Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Nástěnka

Ahoj Alíku, chci se zeptat jak se prosím tě nechá odstranit nástěnka. Protože jsem omylem vytvořil tu stejnou ještě jednou. Děkuji za odpověď. A zařaďte to prosím do Nástěnka.

Honza (honzíks1), 27. března 2013

Napiš přímo některému ze správců Alíka. Vysvětli, proč chceš nástěnku zrušit a nezapomeň uvést přesný název nástěnky.
Mari1

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Nástěnka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kdo je vlastně Hroch Pepíček? Myslím, to tak, kdo za něj píše na nástěnce atd. Děkuji moc.

Zdravím tě, DžungaráčkuChlupáčku,
naprosto rozumím tvé nesmírné zvědavosti, ale domnívám se, že vyzrazením fyzické identity za oponou by se částečně vytratilo kouzlo z této pozoruhodné kratochvíle. Já jsem malý fialový hroch (8:o), ty jsi chlupatý křeček džungarský, zůstaňme prosím sami sebou. ;-)

Mimochodem, můj kamarád jezevečník, který od čtvrtka postrádal svůj náhradní chrup, už nějakou pasující zubní protézu našel, ale nikoliv tu svojí, protože ta je stále položena na jeho televizoru. Jsem poměrně dosti zvědavý, která známá televizní či politická osobnost je nyní bez zubů… 8-o

Nástěnka

Ahoj, nevím, jestli bych to měla dávat do téhle poradny, ale už jsem tu... Můžu se zeptat jak fungují nástěnky? Neznám to. Děkuji.

Ahoj,
nástěnky fungují vlastně jako takové dlouhodobé diskuze. Každá nástěnka má určité téma, o kterém se v ní diskutuje, to téma bývá většinou zřejmé už ze samotného názvu.
Když se ti téma nějaké nástěnky líbí, tak si na ni normálně klikneš, pak si třeba přečteš pár posledních příspěvků a můžeš na ně nějak zareagovat, napsat svůj názor na dané téma.
Pokud chceš najít nástěnku na nějaké konkrétní téma, tak můžeš použít vyhledáváč na stromě. Funguje tak, že do něj zadáš nějaké klíčové slovo (jedno slovo, které je výstižné), pokud třeba hledáš nástěnku o psech, tak zadáš slovo pes. A pak se ti objeví všechny nástěnky, které mají toto v názvu slovo.
Také je nahoře možnost založit vlastní nástěnku, ale pozor... Před tím, než nějakou nástěnku založíš, je potřeba se ujistit, zda už nějaká taková nástěnka není. K tomu slouží opět ten vyhledáváč na stromě, ale opět do něj zadávej pouze klíčové slovo, pokud tam dáš třeba několik slov nebo celou větu, tak to fungovat nebude.
Krom opakovaných nástěnek také není dobré zakládat nástěnky, které nedávají smysl nebo jsou zbytečné, typický příklad zbytečné nástěnky je třeba z poslední doby nástěnka „Co jste dělali přesně předevčírem v 12:18?“ Takové nástěnky končí zamčené, což znamená, že do nich nejde přispívat.
Mimo zamčení můžou být nástěnky také smazané, ale tato možnost se tolik nepoužívá. Mažou se jen třeba nástěnky, které jsou sprosté nebo nějakým jiným způsobem porušují pravidla Alíka.

Nástěnka

www.alik.cz/n/prispevek/84643729 Jak to, že u tohoto příspěvku je čas 44:44? Takovou magii chci umět!

Všechny diskusní příspěvky poslané ve 4:44 to tak mají. ;-)

Nástěnka

Ahoj,
Všimla sem si že na některých nástěnkách je jiné hodnocení např. v www.alik.cz/n/nastenka-ktera-je-zbytecna-co-myslite-vy. Jak ho vybíráte? A od kdy to tady je :-> ?
Děkuji (ÍÍÍ)

Je to součást nového nastavení nástěnek.
Existuje v tuto chvíli deset možných sestav smajlíků. Respektive devět, jedna z možností je žádné hodnocení.

Toto nastavení mimochodem existuje i pro článkové diskuse, ale tam s tím ještě nikde nikdo z redakce nehnul, pokud vím. :-)

Nástěnka

Ahoj,
jenom tak by mně zajímalo jestli můžou správci a zvěrolékaři vidět smazané příspěvky v nástěnkách. Jde to? Jinak, Alík je nejlepší!! :D

Ahoj,
smazané příspěvky běžně nevidí, ale pokud vědí, po čem zhruba mají pátrat, tak si je zobrazit můžou.

Když si zajdeš na svoji vizitku, v menu máš „Veškerá má aktivita“, tamtudy se můžeš dostat na výjezd všech svých příspěvků do nástěnek a článkových diskusí i rozprav – v tomto výjezdu jsou obsažené i smazané příspěvky. Ostatní uživatelé se na výjezd tvých příspěvků podívat nemůžou, vyjma správců Alíka (a samozřejmě zvěrolékařů).

Správci nástěnek a správci Alíka si také můžou zobrazit všechny smazané příspěvky v konkrétní nástěnce.

Příspěvek „–MM–: Hlasuju pro smazání! Jupí! 8-D“ jsem si teď přečetl. ;-)

Nástěnka

Ahoj,
v nástěnce: „Jaké chipsy máte rádi?“ jsem dal hodnocení „mňam“ u prvního přísěpěvku v nástěnce a stalo se toto: 2i.cz/i/Ihoxp.

Děkuji za odpověď
lékařský

Opraveno, díky moc za upozornění. ok
Hodnocení „:-Q blé“ bylo také rozbité.

Nástěnka

Ahoj
Nezamykají se náhodou stejné nástěnky?
Hledala jsem nástěnky a našla jsem hned několik s názvem Harry Potter
Tak proč je zamklá nástěnka Taylor Swift is best jenom proto že tam zakladatelka psala anglicky. A Potrové nejsou zamklé? Tak prosím o vysvětlení proč je několik Harry Potterů.

Kralinda35, 28. května

Nástěnka Taylor Swift is best byla psaná anglicky, ale nebyla o angličtině. Založil ji mimochodem uživatel, který se připojuje k internetu v ČR, takže jeho vytrvalá hra na rodilého Angličana působí poněkud nepřesvědčivě. :-)

Cizojazyčné nástěnky tu nechceme, protože jim část lidí nerozumí a nejde v nich rozumně vymáhat dodržování pravidel. Kdyby si třeba někdo stěžoval, že mu v nástěnce o kočkách svahilsky nadávají, tak by správce nevěděl, jestli je to pravda, pokud svahilsky neumí. Takže pokud tématem nástěnky není přímo cizí řeč, měla by být česky (nebo slovensky).

Opakované nástěnky se skutečně od určité doby důsledněji zamykají (a mnohdy i později mažou). Starší nástěnky z méně důsledných dob mohly přežít, částečně i proto, že je škoda zarazit rozběhnuté debaty plné bezproblémových příspěvků jen proto, že zakladatel nástěnky nedával pozor.

Nástěnka

Nebyl tu smajlík srdíčka? ctrlv.cz/gFZe

Nástěnka

Prosím, bylo by možné zamknout nebo smazat všechny mé nástěnky? Nikdo na ně nechodí.

Ahoj,
jestli na ně nikdo nechodí, tak brzy v seznamu zmizí někde daleko dole a nikomu nebudou překážet. A kdyby na ně přece jen někdo chtěl napsat, není na tom nic špatného. Myslím, že mazat nebo zamykat je zbytečné.

Nástěnka

Ahoj,
Nevím, jestli už tu byl nějaký podobný dotaz, ale nenašla jsem ho. Jak mohu vymazat svoji nástěnku?
Předem díky za odpověď. :)

Ahoj,
je nutné napsat dopis někomu ze správců Alíka a uvést dobrý důvod. Bezdůvodné mazání neprovozujeme.

Nástěnka

Jde zamčená nástěnka odemknout?

Jde, ale proc by to nekdo delal? Vetsinou je zamcena z dobreho duvodu.

Nástěnka

Ahoj, omlouvám se za to že nemám moc přehled, ale co znamenají ty hvězdičky u některých nástěnek, před jejím zakladatelem?

Myslíš ty hvězdičky u nástěnek, které sis přidala mezi oblíbené? Hádej. ;-)

Nástěnka

Když prohlížím nějaké nástěnky, tak třeba u 1 nebo u 2 nástěnek vidím, že nevím, kdo ji založil...? Mám tam bílo a když na ni kliknu, tak není tam jméno. Předem díky za odpověď.

Ano, vidíš. :->

Některé nástěnky existovaly odjakživa, neměly žádného konkrétního zakladatele. Dodrátoval jsem tam včera jako jejich autora Alíka, aby se tomu přestali diskutéři divit. :-)

Nástěnka

Ahoj,
založila jsem nástěnku zvláštní přezdívky zatoulaných.
Není proti pravidlům, že se tam diskutuje o uživatelích?

Není to proti pravidlům. Pokud se na ně nenadává.

Nástěnka

Proč se některé nástěnky smažou a jiné jen zamknou?

Protože ve smazané nástěnce by sis nemohla přečíst důvod, proč byla smazaná. K zamčeným nástěnkám se možná později vrátím a smažu je.

Nástěnka

Ahoj Aliku a kamarádi! Mohu se zeptat, jak změnit nazev nastenky? Děkuji za odpoved.

Ahoj,
pokud je ke změně názvu nástěnky nějaký skutečně vážný důvod, tak napiš některému správci Alíka žádost o změnu včetně přesného určení, o kterou nástěnku jde, a s uvedením důvodu, proč chceš nástěnku přejmenovat.

Nástěnka

Ahoj,
když do nástěnky něco napíšu a odešlu, proč nemůžu napsat hned další příspěvěk? ukazuje se mi tam jen že to můžu opravit...ale když tam přijdu třeba po 2 hodinách, napsat tam něco můžu. Nebo pokud tam někdo něco napíše...

Ahoj,
tato úprava byla udělána proto, že někteří uživatelé psali do nástěnek spoustu po sobě jdoucích příspěvků, třeba i dost krátkých, takže pak třeba na první stránce nástěnky nebyl vidět příspěvek od nikoho jiného. A to není účelem nástěnek. Takže když někdo má potřebu ještě něco dodat po odeslání příspěvku, může to ještě doplnit do téhož příspěvku a ne psát další a další a další...

Nástěnka

Můžu odstranit nástěnku?

Nástěnky můžou mazat jen správci.

Příště si prosím název své nástěnky nahlas přečti, než formulář odešleš, předejdeš tím překlepům. Jakmile při tom předčítání narazíš NA VELKÁ PÍSMENA, tak to pořádně zakřič, protože velká písmena značí neurvalý křik :-|

Nástěnka

Ahoj, našla jsem jednu nástěnku která je plná nesmyslných příspěvků. Je to tahle: www.alik.cz/n/slovni-fotbal-pro-toho-kdo-se-nudi. Můžete s tím prosím něco udělat?
Děkuji
VeverkaČiperka123 (Adélka)

Ahoj,
děkujeme za upozornění, něco jsme s tím udělali.

Nástěnka

Dá se smazat nástěnka? Jestli ano, tak jak?

Holka2007, 9. prosince 2017

Ahoj,
ano, nástěnku je možné smazat. Je potřeba napsat Správci Alíka, o jakou nástěnku jde a také nějaký dobrý důvod, proč si ji přeješ smazat. Nástěnky by se totiž měly rušit jen ve výjimečných případech.