Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

  Nástěnka

  Ahoj Alíku, chci se zeptat jak se prosím tě nechá odstranit nástěnka. Protože jsem omylem vytvořil tu stejnou ještě jednou. Děkuji za odpověď. A zařaďte to prosím do Nástěnka.

  Honza (honzíks1), 27. března 2013

  Napiš přímo některému ze správců Alíka. Vysvětli, proč chceš nástěnku zrušit a nezapomeň uvést přesný název nástěnky.
  Mari1

  Na otázky odpovídají

  Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

  Nástěnka

  Ahoj,

  ukládají se někam verze pravidel nástěnek? Podle jaké verze totiž pak správci Alíka a nástěnek prosím postihují zlobivce?

  Děkuji

  Ahoj,
  správci postupují vždy podle aktuálních pravidel.

  V rámci vývoje webu se nám ukládají všechny verze všech součástek webu – včetně pravidel – takže není zase tak těžké dohledat, co se kdy měnilo. Ale zrovna u pravidel po mně nikdy nikdo nechtěl, abych historii zkoumal.

  Soubor s pravidly nástěnek vznikl 10. června 2019 v 03:25:57.
  Pak jsem z nich 6. prosince 2019 v 02:46:39 odmazal, že to je jen návrh.
  Jiné změny neproběhly.
  Takže vlastně nerozumím, na co se ptáš. 8-o

  Krom toho pravidla nástěnek vlastně ani nijak neřeší přímo zlobivce a jejich postihy, spíš je to popis optimálního stavu, ke kterému by nástěnky měly směřovat. ;-)

  Nástěnka

  Ahoj.

  Jak je možné, že zde například u tohoto příspěvku – www.alik.cz/n/prispevek/84756228 je smajlík (andělský), který v jiných příspěvcích této nástěnce není.

  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,

  možná jsi již postřehl, že správci mají možnosti měnit na nástěnkách smajlíkové hodnocení příspěvků. Pokud dojde ke změně a nějaký příspěvek má hodnocení smajlíkem, který v nové sestavě není, tak se tam takhle přidá, protože by bylo hloupé, aby se to jen tak ztratilo. Časem se tato možnost snad dostane i k zakladatelům/moderátorům nástěnky, takže je dost dobře možné, že se tohle bude stávat ještě častěji než teď.

  Nástěnka

  Ahoj,
  stalo se někdy, že by někdo napsal tak dlouhý příspěvek do nástěnky, že by zabral celou stránku?

  Děkuji za odpověď
  lékařský

  Zobrazuje se vždy třicet příspěvků na stránku.
  Není tedy možné, aby příspěvek zabíral celou stránku, vždy se vedle něj vejde 29 dalších.

  V reakci na tvůj dotaz jsme se zamysleli, jestli by nešlo nějak zohledňovat délku příspěvků při listování. Teoreticky asi šlo. Zní to jako trošku zajímavé zadání. Ale nejsme si jistí, jestli by to bylo nějak užitečné.

  Nástěnka

  Ahoj, kolik je prosím tady na Alíkovi nezamčených nástěnek?
  Těch bude asi hoodně. 8-D

  Děkuji

  Ahoj,

  to zkusíme spočítat, ne? V tuto chvíli je 116 stran nesmazaných nástěnek. 115 z nich má klasicky 30 nástěnek, což máme 115 x 30, tedy 3 450, a na poslední stránce jich je 14, tedy celkem 3 464. Mezi nimi je celkem 16 stránek zamčených, z toho 15 jich má 30 nástěnek, tedy celkem 450, a na poslední stránce jich je 6, celkem tedy 456. No, a 3 464 - 456 by mohlo být asi tak 3 008.

  Z toho vyplývá, že v současné době je nástěnek, do kterých jde psát a nejsou zamčené ani smazané lehce přes 3 000.;-)

  Nástěnka

  Nazdárek,
  chtěl bych nahlásit chybu spojenou s přejmenováním účtu:
  Když si najedu na stránku se všemi svými příspěvky v nastavení, můžu najít pouze příspěvky, které mám po přejmenování účtu.
  Můžete prosím tuto chybu opravit, abych mohl najít i příspěvky před přejmenováním?
  Děkuji předem za odpověď.

  Už to je vyřešené. ;-)

  Nástěnka

  Ahoj,

  proč tu prosím vůbec není okno na psaní příspěvků?? ;-(
  www.alik.cz/n/prispevek/84719942

  Ahoj,
  nedávno jsem nasadil úpravu, že je diskusní formulář jen na první stránce nástěnky, kde jsou nejnovější příspěvky. Nemůže se tedy stát, že člověk omylem přehlédne celou stránku příspěvků a začne odpovídat na něco starého... ;-)

  Asi bych tam měl důrazněji napsat, že se nacházíme na neprvní straně...

  Nástěnka

  Ahoj,
  chtěl bych se zeptat, zda-li je normální, že se mi občas stane, že mám na upravení příspěvku na nástěnce tři hodiny? Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  ano, je to normální. Čas, který je na úpravu příspěvku v nástěnce, není pevně daný. Může být u každé nástěnky jiný. Měnit ho mají zatím možnost pouze správci, ale časem, až budou moderátoři nástěnky, by to asi mělo jít i jim.

  Koukám, že poslední příspěvek máš v nástěnce o koronaviru – v té je možnost upravovat příspěvek až 4 hodiny po odeslání, pokud mezitím nepřispěje nikdo další (pokud ano, tak jde příspěvek upravovat 20 minut).

  Nástěnka

  Ahoj!
  Proč třeba v nástěnce www.alik.cz/n/ockovaci-ambulance-mudr-paratko2323-a-mudr-kika44 je na stránce nástěnek napsáno, že je tam třeba 9001 příspěvků (screenshot.cz/YHHYH/), ale když se nástěnka otevře, je na straně napsáno 9003 příspěvků (screenshot.cz/DBXRR/) ?
  Děkuji.

  Ahoj,
  každá nástěnka si u sebe pamatuje počet příspěvků, aby ho šlo rychle zobrazit v seznamu nástěnek a nemusel se pokaždé přepočítávat u všech nástěnek. Při zobrazení příspěvků v konkrétní nástěnce ale k přepočítání dochází, protože se z počtu příspěvků odvozuje stránkování (aby se vědělo, jaké je nejvyšší číslo stránky, podobný mechanismus tady je na mnoha místech). Obě čísla by měla být stejná, ale občas se asi někde něco pokazí při přesouvání/mazání – před letními úpravami diskusního systému se čísla lišila někde i o tisíce. Nyní jsme doufali, že už se nebudou lišit nikdy.

  V tuto chvíli číslo zobrazované uvnitř nástěnky víc odpovídá skutečnému stavu.

  Nástěnka

  Ahoj,

  schvalují nástěnky správci ještě před tím, než jsou vůbec vloženy sem na Alíka?

  Děkuji

  Ahjo, neschvalují.
  Ale možná zavedeme něco jako inkubátor pro nástěnky, kterým by nově založené nástěnky musely projít, než se dostanou do běžného seznamu. Zobrazovala by se v odděleném seznamu... a když by v ní nikdo neodpovídal, zanikla by.

  Nástěnka

  Ahoj,

  budete někdy dělat možnost odpovědět na zprávy v klubovně, poště a v nástěnkách jako na Faceboku v Messengeru, aby se prostě jen u té zprávy zobrazilo:

  „Odpověď pro uživatele XY“

  Nebo:

  „XY Vám/Tobě odpověděl(a)“

  Když uvážím, že nechcete stromové diskuse, tak tohle mi přišlo jako jednoduchý nápad, jak mít možnost provázat příspěvky. Třeba aby šlo u zprávy, kterou píšu, nakliknout zprávy, na které odpovídám a nad zprávou by se zobrazily přezdívky těch uživatelů/uživatelek.

  Děkuji

  Ahoj,
  nejsem si jistý, jestli by takovou funkci zdejší komunita důsledně používala. Pokud by to používala jen půlka lidí, tak to je skoro k ničemu – nedalo by se na to spoléhat. Také by to nejspíš část lidí používala špatně, vyznačila by, že reaguje na něco, na co nereaguje. :-)

  Asi to stojí za vyzkoušení, ale dostanu se k tomu později.
  Podobnou otázku budu řešit i v nové klubovně – chtěli bychom mít nějaký lepší systém v tom, kdo na co (nebo koho) reaguje.

  Nástěnka

  Přidáte hledání nástěnky? Např. hledám nástěnku slovní kopaná s jídlem a nevidím ji tam, tak si ji vyhledám...

  Ahoj,
  ono vyhledávání v nástěnkách je, akorát je trochu schované. Na každé stránce je nahoře obrázek stromu, v koruně toho stromu je okénko, vedle něj obrázek lupy a nad ním „Alíku, hledej:“.

  Na různých stránkách se tam mění, kde se vyhledává, podle toho, na jaké stránce zrovna jsi. Pokud jsi v Alíkovinách, máš tam vyhledávání ve článcích, pokud jsi v poště, tak vyhledávání v dopisech, když ve vtipech, hledá to ve vtipech a tak dále a tak dále.

  V nástěnkách to funguje úplně stejně. Pokud jsi na stránce s nástěnkami, tak tam můžeš zadat nějaké klíčové slovo (ale opravdu jen jedno, které je důležité, jinak to tak dobře nefunguje, hledáš-li třeba zrovna slovní kopanou s jídlem, tak tam zadáš třeba slovo kopaná). Pak už stačí jen kliknout na tu lupu (nebo stisknout na klávesnici enter) a vyjede ti seznam všech nástěnek, které dané slovo obsahují, mezi nimi už hledanou nástěnku objevíš hned.

  Když už jsi v nějaké konkrétní nástěnce, tak se vyhledávač opět mění a vyhledává mezi příspěvky v té dané nástěnce, ve které zrovna jsi.

  Nástěnka

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, kdo je vlastně Hroch Pepíček? Myslím, to tak, kdo za něj píše na nástěnce atd. Děkuji moc.

  Zdravím tě, DžungaráčkuChlupáčku,
  naprosto rozumím tvé nesmírné zvědavosti, ale domnívám se, že vyzrazením fyzické identity za oponou by se částečně vytratilo kouzlo z této pozoruhodné kratochvíle. Já jsem malý fialový hroch (8:o), ty jsi chlupatý křeček džungarský, zůstaňme prosím sami sebou. ;-)

  Mimochodem, můj kamarád jezevečník, který od čtvrtka postrádal svůj náhradní chrup, už nějakou pasující zubní protézu našel, ale nikoliv tu svojí, protože ta je stále položena na jeho televizoru. Jsem poměrně dosti zvědavý, která známá televizní či politická osobnost je nyní bez zubů… 8-o

  Nástěnka

  Ahoj, nevím, jestli bych to měla dávat do téhle poradny, ale už jsem tu... Můžu se zeptat jak fungují nástěnky? Neznám to. Děkuji.

  Ahoj,
  nástěnky fungují vlastně jako takové dlouhodobé diskuze. Každá nástěnka má určité téma, o kterém se v ní diskutuje, to téma bývá většinou zřejmé už ze samotného názvu.
  Když se ti téma nějaké nástěnky líbí, tak si na ni normálně klikneš, pak si třeba přečteš pár posledních příspěvků a můžeš na ně nějak zareagovat, napsat svůj názor na dané téma.
  Pokud chceš najít nástěnku na nějaké konkrétní téma, tak můžeš použít vyhledáváč na stromě. Funguje tak, že do něj zadáš nějaké klíčové slovo (jedno slovo, které je výstižné), pokud třeba hledáš nástěnku o psech, tak zadáš slovo pes. A pak se ti objeví všechny nástěnky, které mají toto v názvu slovo.
  Také je nahoře možnost založit vlastní nástěnku, ale pozor... Před tím, než nějakou nástěnku založíš, je potřeba se ujistit, zda už nějaká taková nástěnka není. K tomu slouží opět ten vyhledáváč na stromě, ale opět do něj zadávej pouze klíčové slovo, pokud tam dáš třeba několik slov nebo celou větu, tak to fungovat nebude.
  Krom opakovaných nástěnek také není dobré zakládat nástěnky, které nedávají smysl nebo jsou zbytečné, typický příklad zbytečné nástěnky je třeba z poslední doby nástěnka „Co jste dělali přesně předevčírem v 12:18?“ Takové nástěnky končí zamčené, což znamená, že do nich nejde přispívat.
  Mimo zamčení můžou být nástěnky také smazané, ale tato možnost se tolik nepoužívá. Mažou se jen třeba nástěnky, které jsou sprosté nebo nějakým jiným způsobem porušují pravidla Alíka.

  Nástěnka

  www.alik.cz/n/prispevek/84643729 Jak to, že u tohoto příspěvku je čas 44:44? Takovou magii chci umět!

  Všechny diskusní příspěvky poslané ve 4:44 to tak mají. ;-)

  Nástěnka

  Ahoj,
  Všimla sem si že na některých nástěnkách je jiné hodnocení např. v www.alik.cz/n/nastenka-ktera-je-zbytecna-co-myslite-vy. Jak ho vybíráte? A od kdy to tady je :-> ?
  Děkuji (ÍÍÍ)

  Je to součást nového nastavení nástěnek.
  Existuje v tuto chvíli deset možných sestav smajlíků. Respektive devět, jedna z možností je žádné hodnocení.

  Toto nastavení mimochodem existuje i pro článkové diskuse, ale tam s tím ještě nikde nikdo z redakce nehnul, pokud vím. :-)

  Nástěnka

  Ahoj,
  jenom tak by mně zajímalo jestli můžou správci a zvěrolékaři vidět smazané příspěvky v nástěnkách. Jde to? Jinak, Alík je nejlepší!! :D

  Ahoj,
  smazané příspěvky běžně nevidí, ale pokud vědí, po čem zhruba mají pátrat, tak si je zobrazit můžou.

  Když si zajdeš na svoji vizitku, v menu máš „Veškerá má aktivita“, tamtudy se můžeš dostat na výjezd všech svých příspěvků do nástěnek a článkových diskusí i rozprav – v tomto výjezdu jsou obsažené i smazané příspěvky. Ostatní uživatelé se na výjezd tvých příspěvků podívat nemůžou, vyjma správců Alíka (a samozřejmě zvěrolékařů).

  Správci nástěnek a správci Alíka si také můžou zobrazit všechny smazané příspěvky v konkrétní nástěnce.

  Příspěvek „–MM–: Hlasuju pro smazání! Jupí! 8-D“ jsem si teď přečetl. ;-)

  Nástěnka

  Ahoj,
  v nástěnce: „Jaké chipsy máte rádi?“ jsem dal hodnocení „mňam“ u prvního přísěpěvku v nástěnce a stalo se toto: 2i.cz/i/Ihoxp.

  Děkuji za odpověď
  lékařský

  Opraveno, díky moc za upozornění. ok
  Hodnocení „:-Q blé“ bylo také rozbité.

  Nástěnka

  Ahoj
  Nezamykají se náhodou stejné nástěnky?
  Hledala jsem nástěnky a našla jsem hned několik s názvem Harry Potter
  Tak proč je zamklá nástěnka Taylor Swift is best jenom proto že tam zakladatelka psala anglicky. A Potrové nejsou zamklé? Tak prosím o vysvětlení proč je několik Harry Potterů.

  Nástěnka Taylor Swift is best byla psaná anglicky, ale nebyla o angličtině. Založil ji mimochodem uživatel, který se připojuje k internetu v ČR, takže jeho vytrvalá hra na rodilého Angličana působí poněkud nepřesvědčivě. :-)

  Cizojazyčné nástěnky tu nechceme, protože jim část lidí nerozumí a nejde v nich rozumně vymáhat dodržování pravidel. Kdyby si třeba někdo stěžoval, že mu v nástěnce o kočkách svahilsky nadávají, tak by správce nevěděl, jestli je to pravda, pokud svahilsky neumí. Takže pokud tématem nástěnky není přímo cizí řeč, měla by být česky (nebo slovensky).

  Opakované nástěnky se skutečně od určité doby důsledněji zamykají (a mnohdy i později mažou). Starší nástěnky z méně důsledných dob mohly přežít, částečně i proto, že je škoda zarazit rozběhnuté debaty plné bezproblémových příspěvků jen proto, že zakladatel nástěnky nedával pozor.

  Nástěnka

  Nebyl tu smajlík srdíčka? ctrlv.cz/gFZe

  Nástěnka

  Prosím, bylo by možné zamknout nebo smazat všechny mé nástěnky? Nikdo na ně nechodí.

  Ahoj,
  jestli na ně nikdo nechodí, tak brzy v seznamu zmizí někde daleko dole a nikomu nebudou překážet. A kdyby na ně přece jen někdo chtěl napsat, není na tom nic špatného. Myslím, že mazat nebo zamykat je zbytečné.