Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Porušení pravidel
Ahoj Alíku, kdyžtak se omlouvám, ale bere se sprosté slovo i v jiném jazyce jako porušení pravidel slušného chování?? Děkuji, Spirit.
Spirit006, 29. srpna 2016
Alík21. září 2016
Samozřejmě :) Vulgarismus zůstává vulgarismem a je libovolné, v jakém jazyce ho publikuješ. Jistě jsou v životě situace, kdy člověku jeho použití ujede ba dokonce pomůže, ale na dětský web nepatří v žádné své podobě. To platí i pro jakoukoliv denní dobu. Z povahy média nejsme schopni zajistit, aby obsah zapsaný po 22. hodině nebyl dostupný i ráno či odpoledne.

V ideální společnosti by vulgarismy neměly patřit ani mezi dospělé, což hezky opisuje např. Wikipedie:

"Sprostá slova vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci či člověku, vůči nimž jsou směrována. Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné."

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku,
ráda bych položila dotaz ohledně nástěnek. Vím, že v klubovně lze nahlásit neplechu, jde ale taky nahlásit nevhodný příspěvek nebo přímo celou nástěnku? Nikde jsem to nenašla a podobnou otázku v pořádně taky ne. Myslím, že některé příspěvky nebo rovnou celé nástěnky nejsou tak docela vhodné pro děti.
Za odpověď předem děkuji.

Aniusia

aniusia, 20. června
ALX75 20. června

Ahoj,
celé nástěnky nebo konkrétní příspěvky na nich formou neplechy nahlásit nejde. Do budoucna možná dojde k určitým vylepšením i v této oblasti, zatím to však možné není. Celou nástěnku nebo konkrétní příspěvek, který považuješ za závadný, můžeš nahlásit prostřednictvím alíkovské pošty některému ze Správců Alíka (například i mně), a ten Tvoji stížnost posoudí, a podnikne patřičná opatření. Pokud budeš nějakou nástěnku nahlašovat, nejlépe zašli alíkovskou poštou odkaz na celou nástěnku, a dále případně upřesni, jaký příspěvek, jakého uživatele a z jaké doby považuješ za závadný. Je také možné zkopírovat a zaslat do alíkovské pošty celý konkrétní příspěvek, i když si jej Správce Alíka může pak dohledat sám, nicméně alespoň se tak může předejít případným omylům.

Porušení pravidel
Ahoj alíku chtěla bych upozornit že Super-Kluk25 chtěl po mně NAHY FOTKY samozřejmně že jsem mu je NEPOSLALA hlasila jsem to už Pralince2 ahoj Víla25.
PS:tedle veb je nej
Víla25, 14. července 2016
Alík 25. července 2016
Ahoj, jsi skvělá, zachovala ses perfektně. Pokud vás kdokoliv kdykoliv osloví poštou nebo v Klubovně s divným návrhem, nikdy neodpovídejte a rovnou vše ohlaste správcům nebo Alíkovi. V době letních prázdnin je lepší vždy ohlásit raději správci + Alíkovi. Dotyčný podivný uživatel byl zablokován, zůstává sledován jeho případný opakovaný vstup na web pro případné podání podnětu k šetření pro Policii ČR. Krásné prázdniny, Alík
Porušení pravidel
alíku vím že to asi patří jinam ale měl bys to vědět. Na těhlech stránkách je pedofil!!!! Věř mi prosím!(kterej 13letej kluk by chtěl po11 letý holce nahý fotky?! Jasně že jsem mu je neposlala)
fyrefli, 29. června 2016
Alík13. července 2016

Zachovala ses výborně. Pokud vás kdokoliv osloví a snaží se vás odlákat na jiný web (sociální síť, chat a jiné), zpravidla se jedná o možného útočníka. Na takové výzvy NIKDY NEODPOVÍDEJ a napiš do pošty Alíkovi nebo správcům Alíka a uveď přezdívku dotyčného.

Porušení pravidel
Zdravím, mám takovou menší prosbu, chci se zeptat.. jak je možné že tu nemám přístup do žádného chatu, jako že správce alíka si nepřeje abych k tomuto stolu přisedl, chci se zeptat, jestli je to nějaká chyba, a nebo čistý ban.. jako nepoužil jsem žádnou vulgaritu, ani narážky a pod. bavím se s lidmi normálně ještě před hodinkou jsem tam byl a ted příjdu a nemám přístup, chci se zeptat proč.. :) děkuji. přeju pěkný den.
D3xusek, 4. června 2016
Mari1 5. června 2016
Tvé diskuse o pití alkoholu atd. nejsou zrovna vhodné pro dětský web.
Porušení pravidel
Ahoj Alíku :)
Prosím, chtěla bych nahlásit uživatele jménem : deptr
Psal mi velmi nevhodné zprávy. Nebudu je sem vypisovat jelikož to čtou děti.
Neustále mě obtěžuje, a vyhrožuje mi.
Snažil se i dokonce dostat mou adresu.
Budu ráda za pomoc :)
Ta Obtěžovaná, 21. května 2016
Mari1 2. června 2016
Uvedená přezdívka byla již v dubnu pro nevhodné chování zablokována. Kdy ti měly výhrůžné dopisy přijít?
Porušení pravidel
Zdravím,
chtěla bych nahlásit uživatele domanevyuzity, který mi napsal, že hledá milenku a je mu 28. Později se pokusil získat i moje číslo. Myslím si, že nejsem jediná, komu psal a byla bych ráda, kdybyste to nějak řešili.

Děkuji a přeji hezký den. - otázka upravena poradcem
_-Emm-_, 15. května 2016
Alík 20. května 2016
Ahoj, díky za ohlášení, uživatel byl zablokován. Alík
Porušení pravidel
Ahoj, chci se zeptat, blokovali jste uz uzivatele s prezdivkou "kaffkas"? Ptal se mi, jestli jsem nekomu vyhonila rukou.
Ahoj, hezke dny - otázka upravena poradcem
anginkalolinka003, 3. února 2016
Mari1 8. února 2016
Ano, tebou uvedená přezdívka byla 1.2.2016 zablokována pro hrubé porušení pravidel Alíka.
Porušení pravidel
Milá poradno,
Nedávno se mi stala nemilá věc. Opravdu si vůbec nevybavuji, čím bych porušila pravidla, přesto mi byl zablokován přístup do klubovny! Mimo to mi byla správcem smazána část vizitky, což uznávám, že je možné, aby nějakým způsobem vadilo. Pořád ale nevím, co tak hrozného jsem provedla v klubovně. Je možné, že to souvisí s "nevhodným" textem na vizitce? A co mám udělat proto, aby bylo vše napraveno? - otázka upravena poradcem
vanilka, 30. listopadu 2015
Mari1 3. prosince 2015
Klubovnu máš zablokovanou za vulgární hovor u stolu. A nepomohou ti hvězdičky ve slovech.
Porušení pravidel
Ahoj chci se zeptat proč pořád vihazuje správce stolu kamaráda nalkeshi když si semnou jenom píše. za odpověď díky.
Gutlich, 28. srpna 2015
Mari1 5. září 2015
Jedná se o přezdívku, která hrubě porušila pravidla Alíka.
Porušení pravidel
Ahoj Alíku :) Může se stát že někomu zruší účet bez důvodu, nebo bez prověření že to vůbec udělal (třeba nadávat atd.)? Děkuji
viky290, 9. srpna 2015
Mari1 9. srpna 2015
Bez prověření mizí pouze přezdívky, které jsou půl roku neaktivní. Za porušení pravidel jsou blokovány pouze prověřené přezdívky. Tvá přezdívka Viki290 zablokovaná není.
Porušení pravidel
Ahoj alíku, jeden kluk mi napsal v klubovně ať jdu do prd**e. Co mám dělat?
Anonymka, 4. srpna 2015
Mari1 5. srpna 2015
Napiš některému ze správců Alíka. Pokud se ale při prověřování ze záznamu hovoru u stolu ukáže, že jsi také nadávala, budeš potrestána i ty...
Porušení pravidel
Ahoj správci,jsem tu nový a zrovna mi napsal nějaký papousek111 jestli nechci papouška ochočeného a že si můžu vybrat jakého, Jenže když mu chci odepsat,tak to nejde kliknu na poslat nebo co to je, a nic se neděje,přitom ostatním normílně píšu bez problémů,v čem je chyba?
CzechandGerman, 23. června 2015
Mari1 23. června 2015
Přezdívka papousek111 je za porušení pravidel Alíka zablokovaná.
Porušení pravidel
Ahoj,
chci se zeptat na prostou věc, je tady normální, že vás správce, se kterým jste nikdy neměli nic do činění začne natrvalo blokovat a ani se vám o tom neobtěžuje napsat?
Nina_Grayová, 26. května 2015
Mari1 28. května 2015
Za hrubé porušení pravidel Alíka ti byl jedním ze správců Alíka zamezen přístup do klubovny. Místo napadání správců Alíka bys měla své chování vysvětlit a určitě se také omluvit.
Porušení pravidel
Zdravím. Dnes jsem dostala blokaci. Nechápu proč. Nic zvláštního co bych provedla si nepamatuji. Hrála jsem slušně rodinku a vykoplo mě to . Psalo to vlastně u každého stolu. Blokace.. Děkuji za co nejdřívější odpověď..
1libra, 17. května 2015
Mari1 18. května 2015
Přečti si pravidla Alíka - konkrétně se zaměř na bod č.2, ten jsi porušila. Věřím, že již víš, kde byl problém.
Zkus napsat slušně vysvětlení některému ze správců Alíka.Doporučila bych ti správce Alíka Pralinka2, ale nejedná se o správce, který ti blokaci aktivoval. Takže nezačínej svůj dopis nadávkami apod. Vysvětlení a omluva za porušení pravidel bude jistě na místě.
Porušení pravidel
ahoj alíku,
mě pořád jedna holka když napíšu nějaký článek a je tady nadává jakože fůůůj to hnus a podobně :(
alenka, 2. května 2015
Mari1 18. května 2015
Napiš některému ze správců Alíka (např. Pralinkovi2), případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Porušení pravidel
Jak je to s účty se stejnou IP adresou? Například, když zde mám já a můj mladší bratr účet a oba se přihlašujeme přes můj laptop - mohou nám být účty nějak zablokovány? A jak je to se soutěžemi? Může soutěžit jen jeden?
Děkuji,
Yumi
Yumi, 9. dubna 2015
Alík 16. dubna 2015
Ahoj, pokud se bude na IP adrese dít cokoliv v rozporu s pravidly, jsme připraveni ji zablokovat. A to i za cenu, že bychom omezili další uživatele téže IP adresy. U soutěží je situace jiná, tam platí, že stejnou IP adresu může mít více účasntíků, pokud jsou jejich detaily u účtů odlišné. Pěkný den, Alík
Porušení pravidel
Ahoj blokli ste mě a já nevím proč a na jak dlouho. Moje přezdivka je nikdo- Děkuji
nikdo-, 13. března 2015
Mari1 1. dubna 2015
Tak jsem se podívala na tvé chování na Alíkovi. Je příšerné a vůbec se nedivím, že ti jeden z mých kolegů zablokoval přístup na Alíka - zakládání nevhodných stolů, pravidla jsi porušoval i nevhodným hovorem v klubovně a v neposlední řadě jsi vyhrožoval a nadával přes poštu... Pokračovat jistě nemusím.
Porušení pravidel
Ahoj Alíku proč vadí, když napíšu do burzy že hledám kámošku, a napsal jsem že si s ní můžu dopisovat na FB. A pak mě přišel dopis že je to špatné. Jak to?
Ada30, 12. března 2015
Mari1 1. dubna 2015
Lákání k dopisování mimo Alíka je nebezpečné a tudíž nežádoucí. Proto ti některý ze správců napsal, že se chováš nevhodně. Stačí, když si přečteš pravidlo č.2.
Porušení pravidel
ahoj alíku... :'( bloknul jsi mě.... a já nevím proč...
kraska157, 3. března 2015
Mari1 8. března 2015
Ahoj, 3.3.2015 ti správce Alíka Mateas psal dopis, přezdívku však zablokovanou nemáš. Zřejmě jsi zlobila v klubovně a byl ti na čas zablokován přístup do klubovny. Ale jak vidím, vše je již vyřešeno a do klubovny již můžeš.
Porušení pravidel
Ahoj, v diskuzi u článku jsem narzil na nevhodný příspěvek. Chtěl jsem odeslat tip redakci, ale zobrazila se mi zpráva "Vyplněný ověřovací kód nesouhlasí". ??? V odesílacím okně to po mně ale žádný kód nechce. To je divné... Panglaq - otázka upravena poradcem
panglaq, 23. února 2015
Mari1 23. února 2015
Napiš o nevhodném příspěvku některému ze správců Alíka, zkus třeba správce Alíka Pralinku2.
Porušení pravidel
jeden ze spravcu je sprostej (NinaHoshi) řikala že jsem maly vietnamsky chajzlik. ja to beru jako uražku proto tě žadam abys něco udělal
Damer's Gajts, 19. ledna 2015
Pralinka2 29. ledna 2015
Nic takového neříkala, a dovoluji si upozornit, že křivé obvinění je na Alíku zakázáno. Kdo křivě obviňuje jiné uživatele, může být vyhozen z Alíka. 
Porušení pravidel
ahoj mari1 a ostatní správci, chci se zeptat: potkal jsem u jednoho stolu správce alíka a tak mě zajímá, jestli vidí přímo v klubovně to, co šeptám ostatním, nebo jestli je to opravdu tajné.
A ještě mě zajímá jedna věc, stalo se mi u mého stolu, že správce klubovny přisedl a najednou jsem nebyl už správcem stolu, a neměl jsem korunku zakladatele. má správce klubovny na tohle právo - je pravda, že jsem tam u stolu napsal něco nevhodného? díky za odpově´d
honza, 9. ledna 2015
Mari1 10. ledna 2015
Správce klubovny může odebírat korunku správce. Je možné, abychom si ověřili, co jsi v klubovně psal.
Porušení pravidel
Zajímalo by mě za jakých okolností můžete někoho
bloknout. Díky
Ada30, 26. prosince 2014
Mari1 26. prosince 2014
Pokud někdo hrubým způsobem poruší pravidla Alíka, pak je mu přístup zablokován bez varování okamžitě. Pokud někdo nedbá upozornění, že porušuje pravidla a porušuje tedy pravidla opakovaně, pak je mu také přezdívka zablokována.
Porušení pravidel
ahoj alíku mám takový malý problém jeden kluk mi v poste napsal ze me chce vosukat omlou vam se za sproste slovo ten kluk se jmenuje buberat.
předem děkuji za odpověd
lal199, 12. listopadu 2014
Mari1 3. prosince 2014
Napiš některému ze správců Alíka.

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček (bodíků).

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).