Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, dneska mi přišel tvůj dárek. Alíkův svačinový box. Sice jsem se lekla, kdo zvonil, ale nakonec jsem zjistila, že to jsou jenom pošťáci. A ještě jednou ti moc děkuji :-).

  Pošťáci jsou Rošťáci. Ale zase díky nim nemusíš stát frontu na Roště :-)

  Jsem rád, že jsem ti svým boxem udělal radost.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Katalog dárků

  Zasílání dárků na Slovensko

  Ked si našetrím dosť kačiek a budem si chcieť objednať darček, doručuje Česká pošta aj na Slovensko?

  Ahoj,
  ano, zásilku lze zaslat i na Slovensko.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, potřebovala bych změnit na vizitce svou kontaktni adresu. Nejde mi změnit, protože jsem ji zadávala při objednávce dárečku, který jsem nechala pak stornovat hlavně kvůli chybě v zadané adrese. Kdyby to šlo nějak změnit ta adresa, tak bych byla moc ráda :). Děkuji předem (8:o)

  Ahoj,
  na vizitce už hodně moc dlouho žádná kontaktní adresa nikde není. Jakou adresu si do objednávky vyplníš, na takovou se ti dědeček dáreček pošle. Takhle to funguje už skoro čtyři roky. Předvyplňuje se ti sice naposledy zadaná adresa, ale to neznamená, že ji nemůžeš změnit.

  Pokud chceš dosavadní uložené adresy smazat, nebo změnit osobní údaje, tak to se dělá v nastavení osobních údajů. Tam jsi před pár týdny něco měnila, tak… asi nerozumím. Máme někde něco rozbitého? Odpověz prosím případně do pošty.

  Katalog dárků

  Bude do katalogu dárku přidána hra Mafia, která je klenot česka?

  Jestli nám někdo věnuje Steam klíče, tak ji do katalogu přidáme. (Přestože je teda v lecčems podobná GTA, které spíš nechceme.)

  Katalog dárků

  Přidáte GTA V?

  Ahoj, ráda bych se zeptala zdá by do dárků v sekci Steam hry nemohla přibýt hra GTA V. Děkuji a prosím za odpověď.

  Ahoj,
  chtěla bys v katalogu hru, která je vyloženě simulátorem násilné kriminální činnosti? Asi tě spíš nepotěším. Sice jsem předloni psal, že certifikace pro věk 18+ z našeho pohledu není moc rozhodující, ale Grand Theft Auto je už až moc nevýchovná hra. Některé citlivější rodiče, které považují Alíka za ostrůvek bezpečí pro své ratolesti, by GTA v katalogu dárků mohlo nepříjemně překvapit.

  Na druhou stranu musím přiznat, že jsem sám nadšeným fanouškem starších GTA, jednička a dvojka nebyly ještě úplně 3D, postavička hráče byla sledována z ptačí perspektivy, nepůsobilo to nijak extra násilně. Také se tam sice střílelo a zabíjelo a najíždělo do lidí autem atd., ale ten vrtulníkový úhel pohledu na svět tomu ubíral na realističnosti, mělo to blíž ke simulátoru mravenců než ke skutečnému násilí. Našel jsem celkem fajn videorecenzi dvojky:

  Nerealističnost mi přijde důležitá. Šachy jsou také vlastně válečná násilná hra, kde se navzájem zabíjejí dvě ozbrojené armády, ale jelikož bitva probíhá schematicky na šachovnici, nikdo o pětiletém šachistovi neřekne, že roste pro kriminál. :-D

  Od trojky je GTA už ve 3D pohledu a… je to už jiná hra. Jedničku a dvojku jde mimochodem zadarmo stáhnout přímo z webu herního studia, které je vyrábělo.

  Kdybych si někdy našel stovky hodin volného času, rád bych si zkusil vyrobit webovou předělávku GTA 2. Už před lety jsem si začal sepisovat nějaké nápady k ní…

  Nechci moc zabředávat do otázky, jestli GTA V může nějakým způsobem negativně ovlivnit psychický vývoj dítěte. Předpokládal bych, že ve většině případů spíš ne, ale pokud už člověk má nějaké vrozené předpoklady pro násilí, může mu je násilná hra normalizovat, snadněji si může jeho mozek navyknout, že fyzické napadení vede k nějakému řešení. Ale nehledě na to, jestli je moje naprosto amatérská psychoanalýza herní nebezpečnosti správná, věřím, že část rodičů by to mohla vnímat podobně, možná i hůř…

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, můžu si někde koupit ten batoh s Bezzubkou z Jak vycvičit draka 3, když naspořit na něj kačky by trvalo strašně dlouho? Alíku, pošleš mi nějaký odkaz, kde by se dal sehnat?

  Ahoj,
  to nikdo z nás neví, protože jsme ty batůžky nekupovali. Předměty s motivy z filmů posílají Alíkovi přímo lidé ze společnosti, která daný film uvádí.

  Můžeš jedině zkusit hledat podle obrázku na Googlu, jestli se ti ten batůžek v nějakém internetovém obchodě objeví.

  Katalog dárků

  Ahojky, máme s mamkou další dotaz. Když si chci něco objednat, může se dát jméno na mě? Nebo se tam musí dát jméno rodičů?

  Ahoj,
  čí jméno do objednávky uvedete, toho jméno bude na balíčku. Alík přeci i kdyby chtěl, tak nemůže vědět, zda je to jméno rodiče nebo dítěte.;-)

  Katalog dárků

  Ahoj,
  zajímalo by mě, kdy budou na skladě dárky od Albi.
  Děkuji za odpověď.

  Od teď. ;-)

  Nedočkavě číháš na lišku, co? :-D

  Katalog dárků

  Ahoj,
  čirou náhodou jsem se dostala na dárek Duplíci – v popisu knihy je napsáno V Alíkovinách brzy vyšla ukázka z knížky. Je to myšleno tak, že ukázka z knížky vyšla velmi brzy, nebo je to omyl? Pokud omyl, budu ráda za opravu.
  v.

  Ahoj,
  původně tam bylo „brzy vyjde“, později jsem to přepsal na „vyšla“ a přihodil jsem odkaz, ale nevšiml jsem si, že tam zůstalo „brzy“.

  Co mi ale teď hodně vrtá hlavou: této chyby jsem si všiml také… a opravil jsem ji zhruba minutu poté, co jsi tady položila tento dotaz, aniž bych tvůj dotaz viděl. :-D

  Takže víc jak rok to tam bylo napsané divně a pak jen tak náhodou si toho všimneme my dva zhruba ve stejnou minutu…? 8-o

  Katalog dárků

  Ahoj, můžu se zeptat, proč to upozornění na poslední letošní rozesílku dárků již zmizelo? Termín poslední rozesílky byl myslím 27. listopadu a to ještě není, snad nebyly dárky odeslané předčasně?
  Děkuji za odpověď... (nebo dárky vykoupil Pepíček)? (-:

  O=
  Ahoj.
  Já nic!
  Jsi chudý.
  Nemáš nic.
  Upozornění
  nepotřebuješ.
  Hroch Pepíček
  (8:O)
  Když už řešíme dárky, vevelé Vánoce!
  Do Štědrého dne zbývá:
  (odpočet do 24. prosince 2020 v 0:00)

  P. S.: Upozornění prý vídají jen bohatší děti, takové ty spořivé a šetřivé, které mají nastřádáno více jak 5 tisíc kaček. Nerozfofroval-li bys své kačkové jmění během posledních dní, býval bys byl na poslední rozesílku upozorňován stále stejně důkladně, jako jsi byl doposud, až do toho nejposlednějšího okamžiku, kdy bys ji ostudně nestihl. :-3

  Katalog dárků

  Dobrý den, pane Alíku,
  chtěl bych se zeptat, jak funguje zasílání dárků, respektive doprava. Poštovné zaplatíte vy, nebo objednavatel?

  Předem děkuji za odpověď.
  Přemek

  Ahoj,
  poštovné hradí Alík. Objednavatel platí akorát zdejšími kačkami (pokud nemá danou věc třeba jako výhru ze soutěže, to pak neplatí vůbec nic).;-)

  Katalog dárků

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se spojují účty.

  Míca_skaut, 31. října 2020

  Ahoj,
  přes tento dárek v katalogu. Rozklikni si ho, zadej přezdívku, se kterou chceš tu svoji spojit, stiskni Pokračovat..., a dál už tě to navede samo.

  Katalog dárků

  Proč zmizel Alíkův hrnek?

  Dobrý den, ahoj Alíku,
  chci se zeptat, proč zmizel z katalogu dárků hrnek a jestli se ještě někdy vrátí.
  Děkuji za odpověď.
  P.S.: Můžu se zeptat jaká společnost vám vyrábí dárky s Alíkem?

  Ahoj,
  nasadili jsme teď úpravu, že se u dárků po vyprodání zobrazuje informace, jestli se někdy do katalogu vrátí. Existuje přibližně pět možností – od jistojistého návratu po jistojisté ukončení výroby. Nyní je tedy u Alíkova hrnku jasněji napsané, že už se do katalogu nevrátí, protože nové hrnky téměř určitě vyrábět nebudeme (jsou příliš křehké).

  Vůbec netuším, která firma dárky vyráběla pro Mafru. Od roku 2017 jsme zatím žádné nové propagační předměty neobjednávali. Debatě o tom, jaké nové dárky by mohly vzniknout, se věnuje nástěnka Vymyslíme nové dárky s logem Alíka?

  Katalog dárků

  Je kupování her legální?

  Jsou ty kačky a kupování her ze Steamu legální? Máte to nějak domluvený se Steamem?

  Je to legální.

  Přímo se Steamem to domluvené není, ale hry jsou buď věnované samotnými autory, nebo jsou koupené tak, že autor (a Steam) dostane peníze, byť z jiné peněženky než přímo z hráčovy.

  Zdejší kupování za kačky není skutečné nakupování, protože kačky nejsou směnitelné za opravdové peníze. Myslím, že směnný obchod typu „snížíme ti u nás nějaké naše číslo v naší databázi + koupíme ti hru jako dárek na Steamu“ by bylo těžké postavit mimo zákon.

  Katalog dárků

  Ahoj,
  můžu se zeptat, jestli chodí dárky Českou poštou doporučeně? Předem díky.

  Ahoj,
  Jak co. Něco ano, něco ne. Kvůli ceně chodí většina dárků obyčejně.

  M.

  Katalog dárků

  Špatný vchod

  Milý Aliků,objednala jsem si u tebe dědeček za body ale restehovali jsme se o dva vchody dal.Jde objednávka nějak stornovat?

  Milá Terezko9999,
  hele, člověče, měla bys psát o ždibec pečlivěji! :-|

  Co by na to řekl tvůj dědeček, kdyby býval tušil, že sis u Alíka objednala nového? A ještě k tomu na adresu, odkud jste se již stihli během jediného dne odstěhovat? To by ten objednaný dědeček přišel k vašemu starému vchodu, kde už nyní možná bydlí úplně jiní lidé, kteří by si třeba za kačky chtěli objednat raději pěknou knížku nebo pěknou hru nebo pěkného plyšáka a ne dědečka… a bylo by mu následně smutno. ;-(

  Věz, že popojít pěšky o dva vchody dál nemusí být zdaleka tak snadné, jak se mladému člověku zdá, ani pro zbrusu nového dědečka, zejména pokud se vůbec nedozví, že byl omylem dodán na starou adresu, a pokud je kvalitně zabalený. To platí obecně, nejen pro dědečky, dávejte si prosím všichni pozor, kde bydlíte! Je to smutné, ale jakmile dárek jednou zabloudí, všechna radost z něj se rozplyne jako výfukové plyny v atmosféře. @)->-

  Poprosil jsem Alíka, ať ti tvoji poslední objednávku zruší a vrátí ti kačky. On mi pak upřesnil, že sis vůbec neobjednala dědečka, ale décéčka superhodinky. To jsem neměl potuchy, že nabízíme v katalogu takové super věci. 8-o
  Tak si je můžeš objednat znovu. Tentokrát se už raději nestěhuj. ;-)