Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Porušení pravidel
Ahoj Alíku, kdyžtak se omlouvám, ale bere se sprosté slovo i v jiném jazyce jako porušení pravidel slušného chování?? Děkuji, Spirit.
Spirit006, 29. srpna 2016
Alík21. září 2016
Samozřejmě :) Vulgarismus zůstává vulgarismem a je libovolné, v jakém jazyce ho publikuješ. Jistě jsou v životě situace, kdy člověku jeho použití ujede ba dokonce pomůže, ale na dětský web nepatří v žádné své podobě. To platí i pro jakoukoliv denní dobu. Z povahy média nejsme schopni zajistit, aby obsah zapsaný po 22. hodině nebyl dostupný i ráno či odpoledne.

V ideální společnosti by vulgarismy neměly patřit ani mezi dospělé, což hezky opisuje např. Wikipedie:

"Sprostá slova vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci či člověku, vůči nimž jsou směrována. Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné."

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Porušení pravidel

Ahoj,
když bude někdo zlobit na srazu a bude to uživatel Alíka co dostane za trest? Bude ze srazu vyloučen a dostane blokaci na Alíka? Nebo jak to bude?

A ještě jeden dotaz.

Můžou se srazů účastnit noví úživatelé?

Děkuji za odpověď
lékařský

lékařský, 5. listopadu
Pralinka2 6. listopadu

Ahoj,
když někdo zlobí trošičku a málo, tak se to většinou řeší nějakým napomenutím. Kdyby někdo zlobil skutečně vážně, tak by se to asi nějak řešilo na místě.

A srazu se samozřejmě mohou zúčastnit i noví uživatelé. A uživatel si s sebou může přivést i někoho, kdo není uživatelem Alíka, například rodiče nebo sourozence, ale měl by to předem nahlásit, aby se věděl počet lidí například kvůli vstupům, rezervacím a podobně.

Porušení pravidel

Ahoj,
Můžu se zeptat proč je zablokovaná uživatelka PomáhámARadím?
Děkuji předem za odpověď.

JojoLady, 9. října
–MM– 11. října

Ahoj,
nejspíš proto, že soustavně zlobila. Když dostala dvouletý trest, tak to asi nebylo za ojedinělý incident. Lepší odpověď by měli správci, ale asi ji nechtějí zveřejňovat.

Ty dotyčnou uživatelku znáš? Zablokovaných uživatelů jsou tady stovky, proč tě zajímá zrovna tato osoba? (Odpověz případně poštou...)

Dotazů typu „proč je zablokovaný ten a ten“ nám chodí překvapivě hodně a jelikož z nich není jasné, proč jsou vůbec položeny, zůstávají bez odpovědi.

Porušení pravidel

Ahoj.
Uživatel PG2018 je zablokovaný ale je online!

číča800, 5. října
–MM– 6. října

Ahoj,
online klidně může být. Ale nemá právo psát Alíkoviny nebo diskutovat pod nimi, přisednout ke stolu v klubovně nebo založit vlastní stůl, přispívat do nástěnek nebo založit vlastní nástěnku, soutěžit v soutěžích, vkládat nebo hodnotit vtipy, ptát se v poradně, posílat dopisy a nahrávat obrázky.

Může si měnit text na vizitce (který v době zablokování není veřejně vidět) a prohlížet historii svých aktivit. Jeho rodič může měnit nastavení osobních údajů a zažádat o zapomenutí (= zrušit účet). Některé možnosti vyplývají ze zákona a my je nemůžeme uživateli jen tak upřít proto, že podle našich místních pravidel zlobil. Naše pravidla nejsou silnější než zákon. Takže i zablokovaný uživatel má nějaké možnosti... a technicky nejsnazší cesta, jak mu je zajistit, je povolit mu přihlášení.

Porušení pravidel

Ahoj,
Můžu se zeptat. Když je uživatel zablokovaný má možnost si založit nový účet nebo to je také zablokované? Nebo jestli se může přihlásit pomocí svého druhého účtu?

lékařský, 15. srpna
Pralinka2 15. srpna

Ahoj,
blokace se vztahuje na osobu, nikoli na účet. Když je někdo zablokován, tak si sice fyzicky může založit jiný, ale považuje se to za obcházení blokace a takový náhradní účet může být bez varování zablokován a případně může takovému uživateli být prodloužena blokace i na jeho původním účtu. Takže i když nový účet založit lze, nedoporučuje se to a jsou za to další postihy.

Porušení pravidel

Dobrý den. Mohu se zeptat proč uživatel Tomiqeq má zablokovaný účet?

iRock, 21. července
Pralinka2 22. července

Ahoj,
tento uživatel má zablokovaný účet proto, že po několika různých uživatelkách ve věku kolem 10 let vyžadoval nahé fotky, některým za ně i nabízel peníze, a po některých chtěl i přímo sex a za tím účelem se pokoušel si s nimi sjednat i osobní schůzku. A přesně to jsou aktivity, které jsou na Alíku přímo zakázané, a nejen to, takové nabídky vůči osobám pod 15 let jsou i v rozporu se zákonem, a proto identifikační údaje tohoto „uživatele“ budou předány Policii ČR.

Porušení pravidel

Ahoj
co se stane, když Alík dá nějakému uživateli, který se celou dobu choval dobře, hodnost správce alíka, a ten potom začne dělat lumpárny?

lékařský, 4. července
Pralinka2 4. července

Ahoj,
kdyby k něčemu takovému došlo, tak by samozřejmě přestal být správcem, a pak by se samozřejmě podle závažnosti rozhodlo, zda mu bude zablokován přístup na Alíka.

Porušení pravidel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč jste zablokovali Farmáře12? S pozdravem Kamarin

Kamarin, 3. července
Pralinka2 4. července

Ahoj,
bylo toho víc.
Za prvé, Farmář12 je náhradní přezdívka, kterou si založil po zablokování původní přezdívky Kinimod1234567890. V souvislosti s GDPR mu původní přezdívka byla uvolněna a není zásadní důvod, proč by musel nadále vystupovat jako Farmář12.
Ale to jen tak na okraj.
Pod přezdívkou Farmář12 mimo jiné vyžadoval heslo po jiném uživateli Alíka, i když mu již předtím bylo nejen písemně, ale i přímo osobně řečeno, že se to nesmí.
Kromě toho v nedávných dnech shazoval stoly v klubovně, a to úmyslně, poté, co zjistil nějakou kombinaci znaků, která to způsobuje.
Prozatím byl na obou přezdívkách zablokován na dobu určitou, po vypršení té doby se mu ta blokace automaticky ukončí. Avšak je možné, že ještě před tím se rozhodne, že se mu nechá jen jeho původní přezdívka.

Porušení pravidel

Ahoj, chci se zeptat: Když se někdo přizná, že porušil pravidlo, tak ho zablokujete, nebo ne?
Děkuji za odpoveď.

JosefNeoral12, 30. června
Pralinka2 1. července

Ahoj,
za určitých okolností může přiznání být polehčující okolnost, tedy například postih nemusí být tak přísný. Ale na druhé straně to neznamená, že by někdo mohl provádět cokoli a pak se přiznat a tím být zcela beztrestný.

Porušení pravidel

Ahoj, už jste mi odpověděli, že zablokovaný účet lze odblokovat, ale já nevím jak. Děkuji za odpověd’ a přeji pěkný den. :)

swaggerdanny, 11. června
ALX75 11. června

Ahoj,
technicky je možné zablokovaný účet odblokovat. Prakticky samozřejmě bude záviset na tom, proč byl vlastně daný účet zablokován, z jakého důvodu. To se musí pečlivě posoudit a zvážit, zda důvody blokace již pominuly, a byla by možná odblokace, a pokud ano, za jakých podmínek. Nicméně v obou případech si přezdívku samozřejmě sama neodblokuješ, musíš oslovit Správce Alíka. Pokud už tu máš jinou přezdívku (například asi tuto), napiš Správcům Alíka přes místní alíkovskou poštu a upřesni, o jakou přezdívku přesně jde. Můžeš také Správcům Alíka napsat e-mail. Většina Správců Alíka má e-mail, kam je jim možné napsat. My Tvou žádost posoudíme a uvidíme, co by se s tím dalo dělat.

Porušení pravidel

Ahoj, zajímá mě jedna věc - co znamená, když je nějaký uživatel zablokovaný?
Předem děkuji za odpověď.

Zuzkarebelka, 27. dubna
ALX75 30. dubna

Ahoj,

zpravidla to znamená, že daný uživatel porušil nějakým způsobem Pravidla Alíka, proto mu byla přezdívka zablokována.

Porušení pravidel

Když někoho zablokujete a on si založí nové jméno a už nezlobí, tak je to v pořádku, nebo ne?

VeverkaČiperka123, 29. dubna
ALX75 30. dubna

Ahoj,

pokud se jedná o méně závažné porušení pravidel Alíka, tak má uživatel v zásadě dvě možnosti, a je na něm, jakou si vybere. První možností je, že napíše Správcům (zpravidla e-mailem, když má přezdívku blokovanou), omluví se a nějakým způsobem se s ním dohodneme na podmínkách odblokace přezdívky - v tom případě mu zůstane ta původní přezdívka (stává se, že někteří uživatelé, pokud už jsou na Alíku delší dobu, tak je ostatní uživatelé pod tou přezdívkou znají, nebo jim na jejím zachování záleží z jiného důvodu). Další možností je v tomto případě založení nové přezdívky/registrace - to je možnost pro uživatele, kteří chtějí začít například s „čistým štítem“ a s novou přezdívkou, a ke staré blokované už se nechtějí vracet. Ale zdůrazňuji, toto platí jen pro ty případy, na které se ptáš - pokud uživatel porušil nepříliš závažným způsobem pravidla Alíka a pod novou přezdívkou nezlobí. Pak je to tedy v pořádku.

Porušení pravidel

Co by se stalo, kdyby někdo založil nastěnku, co uráží nějakého uživatele nebo samotného „velikého hafana“ Alíka?

číča800, 24. dubna
ALX75 24. dubna

Ahoj,

urážení uživatelů je proti pravidlům Alíka. Asi by se dostalo danému uživateli napomenutí, pokud by v tom pokračoval, tak by se dalo uvažovat i o blokaci přezdívky, v krajním případě i o zamezení přístupu na Alíka.
Pokud bude někdo urážet Alíka, tak to také není v pořádku. Zde je možné, že by na něj začal Alík vrčet, štěkat, možná později i kousat, například do jednoho z prstů na noze. :-D Doporučuji toto radši nepokoušet.

Porušení pravidel

matyas339 založil hodně sprostou nástěnku a nějaké zbytečné. proč ted už nejdou najít?

číča800, 21. dubna
ALX75 21. dubna

Ahoj,

protože jsme je na základě upozornění od uživatelů smazali.

Porušení pravidel

Ahoj, můžu se zeptat, kdyby někdo opakovaně psal do poradny "chifdvhkolm
Cfbnnjzfcnhfd'' _, nebo podobně, třeba třikrát, můžou ho odsud vyhodit?

číča800, 21. dubna
ALX75 21. dubna

Ahoj,

ano, pokud bude uživatel takto úmyslně porušovat pravidla, tak vyhozen být může. Spamování nesmyslnými shluky písmen je také porušením pravidel Alíka a pravidla Alíka na toto pamatují.
Právě proto bylo zavedeno omezení, aby dotazy mohli klást jen uživatelé, kteří mají alespoň 100 kaček - kde trvá několik dní, než si je nasbírají - aby se nestávalo, že si problémový uživatel založí novou přezdívku a ve své činnosti hned pak pokračuje.

Porušení pravidel

Ahoj, kam mám napsat, když mi někdo na Alíkovi nadává? Děkuji

HarmoniaHermiona, 17. března
ALX75 12. dubna

Ahoj,

máš několik možností. Pokud někdo porušuje Pravidla Alíka v Klubovně (píše Ti tam nevhodné příspěvky, atd.), tak můžeš přímo z daného konkrétního stolu v Klubovně nahlásit neplechu, odkaz na ni najdeš u každého stolu v pravém horním rohu. Uveď zde přezdívku dotyčného, dále, jak pravidla porušuje (můžeš případně zkopírovat do neplechy i konkrétní příspěvek) a dáš odeslat. U ostatních částí na Alíkovi se časem plánuje, že by byla také možnost nahlásit porušení pravidel podobným způsobem, zatím to však možné není. Je tedy potřeba, pokud někdo porušuje pravidla Alíka kdekoli jinde na Alíkovi, než v Klubovně, napsat Správcům Alíka a to buď prostřednictvím alíkovské pošty, případně i e-mailu, který většina z nás také má. Uvedeš zde stejné věci, jako bys hlásila neplechu z Klubovny, ale například v případě porušení pravidel na nástěnce je vhodné, abys uvedla konkrétní nástěnku, konkrétní příspěvek a případně i odkaz na danou nástěnku, aby se vše dalo lépe dohledat.

Porušení pravidel

viky10 zakládá schválně zbytečné nástěnky, chce, ať se na ni lidi zlobí.

VeverkaČiperka123, 20. prosince 2017
Pralinka2 20. prosince 2017

Ahoj,
je pravda, že to viky-10 s tím zakládáním nástěnek dnes večer trošičku přehnala. Už jsem jí o tom něco napsal. Ale na druhé straně možná stačilo jí to napsat nějak s citem a ne ji seřvat jako malé dítě.
A ona nechce, ať se na ni lidi zlobí, to jen při psaní jednoho příspěvku nezvládla interpunkci.

Porušení pravidel

Ahoj, milý správce, včera mi jeden kluk odsuď z Alíka začal nadávat do pošty hodně sprostě přímo mně, používal hodně sprostá slova, podívejte se prosím na to, děkuji.

anavercadav, 20. prosince 2017
Pralinka2 20. prosince 2017

Ahoj,
bylo by zapotřebí, abys některému správci napsala přesnou přezdívku toho, kdo ti to píše.

Porušení pravidel

Ahoj, může být sprosté slovo i P... s tečkama (promin za to, ale já se ptám)

JosefNeoral12, 19. prosince 2017
ALX75 19. prosince 2017

Ano,
je to obcházení nastavených filtrů Alíka, což rovněž není povoleno. Stejné by to bylo, pokud bys daný výraz vyhvězdičkoval.

Porušení pravidel

Je blázen sprosté?

levhart2009, 16. prosince 2017
Pralinka2 17. prosince 2017

Ahoj,
samo slovo „blázen“ není sprosté, ale záleží na způsobu použití. Za určitých okolností, zejména když tím slovem označíme konkrétní osobu nebo jiného uživatele, může být urážlivé, což je na Alíku zakázané. Ale pokud jde o obecné použití, například ve vtipu, to možné je, ostatně v rubrice „Vtipy“ je i konkrétní kolonka „Blázni“.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku, proč je zablokovaný roboton?

Fandíček18, 17. listopadu 2017
Pralinka2 17. listopadu 2017

Ahoj,
dotyčný uživatel opakovaně vkládal do Alíkovin, do nástěnek a do obrázků nevhodné a vulgární příspěvky, které na Alíka nepatří.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku,
ráda bych položila dotaz ohledně nástěnek. Vím, že v klubovně lze nahlásit neplechu, jde ale taky nahlásit nevhodný příspěvek nebo přímo celou nástěnku? Nikde jsem to nenašla a podobnou otázku v pořádně taky ne. Myslím, že některé příspěvky nebo rovnou celé nástěnky nejsou tak docela vhodné pro děti.
Za odpověď předem děkuji.

Aniusia

aniusia, 20. června 2017
ALX75 20. června 2017

Ahoj,
celé nástěnky nebo konkrétní příspěvky na nich formou neplechy nahlásit nejde. Do budoucna možná dojde k určitým vylepšením i v této oblasti, zatím to však možné není. Celou nástěnku nebo konkrétní příspěvek, který považuješ za závadný, můžeš nahlásit prostřednictvím alíkovské pošty některému ze Správců Alíka (například i mně), a ten Tvoji stížnost posoudí, a podnikne patřičná opatření. Pokud budeš nějakou nástěnku nahlašovat, nejlépe zašli alíkovskou poštou odkaz na celou nástěnku, a dále případně upřesni, jaký příspěvek, jakého uživatele a z jaké doby považuješ za závadný. Je také možné zkopírovat a zaslat do alíkovské pošty celý konkrétní příspěvek, i když si jej Správce Alíka může pak dohledat sám, nicméně alespoň se tak může předejít případným omylům.

Porušení pravidel
Ahoj alíku chtěla bych upozornit že Super-Kluk25 chtěl po mně NAHY FOTKY samozřejmně že jsem mu je NEPOSLALA hlasila jsem to už Pralince2 ahoj Víla25.
PS:tedle veb je nej
Víla25, 14. července 2016
Alík 25. července 2016
Ahoj, jsi skvělá, zachovala ses perfektně. Pokud vás kdokoliv kdykoliv osloví poštou nebo v Klubovně s divným návrhem, nikdy neodpovídejte a rovnou vše ohlaste správcům nebo Alíkovi. V době letních prázdnin je lepší vždy ohlásit raději správci + Alíkovi. Dotyčný podivný uživatel byl zablokován, zůstává sledován jeho případný opakovaný vstup na web pro případné podání podnětu k šetření pro Policii ČR. Krásné prázdniny, Alík
Porušení pravidel
alíku vím že to asi patří jinam ale měl bys to vědět. Na těhlech stránkách je pedofil!!!! Věř mi prosím!(kterej 13letej kluk by chtěl po11 letý holce nahý fotky?! Jasně že jsem mu je neposlala)
fyrefli, 29. června 2016
Alík13. července 2016

Zachovala ses výborně. Pokud vás kdokoliv osloví a snaží se vás odlákat na jiný web (sociální síť, chat a jiné), zpravidla se jedná o možného útočníka. Na takové výzvy NIKDY NEODPOVÍDEJ a napiš do pošty Alíkovi nebo správcům Alíka a uveď přezdívku dotyčného.

Porušení pravidel
Zdravím, mám takovou menší prosbu, chci se zeptat.. jak je možné že tu nemám přístup do žádného chatu, jako že správce alíka si nepřeje abych k tomuto stolu přisedl, chci se zeptat, jestli je to nějaká chyba, a nebo čistý ban.. jako nepoužil jsem žádnou vulgaritu, ani narážky a pod. bavím se s lidmi normálně ještě před hodinkou jsem tam byl a ted příjdu a nemám přístup, chci se zeptat proč.. :) děkuji. přeju pěkný den.
D3xusek, 4. června 2016
Mari1 5. června 2016
Tvé diskuse o pití alkoholu atd. nejsou zrovna vhodné pro dětský web.

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).