Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Zpravodajství z Alíkovských srazů

  « Novější příspěvky
  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:35.
  Pralinka2 v něm napsal:

  pokračování z předchozích příspěvků

  Dovedla nás do slibované konferenční místnosti. Po malé tahanici o židle, místa, pití a sušenky jsme se všichni pohodlně uvelebili a poslouchali, co nám Radkaa poví pěkného :)

  Potom přišla řada na mě, jakožto organizátorku, abych něco řekla. Takže jsem všechny pěkně přivítala a rozdala dárečky, které Mari1 připravila pár oslavencům. Pak jsme se navzájem představili a Radka nám začala povídat o Alíkovi. K závěru byla tombola o ceny. Dokonce jsme se pokoušeli strefit míčky do Alíkova ucha :), abychom získali poslední bublifuk .. :) Na úplný závěr nám Radkaa pověděla ještě pár zajímavostí.

  Kolem 16:45 jsme to nějak rozpustili, protože už byla tma, někteří účastníci museli na vlak a asi většina z nás se bála případných střetů anarchistů a neonacistů. Sice jejich pochod začal na druhém břehu Vltavy, ale stejně…Ony policejní hlídky stály i na Andělu u synagogy, takže jsme vyrazili domů. Myslím, že mohu za všechny říci, že sraz byl super a jistě si to někdy zopakujeme ;)
  Mari1: Výprava ze Sokolova
  Po srazu Alíka v Karlových Varech a v Opavě jsme se zase jednou začali domlouvat na tom, kdy se sejdeme v Praze. Nakonec bylo vybráno datum 10. listopadu. Nikdo si při plánování termínu neuvědomil, že na 10. listopadu připadá výročí Křišťálové noci (pokud by si někdo chtěl přečíst, co to vlastně Křišťálová noc je, tak stačí kliknout na odkaz). Nedalo se nic dělat, všichni již byli s termínem srozuměni a již měli toto datum rezervované pro sraz Alíka. Bylo tedy rozhodnuto a listopadovou pořadatelkou srazu Alíka se stala Cat_Lady. Naše skvělá pořadatelka prozíravě vybrala takovou část Prahy, kde byl klid.

  pokračování v dalších příspěvcích

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:33.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Pokračování z předchozího příspěvku

  Nečekané překážky
  V pátek večer to ale začalo být celkem obtížné. V první řadě - dala jsem jako poznávací znamení vlaštovku a zapomněla jsem, jak se skládá. Naštěstí jsem si asi po 15 minutách usilovného vzpomínání skutečně postup vybavila a vlaštovka byla na světě. V druhé řadě - ztratila jsem již vyrobené jmenovky s jmény a obrázky účastníků. Znovu se mi to nechtělo vytisknout i s obrázky a byly miniaturní. Napsala jsem tedy Mari1, jestli by nebyla tak hodná a nevytiskla je. Kdyby to neudělala, tak jsem byla skutečně jaksi nahraná. V třetí řadě - co kdybych něco pokazila? Ještě jsem si raději šla vytisknout plánek Anděla, jak se dostaneme k Radce.

  A pak už jsem jen čekala, jak se ta sobota vyvede…

  Povedlo se!
  Sraz mýma očima
  Sraz byl naplánován na 11:00, abychom se všichni sešli u východu u metra B na Andělu.

  Někteří účastníci dorazili dříve, jiní trochu později, ale přece - v 11:25 jsme vyrazili do restaurace na slibovaný oběd. Všichni jsme si dali kuřecí řízek, někdo s vařeným bramborem, jiní s hranolky, pití a jako zákusek jsme měli závin. Myslím, že s kvalitou kuchyně byli všichni spokojeni. Ale jelikož mladší účastníci začali asi po hodině vymýšlet různé zábavičky - vymysleli házení po sobě tácky pod pivo. Takže jsme je raději s Mari1 zvedly, znovu jsme se sešli před restaurací a po chvilce se vydali směrem k Nákupnímu centru - Novému Smíchovu, protože někteří účastníci si chtěli něco koupit, např. pohledy.

  Takže jsme se na 20 minut rozprchli všemi směry a ve 14:00 se zase sešli u vánočního stromku u východu. Když jsme byli všichni, tak jsme hlavně pod Pralinkovým vedením vyrazili k Alíkovu sídlu na Andělu, kde na nás měla čekat Radkaa. Ani jsme nezabloudili, což je fajn, protože trochu poprchávalo. Kolem 14:20 už jsme byli v recepci a ptali se po Radce, která k nám opravdu za chvilku přišla.


  pokračování v dalších příspěvcích

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:31.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Recept na prima sraz

  26. listopadu 2007  11:18

  V sobotu 10. listopadu 2007 se na pražském Smíchově uskutečnil další ze srazů uživatelů Alíka. Často se ptáte, proč takový sraz není třeba právě u vás a co je pro jeho pořádání nutné udělat. Proto jsme připravili už před časem článek Jak se dělá sraz kamarádů z Alíka. Ale není nad to, když si to někdo sám zkusí a o své zkušenosti se podělí.

  Cat_Lady se s hostitelskou rolí vypořádala přímo skvěle. Proto jsme ji požádali, jestli by své zkušenosti nenabídla i případným dalším pořadatelům. Možná vás překvapí, jaká úskalí mohou člověka odhodlaného pozvat větší množství kamarádů, potkat…

  Petruninkaa: sraz třemi větami
  Sraz v Praze byl super i lidé co tam byli. Nejvíc se mi líbilo sídlo Alíka. Ještě se mi líbila cesta autobusem!

  Cat_Lady: Jak to začalo…
  Vše začalo zcela nevinně, když jsem přišla na alíkovskou nástěnku o srazu v Praze. Zeptala jsem se, kdy by třeba mohl být, protože jsem se skutečně těšila, že bych zase všechny viděla, jako v lednu 2007. Pár lidí mi nabídlo, že bych mohla ten sraz zorganizovat. Souhlasila jsem a vůbec netušila, co to bude všechno obnášet. Téměř hned po mém rozhodnutí bylo určeno i datum, které vyhovovalo více méně všem - 10. 11. 2007.

  Říkala jsem si - v pohodě, ještě mám měsíc času. To se zvládne tak týden před srazem. Chyba lávky. Věděla jsem, že musím někde zabezpečit jídlo pro cca 30 lidí, kteří se mi přihlásili do pošty, vymyslet něco, co bychom mohli během půlhodiny dělat někde venku, dokud nepůjdeme na návštěvu Alíkova sídla k Radce. Ani mě nenapadlo, že by bylo tak málo restaurací v našem cenovém rozpětí - to jest do 200 Kč, nejlépe se salónkem atd.

  Skutečně asi týden před srazem jsem se o to všechno až začala zajímat. Napsala jsem e-maily asi sedmi restauracím. Odpověděly mi dvě. Docela síla, říkám si. Nakonec jsem se tedy rozhodla pro jednu z nich a v pátek před srazem jsem se tam zašla sama podívat a objednala jsem si něco podobného, co nám měli kuchaři připravit v sobotu. Byla jsem s kvalitou spokojená a říkala si, že to bude dobré. Do zbývající půlhodinky, která v sobotu měla být, jsem vymyslela návštěvu místního obchodního centra, aby si třeba někteří účastnící mohli koupit nějaký suvenýr na památku apod.                                                                                                                                                                       Pokračování v dalším příspěvku

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:24.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz Alíka v Opavě

  5. října 2007  11:03

  Měsíc po srazu v západním cípu Čech, v Karlových Varech, se v sobotu 29. září konal sraz na opačném konci republiky, ve Slezsku, a to přímo v Alíkově rodném městě Opavě. Při té příležitosti jsme se podívali i na Alíkův rodný dům.

  Protože se původně předpokládala hojná účast uživatelů z Prahy, bylo datum stanoveno na den, na kdy České dráhy připravily mimořádnou slevu, a začátek srazu byl stanoven podle spojení z Prahy, a to na 12:30. Bohužel z Prahy nedorazila ani noha.

  Na místo srazu na nádraží Opava - východ nakonec dorazilo osm účastníků. Sraz organizovala UnUomoBenedetto, dále se dostavili M-tina, ukulalumba, BEE-EEB, Angličanka6, Angličanka5, Pralinka2 a Katka, která na Alíka nechodí. Po čtvrthodině čekání jsme usoudili, že je zbytečné čekat dál, a po krátkém telefonátu s nemocným správcem DaTa jsme se vydali na cestu.

  Vydali jsme se na cestu k cukrárně Terezka, kam byla naplánovaná svačina a krátké posezení. Cestou jsme ještě hledali trafiku pro zakoupení pohledů. No, ono v sobotu odpoledne těch otevřených trafik tolik není, ale nakonec jsme pohledy sehnali. Pak nás již UnUomoBenedetto bez problémů zavedla k cukrárně Terezka. Je to dobrá cukrárna, otevřená denně, s dobrým výběrem, přijatelnými cenami a krásnou květinovou výzdobou. Koupili jsme si něco k svačině, napsali pohledy a ještě jsme si telefonicky popovídali s Mari1, která na sraz nemohla.

  Pak jsme se již vydali k nejzajímavější pamětihodnosti města Opavy, a to k rodnému domu internetového psa Alíka. Dům je to pěkný, ale docela nenápadný, bez bombastických tabulí, zvonek s nenápadnou jmenovkou bývalých Alíkových páníčků se krčil úplně dole. Dům jsme si prohlédli (samozřejmě jen zvenku) a vyfotografovali se před ním a šli jsme se podívat na další zajímavosti města. Kolem kostela sv. Hedviky jsme prošli na Horní náměstí s radnicí, dále na Dolní náměstí a pak jsme se podívali na Náměstí Osvoboditelů, kde stojí nepřehlédnutelná zeď, která je předmětem četných diskusí mimo jiné i na různých internetových stránkách. Pak jsme se již postupně museli rozejít, místní domů a přespolní na vlakové nádraží.

  Na sraz se sice někteří přihlášení nedostavili, ale přesto osm účastníků je docela slušný výsledek s ohledem na to, že Opava je menší než Praha nebo Brno a že mezi organizátory srazu nebyla žádná učitelka. Nějaké fotky ze srazu najdete tady http://pralinka.venku.cz/srazalik15.htm a tady http://pralinka2.rajce.net/Sraz_Alika_Opava . Dohodli jsme se, že příští opavský sraz již uděláme bez vyčkávání na mimořádnou slevu ČD, když taková sleva očividně nikoho nezajímá. A do té doby se zase s některými uživateli sejdeme na jiných srazech.

  Autoři:

       Pralinka2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:22.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Minisraz Alíka v Sedlčanech

  29. července 2007  4:59

  Již v únoru byla založena nástěnka o srazu Alíka v Sedlčanech. Na této nástěnce se postupně přihlásilo několik zájemců, už se začal domlouvat termín, ale pak někteří přihlášení účastníci odřekli, a vypadalo to, že se sraz zruší. Nakonec se však přece jen sraz alespoň ve skromné podobě uskutečnil.

  Během června to už vypadalo, že by na sraz dorazilo jen několik lidí, a vážně se uvažovalo, že se zruší. Ve čtvrtek 28. 6. se však v Sedlčanech konala jiná akce, a to Handicap párty 2007, která byla věnována zejména handicapovaným, ale byla přístupná i pro běžnou veřejnost. Na akci byl bohatý kulturní program, z těch známějších tam vystupovala například skupina Maxim Turbulenc. A mezi diváky Handicap párty bylo i několik uživatelů z Alíka.

  A tak nakonec organizátorka Alíkovského srazu rozhodla, že se při té příležitosti uskuteční i dlouho slibovaný sraz Alíka v Sedlčanech.

  Nakonec jsme se tam tam sešli tři: Organizátorka srazu Ahojíík (od doby srazu se přejmenovala), dále PacKa a Pralinka2. Je pravda, že to není zrovna masová účast, ale pravděpodobně ani při důkladnější přípravě by se nás o moc víc nesešlo. Tak jsme se seznámili, pohovořili si, podiskutovali o aktuální situaci, a nakonec byl již čas se rozejít. Nezbývá než doufat, že na dalších srazech se nás sejde více…

  Autoři:

   Pralinka2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:19.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Dokončení z předchozích příspěvků

  Sraz vymyslel a naplánoval uživatel -ochranka-, ale nakonec se nemohl zúčastnit, takže na srazu nebyl a muselo se to zkusit zvládnout i bez něj. Takže srazu se zúčastnili Mari1, řidičJiří, tanečniceJiřka, čičinka55, Deniska1601, Faruk, HonzaG, Petruninka a vikinkaa z okolí Sokolova a Královského Poříčí, dále Pralinka2 z Ústí nad Labem a MuDrc_, jediný místní účastník z Plzně.

  Sešli jsme se kolem jedenácté hodiny v čekárně plzeňského nádraží. Poté, co jsme podepsali prezenční listinu a pohledy a počkali, zda se přece jen neobjeví někdo z dalších přihlášených místních plzeňských účastníků, jsme vyrazili na cestu k ZOO. Vedl nás MuDrc_ jako místní, který znal cestu. Již cestou z nádraží bylo možno pozorovat zajímavý úkaz, že HonzaG s oblibou chodí dolů po schodech pozpátku. Došli jsme na zastávku tramvaje a tramvají dojeli na zastávku, od které to bylo už jen asi čtvrthodinku k ZOO.

  V zoologické zahradě bylo mnoho zajímavých zvířat. Kromě takových, která se v zoologických zahradách běžně vyskytují, se tam vyskytoval i velbloud, na kterém se dalo jezdit, i když jízdné bylo dražší než jízdné v tramvaji, dále tam měli čápa na komíně a také včely.

  Počasí celkem přálo. Bylo docela horko, takže přišla k chuti nějaká ta zmrzlina, ale bouřka nepřišla, i když po okolí se nějaké bouřky potloukaly a někteří z nás je cestou domů potkali. Zpátky jsme se chtěli svézt takovým speciálním vláčkem přímo od ZOO, ale byl již obsazen, tak jsme se museli v tom horku trmácet opět až k tramvaji. Dojeli jsme na náměstí, abychom z toho města viděli i něco jiného než ZOO, a pak jsme ještě navštívili pomník významných plzeňských rodáků Spejbla a Hurvínka. A pak jsme se již odebrali na vlak, místní účastník na MHD.

  Sraz byl docela zajímavý, i když se ho bohužel nezúčastnil hlavní organizátor, na kterého se všichni těšili. No snad se ještě někdy někde uvidíme. Nějaké fotky ze srazu jsou například tady http://pralinka.venku.cz/srazalik13.htm , tady http://1mari1.rajce.net/Sraz_Alika_v_Plzni a tady http://pralinka2.rajce.net/Sraz_Plzen . Doufám, že se zase někdy uvidíme na nějakém dalším srazu.

  Autoři:

       účastníci srazu

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:18.
  Pralinka2 v něm napsal:

  pokračování z předchozího příspěvku

  Petruninka: V ZOO jsme viděli páva s nádherně roztaženým ocasem. Potom jsme soutěžili na Dni dětí!!! Od soutěží se šlo přes noční pavilon se zvířaty a kolem hračkářství „U lemura“ na svačinu. Tam byl venku veliký dřevěný krokodýl a další průlezky. Pralinka2, Mari1, tanečniceJiřka a řidičJiří si koupili jídlo a naobědvali se. My ostatní jsme blbnuli venku a také jsme byli utrácet v hračkářství. U Chňapíka (toho velikého dřevěného krokodýla) jsme se vyfotili a šli si prohlížet další zvířátka. Došlo se až k velbloudovi, a na něm jsem se svezla. Bolela mě z toho sedla sedínka. A s tím velbloudem jsme se vyfotili!

  vikinkaa: V zoologické zahradě jsem jela na velbloudovi, jezdila jsem 7 koleček . A pak nás Pralinka2 u toho velblouda všechny vyfotil. Fotografoval i řidičJiří. Také jsme si asi pět minut hráli s oslíkama.

  Viděli jsme medvědy a ovce, kočku divokou, supy, krokodýla, sysla, býka, páva s roztaženým ocasem, lva a lvici,vlka bez Červené Karkulky, koně, velbloudy a oslíky, lemura, plameňáky, tučňáky, želvy a ještě hodně moc zvířátek. Některá bylo dokonce možno si i pohladit. Chtěli jsme se svézt vláčkem, který vozil lidi z náměstí do ZOO a zpět, jenže on byl plný. Přišli jsme moc pozdě.

  Vyrazilo se tedy pěšky na tramvaj č. 1. Prošlo se opět jedním podchodem, kde se to neobešlo bez kvičení, pištění a Pralinkovo štěkání. Tramvaj přijela brzy. Dětští účastníci srazu společně s Pralinkou2 a Mari1 vystoupili na náměstí, zatímco tanečniceJiřka a řidičJiří jeli na nádraží, kde na nás počkali. TanečniciJiřku totiž hodně moc rozbolela bolavá pata.

  Na náměstí nás Pralinka2 vyfotil u morového sloupu a u kostela. MuDrc_ nám pověděl něco málo o historii města a ukázal nám kouzelného andělíčka, který prý plní přání. Cestou na nádraží jsme šli kolem Černé věže ke Spejblovi a Hurvínkovi, tam se také fotilo. A cestou nás potkala i zmrzlina, heč! Na nádraží jsme se rozloučili a potom jsme ještě z vlaku do vlaku Pralinkovi2 zamávali.

  Deniska1601: Sraz byl moc pěkný a vydařený, líbila se mi už cesta vlakem do Plzně, protože ji znám pouze autem. Zaujalo mě, jak MuDrc_ vyprávěl o historii Plzně. Přálo nám i krásné počasí, takže jsme v ZOO viděli spoustu hezkých zvířat a taky jsme si užili spoustu zábavy. Nálada byla skvělá. Seznámila jsem se s Pralinkou2 a s MuDrc_em, s řidičemJiřím a viděla jsem zase kamarády ze školy v Královském Poříčí. Sice jsme nestihli projít vše, ale to si můžeme vynahradit na některém příštím srazu.

  Pralinka2: V sobotu 26. 5. 2007 se konal další alíkovský sraz, tentokrát v Plzni, což je krajské město Plzeňského kraje, ale taky sídelní město plzeňské diecéze a místo původu mnoha významných postav, například i Spejbla a Hurvínka. Na tomto srazu se nás sešlo jedenáct.


  pokračování v dalším příspěvku

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:17.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Alíkovský sraz v Plzni - 26. května 2007

  20. června 2007  12:05

  Mari1: V sobotu 26. května se konal sraz Alíka v Plzni, který si vymyslel náš kamarád z Oloví –ochranka–. Ten si mě velice vynalézavě zvolil za svého zástupce, abych mu s přípravami a organizací srazu pomohla.

  Po dlouhém plánování a připravování nakonec vše dopadlo jinak. Míra –ochranka– se nemohl srazu zúčastnit, ale vše bylo domluveno, naplánováno a účastníci byli přihlášeni. Posun na jiný termín již nebyl možný, tak jsme se nakonec přeci jenom v dohodnutou sobotu vydali na cestu.

  V Plzni se nás sešlo jedenáct a to: řidičJiří, tanečniceJiřka, Mari1, Pralinka2, Faruk, Deniska1601, vikinkaa, Petruninka, čičinka55, HonzaG a jediný účastník z Plzně MuDrc_.

  HonzaG: Cesta vlakem byla moc krásná. Zpívalo se a říkaly se vtipy. Také jsme koukali z chodbičky z otevřených oken. Mari1, naše paní učitelka, kolem nás kroužila, aby nikdo nevystrčil z okna ani nos. V Plzni jsme vystoupili a šli jsme na WC do nedalekého obchodního domu. Tam byly jezdící schody. Pořád jsme přemlouvali Mari1, abychom mohli jezdit, dovolila nám to a schody jsme sjeli 3x. Potom už se muselo zpátky do čekárny, kde jsme se měli setkat s dalšími účastníky srazu.

  Najedli jsme se a mezi tím dorazil Pralinka2 z Ústí nad Labem a jediný účastník z Plzně MuDrc_. V čekárně jsme podepsali prezenční listinu a napsali pohledy. Pak už jsme se všichni vydali na tramvaj.

  Faruk: Šli jsme na tramvajovou zastávku, kam po chvilkovém čekání přijel tramvaj č. 1. Nastoupili jsme a jelo se do ZOO. Po vystoupení z tramvaje nás MuDrc_ vedl podchody pod rušnými silnicemi. A v podchodech jsme dělali hlouposti. Halekalo se a Pralinka2 tam štěkal jako vzteklý pes.

  Cestou jsme potkali strom platan, kde se pořídila jedna skupinová fotka, také jsme viděli mašinku, která vezla lidi do ZOO. To byl i náš cíl. Mari1 nám koupila vstupenky a hned na začátku ZOO byli lvi. Chvilku tam byla jenom lvice, ale pak tam přišel lev a měl v tlamě asi půlmetrovou kost s masem, možná nějaký neposlušný návštěvník. Ten lev měl pěknou hřívu.

  Pokračování v dalších příspěvcích

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:14.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz Alíka v Brně

  22. května 2007  10:32

  V sobotu 14. dubna 2007 se konal již třetí brněnský sraz Alíka. Tentokrát se sešlo víc lidí než na obou předchozích srazech dohromady, a to třináct. Myslím, že sraz se podařil a organizátorka odvedla vynikající práci.

  Sraz organizovala KrálovnaAmidala, dále se srazu zúčastnili Pralinka2, DaTa, Lhářka, €_Gina_€, AMULET, cheeta, Eso_Rimmer, Bertička1200, mayKatie, daddyy, Chestra a Neville. Účastníci se sjeli nejen z Brna a okolí, ale i ze vzdálenějších míst, například z Prahy, Opavy, Netvořic, Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem a Trutnova.

  Sešli jsme se před vchodem brněnského Hlavního nádraží, kde organizátorka nahlas mávala plakátem s označením srazu. Protože vzdálenějším účastníkům během cesty vyhládlo, odebrali jsme se na oběd do zamluveného nekuřáckého salónku nedaleké restaurace. V salónku jsme však seděli u několika stolů, které se nedaly srazit k sobě. Proto jsme si nemohli pořádně popovídat. Raději jsme se hned po obědě odebrali do parku, kde jsme poseděli a vzájemně se představili a popovídali si. Také jsme tam pořídili skupinovou fotku.

  Následovala výprava na věž nedalekého kostela, odkud byl, i díky dobrému počasí, krásný výhled na Brno a okolí. Po sestupu z věže jsme se přesunuli ke kapucínské hrobce, která nám byla slíbena již na minulém srazu. Výše vstupného však část účastníků odradila, takže dovnitř jsme se podívali jen někteří. Po prohlídce hrobky pak organizátorka připravila překvapení - soutěž, která měla ukázat, kolik jsme si toho o sobě vzájemně zapamatovali. To se již někteří účastníci začali vytrácet a dalším se nezadržitelně blížil čas odjezdu posledního vhodného vlaku. Tak jsme ještě v rychlosti zašli do cukrárny na zmrzlinu a pak jsme již odešli na nádraží, kde už byl rozchod.

  Přestože někteří zájemci o sraz se bohužel z různých důvodů nemohli dostavit, byla na srazu velice slušná účast, z dosavadních brněnských srazů rekordní. I při této vysoké účasti to organizátorka dobře zvládla, včetně výběru a rezervace místa na oběd, takže jsme nemuseli bloumat městem a ztrácet čas hledáním. Na úspěšnosti srazu se jistě podepsalo i krásné počasí, ale hlavní zásluha organizátorky je nezpochybnitelná.

  Nějaké fotky ze srazu jsou například tady - http://pralinka.venku.cz/srazalik12.htm

  Autoři:

      * Pralinka2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:13.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Dokončení z předchozích příspěvků

  Mari1: Musím své šikulky pochválit, ale celé slohy by bylo dlouhé číst, takže jsem vybrala jenom kousky a poskládala z nich jedno vyprávění. Pokud byste do nich chtěli nahlédnout, pak můžete tady.

  Ahoj, nevim proč ale furt píšu o sobě, a tak chci napsat o sobě a o dalších kdo byl na srazu v Mostě 17. 3. 2007! Začali jsme na nádraží, tam jsme se všichni poznali a čekali na další dva lidi. Ovšem po dlouhém čekání přišel jen jeden kterej měl přezdívku supermouse a sdělil nám že ten první nepřijede. Tak jsme se vydali ven. WeGo ten sraz vymyslel a byl tedy organizátor toho srazu, ale říkal si Šéf! Rozhodli jsme se že půjdeme na hrad Hněvín. Napřed jsme hledali cesty rozdělili jsme se a podobně. Pralinka2, WeGo a supermouse šli jinou cestou, ovšem já šel s Mari1, řidičJiří, mojí mamkou a dvěma holčičkami teď si nevzpomenu jak se jmenují:). Když jsme všichni vylezli až nahoru, tak jsme šli ke skále. Byla to malinká rozhlednička byli tam čtyři. Vítr foukal jak o život! Jednomu odletěla čepice, ale naštěstí jen na zem neuletěla.

  Pak jsme šli do restaurace a já si tam objednal šnečí ulity. Jak mi to přinesli tak sem málem hodil šavli, musela to dojíst z mě máma. Pak jsme si podepisovali a dávali autogramy na papír a když jsme odcházeli rychle jsem poprosil číšníka o podpis. Vyšli jsme trochu pozdě. Zbývalo už jen pouhých 25 minut. Když jsme byli v polovině cesty, tak Mari1 málem spadla ze schodů a Pralinka2 si málem zlomil kotník. Měli jsme poslední minutu na to, abychom rychle doběhli k vlaku. Jen jsme tam doběhli vlak přijel a pak jsme se jenom rozloučili.
  -ochranka-

  Nějaké fotky ze srazu najdete tady - http://pralinka.venku.cz/srazalik11.htm . Mari1 má nějaké fotky ze srazu http://1mari1.rajce.idnes.cz/sraz/ a také fotky o stěhování kostela http://1mari1.rajce.idnes.cz/kostel_stehovani/ a ještě zvlášť fotky Mostu a okolí http://1mari1.rajce.idnes.cz/Sraz-Most-pohledy/ .

  Autoři:

     účastníci srazu


  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:12.
  Pralinka2 v něm napsal:

  pokračování z minulého příspěvku

      * Petruninka: Cestou na hrad jsme se rozdělili. Pralinka2, Mari1, WeGo, supermouse a Faruk šli Křížovou cestou – šli ji prozkoumat a my ostatní jsme šli po silnici.
      * Faruk: Když jsme se vraceli k místu, kde na nás měl zbytek výpravy čekat, tak tam nikdo nebyl. Vydali jsme se tedy nahoru sami a snažili se dohnat ztracenou část výpravy. Asi po 10 minutách jsme viděli Jiříka a za ním byli i ostatní.
      * Týnulínka: Konečně jsme vyšli do našeho stanoveného cíle, byla to nádhera, byl tam nádherný výhled. Pralinka2 nám povídal, co všechno vidíme. Tak jsem viděli tzv. „Staliňák“ a další zajímavosti, jenom ze starého Mostu nezbylo skoro nic. Chtěli jsme jít na věž, ale byla zavřená, škoda. Pak jsme šli dolů, najít místo na oběd.
      * Faruk: Dolů jsme šli zkratkou, kterou jsme při obhlídce křížové cesty našli. Na rozcestí musel rozhodnout směr Pralinka2, protože ŠÉF WeGo si nebyl jist, kudy dál. Došli jsme až na tu křížovou cestu a pak jsme pospíchali na ten oběd.
      * Týnulínka: Cestou jsme viděli přesunutý kostel.
      * Vikinkaa: U toho kostela byla restaurace a tam jsme zašli na jídlo. Všichni si objednali normální oběd, ale -ochranka- si objednal šneky. Vypadali ošklivě FUJ!
      * Faruk: WeGo říkal, že bude zelenej… A pak mu to přinesli. U toho dělal -ochranka- děsné obličeje a já se smál.
      * Týnulínka: Po obědě jsme koukali na hodinky a museli jsme pospíchat na vlak. Cestou naše paní učitelka Mari1 blbla s -ochrankou- a vyvrkla si kotník a na stejném místě si Pralinka2 kotník málem zlomil, ale to mi vyprávěl -ochranka- nevím přesně, jak to bylo. Na nádraží jsme doběhli na poslední chvíli, honem všichni naskákali do vlaku a jelo se domů.


  pokračování v dalším příspěvku

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:11.
  Pralinka2 v něm napsal:

  pokračování z minulého příspěvku

  Dva účastníci Pralinka2 a WeGo přijeli z Ústí nad Labem a nejpočetnější skupina přijela ze Sokolova. Byli to vikinkaa, Týnulínka, Petruninka a Faruk z Královského Poříčí, sourozenci Mari1 a řidičJiří z Kynšperka nad Ohří a -ochranka- s maminkou z Oloví.

  Každému srazu předchází i dlouhé plánování a přípravy a také spousta změn a přesunů. Jinak tomu nebylo ani se srazem v Mostě.

  Původní termín se plánoval na 5. dubna, kdy začínají prázdniny – Velikonoční prázdniny. Problém se ukázal po pár dnech. Některým kamarádům nevyhovoval a zjistilo se, že ani původní organizátorka srazu Kenzie-Clone-ll, která nyní bydlí v Německu, nebude moct přijet. Náhradní termín byl tedy stanoven na 17. 3. Místo a termín jsme měli, ale chyběl člověk, který by sraz organizoval. Zájem o pořádání srazu projevil WeGo z Ústí nad Labem, ale i jeho účast byla zprvu nejistá. Dokonce v den srazu to vypadalo tak, že nedorazí, ale vše se v dobré obrátilo a přijel i s Pralinkou2.

  Nenechala jsem si ujít možnost spojit příjemné s užitečným, takže moji žáčci psali vyprávění na téma - Sraz Alíka v Mostě. Těžko mohl napsat každý úplně něco jiného, takže vybírám jenom části.

      * vikinkaa: Nás osm (Týnulínka, Petruninka, řidičJiří, Faruk, Mari1, -ochranka- a jeho maminka a já) se sešlo už v 10:30 hod. na nádraží v Sokolově.
      * Petruninka: Velký Šéf WeGo a ostatní účastníci se sešli na nádraží v Mostě ve 13:30 hodin. Pak jsme šli ven udělat společné foto a stanovit cíl našeho výletu. Tím byl hrad Hněvín.
      * vikinkaa: Na Hněvín jsme šli víc než hodinu.
      * Faruk: Cestou jsme došli k zimnímu stadionu a u něj byl SNÍH! Pralinka2 donesl kousek toho sněhu a byla tedy bitva se sněhem, ale nejdříve WeGo ten sníh zkoumal, nevěřil, že je pravý.

  pokračování v dalších příspěvcích

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:08.
  Pralinka2 v něm napsal:

  O srazu Alíka v Mostě

  19. března 2007  11:05

  V sobotu 17. 3. 2007 se konal další sraz Alíka, tentokrát v severočeském městě Most. Po srazu v Ústí nad Labem a v Pětipsech to byl již třetí severočeský sraz. Účast byla celkem slušná; zatímco na předchozích severočeských srazech se sešlo kolem 5-6 lidí, v Mostě se nás sešlo jedenáct.

  V sobotu v půl jedné po poledni se u východu z mosteckého nádraží sešla výprava ze Sokolovska s výpravou z Ústí nad Labem a vzápětí přišel i místní účastník z Mostu. Sraz řídil hlavní organizátor WeGo, dále se zúčastnili -ochranka- a jeho maminka, Pralinka2, Faruk, Petruninka, Týnulínka, vikinkaa, Supermouse, který jako místní znalec pomáhal WeGovi s orientací, Mari1 a řidičJiří. WeGo se zpočátku zdál být trochu zaskočen tím, že má sám řídit tak náročnou akci, ale netrvalo dlouho a se svou rolí se sžil natolik, že si nechal říkat „šéfe“. Po krátkém seznámení na nádraží jsme se vydali na hrad Hněvín, který je na kopci nad městem a je odtud pěkný výhled. Naštěstí nepršelo, i když foukal chladný vítr. Z Hněvína jsme si prohlédli město Most, podívali jsme se i na opačnou stranu na místo, kde stávalo původní město Most předtím, než bylo zbouráno kvůli těžbě uhlí a postaveno znova na jiném místě. Z Hněvína byl dobrý výhled i na přesunutý kostel, který se jako jeden z mála objektů zachoval z původního Mostu. Viděli jsme i chemické závody mezi Mostem a Litvínovem a přesvědčili se, že u místních obyvatel se na ně dodnes doptáte pod názvem Stalinovy závody. V zapomenutí neupadla ani skutečnost, že Stalinovy závody vybudoval Adolf Hitler.

  Z Hněvína jsme se odebrali směrem k přesunutému kostelu. Cestou někteří dostali hlad. Zkusili jsme se zastavit v restauraci U Švejka, která je hned pod Hněvínem, ale bylo tam dost zakouřené prostředí a neměli tam žádný prostor pro nekuřáky, což je v rozporu se zákony ČR, tak jsme pokračovali dál. U přesunutého kostela jsme se najedli v restauraci U Svatého Ducha, kde bylo docela příjemné prostředí a ochotná obsluha. Z časových důvodů jsme si kostel ani pořádně neprohlédli, ale během čekání na jídlo jsme si na chodbě prohlédli fotodokumentaci ze stěhování kostela v roce 1975, což bylo taky zajímavé. Během jídla jsme taky podepsali prezenční listinu, aby bylo známo, kdo na srazu byl.

  Po jídle už byl nejvyšší čas se odebrat na vlak. Na okraji parkoviště nedaleko obchodního domu Tesco kluci našli zásoby sněhu, tak se tam ještě na závěr zimy pořádně zkoulovali. A pak jsme už došli na nádraží a rozloučili se a rozjeli se domů.

  Myslím že se sraz docela vydařil. Měl nejvyšší účast z dosavadních severočeských srazů. Jen je škoda, že nedorazil nikdo ze slibovaných účastníků z Prahy. Byli tam bezva lidi a doufám, že se zase uvidíme na nějakém srazu.
  Pralinka2

  17. 3. 2007 byl sraz Alíka v Mostě. Přestože je na Alíkovi zaregistrováno 906 kamarádů přímo z města Most (a z toho se jich 167 v posledním týdnu pohybovalo na Alíkovi), tak toto zajímavé město zastupoval pouze jediný obyvatel Mostu, kamarád super

  Příspěvek z 2. října 2008 v 11:02.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Dokončení z předchozího příspěvku

  Když jsme se seznámili, dostal Neville možnost říci něco o Praze, přičemž nám sdělil, že zná čtyři pověsti. A tak jsme ho poprosili, aby nám je řekl. Sdělil nám zkrácenou pověst o Bruncvíkovi - Byl jednou jeden muž, a ten se jmenoval Bruncvík. Jednou šel hledat nějakého lva do erbu. Našel ho, a tak máme ve znaku lva. Další povídky byly o žirafě s pochroumaným krkem a o psovi, který musel vozit děti. Poslední pověst nám odmítl sdělit, jelikož byla o dinosaurech. Na závěr srazu jsme si zahráli několik písní na flétnu (a moje improvizované bubny - tj. balónek, sešit a dvě tužky značky SaKOTA). Za zmínku by ještě možná stál sprint na vlak, na který jsme stejně ještě čekali, kvůli zpoždění. Celkově bych sraz označil za zajímavý, úspěšný, zábavný. Jednoduše skvělý. Už fakt, že se nás sešlo okolo dvaceti mluví za vše. WeGo

  Tolik tedy o srazu slovem sestaveným z příspvěvků účastníků. Abychom se stále neopakovali, některé texty byly redakčně upraveny.

  A teď ještě obrazem:

  Pralinka2 - http://pralinka.venku.cz/srazalik10.htm

  Radkaa - http://radkaa.rajce.net/Alik-Praha-20-01-07

  Mari1 - http://pralinka.venku.cz/srazalik10/mari1.htm

  *maminka* - http://pralinka.venku.cz/srazalik10/mam.htm

  Autoři:

   účastníci srazu

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:59.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Pokračování z předchozího příspěvku

  Setkání bylo v podzemí metru, pak jsme šli do čajovny. Boli tam mnoho srandy, házeli jsme tam vlaštovky a podobně. -Ochrankovi- to vždy vletělo do talíře, a Neville tam hrál na flétnu a vyprávěl pohádky o Žirafě a pes_z_pětipes, docela to bylo fajn a doufám že příště bude další sraz. -ochranka-

  Obdivuji Vás všechny, kteří jste přijeli na sraz Alíka do Prahy, udělali jste si čas. Rodičům děkuji, že jste své děti podpořili a umožnili jim toto skvělé setkání. Vám všem patří velké poděkování. Chtělo to velkou odvahu k vystoupení z anonymity a představení se všem zúčastněným. Doufám, že s tohoto lednového srazu vzniknou nová přátelství. Všechny zdraví *maminka*

  Pokaždé, když dorazil někdo nový, všichni se kolem něj nahrnuli, podávali ruce a představovali se svými přezdívkami. Dostavili se téměř všichni, co se předem ohlásili a tak jsme se vydali do internetové čajovny. Tady sraz oficiálně zahájila Wednesday svou originální řečí Mari1 nám rozdala vlastnoručně vyrobené jmenovky (čímž vzbudila veliký obdiv...). Nakonec jsme rozvinuli veliký transparent s logem Alíka. Všichni jsme se usadili a pokračovali v rozhovorech. Zapomněla jsem uvést, že Pralinka2 měl v tento den narozeniny a tak jsme mu předali dárek (spooooustu balení pralinek, několik nafukovacích dinosaurů a přáníčka, toto vše v zelené tašce s nápisem Pralinka2 a z druhé strany všemi podepsané;)). Pralinka měl opravdu radost a někteří museli vytáhnout ručník, aby si osušili slzy dojetí ;).

  Sraz dále pokračoval. Objednali jsme si čaj, jablečný koláč, někteří měli i (pozdní) oběd. Postupně každý vstával, aby se představil a pověděl nám něco o sobě, což se nijak moc neujalo a tak si slovo vzal Neville, aby nás obšťastnil svým výkladem o krásách Prahy, vyprávěním dvou povídek a hrou na flétnu. Spontánně vznikly i hromadné nálety papírovými vlašťovkami. Vysílal se papír „O Mírovi“ a hned dva papíry o účasti, kde jsme se mohli dovědět spoooustu věcí. Prostě jsme všichni blbli a báječně si celý ten čas užívali. Celý sraz uběhl strašně rychle a v pět hodin odpoledne se většina začala balit aby stihli autobus, vlak apod. Celý tento sraz se úžasně povedl a už se moc těším na další! A všem co na tomto nebyli doporučuji, aby si ten příští nenechali ujít! miškahrabalka

  Po zkušenostech z Pětipes byl vytvořen sraz, na kterém bylo možno se schovat před deštěm, najíst se a napít se, koupit dopis a tak podobně. V čajovně začalo to pravé veselí. Popřáli jsme Pralinkovi k jeho čtyřiačtyřicátým narozeninám, rozpoutali jsme velkou bitvu s poznávacími znameními (vlaštovkami), seznámili jsme se, přičemž jsme museli zadržet Nevilla, který chtěl opět začít mluvit o Praze.

  Pokračování v dalším příspěvku

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:57.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Alíkovský sraz v Praze - 20. 1. 2007

  24. ledna 2007  10:45

  Trochu jsme se báli, aby řádění orkánu nepřekazilo náš dlouho chystaný a hlavně všemi velmi očekávaný sraz. Ale i přes veškerou nepřízeň počasí si to na předem smluvené místo zamířilo historicky největší množství přátel serveru Alík. Sešlo se nás opravdu dost a to nejen z našeho hlavního města, ale i ze vzdálenějších končin naší republiky. Těm, kteří tam z nějakého důvodu (třeba jim ujel vlak) nemohli být, nabízíme malé ohlédnutí. Společnými silami je připravili účastníci srazu.

  Nejprve malá ochutnávka z nástěnky srazu

      * Jestli mohu, tak bych pochválila tento sraz... Byl super, a to je ještě slabé slovo :Đ F.Angela
      * SRAZ BYL SKVĚLÍ tut1
      * No jo, Nevill je ten slavnej sběratel pražskejch pověstí, kolik že jich to zná? 4? ;) Jinak sraz byla výborná akce, škoda že se to u Filiposse a Alet tak pokazilo, rád bych je poznal, ale určitě ještě bude příležitost. :) Vietcong
      * JJ, sraz byl sqělej :D.WeGo

  V sobotu 20. ledna 2007 se konal další sraz Alíka v Praze. Sejít jsme se měli ve 13:40 hodin na Náměstí Míru. Jako poznávací znamení byla určena papírová vlaštovka. Sraz organizovala Wednesday. Dále byli přítomni NemrtváMrtvá, Radkaa, Pralinka2, Mari1 a její bratr řidičJiří, vikinečka, Týnulínka, -ochranka- a jeho maminka, F.Angela, Neville, Vietcong a jeho bratr WeGo, tut1, pes_z_pětipes, žirafa, miškahrabalka, THC-303Horn a jeho bratr DARTPUNK, Treyka a její *maminka*. Protože hlavní organizátorka Wednesday byla zrovna před srazem týden na lyžáku, pomáhali jí s organizací i někteří další účastníci. Původně bylo přihlášeno 30 lidí, ale některým se v důsledku různých nepříjemných komplikací nepodařilo dorazit. I tak to byla dosud největší účast na alíkovském srazu. Do té doby největší účast byla na předvánočním srazu v prosinci 2002, kde bylo 13 lidí. Shodou okolností se tehdejší sraz konal ve stejné internetové čajovně jako nynější sraz.

  V podchodu na Náměstí Míru jsme počkali několik minut na opozdilce a pak jsme se vydali do Čajovny V síti (jak název napovídá, podává se tu čaj a nechybí ani internet - www.ecajovna.cz). Tam jsme poseděli. K dispozici byly různé čaje, koláč a vegetariánský guláš, byla i možnost použít internet… Kolem 17. hodiny se sraz rozpustil, mimopražští účastníci se vydali na vlak, aby stihli dorazit před půlnocí domů. Pralinka2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:47.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Pokračování z minulého příspěvku

  Když jsme v Pětipsech vystoupili, tak už pršelo docela dost. Pošta a prodejna potravin byla podle očekávání zavřená, ale aspoň restaurace nevypadala tak beznadějně, ta otvírala za hodinu. Tak jsme se zatím šli rozhlédnout po vesnici, abychom zjistili, čím je tak významná, že se pes_z_pětipes podle ní pojmenoval. Kromě křesla v potoce jsme nic extrémně zajímavého neviděli. No, ještě jsme viděli nějaké psy, co jiného čekat v Pětipsech. Dohromady jsme za dobu procházky těch psů z Pětipes potkali deset. Někteří jen štěkali z dálky, ale někteří se tvářili docela přístupně.

  Poté, co jsme si prohlédli silniční tabule „Pětipsy“, hřiště a kapličku, jsme se postupně vrátili k restauraci. Ještě dvě minuty před otevřením vypadala opuštěně, ale otevřela přesně. Obědy tam sice nevařili, ale teplý čaj nám při tom dešti přišel docela vhod, obzvlášť když byl za velmi přijatelnou cenu 6 Kč. U čaje jsme chvíli poseděli a pohovořili o problémech života, vesmíru a vůbec, a pak jsme se již odebrali na vlak. Když jsme odjížděli, byla již skoro tma. Tentokrát ve vlaku bylo několik volných míst, takže jsme si mohli i sednout, ale ne k oknu.

  I přes nepřízeň osudu byl sraz zajímavý, můžete se podívat i na další fotky - http://pralinka.venku.cz/srazalik9.htm . I když se hlavní aktér nemohl dostavit a s ním odřeklo účast i několik dalších, sešlo se v této malé vesničce, kam se dá jen těžko dostat, 5 lidí, což je zhruba tolik, kolik se schází na srazech v Brně nebo Ústí nad Labem, a jen o málo méně, než se schází na srazech v Praze. Cíl akce byl téměř splněn; poznali jsme Pětipsy a svezli jsme se tam naposled vlakem, který tam již nepojede. Bylo to pěkné, ale přece jen asi příští sraz uděláme někde, kde se dá schovat před deštěm, naobědvat se nebo koupit pohled.

  Fotogalerii z výpravy do Pětipes bez Pětipsa si můžete prohlédnout, když kliknete http://alik.idnes.cz/foto.asp?galerie=alik_sraz_1

  Autorem fotografií ze srazu v Pětipsech je Pralinka 2 a řidičJiří.

  Autoři:

  Pralinka 2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:45.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz Alíka v Pětipsech

  15. prosince 2006  4:46

  Ano, mohli jsme pro Vás připravit normální sraz. A v Praze. Petřínská rozhledna, Hradčany, Karlův most... A pro vzdálenější účastníky slušné dopravní spojení. Ale my jsme řekli NE!! A připravili jsme sraz v Pětipsech.

  Protože jeden ze známých uživatelů Alíka se jmenuje pes_z_pětipes a přitom, jak se přiznal, donedávna ani nevěděl, kde Pětipsy jsou, rozhodli jsme se uspořádat sraz, na kterém by měl možnost navštívit vísku, podle které se jmenuje. Ale protože od 10. 12. do Pětipes přestávají jezdit vlaky, byla jako poslední termín, kdy bylo ještě možno se do Pětipes vlakem dostat, zvolena sobota 9. 12. 2006. Sraz jsme naplánovali, připravili a oznámili. Postupně se přihlásilo asi deset zájemců.

  Avšak dva dny před srazem si pes_z_pětipes něco udělal s tlapkou a nemohl chodit, natožpak cestovat na nějaký sraz. V důsledku toho odřeklo účast na srazu i několik dalších přihlášených, pro které to bez hlavního aktéra nemělo smysl. Ale někteří nadále měli o sraz zájem, tak jsme rozhodli, že sraz se přesto bude konat.

  Část účastníků dorazila vlakem z Ústí nad Labem. Z rychlíku jsme přestupovali na nádraží Kadaň, které se již od následujícího dne, od 10. 12., přejmenovává na Kadaň-Prunéřov. Už bylo načase, protože za ty desítky let již spousta lidí s jízdenkou do Kadaně se udiveně rozhlížela po pustině u elektrárny a divili se, kam se to dostali a kde je nějaké město. V této stanici jsme tedy přesedli na motorák, který nás dovezl na nádraží Kadaň-město, které se od následujícího dne přejmenovává na Kadaň. Za pár minut k tomuto nádraží dorazila další část výpravy, jedoucí autem.

  Tím jsme byli všichni, ve složení Vietcong, WeGo, Pralinka2, Mari1 a její řidič řidičJiří.

  Zatím ještě pršelo jen málo, tak jsme se vydali na prohlídku města Kadaně. Viděli jsme hradby, muzeum, Katovskou uličku, galerii U netopýra, kostel, ale psa_z_pětipes by určitě nejvíc zajímala socha psa na věži na kadaňském náměstí. Taky jsme si na chvíli odpočinuli v cukrárně, a tam tam nám taky Mari1 rozdala upomínky na dnešní velkolepou akci. A pak jsme se vydali na vlak do Pětipes.

  Protože od následujícího dne měly být všechny vlaky do Pětipes a Kadaňského Rohozce zrušeny jako nevytížené pro naprostý nezájem cestujících, očekávali jsme nějaký opuštěný prázdný vlak, který budeme mít sami pro sebe. Jaké však bylo naše překvapení, když už značnou dobu před odjezdem byla ve vlaku většina míst k sezení obsazena. A pak ještě přijel docela plný motorák od Kadaně-Prunéřova a část lidí z něj přestoupila do přistaveného vlaku do Pětipes. Když jsme nastoupili, museli jsme již zůstat stát v uličce a i tam nebylo moc k hnutí, a to ještě několik lidí stálo na plošině u dveří, kde se normálně stát ani nesmí.

  Pokračování v dalším příspěvku

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:41.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz Alíka v Ústí nad Labem - 25. 8. 2006

  30. srpna 2006  11:50

  V pátek 25. srpna 2006 se konal další mimopražský sraz Alíka, tentokrát v Ústí nad Labem.

  Sraz vymyslel a uspořádal Vietcong, dále se zúčastnili -Sofie-, Blížka, WeGo, já a king_Henry.

  Ještě před stanoveným začátkem srazu bylo zapotřebí počkat na účastníka z Plzně, což narazilo na problém s tím, zda na autobus od Prahy je třeba čekat u autobusového nebo vlakového nádraží (aneb ne vždy je všechno takové, jaké se zdá). Po příjezdu autobusu jsme si prohlédli několik historických památek v Ústí a pak jsme se ve 13 hodin sešli u cukrárny Barborka, kde byl oficiální začátek srazu.

  Od Barborky jsme se přesunuli do cukrárny na Lidickém náměstí, kde jsme se společně s tamním Krtečkem občerstvili a popovídali si. Po posezení v cukrárně musely některé účastnice odejít, ostatní se odebrali na Větruši, odkud je pěkný výhled na centrum města. Na Větruši jsme se podívali i nahoru na vyhlídkovou věž. Když jsme se pokochali výhledem, vrátili jsme se dolů do města.

  Po krátké návštěvě knihkupectví jsme plzeňského účastníka doprovodili na autobus do Prahy, kde měl mít údajně přípoj do Plzně, a pak jsme se již rozešli. Zájemci se mohou podívat i na nějaké fotky ze srazu - http://pralinka.venku.cz/srazalik8.htm

  Sraz nebyl příliš masovou záležitostí, ale na to, že se konal ve městě, které je podstatně menší než Praha a Brno, kde byly dosavadní srazy, nebyla účast nejhorší. Snad zase někdy nějaký sraz bude.

  Autoři:

   Pralinka2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:39.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz Alíka v Brně - 13. 5. 2006

  18. května 2006  12:21

  V sobotu 13. května se konal další sraz Alíka, tentokrát v Brně. Na tomto srazu měli účastníci možnost osobně poznat i některé z nedávno jmenovaných správců Alíka. Dokonce se sešlo víc lidí než na minulém brněnském srazu před 3 lety.

  Zahájení srazu bylo stanoveno na 13 hodin u brněnského hlavního vlakového nádraží. Sraz organizoval Daller, dále se srazu zúčastnili z Brna KrálovnaAmidala a aklop a správci Chestra, daddyy a Pralinka2.

  Část účastníků se sešla u hlavního nádraží již před půl jednou, a protože se nevědělo, zda ještě někdo přijde, šel se organizátor Daller podívat na nedaleký internet do alíkovské pošty, zda mu ještě někdo nenapsal. Mezitím přišly ještě nějaké SMS od dalších účastníků, že nemohou přijít, a tak jsme opustili nádraží ještě před třináctou hodinou, protože už nebylo na koho čekat.

  Napřed jsme hledali nějaké místo, kde by bylo možné chvilku posedět a případně si dát kafe či zákusek, a potom jsme se vydali na brněnský hrad Špilberk. Když jsme byli zrovna na začátku toho parku u Špilberku, tak se ozval mobil a volaly ještě další dvě účastnice, že by taky chtěly na sraz. Tak jsme se s nimi sešli na Náměstí Svobody a i s nimi jsme pokračovali v cestě na Špilberk.

  Když jsme dorazili nahoru, začalo pršet, tak jsme posvačili, po dešti jsme se rozhlédli po Brně a pokračovali v prohlídce hradu. Prošli jsme tamní kasematy, kde v minulosti bylo vězení. Na prohlídku jsme dostali takový letáček s informacemi a daddyy, ačkoli není zdejší, nám z něj velice zajímavým a poutavým způsobem vyprávěl o minulosti hradu a o pověstech, které se k němu vztahují, i když ne všechny ty pověsti jsou pravdivé. Po prohlídce hradu jsme sešli dolů do města. Ještě jsme se šli podívat na slavného brněnského draka, a pak už někteří účastníci museli odejít na vlak.

  Při srazu jsme se opět přesvědčili, že někteří uživatelé Alíka nejsou jen virtuálními postavami z internetu, ale živými lidmi, se kterými se dá bezvadně popovídat. Nějaké další fotky najdete tady - http://pralinka.venku.cz/srazalik7.htm . Snad se zase někdy na nějakém srazu potkáme.

  Autoři:

     Pralinka 2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:36.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Alíkovský sraz, aneb i v Praze se může sejít 5 lidí

  3. září 2004  4:30

  Okolo 13 hodiny jsem přišel s napětím očekávat fůru lidí, která se měla sejít před vchodem do Palace Cinemas v pasáži Nový Smíchov, na předem hlášeném srazu.

  Na dvě kamarádky jsem narazil ještě předtím, než jsem došel na stanovené místo. Po asi 5-ti minutách začaly 1. problémy a to konkrétně s umístěním "bodu" srazu. Pro některé "Alíkovce" to byl tak "náročný" úkol, že hledání naší skupiny, která na některé opozdilce už asi 20 minut čekala, ukončili. S těmi, kteří na mě měli alespoň kontakt na mobil, jsme se dohodli po telefonu. Po všech těch hledáních se nakonec sešlo 5 lidí: (Đιߣo_ßoy (já), Neville , Pralinka2, "Megííí"™ a ještě jedna holka z Alíka ;o)) Nějaké závratné číslo to určitě není…, no mohlo jich přeci jenom přijít víc… Když tak o tom přemýšlím, místo srazu nebylo pro některé jedince asi dobře vysvětleno organizátorem (chybami se člověk učí) a tak se příště musí rozhodně hledat konkrétnější místo, než bylo právě tohle. Nakonec jsme si ale bohatě vystačili i v pěti. Vždy jsme si museli pečlivě domluvit, kam vlastně půjdem, ale i přes všechny ty dohady se vždy našlo nejlepší řešení pro všechny. Nejdříve jsme zašli do McDonalda na nějaký to pití a pokec.  Potom Pralinka zkoumal po obchodech, jestli někde nemají pneumatiku na jízdní kolo, kterou si nakonec zakoupil po krátké návštěvě v Carrefouru. No, uplynula nějaká ta minuta a my jsme se konečně vydali do ulic, nadýchat se trochu toho pražského vzduchu.

  Nevědělo se kam půjdem, a tak jsme prostě někam šli. Koukali se po památkách, kterých se v blízkosti moderních nákupních center moc nenabízelo, ale přeci jen se na nějaké sem tam natrefilo. (Nafotili jsme i pár fotek, tady se na ně můžete kouknout :0) http://www.igny.wz.cz/Alik/1.htm

  Po krátké návštěvě cukrárny, posezení v parku na lavičce, procházkou mezi obchody jsme zalezli do metra, protože nám počasí přestalo přát, začalo lejt jak z konve, a tak jsme si krátili dlouhou chvíli pojídáním arašídů v terminálu stanice metra Anděl… špatné počasí nás nějak unavilo, a tak jsme dostali "skvělý" nápad, jet domů… Bylo asi 17:10, kdy jsme se rozhodli opustit naší "četnou" skupinku lidí a vrátit se tam, odkud každý z nás přišel, musim říct, že loučení bylo opravdu "těžké" a dojemné, ale za několik minut jsme se vydali tam, kam jsme potřebovali a Alíkovskej sraz Praha, pořádaný 30. 8. 2004, který trval cca 4 hodiny, skončil.

  Závěrem, jako organizátor tohoto srazu chci prohlásit, že ačkoliv na srazu nebylo moc lidí, byla docela sranda a aspoň mám zase o nějakýho toho kámoše víc :o))

  Đιߣo_ßoy

  Autoři:

      Đιߣo_ßoy

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:32.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz Alíka v Brně - 14. 6. 2003

  23. června 2003  10:42

  Konečně je tu i nějaký jiný sraz „Alíkovců“ sraz, než pražský... Tentokrát byl 14. 6. 2003 v Brně.

  Je přesně 11:45 hodin a já (david-kony) vyrážím na Alíkovský sraz v Brně... nasedám do tramvaje a užívám si docela klidnou jízdu... už jsem skoro u místa srazu (Hl.nádraží), když mě prozvání na mobil jedna účastnice s nickem Hermí. Dorazil jsem na Hl.nádraží a tam nikdo. Najednou mi volá účastník srazu Pralinka2, a ptá se, kde jsem, já na to, že čekám u toho „velkého“ vchodu, a on že taky. Mohlo nás napadnout, že jsme od sebe cca 1,5 metru... Tak už jsme byli dva a ostatní nikde. Za chvíli se k nám přidala dokonce i Arktis, ale Hermí a spol. nikde....:oI

  Tak nás tři napadlo, že jí někdo zavoláme, ale jediný, kdo měl na Hermí konktakt, jsem byl já. Tak volám, volám a volám a po minutě a půl Hermí přijala můj hovor. Ptám se kde je, a ona že je na Hlavňáku u vchodu a já na to, že my taky. Najednou se z toho „velkého“ vchodu vynořily dvě holky NoriskaJ) a Hermí s mobilem v ruce. Nakonec jsme se pozdravili a čekali na organizátorku tohohle srazu (A.valanche). Čekáme pět minut, deset, dvacet, třicet a ona nikde, tak sme to vzdali...udělali jsme si společnou fotku na Hl.nádraží a vyrážíme do ZOO.

  Nejdříve jsme museli na tramvaj č.1, ale tramvaj nikde, místo ní přijela náhradní doprava. Tak vyrážíme autobusem na Mendlovo náměstí, kde přestupujem na tu onu slavnou tramvaj číslo 1. Ta nás veze cca 15 min. Po „trošku“ dlouhé době jsme dojeli k ZOO. Vystoupíme a jdeme směrem k ní (ZOO). Asi po 10 minutách jsme došli ke vchodu do té slavné brněské ZOO, zaplatili jsme vstup a kráčíme únavnou cestou nahoru. První zvíře, které jsme viděli, byl pes. Potom jsme viděli něco jako krkavce, potom pumy, papoušky a ještě móóóc dalších zvířat. Kráčeli jsme cestou nahoru, několikrát jsme zastavili u občerstvení a najednu se od nás odpojily Hermí a NoriskaJ. My jsme se dívali na něco jako paviána, já sem to nazval „Hybrid“ a pokračovali jsme cestou nahoru až k žirafám, kde jsme objevili i Hermí a NoriskuJ, které si tam w pohodě seděli na lavičce.

  Za chvíli jsme si udělali další společnou fotku u stromu....:o)) Nějaké další fotky ze srazu najdete tady: http://pralinka.venku.cz/srazalik6.htm

  Asi tak za 10 minut se od nás odpojily Hermí a NoriskaJ, kvůli tomu, že musely už domů....takže zbyli sme jen já (david-kony), Pralinka2 a Arktis. Pomalu jsme se vydali zpět, tentokrát konečně cestou dolů. Asi po 30 minutách už jsme dojeli na Hlavní nádraží, ješte jsme na chvíli pokecali a pak jsme doprovodili k nástupišti Pralinku2, který nastoupil do vlaku. Zbyli jsme už jen my dva (david-kony a Arktis). Nezbývalo než jet domů. A touto větou tenhle komentář končí....

  Autoři:

       david-kony

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:29.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Pokračování z předchozího příspěvku


  Prošli jsme až k jedné takové atrakci, no já to neumím moc popsat. Vzhledem k tomu, že mi ostatní dali podržet věci, tak jsem se nesvezl, a dobře jsem udělal. Někteří tu atrakci moc nezvládli, ale to prý tady nemám moc rozvádět. Podívali jsme se ještě na několik dalších atrakcí, koupili si občerstvení, a pak už jsme se zastavili ve střelnici a pak už byl rozchod.

  Kdyby vás zajímaly fotky, tak jsou tady: http://pralinka.venku.cz/srazalik5.htm

  Určitě se zase ozvou dotazy, proč se někteří o srazu nedověděli, a proč se srazy dělají jen v Praze, a podobně. To je tak, na sraz může přijít každý, ale vyžaduje to taky trochu snahy. Rozhodně nelze pozvánky na srazy posílat stovkám či tisícům lidí, mimo jiné by to řadu z nich obtěžovalo. Jak mi bylo vysvětleno, pozvánku na srazy nelze zveřejňovat ani v Alíkovinách. Takže jediná možnost je sledovat příslušné nástěnky. Máte-li zájem o pražský sraz, sledujte nástěnku Alíkovskej sraz PRAHA. Jestliže máte do Prahy daleko a na pražský sraz nemůžete přijít, můžete se pokusit o nějaký mimopražský sraz. V nástěnkách již jsou nabídky srazů v Mostě, Jindřichově Hradci, Brně, dokonce na Slovensku ve Štrbě a nedávno se objevila nástěnka o srazu v Chebu. V těchto nástěnkách se v případě zájmu můžete taky přihlásit, případně si můžete zorganizovat sraz v okolí vašeho bydliště.

  Sice to vyžaduje trochu námahy, ale můžete se setkat s kamarády, které dosud znáte jen přes internet.

  Autoři:

       Pralinka2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:28.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz - zoo nebo cukrárna?

  14. dubna 2003  9:50

  V sobotu 5. dubna se v Praze konal další sraz kamarádů Alíka. Ještě ve čtvrtek to vypadalo, že se sejdou stěží dva lidi a k tomu že bude pršet. A jak to dopadlo?

  Na srazu se nás sešlo 7, z toho tři nebo čtyři se přihlásili v pátek večer. Byla tam Lenishka, Berushka, Harry_Rabbit2, pamela, sell a jeho máma a já.

  Sešli jsme se na konečné metra Nádraží Holešovice s tím, že podle počasí se rozhodneme, zda půjdeme do ZOO, nebo do cukrárny. (Do čajovny ne, neboť čajovnu již dříve zamítla n_joy, která nakonec na srazu stejně nebyla). Poznávací znamení byla papírová vlašťovka a to bylo dobře, protože na stejném místě jako my měla sraz ještě nějaká úplně cizí skupina.

  Bylo sice větrno a ne moc teplo, ale nepršelo. Takže kromě ZOO padl návrh na Matějskou pouť. Po krátké konstruktivní diskusi se hlasovalo. Výsledek byl 4:3 pro ZOO. Což je dost těsný výsledek, tak jsem se dohodli, že půjdeme napřed do ZOO a pak na Matějskou.

  Autobusem č. 112 jsme dojeli k ZOO. No, od doby, kdy jsme tam byli loni na jaře, se tam dost změnilo. Hodně škod po povodni už je opravených, ale zdaleka ne všechno. Některé cesty jsou ještě uzavřené, hodně pavilónů neobydlených. U lachtanů sice nějací lachtani byli, ale jako by tam někdo chyběl - bez Gastona to nějak není jako předtím.

  Někteří účastníci se netajili tím, že je to děsná nuda a už abychom byli na Matějské. Ale pak jsme došli k papouškům nebo co to bylo za ptáky, a tam byl jeden takový krásně bílý, se kterým si kluci dobře pokecali. Byl skoro stejně výřečný jako oni.

  No a pak jsme ještě prošli kolem několika zvířat a opustili areál ZOO. Část účastníků se již odebrala domů, část se přesunula na Matějskou.


  Pokračování v dalším příspěvku

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:24.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jak to bylo s předvánočním srazem v Praze

  22. ledna 2003  9:16

  Na předvánoční pondělí 23. 11. byl oznámen sraz v Praze, a to nejen na příslušné nástěnce, ale i článkem v Alíkovinách. Sraz byl na Náměstí Míru, ale protože se očekával déšť, tak tentokrát ne nahoře, ale dole v podchodu. Jako poznávací znamení byl stanoven čtverečkovaný papír s rozehranými piškvorkami, a kdo by nesehnal čtverečkovaný, tak linkovaný s nakreslenou květinou. Na místě srazu se nás sešlo 13, a to exíííínka, n_joy, 100%Myška, ,,Meg, Dyndula, Harry_Potter2, seel, pamela, pampy, pišišvorka, já, Alarik.. a také máma seela a pamely.

  Po krátké diskusi jsme se dohodli, že půjdeme do internetové čajovny. Ta je několik ulic od Náměstí Míru, takže je taková klidnější a méně frekventovaná než ta, ve které jsme několikrát byli předtím. Hlavním bodem programu pochopitelně bylo, že jsme poseděli a popovídali si, vždyť tam byli i tací, kteří se do té doby znali pouze přes internet. Nicméně někteří to nemohli vydržet a za chvíli si poposedli ke stolkům s počítači připojenými na internet. Při té příležitosti jsme tedy mohli být v kontaktu i s těmi, kteří původně ohlásili účast, ale pro nemoc nebo z jiných důvodů přijít nemohli. Několik fotek ze srazu najdete tady: http://pralinka.venku.cz/srazalik4.htm .

  Když jsme nějakou dobu poseděli a popovídali si, začalo se shromáždění postupně rozpouštět. V této souvislosti se sluší se omluvit za zpoždění tohoto článku. Při rozchodu se jeden účastník iniciativně nabídl, že článek napíše, nicméně za dva týdny zjistil, že to nezvládne.

  Ještě připomínám, že jestli se také budete chtít zúčastnit nějakého srazu v Praze, sledujte nástěnku Alíkovskej sraz Praha. Existují i nástěnky o jiných srazech, například v Mostě, v Jindřichově Hradci, ve slovenské Štrběnebo v Brně. V případě zájmu u účast na některém z takových srazů to napiště do příslušné nástěky, ať organizátor ví, že máte zájem. Při sjednávání srazu nezapomeňte na potřebná bezpečnostní opatření, abyste se místo s kamarády nesetkali s někým, kdo by vám mohl chtít ublížit.

  Tak se mějte, a případný další sraz si dobře užijte.

  Nějaké fotky ze srazu jsou na adrese http://pralinka.venku.cz/srazalik4.htm

  Autoři:

   Pralinka2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:17.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Alíkovský sraz v Praze 16. 11. 2002

  21. listopadu 2002  9:32

  V sobotu 16. 11. se konal další pražský sraz příznivců Alíka. Tentokrát byl v čajovně a organizoval to HONZA2 alias Harry_Potter2. Opět osvědčil své skvělé organizačně-improvizační schopnosti.

  Honza původně plánoval sraz již na říjen, ale na poprvé navržený termín se to mnoha lidem nehodilo, a druhý navržený termín musel být zrušen pro nemoc. Nakonec bylo stanoveno datum 16. 11. Honza napřed stanovil, že sraz bude v 10 hodin a že se půjde do čajovny, a teprve potom zjistil, že čajovna otvírá ve 14 hodin. Jako poznávací znamení stanovil jablko v ruce.

  Takže na tom srazu se nás sešlo šest. Nejdůležitější tam byl Harry_Potter2 alias HONZA2, který to všechno organizoval a řídil. Dále tam byli LuCkY_DuCkLiNg, king_Henry, já, Flink alias Cold_Ice a Lůcááá alias Mersinka. Ale v 10 hodin nás tam ještě moc nebylo. Sám organizátor přišel až v 10:03, o čtvrt hodiny později jsme se dověděli, že Flink je na cestě. Mersinka již předem oznámila „Já za váma přijdu ve dvě přímo do čajovny, ale nevím, kde to je.“ Nutno konstatovat, že na poznávací znamení - jablko - se naprostá většina účastníků s přehledem vykašlala, včetně toho, kdo to znamení stanovil.

  No takže když nás bylo pět a bylo něco po půl jedenácté, zašli jsme napřed na občerstvení do cukrárny, ale i potom jsme měli ještě asi tři hodiny času, než otevřou čajovnu. Tak Honza navrhl, že půjdeme na petřínskou rozhlednu. Dojeli jsme tramvají na Újezd a vyjeli lanovkou na Petřín. Na šedesátimetrovou rozhlednu jsme se dostali všichni, i když Honza na to občas potřeboval víc končetin než dvě. No, pravda, bylo trochu zamlženo, takže jsme z rozhledny viděli stěží na nedaleké Hradčany, ale aspoň něco. Z rozhledny jsme opět lanovkou dojeli dolů a popošli jsme na Malostranské náměstí.

  Honza měl cestou velkou srandu z toho, že jsem na přechodech přecházel jen na zelenou. Z Malostranského náměstí jsme tramvají jeli zpátky na Náměstí Míru. Tam jsme chvíli počkali a ve 13:55 přišla Mersinka. Došli jsme do čajovny a tam jsme poseděli a pokecali. Bylo tam docela příjemné prostředí a dobře jsme se pobavili, tedy aspoň doufám, že ostatním se tam taky líbilo. Kolem čtvrté hodiny už někteří museli jít, tak jsme se rozpustili. Několik fotek ze srazu najdete na adrese http://pralinka.venku.cz/srazalik3.htm.

  Přestože na Alíku je zaregistrováno přes 130000 lidí, v největším městě republiky se na srazu zveřejněném na nástěnce sešlo jen šest lidí. Asi málokdo má zájem se setkat osobně. Kdybyste však přece jen chtěli, není problém se na některý pořádaný sraz přihlásit, nebo zveřejnit a zorganizovat sraz vlastní. Když to zvládne dokonce i HONZA2, tak to přece musí zvládnout už úplně každý.

  Autoři:

       Pralinka 2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:12.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz Alíka v Botanické zahradě v Praze

  5. června 2002  2:09

  Další sraz Alíka se konal 1. června, na den dětí, vlastně na narozeniny Alíka.

  Celou akci měl na starost HONZA2 (jinak Harry_Potter2). Byl tedy hlavním a velmi, zdůrazňuji VELMI, schopným organizátorem. Sejít jsme se měli v 10.30 hodin dole v metru na Karláku. Okolo půl se tady sešlo z asi dvaceti přihlášených lidí jenom 5 lidí a já (samozřejmě mě zas nikdo nepoznal! Grrrr). Takže celkem přišli seel, Pralinka2 a jeho kamarád David (není z Alíka), HONZA2 a něžné pohlaví jsem zastupovala já La-di-da a pamela. Další část lidí údajně měla čekat v Podolí, což bylo v plánu nejdříve (první projev schopnosti HONZY2:o).

  Tak jsme se vypravili do pražské Botanické zahrady. HONZA2 a seel předváděli po celou cestu svoje extrovertní chování, radši nebudu popisovat co dělali. Na místě jsme zaplatili symbolických deset korun a přesunuli se do obřího skleníku, kde jsme se fotili. Nikoho, kromě Pralinky2, nezajímaly exotické rostliny. Kluci řešili cedulku HLAVNÍ VYPÍNAČ, kterou mám připevněnou vzadu na ledvince, vysedávali na lavičkách a pak zatřásli banánovníkem. To už je Pralinka musel srovnávat, prostě Pralinka jim tam dělal tátu :o)

  Když už to tam bylo k nevydržení, odešli jsme. Seel, HONZA, David a Pralinka2 se rozhodli, že teda půjdou do Podolí. Jenže samozřejmě nikdo neměl plavky. A tak se jelo shánět plavky pro Pralinku2. Nakonec si koupil na Národní plavky „na jedno použití“ a už jsme byli na cestě k seelovi, aby si i on vzal plavky a taky jedny půjčil HONZOVI2. Z Národní na Roztyly a z Roztyl zas na Budějárnu… docela fuška. Ještě teď mě bolí tlapky:o) No a na zastávce na Budějovický jsme se rozloučili. Já s pamelou jsme plavat fakt nešly. Pralinka jel utopit ty malý rebely, anebo jim alespoň vybít baterky (měli fakt až MOC energie) do bazénu do Podolí a já s pamelou jsme šly na oběd.

  Sraz byl zcela neplánovaný, ale dobrý :o) Pralinka2: „Půjde se do botanické zahrady, plavat se určitě nepůjde, ale vezměte si plavky..“ :o)) to by myslim sedělo. Na prázdniny se nic neplánuje. Ani o sraze v červnu zatím nejsou žádné informace. Ale plánuje se srázek ve Žďáru nad Sázavou, který by měla mít na starost Mikkynka a měl by se konat buď v září nebo říjnu tohohle roku. Tak si pěkně užijte prázdniny a třeba se taky někdy ukažte na srazu! :o)

  Nějaké fotky jsou na adrese http://www.volny.cz/pralinka2/srazalik2.htm

  Autoři:

       La-di-da

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:07.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Pokračování z předchozího příspěvku


  U horní stanice lanovky naštěstí bylo občerstvení. Bylo horko, takže pozvolna jsme už neputovali od zvířete ke zvířeti, ale od občerstvení k občerstvení. Prošli jsme kolem velbloudů a bizonů k dalšímu občerstvení a dali si další pauzu. Ukázalo se, že už je dost hodin a že někteří už musí jít domů, tak jsme se začali pozvolna rozpouštět. Cestou k východu jsme ještě stačili ztratit směr a málem zabloudit. A pak už jsme se vydali domů. Ještě jsme se dohodli, že další sraz bude dělat HONZA2.

  V případě zájmu se můžete podívat i na další fotky ze srazu na adrese http://www.volny.cz/pralinka2/srazalik1.htm

  Samozřejmě že do zoologické zahrady si můžete zajít kdykoli, a to nejen v Praze, ale i v dalších městech; nedávno byl například v Alíkovinách článek o ZOO v Ústí nad Labem. Jenže tady nešlo jen o návštěvu ZOO, ale že jsme osobně poznali nové bezva kamarády, které jsme do té doby znali jen přes dětský internet Alík. Chcete-li se takového srazu taky zúčastnit, pokud jste z Prahy, sledujte nástěnku Alíkovskej sraz - PRAHA, nebo jiné nástěnky o alíkovských srazech. Případně nějaký sraz sami zorganizujte. Samozřejmě za dodržení bezpečnostních opatření, a nemusí být na škodu pozvat i někoho z rodičů.

  Autoři:

   Pralinka2

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:06.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jaký byl sraz v ZOO Praha
   
  22. května 2002  9:32

  Jak bylo možno se předem dočíst na příslušné nástěnce i v článku v Alíkovinách, na sobotu 18.5. se plánoval sraz kamarádů Alíka v pražské zoologické zahradě. A jak tento sraz probíhal?

  Na sraz bylo přihlášeno 18 lidí a nakonec dorazilo 8 účastníků, a to Lůcááá, HONZA2, pamela a její bratr seel, KAMARADICEK, Hermionka.Gr., Bezva_holka a já.

  Sraz jsme měli v 11 hodin přímo před vchodem do ZOO. Autobus číslo 112 podle jízdního řádu má jezdit každých 12 minut, ale kromě pravidelných spojů tam jezdily ještě posilové vozy, takže autobus přijel každých 6 minut, a ještě byly plné. S napětím jsme vyhlíželi každý přijíždějící autobus, zda nás přece jen nebude víc, ale zůstalo nás osm. Přitom Lůcááá tam stála mezi námi tak nenápadně, že to zpočátku vůbec nevypadalo, že celou tuhle akci řídí.

  Po příjezdu autobusu v 11:16 jsme usoudili, že čtvrthodinka uplynula a déle již čekat nebudeme, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Zakoupili jsme vstupenky a vešli do areálu. Podívali jsme se na tabuli poblíž vchodu, v kolik hodin je krmení lachtanů, a šli jsme se podívat na nosorožce a slony. Cestou jsme samozřejmě míjeli spoustu dalších zajímavých zvířat, ale nebudu je všechna vyjmenovávat, můžete se do ZOO podívat sami. Bylo docela horko, takže brzy jsme začali shánět občerstvení. Při tom jsme se málem ztratili.

  Když jsme se našli a občerstvili, šli jsme se podívat na šelmy. Byly zalezlé ve stínu; vůbec jsem se jim nedivil. Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít gorilu. A pak již nastal čas se jít podívat na krmení lachtanů. Byl tam docela nával, takže někteří z nás toho moc neviděli. Lachtani byli docela legrační. Ale musím poznamenat, že v ZOO v Ústí nad Labem většinou při krmení lachtanů vidím líp. Taky jsme byli v dětském areálu, kde je několik zvířat, ke kterým se smí chodit dovnitř do ohrady, hladit je, hrát si s nimi a je povoleno je i krmit. A pak jsme se vydali na lanovku vedoucí do horní části ZOO.

  Dokonce jsem chvílemi měl dojem, že pro některé je lanovka nejzajímavějším zvířetem v celé ZOO. Ani mě to moc nepřekvapilo, neboť loni jsem byl v pražské ZOO s dětmi z Teplic a taky pro ně nejzajímavější v ZOO byla lanovka. I když pro ty teplické děti ještě větší atrakcí bylo pražské metro.

  Pokračování v dalším příspěvku

  Příspěvek z 2. října 2008 v 10:02.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Sraz Alíka na Matějské pouti v Praze

  10. dubna 2002  10:58

  V pátek 22. března byla v Praze další schůzka kamarádů Alíka. Tentokrát ji připravovala July a vymyslela, že když je sraz v březnu, mohli bychom ho tentokrát pro změnu udělat na Matějské pouti v Praze.

  Tak jsme se kolem půl čtvrté odpoledne sešli u konečné stanice metra v Holešovicích. Jako poznávací znamení byl stanoven nafouknutý balónek. Sešlo se nás tam asi tak devět, kromě organizátorky ještě Joana, GEORGE4, pamela, KAMARADICEK, lemro, Piki, Cinderellka a já. Přestože poznávací znamení bylo jasně a jednoznačně stanoveno, s nafouknutým balónkem přišla jedině KAMARADICEK. Ale přesto jsme se tak nějak poznali.

  Odebrali jsme se směrem k areálu Matějské pouti, kam to pěšky trvá asi deset minut. Na pouti nebylo moc lidí, snad proto, že byl pracovní den a studené větrné počasí se sněhovými přeháňkami. Hned za vstupem do areálu o nás projevili zájem provozovatelé několika atrakcí, tuším nějakého kolotoče a autodromu. Vybíhali nám naproti a lákali nás ke svezení, nabízeli dvě jízdy za cenu jedné a podobné výhody. O kus dál jsme si někteří několik atrakcí vyzkoušeli. Já jsem se svezl na dvou a poté jsem konstatoval, že na další rotační atrakci již nepůjdu. Jinak ale hlavní program byl, že jsme si povídali, atrakce nebyly povinné a někteří se vůbec na ničem nesvezli, takže byly zbytečné obavy těch, kteří na sraz nepřišli z důvodu, že nemají peněz nazbyt. Protože byla zima, tak jsme si ještě sedli do restaurace na čaj a horkou čokoládu. Tam se nám telefonicky ozval daddyy, který dorazil až z dalekého Trutnova. A když jsme pak dorazili zpátky k holešovickému metru, těsně před rozchodem jsme se tam s ním ještě potkali. Když už přijel z takové dálky.

  Myslím, že jsme se na srazu vcelku dobře pobavili. Bylo nás asi tak deset, což není tak moc na to, kolik je v Praze zaregistrovaných kamarádů Alíka. Ale přijít mohl, kdo chtěl, o srazu se s dostatečným předstihem psalo na příslušné nástěnce. Vcelku není divu, že srazy v některých jiných městech se, aspoň soudě podle příslušných nástěnek, moc neujaly. Jestliže v Praze se schází asi 10 lidí, pak ve městech desetkrát menších by se mohl scházet asi tak v průměru jeden, jenže tomu se pak neříká sraz.

  Mimochodem, někteří lidé si prý pletou Turnov a Trutnov. A co vy?

  Nějaké fotky ze srazu jsou na adrese http://www.volny.cz/pralinka2/srazalik.htm

  Autoři:

      Pralinka2

  Statistika…