Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Klubovna
Ahoj Alíku nebo pralinko,musím se tě na něco zeptat. Já na chvilku odejdu z klubovny,pak se vrátím a můj stůl zmizí. Jak to?:o Odpověz rychle. Předem dík za odpověď.
Vesmírná_Áďuška, 11. května 2013
Pralinka2 11. května 2013
Ahoj,
když u stolu v klubovně nikdo nesedí, tak se automaticky smaže.
Kdysi dávno zůstávaly založené stoly celý den až do půlnoci. Výsledek byl ten, že večer pak bylo v klubovně několik stovek prázdných stolů, u kterých nikdo nebyl, a byl problém mezi nimi najít ty dva nebo tři, u kterých někdo byl.
Pralinka2

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Klubovna

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli bude existovat v klubovně funkce „pozvání kamarádů ke stolu“. Byl by tam čudlík, objevilo by se tam „kamarádi v klubovně“ a pozvánka by přišla do pošty.
Díky za odpověď.

Lacko5, 6. listopadu
–MM– 9. listopadu

To je velmi pěkný nápad, díky za tip R^

Možná to pozvání neudělám přímou formou pošty, ale rozhodně nějak jo. Znamenám si do plánů na novou klubovnu.

Klubovna

Ahoj, když u stolu sedí Správce, vidí to, co řeknu jenom někomu?

kuba57, 2. července
ALX75 2. července

Ahoj,
Správci Alíka (zelená korunka) nemusí být přítomni fyzicky u stolu, aby si mohli ověřit Tvoji veškerou aktivitu v Klubovně. Správci Klubovny (červená korunka) si mohou zjistit veškerou Tvou aktivitu přímo u stolu v Klubovně, ale jen do jisté míry. Správce stolu (žlutá, zlatá korunka) si pak může ověřit Tvou aktivitu u stolu v Klubovně, kterou píšeš všem. Pro Zvěrolékaře (modrá korunka) platí totéž, co pro Správce Alíka.

Klubovna

Ahoj. Hraju Alíka na tabletu a v klubovně mi nejde si sednout ke stolu. Jenom na tabletu, na počítači mi to jde.

elinkahorse, 24. června
–MM– 27. června

To je zvláštní. Nezkoušíš si sednout k zamčenému stolu? Píše ti to nějakou hlášku? Co máš za tablet? Odpověz prosím případně do pošty.

Má někdo podobný problém? Pokud ano, napište mi také přes poštu. Plánujeme lepší přizpůsobení webu pro opatlané displeje (tedy tablety a mobily), ale i nepřizpůsobená verze by měla alespoň nějak fungovat už teď.

Klubovna

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda se neuvažuje nad úpravou upozornění při vstupu do Klubovny. Při přihlášení se vždy zobrazí tabulka s upozorněním, že děti do 15 let mají vstup povolený jen se souhlasem rodičů. :) Je samozřejmě dobře, že tam pro ty děti je, jen by mě zajímalo, jestli se neuvažuje nad tím, že těm, kteří by v nastavení uvedli datum narození a bylo jim 15 a více let, by se toto upozornění (které je pro ně jako starší 15 let zbytečné) přestalo zobrazovat. :)
Je to jen návrh. Jinak chválím změny na Alíkovi, příjemně překvapily! :)

Alleinka, 31. května
–MM– 14. června

Po zralé úvaze jsme upozornění úplně zrušili, protože nebylo příliš konzistentní s tím, jak funguje zbytek Alíka. Okamžitá viditelnost potenciálně nevhodné zprávy hrozí i na nástěnkách a soukromá potenciálně nevhodná konverzace hrozí i v poště – ani na jednom místě upozornění nebylo. Bezpečnost dětí je pro nás stále na prvním místě, ale nemyslíme si, že ji podobné vynucované souhlasy zlepšují.

Děkujeme za pochvalu nového Alíka, jsme rádi, že se ti tu líbí. :-)

Klubovna

Když jdu do klubovny, tak tam je u stolu JEN PRO HOLKY zámek a nejde mi tam vstoupit. Proč?

anetaxoxo, 6. června
–MM– 6. června

Nejspíš to pro tebe bude šok, ale nejsi holka 8-o:->
Alespoň z pohledu Alíka ne – v nastavení osobních údajů nemáš vybráno, zda jsi kluk, nebo holka. Pokud si tam nastavíš, že jsi holka, budeš moct vstoupit.

Kdyby ti to nešlo, napiš mi dopis.

Klubovna

Ahoj poradno, uzamkl jsem vlastní stůl a vyhodilo mě a nedokážu se tam dostat Co mám dělat?
Díky.moc.

Lacko5, 4. května
ALX75 4. května

Ahoj,
ano, o tomto problému se ví, a je v řešení. Zatím zkus situaci vyřešit tak, že stůl nebudeš zamykat ať už jakýmkoli zámkem. Problém se vyskytuje u všech uživatelů. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Klubovna
Ahoj Alíku, když chci jít do klubovny k blogerskému stolu něco napsat, napíše mi to, že jsem byla odhlášena, ale přitom jsem přihlášená.
Čím to je?
Předem děkuju
dennisvet, 28. ledna
Alík30. ledna
Ahoj, jak už jsme zmiňovali, Alík má  momentálně spoustu much, které se právě snažíme pochytat. Postup několikrát opakuj, napodruhé by již mělo být vše v pořádku. O chybě víme a na její nápravě pracujeme, nejpozději na jaře by mělo být vše v pořádku.
Klubovna
Ahoj,chci se zeptat jestli stoly v klubovně, které založil Alík byli hned stálé?
Díky za odpověd.
Lacko5, 22. ledna
Pralinka2 29. ledna
Ahoj,
některé z nich ano.
Pralinka2
Klubovna
Ahoj Alíku.
Ještě jednou stoly v klubovně. Občas se to stává, že najednou stůl vnitřně zamrzne, buď zprávy, co napíšu a pošlu, se nezobrazují a po chvíli se zobrazí, nebo se nezobrazí vůbec. A ještě lepší: občas se po tomhle zamrznutí na chvíli zobrazí a pak se smažou. Docela to kazí rozhovory.
Koukni na to, díky. - otázka upravena poradcem
MorellTM, 23. listopadu 2016
Alík 7. prosince 2016
O technických problémech víme, děkujeme za zprávu. Omlouváme se za komplikace a nepříjemnosti. Náprava je sice možná, ale pravděpodobně bude ještě chvíli trvat než vše opět pojede ke 100% spokojenosti. Alík
Klubovna
Ahoj Alíku.
Už to pozoruji delší dobu. Mám problém se stoly v klubovně. Problém je, že stoly se samy neautorefrešují, jak by měly. musím klikat refreš v prohlížeči, ať nastavím stůl jakkoliv.
Předpokládám tedy, že je to v kódu a příkazech, které server již víc nepodporuje, prozože se mi to děje ve všech prohlížečích.
MorellTM, 18. června 2016
Mari1 5. srpna 2016
Alík o problému ví a snaží se jej vyřešit. Nějaké opravy provedl, pokud se ti však problém s klubovnou opět objeví, tak kontaktuj správce Alíka či klubovny, který bude právě on-line. Případně napiš přímo Alíkovi.
Klubovna
Dobrý den,
Je to už opravdu dlouhá doba od poslední návštěvy mého účtu, nicméně jsem tu z jednoho prostého důvodu. Kdysi jsem si s někým přes Alíka psala a nyní si nemohu vůbec vzpomenout na jeho jméno a nějaký kontakt. Chtěla bych se zeptat, zda-li je možnost mi třeba na email poslat můj starý seznam přátel? Potřebuji jen to jedno jméno, které si prostě ne a ne vybavit.

Děkuji za odpověď,
Katie

Katie321, 14. července 2016
Alík25. července 2016

Dobrý den,

napiš Alíkovi do schránky a pošli klíčová slova, která mohla proběhnout v rámci vaší komunikace. Pokud to půjde, budeme se ti snažit pomoct.

Klubovna
ahoj můžete se podívat na přezdívku Princezna Karolínka 2 jestli nemá zablokovanou klubovnu je to má kamarádka děkuji
PTÁČEKZPĚVÁČEK, 16. června 2016
Alík22. června 2016
Ahoj, ano, tato přezdívka má trvale zakázaný chat. Porušuje základní pravidlo bezpečnosti na Alíkovi a to je převádění komunikace na nechráněné weby, v tomto případě Skype. Tím ohrožuje bezpečí dětí na Alík.cz Uživatelka byla několikrát upozorněna a na upozornění nedbala.
Klubovna
V klubovně se mi zobrazují jen stálé stoly. Kde najdu ty nestálé?
MikiRoth, 9. dubna 2016
Mari1 2. června 2016
Pokud někdo nestálé stoly založí, pak je uvidíš. Nestálý stůl zaniká, když u něj nikdo není.
Klubovna
Byla jsem v klubovně a na nějaký odkaz a tamjsem dsla nahrát fotku a všechno co jsem měla otevřené se mi smazalo.I alík.A já nevím proč. - otázka upravena poradcem
KoťátkoMicinka, 13. dubna 2016
Alík27. dubna 2016
Chyba nebyla na webu Alík.cz, problém  byl cizí odkaz, který jsi spustila. Opatrně s neznámými odkazy, mohou vést kamkoliv.
Klubovna
Ahoj Alíku mám takový problém že v klubovně když píšu zprávu tak se tam neukáže ale ostatním jo a to samí mám i u pošty nevím co stím tak prosím poraďte budu ráda předem děkuji a hezký zbytek dne a mimochodem šťastného apríla:-)
Matoška, 1. dubna 2016
Alík27. dubna 2016
Ahoj, nejprve vyzkoušej jiný prohlížeč, doporučujeme obvykle Mozilla Firefox. Pokud se bude chyba opakovat, prosím, napiš Alíkovi do schránky.
Klubovna
když nikdo vklubovně založí stůl pak odejde a nepředá správce stolu kdo je pak zprávcem
PTÁČEKZPĚVÁČEK, 6. dubna 2016
Pralinka2 14. dubna 2016
Ahoj,
když správce nikomu nepředá, tak zůstane správcem, to znamená, že když odejde, tak stůl je bez správce, ale když se zakladatel vrátí, je opět správcem a může pokračovat ve správcování.
Klubovna
Ahoj Alíku, mám problém s klubovnou. Když kliknu na jakýkoliv stůl, tak se nic nestane. Opět jsem v klubovně. Ať je to stálý stůl nebo můj vlastní. Je to čím dál horší. Dřív to nešlo jen na nové a nestálé, ale teď i na stálé. Co mám dělat?
Adík152, 29. ledna 2016
Mari1 31. ledna 2016
Zkus použít jiný internetový prohlížeč. Zkoušela jsem přisednout ke stolu a šlo mi to.
Klubovna
ahoj Alíku. proč když si založím stůl tak proč mě po pár minutách zmizí??????????????
elba, 6. ledna 2016
Mari1 10. ledna 2016
Nestáké stoly zanikají, pokud u nich nikdo nesedí.
Klubovna
Ahoj,
založila jsem stůl mini poradna a on je smazaný. Jak to?
Nsoci, 14. srpna 2015
Mari1 18. srpna 2015
Pokud u nestálého stolu nikdo není, tak zanikne.
Klubovna
Ahoj Alíku !
Já jsem omylom klikla k komentáři v Alíkovinách nevhodny příspevěk a nechtela jsem to . Příspevěk byl
vhodný a teď jse obávam , že užívatelce , které byl příspevěk se odečtu bodíky . Múžeš mi s tým nějako prosím poradit ?
S pozdravem vikanocka11
vikanocka11, 18. července 2015
Alík 3. srpna 2015
Nemusíš mít strach, hlášení ověříme a teprve poté rozhodujeme o případné penalizaci. Alík
Klubovna
Když jsem dlouho nekde pryc tak se mi vždy smaže. Dá se toto vymazání nějak odložit?
Lara-Plicková, 17. července 2015
Alík 3. srpna 2015
Bohužel, nedá. Alík
Klubovna
jak si mohu psat s kamarady? odtud?
MaŠMV, 19. dubna 2015
Alík 20. dubna 2015
Ahoj, s kamarády na Alíkovi můžeš komunikovat buď poštou ze své schránky na Alíkovi nebo v Klubovně, tu najdeš v sekci Kamarádi -> Klubovna. Alík
Klubovna
Milý Alíku:)
jak mám v klubovně zamknout dstůl pro všechny když chceme mit s kamoskou soukromi?
Děkuji ELSANI
ELSANI, 24. března 2015
Mari1 1. dubna 2015
Nejprve přisedněte obě ke stolu, pak stůl zamkni pro všechny a pokud mezitím někdo přisedne, koho u stolu nechceš, tak jej nejprve slušně požádej aby odešel. Neodejde-li, vyhoď dotyčného od svého stolu.
Klubovna
Ahoj, je v pořádku, když se u stolu bavé uživatelé Ostravák a Sodovkář o znásilnění, u stolu je jak správce stolu, tak správce alíka a nic s tím neudělají? díky za prověření
(správce alíka mateas)
Dana, 10. února 2015
Mari1 11. února 2015
Pokud byl u stolu správce Alíka, tak právě řešil problém, který se u stolu děl. Zkus zmíněnému správci Alíka napsat dotaz. Jistě ti má slova potvrdí.
Klubovna
jak si tady mám najít kamarádku vím jen jak se tady na alíku jmenuje ale nevím kde ji tady mám najít? předem moc děkuju alíku :D
marki02, 28. srpna 2014
Alík 31. srpna 2014
Ahoj, jdi do Klubovny, přisedni k některému ze stolů a sleduj kdo a jak o čem píše. Pokud tě někdo zaujme, napiš mu/ jí. To je nejsnadnější způsob, jak si najít kamaráda na Alíkovi. Alík

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček (bodíků).

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).