velká pravda se přeci nemusí řídit demokracií. ;-)
  To mi připomnělo začátek amerického seriálu Good Place, tam je docela pěkná scéna, kde čerstvě zesnulou slečnu uvítá ve své kanceláři jeden ze správců posmrtného života a vysvětluje jí, jak to všechno funguje... a ona se ptá:
  „Takže, kdo měl vlastně pravdu? Myslím, o tomhle všem?“
  „No, řekněme. Hinduisté měli trochu pravdu, muslimové trochu, židé, křesťané, budhisté, vlastně každé náboženství mělo pravdu tak z 5 %, kromě Douga Forcetta.“
  8-o Kdo je Doug Forcett?“
  „Doug byl mladý feťák, který žil v Calgary během sedmdesátých let. Jednou v noci se hodně sjel houbičkami a jeho nejlepší kamarád Randy řekl ‚Hej, co si myslíš, že se stane, až umřeme?‘, načež Doug spustil velmi dlouhý monolog, kde uhodl vše z 92 % správně. Nemohli jsme uvěřit vlastním uším.“

  Colossus v něm napsal:

  Že já do těch nástěnek píšu, pak se vždy objevíš ty a smslneš si na mně.
  Déčko s dvojtečkou označuji jako zlehčení situace, aby nevypadala nenávistně, kdysi to u mýcu příspěvků dost vypadalo.
  Konstruktivní argument? Máš ho mít (I když to stejně zpochybníš - počkat, to se rýmuje:D)
  Mluví tu o svém minulém já a jak se s ním zžila a přesvědčila ho. To mi už přijde dost pitomé, zvláště z toho, jak může vědét kým podle všeho byla a jak se cítila. Däle mluví o výkladu snu, který závisí pouze na pravděpodobnosti. Kdyby se mi zdálo, že piji kofolu a pak ji další den pil, je to věštění budoucnosti?
  A ta intuice je naprosto normální. Člověk si může pamatovat slova, která mu pak vyskočí v mysli v pravý okamžik. Podobné to bylo s televizními spoty, kde problikávaly obrázky jiných produktů, které si mozek zapamatoval.
  Reinkarnace je dosti složitá a spletitá, každé náboženství ji vidí trochu jinak. Jinak nejde o počet náboženství, ale o počet lidí, ne? Jinak neznám příliš náboženství s reinakarnací, asi jedno nebo dvě. Jestli je holý nesmysl? To posuď sám, rád vyslechnu odůvodnění. Já reinkarnaci popírám převážně z lidské představivosti, je snadné si myslet, že když jsem rychlý tal jsem gepard..

  –MM– v něm napsal:

  Colossus: Do tématu Víra jsem nástěnku zařadil já.

  Co se týče nenávisti a kritiky, naznačit, že je něčí názor projevem lidské blbosti, má do konstruktivního argumentu docela daleko. A jestli dvojtečka a déčko za kvalifikací psychologa nenaznačuje výsměch, tak bys měl upřesnit, v jaké stupnici to déčko je. :-P

  nástěnka v sekci víra, a o té vím celkem dost
  Pak jistě víš, že křesťanství patří do nepříliš početné skupinky náboženství, které reinkarnaci nepopisují. Většina jiných vír tuto teorii má a vyvrátit ji je podobně náročné, jako vyvrátit, že vesmír má vědomého stvořitele. Je i ten tvůj křesťanský bůh holý nesmysl? :->

  Ja_nevim v něm napsal:

  Já taky ne

  raper454 v něm napsal:

  Já na další život nevěřím

  Colossus v něm napsal:

  Nic nevím? O tom trochu pochybuji, vzhledem k tomu, že je nástěnka v sekci víra, a o té vím celkem dost. Nepleť si hate a kritiku, mezi tím je velký rozdíl;). Nevím jak jsem se vysmál, tal mi prosím udej ten příklad.:D
  Mne příjde cel reinkarnace a minulé životy jako hol nesmysl, tato nástěnka to jen potvrdila. :D
  (A safra, je tu -MM-:D)

  –MM– v něm napsal:

  miskojc: Jak přesně fungují ty vyšší vlny, na které se napojuješ? Jdou zachytit i nějakým jiným přístrojem, než je tvůj mozek?

  Máš nějakou aktuální předpověď budoucnosti, kterou bychom pocítili i my?

  Čím tě psycholožka přesvědčila, že příčiny tvých problémů mají reinkarnační povahu? Vyloučila všechny možnosti z tohoto života? Jak víš, kým jsi byla v předchozím životě?

  miskojc v něm napsala:

  Prosím, nevyjadřuj se k věcem, o kterých nic nevíš a jsi tu jen z důvodu hejtu :) Pokud tě toto téma nezajímá, jednoduše odejdi a nech to být. Nikoho nezajímají tvé názory, které mají za cíl vysmívat se lidem.

  Příspěvek z 29. července 2019 v 8:50.
  Colossus v něm napsal:

  Lidská blbost nezná mezí, zdá se že je stále březí.
  Pochybuji o kvalifikaci toho psychologa:D

  Příspěvek z 29. července 2019 v 7:30.
  miskojc v něm napsala:

  S pomocí psycholožky jsem objevila v minulosti příčinu svých problémů v tomto životě a vysvětlila si několik mých vlastností a oblíbených/neoblýbených věcí. Dokázala jsem se pevně vcítit do svého minulého já a cítit se přesně jako on, když umíral a přesvědčit ho, že smrt není nic špatného a nemá být naštvaný.

  Dále se mi také zdá budoucnost (málokdy, většinou to jsou pocity deja vu, ale o tomto konkrétním snu jsem den poté vyprávěla rodičům a děj mi přišel naprosto absurdní). Měla jsem sen (možná trošku hloupý), že píšu učiteli na naší škole (učitel mě ani neučí, ani jsme spolu za 6 let na škole nijak nepřišli do kontaktu, proto jsem neviděla důvod mu psát emaily). Tak do 14 dní až měsíce jsem byla požádána, abych s daným pedagogem udělala rozhovor, přes email.

  Mám také silnou intuici. Dokážu se, dle psycholožky, „napojit“ na nějaké vyšší vlny a tím si myslet to, co si v danou chvíli myslí jiní lidé. Například ve škole, pokud se mě nějaký učitel zeptá na otázku, je šance, že mi to slovo vyskočí doslova před očima a je to správná odpověď.

  Příspěvek z 29. července 2019 v 0:30.
  Ahoj_jsem_Petra v něm napsala:

  Jaké jsou tvé zážitky?

  Příspěvek z 29. července 2019 v 0:06.
  miskojc v něm napsala:

  Ráda bych si tu zde povídala s někým, kdo zjistil/touží zjistit cokoliv o svých minulých životech, povídat si o filozofických otázkách ohledně života, zdají se mu prorocké sny/sny o budoucnosti, vidí duchy, či jen prostě věří na nadpřirozeno. Společně se můžeme podělit o své zážitky.

  předchozí 1 další
  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  29. července 2019 v 0:06
  Založila:
  Obsahuje:
  15 příspěvků
  Moderátorka:
  miskojc
  (kulisačka)