Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Pravidla

  Ahoj Alíku !
  Už sem se tento dotaz ptala , jenom se ještě nezverejnil tak sa ptu opakovane . Neporušuju pravidlá tým , že sem slovenka a nejsem češka ?
  Děkuji za odpověď !

  vikanocka11, 7. června 2015

  Jistěže ne. V pravidlech Alíka nikde není uvedeno, že by uživatel musel nebo nesměl mít nějakou národnost. Někdy se nerado vidí, když nějaký český uživatel úmyslně píše cizí řečí, aby mu správci nerozuměli a nemohli ho kontrolovat, ale sama národnost žádný problém není, a slovenská už vůbec ne.

  Pralinka2

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Pravidla

  Ahoj, je tak přísně bráno třeba i když si dva nejlepší kámoši vymění telefonní čísla? A můžu si s někým vyměnit kontakt na srazu?

  Ahoj,
  to pravidlo není proto, aby se děti nesměly seznamovat, ale je to bezpečnostní doporučení, vycházející ze skutečnosti, že na internetu mnohdy nevíme, kdo je na druhé straně.
  Zakázané je zejména vyzvídání osobních údajů od ostatních uživatelů, zejména takových, které se dají zneužít. Typickým případem jsou osoby, které v klubovně vylákají osobní a kontaktní údaje třeba od deseti dětí v průběhu čtvrt hodiny. To skutečně není bezpečné.
  I v případě, že s někým na Alíku se bavíš už nějakou dobu, nemusí být úplně jisté, že je tím, za koho se vydává. Možná je bezpečnější, pokud už se chcete kontaktovat i mimo Alíka, si vyměnit nějaké e-mailové adresy neobsahující jméno, příjmení a školu. Telefonní čísla, jména a příjmení a další osobnější údaje by asi bylo možní si vyměňovat, když už skutečně víš, kdo je na druhé straně - přičemž jeho vlastní prohlášení „Ano, já skutečně jsem desetileté dítě“ nemusí být dostatečným důkazem.

  Na srazu, který probíhá pod dohledem některého správce Alíka a jsou tam dodržena bezpečnostní opatření, vidíš přímo osobně, s kým mluvíš, a případně vidíš i jeho rodiče, takže tam by případná výměna kontaktů neměl být problém.

  Pravidla

  Ahoj, o čem se může mluvit v klubovně, je něco zakázané? Vím, že sprostá slova, ale o čem se ještě nesmí mluvit? Ahoj.

  Myslím, že docela podrobný výčet všeho nedovoleného je v pravidlech: www.alik.cz/o/pravidla

  Všechna omezení jsou navržená tak, aby chránila mladší uživatele Alíka. Žádné diskusní téma zde není zakázané z nějakých (třeba) ideologických pohnutek.

  Ale když někdo do Alíka zkusí vložit █████, zobrazí se jen černé čtverečky. :-D

  Pravidla

  Čauky mňauky!
  Co by se stalo, kdyby si 2 uživatele na vlastní nebezpečí domluvili soukromou schůzku? Nechci se s nikým scházet, jenom mě to zajímá. Je to proti pravidlům nebo ne?

  Samozřejmě, že je to proti pravidlům. Dokonce je to ta hlavní věc, kvůli které zákaz převádění komunikace mimo Alíka existuje. Co když ta druhá osoba má vedlejší úmysly? Nikdy nemáš jistotu, že je člověk tím, za koho se na internetu vydává.

  Žádné „na vlastní nebezpečí“... v tom se právě Alík.cz liší od ostatních sociálních sítí, že se snaží chránit děti před nebezpečím.

  Pravidla

  Větší důraz v pravidlech

  Ahoj Alíku a správci,
  chtěla bych se zeptat, co je to za obrázek, když kliknu naposledy v pravidlech na slovo větším důrazem, podle mě je to bomba.

  Je to bomba. ]:-)

  Pravidla

  Alíku, můžou být na tomto webu dospělí?
  Děkuji JEMUF

  Ahoj,
  odpověď na svůj dotaz najdeš v „Často kladených dotazech“, konkrétně v dotazu s adresou www.alik.cz/p/70202
  Kromě toho se chystá změna, že k účtům dětí do 15 let budou moci nějakým způsobem mít vliv i jejich rodiče, což není výmysl Alíka, ale vyplývá to ze změny zákonů.

  Pravidla

  ahoj,
  Uzivatelka Yohana má na vizitce obrázek vína,
  Není to nevhodné pro děti?

  Ahoj,
  my nevíme, co je v té skleničce na obrázku. Teoreticky to může být i kofola.
  Na Alíku je zakázaná propagace drog, včetně alkoholu a cigaret. Tedy když někdo bude nabádat ostatní k pití alkoholu nebo nabízet nějaký alkoholický nápoj, není to v pořádku a bude zakročeno. Ale zakazovat jakoukoli zmínku o jakémkoli alkoholu, to je taky trochu krajní výklad. Ale ta hranice mezi propagací alkoholu a zcela nevinnou zmínkou o alkoholu není úplně ostrá a někdy může záležet i na celkovém kontextu, jak bude konkrétní výrok vyhodnocen.

  Kromě toho dotyčná uživatelka, jejíž vizitku jsi našla, je již 5 let zablokovaná za něco úplně jiného než za alkohol.

  Pravidla

  Alíku Když poruším pravidlo mám se přiznat správcovi?
  já se totiž přiznal správcovi - otázka upravena poradcem

  Ahoj Matěji,

  ano, tak to je v pořádku, obrať se na správce.

  Měj se pěkně, Alík

  Pravidla

  Proč na Alíkovi nemůžu sdílet písničky?

  Pokud jsou písničky tvoje vlastní, sama sis vymyslela text, složila hudbu, nahrála hudební podklad a nazpívala, pak ji samozřejmě na Alíkovi zveřejnit můžeš, dokonce ti s tím rádi pomůžeme. Zveřejnit můžeš i to, co autor nabízí zdarma ke stažení. Pokud jsou ale písničky stažené nelegálně, pokud jsou "ukradené", není možné je na Alíkovi sdílet.
  Krást se nemá.

  Díky za pochopení.

  Alík

  Pravidla

  mroc nemame rikat sprosta slova ???

  Spíš mě zajímá, proč bys je říkat chtěl/a. Nenapadá mě jediný rozumný důvod. Vulgárně mluví zejména lidé bez sebevědomí, kteří se tím snaží (marně) dokazovat svou dospělost. Je to hloupé a nevhodné. Mluvme spolu slušně, respektujme se. Dík za pochopení, Alík

  Pravidla

  Může se přes Alíka prodávat,nebo kupovat?

  JanaCísařová, 3. září 2011

  Ahoj,
  Alík není server určený k obchodování a není na to zařízen. Existuje zde sekce "Burza", kde lze nabídnout nějaké drobnosti, které sháníš nebo které chceš nabídnout. Ale na vážnější obchody, týkající se věcí větší hodnoty nebo obchodování ve větším množství, Alík určen rozhodně není. Nemůže nijak zabránit případným nedorozuměním nebo podvodům ani takové situace řešit.
  Pokud si tedy chceš s důvěryhodným kamarádem vyměnit nějakou drobnost, můžeš to na vlastní nebezpečí zkusit, ale chceš-li kupovat či prodávat něco většího, obrať se na příslušné specializované servery.
  Pralinka2

  Pravidla

  Prečo je tu zakázané niečo o chodení s chlapcom rozprávať sa ( sex )????

  Něco k této otázce si lze přečíst v často kladených dotazech, konkrétně zde.
  Pralinka2

  Pravidla

  ahoj alíku:( potřebuju vědět co všechno si nemužu dovolit v klubovně ..:( jsem z prahy a z Alíku děsně teču.. poradila mi ho kamarádka ze svym přítele Tereza Lebdušková (15) a david Matouš (15) předem děkuji za odpověď a zkus mi neodepsat:))

  Daniela břízová (15), 9. července 2011

  Co se zde smí či nesmí najdeš v Pravidlech chování.
  Alík

  Pravidla

  jak se dostanu na pravidla?

  Mazlicek007, 20. května 2011

  Pravidla najdeš ZDE.
  Alík

  Pravidla

  proc sjsou na alikova pravidla?

  pulis21, 20. dubna 2011

  Aby se dodržovala. Alík