Zpravodajství z Alíkovských srazů

Nástěnku založil dne 2. října 2008, je v sekci Srazy uživatelů Alíka a obsahuje 186 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 2. října 2008 v 10:02.
Pralinka2 v něm napsal:

Sraz Alíka na Matějské pouti v Praze

10. dubna 2002  10:58

V pátek 22. března byla v Praze další schůzka kamarádů Alíka. Tentokrát ji připravovala July a vymyslela, že když je sraz v březnu, mohli bychom ho tentokrát pro změnu udělat na Matějské pouti v Praze.

Tak jsme se kolem půl čtvrté odpoledne sešli u konečné stanice metra v Holešovicích. Jako poznávací znamení byl stanoven nafouknutý balónek. Sešlo se nás tam asi tak devět, kromě organizátorky ještě Joana, GEORGE4, pamela, KAMARADICEK, lemro, Piki, Cinderellka a já. Přestože poznávací znamení bylo jasně a jednoznačně stanoveno, s nafouknutým balónkem přišla jedině KAMARADICEK. Ale přesto jsme se tak nějak poznali.

Odebrali jsme se směrem k areálu Matějské pouti, kam to pěšky trvá asi deset minut. Na pouti nebylo moc lidí, snad proto, že byl pracovní den a studené větrné počasí se sněhovými přeháňkami. Hned za vstupem do areálu o nás projevili zájem provozovatelé několika atrakcí, tuším nějakého kolotoče a autodromu. Vybíhali nám naproti a lákali nás ke svezení, nabízeli dvě jízdy za cenu jedné a podobné výhody. O kus dál jsme si někteří několik atrakcí vyzkoušeli. Já jsem se svezl na dvou a poté jsem konstatoval, že na další rotační atrakci již nepůjdu. Jinak ale hlavní program byl, že jsme si povídali, atrakce nebyly povinné a někteří se vůbec na ničem nesvezli, takže byly zbytečné obavy těch, kteří na sraz nepřišli z důvodu, že nemají peněz nazbyt. Protože byla zima, tak jsme si ještě sedli do restaurace na čaj a horkou čokoládu. Tam se nám telefonicky ozval daddyy, který dorazil až z dalekého Trutnova. A když jsme pak dorazili zpátky k holešovickému metru, těsně před rozchodem jsme se tam s ním ještě potkali. Když už přijel z takové dálky.

Myslím, že jsme se na srazu vcelku dobře pobavili. Bylo nás asi tak deset, což není tak moc na to, kolik je v Praze zaregistrovaných kamarádů Alíka. Ale přijít mohl, kdo chtěl, o srazu se s dostatečným předstihem psalo na příslušné nástěnce. Vcelku není divu, že srazy v některých jiných městech se, aspoň soudě podle příslušných nástěnek, moc neujaly. Jestliže v Praze se schází asi 10 lidí, pak ve městech desetkrát menších by se mohl scházet asi tak v průměru jeden, jenže tomu se pak neříká sraz.

Mimochodem, někteří lidé si prý pletou Turnov a Trutnov. A co vy?

Nějaké fotky ze srazu jsou na adrese http://www.volny.cz/pralinka2/srazalik.htm

Autoři:

    Pralinka2

Příspěvek z 2. října 2008 v 9:56.
Pralinka2 v něm napsal:

Čtvrtý sraz Alíka v Praze
 
14. února 2002  11:13
Dne 25. 1. 2002 se konal další, v pořadí již třetí sraz Alíka. Sraz pořádala Joana. Konal se tradičně na Náměstí Míru u kostela. Poznávacím znamením byl polštářek. Účast byla rekordní, zúčastnilo se devět lidí: Já, Permoň, pamela, kysukysukysu, KAMARÁDÍČEK (Esterka12), Pralinka2, Joana, July a Cinderellka.

Chtěli jsme jít zase do naší oblíbené čajovny, ale nevyšlo to. Joana chtěla rezervovat místa, ale nemohla se do čajovny dovolat, protože tam bylo věčně obsazeno. Takže jsme skončili v Křesťanský kavárně.

Někdo mluvil více, někdo méně. Nejprve nás opustili pamela s kysukysukysu, později KAMARÁDÍČEK. Zbývajících šest členů zůstalo až do konce. Sraz byl rozpuštěn okolo půl sedmé.

Na závěr přidám tabulku účastníků jednotlivých srazů:

(bohužel tabulka se do nástěnky vložit nedá, článek je na adrese http://alik.idnes.cz/ctvrty-sraz-alika-v-praze-0yn-/alik-alikoviny.asp?c=A020214_4.sraz_al)

Autoři:

George4

Příspěvek z 2. října 2008 v 9:53.
Pralinka2 v něm napsal:

Třetí sraz Alíka v Praze
20. prosince 2001  2:37
V pátek 14. 12. 2001 se konal již 3. sraz Alíkovců v Praze. Všechno zařizování a přihlašování proběhlo jako minule na nástěnce Alíkovskej sraz-PRAHA, ale tentokrát vše organizoval GEORGE...

Nakonec bylo domluveno stejné místo jako u předešlých srazů (náměstí Míru u kostela), čas 15.15 a jako znamení 3 různé časopisy. Na nástěnce se přihlásilo celkem asi 10 lidí, a tak GEORGE4 zamluvil v čajovně radši 15 míst.

Bohužel, kvůli nemoci musela July odříct, a tak se nás tam mělo sejít 9-já (Joana), Pralinka2, GEORGE4, pamela, Permoň, Bahsis, Baryk, Noodle a kamarádíček. Ve smluvený čas nás u kostela stálo pět-já, Pralinka2, pamela, GEORGE4 a Permoň. Po ostatních ani vidu ani slechu. Rozhodli jsme se počkat do 15.30,aby mohli dorazit i ostatní. Do 15.30 už nikdo nedorazil a protože nám byla všem zima odebrali jsme se do čajovny. Personál čajovny se sice trochu zarazil, že je nás jenom pět, když bylo objednáno patnáct míst, ale nevyhodili nás.:o)

Posadili jsme se ke "stolečku" (ke krabici od čaje otočené vzhůru nohama) a zahleděli se do nápojového lístku. Výběr byl nepřeberný, a tak nám docela dlouho trvalo, než jsme si vybrali. Ještě ke všemu jsem zjistila, že mám s sebou jenom 16 Kč a můžu si objednat maximálně minerálku, ale Pralinka2 se nabídl, že mi půjčí a já mu to na příštím srazu vrátím. Přijala jsem a když dorazila slečna s obsluhy, každý jsme si objednali čaj podle vlastní chuti. Pralinka2 a Permoň si dali nějaký čaj proti nachlazení a podobným věcem, pamela vyzkoušela čaj Blueberry, GEORGE4 Opičího krále (čaj s povzbuzujícími účinky) a já černý čaj Keemon. Myslím, že všem čaje moc chutnaly a v čajovně bylo útulno a hlavně teplo.:o) Pralinka2 si ještě přiobjednal Chalwu, což je nějaká arabská sladká pochoutka a arašídy a GEORGE4 s Permoněm dostali chuť na pistácie, a tak jim slečna přinesla hned dvojitou porci. Já jsem jim čas od času taky nějakou zobla.:o)

Hovory byly různorodé. Nejdříve se všichni pochlubili se svými zážitky od posledního srazu a pak se začalo mluvit o počítačích, Alíkovi, internetu..., ale taky o zimě, škole, mobilech a dalších věcech. Hodiny příjemně ubíhaly a nastal čas k odjezdu domů. Pralinka2 měl ještě chvíli čas a tak jsme se dohodli, že mu vrátím peníze ještě v pátek, protože na mě mamka měla čekat v metru na Andělu. Sešli jsme do metra, a tam se rozloučili s Permoněm. Pralinka2, GEORGE4, pamela a já jsme jeli metrem a po několika stanicích se všichni rozešli. Nebo spíš "rozestoupili". Mamka na mě už čekala, dala Pralinkovi peníze a ten se pak odebral metrem dál. Myslím, že se sraz až na malou účast vcelku vydařil a klidně by mohli být srazy další a větší.

Doufám, že jestli budou, tak se tam sejdeme!
Autoři:
Joana

Příspěvek z 2. října 2008 v 9:49.
Pralinka2 v něm napsal:

Druhý pražský sraz Alíka


28. listopadu 2001  6:35
Druhý pražský sraz Alíka se konal 16. 11. 2001, přesně pět týdnů po prvním srazu, o kterém napsal článek Pralinka2...

Organizátorem byl tentokrát Permoník. Stejně jako na prvním srazu, i na tom druhém účastníci napsali organizátorovi do pošty a ten jim sdělil podrobnosti. Sraz byl na Náměstí Míru u kostela a poznávacím znamením byly sluneční brýle. To byl celkem dobrý nápad, protože v listopadu asi bude nosit sluneční brýle málokdo :-) Účast byla bohužel menší, bylo nás pouze pět. Já, Pralinka2, Permoň (původně Permoník), Joana a pamela. Ale i tak jsme si užili.

Nejdříve jsme chtěli jít do jedné blízké čajovny, ale to se neobešlo bez komplikací. Původně nás tam měla zavést SÉPIE, ale ta nakonec nepřišla. Nakonec jsme po chvíli bloudění čajovnu našli, ale tam nám celkem sympatická paní sdělila, že v čajovně už není místo. Bohužel jsme ho neměli rezervované.

Takže jsme hledali nějaké jiné místo pro posezení a nakonec jsme skončili v kavárně. Až uvnitř jsme zjistili její název: Křesťanská kavárna u Sv. Ludmily . Ten název (nejen) mě docela pobavil, jelikož jsem rozený ateista :-) Já jsem si dal rakvičku se šlehačkou a ledový čaj a ostatní si dali zhruba totéž. Povídali jsme si o všem možném asi do třičtvrtě na šest, pak jsme zaplatili a odešli.Než jsme se rozešli k domovům, Permoň si v blízkém květinářství koupil další kytku do své velké sbírky. Již v kavárně se nám pochlubil, že je vášnivým botanikem a má v pokoji mnoho kytek. Jelikož mi zbyly ještě nějaké peníze, taky jsem si koupil kaktus (jako suvenýr ze srazu).

Celkově jsem se srazem velice spokojen. Akorát je škoda, že v té čajovně nebylo místo. Docela jsem se tam těšil, jelikož jsem v čajovně nebyl už asi rok. Ale to nevadí, třeba to vyjde příště.
Jelikož je to můj první článek, těším se na konstruktivní kritiku :-)
Autoři:
    GEORGE4

Příspěvek z 2. října 2008 v 9:47.
Pralinka2 v něm napsal:

Sraz Alíkových kamarádů v Praze

15. října 2001  5:42
Onehdy se stalo, že SÉPIE přišla na nápad udělat v Praze takový sraz kamarádů Alíka. Založila nástěnku "Alíkovskej sraz - Praha" a tam tuto věc navrhla. Po několikatýdenní diskusi se nakonec rozhodla k činu a navrhla konkrétní místo a datum. Původně na 5.října, ale pro nemoc se to přesunulo na 12.října.

Přesné místo, čas a poznávací znamení se neuvádělo na nástěnce, ale sdělovalo se to přes poštu, protože je to přece jenom bezpečnější, než aby si to mohl přečíst bez kontroly úplně kdokoli. Takže sraz byl u Františka Palackého v Praze v 16 hodin, poznávací znamení plyšák.

Když jsem krátce po 15:45 dorazil na Palackého náměstí, napřed jsem nenápadně bloumal kolem. Těsně před 16 hod. jsem nenápadně obešel sochu a hledal plyšáky. Napřed jsme uviděl jednoho člověka s plyšákem, ukázalo se, že to byl GEORGE4. Přisedl jsem kousek vedle něj, ale než jsem stačil vytáhnout plyšáka, tak se zvedl a obcházel sochu. Tak jsem po vytažení plyšáka opět popošel, uviděl jsem další dva plyšáky a přisedl jsem. No, a za nějakých pár minut, když už jsme nevěděli, jestli někdo přijde, přišla konečně hlavní organizátorka, které sice přišla včas, ale celou dobu byla na druhé straně sochy. Také se k nám nesměle připojil Permoník, který nevěděl, jaké je poznávací znamení, protože mu den předtím rodiče vypnuli počítač zrovna v momentě, kdy mu to SÉPIE psala.

Bylo nás tam tedy sedm - hlavní organizátorka SÉPIE, dále Tučňák, Buffy-Bridget, GEORGE4, Permoník, **Beruška** a taky já. Začali jsme uvažovat, kam vyrazíme. Někdo navrhoval McDonalda, ale nakonec vyhrála nějaká čajovna na Náměstí Míru. Vydali jsme se tam pěšky. Cestou jsme se živě bavili, ale ta tramvaj naštěstí zabrzdila včas, takže nás nepřejela. Když jsme dorazili na Náměstí Míru, posoudili jsme, kolik má kdo času, a zjistili jsme, že na čajovnu je pozdě. Tak jsme si sedli na lavičku, naštěstí bylo krásné jarní počasí, a ještě jsme pokecali. No, a pak jsme se vydali na I.P.Pavlova na metro a postupně celou akci rozpustili.

Nevím co na to ostatní, možná mě ještě doplní, ale mně se ten sraz docela líbil, potkal jsem tam bezva lidi, pokecali jsme a taky jsme zjistili, že přinejmenším někteří lidé z Alíka nejsou vymyšlení a že opravdu existují. Někteří z přítomných také měli možnost se přesvědčit, proč se mi říká Pralinka. Domnívám se, že akce proběhla úspěšně a bez větších problémů. O pár lidí víc pro nás už jsou živí kamarádi, a ne jen kombinace písmenek na obrazovce počítače.


Myslím, že je zajímavé pořádat taková setkání. Ale samozřejmě se přitom nesmí zapomínat na nezbytná bezpečnostní opatření, včetně přesné informace rodičům, kam a s kým jdete. A SÉPIE je bezva, že celou organizaci tohoto setkání zvládla.


Autoři:

Pralinka2

Příspěvek z 2. října 2008 v 9:42.
Pralinka2 v něm napsal:

Vzhledem k tomu, že se Alík rozhodl, že již nebude v Alíkovinách zveřejňovat články ze srazů Alíka, zakládám tuto nástěnku, jako náhradu (samozřejmě neúplnou, ale co se dá dělat), kam bude možno psát články o srazech.

Jiné příspěvky budou mazány.

Pro začátek sem zkopíruji články ze starších srazů, aby to bylo pohromadě.

Kdo si nástěnku oblíbil?