Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Katalog dárků

Když si budu chtít vybrat dárek od Alíka, budou se mi tím snižovat kačky?(pokud si ho vyberu)

Ahoj,
ano, samozřejmě, že se Ti budou snižovat kačky, dárek není úplně zadarmo, musíš za něj „zaplatit“ právě kačkami. Tudíž pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, Alík Ti daný počet kaček při objednávce odečte. Objednávat si samozřejmě můžeš jen takový dárek, na který máš naspořeno dostatek kaček, jinak to není možné. Nic dalšího kromě kaček však už neplatíš (poštovné platí Alík), nicméně při objednávce si ověř, zda máš vyplněnou celou adresu, aby bylo možné dárek zaslat. Kačky Ti ubydou, ale to nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta zůstane stejná a rovněž se Ti celkový počet již nasbíraných kaček sčítá dohromady pro případný postup k další vyšší hodnosti.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Katalog dárků

Ahoj, chtěla bych se zeptat, vím, že teď mám málo kaček, ale až jich budu mít víc, a něco bych si vybrala v katalogu dárkům a objednala si to, tak poštovné platím já? Vím, že asi ano, ale chci se jenom pro jistotu optat. Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,
ne, za dárky se neplatí nic, pouze zdejší kačky. Poštovné platí Alík.

Katalog dárků

Dobrý den.

Objednala jsem si - Hobby set pro začátečníky - červený. Za 52000 bodů.
Objednávka mně byla 3 x zrušena - nevím proč?
Děkuji za odpověď.

Ahoj,

teď ti bude zrušena i počtvrté, kvůli systematickému a dlouhodobému porušování desátého pravidla věrnostního programu.

Dárky z mého katalogu dárků jsou určené pro děti, které web poctivě navštěvují, ne pro lidi, kteří se dovedou devětkrát denně přihlásit k devíti účtům. Výslovně jsem letos v červnu zdůrazňoval, že si takové vyčůrané chování nenechám líbit. Tipnul bych si, že jsi můj článek nečetla a že jsi nevěnovala pozornost ani nástěnce o dárcích, kde se to nedávno řešilo, protože tě můj web vlastně ani moc nezajímá. Kromě přihlašování a objednávek nevidím u tvých účtů víceméně žádnou aktivitu, chceš jen hromadně sbírat body (my jim tady mimochodem říkáme kačky) a nakupovat dárky… přesněji řečeno devětkrát víc dárků, než na kolik mají nárok normální uživatelé. Na ty poctivé pak třeba zajímavé dárky nezbydou… :-(
Zrovna u toho korálkového hobby setu je na skladě poslední kousek.

Rozumím, že není příjemné, když se dozvíš, že jsi absolvovala přibližně osm tisíc přihlášení v průběhu čtyř let zbytečně. Přijmi prosím jako útěchu devět čtyřlístků pro štěstí:
>X<->X<->X<->X<->X<->X<->X<->X<->X<-

Alík

Katalog dárků

Dobrý ďeň.
Chcel by som sa spítať prečo hry na steam v katalogu darčekov stoja také nelogické čiastky, napríklad že hra ktorá stojí 15 eur je predávaná za iný počet kačiek ako iná hra ktorá stojí taktiež 15 eur, ale aj iné prípady kde hra za 8 eur stojí viac kačiek ako hra za 15 eur atď.

Tricky Towers - 15 eur = 16 000 kačiek
Screen Cheat - 15 eur = 34 000 kačiek
Epistory - 15 eur = 23 000 kačiek
Star Wars - Knights of the Old Republic - 8,20 eur = 30 000 kačiek
Story About My Uncle - 13 eur = 33 000 kačiek
Worms Revolution - 15 eur = 40 000 kačiek
Forma 8 - 10 eur = 17 000
atď...

Ahoj,
už jsem tuším u starších dotazů zmiňoval, že neexistuje pevný přepočet mezi kačkami a skutečnými penězi, protože trh s dárky je oddělený od ostatních trhů.

Cena je určená nejen tím, za kolik jsme hru pořídili (což bývá nižší cena než běžná), ale i tím, kolik kusů máme a jak velký je o ně zájem. Třeba u Tricky Towers jsme pořídili osm kusů dohromady za 40 $ a u Worms Revolution tři kusy za 10,5 €... takže za jedno Tricky Towers jsme dali o 28 % víc než za Worms Revolution, ale dáváme ho levněji, protože máme víc kusů. Je lepší mít hru alespoň jednou, než nemít ji v katalogu vůbec – to má nějakou hodnotu.

A ještě posledním faktorem pro kačkovou cenu je průměrný dojem, jak pestrý je celkový výběr dárků, protože uživatel Alíka se rozhoduje nejen, co si teď koupí, ale jestli si něco koupí, nebo jestli si počká, až bude mít víc a až bude výběr jiný. Názorněji: jelikož fyzické dárky v tuto chvíli nemůžeme posílat poštou na Slovensko, máš jako slovenský uživatel rozhodování, co si objednáš, určitě jiné, než mají čeští uživatelé... vybíráš z jiného sortimentu, víš, že si nemůžeš objednat třeba Alíkův hrnek, nezahrnuješ ho do své úvahy... a naše úvaha o cenách by měla nějak zahrnout tvoji úvahu. :-)

Značnou část těchto faktorů musíme odhadovat od oka, protože nemáme detailní průzkumy trhu.

Katalog dárků

Ahoj, bylo by možné přidat k tričkům v katalogu dárků i rozměry v centimetrech? Ne všechna „M“ jsou totiž stejná a jak má pak člověk vědět, co má za velikost.

Ahoj, pokusím se nějakým způsobem trika rozměřit a připíšu to tam.
M.

Katalog dárků

Ahoj! Vyhrála jsem v prázdninové soutěži hru Epistory... Zjistila jsem, že hru si musím objednat přes katalog a v katalogu je napsané, že dárek mi bude předán na zadaný steamový účet. Do formuláře se musí zadat označení mého účtu na steamu, ale to právě nevím, co znamená. Má to být přezdívka nebo zadaný e-mail či něco úplně jiného? Předem děkuji za odpověď. Fiska1

Ahoj,
gratuluji k výhře! ;-)

Ta kolonka je určená na přezdívku používanou na Steamu, v naději, že přes ní půjde člověka najít, přidat mezi přátele a poslat mu hru jako steamový dárek. Většinou ale toto hledání moc nefunguje, takže si poštou domlouváme nějakou jinou cestu, jak se uvnitř Steamu spojit. Krom toho u některých her máme Steam klíč (krátký kód na aktivaci hry) a není nutné znát přezdívku vůbec, stačí jen sdělit ten klíč.

Už delší dobu jsem plánoval dvě změny, které jsem nyní nasadil:

  1. Pokud u hry máme Steam klíč, neptáme se na identifikaci na Steamu.
  2. Pokud hru posíláme jako dárek, jsou u formuláře i podrobnější pokyny.

Epistory je ten první případ. Takže nemusíš zadávat nic. ;-)
Teď mě ještě napadá, že by nejspíš šlo v podobných soutěžních případech objednávací krok úplně přeskakovat, když není od výherce žádáno vůbec nic (šlo by vyrobit objednávku automaticky, místo slevového kuponu na 100% slevu). Ale v rámci jednoduchosti pravidel soutěže to asi nechám takto...

Katalog dárků

Ahoj, máte v plánu dodat nazpět do katalogu dárků Alíkovo pexeso, Alíkovu propisku a Alíkovu magnetku? Děkuji za odpověď.

Pokud Alík sežene nové dárky, tak je hned přidává do katalogu. Opravdu není možné předpovědět, jaké dárky se v katalogu do budoucna objeví.

Katalog dárků

Ahoj Alíku, chtěla bych se tě zeptat na jednu otázku...Chtěla bych si objednat dárek za kačky, ale už uplynula nějaká doba od toho dne, co jsem si naposledy něco objednala a my jsme se přestěhovali a nikde nemůžu najít, jak adresu změnit.Děkuji za odpověď.

Ahoj,
pokud si objednáš dárek z Katalogu dárků, tak se Ti tam zobrazuje vždy i formulář pro adresu. Asi tam tedy budeš mít předvyplněnou tu původní adresu, na kterou sis dárek objednávala minule, ale půjde to vymazat a napsat tam nové doručovací údaje, takže by s tím neměl být problém - to platí, pokud je Ti více než 15 let. Pokud máš účet rozdělený na dítě a rodič, je potřeba, aby buď objednávku provedli rodiče přes rodičovský účet a nebo je musíš požádat, aby adresu změnili přes rodičovský účet v nastavení. Je tam také možnost napsat poznámku, kde můžeš upřestnit právě věci týkající se doručení, upřesnění k dárku (třeba jakou konkrétně chceš samolepku s Alíkem, pokud by sis objednávala tu) a podobně.

Katalog dárků

Ahoj, všimla jsem si, že hra Ori and the Blind Forest zmizela z katalogu dárků. Bude ještě někdy v nabídce? Děkuji za odpověď.
konemy

Katalog dárků

Ahoj, když si za kačky koupím hru, tak se mi stáhne do počítače, nebo příjde CD poštou?

Ahoj,
stáhne se do počítače.

Přesněji řečeno musíš mít nainstalovaný program – Steam – přes který se běžně na PC kupují hry za skutečné peníze. Alík ti pořízenou hru nějakým způsobem předá do tvého účtu na Steamu, takže ji tam máš bezplatně a můžeš si ji kdykoliv stáhnout a nainstalovat. Hra je potom svázaná se Steam účtem, nikoliv s konkrétním počítačem, takže i když třeba dostaneš nový počítač, o hru nepřijdeš.

Katalog dárků

Ahoj, dneska je to měsíc co jsem si objednala dárek,proč ještě nepřišel? standartní doba je prý 30 dní a to už uplynulo...
P.S. sorry že jsem otravná:DD

Na to jest jednoducha odpoved - pravdepodobne jsem ti ho jeste nezabalil a neposlal. Tak prosim vydrz, ono to jednou dojde :-3

Katalog dárků

Dobrý deň. Chcel by som sa spítať prečo sa v katalogu darčekov už nedá kúpiť hra na Steam „Tricky Towers“. Už dlho si na túto hru šetrím takzvané kačky, a keď som si všimol že sa už nedá kúpiť veľmi ma to zaskočilo.

Ahoj,
koukal jsem, že jich ještě docela dost máme... Tricky Towers jsou zpět! :-D

Chtělo by to nějak vylepšit systém, abychom lépe informovali, jestli je dárek vyprodaný definitivně, nebo jestli se ještě může vrátit. U některých dárků máme úmyslně v katalogu zaneseno méně kusů, než kolik jich reálně máme, u jiných dárků je tento rozdíl neúmyslný... a u mnoha platí, že když nám dojdou zásoby, tak dojdou jednou provždy.

Katalog dárků

Proč v katalogu dárku stojí trička a mikiny různě? Chápu, že je tričko XL větší a těžší než S, ale přijde mi to trošku nefér, protože je to jedna a ta samá věc. :)

Ceny jsou určené částečně i podle toho, kolik máme kusů na skladě. Pokud máme něčeho hodně, bývá to levnější, než když toho máme málo.

Zrovna u triček a mikin platí, že těch větších máme méně kusů.
Možná jsou ty rozdíly zbytečně velké... ještě se nad tím zamyslíme znovu koncem prázdnin.

Katalog dárků

Ahoj,
jakou má velikost tričko s Tajným životem mazlíčků?

Katalog dárků

Ahoj všichni,budete mít nazpět v katalogu dárků lichožroutské ponožky?Děkuji za odpověď.

Ahoj, ponožky už bohužel mít pravděpodobně nebudeme. Ale kdyby náhodou, dáme vědět.

Katalog dárků

Nemohli byste prosím přidat do katalogu dárků hru Golf with friends nebo Golf it?

Psal jsi dopis, že chceš odpověď, tak tady je:
Nevím. :-D

Záleží, jestli nám nějaký sponzor věnuje nějaké Steam klíče, nebo jestli půjdou velmi levně nakoupit do zásoby.

Katalog dárků

Ahoj Zvěrolékaři! Jsou na Alíkovi v sekci Katalog dárků vhodné hry pro děti od steamu? Díky za odpověď, Majk3.

Ahoj Majku3,
doplnil jsem do popisů všech her jejich oficiální certifikaci přístupnosti. Většina je vhodná pro děti jakéhokoliv věku, některé jsou vhodné od deseti nebo dvanácti let.

Pak je tam Hellblade... strašidelně realistická simulace šílenství, která podle certifikačních odborníků není vhodná pro osoby mladší 17 let. Je pravda, že pro malé děti nebo slabší povahy by to mohl být nepříjemný zážitek. Působivou hudbu z této hry si ale tady můžou poslechnout i mladší uživatelé Alíka:

Katalog dárků

Ahoj,
chtěl bych se zeptat co znamená že si v katalogu dárků na něco šetřím. Jestli se tento dárek pouze nějak označí nebo je nějaký seznam věcí na které si šetřím.
Předem díky za odpověď.

Zobrazuje se v seznamu dárků dole na úvodní straně soutěží.

Šetření teď také hraje důležitou roli ve speciální soutěžní akci:
www.alik.cz/s/alik-vetri

Katalog dárků

Pokud jdete do katalogu dárků a zmáčknete na tvé objednávky a nic jste si neobjednal, tak vám to napíše: zatím sis nic nebjednal vyber si něco kataloqu dárků. Je to chyba nebo vtip?

Není to ani chyba, ani vtip, ani q. 8-o

Podtržené „g“ (malé G) a podtržené „q“ (malé Q) vypadají podobně. Ale je tam jednoznačně g... a celou dobu bylo. Zkus si stránku v prohlížeči přiblížit, třeba tím, že přidržíš Ctrl a otočíš kolečkem myši – při větší velikosti ten ocásek je viditelný.

Zkomolit název kataqogu dárků bych si nedovolil... :-)

Katalog dárků

Ahoj,
když si v Katalogu dárků zakliknu, že na něco šetřím, tak je to zpětná vazba pro vás, nebo mě to může při dostatečném množství kaček přesunout k objednávce nebo tak? A jestli to tak nefunguje, plánujete něco takového vyrobit, např. jako seznam, na co všechno si šetřím a tak?
S pozdravem

Ahoj,
je to především zpětná vazba pro nás. Žádná objednávka automaticky neprobíhá... formulář na objednávání funguje stejně jako dříve. Lze ho samozřejmě vyplnit i bez přiznaného šetření...

Seznam věcí, na které si šetříš, bys měl vidět na úvodní stránce soutěží dole. Ukazují se tam nanejvýš čtyři věci...

Katalog dárků

Ahoj, máte v plánu zlevňovat v katalogu dárků, aby to nebylo tolik drahé? Děkuji za odpověď.

Jakmile dostatečné množství lidí nakliká, na co šetří, zamyslíme se nad tím, zda něco zlevníme.

Také dlouhodobě přemýšlíme nad zavedením dalších možností, jak kačky vydělávat.