Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Zkoušeli jste někdy alkohol?

  Nový příspěvek:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 4 měsíce.
  Příspěvek z 15. ledna ve 21:06.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Co se týče toho zákazu alkoholu pro děti: Je samozřejmě pravda, že alkohol je pro děti nevhodný, jednak jejich organismu víc škodí a jednak na něm snadněji vzniká závislost. Proto je zakázaný.
  Ano, když tatínek dá svému desetiletému dítěti ochutnat pivo, tak se svět nezboří. Mnohdy to naopak vede k reakci „Fuj, tohle pít nikdy nebudu.“ Jenže jak tohle chcete napsat do zákona? „Dítě smí alkoholický nápoj v maximálním množství 3 gramů čistého alkoholu vypít jednou ve věku do 10 let, dvakrát ve věku mezi 10 a 15 lety a třikrát mezi 15 a 18 lety“? A jak by se takový zákon kontroloval? Ne, to prostě zformulovat a účinně kontrolovat nejde. Takže alkohol pro děti je prostě pro děti zakázán, s tím, že když číšník náhodou zahlédne, jak otec dal dítěti ochutnat kousek pěny z piva, tak hned neběží volat policii.

  Příspěvek z 15. ledna ve 20:48.
  MichP v něm napsal:

  Vodku se vodou jsem si spletl protože to bylo průhledné jako voda :-D:-D:-D
  Kubík111: vodička se alkoholem jsi chtěl říct 8-D

  Příspěvek z 15. ledna ve 20:44.
  Kubik111 v něm napsal:

  přece: voda -> vodka -> vodička ;-):-D:-D

  Příspěvek z 15. ledna ve 20:42.
  MichP v něm napsal:

  Velký bochník: no to jsem pochopil.... ;-D

  Příspěvek z 15. ledna ve 20:38.
  VelkýBochník v něm napsal:

  MichP: Nene... vodka není voda zdrobněle:-D

  Příspěvek z 15. ledna v 17:45.
  MichP v něm napsal:

  Jako malý jsem omylem se napil vodky protože jsem si myslel že je to voda .... Ještě že to bylo že baňky (takový malá asi měděná sklenice na alkohol) ... No nechutnalo to :-D

  Příspěvek z 15. ledna v 17:23, upravený po 7 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Koukám, že je tu plno lidí tak nějak dost proti alkoholu. Dokonce se někteří zařekli, že ho pít (asi nikdy) nebudou. Mně tedy pivo celkem chutná. Při jídle je krom toho dobré na trávení atd.. (ale jsem o něco starší, než většina přispívajících)
  Ono je vlastně asi v pořádku, že ve vašem věku vám to připadá jako blevajz, já jsem to tak měl taky. Ale asi bych netvrdil tu větu typu Nikdy nebudu pít alkohol, protože člověk zjistí, že mu to v pozdějším věku i chutná (a přitom nemusí hned začít být závislý, není to nic špatného... prostě pivo mu chutná). Myslím si, že kdybych si pivo měl zakázat kvůli nějakému riziku, že bych se závislým v budoucnu mohl stát, tak bych si takhle mohl zakázat už úplně všechno. Protože se říká „dobrý sluha, zlý pán“ a i na čemkoli jiném se můžete stát závislými, pokud si nebudete dávat pozor a mít pevnou vůli.
  Takže piva se ve svém plnoletém věku napiju rád, ale zároveň je má odpovědnost dát si pozor na správnou míru. A to je (tedy podle mne) správný přístup k alkoholu;-)

  Příspěvek z 15. ledna ve 12:09.
  Unikatny_přesdívka v něm napsala:

  Ano, nevím, jestli se Nealko pivo (0,5 %) bere jako alkohol. Ale s rodiči jsem jinak měla skleničku šampaňského jako oslava, že jsme přestavěli část domu.

  Příspěvek z 15. ledna v 11:56.
  Heďoušek v něm napsal:

  Pětník09: Jestli to doma tak máte, že vám rodiče dovolí si trochu loknout, v pohodě.
  Tvůj názor zřejmě nezměním, argumenty jsme si řekli, je to na tobě.
  Měj se.

  Příspěvek z 15. ledna v 11:40.
  Pětník09 v něm napsal:

  Hedousku takovi rodice by ani neměli právo mít dite. Socialka by jim ho mněla vzit protoze jestli ma díte rodice protoze jsou nezodpovedni. Navic nějaky dospely kamarád od toho dítete by mu mohl koupit alkohol a pak mu ho dat. A je problemem rodicu že si to neohlidali. Takze by to vyslo uuuuplne nastejno jako kdyby zakaz bylnebo nebyl chapeš?
  Diky zapřá ní hezkeho dne.

  Příspěvek z 15. ledna v 8:34.
  -DP- v něm napsal:

  Ano zkoušel:-Q
  Když mi bylo 6 tak sem olíznul pěnu od piva
  jsem opilec no:-D

  Příspěvek z 15. ledna v 8:23.
  Heďoušek v něm napsal:

  Mým plánem bylo zapojit se do debaty, ale vše podstatné tu řekl –MM–. No Pětníku, snad si dobře uvědomuješ rizika alkoholu v rukách dětí. Navíc rodiče nemají šanci furt zakazovat alkohol, jejich děti se k tomu nějak dostanou, a když nebude člověka, který by jim to neprodal, bude pro ně mnohem snazší vytvořit si závislost na alkoholu.
  Přeji hezký zbytek dne.

  Příspěvek z 14. ledna ve 23:19.
  –MM– v něm napsal:

  Pětník09: Zákony a pravidla nejsou dány nějakou geniálně moudrou bytostí, mají obyčejný lidský původ a vymýšleli je většinou politici.

  Co se týče nebezpečnosti, spousta nebezpečných věcí se prodává. Zastánci marihuany často říkají, že podle různých výzkumů jsou běžně prodávané cigarety zdravotně nebezpečnější než ta jejich zakázaná kytička.

  Já jen vyjadřuji svůj názor protože si myslím že by ta hranice měla být nastavena jinak.
  A já jen vyjadřuji svoji otázku: proč si myslíš, že by zrovna u alkoholu měla být jinde, než nyní je? ;-)

  A jestli na ostatní drogy ten zákaz nefunguje tak proč vůbec existuje?
  Oficiálně proto, že konzumenti drog se chovají nepřístojně a nedůstojně a ohrožují ostatní i sami sebe. Neoficiálně proto, že Nixon potřeboval nějaké silnější páky na rozhánění hippiesáků, kteří vytrvale demonstrovali proti válce ve Vietnamu. :->
  Podobné zákazy se velmi snadno prosazují, ale jen těžko ruší. Podobně jako třeba přísnější kontroly na letištích – nikdo neřekne „už dvacet let nikdo nezboural letadlem mrakodrap, zrušme to divadlo“. Dokud široká veřejnost nevnímá jako problém, že zavírá do vězení lidi, které by měla spíš léčit ze závislosti, tak se žádný politik neodváží na ty paragrafy sáhnout.

  Příspěvek z 14. ledna ve 22:41.
  Holka12letá v něm napsala:

  Když jsem byla malá, tak mi na nějaký oslavě dal táta cucnout vína, a všichni čekali na moji reakci. Já jsem se prý po všech rozhlédla, a do ticha jsem důležitě prohlásila: ,,To je ale fujtajbl!" ;-D

  Příspěvek z 14. ledna ve 22:40.
  Pětník09 v něm napsal:

  No spoustu lidi ho práve jako dezinfekci nevnima. Kdyby jo tak by ho nekonzumovali a nestavali se zavislými. Ve školce jsem řek blbe priznavan. Ale na druhem stupni urcite. Jak správne pít ceho se vyvarovat na co si dávat pozor apod.

  Kdyz si to vezmeme takto tak alkohol neni v určitem množství tak nebezpecny. Kdyby byl tak by se neprodaval (narozdil od tvrdých drog).
  A nastavuju si tu hranici protoze i v zakone nějak nastavena hranice je. Ja jen vyjadřuji svuj názor protože si myslim že by ta hranice mněla být nastavena jinak.

  A jestli na oststni drogy ten zakaz nefunguje tak proč vubec existuje?8-o

  Příspěvek z 14. ledna ve 22:32.
  Rottenegg10 v něm napsal:

  Za život jsem vyzunknul sklenici vína a flašku nebo dvě piva.
  Chutná dobře, nejlepší je BernardB-)

  Příspěvek z 14. ledna ve 22:20.
  –MM– v něm napsal:

  Pětník09: Jak by se s alkoholem mělo pracovat? Já ho vnímám jen jako dezinfekci… tu potřebují děti ve školce? 8-o

  je omezování svobod protože mají právo si to zkusit
  Platí to pro všechny drogy? Včetně těch, které jsou vysoce návykové už při prvním požití a smrtelné při opakované konzumaci? Jestli neplatí, tak si svévolně stanovuješ nějakou hranici, kde ti omezování svobod přijde v pořádku… a tu mají různí lidé nastavenu různě. Měl bys spíš vysvětlit, proč by měla být právě tam, kde ji chceš ty, než pronášet absolutní výkřiky o svobodě.

  A jestli je alkohol tak špatný, neměl by se prodávat vůbec!!!!
  Proč si myslíš, že by plošný zákaz fungoval? Na ostatní drogy tento postup očividně nefunguje a i u alkoholu už bylo v historii vyzkoušeno, že stoprocentní zákaz přináší doprovodné problémy, které jsou mnohdy horší než alkoholismus.

  Příspěvek z 14. ledna ve 22:07.
  Pětník09 v něm napsal:

  Dle mně by se děti mněli ucit jak s alkoholem pracovat. A to uz ve školce!! Ale zakazovat jim a tresne trestat ty kteří jim to prodaj je omezování svobod protože maji právo si to zkusit. A jestli jsou alkoholicti rodiče tak mají jit na socialku. A jestli je alkohol tak špatny, n eměl by se prodávat vubec!!!!!!!ZZZ

  Příspěvek z 14. ledna ve 21:55.
  –MM– v něm napsal:

  Pětník09: Zákon netrestá děti, které si alkohol koupí, ale dospěláky, kteří jim ho (pro)dávají. Pokud alkoholičtí rodiče nechrání své děti před svojí závislostí, neměl by je chránit ani nikdo jiný? To mi nepřijde moc rozumné.

  Příspěvek z 14. ledna ve 20:35.
  Viki_show v něm napsala:

  Moje rodiče měli degustaci vína a já jsem s jejích dovolením strčila jazyk do tý skleničky, takže jsem ochutnala jen trochu chuť ale fuuuuuj:-Q

  Příspěvek z 14. ledna ve 20:35.
  Pětník09 v něm napsal:

  Diky za dva liky$>$>$>

  Příspěvek z 14. ledna ve 20:26.
  GreefMan v něm napsal:

  Jasně, zkoušel jsem si s alkoholovou desinfekcí čistit ránu :-D

  Příspěvek z 14. ledna ve 20:24, upravený vzápětí.
  Pětník09 v něm napsal:

  Ano zkoušel ale jen s rodicemaB-). Ale myslím si že je právo každeho človeka kdy si muze dat alkohol a kdy ne. O tomhle by meli rozhodovat rodice a ne zakon. Kazdy by měl mít pravo si koupit alkhol a je jen narodicich jestli to dovolí. Jestli by jim to vadilo mněli by dítě potrestat a s alkoholem nalozit jak uznají za vhodne. Ale zakon a stát by do toho nemeli co kecat.:-E

  Příspěvek z 14. ledna v 16:53.
  Lollymaniak v něm napsala:

  Já ne, ale jsem za to ráda. Mám 2 sestřenice (mladší (L) a starší (A)) a ty mi řekli tohle: Jednou byly u A kamarádky (Š) a byla tam i Š sestra stará cca. jako L. Máma Š jim přinesla nealkoholický Birel (nevím jak se to píše). L a sestře Š to nechutnalo. Když si potom A a Š přečetli co je na krabičce, zjistili že je v tom (tolik a tolik ale hodně) procent alkoholu.

  Jinak já chci pít v dospělosti možná víno na nový rok ale jinak nechci mít s alkoholem nic společného :-$

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 4. ledna ve 14:01.
  Tamara v něm napsal:

  Já mám s alkoholem tři zkušenosti, první dvě jaksi nedopatřením:

  1. Máme sirup v láhvích od rumu a tak jsem si jednou dělala sirup, no a... to je jasný:-D
  2. pak jsem se napila Alpy, fuj! Asi se mohu zapřísáhnout, že pít alkohol nabudu.
  3. jednou jsem ochutnávala limonádu s příchutí piva-už nikdy více. Mému (mladšímu) bratrovi to ale chutnalo, takže asi pivo pít bude:-(.
  Příspěvek z 3. ledna v 15:06.
  Viktorie7 v něm napsala:

  Nee, já ne. Dělá se mi z kofoly špatněO:-), takže bych si ji určitě neobjednala.

  Příspěvek z 3. ledna v 15:00.
  Hogo v něm napsal:

  A tím nějakou myslíš „Skoro všechno“, Mateasi?O:-)
  Viktorie7: jen jestli to byla kamarádka a ne tyO:-)

  Příspěvek z 3. ledna v 15:00.
  Viktorie7 v něm napsala:

  Kamarádka byla jednou v restauraci, kde si objednala kofolu, nějaký pán u vedlejšího stolu si objednal tmavé pivo. Ke stolu donesli kofolu, kamarádka se napila a říká tátovi, že je ta kofola nějaká divná. Dostalo se jí odpovědi: "Nekecej a pij":-D.
  Za neustálého opakování, že je to hnus, vypila nakonec čtvrt litru kofoly. K velkému překvapení všech to ovšem kofola nebyla...

  Příspěvek z 3. ledna ve 14:59.
  Mateas v něm napsal:

  Nejakou tu meducinu uz jsem asi vypil no..

  Příspěvek z 3. ledna ve 14:53, upravený po 7 minutách.
  vaiva v něm napsala:

  „Alkohol podávaný v malých dávkách je neškodný v jakémkoli množství.“

  Statistika…

  Nástěnka:

  Vznikla:
  19. června 2018 ve 20:15
  Založila:
  Obsahuje:
  92 příspěvků
  Moderátorka:
  AndrejkaJePanda
  (kulisačka)