Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Vizitka

Ahoj, chtěla bych se zeptat na šablony na vizitku kde je najdu prej už fungují

Ahoj, změnit si styl vizitky můžeš v nastavení(pravý horní roh)>vizitka>styl vizitky.
M.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

2i.cz/i/fEAlm

Než začneš nevděčně kritizovat, že to je jen fotomontáž, upozorňuji, že jsem ti i nabil baterii dorůžova. Nemáš zač.

Vizitka

Proč má edgar007 na vizitce „s Alíkem kamarádím teprve chvilku“?

Protože jeho účet existuje teprve chvilku. Mít tam „už 0 dní“ mi přišlo takové ošklivé.

Vizitka

Jak to, že má vojtakometak na vizitce Ani nevím, kdy jsem naposledy Alíka navštívil.?

Protože u něj není v databázi žádné datum poslední návštěvy. Dlouho tu nebyl, byl zrušen, promazán... a pak se vrátil jen na skok na potvrzení souhlasů, při čemž se (zjevně) neaktualizoval čas poslední návštěvy.

Vizitka

Ahoj Alíku, můžu se zeptat, proč má zrušený účet LukYn95?

Ahoj, nejspíš proto, že její rodič nepotvrdil v období od května do srpna souhlas se zpracováním osobních údajů.

V brzké době jí na e-mail přijde takzvaný „mazanec“, což je šifrovaný soubor obsahující všechna její data, která jsme odtud smazali. Nahraje-li mazanec zpět do Alíka, může svůj účet obnovit.

Vizitka

Proč u zablokovaných není vidět Co chci říct světu?

Protože text na vizitce mohl být důvodem blokace... všechny texty od nich jsou skryté.

Vizitka

Jak bych si mohla udělat na vizitce efekt, že to co v ní mám napsané, bude vyoadat tak, že to bude napsané v tabletu? Ma to tak uživatel/ka
P-a-w-l-i-n-k-a
Děkuji Amálie

Ahoj, musis si v nastaveni u vizitky zmenit styl vizitky. Konkretne nastaveni>upravit vizitku>styl vizitky

Vizitka

Na profilu uživatelky Adrii není možnost si ji dát mezi kamarády.

Protože si zakázala kamarádění v nastavení osobních údajů.

Vizitka

Proč na některých vizitkách jsou tito smajlíci? gidnes.cz/o/alik/ikony/s%5f09.gif

Protože jsme ještě neprovedli hromadnou náhradu starých adres smajlíků za nové. Je to v plánu, jakmile se pročistí účty. Někde je také ještě starší g.idnes.cz, někde možná zase naopak novější 1gr.cz... u iDNESu vedou všechny ty domény na stejné místo.

I když se zatím ty staré smajlíky načítají z HTTP místo HTTPS, není to zneužitelná bezpečnostní díra. (Byť prohlížeč může ukazovat, že stránka není zabezpečena.)

Vizitka

Proč jen někteří uživatelé tu mají novou stránku? www.alik.cz/u/farmar12/kamaradi

V nastavení osobních údajů si může uživatel vybrat, jestli má být tato stránka veřejná.

Časem tento přepínač přesunu jinam, ale nyní díky současné kampani okolo osobních údajů je snazší získat od většiny uživatelů názor. Kdybych automaticky předpokládal, že všichni souhlasí se zveřejněním, mohlo by to někomu vadit, a naopak kdybych automaticky předpokládal, že nikdo nesouhlasí, byla by taková podstránka prakticky zbytečná, protože nikoho nenapadne ji povolit. Teď si to drtivá většina lidí povolila (i když si toho možná někteří nevšimli).

Vizitka

Ahoj,

u každé vizitky pod bočním menu je takové číslo. Co to číslo znamená?

Ahoj,
to je interní číslo uživatele. V původním Alíkovi bývalo viditelné v adrese vizitky a možná i jinde. Nyní je nenápadně schované pod menu a slouží převážně pro potřeby vývojářů a správců, běžnému smrtelníkovi nejspíš k ničemu není. Nyní se tato skrytá informace stala veřejným tajemstvím. :-)

Vizitka

Co znamená když je na vizitce napsano: Už ani nevím kdy jsem Alíka naposledy navštívila?

Že ani nevíme, kdy Alíka naposledy navštívila. Já nevím, jak to jinak říct.

Vizitka

Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně kamarádů na vizitce, já jich mám už docela dost a někteří si mě přidávají, a když si mě přidají, chci si je taky přidat, ale trvá věčnost, než najdu, kdo si mě přidal, navrhuji aby bylo řazení od nejnovějších přátel...

Zavedli jsme novou stránku s přehledem kamarádů, kde sice nejsou kamarádi seřazení podle času přidání, ale jsou tam odděleně vidět vzájemná kamarádství, takže snadno rozpoznáš ty, kdo si přidali tebe, ale ty je ne.

V menu vedle své vizitky najdeš odkaz „Prohlédnout kamarády“ (nebo „Upravit kamarády“, pokud si tuto odpověď čteš později).

Vizitka

Chci si dát styl vizitky „červená helma“ sleva nejde to!

Opraveno, už to jde.
Tato chyba tam byla už rok, díky za postřeh! R^

Vizitka

Ahoj, když si chci upravit vizitku, tak jak se tam dává, že chci větší písmo? nějak sem to tam nenašla...

Editor u vizitky je dost starý a část nových prohlížečů nerozpoznává správně, takže jim některé funkce nenabízí. V prohlížeči Firefox tuším tlačítka na velikost písma stále jsou.

Vizitka

Ahoj,
Chci se zeptat na pozadí na vizitce -v závorce jsou uvedeni uživatele, ale nejsou to správci, a to se nějak dalo dřívě vytvořit své vlastní pozadí? A jde to ještě, aby někdo z uživatelů, vytvořil své vlastní pozadí?

Dříve šlo vytvářet vlastní styly – to se dělalo v jazyce CSS, uživatel si dodal i vlastní obrázky a poslal to mailem ke schválení (občas žasnu, co všechno prošlo kontrolou, viz nástěnka www.alik.cz/n/opravime-stare-styly-vizitek). Před několika lety ale bylo přidávání nových stylů zrušené, asi v rámci úsporných opatření... od té doby je stav zakonzervovaný.

Chystáme do budoucna nový formát vizitek, kde bude několik kvalitních šablon, kterým půjde i měnit parametry (barvy, obrázky apod.), viz moje starší odpověď: www.alik.cz/p/245989.

Vizitka

Zdravíčko,
Dlouho jsem Alíkovi nevěnovala pozornost a vidím že prošel velkými změnami, chtěla bych se zeptat, protože netuším jak to zde momentálně chodí. Zda je v pořádku si případě hodit na vizitku odkaz na blog? Samozřejmě že se nejedná o žádný mládeži nepřístupný obsah
Děkuji

Ahoj,
když si uživatel dá na vizitku odkaz na svůj blog nebo jinou svoji vlastní stránku, tak by to nemělo vadit, pokud se nejedná o nějaký komerční web nebo něco takového.

Vizitka

Ahoj Alíku, kdy už se konečně budou moci dávat fotky do vizitky?

Dneska jsme to zprovoznili :-)

Vizitka

Ahoj,
dnes jsem zkoušel vyhledávaní kamarádů a tam bylo, že už lze vyhledávat podle rád a nerad. Tak jsem zkusil nerad:déšť a u všech nalezených uživatelů se slovo déšť objevilo v Mám rád.
Nevíte, co se stalo?
Díky za odpověď.

Díky za moc upozornění a omlouvám se, že jsem na tebe úplně zapomněl!

Taková hloupá chyba...
Již je to opraveno.

Vizitka

Ahoj, mám dotaz ohledně barevné tečky u přezdívky.

Mohu se zeptat, proč se mi neukazuje u kamaráda na vizitce? Mně se ukáže jenom v poště u toho jména. Je to možné dát i na vizitky k přezdívce, tu tečku, a aby se ukazovala i u přezdívky v seznamu kamarádu, aby se dalo také zjistit, zda je online/offline ten kamarád? Moc děkuji.

Přidal jsem online indikátor na vizitku k přezdívce (i když se trochu obávám, co s tím udělají některé styly vizitek) a do hledání uživatelů, protože jsem na první přečtení nepochopil, že asi myslíš spíš seznam kamarádů také na vizitce :-)
Při příštím nasazení to přidám i k tomu seznamu kamarádů, je to dobrý nápad, díky.