Pro rodiče

Co je Alík

Alík je dětský internetový portál. Slovo portál vyjadřuje, že na jediném místě dětem nabízí maximum služeb, které je dnes internet schopen nabídnout. Dítě zde může využívat zábavní, vzdělávací a komunikační prostředky bez toho, že by muselo portál opustit. Veškeré služby jsou přizpůsobeny jeho věku a schopnostem.

Snahou portálu je přiblížit internet dětským uživatelům snadno přístupnou formou, přitažlivým vzhledem a snadným ovládáním, které zvládnou i ti nejmenší.

Pro koho je Alík

Dětský internetový portál Alík je určen především dětem do 15 let, které si rády hrají, kreslí, dopisují si se svými kamarády a chtějí se neustále dozvídat něco nového. Navštěvovat ho však může každý, kdo bude dodržovat pravidla chování na tomto webu (tedy nejen ti, kterým se tu stále líbí a je jim více než 15, ale třeba i rodiče a prarodiče).

Poměrně široký věkový rozsah uživatelů je umožněn díky odstupňované koncepci, která zaručuje, že i dítě, jež neumí číst, si na Alíkovi najde obsah vhodný pro sebe - hry, omalovánky. Čím je dítě starší, tím se mu otevírá a zpřístupňuje více možností.

Kdo za Alíkem stojí

Provozovatelem serveru Alik.cz je:

Ing. Mojmír Mojzík
IČO: 05612144
Datová schránka: ddp8z83
Kontaktní e-mail: info@alik.cz

Ochrana osobních dat

Koncepce dětského internetového portálu zaručuje maximální bezpečnost veškerých osobních dat. Při registraci uživatele jsou vyžadovány tyto základní údaje: virtuální jméno (přezdívka), heslo, e-mailová adresa nebo číslo mobilního telefonu. Součástí registrace je souhlas s pravidly pro registraci.

Údaje slouží jen k identifikaci uživatele při opětovném přihlášení. Poskytnutí dalších údajů je dobrovolné – pohlaví, datum narození, zájmy, místo bydliště.

Nezávadnost obsahu

Provozovatel dětského internetového portálu Alík.cz zaručuje nezávadnost jím vytvořeného obsahu z hlediska výskytu pornografie nebo materiálů zobrazujících a popisujících násilí páchané na osobách či zvířatech.

Provozovatel tohoto portálu neručí za obsah služeb plněných uživateli a obsah cizích internetových stránek, které se zde objeví ve formě odkazů. Přesto se zavazuje ke snaze veškerým možným způsobem omezit výskyt nevhodného materiálu na všech úrovních portálu.

Veškerá data vstupující do systému ze strany běžných uživatelů jsou filtrována na nevhodné výrazy. Uživatelé vykazující nevhodné chování jsou eliminováni změnou hesla a nemožností nové registrace.

Technický servis

Pro bezproblémové prohlížení portálu Alík.cz je třeba, aby bylo ve vašem internetovém prohlížeči:

  • povoleno ukládání cookies
  • povolen JavaScript

Stránky je možné prohlížet ve všech moderních, běžně dostupných internetových prohlížečích. Mezi doporučené prohlížeče patří Internet Explorer 11, Mozilla Firefox a Vivaldi.

Alíkoviny i pro rodiče?

Články v Alíkovinách jsou určeny v první řadě dětem (řada z nich je jejich autory). Pokud některý z textů patří k těm, které by mohly rodiče (vychovatele, učitele, vedoucí) zajímat, pak je spojujeme do rubriky Rodičům.  Nechybí mezi nimi varování před nebezpečím na internetu, ale i téma šikany, kouření dětí. 

Poradna pro děti i rodiče

Poradna Alík radí dětem, je určena dotazům dětí. Ale nahlížet do ní mohou i ostatní návštěvníci webu. Možná budete překvapeni, jaká „malá-velká“ trápení děti mají a že vás vůbec nenapadlo, že to či ono by pro ně mohlo být problém: přehledný rejstřík témat.