Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Správci

Ahoj,
v klubovně je několik označení a mezi nimi je i zvěrolékař. Co je to za označení nebo jakou má funkci?

Ahoj,
Zvěrolékař je programátor/vývojář webu Alík.cz.
Jinak viz již zodpovězený dotaz: www.alik.cz/p/245480.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Správci

Jak získat korunku?

Ahoj, taky tě zdravím.
Zkus si zadat do vyhledávače v poradně slovo „korunku“, pročíst www.alik.cz/p/spravci a třeba i www.alik.cz/a/odpovedi-spravcu-alika-na-caste-dotazy-c-1. A prostě jednoduše... hledej!;-) Odpovědí na tohle už je tu až až.

Správci

Velmi se zajímám o tento web a jeho funkce (což jste mohli vytušit už v pár mých dotazech). Teď bych se chtěl zeptat na něco, co se úplně tohoto webu netýká.

Kolik je nejmladšímu:

 • správci
 • zvěrolékaři
 • správci klubovny
 • redaktoru Alíka
 • správci nástěnek
 • uživateli Alíka

Ahoj,
v tuto chvíli je stav přibližně takovýto:

 • nejmladší správce Alíka: 19 let,
 • nejmladší zvěrolékař: 27 let,
 • nejmladší správce klubovny: 20 let,
 • nejmladší redaktor Alíka: 19 let,
 • nejmladší správce nástěnek: asi 16 let,
 • nejmladší uživatel Alíka: 0 let.

Já jsem nejstarší zvěrolékař. :-)

Správci

Ahoj. Sice to není úplně dotaz, ale slyšela jsem, co se stalo s tou 27-mi letou slečnou. Muselo to být hrozné, sama jsem tohle zažila a vím, jak se asi cítíte. Každopádně je mi to velmi líto, protože zemřít v takhle mladém věku.... Omlouvám se, jestli jsem byla moc vlezlá a ano - vím, že mi do toho vůbec nic není, ale prostě jsem jen chtěla říct..... Upřímnou soustrast.

Děkujeme. $>
Lajka01 byla výjimečná osobnost. Alík na ni nikdy nezapomene.

Správci

Ahoj,
vidí správci do cizí pošty?

Ahoj,
při splnění určitých podmínek mohou správci Alíka do cizí pošty nahlédnout. Tyto podmínky ale nejsou úplně triviální, takže nemůžou číst kdykoliv cokoliv, a o každém takovém úkonu existuje záznam.

Správci

Ahoj správci,
chtěla bych se zeptat, jak dlouho bude vzpomínka na Lajku01 v podobě černého pruhu? Nemyslím to tak, že by mi to vadilo, ale u nás (když to porovnám s realitou) se černý prapor z budovy, kde zesnulý člověk pracoval, sundaval po pohřbu. Tedy na budově visel cca 5-10 dní.

Děkuji za odpověď
Verča-22 :-)

Pruh jsem v noci na pondělí sundal.
Nemyslím si, že je rozhodující datum pohřbu, spíš to, zda se o tom dozvěděli všichni, kdo by to vědět měli. :-(

Jménem provozovatele Alíka vyjadřuji upřímnou soustrast a hluboký respekt celé její rodině, která pro Lajku hodně obětovala... až teprve z webu postizenedite.webnode.cz jsem pochopil všechny souvislosti.

Mrzí mě, že jsem se s ní nikdy osobně nesetkal... přestože nás zhruba před šesti lety zřejmě dělilo pár desítek metrů, když si Mafra pozvala správce do svého sídla: postizenedite.webnode.cz/news/alik-v-idnes/

Lajka01 zůstane správcem na věčné dovolené... www.alik.cz/u/lajka01

Správci

Proč už HelPik není zvěrolékař?

Neměl už na vylepšování Alíka tolik času, kolik si myslel, že bude mít, takže k té zábavné části zvěrolékařství se nedostával, zůstávaly mu jen povinnosti – správu katalogu dárků, rozesílání dárků poštou, opravování závažných chyb klubovny.

Jsem mu velmi vděčný za práci, kterou odvedl na klubovně a ve vyhledávání v sekci vtipů, poraden a Alíkovin. I za práci na předchozí verzi Alíka v roce 2008... bez něj by teď Alík nejspíš neexistoval. Spolupráci jsme ukončili v dobrém... a stále ho potkávám každý den v práci. :-)

Dárkovou agendu po HelPikovi převzal správce Mateas.
Opravy klubovny budou asi na mně...

Správci

Ahoj, vidí správci stolu do šeptu?

Ahoj,
nevidí.

Správci

Jak je možné že Češtinář už nemá redaktorskou korunku?
Už nemá čas na opravování článků?

Nemá.
Už v létě zjistil, že mu redaktorování zabírá moc času a že má i jiné povinnosti, a sdělil nám, že bude muset práci v redakci ukončit. Ale protože nechtěl utéct od rozdělané práce, tak nám již v létě oznámil, že bude redaktorovat ještě do konce září a 1. října že skončí.
Bohužel i jeho den má (většinou) jen 24 hodin.

Správci

Podle čeho jsou řazeni správci v jejich seznamu? Pralinka2 je většinou první. Ale pokaždé jsou jinak!

Ahoj,
Správci Alíka jsou v seznamu seřazeni podle toho, jak byli jmenováni do této funkce. Pralinka2 je tedy první, protože začal Alíkovi pomáhat jako první. Já jsem naopak (zatím) posledním jmenovaným Správcem. Tento stav platí, pokud jsou všichni Správci nepřítomni, tedy jsou offline.
Jakmile se některý ze Správců Alíka přihlásí (a svítí u něj zelený puntík), tak se pořadí Správců mění, a to tak, že takový Správce se v seznamu přesune na první místo. Je-li online více Správců Alíka, pak se opět ctí pořadí jejich jmenování. To znamená, že například za situace, kdy budu online já a současně Pralinka2, tak bude na prvním místě stále on, a já za ním, následovat budou ostatní Správci, kteří jsou toho času offline, opět v pořadí jejich jmenování. V tuto dobu, kdy píši odpověď na tento dotaz, jsem naopak online ze Správců Alíka jen já, a proto jsem nyní v seznamu Správců Alíka na prvním místě a všichni ostatní (opět v pořadí jejich jmenování), jsou až za mnou. Pokud se Správce Alíka následně odhlásí, tak se opět přesune na své původní výchozí místo v seznamu.

Správci

Ahooojík správci, Alíku a –MM–,
chtěla bych se vás zeptat, jestli vám to teda nevadí, kolik správců tady vlastně máš. No, totiž, vím, že Lajka01 a daddyy nejsou ve vašem ctěném seznamu. Jenom, jestli jsou tu nějací další, kolik a jaké jsou jejich ctěné přezdívky.
Mějte se krásně, skládejte básně.
číča800 xD, xP, :D :))))))

Ahoj,
kdybych měl odpovědět čistě statisticky:

 • 3 účty mají modrou korunku,
 • 7 účtů má zelenou korunku,
 • 9 účtů má červenou korunku klubovnovou,
 • 2 účty mají červenou korunku nástěnkovou,
 • 3 účty mají červenou korunku redaktorskou,
 • 7 účtů má práva poradce (ti nemají korunku, spravují poradnu).

Některé ty oprávněné účty jsou testovací, aby si třeba správce Alíka mohl vyzkoušet, jaké možnosti (ne)fungují správcům klubovny.

Kompletní jmenné seznamy správců zveřejňovat nechceme s ohledem na jejich soukromí. Když se podívám, kolik mně chodí dopisů ohledně všeho možného, jen proto, že jsem tady trošku viditelnější... to bych nikomu nepřál. :-D

Správci

Ahoj Alíku, jsi nejlepší, chci se zeptat, kdy přijmeš dalšího správce. Vím, že já jím nebudu, ale kdo jím bude?
Za jak dlouho?
Číča.

Ahoj Číčo,
dalšího správce přijmu, až to bude potřeba. :-)

Neexistuje tady nějaká kvóta na množství správců, ani omezené funkční období (že by nějaký správce musel odejít do správcovského důchodu). Správce musí být velmi důvěryhodná osoba, která má čas a chuť řešit problémy. Čím větší pravomoci má, tím větší důvěru si musí zasloužit. Logicky tedy do pozice hlavních správců Alíka (se zelenou korunkou) můžou postupně dospět správci s omezenou působností – správci klubovny, nástěnek nebo redaktoři (tedy ti s červenou korunkou).

Pomáhat mi jde i jiným způsobem. Pokud máš třeba nějaký talent (na kreslení, hudbu atd.) a chtěla bys mi nějak pomoct, stačí se ozvat, jde to i bez korunky.

Alík

Správci

Ahoj,
kolik je zvěrolékařů? Vím, že jeden zvěrolékař je –MM–, ale jsou ještě další?
Děkuji za odpověď.

Jsme tři. Druhý je HelPik. Třetí se schovává před zvídavými zraky uživatelů.

Správci

Ahoj, chtěl bych se zeptat co je to za funkce správce nástěnek a kdo se jim může stát?

Ahoj,
dosud taky kromě správců Alíka, kteří hlídají na celém Alíku, byli ještě správci klubovny, kteří hlídali pořádek v klubovně. K nim teď přibudou správci nástěnek, kteří budou hlídat pořádek v nástěnkách.
Prozatím to ještě není úplně zprovozněno, správce nástěnek je zatím jeden, až se to vyzkouší, uvidíme, co dál a zda budou další.

Správci

Může být správce zablokován? ???????☺ děkuji za odpověď, číča800

Ahoj,
samozřejmě, že například v případě porušení pravidel může být správce zablokován, stejně jako každý jiný uživatel, který poruší pravidla. Jediný spíš technický rozdíl je v tom, že je trochu užší okruh lidí, kteří takového správce mohou zablokovat.

Správci

Dobrý den
Neville byl správce alíka, že, ale teď už není. Co se stalo, že není správcem?

Ahoj,
má teď náročné zaměstnání a na správcování mu nezbývalo dost času.

Správci

Je pravda že ANDÍLEK2009 atd.. jsou pomocníci správců ?

Ahoj,
jak již odpověděl –MM– dne 22. dubna, „pomocník správce“ není žádný oficiální titul. Je pravda, že někteří uživatelé se zeptali, zda mohou pomáhat správcům, a nebylo jim to zakázáno. Pomáhat správcům, tedy hlásit, když se na Alíkovi stane nějaká nepřístojnost, která ohrožuje nebo obtěžuje ostatní uživatele, může úplně každý uživatel, a nemusí na to mít nějaké zvláštní pověření. Někteří aktivní uživatelé taková porušení pravidel i aktivně vyhledávají, ani to jim nelze zakázat, a je pravda, že tím se občas dozvíme i o problémech, na které bychom sami narazili až později.
Pokud si takoví uživatelé říkají „pomocníci správců“, asi jim to nelze zakázat. Ale jak jsem uvedl, není to oficiální titul a nemají ani nějaké vyšší pravomoci než ostatní uživatelé a pomáhat správcům občasným nahlášením problému může i kterýkoli jiný uživatel, aniž by si říkal „pomocník správců“.
Ale v každém případě by se uživatel, který není správce, neměl vydávat za správce, ohánět se pravomocemi, které nemá, vyhrožovat ostatním uživatelům a podobně.

Správci

Ahoj Alíku a správci, proč není správce Alíka Neville(a možná i další) v seznamu správců?
Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,
postupem času dochází k tomu, že někteří správci Alíka nemají čas nebo možnost pravidelně správcovat, odpovídat na dotazy uživatelů a podobně. Někdo například dokončí školu a nastoupí do náročného zaměstnání, někdo se dostane na náročnější školu, kde se musí víc učit, někdo se přestěhuje do zahraničí nebo ztratí pravidelný přístup k internetu, a někdo zestárne a přestane ho bavit komunikovat s dětmi na Alíku. V takovém případě takový správce může požádat, aby byl vyřazen ze seznamu správců a zbaven správcovských pravomocí, a prostě přestane být správcem. Ale v jiných případech může dojít k tomu, že takový správce je vyřazen z veřejného seznamu, přestane vykonávat pravidelnou správcovskou činnost, nechodí mu dotazy uživatelů, ale zůstanou mu správcovské pravomoce a při svých řídkých a nepravidelných návštěvách Alíka, když uvidí nějakou nepřístojnost, může zasáhnout. No a v některých případech může dojít i k tomu, že nějaký správce přestane být aktivní, a než se dozvíme, proč, tak to sami nevíme.
V zásadě platí, že pokud někdo není uveden v seznamu správců, bývá zbytečné se na něj jako na správce obracet s nějakými dotazy nebo podněty. Neuvedení v seznamu nějaký důvod mívá.

Správci

Ahoj Alíku, jak je možné stát se pomocníkem správce Alíka? Děkuji.

Tím, že mu budeš pomáhat. :-)
Pomocník správce není žádný oficiální titul. To, že si tak někteří lidé říkají, je jejich vlastní rozhodnutí, nemají na to žádné pověření od vedení Alíka ani od správců.

Správci

Ahoj, jak se můžu stát správcem alíka?

Ahoj,
správci Alíka by mělo být minimálně 15 let a radši 18 let, takže zatím se jím stát nemůžeš.

Správci

Ahoj, můžu někde najít seznam zvěrolékařů?
Díky za odpověd

Náš seznam nikde není. Jsme jen tři... a dva z nás není těžké dohledat. Pokud nám chceš něco důležitého sdělit, můžeš to napsat mně do pošty. Kdybys měl nějaký návrh na vylepšení Alíka, popiš ho prosím na některé z nástěnek, které již k tomuto účelu existují, viz www.alik.cz/n/vyvoj-alika.