Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Klubovna
Ahoj Alíku nebo pralinko,musím se tě na něco zeptat. Já na chvilku odejdu z klubovny,pak se vrátím a můj stůl zmizí. Jak to?:o Odpověz rychle. Předem dík za odpověď.
Vesmírná_Áďuška, 11. května 2013
Pralinka2 11. května 2013
Ahoj,
když u stolu v klubovně nikdo nesedí, tak se automaticky smaže.
Kdysi dávno zůstávaly založené stoly celý den až do půlnoci. Výsledek byl ten, že večer pak bylo v klubovně několik stovek prázdných stolů, u kterých nikdo nebyl, a byl problém mezi nimi najít ty dva nebo tři, u kterých někdo byl.
Pralinka2

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Klubovna

Ahoj,
když chci přisednout k dočasnému stolu tak se mi otevře prázná stránka s nápisem „Moment...“. Je to chyba Alíka nebo je problém u mě? Stálé stoly normálně fungují... Screenshot jsem uložil do obrázků pod názvem Alík - chyba.

GreefMan, 29. října
–MM– 30. října

Ahoj,
díky za zprávu, je to chyba Alíka. Klubovna je vytvořená trochu jiným způsobem než zbytek webu a já nevím, jak opravit její občasné pády, tak zkouším různé věci... jedna z nich je, že se napíše „Moment...“ a stránka se zkusí po chvilce sama obnovit. Nejspíš to ale nikdy nepomáhá, takže ten nápis se objeví znovu i po obnovení. :-)

Klubovna

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jesli vás můžou vyhodit z klubovny od stolu za neaktivitu, i když jste si šeptali s jiným uživatelem.
A taky bych se chtěl zeptat, jestli správci vidí šeptání s 2 uživatelem nebo ne..
Hynekd

hynekd, 8. října
ALX75 8. října

Ahoj,
šeptání s někým u stolu v Klubovně se do celkové aktivity u stolu započítává stejně, jako když píšeš veřejně. Takže je možné si pouze u stolu s někým šeptat, ale pokud od posledního příspěvku v šeptání neuplyne déle než 20 minut, tak Tě Alík automaticky od stolu v Klubovně neodhlásí.
Správci Klubovny, Správci Alíka a Zvěrolékaři si z bezpečnostních důvodů mohou buď částečně (pouze u stolu) nebo úplně (i z historie dění u stolu) prověřit šeptání dotyčného s jiným uživatelem, a to z důvodu bezpečnosti. Je ověřeno dle našich zkušeností, že nejvíce závadných věcí v Klubovně je posíláno právě prostřednictvím šeptání, a bezpečnost uživatelů na Alíku má vyšší prioritu, než Vaše soukromí, proto je také veškerá aktivita nejen v Klubovně zaznamenávána. Nicméně i výběru dotyčných Správců je věnována patřičná pozornost a korunku (a tedy i pravomoc kontrolovat šeptání uživatelů u stolu v Klubovně) získají pouze dlouholetí, spolehliví a prověření uživatelé.

Klubovna

Čauky, to jsem zas já..
Chci se zeptat.
Když je v Klubovně nějaký stůl uzamčený pro nekamarády nebo pro všechny, může si přisednout Správce klubovny nebo zamčení funguje pro všechny?

Díkes, číča800

číča800, 28. září
ALX75 28. září

Ahoj,
zámečky u stolů jsou pouze pro běžné uživatele. Uživatelé s vyšším oprávněním, to znamená Správci, si k nim přisednout mohou. Je to logické, jak jinak bychom kontrolovali, zda jsou u stolu dodržována pravidla Alíka? Pravidla platí u všech stolů bez rozdílu, ať jsou uzamčeny, nebo ne. Správce si může přisednout k jakémukoli stolu v Klubovně, ať už je uzamčený jakýmkoli zámečkem, nebo uzamčený není. Toto platí pro Správce Klubovny, Alíka a Zvěrolékaře. Redaktor Alíka a ani Správce nástěnek nemají v Klubovně žádná oprávnění, tudíž ti si k takto uzamčeným stolům přisednout nemohou.

Klubovna

Ahoj, chci se zeptat, proč vždycky, když někdo napíše moji přezdívku u stolu v klubovně nebo mi někdo pošle soukromý vzkaz u stolu, tak je moje přezdívka žlutě výrazná? Tohle mám už 5 let a více a myslela jsem, že za několik let to zmizí, ale nic.

michalka_s, 4. června
Pralinka2 4. června

Ahoj,
to je proto, aby si uživatel, zejména při větším počtu lidí v klubovně, všiml, že mu někdo píše nebo že ho někdo oslovuje.

Klubovna

Ahoj, Alíku
Chci se zeptat, jestli by nebylo možné ukládat nastvení chatu (kukačky) na Alíkovi místo sušenky v PC. Já totiž sušenky vždycky sním. (smáznu, anonymní prohlížeč kvůli místu na disku)

MorellTM, 31. března
–MM– 22. dubna

Ahoj,
až budeme vyrábět novou klubovnu, budeme na to myslet. Do té doby asi žádné řešení nemáme.

Drobný problém vidím v tom, že uživatel může chtít na různých zařízení různou hlasitost. Mám nepříjemné zkušenosti s hrami, které si myslí, že chci mít na počítači, který používám se sluchátky, stejnou hlasitost jako na jiném počítači, kde mám normální reproduktory. Ale na to by asi také šel udělat nějaký přepínač.

Sušenky od Alíka by neměly zabírat moc místa na disku, je to pár bajtů, disky jsou o mnoho řádů větší. Ale chápu, že asi chodíš i na jiné weby, které nejsou tak ohleduplné.

Klubovna

Co znamená to číslo u nápisu KLUBOVNA?

VeverkaČiperka123, 26. ledna
ALX75 26. ledna

Ahoj,
předpokládám, že to znamená, kolik uživatelů je v tu danou chvíli celkem v Klubovně u všech stolů (každá přezdívka se počítá vždy jen jednou).

Klubovna

Proč je teď v klubovně napsané místo Nastavení stolu Nastavení stolů?

VeverkaČiperka123, 24. ledna
–MM– 25. ledna

Protože to je společné nastavení pro celou klubovnu. Je to tam takhle napsané celou dobu, tento text jsme za poslední rok neměnili.

Klubovna

Dobrý den!
Chtěla jsem se prosím zeptat v Klubovně si založím stůl Londýn.5 minut po založení ho tam vidím, ale když odejdu z Klubovny a za chvíli se vrátím už tam není. Ani na vizitce ho nevidím. Mohu se prosím zeptat kam se mi uloží.
Moc děkuji
Gerdička123

Gerdička123, 29. listopadu 2017
Pralinka2 29. listopadu 2017

Ahoj,
stoly v klubově, které založí uživatelé, jsou tzv. nestálé stoly, které zaniknou, když u nich nikdo nesedí.

Klubovna

Ahoj,
U stolů v Klubovně se zobrazuje můj věk, přestože jsem v Nastavení nezaškrtl políčko Zveřejnit věk.Předejít tomu jde jenom úplným vynecháním data narození. Šlo by to prosím nějak spravit?
A když už jsme u data narození, bude tu znova kolonka s uživateli, co mají v blízké době narozeniny?

Děkuji mnohokrát.

Garfíldek12, 26. listopadu 2017
ALX75 26. listopadu 2017

Ahoj,
pokud v Nastavení zaškrtneš možnosti uveřejnění dne, měsíce a roku narození, tak se zobrazuje všude. Pokud tyto možnosti nezaškrtneš, ale datum narození tam nastaveno stále máš, tak se Ti bude zobrazovat pouze u stolu v Klubovně. Pokud nechceš, aby se Ti zobrazoval věk nikde, tak je potřeba v Nastavení zadat výchozí nastavení na “den, měsíc, rok“ a samozřejmě ponechat bez zaškrtnutí políčka uveřejnění. Nezapomeň vždy dát Uložit.
Zobrazování narozenin kamarádů je v plánu, zkus ještě nějakou dobu vydržet.:-)

Klubovna

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli bude existovat v klubovně funkce „pozvání kamarádů ke stolu“. Byl by tam čudlík, objevilo by se tam „kamarádi v klubovně“ a pozvánka by přišla do pošty.
Díky za odpověď.

Lacko5, 6. listopadu 2017
–MM– 9. listopadu 2017

To je velmi pěkný nápad, díky za tip R^

Možná to pozvání neudělám přímou formou pošty, ale rozhodně nějak jo. Znamenám si do plánů na novou klubovnu.

Klubovna

Ahoj, když u stolu sedí Správce, vidí to, co řeknu jenom někomu?

kuba57, 2. července 2017
ALX75 2. července 2017

Ahoj,
Správci Alíka (zelená korunka) nemusí být přítomni fyzicky u stolu, aby si mohli ověřit Tvoji veškerou aktivitu v Klubovně. Správci Klubovny (červená korunka) si mohou zjistit veškerou Tvou aktivitu přímo u stolu v Klubovně, ale jen do jisté míry. Správce stolu (žlutá, zlatá korunka) si pak může ověřit Tvou aktivitu u stolu v Klubovně, kterou píšeš všem. Pro Zvěrolékaře (modrá korunka) platí totéž, co pro Správce Alíka.

Klubovna

Ahoj. Hraju Alíka na tabletu a v klubovně mi nejde si sednout ke stolu. Jenom na tabletu, na počítači mi to jde.

elinkahorse, 24. června 2017
–MM– 27. června 2017

To je zvláštní. Nezkoušíš si sednout k zamčenému stolu? Píše ti to nějakou hlášku? Co máš za tablet? Odpověz prosím případně do pošty.

Má někdo podobný problém? Pokud ano, napište mi také přes poštu. Plánujeme lepší přizpůsobení webu pro opatlané displeje (tedy tablety a mobily), ale i nepřizpůsobená verze by měla alespoň nějak fungovat už teď.

Klubovna

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda se neuvažuje nad úpravou upozornění při vstupu do Klubovny. Při přihlášení se vždy zobrazí tabulka s upozorněním, že děti do 15 let mají vstup povolený jen se souhlasem rodičů. :) Je samozřejmě dobře, že tam pro ty děti je, jen by mě zajímalo, jestli se neuvažuje nad tím, že těm, kteří by v nastavení uvedli datum narození a bylo jim 15 a více let, by se toto upozornění (které je pro ně jako starší 15 let zbytečné) přestalo zobrazovat. :)
Je to jen návrh. Jinak chválím změny na Alíkovi, příjemně překvapily! :)

Alleinka, 31. května 2017
–MM– 14. června 2017

Po zralé úvaze jsme upozornění úplně zrušili, protože nebylo příliš konzistentní s tím, jak funguje zbytek Alíka. Okamžitá viditelnost potenciálně nevhodné zprávy hrozí i na nástěnkách a soukromá potenciálně nevhodná konverzace hrozí i v poště – ani na jednom místě upozornění nebylo. Bezpečnost dětí je pro nás stále na prvním místě, ale nemyslíme si, že ji podobné vynucované souhlasy zlepšují.

Děkujeme za pochvalu nového Alíka, jsme rádi, že se ti tu líbí. :-)

Klubovna

Když jdu do klubovny, tak tam je u stolu JEN PRO HOLKY zámek a nejde mi tam vstoupit. Proč?

anetaxoxo, 6. června 2017
–MM– 6. června 2017

Nejspíš to pro tebe bude šok, ale nejsi holka 8-o:->
Alespoň z pohledu Alíka ne – v nastavení osobních údajů nemáš vybráno, zda jsi kluk, nebo holka. Pokud si tam nastavíš, že jsi holka, budeš moct vstoupit.

Kdyby ti to nešlo, napiš mi dopis.

Klubovna

Ahoj poradno, uzamkl jsem vlastní stůl a vyhodilo mě a nedokážu se tam dostat Co mám dělat?
Díky.moc.

Lacko5, 4. května 2017
ALX75 4. května 2017

Ahoj,
ano, o tomto problému se ví, a je v řešení. Zatím zkus situaci vyřešit tak, že stůl nebudeš zamykat ať už jakýmkoli zámkem. Problém se vyskytuje u všech uživatelů. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Klubovna
Ahoj Alíku, když chci jít do klubovny k blogerskému stolu něco napsat, napíše mi to, že jsem byla odhlášena, ale přitom jsem přihlášená.
Čím to je?
Předem děkuju
dennisvet, 28. ledna 2017
Alík30. ledna 2017
Ahoj, jak už jsme zmiňovali, Alík má  momentálně spoustu much, které se právě snažíme pochytat. Postup několikrát opakuj, napodruhé by již mělo být vše v pořádku. O chybě víme a na její nápravě pracujeme, nejpozději na jaře by mělo být vše v pořádku.
Klubovna
Ahoj,chci se zeptat jestli stoly v klubovně, které založil Alík byli hned stálé?
Díky za odpověd.
Lacko5, 22. ledna 2017
Pralinka2 29. ledna 2017
Ahoj,
některé z nich ano.
Pralinka2
Klubovna
Ahoj Alíku.
Ještě jednou stoly v klubovně. Občas se to stává, že najednou stůl vnitřně zamrzne, buď zprávy, co napíšu a pošlu, se nezobrazují a po chvíli se zobrazí, nebo se nezobrazí vůbec. A ještě lepší: občas se po tomhle zamrznutí na chvíli zobrazí a pak se smažou. Docela to kazí rozhovory.
Koukni na to, díky. - otázka upravena poradcem
MorellTM, 23. listopadu 2016
Alík 7. prosince 2016
O technických problémech víme, děkujeme za zprávu. Omlouváme se za komplikace a nepříjemnosti. Náprava je sice možná, ale pravděpodobně bude ještě chvíli trvat než vše opět pojede ke 100% spokojenosti. Alík
Klubovna
Ahoj Alíku.
Už to pozoruji delší dobu. Mám problém se stoly v klubovně. Problém je, že stoly se samy neautorefrešují, jak by měly. musím klikat refreš v prohlížeči, ať nastavím stůl jakkoliv.
Předpokládám tedy, že je to v kódu a příkazech, které server již víc nepodporuje, prozože se mi to děje ve všech prohlížečích.
MorellTM, 18. června 2016
Mari1 5. srpna 2016
Alík o problému ví a snaží se jej vyřešit. Nějaké opravy provedl, pokud se ti však problém s klubovnou opět objeví, tak kontaktuj správce Alíka či klubovny, který bude právě on-line. Případně napiš přímo Alíkovi.
Klubovna
Dobrý den,
Je to už opravdu dlouhá doba od poslední návštěvy mého účtu, nicméně jsem tu z jednoho prostého důvodu. Kdysi jsem si s někým přes Alíka psala a nyní si nemohu vůbec vzpomenout na jeho jméno a nějaký kontakt. Chtěla bych se zeptat, zda-li je možnost mi třeba na email poslat můj starý seznam přátel? Potřebuji jen to jedno jméno, které si prostě ne a ne vybavit.

Děkuji za odpověď,
Katie

Katie321, 14. července 2016
Alík25. července 2016

Dobrý den,

napiš Alíkovi do schránky a pošli klíčová slova, která mohla proběhnout v rámci vaší komunikace. Pokud to půjde, budeme se ti snažit pomoct.

Klubovna
ahoj můžete se podívat na přezdívku Princezna Karolínka 2 jestli nemá zablokovanou klubovnu je to má kamarádka děkuji
PTÁČEKZPĚVÁČEK, 16. června 2016
Alík22. června 2016
Ahoj, ano, tato přezdívka má trvale zakázaný chat. Porušuje základní pravidlo bezpečnosti na Alíkovi a to je převádění komunikace na nechráněné weby, v tomto případě Skype. Tím ohrožuje bezpečí dětí na Alík.cz Uživatelka byla několikrát upozorněna a na upozornění nedbala.
Klubovna
V klubovně se mi zobrazují jen stálé stoly. Kde najdu ty nestálé?
MikiRoth, 9. dubna 2016
Mari1 2. června 2016
Pokud někdo nestálé stoly založí, pak je uvidíš. Nestálý stůl zaniká, když u něj nikdo není.
Klubovna
Byla jsem v klubovně a na nějaký odkaz a tamjsem dsla nahrát fotku a všechno co jsem měla otevřené se mi smazalo.I alík.A já nevím proč. - otázka upravena poradcem
KoťátkoMicinka, 13. dubna 2016
Alík27. dubna 2016
Chyba nebyla na webu Alík.cz, problém  byl cizí odkaz, který jsi spustila. Opatrně s neznámými odkazy, mohou vést kamkoliv.
Klubovna
Ahoj Alíku mám takový problém že v klubovně když píšu zprávu tak se tam neukáže ale ostatním jo a to samí mám i u pošty nevím co stím tak prosím poraďte budu ráda předem děkuji a hezký zbytek dne a mimochodem šťastného apríla:-)
Matoška, 1. dubna 2016
Alík27. dubna 2016
Ahoj, nejprve vyzkoušej jiný prohlížeč, doporučujeme obvykle Mozilla Firefox. Pokud se bude chyba opakovat, prosím, napiš Alíkovi do schránky.
Klubovna
když nikdo vklubovně založí stůl pak odejde a nepředá správce stolu kdo je pak zprávcem
PTÁČEKZPĚVÁČEK, 6. dubna 2016
Pralinka2 14. dubna 2016
Ahoj,
když správce nikomu nepředá, tak zůstane správcem, to znamená, že když odejde, tak stůl je bez správce, ale když se zakladatel vrátí, je opět správcem a může pokračovat ve správcování.

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).