Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Kačky

  Dobrý den, přibylo my asi 29 bodíků a nevím proč.

  Anicka177, 24. září 2015

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Každý den můžeš za prohlíženíí stránek na Alíkovi získat až 180 bodíků. Dalším důvodem mohou být bodíky připsané za zveřejněný článek, tam je ale minimální přidané množství bodíků 500. Alík

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Kačky

  Dobrý den,
  jak jsem se v 1 dotazu ptala, zda by se mohly převádět kačky. Vy jste mi odpověděli, že ne a že by vznikalo hodně podvodů. Pak jste zmínili sbírání kaček do nástěnky.
  Realizuje se toto už?

  Ahoj,
  zatím ne. Jak jsem již v dubnu psal, je to něco, o čem několik let přemýšlíme. Ale není to ještě zapsané ani v plánech do budoucna. Budeme o tom dál přemýšlet někdy později, až nebudeme mít nic zajímavějšího na práci.

  Nezní to jako něco, co by bylo skutečně potřeba, naopak to má také spoustu rizik, které by bylo nutné předem promyslet (a prodiskutovat se správci). Proto tomu nepřikládáme nijak velkou prioritu.

  Kačky

  Celkový počet získaných kaček a aktuální zůstatek

  Našel jsem takovou menší chybu...
  V kontě. Koupil jsem si (před dlouhou dobou) ten generátor vajíček za -1400.
  Problém je v tom, že od té doby jsem dostával pravidelné odměny za navštěvování a ještě jsem vyhrál 1 500, stále ale počítám, že částka, kterou mám, a částka která je uvedená jako maximum kaček, co jsem měl, je stejně rozdíl 1 400, a to jsem si od té doby nic nekupoval...:-|

  Ahoj,
  to maximum není maximum kaček, co jsi měl, ale celkový počet kaček, které jsi nasbíral. Jestliže jsi z nasbíraných kaček něco utratil, tak už vždycky bude celkový počet nasbíraných kaček vyšší než počet zbývajících kaček. Aktuální počet kaček je vždycky rozdíl mezi celkovým počtem kaček, které jsi nasbíral, a celkovým počtem kaček, které jsi utratil.

  Kačky

  Dobrý den, poradno.
  Mám tady druhý účet a tento bych s ním asi chtěla spojit. Vím, že při spojení zůstanou jen kačky z bohatšího účtu, jenže mám na tom druhém účtu sbírání kaček vypnuté.
  Tak se chci raději zeptat, jestli po spojení budu mít kačky z tohoto účtu, nebo jestli budu mít kačky vypnuté.
  Děkuji předem za odpověď. >X<-

  Ahoj,
  zůstanou ti kačky z účtu, který je má zapnuté. Účet s vypnutými kačkami má vlastně jakoby nulu, takže máš-li na dalším účtu kačky zapnuté, tak daný účet určitě musí být „bohatší“, a tedy se převedou kačky z něj.

  Kačky

  Ahoj všichni, mám dotaz.
  V létě budu u babičky a ona nemá WIFI a já nemám data. Nechci, aby se mi kačky strhly z mého konta, protože se nebudu moct kouknout na tento web. Proto se obracím na vás, co mám dělat, aby mi neubývaly kačky??? Děkuji

  Ahoj,
  žádné kačky ti ubývat nebudou. Pouze po návratu budeš dostávat nižší denní odměnu, která se ale během pár dní vrátí na stovku, pokud se zase budeš přihlašovat denně. Více viz Pravidla sbírání kaček.

  Kačky

  Dobrý den. Chci se zeptat. Když na Alíkovi jeden den nebudu, odečtou se mi nějaké kačky? Díky moc!

  Ahoj,
  neodečtou, akorát po návratu dostaneš nižší denní odměnu. Konkrétně když vynecháš 1 den, tak to bude 95 kaček místo 100. Více viz Pravidla sbírání kaček.

  Kačky

  Bylo by možné (někdy v budoucnu-ne okamžitě) zaplatit ze svých kaček koupit/zaplatit slevu na nějaký dárek z katalogu?

  Já tady na alíkovi doučuji a chtěla bych svým studentům za aktivitu apod.
  Je něco takového možné?

  Nápady na převádění kaček bývají nebezpečné, protože by tím mohla vzniknout díra v ekonomice vedoucí k nepěkným podvodům. I když se pravidla důkladněji promyslí, tak to může mít ošklivější důsledky, protože existuje nemalá skupina lidí, která vystartuje po čemkoliv, co by mohla získat zadarmo – naše dárky jsou lákavá kořist.

  Kdybys za doučování v nástěnce nabídla zajímavé kačkové odměny, možná by ses divila, kolik studentek ve věku 40+ by začalo projevovat aktivitu. :-D

  Zvažujeme zavedení možnosti koupit někomu 100% slevu na dárek, protože se nám nelíbí, když občas někdo zadává do objednávky kamarádovu doručovací adresu. Logika za tímto je, že kamarádova adresa by měla být jeho osobní údaj, tak ať si ji zadá sám (nebo jeho rodič) – pak má i možnost si ji na svém účtu dodatečně smazat. Za dárek by se pořád platila plná cena, nebyla by to tedy díra, rozdíl by byl jen v tom, kdo vyplňuje objednávku. Ale to nebude tvůj případ, předpokládám, že tak velké odměny, že by vystačily na nákup celého dárku, rozdávat nechceš.

  Jiná věc, o které už několik let přemýšlíme, je, že by nástěnka s posvěcením správců mohla mít své kačkové konto, do kterého by mohli uživatelé přisypávat své kačky a ze kterého by moderátor nástěnky (opět s posvěcením správců) přiděloval odměny. Nástěnka by musela mít jasná, přesná a spravedlivá pravidla a všechny tyto převody by se děly veřejně, takže by riziko nějakých důmyslných čachrů s více účty mělo být téměř nulové. Odměny by mohly být v soutěžních nástěnkách, kde bude všem pozorovatelům jasné, kdo a proč vyhrává. Myslím si, že rozdávání kaček za aktivitu při doučování by neprošlo.

  Doporučil bych ti dávat lidem jen nějaké své vlastní body… a sestavovat z nich žebříček v záhlaví, jako to dělají různé jiné nástěnky. Nejsi tu ještě ani dva měsíce, takže stejně zatím nemáš tolik kaček, aby odměny z tvého konta někomu zřetelně pomohly, byly by stejně asi jen symbolické.

  Kačky

  Ahoj Alíku a všichni ostatní,
  na Alíkovi je teď nově generátor vajíček, napadlo mě, co by se stalo, kdybych třeba někomu z Alíka vytvořila vajíčko, vyscreenschotla (nevím jak se to píše) bych si ho a poslala bych mu fotku a on by si to dál třeba na profilovou fotografií na vizitce. (Nic takového jsem nikdy nedělala.) Bylo by to nějaké porušení pravidel? Protože by to bylo vlastně takové obcházení placení kaček...

  Ahoj,
  vyscreenschotla (nevím jak se to píše):-$:-D
  … no, já bych použil slovo „vyfotila“, když pak stejně screenshotu říkáš fotka. :->

  S vygenerovanými obrázky vajíček si můžete dělat, co chcete, jen bych prosil, abyste uváděli, že pocházejí z Alíka. I bez nějakého skrínšchotování je možné dosáhnout stavu, který říkáš – spousta vajíček nahraných do Alíka má nastaveno, že je smí používat všichni, takže i ti, kdo si za přístup ke generátoru nezaplatili, si je můžou klidně nastavit jako profilové obrázky, nebo je vložit do nějaké nástěnky.

  Kačkový poplatek tu nebyl proto, aby učinil z vajíček nějaké exkluzivní zboží, spíš sloužil k tomu, aby nám zájemci o vajíčka neucpali trubky. Kdyby se úplně všichni uživatelé Alíka najednou rozhodli, že si vygenerují vajíčka, tak by vznikla dlouhá fronta a většina z vás by se nedočkala výsledku v rozumné době. Takhle to sice stálo nějaké kačky, ale většinu vajíček se podařilo vykreslit během minuty. ;-)

  Kačky za přístup jste tedy platili proto, aby vás bylo méně, ne proto, abychom víc vydělali. Jestli to vajíčko pak používá jeden člověk nebo tisíc lidí, to už je jedno, nijak nás to neokrádá. Mimochodem, součet všech kaček utracených za přístup ke generátoru by skoro stačil na hřejivou lišku. ;-)

  Kačky

  Návrh pravidel pro posílání kaček

  Ahoj, mám takový nápad, ale je možné, že jsem něco nepromyslel nebo to tady prostě Alík a správci nechtějí. Můj nápad je o posílání kaček. Samozřejmě spoustu lidí by to chtělo zneužít, a založilo by si několik účtů, ze kterých by si pak posílali na jeden. Ale proto by to byla tak, že: posílat kačky by šlo třeba jen jednou do měsíce, a šly by posílat pouze kačky za články, takže by nikdo nemohl využít toho že si založí více účtů. Také aby se nedělalo, že někdo někomu pošle kačky zvedne se mu hodnost a zase je pošle zpět, poslané kačky by nezvyšovaly hodnosti. Také nevím, jak je těžké tohle naprogramovat, a možná už tohle někoho napadlo, jenom se tady nechce, aby se mohly posílat kačky, takže pochopím, když to nebudete chtít nebo to ani nepůjde udělat. Přeju hezký den, Vitan_26

  Ahoj,
  díky za nápad, líbí se mi, že promýšlíš pravidla i včetně širších důsledků. Ale asi tě zklamu. Zkusím rozebrat ještě širší důsledky…

  Máš pravdu, že by šlo vytvořit skoro-neprůstřelný systém, který by převod kaček důsledně hlídal. Ale nebyl by nikdy neprůstřelný úplně. V branži internetového soutěžení platí, že jakékoliv přivřené dveře – které jsou pořád maličko otevřené – přilákají všelijaké koumáky, kteří najdou cestu, jak projít skrz. Z oblafnutí pravidel se stane zajímavá výzva. 8-D

  Už nyní redakce musí dávat pozor na to, že jí děti posílají do Alíkovin ukradené texty, které nejsou jejich vlastní dílo, jen proto, aby získaly kačky. Nyní by ještě měla hlídat, jestli různé články nepíše pod různými účty stejná osoba, která se snaží co nejrychleji nahrabat co nejvíc. Možná to vyznívá na první pohled absurdně složitě, ale lidi jsou schopní různých divností. :-)

  Také by vznikl nový druh problému v případě, že se někdo někde zapomene odhlásit – najednou by si jeho kačky (alespoň část z nich) mohl útočník přesypat na své konto. Museli bychom to zkomplikovat tím, že by převod neprobíhal úplně hned a musel by být potvrzen heslem (asi heslem rodiče). A i potom by někdo mohl naříkat „já to nezadal, vraťte to zpátky“… zbytečné drama. :-|

  Autoři všech vydaných článků by se také stali terčem žebrání – zlobivější lidi by jim psali pochlebovačné komentáře a poštou by je pak prosili o převod, nebo by je ošklivě kritizovali a žádali by výpalné, aby s tím přestali. Některé manipulativnější osoby by také mohly zkoušet kačkově bohatší kolegy vyštvat pryč z Alíka a přesvědčit je (třeba pod jiným účtem), ať jim převedou své kačky, když už je nebudou potřebovat. To by mohlo být dost ošklivé. :-(
  Nejspíš bychom skončili u toho, že každý převod musí schválit správci Alíka, což by pro ně byla další práce navíc.

  I pokud vyřešíme uspokojivě zmíněná rizika, zbývá otázka: Proč?
  Prospěje nějak Alíkovi, že body sbírané za věrnost jde převádět?
  Že může někdo kačkově zbohatnout za cizí články?
  Potřebujeme něco takového skutečně povolit?
  Odejde někdo kvůli tomu, že tohle nejde?

  Přijde mi, že je mnohem bezpečnější a jednodušší nechat tuto Pandořinu skříňku navždy zavřenou. Ti, kdo sní o tom, že by šlo kačky převádět, stejně nevnímají celý obraz. Představují si, že rychleji našetří na vysněného plyšáka, že díky tomu třeba předběhnou kamaráda, který má víc kaček… ale už je nenapadne, že i ten kamarád by mohl získat kačky od ostatních a že celá takto pozměněná kačková ekonomika by nevyhnutelně způsobila zdražení dárků. Najednou by ceny ovlivňovali i ti, kdo nechtějí utrácet…

  Myslím, že současný systém je férovější. O:-)

  Kačky

  Ahoj Alíku, psala jsem ohledně kaček za Alíkoviny. Jednou jsem napsala špatný článek a bylo mi odebráno 500 kaček. Viděla jsem to na svém kačkovém kontě. Pak jsem napsala další Alíkovinu, ale už správně, takže vyšla. Nevím ale, jestli jsem za ni dostala nějaké kačky, protože to na kačkovém kontě nevidím. Alíku, proč se mi tam kačky neukazují?

  Ahoj,
  nemá se ti co ukazovat, protože tvůj článek ještě není okačkovaný. Když si ho otevřeš a zajedeš dolů, najdeš tam i zprávu od Alíka, která ti to říká. Až kačky dostaneš, tak to na tom kontě uvidíš. Dokud se ti tam nic neukazuje, tak jsme ti nic nepřipsali. Kačky nejsou přidělené hned, nějakou dobu to trvá.

  Kačky

  Ahoj Alíku.
  Když napíšu Alíkovinu, a ta mi vyjde. Jak poznám, že jsem za ni dostala nějaké kačky?

  Ahoj,
  uvidíš to na svém kontě (Kačkové konto). V první řadě se ti tam objeví transakce od někoho z redakce, kde bude komentář k článku + počet kaček, a v řadě druhé se ti pochopitelně zvýší i tvé množství kaček, které můžeš vidět nahoře na každé stránce i bez toho, aby ses dívala na konto.

  Kačky

  Ahoj, jak si asi každý mohl všimnout, hodně se tady na Alíkovi řeší, kdo má kolik kaček. Nešel by tedy udělat nějaký seznam (podobný jako je u lednice) a tam by jsi mohl vidět kolik máš kaček oproti ostatním? A taky kolik máš celkovích kaček oproti ostatním?

  Ahoj,
  dost jsme o tom přemýšleli a myslíme si, že by to nebylo moc užitečné. Nám se trošku nelíbí ani ta nástěnka, kde se lidi chlubí, kolik mají kaček. Když si člověk zřídí účet, tak sice dostane poměrně rychle sedm stovek, ale pořád si nejspíš uvědomuje, že desetitisíce jsou daleko. Veřejný žebříček ukazující, že tu máme pár lidí se statisíci kaček, které nikdo nepředběhne a kteří kdykoliv můžou vykoupit ty nejdražší a nejzajímavější dárky, by pravděpodobně nepůsobil povzbudivým dojmem. A kdybychom dělali jen žebříček příjmů třeba za poslední měsíc, tak by na prvních místech byli ti, kdo chodili denně + napsali nějaký článek, pak by na jednom místě byly všichni ostatní, kdo chodili denně… nebyl by to asi moc zajímavý přehled.

  Ale když jsi zmínil, že by to bylo podobné jako Lednička, začal jsem přemýšlet, jestli by taková potrhlá hra s žebříčkem nešla zpestřit tím, že by lidi mohli v nějakém rozmezí zkreslovat a přehánět, respektive přímo i lhát… a asi se v tom skrývá nějaký potrhlý potenciál. ;-)

  Už jsem si tu tedy poznamenal nápad na novou hru (dá-li se to hrou nazvat). Sice v ní nepůjde vůbec o nastřádané množství kaček, ale to nevadí, děkuji moc za inspiraci! ok:-D

  Kačky

  Na Alíkovi píšou, že se kačky nesčítají – tak jak to, že jsem kdysi dávno objevil na internetu tohle > https://ctrlv.cz/8bYp?

  Ahoj, taky zdravím...

  Nesčítají. Jak je u toho tvého případu napsáno, tak to nebylo sčítání, nýbž převod ze starého bodíkového účtu. Když se Alík stěhoval z Mafry k současným páníčkům, tak se v rámci stěhování převáděly také tehdejší bodíky (které už nyní mají nový název – Kačky, nováčci už nejspíš o bodících ani nevědí).

  To, že se kačky nesčítají, se týká současného spojování účtů, tedy úplně něčeho jiného. Když tu někdo bude mít několik účtů a spojí si je, tak se mu kačky pochopitelně nesloučí, ale dostane jen kačky z účtu, kde jich měl nejvíc.

  Kačky

  Vypnuté sbírání kaček

  Ahoj,
  můj bratr s přezdívkou krystop má problém, že mu nejdou sbírat kačky. Už byl na Alíkovi, ale píše mu to, že kačky nesbírá a má mít 510 kaček. Děkuji za odpověď. A ne, on to napsat nemohl, protože neměl dost kaček. A to mi přijde dost nefér vůči ostatním, ale ok.

  Ahoj.

  Ahoj,
  no nejdou mu sbírat, protože si je v nastavení vypnul. Zadal si tam, že nechce být zařazený do věrnostního programu, a tedy že kačky sbírat nechce. Je potřeba to nastavení změnit, pokud si to rozmyslel.

  Vpravo nahoře je tlačítko Nastavení, to člověka dostane do nastavení účtu. Tam pak po levé straně je třeba vybrat možnost Upravit osobní údaje. Na stránce o zpracovávání osobních údajů jsou mimo souhlasů také různé přepínače, které se týkají toho, co to člověk (ne)chce mít povolené.

  Jsou trochu schované, úplně dole je tlačítko Zobrazit další možnosti..., tím se ty přepínače otevřou. Po tomto otevření jsou kačky druhý přepínač od konce, konkrétně tam je napsáno:
  Chci/Nechci se účastnit věrnostního programu (sbírání kaček).
  Kačky jsou virtuální platidlo sbírané různými aktivitami, nejčastěji tím, že člověk na Alíka přijde. K historii kačkového konta mají přístup pouze pověřené osoby, není veřejná, ale někomu může vadit, že v databázi Alíka existuje tato digitální stopa.“

  On u toho má uloženou možnost Nechci. Když ji přepne a následně na konci stránky nastavení uloží, tak už tady bude mít konto také.

  Kačky

  Zdravím.

  Měl bych jen jeden takový dotaz... Jak je možné, že Kubík111 má hodnost veterán a není zde ještě rok? Či jsou nějaké výjimky? Nebo jsem hodnosti blbě pochopil?

  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  hodnost má uživatel podle toho, jak je tady dlouho, nebo podle toho, kolik má kaček. Žádné výjimky v tom nejsou, platí to skutečně tak, jak je uvedeno ve věrnostním programu.

  Pod seznamem hodností se tam píše konkrétně toto: „Uvedené počty dní platí pro stav, když budeš Alíka navštěvovat denně, zúčastníš se všech soutěží a nezískáš žádné kačky jiným způsobem. Budeš-li dny vynechávat, může ti trvat déle, než se staneš šampionem, a naopak – napíšeš-li tři dny po registraci ohromně úžasný článek do Alíkovin, můžeš za něj dostat takovou odměnu, že se staneš šampionem prakticky ihned.“

  Pro tebou zmiňovaného veterána je kačkový limit 58 000 kaček. Za jeden článek se dá získat až 12 000 kaček, když k tomu přidáš kačky za přihlašování a soutěže, tak to opravdu není až tolik... Pisálci Alíkovin mohou vydělávat skutečně rychle.:->

  Kubík už tady má vydaných 8 článků, jestli dobře počítám, takže hodnost má pochopitelně podle počtu kaček, na tom, jak dlouho kamarádí s Alíkem, tedy vůbec nezáleží.;-)

  Kačky

  Pochvala obrázku kačky

  Chtěla bych Tě jen Alíku pochválit, že jsi hezky vymyslel to s těma kačkama. Příklad: Mám kolem 1000 kaček a u toho je obrázek kačky. Moc hezky jsi to vymyslel.

  Ahoj,
  jsem rád, že se ti létající kačka líbí. Máme ji namalovanou ve více variantách, takže možná ji během léta dáme i na jiná místa na webu, která nějak souvisejí s kačkami. ;-)

  Alík