Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Porušení pravidel

  Ahoj, milý správce, včera mi jeden kluk odsuď z Alíka začal nadávat do pošty hodně sprostě přímo mně, používal hodně sprostá slova, podívejte se prosím na to, děkuji.

  Ahoj,
  bylo by zapotřebí, abys některému správci napsala přesnou přezdívku toho, kdo ti to píše.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  prosím vás, co znamená toto www.alik.cz/u/debil2511 ?
  Předem děkuji. Andyell

  Ahoj,
  to znamená, že má daný uživatel blokaci už napořád, přesně tak, jak se to na té červené stránce píše. Bývá to kvůli nevhodné přezdívce nebo závažnému porušování pravidel (ne třeba za to, že někomu ulítne jedno sprosté slovo v klubovně, ale když se třeba někdo chce pouze bavit o věcech pro dospělé a tak podobně).

  Porušení pravidel

  Ahoj, docela mě zajímá, jestli musel někdy Alík něco oznámit na policii, případně z jakého důvodu (četla jsem že může)

  Ano, s policií komunikujeme docela často. Buď proto, že si něco vyžádají vyšetřovatelé přímo od nás (mají nějaké vodítko a chtějí víc informací), nebo proto, že jí hlásíme podezřelé chování některých uživatelů.

  Dokonce jsem tady pro tento účel zřídil speciální funkci, která seskládá všechny vybrané údaje do jednoho úhledného dokumentu, který stačí jen poslat datovou schránkou... a je během pár minut vyřízeno. B-)

  Porušení pravidel

  Ahoj, proč je uživatelka DrzHubu_ zablokovaná do roku 2065? Že srandy? Proč není napořád, protože za 50 let už na Alíka zapomene, jestli Alík tou dobou ještě vůbec bude existovat. ... nebo je to pokus?

  Ahoj,
  blokování uživatele je v současné době nastavené tak, že trvalá blokace už nejde zrušit. A proto v případech, kdy je zapotřebí někoho zablokovat, ale s možností, že mu ta blokace bude někdy zrušena (například když je šance, že své chování vysvětlí a polepší se, nebo když máme podezření, že došlo k ukradení účtu), blokujeme ho na nějakou hodně dlouhou dobu.

  Porušení pravidel

  Ahoj, když najdu někoho, kdo svojí vizitkou porušuje pravidla (má tam sprostá slova nebo nevhodné nápisy atd.), komu to mám přesně nahlásit?
  Někomu ze správců do pošty nebo sem do technické poradny?

  Ahoj,
  správcům! Vždy jen správcům.

  Moc nerozumím, proč vůbec někdo považuje porušení pravidel za technický problém nebo za nápad na vylepšení. Pokud něco takového přijde do technické poradny, tak si to přečtu... a zůstane to bez reakce.

  Je to sice z mého pohledu méně obtěžující, než když mi to uživatelé posílají přes poštu, ale to neznamená, že to budu řešit. Jednak mnohdy neznám širší kontext, jednak obvykle nezasahuji správcům do jejich rozhodování. Mám sice zájem na tom, aby na Alíkovi bylo bezpečno a aby se jakýkoliv problém řešil, ale nemám energii na to, abych řešil úplně všechno...

  Četla jsi pravidla technické poradny, než jsi vložila dotaz?
  www.alik.cz/p/technicka/pridat#5

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  když bude někdo zlobit na srazu a bude to uživatel Alíka co dostane za trest? Bude ze srazu vyloučen a dostane blokaci na Alíka? Nebo jak to bude?

  A ještě jeden dotaz.

  Můžou se srazů účastnit noví úživatelé?

  Děkuji za odpověď
  lékařský

  Ahoj,
  když někdo zlobí trošičku a málo, tak se to většinou řeší nějakým napomenutím. Kdyby někdo zlobil skutečně vážně, tak by se to asi nějak řešilo na místě.

  A srazu se samozřejmě mohou zúčastnit i noví uživatelé. A uživatel si s sebou může přivést i někoho, kdo není uživatelem Alíka, například rodiče nebo sourozence, ale měl by to předem nahlásit, aby se věděl počet lidí například kvůli vstupům, rezervacím a podobně.

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  Můžu se zeptat proč je zablokovaná uživatelka PomáhámARadím?
  Děkuji předem za odpověď.

  Ahoj,
  nejspíš proto, že soustavně zlobila. Když dostala dvouletý trest, tak to asi nebylo za ojedinělý incident. Lepší odpověď by měli správci, ale asi ji nechtějí zveřejňovat.

  Ty dotyčnou uživatelku znáš? Zablokovaných uživatelů jsou tady stovky, proč tě zajímá zrovna tato osoba? (Odpověz případně poštou...)

  Dotazů typu „proč je zablokovaný ten a ten“ nám chodí překvapivě hodně a jelikož z nich není jasné, proč jsou vůbec položeny, zůstávají bez odpovědi.

  Porušení pravidel

  Ahoj.
  Uživatel PG2018 je zablokovaný ale je online!

  Ahoj,
  online klidně může být. Ale nemá právo psát Alíkoviny nebo diskutovat pod nimi, přisednout ke stolu v klubovně nebo založit vlastní stůl, přispívat do nástěnek nebo založit vlastní nástěnku, soutěžit v soutěžích, vkládat nebo hodnotit vtipy, ptát se v poradně, posílat dopisy a nahrávat obrázky.

  Může si měnit text na vizitce (který v době zablokování není veřejně vidět) a prohlížet historii svých aktivit. Jeho rodič může měnit nastavení osobních údajů a zažádat o zapomenutí (= zrušit účet). Některé možnosti vyplývají ze zákona a my je nemůžeme uživateli jen tak upřít proto, že podle našich místních pravidel zlobil. Naše pravidla nejsou silnější než zákon. Takže i zablokovaný uživatel má nějaké možnosti... a technicky nejsnazší cesta, jak mu je zajistit, je povolit mu přihlášení.

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  Můžu se zeptat. Když je uživatel zablokovaný má možnost si založit nový účet nebo to je také zablokované? Nebo jestli se může přihlásit pomocí svého druhého účtu?

  Ahoj,
  blokace se vztahuje na osobu, nikoli na účet. Když je někdo zablokován, tak si sice fyzicky může založit jiný, ale považuje se to za obcházení blokace a takový náhradní účet může být bez varování zablokován a případně může takovému uživateli být prodloužena blokace i na jeho původním účtu. Takže i když nový účet založit lze, nedoporučuje se to a jsou za to další postihy.

  Porušení pravidel

  Dobrý den. Mohu se zeptat proč uživatel Tomiqeq má zablokovaný účet?

  Ahoj,
  tento uživatel má zablokovaný účet proto, že po několika různých uživatelkách ve věku kolem 10 let vyžadoval nahé fotky, některým za ně i nabízel peníze, a po některých chtěl i přímo sex a za tím účelem se pokoušel si s nimi sjednat i osobní schůzku. A přesně to jsou aktivity, které jsou na Alíku přímo zakázané, a nejen to, takové nabídky vůči osobám pod 15 let jsou i v rozporu se zákonem, a proto identifikační údaje tohoto „uživatele“ budou předány Policii ČR.

  Porušení pravidel

  Ahoj
  co se stane, když Alík dá nějakému uživateli, který se celou dobu choval dobře, hodnost správce alíka, a ten potom začne dělat lumpárny?

  Ahoj,
  kdyby k něčemu takovému došlo, tak by samozřejmě přestal být správcem, a pak by se samozřejmě podle závažnosti rozhodlo, zda mu bude zablokován přístup na Alíka.

  Porušení pravidel

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč jste zablokovali Farmáře12? S pozdravem Kamarin

  Ahoj,
  bylo toho víc.
  Za prvé, Farmář12 je náhradní přezdívka, kterou si založil po zablokování původní přezdívky Kinimod1234567890. V souvislosti s GDPR mu původní přezdívka byla uvolněna a není zásadní důvod, proč by musel nadále vystupovat jako Farmář12.
  Ale to jen tak na okraj.
  Pod přezdívkou Farmář12 mimo jiné vyžadoval heslo po jiném uživateli Alíka, i když mu již předtím bylo nejen písemně, ale i přímo osobně řečeno, že se to nesmí.
  Kromě toho v nedávných dnech shazoval stoly v klubovně, a to úmyslně, poté, co zjistil nějakou kombinaci znaků, která to způsobuje.
  Prozatím byl na obou přezdívkách zablokován na dobu určitou, po vypršení té doby se mu ta blokace automaticky ukončí. Avšak je možné, že ještě před tím se rozhodne, že se mu nechá jen jeho původní přezdívka.

  Porušení pravidel

  Ahoj, chci se zeptat: Když se někdo přizná, že porušil pravidlo, tak ho zablokujete, nebo ne?
  Děkuji za odpoveď.

  Ahoj,
  za určitých okolností může přiznání být polehčující okolnost, tedy například postih nemusí být tak přísný. Ale na druhé straně to neznamená, že by někdo mohl provádět cokoli a pak se přiznat a tím být zcela beztrestný.

  Porušení pravidel

  Ahoj, už jste mi odpověděli, že zablokovaný účet lze odblokovat, ale já nevím jak. Děkuji za odpověd’ a přeji pěkný den. :)

  Ahoj,
  technicky je možné zablokovaný účet odblokovat. Prakticky samozřejmě bude záviset na tom, proč byl vlastně daný účet zablokován, z jakého důvodu. To se musí pečlivě posoudit a zvážit, zda důvody blokace již pominuly, a byla by možná odblokace, a pokud ano, za jakých podmínek. Nicméně v obou případech si přezdívku samozřejmě sama neodblokuješ, musíš oslovit Správce Alíka. Pokud už tu máš jinou přezdívku (například asi tuto), napiš Správcům Alíka přes místní alíkovskou poštu a upřesni, o jakou přezdívku přesně jde. Můžeš také Správcům Alíka napsat e-mail. Většina Správců Alíka má e-mail, kam je jim možné napsat. My Tvou žádost posoudíme a uvidíme, co by se s tím dalo dělat.

  Porušení pravidel

  Ahoj, zajímá mě jedna věc - co znamená, když je nějaký uživatel zablokovaný?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,

  zpravidla to znamená, že daný uživatel porušil nějakým způsobem Pravidla Alíka, proto mu byla přezdívka zablokována.

  Porušení pravidel

  Když někoho zablokujete a on si založí nové jméno a už nezlobí, tak je to v pořádku, nebo ne?

  VeverkaČiperka123, 29. dubna 2018

  Ahoj,

  pokud se jedná o méně závažné porušení pravidel Alíka, tak má uživatel v zásadě dvě možnosti, a je na něm, jakou si vybere. První možností je, že napíše Správcům (zpravidla e-mailem, když má přezdívku blokovanou), omluví se a nějakým způsobem se s ním dohodneme na podmínkách odblokace přezdívky - v tom případě mu zůstane ta původní přezdívka (stává se, že někteří uživatelé, pokud už jsou na Alíku delší dobu, tak je ostatní uživatelé pod tou přezdívkou znají, nebo jim na jejím zachování záleží z jiného důvodu). Další možností je v tomto případě založení nové přezdívky/registrace - to je možnost pro uživatele, kteří chtějí začít například s „čistým štítem“ a s novou přezdívkou, a ke staré blokované už se nechtějí vracet. Ale zdůrazňuji, toto platí jen pro ty případy, na které se ptáš - pokud uživatel porušil nepříliš závažným způsobem pravidla Alíka a pod novou přezdívkou nezlobí. Pak je to tedy v pořádku.