Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Klubovna

  Ahoj,
  U stolů v Klubovně se zobrazuje můj věk, přestože jsem v Nastavení nezaškrtl políčko Zveřejnit věk.Předejít tomu jde jenom úplným vynecháním data narození. Šlo by to prosím nějak spravit?
  A když už jsme u data narození, bude tu znova kolonka s uživateli, co mají v blízké době narozeniny?

  Děkuji mnohokrát.

  Ahoj,
  pokud v Nastavení zaškrtneš možnosti uveřejnění dne, měsíce a roku narození, tak se zobrazuje všude. Pokud tyto možnosti nezaškrtneš, ale datum narození tam nastaveno stále máš, tak se Ti bude zobrazovat pouze u stolu v Klubovně. Pokud nechceš, aby se Ti zobrazoval věk nikde, tak je potřeba v Nastavení zadat výchozí nastavení na “den, měsíc, rok“ a samozřejmě ponechat bez zaškrtnutí políčka uveřejnění. Nezapomeň vždy dát Uložit.
  Zobrazování narozenin kamarádů je v plánu, zkus ještě nějakou dobu vydržet.:-)

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Klubovna

  Ahoj poradno,
  od té doby, co mi vaiva dala korunku u stolu Tlačítko, ho čas od času oživuji v nabídce starších stolů. Stejně tak komu bylo včera, ale dnes stůl Tlačítko nevidím v nabídce, jak to?

  Ahoj,
  v nabídce stolů k obnovení jsou ty, které jsi založil, a ty, které moderuješ. Poslední stůl jménem Tlačítko, který zanikl 24. července, založila vaiva a moderovala v okamžiku zániku SHAKIRA007 – ty jej tedy můžou obnovit.

  Klubovna

  Ahoj,
  proč se v klubovně převádí na klikatelné jen odkazy z Alíka a ne z jiných stránek...?

  Ahoj,
  pokud někdo vloží odkaz na něco nevhodného, tak je menší šance, že si to ostatní nalistují, když si musí adresu překopírovat. Také by ve staré klubovně nejspíš nefungovalo správně omezení odkazů ven z Alíka, které rodič může v nastavení osobních údajů nastavit. Rychlé a snadno proveditelné řešení, pokud mají být prokliknutelné alespoň nějaké důvěryhodné odkazy, bylo tohle. Lepší řešení si počká.

  Klubovna

  Asi trochu zbytečný dotaz ale najednou se mi všechny svítící puntíky které označují že je člověk online změnili ze zelené na modrou!!:-o
  Co se to děje? To je nový styl? Nebo to mám jen já? Ale je to hezký8-D
  Je tady v poradně jsou zas zelený! I když před chvílí byli modré! Aha v poradně to asi ani modré nebylo.... A co se to vlastně děje? O:-)
  Já jsem se koukala tou dobou co se to změnilo do seznamů zpravcu. A na chvíli byly všichni modrý!:-c a potom se to změnilo a rozházelo na různý barvy! Ale podle čeho? ;-D

  Já jsem z toho nějak vyděšená... A koukám na mobil asi takhle: 8-o8-D
  Listuji si všechny nástěnky poradny seznamy atd a koukám jak to kde vypadá! Co se to šmouluje!?

  Je to přítomnost v klubovně.

  Klubovna

  Ahoj,
  omlouvám se, že otravuji, ale stále jsem nenašla to, co jsem hledala.

  Zajímalo by mě, jak ke svému stolu přidat popisek, aby se zobrazoval v menu klubovny. Zkoušela jsem tomu přijít na kloub, ale nepovedlo se mi to. A v poradně jsem také nic nenašla.

  Nevíte, prosím, jak se to dělá? Děkuji, Šnekafrický.

  Ahoj,
  to je bleskový popisek, který se přidává bleskem. Je třeba poslat u stolu zprávu, kde bude jako první blesk a následně popisek, on pak skočí i do menu.

  Klubovna

  Dobrý den.
  Já se chci jen zeptat, jestli by nemohla být přidána možnost mazat odeslané zprávy v klubově.

  _LOLMaster_, 9. dubna

  Ahoj,
  nemohla, z logiky věci je zřejmé, že co už je venku, je venku. Je třeba si tedy promyslet, co napíšeš.:-)

  Klubovna

  Ahoj,
  jak to, že jsem cca včera v klubovně viděla uživatele, který má vypnutý účet? Byla to chyba, nebo vážně i přes vypnutý účet můžou uživatelé sedět v klubovně? (Pardon, pokud už se někdo ptal, nic takového jsem nenašla.)

  Díky

  Ahoj,
  teď jsem trošku zmatený, protože pár minut před svým dotazem jsi dala palec nahoru mé odpovědi, kde jsem psal, že i když je uživatel odhlášený, může zůstat viset v klubovně, protože nevíme, jak ho kopnout. Takže… jistě, může být klidně i vypnutý, zapomenutý, smazaný, spojený, natrvalo zablokovaný atd. a pořád může sedět v klubovně.

  Když je účet vypnutý, tak přihlášený zaručeně nikde není, nesleduje, co se v klubovně povídá, jen klubovna neví, že tam má strašidlo. 8=:->
  (Měl bych podotknout, že tu stále existuje i opačný problém, že vizitka někdy neví, že účet už přestal být vypnutý. :-))

  Zkusil jsem teď vylepšit automat, který každou minutu vykopává od stolu neaktivní uživatele kvůli dvaceti minutám nečinnosti, aby kopal i odhlášené účty. Nejsem si jistý, že mi to funguje správně, ale měla by to být částečná záplata problému. Zatím vždycky, když jsem na ten automat sáhl, tak jsem ho strašlivě rozbil, že nekopal vůbec nikoho. ;-D

  Pokud má úprava funguje, tak i nyní pořád platí, že u stolu může sedět účet, který je už offline (klidně i vypnutý), ale nanejvýš jednu minutu.

  Klubovna

  Zdravím.
  Je nějaký způsob, jak se dostat k záznamům z klubovny ze svého starého účtu (tj. toho, který jsem spojil do Héfaista)? Pokud jsem se díval dobře, přímo pod odkazem na záznamy nejsou.
  Díky.

  Ahoj,
  už tam jsou, během víkendu jsme zpřístupnili spojeným účtům záznamy v klubovně ze všech účtů, které jsou spojené. Bylo to hodně dlouho v plánu, díky za popohnání. ;-)

  Klubovna

  Ahoj,
  jak je teď ta nová modrá barva pro člověka, který je online a zároveň sedí v klubovně, tak jak by vypadal člověk, co sedí v klubovně, ale je offline? Bude normálně bílý nebo to bude taky modrá či úplně jiná barva?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  když je offline, tak by v klubovně správně sedět neměl, akorát nevíme, jak snadno dodělat, aby ho to vykopnulo. :-D

  To se vyřeší s novou klubovnou. Jelikož je tedy stav [v klubovně+offline] spíš chyba, žádnou speciální barvu jsme pro něj nevyráběli, puntík u jména bude v takovém případě bezbarvý. (V sobotu večer to neplatilo, byl modrý, ale už je to opravené.)

  Klubovna

  Jakou kapacitu má klubovna?

  Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu věc, která se týká klubovny. Jakou kapacitu má celkově klubovna, nebo jeden samostatný stůl?
  Je to trochu zbytečný, ale mě to zajímá...

  Děkuju za případnou odpověď.

  Ahoj,
  odhadoval bych, že kdyby v klubovně sedělo najednou v chatu víc jak dva tisíce lidí, začal by server možná trošku nestíhat.

  Zatím byl rekord 133 lidí najednou v roce 2018. Tehdy sice neseděli všichni u jednoho stolu, ale to je tak nějak jedno. Žádné limity na kapacitu stolu nejsou. Podařilo se již dříve nahnat i víc jak stovku lidí k jednomu stolu, ale byl tam potom docela velký chaos. Půlka lidí tam jen mlčky pozorovala, jak si druhá půlka není schopná o ničem rozumně popovídat, protože jim veškeré pokusy o konverzaci rychle ujedou. :-D

  Klubovna

  Mohou být stálé stoly zamčené pro nekamarády?

  Ahoj,

  v současné době ve stávající Klubovně ne. Stálé stoly nejde zamknout žádným zámkem, a tedy ani pro nekamarády.

  Klubovna

  Co znamená vykřičník na ceduli klubovny?

  Ahoj,
  dneska jsem se zase koukla na Alíka a na klubovně jsem viděla číslo 9 s vykřičníkem. To se mi ale nikdy nestalo, co to znamená?
  Díky,
  Z.:)

  Ahoj,
  když vidíš vykřičník a podíváš se do sekce klubovny, je tam napsáno:
  Spousta lidí je teď přihlášených, ale málo jich je v chatu
  Děje se to tehdy, když je na Alíkovi hodně lidí online, ale jen malý zlomek z nich zrovna sedí u stolu. Menší zlomek než obvykle. Takže když si někdo říká „šel bych do klubovny, ale nikdo tam není“, tak je docela možné, že si stejnou věc říká hodně lidí najednou, a právě proto tam nikdo není. :-D

  Je to tedy jakási výzva k tomu, aby lidi ochotněji dali klubovně šanci, pokud se nudí.

  Dřív v některých časech to číslo na ceduli úmyslně kecalo, tak teď už je to upřímnější. ;-)

  Klubovna

  Ahoj, zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby se dal SS nějakému SN. Měl by dvě korunky?

  Ahoj,
  neměl. U přezdívky se vždy může zobrazovat maximálně jedna korunka (ta nejvyšší). Když má někdo červenou (případně modrou nebo zelenou) korunku a dostane žlutou, tak ta žlutá není vidět. Akorát může přidat danému člověku nějaké pravomoce - to platí u těch červených korunek. U zelených a modrých se v zásadě nestane nic, předat korunka jim jde, ale ty už ty dané pravomoce mají všechny standardně.:->

  Klubovna

  Ahoj, mám takový "menší" dotaz...

  Na jakém programovacím jazyce je postaven chat v klubovně? Je to v C/C+ nebo v PHP?
  Zapisují se ty zprávy do databáze nebo ne?

  Děkuju za případné odpovědění na tenhle můj dotaz

  Ahoj,
  je naprogramovaný v jazyce C#, tedy v ASP.NET. Ale je to skoro doslovně přepsané z VBScriptu, který se používal ve starém ASP v roce 2007. :-(

  Zprávy se zapisují do databáze i do XML souborů. Zobrazíš-li si záznamy z chatu, tak ty se tahají z databáze, ale samotný chat, když sedíš u stolu, se je sestavuje z různých XML útržků. Vzniklo to tak údajně proto, aby se šetřil výkon databáze. Dneska už by šly vyrobit mnohem lepší optimalizace (kdyby to bylo potřeba, asi není).

  Jestli si experimentálně vyrábíš vlastní menší chat na svém webu, tak si to nejspíš nemusíš komplikovat podobnými šílenostmi, klidně můžeš brát zprávy přímo z databáze. ;-)

  Na programovacím jazyce moc nezáleží, i když spousta programátorů nadšeně chválí své oblíbené jazyky. Osobně si myslím, že C# je hezčí jazyk než PHP. Vlastně skoro jakýkoliv jazyk úplně cokoliv je hezčí než PHP. ;-D;-)

  Klubovna

  Dobrý den, chtěl bych se jen zeptat proč se chat v klubovně může obnovovat po 5 sekundách. Neberu to vyloženě jako chybu, jen se na to ptám.

  Ahoj,
  asi úplně nerozumím otázce. Co chceš říct tím může?

  Dříve za Mafry šlo v chatu nastavit, jak často se má aktualizovat, výchozí bylo tuším 20 sekund (možná i víc, správci mi to tu případně opraví :-)), minimum 5 sekund. My jsme toto nastavení před pár lety zrušili a dali tam napevno jednu sekundu.

  Klubovna

  Nelže cedule, že v klubovně někdo je?

  Ahoj správci a další,
  proč třeba, když jsem na stránce s nástěnkama, tak to ukazuje, že v klubovně někdo je (většinou jeden), ale když se tam kouknu, tak je prázdno. Proč to tak je? Aby to nalákalo lidi do klubovny? (Jako takový clickbait? :D)

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj,
  třeba tam zrovna někdo seděl a zrovna odešel, těsně jsi ho minula… ;-)
  Hm, dobře, to by mělo napadnout člověka, který si tohoto nesouladu náhodou poprvé všimne. Ale ty už si toho nejspíš všímáš dlouho, tak tušíš, že tam je nějaká kulišárna… a máš pravdu. ok:-D

  Neříkal bych tomu clickbait, protože to není klikací návnada… je to spíš taková docela obyčejná návnada. :-)

  Děje se to jen v určitých případech, kdy v klubovně (skoro) nikdo není, ale měl by být, protože na Alíkovi je v tu chvíli dost lidí online, jen nikdo z nich nesedí v klubovně. Tento záludný trik jsem tam přidal přibližně tři dny poté, co jsem číslo na ceduli začal zobrazovat… a nyní, o třicet měsíců později, jsem přistižen. :->