Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Hodnosti

Když budu mít 4000 kaček a něco si koupím, propadnu se na voříška?

Ahoj,
ne, hodnosti se počítají podle celkového počtu získaných kaček, bez ohledu na tok, kolik se jich mezitím utratilo.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Hodnosti

Jsou aprílové hodnosti uděleny podle kaček, nebo náhodně? Zajímá mě to.

Náhodně. Přesněji řečeno podle pořadového čísla účtu, které ale uživatel nemůže ničím ovlivnit...

Existovalo letos celkem 19 přídavných jmen a 20 podstatných jmen, tedy 380 kombinací. Tvůj účet má ID 1625630, zbytek po dělení 380 je 370.

370 : 20 = 18 (zb. 10)
... takže jsi měl 19. přídavné jméno „kotoučov
... a za ním 11. podstatné jméno „á defenestrace“.
Byl jsi tedy kotoučová defenestrace. :->
Člověk, který si zřídil účet těsně před tebou, byl kotoučová pavučinka, a těsně po tobě kotoučová laskominka. (Ani jeden z těch účtů už ale neexistuje.)

V tom spočívala celá magie. ;-)

Hodnosti

Jak můžu vyhledat někoho, kdo je zatoulaný?

V tuto chvíli by nikdo neměl být zatoulaný, protože účty, které neměly vyplněné souhlasy se zpracováním osobních údajů, jsou smazané. Proto je i hledání podle této hodnosti odstavené.

Přiznávám, že je možné, že někdo, komu byl dříve zrušený a obnovený, odklikal souhlasy na odkazu, který mu přišel v mailu, ale neprovedl od té doby ani jedno obyčejné přihlášení, tím pádem nedostal kačky za příchod a nesrovnala se mu hodnost... ale to je spíš chyba, která se napraví, jakmile zavedeme nový systém hodností.

Potom zřejmě zavedu zpátky předchozí význam zatoulanosti, že se tato hodnost automaticky nasadí lidem, kteří se delší dobu nepřihlásili.

Hodnosti

Ahoj,
všiml jsem si jedné divnosti že mám 21 770 kaček a jsem veterán přitom veterán je po dosažení 21 900 kaček. Jak je to možné?

Díky za odpověď
PS. myslím že na to odpovíte po dosažení limitu ale stejně mě to zajimá

Ahoj,
hodnosti se počítají podle celkového počtu získaných kaček, ne podle zůstatku kaček. Takže když někdo nějaké kačky utratí, hodnost se počítá podle počtu kaček, které by měl, kdyby nic neutratil.
Ty tam máš nějaké odečtené kačky za pomoc při kopání, takže pravděpodobně proto máš zůstatek kaček nižší než celkový počet získaných kaček.

Hodnosti

Dobrý den,
chtěla bych upozornit na chybu v profilu anetka10girl, je přihlášena a má hodnost zatoulaná.

Ahoj,
zatoulaní jsou od minulého měsíce ti, kdo nemají vyřešené souhlasy se zpracováním osobních údajů. Brzy budou smazaní...

Zrovna anetka10girl se smazáním počítá, už dříve chtěla svůj účet zrušit.

Hodnosti

Ahoj,
Proč kamarádi, kteří se nepřihlásili jeden den na Alíkovi jsou zatoulaní? I Alík má hodnost zatoulaný.
Předem díky za odpověď. :-)

Ahoj,
protože hodnost Zatoulaný byla teď vyhrazena těm, kteří dosud nepotvrdili souhlas se zpracováním osobních údajů.

Hodnosti

Ahoj,
když si koupím dárek z katalogu dárků a odečtou se mi kačky, byla bych např.: veteránka, kačky by se odečetly, hodnost by mi zůstala. Jenže, když bych měla třeba 54 984 kaček a odečetlo by se mi 23 600 kaček a měla bych tedy 33 384 kaček, tak kolik kaček bych musela nasbírat do 100 000, tedy na novou hodnost? 66 616, od těch 33 384? Nebo 45 016, jako kdybych měla těch 54 984?
Slyšela jsem rozdílné informace.
Děkuji předem.

Ahoj,
je to tak, že hodnost se Ti po objednávce z Katalogu dárků nezmění, ačkoli budeš mít méně bodíků. Pro hodnosti je dále směrodatná celková aktivita na přezdívce za celou dobu registrace, jinými slovy, do postupu do další hodnosti se počítají všechny nasbírané kačky. Tudíž správně je, že pokud budeš mít těch 54 984 kaček, pak si něco objednánáš z Katalogu dárků za 23 600 kaček, budeš mít tedy 33 384 kaček, ale pro postup k další hodnosti (pokud už nemáš tu nejvyšší), Ti bude stačit těch původních 45 016 kaček.
A můžu se zeptat, od koho máš další rozdílné informace? Odpověz, prosím, prostřednictvím alíkovské pošty.

Hodnosti

Kdy budou nové hodnosti?

Až budete všichni hodní. :-D

Zatím nemám vymyšleno, jaké budou a k čemu budou. Měly by mít spíš podobu odznaků, takže půjde mít víc hodností najednou a různého typu. Krom těch základních, které budou odvozené od kaček, bude existovat odznak pro autory mnoha článků, pro autory mnoha vtipů, pro lidi, co dosáhli rekordu v nějaké místní hře...

Jak už to tak bývá, když se nad nějakou drobností zamyslím, vymyslím kolem ní celý raketoplán, na jehož výrobu si pak nenacházím čas. :-)

Hodnosti

Ahoj, vyhledala jsem si Sylvie a vyjeli mi uživatelé: Sylvie Fraňková, Sylvie Planková a další. Všechny Alíka naposledy navštívily 30. srpna 2013 a všechny mají hodnost voříšek, i když by měly mít zatoulanou.

Zatoulaní jsou momentálně ti, kdo měli účet deaktivovaný u předchozího majitele Alíka podle dřívějších pravidel – to jest ti, kdo si zřídili účet na Alíkovi a minimálně půl roku se nepřihlásili.

Máme dodnes v databázi asi třicet tisíc uživatelů, které Alík v srpnu 2013 převzal od Hravého učení – ti nejen, že mohli mít v přezdívce i mezery, ale také se jim účet po půlroce nedeaktivoval. Proto nejsou zatoulaní.

Pravidla pro zatoulanost časem nějak ujasníme. I ostatní hodnosti zřejmě budou fungovat jinak, než doposud, viz www.alik.cz/n/vymyslime-nove-hodnosti.

Hodnosti

Když si koupím něco na Alíkovi, můžu dostat zase hodnost „Voříšek“, i když bych už byla super šampionka?

Ahoj,

ne. Hodnosti se vypočítávají podle celkového počtu kaček za celou dobu registrace. Pokud si tedy objednáš něco z Katalogu dárků, tak se Ti sice kačky odečtou, ale celková hodnost se nemění. Naopak je možné, pokud budeš Alíka dále navštěvovat a ještě nemáš nejvyšší hodnost Vůdce smečky, že se Ti hodnost časem posune k vyšší hodnosti, jelikož nasbíráš zase více kaček, a to i přestože sis předtím už něco z Katalogu dárků objednala a kačky Ti ubyly.

Hodnosti

Ahoj, dnes se mi připsaly kačky za Alíkovinu, teď mám 11 075 kaček, ale pořád jsem šampionka. Mohli byste to prosím opravit?
Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,
standardně se hodnosti nemění hned, ale až po půlnoci, takže ještě vydrž. :-)

Hodnosti

Ahoj alikova poradno,
Mám takový dotaz ohledně hodností ... V poradně sice už bylo, za kolik bodíků je jaká hodnost, ale taky tam bylo napsáno, že za 4800 (doufám, že jsem dobře četla) je hodnost super šampionka.... Jenže já už mám 5050 a mám "pouze" šampionku... Proto můj dotaz zní... Jak jsou momentálně hodnosti bodově umístěny? Neboli za kolik bodíků je jaká hodnost, děkuji moc za "aktualizaci" informací

Ahoj,

aktuální informace jsou zde: www.alik.cz/s/vernostni-program. Zde se píše, že hodnost šampion je od 4000 kaček a hodnost super šampiona je až od 10 000 kaček. Pokud máš tedy momentálně přes 5000 kaček, je v pořádku, že jsi stále šampion.

Hodnosti

Ahoj, já jsem někdy měla hodnost „protiletadlová vatička“. Co to je?

To je speciální vatička, která umí sestřelovat nepřátelská letadla 8-o

Jinak viz www.alik.cz/p/249234.

Hodnosti

Ahoj, když si něco koupím za kačky, tak když jsem teď třeba Super Šampionka, tak už nebudu?

Ahoj,
budeš. Hodnost se řídí podle celkového počtu získaných kaček, ne podle jejich zůstatku.

Hodnosti

Dostala jsem místo „voříšek“ hodnost „přicucnuté očičko“. Co to znamená?

To je hodnost vyhrazená jen pro ty nejpozornější uživatele, kteří si uvědomí, co je dnes za datum ;-)

Jinak viz www.alik.cz/n/jakou-mate-aprilovou-hodnost.

Hodnosti

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat.. Vrátila jsem se po docela dlouhé době a mám nashromážděno něco přes 7000. Stále jsem ale hodnocena jako „voříšek“. Je to třeba jen neaktualizované nebo je to nějaká chyba?

U starých účtů den trvá, než se hodnost srovná. Chystáme se hodnosti více předělat (takže si myslíme, že to nemá cenu opravovat).

Hodnosti

Když na Alíka někdo přestane chodit, za jak dlouho bude zatoulaný?

V tuto chvíli nikdy. Zatoulanou hodnost dostaly účty, které předchozí majitel Alíka vypnul kvůli půlroční nečinnosti... a my jsme je zase zapnuli.

Ale zřejmě v budoucnu stav zatoulanosti nějak lépe domyslíme, aby k něčemu byl i u nověji zatoulaných uživatelů. Myslím, že ten půlrok je dobrá lhůta.

Hodnosti

Ahoj Alíku, před chvilkou jsem si všimla, že na super šampionku potřebuju 4800 kaček, a já už mám víc a neobrazilo se to. Děkuju předem.

Myslím, že sis tu větu špatně přečetla: na dosažení hodnosti super šampionky potřebuješ nasbírat ještě 4800 kaček. Tedy navíc k těm stávajícím cca 5200 kačkám.

Hranice pro super šampionku je na deseti tisících, jak je uvedeno na stránce www.alik.cz/s/vernostni-program

Hodnosti

Ahoj Alíku, jaký smysl mají vlastně hodnosti? To jsou pak nějaké výhody nebo co?

Hodnost je v tuto chvíli jen taková ozdoba, která naznačuje, jak dlouho nebo jak užitečně tady člověk působí. Je to tedy spíš otázka osobní cti a prestiže než nějakých výhod :-)

Zatím lidé s vyšší hodností žádné lepší funkce nemají. Vývojáři Alíka ale již delší dobu uvažují, že nějaké výhody a zjednodušení zavedou. Protože pokud už je někdo veterán, je mnohem menší šance, že bude páchat výtržnosti, už to není neznámý kolemjdoucí voříšek, lze mu více věřit.

Nyní se na Alíkovi zavádí systém obrázků, takže se nabízí, že veteráni by třeba nemuseli čekat na schválení obrázku před tím, než ho budou moct někde použít. Ale to je zatím hudba budoucnosti. Informace o všech změnách vyjdou v Alíkovinách a popis stávajících pravidel je a bude kdykoliv dostupný na stránce www.alik.cz/s/vernostni-program.

Hodnosti

Ahoj, co to znamená, že u pár uživatelů je zatoulaný. To je, že se dlouho nepřihlásil na svůj účet? A je ještě něco jiného než zablokovaný a zatoulaný?

Zatoulaný je hodnost – jako může být třeba voříšek, šampion, veterán atd.
Zablokovaný je oprávnění – jako může být třeba správce Alíka, zvěrolékař.

Zatoulanou hodnost mají účty, které byly na původním Alíkovi zrušené kvůli půlroční neaktivitě. Jinými slovy to znamená, že se tu neukázaly od konce října 2016. Zrušené už ale nejsou, dá se na ně přihlásit (pokud nejsou zablokované).