Zpravodajství z Alíkovských srazů

Nástěnku založil dne 2. října 2008, je v sekci Srazy uživatelů Alíka a obsahuje 183 příspěvků.

Nový příspěvek:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 2. října 2008 v 9:49.
Pralinka2 v něm napsal:

Druhý pražský sraz Alíka


28. listopadu 2001  6:35
Druhý pražský sraz Alíka se konal 16. 11. 2001, přesně pět týdnů po prvním srazu, o kterém napsal článek Pralinka2...

Organizátorem byl tentokrát Permoník. Stejně jako na prvním srazu, i na tom druhém účastníci napsali organizátorovi do pošty a ten jim sdělil podrobnosti. Sraz byl na Náměstí Míru u kostela a poznávacím znamením byly sluneční brýle. To byl celkem dobrý nápad, protože v listopadu asi bude nosit sluneční brýle málokdo :-) Účast byla bohužel menší, bylo nás pouze pět. Já, Pralinka2, Permoň (původně Permoník), Joana a pamela. Ale i tak jsme si užili.

Nejdříve jsme chtěli jít do jedné blízké čajovny, ale to se neobešlo bez komplikací. Původně nás tam měla zavést SÉPIE, ale ta nakonec nepřišla. Nakonec jsme po chvíli bloudění čajovnu našli, ale tam nám celkem sympatická paní sdělila, že v čajovně už není místo. Bohužel jsme ho neměli rezervované.

Takže jsme hledali nějaké jiné místo pro posezení a nakonec jsme skončili v kavárně. Až uvnitř jsme zjistili její název: Křesťanská kavárna u Sv. Ludmily . Ten název (nejen) mě docela pobavil, jelikož jsem rozený ateista :-) Já jsem si dal rakvičku se šlehačkou a ledový čaj a ostatní si dali zhruba totéž. Povídali jsme si o všem možném asi do třičtvrtě na šest, pak jsme zaplatili a odešli.Než jsme se rozešli k domovům, Permoň si v blízkém květinářství koupil další kytku do své velké sbírky. Již v kavárně se nám pochlubil, že je vášnivým botanikem a má v pokoji mnoho kytek. Jelikož mi zbyly ještě nějaké peníze, taky jsem si koupil kaktus (jako suvenýr ze srazu).

Celkově jsem se srazem velice spokojen. Akorát je škoda, že v té čajovně nebylo místo. Docela jsem se tam těšil, jelikož jsem v čajovně nebyl už asi rok. Ale to nevadí, třeba to vyjde příště.
Jelikož je to můj první článek, těším se na konstruktivní kritiku :-)
Autoři:
    GEORGE4

Příspěvek z 2. října 2008 v 9:47.
Pralinka2 v něm napsal:

Sraz Alíkových kamarádů v Praze

15. října 2001  5:42
Onehdy se stalo, že SÉPIE přišla na nápad udělat v Praze takový sraz kamarádů Alíka. Založila nástěnku "Alíkovskej sraz - Praha" a tam tuto věc navrhla. Po několikatýdenní diskusi se nakonec rozhodla k činu a navrhla konkrétní místo a datum. Původně na 5.října, ale pro nemoc se to přesunulo na 12.října.

Přesné místo, čas a poznávací znamení se neuvádělo na nástěnce, ale sdělovalo se to přes poštu, protože je to přece jenom bezpečnější, než aby si to mohl přečíst bez kontroly úplně kdokoli. Takže sraz byl u Františka Palackého v Praze v 16 hodin, poznávací znamení plyšák.

Když jsem krátce po 15:45 dorazil na Palackého náměstí, napřed jsem nenápadně bloumal kolem. Těsně před 16 hod. jsem nenápadně obešel sochu a hledal plyšáky. Napřed jsme uviděl jednoho člověka s plyšákem, ukázalo se, že to byl GEORGE4. Přisedl jsem kousek vedle něj, ale než jsem stačil vytáhnout plyšáka, tak se zvedl a obcházel sochu. Tak jsem po vytažení plyšáka opět popošel, uviděl jsem další dva plyšáky a přisedl jsem. No, a za nějakých pár minut, když už jsme nevěděli, jestli někdo přijde, přišla konečně hlavní organizátorka, které sice přišla včas, ale celou dobu byla na druhé straně sochy. Také se k nám nesměle připojil Permoník, který nevěděl, jaké je poznávací znamení, protože mu den předtím rodiče vypnuli počítač zrovna v momentě, kdy mu to SÉPIE psala.

Bylo nás tam tedy sedm - hlavní organizátorka SÉPIE, dále Tučňák, Buffy-Bridget, GEORGE4, Permoník, **Beruška** a taky já. Začali jsme uvažovat, kam vyrazíme. Někdo navrhoval McDonalda, ale nakonec vyhrála nějaká čajovna na Náměstí Míru. Vydali jsme se tam pěšky. Cestou jsme se živě bavili, ale ta tramvaj naštěstí zabrzdila včas, takže nás nepřejela. Když jsme dorazili na Náměstí Míru, posoudili jsme, kolik má kdo času, a zjistili jsme, že na čajovnu je pozdě. Tak jsme si sedli na lavičku, naštěstí bylo krásné jarní počasí, a ještě jsme pokecali. No, a pak jsme se vydali na I.P.Pavlova na metro a postupně celou akci rozpustili.

Nevím co na to ostatní, možná mě ještě doplní, ale mně se ten sraz docela líbil, potkal jsem tam bezva lidi, pokecali jsme a taky jsme zjistili, že přinejmenším někteří lidé z Alíka nejsou vymyšlení a že opravdu existují. Někteří z přítomných také měli možnost se přesvědčit, proč se mi říká Pralinka. Domnívám se, že akce proběhla úspěšně a bez větších problémů. O pár lidí víc pro nás už jsou živí kamarádi, a ne jen kombinace písmenek na obrazovce počítače.


Myslím, že je zajímavé pořádat taková setkání. Ale samozřejmě se přitom nesmí zapomínat na nezbytná bezpečnostní opatření, včetně přesné informace rodičům, kam a s kým jdete. A SÉPIE je bezva, že celou organizaci tohoto setkání zvládla.


Autoři:

Pralinka2

Příspěvek z 2. října 2008 v 9:42.
Pralinka2 v něm napsal:

Vzhledem k tomu, že se Alík rozhodl, že již nebude v Alíkovinách zveřejňovat články ze srazů Alíka, zakládám tuto nástěnku, jako náhradu (samozřejmě neúplnou, ale co se dá dělat), kam bude možno psát články o srazech.

Jiné příspěvky budou mazány.

Pro začátek sem zkopíruji články ze starších srazů, aby to bylo pohromadě.

Kdo si nástěnku oblíbil?