Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Moje tělo - váha

  Dobrý den, rodiče se mi smějí že jsem hubený měřím 150 a vážím 34 kilo je to podprůměrné?

  kluk, 10 let, 16. října 2017

  Ahoj kluku,

  U chlapců ve věku deseti let činí průměrná tělesná výška 141 cm a průměrná tělesná hmotnost 33,7 kg. Vzhledem k tvému věku není tvoje výška ani hmotnost podprůměrná.

  Rozhodující však není samotná hodnota tělesné výšky a hmotnosti, jako spíše jejich vzájemný vztah. Hodnota indexu tělesné hmotnosti neboli BMI u tebe činí přibližně 15 (přesněji 15,1), což je podváha. Ideální hodnoty BMI se u chlapců ve věku 10 let pohybují v rozmezí od 16 do 19.

  Od tvých rodičů není hezké, že se ti smějí kvůli tomu, že jsi hubený. Spíše by se měli zamyslet nad tím, jak by ti mohli pomoci, protože za tvoji výživu a za tvůj zdravotní stav odpovídají především oni sami.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Moje tělo - váha

  Ahoj, je mi to blbí sem psát, ale chtěla jsem se zeptat. Je mi 13 let jsem holka a měřím 171 cm a vážím 67kg...přijde mi to hrozně moc. Všichni okolo mě rodina/kamarádky říkají, že tlustá nejsem, ale já si myslím, že to jen hrají. Hecla jsem se a každý den poctivě cvičím a snažím se jíst zdravě, ale nic... Toužím po lásce, ale myslím si, že takovouhle mě nikdo rád mít nebude...

  holka, 13 let, 1. srpna

  Ahoj,
  tvoje váha je při tvé výšce úplně v pořádku, odpovídá normě. Proto si říkám, že to kámošky a rodina asi nehrají a myslí to vážně. Samozřejmě se zdravou stravou a cvičením klidně pokračuj, myslím, že ti to může pomoci cítit se ve svém těle líp, ale nemusíš to nějak zvlášť přehánět a cílem nemusí být zhubnutí, ale třeba zpevnění svalů a péče o své zdraví.
  Po lásce touží skoro každý člověk, ale věř mi, že s váhou souvisí hledání partnera opravdu minimálně, zvlášť pokud máš optimální hmotnost.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku,
  jsem hubený což se mi líbí ale mám hodně malou váhu..kolem 44-45kg a měřím 170 cm. Snažím se přibrat ale i když sním cokoliv tak stejně že všeho zhubnu. Přemýšlím nad tím jestli se mi nemůže něco stát ale stejně s tím nic moc neudělám. Nevíte jak přibrat? Nebo jestli s tím jít k doktorovi? Díky moc za odpověď

  kluk, 14 let, 28. července

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš, že jsi hubený, ale že se Ti to líbí. Přesto nám kladeš otázku, jak přibrat. Nejsme, bohužel, výživoví poradci, nedokážeme Ti tedy v tomhle směru poradit. Obecně je možné přibrat kombinací vyvážené stravy a cvičení. Se stravou Ti může poradit výživový poradce, či třeba obvodní lékařka (lékař). Jestliže tedy máš pochybnosti ohledně svého zdraví, se svou lékařkou (lékařem) se poradit můžeš. Je také možně, že jsi právě v období bouřlivého růstu, a Tvé tělo prostě nestíhá zároveň růst i přibývat na váze. A není proto potřeba nic jiného, než dát svému tělu čas. A možná jsi celkově typ, který vždy bude spíše hubenější. Každý má nějaké predispozice, které nelze úplně změnit, je možné s nimi jen zacházet právě udržováním zdravého životního stylu.

  Přejeme Ti bezstarostné dny.
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Jsem hubený

  Dobrý den, prosím vás teď jsem hodně vyrostl a proto jsem hodně zhubnul. (spočítam si všechna žebra) a rodiče si myslí že se mnou něco je i kdyz jsem úplně v pohodě a když se premaham více jist abych zase nabral tak sednu na kolo a hned všechno shodím.(od malička jsem byl hubený ale tohle je až moc)
  Změnit jídelníček by asi nešlo jelikož mamka vaří pro každého stejný jídlo.
  A taky chtějí abych jedl tlusté maso ale to já nemohu jelikož se na něho podívám a promiňte se zbleju.
  Má otázka tedy je jak ztloustnu aby mi alespon nekoukal zebra?
  (pro mě je tloustnuti těžké)
  Děkuji moc

  kluk, 14 let, 27. července

  Ahoj z Modré linky,

  umím si představit, že bys chtěl přibrat, obzvlášť když si rodiče myslí, že Ti něco je. Nejsme, bohužel, výživoví poradci, nedokážeme Ti tedy v tomhle směru poradit. Obecně je dobré přibrat svalovou hmotu, kterou lze přibrat kombinací vyvážené stravy a cvičení. Se stravou Ti může poradit výživový poradce, či třeba obvodní lékař. S ním (s ní – lékařkou) byste s rodiči mohli probrat i to, zda je s Tebou vše v pořádku. Možná jsi právě v období bouřlivého růstu, kdy Tvé tělo nestíhá zároveň růst i přibývat na váze. A není proto potřeba nic jiného, než dát svému tělu čas a toto období, kdy jsi hubenější prostě přijmout. A možná jsi celkově typ, který vždy bude spíše hubenější, než při těle. Každý má nějaké predispozice, které nelze úplně změnit, je možné s nimi jen zacházet právě udržováním zdravého životního stylu.

  Přejeme Ti bezstarostné dny
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku a spol,
  zajímá mě jesli se mnou není něco v nepořádku, protože jsem si udělala takový ten test kde zadáš svůj věk a váhu (nepamatuji si jméno toho testu), no a napsalo mi to „silně podvyživená“ měla bych s tím něco dělat? Mám jít na kontrolu k doktorovi? Velmi často mě bolí břicho i hlava, což je nejspíš z toho že ráno vůbec nejím (už jsem si na to totiž odvykla, a jíst ráno už prostě nemůžu)

  Ahoj,
  vypadá to, že sis udělala test BMI (body mass index), který na základě váhy a výšky odhaduje, zda je váha člověka v normě, pod normou nebo nad normou. Příliš vysoké i nízké hodnoty mohou znamenat ohrožení zdravotního stavu člověka. BMI je vhodné používat až u dospělých lidí, které už mají dovyvinuté tělo. U dětí může dávat zavádějící informace. Promluv si o výsledku testu s rodiči a společně se rozhodněte, zda je tvá váha skutečně tak nízká, že by bylo třeba vyhledat lékaře.
  Co se týká snídaní, jsou lidé, kteří se nedokážou najíst hned po probuzení a snídají třeba až po dvou hodinách bdění. Během dopoledne je ale třeba nějaké živiny přijmout, abys měla energii do začátku dne. Když se někdo učí snídat, je fajn začínat a malými porcemi, s ovocem a zeleninou, různými kašemi nebo cereáliemi. Tyto potraviny se snadno tráví a mají v sobě úkrytu energii.
  Měj se krásně!
  Péťa

  Moje tělo - váha

  dobrý den, chci se zeptat jestli je moje váha ideální:
  váha: 45 kg
  výška:165 cm
  Protože kluci říkají, že jsem tlustá a holky zase, že jsem hubená a já si taky myslím, že jsem tlustá, takže jsem úplně vyřadila sladké a cukr, jinak mám ppp a to přejídání(chodím k psychiatrovi). A chtěla bych vědět váš názor.

  Teri 13 let, 22. července

  Ahoj,
  ideální váhu jde těžko posoudit. Jde hlavně o to, aby tvá váha byla v normě, to znamená, abys neměla podváhu ani velkou nadváhu. Obojí totiž může způsobit zdravotní potíže. Druhá věc je pak to, jak se ve svém těle cítíš. Hodnocením okolí se nenech zmást. Každý totiž považuje za ideální váhu něco trochu jiného.
  Je dobře, že navštěvuješ odborníka, se kterým můžeš své starosti ohledně váhy probrat. Pobav se s ním i o tom, jak vnímá ideální váhu on. Můj názor je, že bys při své výšce mohla klidně vážit o něco víc.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Mám zhubnout?

  Ahoj,
  už dlouhou dobu se trápím se svým tělem. Měřím 165 cm a vážím nějakých 58-60 kg. Připadám si tlustá a nelíbím se sama sobě. Mám tlusté břicho, stehna i boky. Zkoušela jsem to říct mámě, ale ta mi jenom říká, že jsem hezká a hubená. Už jsem zkoušela mnohokrát cvičit, ale nepomáhá to. Ještě k tomu mi kluci ve třídě často říkají jak bych měla zhubnout a jak jsem tlustá. Sice to oni berou jako vtip, ale mě to dost poškozuje a často kvůli tomu brečím. Jak se mám naučit akceptovat svoje tělo, popřípadně jak mám zhubnout tou nejšetrnější cestou?

  holka, xx let, 21. července

  Ahoj,
  tvoje maminka má naprostou pravdu v tom, že tvá váha je optimální a neexistuje žádný důvod, proč bys měla hubnout. Nerozumím tomu, proč ti spolužáci říkají, že jsi tlustá. Napadá mě snad jen vysvětlení, že vidí, že ti to vadí a proto je baví tě provokovat. Zároveň však samozřejmě rozumím tomu, že ti to vadí a zraňuje tě to. Tvá otázka, jak se naučit akceptovat své tělo, vůbec není jednoduchá. Spousta lidí se to totiž marně učí celý život. Především přestaň o svém těle přemýšlet jako o něčem, co potřebuješ razantně změnit. Jsi krásná taková, jaká jsi a až budeš ještě o pár let starší, najde se spousta kluků a později i mužů, kterým se budeš moc líbit a budeš pro ně ta nejkrásnější na světě.
  Zatím se nauč hýčkat sama sebe. Starej se o sebe, sportuj, nauč se zkrátka poznávat své tělo, abys mohla docenit, jak je úžasné a co všechno pro tebe dělá. Přestaň se kritizovat a místo toho, aby na sobě neustále hledala chyby, snaž se uvědomit si a vyzdvihnout své silné stránky. Neboj se sama sebe pochválit a říct si, že jsi se sebou spokojená. O chování svých spolužáků si můžeš promluvit s nějakým dospělým (například s rodiči, nebo učiteli), ale myslím, že pokud uvidí, že ti jejich provokace nevadí, přestane je to brzy bavit.
  Přeji ti, aby ses co nejdřív naučila mít ráda a byla jsi spokojená.
  Krásné léto!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Je moje váha v pořádku?

  Ahoj Alíku a spol. Chtěla bych se zeptat, zda váha a výška odpovídají průměru mého věku.

  Vážím: 50,1kg:-[)
  Měřím: 159-160cm8-D

  Já osobně si přijdu trochu při těle, ale zajímal by mě váš názor. Myslíte si, že moje váha je v pohodě? Děkuji za odpověď.:-)

  holka, 12 let :), 2. července

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální. Nemusíš se vůbec trápit žádným hubnutím. To samozřejmě neznamená, že bys měla rezignovat na zdravou stravu a pravidelný pohyb. Zdravý životní styl je důležitý pro každého člověka, ať už je jeho váha jakákoli. Když jej budeš dodržovat, nebudeš muset svou váhu řešit ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku a spol. Mám další dotaz, omlouvám se, že obtěžuji a za pravopisné chyby.

  Právě vážím 40 kg a měřím 158 cm je to v pořádku? připadám si totiž strašně tlustá, protože všechny moje spolužačky jsou hubenější než já. ;-( ;-( ;-(
  od soboty pojedu na na tábor se skautem a já bych chtěla na táboře zkubnout. :-( ;-( ;-( ;-(
  Můj dotaz:
  -mohli byste mi prosím nějak pomoci nebo poradit jak mám na táboře
  zhubnout,

  • jestli za 3 týdny jde zhubnout,
  • bojím. se že tam spíše přiberu,
  • chci vypadat dobře, ale bez toho to nepůjde
  • nějaké rady na inspiraci atd...
  • prostě jsem smutná, nevím jestli můj dotaz dává smysl, omlouvám se ;-( ;-( ;-(
  • lze zhubnout 3 kg / 3 týdny? jestli ano, jak?

  ;-(
  proč mi mamka říká, že nejsem tlustá, když jsem ;-( ;-(
  Nakonec děkuji za radu při předchozím dotazu už jsem si s novými lidmi docela „sedla“.

  holka, 11 let, 28. června

  Ahoj z Modré linky,

  mrzí mě, že jsi nespokojená sama se sebou. Podle BMI (přibližného ukazatele správné váhy), které si můžeš snadno spočítat na internetu podle BMI kalkulačky, Ti však vychází, že máš podváhu. Říká Ti to i mamka, takže problém pravděpodobně skutečně nebude v tom, že bys byla tlustá. Proto Ti v žádném případě nebudeme radit, jak bys měla hubnout. Naopak Tě chceme podpořit, abys dokázala být spokojená sama se sebou taková, jaká jsi. Povídej si s mamkou o tom, co Tě trápí, s čím nejsi spokojená – a nemyslím vizuálně, ale o tom, jak se skutečně cítíš, co Tě vede k tomu, že bys na sobě měla něco měnit. Nebo se s tématem můžeš obrátit i na někoho jiného v okolí, komu důvěřuješ, např. oblíbené tetě, učitelce, nebo školní psycholožce, pokud na škole máte.

  Co se týká vzhledu, můžeme změnit třeba účes a najít si takový, ve kterém se cítíme dobře a sluší nám, můžeme dbát na své oblečení. Mnohé ale změnit nemůžeme – výšku, typ postavy a tak podobně, prostě je potřeba se přijmout takoví, jací jsme. To důležité je žít svůj život tak, abychom byli co nejspokojenější. Můžeš klidně zdravým a vyváženým způsobem cvičit, zároveň přitom však také zdravě a přiměřeně jíst, neboť vysportovaná postava působí zdravěji. Rozhodně Ti však nedoporučujeme hubnout, protože v případě, že skutečně trpíš podváhou, by hubnutí mohlo ohrožovat Tvé zdraví, dlouhodobě i Tvůj život.

  Přejeme Ti více spokojenosti se sebou.
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Kamarádka se mi vysmívá kvůli váze

  Ahoj moje kamarádka se mě aspoň 1x za 2 měsíce zeptá kolik vážím a když ji odpovím že 49 kg (ano tolik opravdu vážím) tak se mi hned vysměje a já nevím je to nadváha když mám v 11 letech 161 cm a 49 kg? A ona má 30 kg a je jí 12 a má stejnou výšku jako já? Díky za odpověď :> pardon za blbý téma já něvim jak to mám dát do jiniho

  holka, 11 let, 13. června

  Ahoj z Modré linky,

  jak opakovaně píšeme, orientačně zjistit, jak je na tom člověk s váhou je snadné přes tak zvanou BMI kalkulačku. A podle ní rozhodně nadváhou netrpíš. Klidně bys mohla nějaké kilo přibrat. Tvoje kamarádka pravděpodobně trpí podváhou. V každém případě není od Tvé kamarádky není vůbec hezké a kamarádské, že se Ti vysmívá. Ráda bych Tě tedy podpořila, aby sis o tom s kamarádkou popovídala, abys jí dala najevo, jak se cítíš, když se Ti vysmívá.

  Přejeme prima dny
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Opravdu nejsem tlustý?

  Ahoj, takže mám tu dotaz ( ano, po 3x, omlouvám se) ale prostě
  mi připadá že když mam 158 cm a 47 kg že jsem tlusty.....
  Kamarad ma 40 kg ale je taky o 10 cm menší takže si říkam kdyby byl jak já tak bude vážit stejně ale chtěl jsem se zeptat jestli nemam nadvahu a jaka by mela byt idealni vaha v 11 letech a 8 mesicich pri 158 cm.
  dekujuuu za odpoved :D

  kluk, 11 let a 8 měsíců a ten co si myslí že je tlustej, 16. června

  Ahoj,
  v historii tvých dotazů vidím, že jsi stejný dotaz položil v dubnu i květnu. Chápu, že je pro tebe otázka váhy důležitá, ale není mi dost dobře jasné, proč si myslíš, že se naše odpověď změní (na tvé předchozí dotazy jsem odpovídala já i kolegyně z Modré linky). Mohu ti znovu zopakovat, že vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha optimální, ale tato odpověď tě očividně neuspokojuje.
  Spíš mě to tedy vede k úvaze, proč nechceš věřit tomu, že nepotřebuješ hubnout. Nejsi se vzhledem svého těla spokojen? Nebo ti někdo řekl nějakou netaktní poznámku? Nebo je problém v tom, že si nevěříš? Zkus se zamyslet nad tím, odkud pramení tvá nespokojenost s vlastním tělem a co bys mohl udělat pro to, aby se to změnilo. Někomu v tomto ohledu například pomůže, když začne pravidelně cvičit, zpevní si postavu a vybuduje svaly. Jinému s vybudováním sebevědomí pomůže psycholog, protože problém může být skutečně jen ve tvém nitru. Zkus tedy sám v sobě objevit příčinu své nespokojenosti a na té pracovat.
  Držím ti palce!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Je moje váha v pořádku?

  Ahoj Aliku, chtěla bych se zeptat, je moje váha v pořádku vážím 47kg a měřím 152cm?

  holka, 11 let, 16. června

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a nemusíš si vůbec dělat starosti. To samozřejmě neznamená, že bys neměla dodržovat pravidla zdravého životního stylu, jako je vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Nicméně pokud si budeš tyto dvě věci hlídat, určitě nebudeš muset problémy s váhou řešit ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Během karantény jsem přibrala

  Ahoj, ráda bych se něco zeptala. Mám pocit že jsem přes karanténu strašně ale strašně přibrala. Když jsem se naposledy před karanténu vážila tak jsem měla pěknou postavu, 40 kg a 161 cm. Ale teď jsem zas asi o 3-5 cm vyšší (můj odhad) a zda se mi že vypadám příšerně. Mám strašně tlustší stehna oproti podzimu, břicho taky nevypadá moc dobře a pas mám strašně široký. Navíc jsem pohlédla v obličeji a zvýraznily se mi ty tmavé kruhy pod očima. A moje váha je teď 48 kg takže jsem fakt tlustá (výška cca 165 cm a věk 12). Nejhorší je že já v létě skoro každý den chodím na koupaliště a s touhle postavou teda nevím. No takže moje otázka:jak mám vrátit původní barvu do obličeje? Jak se amm zbavit těch kruhů pod očima? (na make up si připadám ještě dost malá) a jak mám zhubnout tak abych vypadala tak jako dřív? Děkuji moc

  holka, 12 let, 12. června

  Ahoj,
  zadala jsem si své údaje do BMI kalkulačky (je potřeba používat BMI kalkulačku pro děti, protože hodnoty se počítají jinak než u dospělých) a mohu tě ujistit, že tvá váha je vzhledem k tvému věku a výšce naprosto optimální. Přemýšlela jsem tedy o tom, kde se mohl vzít tvůj pocit, že jsi „strašně tlustá“ a zadala jsem i tvou původní váhu - 40 kilogramů. A hned to bylo jasné. Předtím jsi totiž měla podváhu a proto ti teď tvá váha připadá jako nadměrná, ačkoli tomu tak není.
  Je skutečně možné, že se ti změnila postava a třeba i rysy v obličeji, ale to nemusí být způsobeno tím, že jsi něco přibrala, ale jednoduše tím, že začínáš dospívat a tvoje tělo se mění. V průběhu následujících let se změníš z dítěte na ženu a je tudíž normální, že ztratíš svou dětskou postavu. Chápu, že to může být pro někoho tak trochu šok, než si na novou postavu zvykne, ale rozhlédni se pozorně kolem sebe a určitě zjistíš, že některé tvé spolužačky nebo kamarádky už mají podobný typ postavy jako ty.
  Vzhledem k tvé váze je nesmysl, aby ses snažila hubnout. Pokud nejsi spokojená s tím, jak například vypadá tvé břicho nebo stehna, spíš se snaž hýbat se a cvičit, abys měla svaly a byla zpevněná. Tím svému zdraví i postavě prokážeš mnohem větší službu než například nesmyslnými dietami.
  Co se týká tvých rysů v obličeji, tady se obávám, že se budeš muset smířit s tím, že je máš takové, jaká ti tvá genetická výbava poskytla. Někdo má bohužel opravdu sklony k tvorbě kruhů pod očima a nedá se s tím nic moc dělat. Hlídej si, abys měla dostatek spánku a dobrý pitný režim. Zkusit můžeš také obklady z okurek nebo černého čaje. Ale jak už jsem říkala/psala, tvé tělo se během následujících let bude ještě dramaticky měnit a s ním i rysy v obličeji. Je skutečně možné, že tvůj problém s kruhy pod očima je pouze dočasný.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Nemám nadváhu?

  Ahoj Alíku. Pardon že se ptám dost často ale mám dost otázek. Je mi 13 let měřím 172 cm a vážím 62,5 kg mám nadváhu ?

  kluk, 13 let, 3. června

  Ahoj,
  vůbec nevadí, že pokládáš víc otázek. Jsme tu pro to, abychom dětem pomáhali a děláme to rádi. Co se týká tvého dotazu, vzhledem k tvé výšce a věku je tvá váha naprosto v pořádku a nemusíš se žádné nadváhy obávat. Snaž se i do budoucna dodržovat zásady zdravého životního stylu, mezi které patří vyvážený jídelníček a dostatek pohybu, a můžeš si být jistý, že ani v budoucnu se nebudeš muset o svou váhu obávat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Nespokojenost s tělem

  Ahoj aliku
  Merim 150 a vazim 36-7 kilo
  Mam hrozne mala prsa a vypadám na 9 let
  Jsem hrozne mala a kluci se mi smeji za moje mala prsa
  Byla jsem u pani doktorky a ta mi rekla ze abych vypadala vyspeleji musim přibrat

  Ja se hodne snazim pribrat ale problém je v tom ze ja nepribiram na vaze ale na tele

  Od zacatku pribirani jsen docela ztloustla ale pribrala jen 1 kilo...co mam delat?

  holka 12 let, 22. května

  Ahoj,
  mrzí mě, že zažíváš nespokojenost se svým tělem. Myslím, že je to u dívek (i chlapců) Tvého věku docela běžné. Lidem se často nelíbí některé části těla, porovnávají se s druhými a mnohé by na sobě měnili. Lidské tělo může vypadat různě a je to tak v pořádku. Zvláště ve Tvém věku, kdy dospíváš, prochází tělo mnoha změnami a ještě nějakou dobu potrvá, než dostane podobu, která bude trvalejší. Tím chci říct, že prsa Ti pravděpodobně teprve porostou. Je běžné, že některým dívkám ve 12 letech prsa rostou a jiným ještě ne. Je také běžné, že některé ženy i v dospělosti mají prsa spíš menší. Přemýšlím nad tím, zda se Ti tvé tělo skutečně nelíbí, anebo spíš reaguješ na to, že se Ti kluci posmívají. Umím si představit, že je to hodně nepříjemné. Zkus se zaměřit na to, jak to máš Ty, když se na sebe podíváš do zrcadla. Co si o svém těle myslíš Ty sama? Protože v životě se budeš ještě mnohokrát setkávat s tím, že každému se líbí něco jiného, ale u Tvého vzhledu je důležité, co se líbí Tobě. Když se budeš ve svém těle cítit dobře, bude to znát i navenek.

  Podle Tvé výšky a váhy jsem spočítala hodnotu BMI, která určuje, že je Tvá váha v normě. Můžeš si to sama ověřit tady: https://www.childrenbmi.com/cs/. Pokud se Ti ale přesto zdá, že je něco v nepořádku, je dobře, že jsi to konzultovala s lékařkou. Jsem ale trochu zmatená z toho, co myslíš tím, že přibíráš na těle ale ne na váze. Říkám si, že hodnota váhy tolik důležitá není, jde přece o vzhled těla. Zároveň si neumím představit, jak to že jsi na pohled ztloustla, ale na váze přibrala jen jedno kilo. Napadá mě, že by mohlo pomoci, kdybys to konzultovala s nutriční terapeutkou. Zkus se obrátit na rodiče a poprosit je, zda by Tě mohli k nějaké objednat. Seznam kvalifikovaných nutričních terapeutek dle krajů a měst Ti mohou poskytnout v organizaci Anabell (www.anabell.cz). Tam také dokáží pomoci s tím, aby ses ve svém těle cítila lépe.

  Přejeme Ti hodně štěstí.
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Je moje váha v pořádku?

  Dobrý den 👋
  Chtěla bych se zeptat jestli je moje váha optimální 🙂
  je mi 12let měřím 155cm a vážím 41kg 🙃
  Předem moc děkuji za odpověď. 😄

  holka 12 let, 21. května

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a nemusíš se vůbec znepokojovat. Dodržuj dál zásady zdravého životního stylu (vyvážený a pestrý jídelníček a dostatek pohybu), nikoli proto, abys zhubla, ale kvůli prevenci zdravotních problémů - a určitě nebudeš muset nadváhu řešit ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára