Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Moje tělo - kluci

  Ahoj,
  chtěl bych se zeptat jestli není ve 13 letech málo 7-8cm v klidovém stavu a 11-12,5cm při erekci... Měřím 150cm.

  Ještě mám problém, že po masturbaci většinou vyteče jen taková průhledná lepkavá věc (někdy třeba po 5min.).

  kluk, 13 let, 4. listopadu 2017

  Ahoj kluku,

  Průměrná délka penisu ve věku třinácti let činí 5 až 7 cm v klidovém stavu a 11 až 14 cm při erekci. Rozměry, které uvádíš v dotazu, jsou tedy naprosto normální. Tvůj penis rozhodně není malý a jeho rozměry odpovídají průměrným hodnotám pro tvůj věk.

  Tvoje tělesná výška je sice mírně podprůměrná, avšak nejedná se o projev poruchy růstu. S tělesnou výškou 150 cm se podle tzv. percentilového růstového grafu pro chlapce nacházíš na desátém percentilu. To znamená, že 10% ostatních chlapců tvého věku je nižších a 90% vyšších než ty. Za normální lze u chlapců ve věku 13 let považovat tělesnou výšku v rozmezí 146 až 176 cm.

  „Průhledná lepkavá věc“, o níž se zmiňuješ v závěru dotazu, je tzv. preejakulační tekutina. Jedná se o čirou tekutinu, která se tvoří v tzv. přídatných pohlavních žlázách. U většiny chlapců se tato tekutina začíná tvořit a uvolňovat již na počátku puberty, zpravidla nejméně o několik měsíců dříve, než se dostaví první ejakulace (výron semene).

  Prozatím se nemusíš znepokojovat kvůli tomu, že skutečná ejakulace se nedostavuje. Průměrný věk první ejakulace činí 12 až 14 let, přičemž za normální se považuje i širší věkové rozmezí 11 až 15 let.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na poruchy příjmu potravy z centra Anabell, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Zápach z úst

  Ahoj Alíku, chtěl bych se zeptat. Pokaždé když si vyčistím zuby tak cítím že stejnak mi smrdí z pusy. Nějaké rady proti zápachu z úst??

  kluk, 13 let, 10. července

  Ahoj,
  pokud zápach z úst přetrvává i po vyčištění zubů, bylo by potřeba, aby navštívil stomatologa, který zjistí, jestli se nejedná o důsledek nějakého zánětu. Obecně se proti zápachu z úst doporučuje například používání škrabky na jazyk, ústní vody, nebo žvýkání petrželové natě a spousta dalších „babských rad.“ Ale vždy je potřeba nejprve pátrat po příčině a teprve potom řešit následky. Důkladné vyčištění zubů a případně použití ústní vody by zápach z úst mělo skutečně zlikvidovat a pokud i nadále přetrvává, může se jednat o nějaký zdravotní problém, který by měl řešit odborník.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Bolest svalů po cvičení

  Ahoj Alíku, už několikrát jsem zkoušel cvičit podle nějaké aplikace. Vždy dám jen 1. den, protože i když udělám tu rozcvičku, tak mě vždy druhý den bolí svaly a nemůžu skoro ani chodit. Tak bych se chtěl zeptat jak na to, aby mě ty svaly po každém tom cvičení neboleli, abych mohl každý den cvičit.

  kluk, 14 let, 8. července

  Ahoj,
  na tvůj dotaz je jednoduchá odpověď: Problém je v tom, že své tělo při cvičení příliš „přetáhneš.“ Druhý den tě potom bolí namožené svaly, které nejsou na podobný druh pohybu zvyklé. Musíš si cvičení víc dávkovat - to znamená začít s malou zátěží a teprve postupem času zátěž (délku, intenzitu) zvyšovat. Svaly si zvyknou, nebudou tě bolet a časem zvládneš celou sestavu i větší zátěž. Chyba, kterou děláš, je typická pro spoustu sportovních začátečníků a mnoho z nich odradí od sportování úplně. Když budeš postupovat pozvolna a pozvolna přidávat, bude to pro tvé tělo lepší a pro tebe příjemnější.
  Přeji ti krásné léto!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Neejakuluji

  Dobrý den,
  Mám jeden dotaz , je mi to takoví blbí ale při masturbaci nedojde k ejakulaci jenom ze mě vyteče taková průhledná lepkavá " slina "
  Doufám že se to nějak zpraví časem nebo tak .

  kluk, 13 let, 7. července

  Ahoj,
  podle tvého popisu nedokáži odhadnout, jestli se jedná skutečně o ejakulaci nebo nikoli. Nicméně vzhledem k tomu, že tvé dospívání zdaleka ještě není u konce, tvé tělo se bude ještě výrazně měnit. Až bude tvé dospívání ukončeno, určitě bude všechno v pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Masturbace

  Ahoj Aliku a spol.
  Mám 2 dotazy.

  1. Kdyz honim mám zatím jenom tu preejakulaci a ne normální erekci.Za jak dlouho budu mít cca tu normalni erekci???
  2. Když pak už budu mit tu normalni erekci jak poznám že to není třeba ta preejakulace???Tam uvidím nějak to sperma nebo co?

  Předem děkuji za odpověď. (zařadit kluci moje tělo)

  kluk, 12 let, 2. července

  Ahoj,
  je vidět, že se hodně zajímáš o své tělo a o to, jak má správně fungovat při masturbaci. Každé tělo se vyvíjí trošku jinak a nelze nic uspěchat. Proto ještě nemáš nyní běžnou erekci a zřejmě u Tebe ještě v ejakulátu nejsou přítomny žádné spermie, píšeš o prejakulátu, který bývá úplně čirý. Nemohu Ti tedy přesně odpovědět na to, za jak dlouho normální erekce přijde, ale určitě to poznáš sám, bude to jiné než nyní. V každém případě to bude tehdy, až Tvoje tělo bude připraveno. U ejakulátu se změní jeho barva na mléčně bílý.

  Přejeme hezké prázdniny.
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Cítím se jako holka

  Ahoj

  Už asi rok si uvědomuji že se cítím byt být holkou.

  Asi v sedmi jsme šli s mamkou do obchodu a tam za pultem byla taková paní a mamka mi říká že je to asi chlap, ja jsem nad tím asi tak měsíc přemýšlel.
  Premyslel jsem o tom že bych vlastně chtěl být holka, ale asi až v dospělosti až mi umřou rodiče.
  Pak jsem od toho na nejakou dobu opustil ale od 10.let o tom zase přemýšlím v 11 jsem to začal Googlit dokazal jsem to Googlit i pětkrát denně.
  Ale nikde jsem nenašel jak to říct rodičům.
  Svěřil sem se s bratranci 9let ale ten to bere jako vtip.
  Nekdy jsem se skoušel modlit před spaním abych se probudil jako holka, jenže to nezabralo.
  Přemýšlel jsem o sebevraždě ale to jsem si taky rozmyslel.

  Líbí se mi boty na podpatku, růžová, panenky

  1. Je možné že jsem trans?
  2. Jak to mám říct rodičům?
  3. Co mám dělat?
  4. Dá se zbavit svalové hmoty?

  Omlouvám se za chyby a nesrozumitelnost.
  Prosím aby tento příspěvek byl soukromí.

  Možná nekdy napíšu další dotaz a odpověď jak to dopadlo.

  Děkuji za odpověď.

  Klukoholka, skoro12, 2. července

  Ahoj,
  někdy se klukům nebo holkám opravdu stává, že se cítí spíš jako to druhé pohlaví. V jedenácti letech je však moc brzy hodnotit, jestli jsi trans nebo ne. Tvoje psychika i Tvé tělo se teprve vyvíjí, to že se Ti líbí boty na podpatku, růžová a panenky, ještě není pro nic určující.

  Proto bych Ti doporučovala ještě počkat, až budeš větší - určitě nejméně do 15 let, ale spíše ještě déle - do 18 let. Nemusíš se teď tím trápit, čas ukáže jak to vlastně bude, a teprve potom se dá přemýšlet, co dál udělat. Kdyby ses stále cítil spíše jako dívka, bývá to dobré probrat s odborníkem psychologem a sexuologem, abys měl jistotu, jak to vlastně je.
  Napadlo mne, že zatím můžeš rodičům jen říct, že se Ti líbí růžová, podpatky atd., a uvidíš jak budou reagovat. Když Ti to přijde bezpečné, můžeš s nimi o tom mluvit hlouběji. Přála bych Ti, aby v tom k Tobě byli rodiče vstřícní.

  Nedokážu Ti úplně přesně odpovědět na to, zda se dá zbavit svalové hmoty, ale vím, že změna pohlaví je dlouhodobý proces, člověk kromě operace bere i hormony a tak se mění celkově tělo směrem k vybranému pohlaví.

  Na závěr bych moc chtěla ocenit, že jsi odložil myšlenky na sebevraždu, bylo by škoda vzít si život ve chvíli, kdy nevíš jak to bude. I kdybys zvolil v dospělosti proměnu pohlaví, je stále pro co žít a mít příjemný život.

  Přejeme Ti klidné dny.
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Holení rozkroku

  Dobrý den poradno, omlovám se že opět otravuji, ale potřeboval bych poradit... Začal jsem uvažovat o tom, že bych se tam dole začal holit. Rodičům se to stydím říct, tak nevím jestli mám zajít do obchodu a koupit si žiletku, nebo jak.. Poraďte prosím. Přeji pěkný den a předběžně děkuji.

  kluk, 12 let, 24. června

  Dobrý den,

  je v pořádku, že se ptáš, věřím, že není jednoduché s rodiči zavést řeč na toto téma.

  Je jenom na Tobě, jestli se začneš holit, nebo chloupky jen zkracovat, nebo se vyholíš úplně. U té třetí varianty je nutné počítat s tím, že hladké holení není úplně snadné a musí se docela často opakovat, aby bylo stále dosahováno zamyšleného výsledku. Holení není ani módní povinnost, ani zdravotní nezbytnost, je to jen a jen věc každého muže nebo ženy.

  Pokud se chceš holit, můžeš k tomu použít vícebřitou žiletku, nebo také strojek na zastřihávání či hladké holení (mnoho strojků má více možností). K bezproblémovému holení žiletkou je třeba získat zkušenost, říznout se je docela snadné. Nejlepší je podívat se na internet, zadat třeba "holení pánského přirození"" a nejprve všechno pořádně prostudovat. Jeden z odkazů je třeba právě tady: https://www.prochlapy.cz/clanky/dokonale-oholeni-panskeho-prirozeni-rozhoduje-i-teplota-vody-poradime-vam-vsechny-figle-jak-se-obejit-bez-nasledne-neprijemne-vyrazky/. Chce to hlavně klid, aby člověk nedělal prudké nebo rychlé pohyby, a určitou péči před holením i po něm.
  Použití strojku, pokud ho doma máte, může být jednodušší a možná i bezpečnější, chce to vyzkoušet, co by Ti vyhovovalo.

  Přejeme pěkné léto,

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Bulka pod bradavkou u kluka

  Dobrý den,
  asi týden už mám pod pravou bradavkou bulku. Když si na ní zatlačím, trochu to zabolí. Hrozně moc se bojím, že je to nějaká rakovina. Mámě jsem to říkal a ona někde četla, že to mohou být většinou jen změny v pubertě (kolem 12-15 let). U lékaře jsme nebyli. Máme tam jet, nebo jen, kdyby se to nějak zhoršovalo? Strašně se bojím a nevím co mám dělat? Vím, že nejste zdravotní poradna, ale zkoušel jsem na internetu napsat něco do zdravotních poraden atd. ale vše je za peníze, nebo se musím registrovat a to nechci. Kéž by existovala nějaká online zdarma poradna. Děkuju za odpověď a ahoj...

  Jan, 12 let, 25. června

  Ahoj,
  pravděpodobnost rakoviny prsu u kluka je strašně moc malá, ale není nulová. Diagnózu může určit jen lékař, který tě fyzicky prohlédne a případně provede nějaká další odborná zkoumání. Neboj se doktorů, po vyšetření se ti uleví, i kdyby to vůbec nic nebylo.

  Žádná internetová poradna ti tohle nevyřeší. Ani kdyby byla zdarma a bez registrace. Tvoje bradavka se musí dostavit osobně, jinak to nebude skutečné vyšetření…

  Alík

  Moje tělo - kluci

  Oteklý penis

  Ahoj, nevím jestli to tak má být ale mám nateklý konec žaludu na penisu, Vypadá to jako kdyby se tam nahrnula nějaká přebytečná krev, mám to i když nemám erekci. Hlavu si z toho nelámu, jsem docela optimista a věřím že to zmizí až budu trochu starší 🙂 Přeji hezký zbytek dne A na co se vlastně ptám?

  1. co to je?
  2. zmizí to?
  3. je to pro mě nebezpečné?
  kluk, 14 let, 21. června

  Ahoj,
  obávám se, že tě příliš nepotěším, ale musím odpovědět to samé jako u většiny zdravotních dotazů. Pokoušet se diagnostikovat zdravotní problémy na dálku a online by bylo velmi nezodpovědné a mohlo by to být i nebezpečné. Je potřeba, aby tě vyšetřil lékař a zjistil, jestli se skutečně jedná o problém, který je potřeba řešit, nebo opravdu časem sám zmizí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Nejde přetáhnout předkožka

  Ahoj Alíku,
  jdu rovnou k věci. Je mi 14 let. Mám problém takový, že nemůžu přetáhnout předkožku za žalud. Četl jsem, že to nemusí být problém, ale taky jsem někde četl ať jdu hned k doktorovi. Všechny články jsou jiné. K doktorovi se mi zrovna nechce... může se to nějak vyřešit bez návštěvy doktora? A kdyby ne, je součástí 15ti leté prohlídky kontrola jestli mi předkožka už jde přetáhnout?

  Děkuju moc za odpověď jakéhokoli typu.
  Měj se!

  kluk, 14 let, 20. června

  Ahoj,
  to je právě problém internetových článků i poraden, že nedokáží zohlednit individuální případy. Právě proto prakticky na všechny zdravotní dotazy odpovídáme, že nejsme lékaři a že na dálku a online si netroufáme radit. Konkrétně ohledně přetahování předkožky jsem si velmi dobře vědoma toho, že někde se píše, že se to časem upraví, zatímco jiní autoři nabádají k okamžité návštěvě doktora a ještě lépe k okamžitému „zákroku.“ K tomu lze pouze podotknout, že nic není černobílé a nelze říci, že řešení, které pomůže u jednoho člověka, zabere i u druhého. Bylo by velmi nezodpovědné, kdybych ti teď napsala, že se nic neděje, nebo že je potřeba to okamžitě vyřešit. Je zkrátka nutné, aby tvůj konkrétní případ posoudil lékař. Objednej se k pediatrovi (kontrola genitálií skutečně bývá součástí preventivních prohlídek, ale není důvod čekat až na prohlídku, když se můžeš zbavit nejistoty a vyřešit případný problém hned) a on ti řekne, jestli můžeš bez problémů vyčkat, nebo zda budete situaci nějak řešit.
  Věřím, že to bude v pořádku!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Rád bych nabral svaly

  Ahoj poradno, mám dotaz. Chtěl bych se sebou přes léto něco udělat, tzn. trochu se pochlapit a nabrat nějaké ty svaly, ale chtěl bych se zeptat, zda to v tomto věku má význam, jestli růst a vývoj v pubertě na to nemá nějaký negativní vliv, například aby nabrané svalstvo nezmizelo v důsledku růstu a vývinu atd, ptám se proto, abych věděl jestli to má nějaký význam.
  Děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 19. června

  Ahoj,
  tvůj dotaz je poměrně záludný a obávám se, že na něj neexistuje jednoznačná odpověď. Myslím, že nikdo na světě ti nedokáže zaručit, že ti vybudované svaly vydrží po celé dospívání až do dospělosti. To záleží na mnoha faktorech - genetických dispozicích, stravě, pohybovém režimu a spoustě dalších. Co se týká případného negativního vlivu, tady rozhodně platí, že nic se nemá přehánět žádným směrem. Nedostatek pohybu je stejně špatný jako jeho přemíra. Je například vědecky dokázáno, že pokud mají dospívající sportovci příliš intenzivní trénink, může to mít negativní vliv na jejich růst i vývoj. Ale to se bavíme o skutečně velkých tréninkových dávkách. Pokud budeš sportovat pravidelně a rozumně, určitě to tvému tělu nemůže uškodit. Místo výhradního posilování bych ti ale určitě doporučila všestranné sportování, které nebude tvé tělo přetěžovat jednostranným pohybem, ale bude posilovat všechny svaly rovnoměrně. Pokud budeš vytrvalý, věřím, že dosáhneš takové formy a postavy, která ti bude vyhovovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Masturbace a jiné

  Dobrý den mám 3 dotazy:

  1. Líbí se mi jedna holka ale nevím jak jí to mám říct.
  2. Od kdy je masturbace povolená? Kamarád masturbuje a je mu 12-13 bojím se aby stoho neměl problém.
  3. Pozná se na 13-tileté prohlídce že masturbuje? Rodiče by mu asi hodně vynadali i kdyby se to mohlo.

  Předem děkuji za odpověď.

  kluk, 12 let, 15. června

  Ahoj z Modré linky,

  holce, která se Ti líbí, to můžeš prostě říct, stejně, jako jsi to napsal nám. Neexistuje žádný zaručený způsob, to podstatné je, aby člověk vyjádřil tomu druhému to, co cítí. Případně jí to můžeš naznačovat svým chováním - usmát se na ni, pozdravit ji, chovat se k ní hezky, někam ji pozvat. A z její reakce potom uvidíš, jak to má ona.

  Pokud jde o masturbaci, není žádný věkový limit. Pokud masturbace slouží k uvolnění sexuálního napětí, k poznávání vlastního těla a toho, co je příjemné, a nebrání člověku v plnění svých povinností a věnování se svým koníčkům, je to v pořádku. Pokud mladý člověk nemasturbuje nějakým nebezpečným způsobem a neublíží si, není důvod, aby to lékař při běžné preventivní prohlídce poznal.

  Přejeme Ti klidné dny
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku a spol.

  Má častá masturbace vliv na osobní zdraví nebo množství spermatu.

  Předem děkuji.

  Michal, 14 let, 16. června

  Ahoj,
  častá masturbace zdraví nijak neškodí, takže z tohoto rozhodně nemusíš mít strach. Co se týká množství spermatu, je samozřejmé, že pokud jednou ejakuluješ a vzápětí začneš masturbovat znova, množství ejakulátu už bude významně menší. Ale z dlouhodobého hlediska rozhodně masturbace množství spermatu nesnižuje. To znamená, že když má tělo alespoň několik hodin na to, aby do „doplnilo“, zase se jeho objem ustálí. Veskrze lze říci, že nejsou známy žádné negativní účinky masturbace a nemusíš mít o své zdraví strach.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku, je mi 12 a chci aby mi už vyrostli vousy ale nevím jak na to potřebuji pomoct.

  kluk, 12 let, 23. května

  Ahoj,
  růst vousů nijak neurychlíš, protože je spojen s pubertou, respektive dospíváním a začíná tehdy, když je tělo dostatečně zralé a produkuje správné množství správných hormonů. Ještě budeš muset nějaký čas počkat, ale neboj se, mohu tě ujistit, že za pár let ti vousy určitě narostou.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Mám rád jednu holkuale nemám dobrou postavu a nebo si mislím že by se i dala zlepšit.
  Nemůžete mi poradit jak?

  kluk, 9 let, 14. května

  Ahoj,
  ptáš se nás, jak si zlepšit postavu, abys měl šanci u holky, kterou máš rád – snad Tvému dotazu dobře rozumím.
  Postava se dá zlepšit více způsoby - jednak zdravou životosprávou, ale také pohybem a rozumným cvičením. Můžeš se klidně zeptat třeba učitele nebo učitelky tělocviku. Mohou Ti ukázat cviky vhodné pro Tvoji postavu a věkovou skupinu. Hodně cvičení se dá vyhledat na internetu, ale jak jsem psala, mělo by to být rozumné a přiměřené věku.
  Je dobře, že se staráš o svoji postavu, ale pokud Tě bude mít ta holka opravdu ráda, nebude to Tvoje postava, která bude rozhodující, ale Ty celý jako osobnost – tělo i duše. To, jestli Tě bude chtít, by tedy na Tvé postavě úplně záležet nemělo – pracovat na sobě ale určitě za to stojí.

  Držíme palce,
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku, přijde mi to divný, ale po každé masturbaci, mám menší a menší objem spermií tam dole. Nevíš co to je?

  kluk, 13 let.., 9. května

  Ahoj,
  spermie jsou okem neviditelné a na spočítání jejich počtu bys potřeboval mikroskop, takže nemůžeš vědět, jaký je jich počet při ejakulaci, nebo zda se zmenšuje. Pravděpodobně máš tedy na mysli množství ejakulátu. To se skutečně po několikadenní absenci zvětšuje a po masturbaci, nebo po pohlavím styku, poněkud zmenšuje (ale pak se zase vrátí „do normálu“). Je to zcela normální a není potřeba se tím jakkoli znepokojovat.
  Měj se hezky!
  Bára