Povídání pro rodiče

Co je Alík?

Alík je internetový portál pro děti a mládež. Slovo portál vyjadřuje, že na jediném místě dětem nabízí spoustu služeb, které dnes internet běžně nabízí. Dítě zde může využívat zábavní, vzdělávací a komunikační prostředky bez toho, aby muselo portál opustit. Veškeré služby jsou přizpůsobeny nižšímu věku a schopnostem.

Snahou portálu je přiblížit internet dětským uživatelům snadno přístupnou formou, přitažlivým vzhledem a snadným ovládáním, které zvládnou i ti nejmenší.

Pro koho je Alík?

Internetový portál Alík je určen především  osobám  do 16 let, které rády hrají hry, tvoří obsah, dopisují si se svými kamarády a chtějí se neustále dozvídat něco nového. Navštěvovat ho však může každý, kdo bude dodržovat pravidla chování na tomto webu (tedy nejen děti, ale třeba i rodiče a prarodiče).

Kdo za Alíkem stojí?

Provozovatelem serveru Alík.cz je nyní Ing. Mojmír Mojzík. Zakladatelé a předchozí provozovatelé jsou popsaní v článku o osmnáctých narozeniných Alíka.

Bezpečné prostředí

Ochrana osobních dat

Koncepce dětského internetového portálu zaručuje maximální bezpečnost veškerých osobních dat. Při registraci uživatele jsou vyžadovány tyto základní údaje: přezdívka (virtuální jméno), heslo a e-mailová adresa. E-mailovou adresu je možné dodatečně vymazat z databáze. Součástí registrace je souhlas s pravidly pro registraci a souhlas se zpracováním osobních údajů.

Shromažďované údaje slouží pouze k identifikaci uživatele při opětovném přihlášení, na e-mailovou adresu mohou chodit upozornění (ale nikdy reklamy). Poskytnutí dalších údajů je dobrovolné – pohlaví, datum narození, zájmy, místo pobytu. Alík na rozdíl od ostatních sociálních sítí tyto údaje nezneužívá k cílení inzerce, ani k jiným manipulacím.

Nezávadnost obsahu

Provozovatel dětského internetového portálu Alík.cz zaručuje nezávadnost redakčního obsahu z hlediska výskytu pornografie nebo materiálů zobrazujících a popisujících násilí páchané na osobách či zvířatech. Za redakční obsah se považují články v Alíkovinách, vtipy, vkládané obrázky a pokládané dotazy v poradně – jde sice o obsah vytvářený uživateli, ale před zveřejněním je schválený redakcí.

Provozovatel portálu neručí za obsah v sekcích, kde probíhá přímá interakce uživatelů, což se týká zejména klubovny (chatu), nástěnek (diskusí) a pošty (soukromých zpráv), ani za obsah cizích internetových stránek, které se zde objeví ve formě odkazů. Při incidentech v těchto sekcích může nevhodný materiál odstranit až dodatečně, jakmile je někdo nahlásí správcům.

Alíkoviny i pro rodiče?

Články v Alíkovinách jsou určeny v první řadě dětem (řada z nich je jejich autory). Pokud některý z textů patří k těm, které by mohly rodiče (vychovatele, učitele, vedoucí) zajímat, pak je spojujeme do rubriky Rodičům. Nechybí mezi nimi varování před nebezpečím na internetu, ale i téma šikany, kouření dětí. 

Poradna pro děti i rodiče

Poradna Alík radí dětem, je určena dotazům dětí. Ale nahlížet do ní mohou i ostatní návštěvníci webu. Možná budete překvapeni, jaká „malá-velká“ trápení děti mají a že vás vůbec nenapadlo, že to či ono by pro ně mohlo být problém.