Nápověda

Obecné informace o Alíkovi

Portál Alík.cz je určen zejména dětem. Navštěvovat ho však může každý, kdo bude dodržovat pravidla chování na tomto webu (tedy nejen ti, kterým se tu stále líbí a je jim více než 13, ale třeba i rodiče a prarodiče).
Veškerý provoz je monitorován a dle zákona zaznamenáván. Uživatelé jsou povinni dodržovat pravidla chování. V případě problému, je možné se obrátit na některého ze správců.

Uživatelům doporučujeme dodržovat zásady bezpečnosti na internetu .

Registrace

Registrace umožní založení vlastní přezdívky a možnost komunikace s ostatními uživateli. Pro úspěšné zaregistrování je třeba mít buď funkční e-mailovou adresu nebo mobilní telefonní číslo.

Pod následujícím odkazem najdete výhody registrace.

Herna

Hry využívající technologii FLASH - Informace pro rodiče
Klikněte na odkaz http://www.adobe.com/products/flashplayer/ a poté na tlačítko "Download now". Po stažení aplikaci spusťte.

Poradny

Zasláním dotazu prostřednictvím formuláře na serveru Alík dáváš souhlas se zveřejněním obsahu e-mailu i odpovědi na serveru Alík. Nemusíš uvádět své pravé jméno, vystupovat můžeš pod přezdívkou.

Než přidáš dotaz, podívej se, zda už k němu není odpověď. V rejstříku jsou vytříděny přehledně podle témat klikni ZDE. Hodně tím ulehčíš práci všem, kteří mi pomáhají.

Jak nezahltit poradnu - buď trpělivý/á. Nevkládej stejný dotaz znovu, pokud jsi se hned nedočkal/a odpovědi. Zbytečně zatěžuješ poradnu a zpomaluješ její provoz. Odpověď najdeš nejpozději do týdne.

Klubovna

V klubovnách najdete stálé stoly a nové stoly. Nové stoly existují pouze pokud v nich je nějaký kamarád. Jakmile poslední kamarád stůl opustí, tak stůl zanikne.

Ten kdo založí stůl se stává automaticky jeho správcem. Správci stolu se zobrazuje odkaz Správce stolu. Pod tímto odkazem je možné vyhodit od stolu kamarády, kteří nedodržují pravidla, či píší nevhodné příspěvky. Správce by měl spravedlivě rozhodovat o tom, co je ještě přípustné a který uživatel u stolu nemá co dělat, protože se třeba nedrží daného tématu nebo je sprostý a vulgární.

Správce stolu také může předat své správcovství jinému kamarádovi u stolu. 

Ostatní kamarádi u stolu mají možnost si pod odkazem Nastavení stolů nastavit například barevnost příspěvků, vybrat si barvu vlastních příspěvků (kliknutím na malířskou paletku za odkazem barva textu se rozbalí barevná paleta. Nejdřív vyber ve velkém obdélníku myší barvu a následně posuvníkem vedle vyber její odstín. Kliknutím na červený křížek se vrátíš zpět do nastavení.) Kliknutím na tlačítko ULOŽ se nastavení stolů uloží.

Nové zprávy se v okně objevují automaticky, není tedy třeba stránku znovu obnovovat. Pokud by došlo k nějakému problému, lze výpis diskuse ručně obnovit odkazem "Obnovit".

Příspěvky do diskuse u stolu se píší do okénka nahoře "Co řekneš:". Zprávu odešleš kliknutím na tlačítko "Řekni to" nebo stačí i pouhé stisknutí klávesy ENTER.

Ke zprávě můžeš přidat i smajlík.

Pokud chceš poslat zprávu jen vybranému kamarádovi u stolu (použít takzvané šeptání), tak si daného kamaráda vyber v políčku "Jen někomu?". Takto odeslanou zprávu uvidíš jen ty a on.

Pokud chceš odpovědět konkrétnímu kamarádovi, ale chceš aby všichni viděli, že tvoje odpověď je určena především pro něj, tak ve výpisu zpráv klikni na přezdívku vybraného kamaráda . Jeho přezdívka se přenese do políčka "Co řekneš", za přezdívku pak napiš svůj vzkaz. 

V rozbalovacím seznamu Zvol si stůl můžeš přepínat mezi stoly. Pokud se ale přepneš k jinému stolu, tak během 1 minuty budeš odhlášen od stolu předchozího.

V případě, že se u stolu nechová někdo dle pravidel, používá neslušná nebo vulgární slova, je arogantní a podobně, můžeš na toto jednání upozornit správce. Upozornění napiš do boxíku který se zobrazí po kliknutí na tlačítko Nahlásit neplechu, které najdeš zcela vpravo nahoře na stránce.

Kliknutím na odkaz Odejít odejdeš od stolu. Pokud jsi byl poslední kamarád u stolu, stůl během 1 minuty zanikne.

Šablony vizitek

Z technických důvodů Alík.cz ukončil zveřejňování nových šablon vizitek.
(Momentálně nejsme schopni zabezpečit prověření nových vizitek a jejich bezproblémovou funkčnost v rámci Alíka.)

Kontakt na Alíka

Veškeré kontakty jsou zmíněné na stránce s kontakty.