Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Pošta

  Ahoj,
  mohu se zeptat, proč nemám nikde mezi dopisy v poště svoji včerejší (21. 2.) zprávu, kterou jsem odesílal uživatelce NATKAV nějak kolem osmi večer? Vím určitě, že jsem zprávu napsal a odeslal a že se mi bezprostředně po odeslání v poště zobrazovala. Ale teď ji tam nevidím. A není ani v koši a ani mezi spamem.

  Zrovna předvčírem jsme náhodou našli chybu, že když si odesílatele zařadí adresát do spamu, dopis u něj zmizí. Takto rozbité je to už od května a jsi první, kdo nám to nahlásil :-)

  Oprava už je připravená, při příštím nasazení se ti dopis zjeví.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Pošta

  Zdravím, jak je možné, že když mi Alík při upravování dopisu odeslaného 3. června ve 21:33 (odkaz sem nedám, nechci, aby si ten dopis přečetl někdo jiný, než ten komu je určen), napsal tohle: Dopis můžeš upravovat do 4. června ve 21:33, nebo do okamžiku přečtení, podle toho, co nastane dřív, tak mi teď, přestože si adresát dopis ještě nepřečetl, daný dopis nejde upravit?

  Ahoj,
  proto, že už bylo 4. června 21:33 (máme 17. června 16:33)? Na upravování dopisu máš, jak říká ta zpráva, maximálně 1 den. A pokud si ho adresát přečte dřív než za ten 1 den, tak máš čas do toho okamžiku přečtení. Dopis, který už si adresát přečetl, upravovat samozřejmě nejde, stejně tak nejde upravovat dopis, který byl odeslaný dříve než před 24 hodinami (nehledě na to, zda je/není přečtený).

  Pošta

  Zdravím, chtěla bych zmínit hlášku, kterou mi Alík už párkrát vyhodil, ale teprve teď mi došlo, že je v ní chyba...
  Na fotografii je hláška, o kterou mi jde. Není na ní v podstatě nic špatně, akorát ta hláška nebere v potaz, že já i JMkolo83 jsme holky, takže prosím o to, aby se hláška vždy upravila podle uvedeného pohlaví dané osoby. Hláška by tedy v našem případě měla být: Pozdě! JMkolo83 už si původní znění dopisu přečetla. Pokud jsi chtěla sdělit něco navíc, můžeš to poslat dalším dopisem...

  Předem děkuji, že se na to podíváte.

  Díky moc za upozornění! ok
  Mělo by to být opravené.

  Rod jednoho ze sloves v té hlášce jsem sice měl opodmínkovaný, ale nějak úplně zmateně. Vlastně jsem tam měl napsáno, že ženský rod se má používat jen, pokud příjemce zprávy vůbec neexistuje 8-o … asi jsem u toho spal, když jsem to psal. :-D

  Také tam spoustu měsíců byla chyba, že se ve skutečnosti nekontrolovalo, jestli byl dopis už přečtený. Šel tedy upravit i po přečtení, pokud si člověk stihl otevřít formulář před přečtením – a tu pokaženou hlášku tedy vlastně skoro nikdo neviděl. Ale už to je pár týdnů opravené.

  Pošta

  Ahoj! :D
  V Kde co je, je napsané, že když se zaregistrujete, můžete posílat pohlednice.
  www.alik.cz/o/kde-co-je
  To už ale není aktuální, nebo ano? :D
  Děkuji za odpověď, Stephense

  Ahojky,
  pohlednice byly vlastně jen takové obrázky posílané poštou.
  Ty už tady zase ode dneška máme, jupíííííííííí! :-D

  Moji vývojáři ještě musí někde najít ty původní obrázky a dát je do přehlednější nabídky. Ale když někomu pošleš dopisem (obrázek RTSFMYG), tak mu přijde moje narozeninová fotka. ;-)
  Viz podrobnější návod.

  Alík

  Pošta

  Ahoj.
  Mohl by Alík zavést na Vánoce, když chci poslat kamarádům na Alíku takové to klišé a musím vypisovat každého, nemohlo by se to dát jako vybírat, komu chceš napsat?

  Ahoj,
  na minulé verzi Alíka (té od Mafry) to tuším šlo, ale postupně se snižovalo maximální množství adresátů, které jde do kolonky zadat, protože to děti zneužívaly k rozesílání řetězových dopisů a podobných nepěkností.

  Celkově je hromadná pošta spíš zdrojem potíží. Velmi snadno a velmi rychle jde udělat spoustu nepořádku...

  Možná by šlo zavést speciální formu hromadného svátečního přání. Chvilku před Velikonocemi jsem zvažoval, že bych vyrobil generátor, kterým by si uživatelé mohli vytvořit stránku s přáním s vlastním textem a s rotujícími trojrozměrnými vajíčky (jako byla ta v pátračce) s obrázkem podle svého výběru, ale už bych to tehdy býval nestihl. Třeba to stihnu před příštími Velikonocemi. :-D
  Nad tím, jak odkaz na takové přání hromadně rozeslat, jsem nepřemýšlel... ale asi by šlo udělat, že se zkrátka zobrazí nějaké upozornění všem tvým kamarádům „hele, Kralinda35 si vyrobila velikonoční přání, jdi se na něj podívat“, nebo tak něco.

  Jiná možnost by byla, že bychom dovolili hromadné rozesílání, ale schvalovali by ho správci. Ale zní to oproti plánu s generátorem přání jako méně zajímavá práce, která by správcům přidělávala práci... takže bych se asi touto cestou nevydal.

  Pošta

  Ahoj.
  Jak mám tady v poště nějaký počet dopisů, tak to je počet dopisů, které jsem dostala jako VeverkaČiperka123, nebo i dohromady s 1836 a KoťátkoMicinka? Ty dopisy pro 1836 a KoťátkoMicinka jsou tam zvlášť jako Archiv pro 1836 a Archiv pro KoťátkoMicinka, ale zajímalo by mě, jestli se započítávají do celkového počtu dopisů.

  VeverkaČiperka123, 27. dubna 2019

  Ahoj,
  nezapočítávají se. Bylo by to složitější...

  Pošta

  Rád bych odesílal dopisy tlačítkem Enter.

  A čím bys dělal nové řádky a odstavce?

  Možná přes Ctrl+Enter, ale lepší mi to přijde naopak, tedy aby klávesová zkratka Ctrl+Enter odesílala a samotný Enter dělal nové řádky. Tak už to tady vesměs ve všech víceřádkových kolonkách pro text funguje od května 2017.

  Pošta

  Nešlo by udělat zvukové upozornění i v poště tak, jako je v klubovně?

  Něco jsem zkusil vyrobit. Snad to nebude moc blbnout. :-D

  Možná to nebude fungovat uživatelům Chromu, tento prohlížeč poslední dobou hází zvukům nepříjemné klacky pod nohy.

  Pošta

  Tak třikrát se mi ukázalo když jsem poslala zprávu uživateli tak tak bylo že jsem to poslala uživatelovi jménem _________________ Musela jsem tu zprávu smazat a napsat a odeslat znovu. Nevím jestli to je schválně nebo ne.Předem díky za odpověď.

  Stávalo se to v případě, že jsi nevyplnila přezdívku toho, komu chceš dopis psát. Nedávno jsme tamní zadávání přezdívek upravili, aby šlo zadat i přezdívku oholenou o diakritiku a o podtržítka. Takže dotyčnému (již mnoho let zablokovanému) uživateli, který má přezdívku složenou pouze z podtržítek, šlo napsat zadáním prázdné přezdívky... to byl takový nečekaný vedlejší efekt. :-)

  Od pátku je to už opravené.

  Chtěl bych podotknout, že když zprávu smažeš, tak ji mažeš pouze u sebe. (To bychom možná u dosud nepřečtených zpráv mohli změnit, když nad tím tak přemýšlím.)

  Pošta

  Dobrý den, mohla bych se zeptat? Můžete udělat to, že můžeme posílat poštou
  obrázky prosím.

  Ahoj,
  počítá se s tím, ale zatím se neví, kdy to bude.

  Pošta

  Ahoj,když tady někomu pošlu zprávu do pošty tak dneska se mi odešle dvakrát stejná zpráva. A když mi někdo na tu zprávu odpoví, tak se mi taky pošle dvakrát stejná zpráva. Není to náhodou moje chyba?

  Opraveno. Díky za upozornění. R^

  Nebyla to tvoje chyba, omylem jsme předčasně nasadili nepříliš otestované vylepšení, které mělo několik vedlejších efektů.

  Pošta

  Ahoj všichni, proč se moje pošta dlouho načítá?

  Nešlo by nově zavést nové tlačítko na vymazání zprávy, abychom si to po jednom ty zprávy nemazali, ale abychom tam klikali na okénko, abychom si to označili ty zprávy, co chceme vymazat, a potom klikneme vymazat vybrané zprávy a ty zprávy půjdou normálně do koše a z toho koše vysypeme. Nebylo by to dobrý nápad?

  Nyní už se pošta načítá rychle. Zkoušeli jsme minulý týden nějakou optimalizaci, která se nepovedla, tak jsme jí vrátili zpátky, ale databáze je inteligentní mrška a během té chvilky si stihla zvyknout na ten nový způsob, takže ten starý pak trval déle.

  Hromadné mazání v poště zatím neplánujeme. Nemyslíme si, že se maže tak často...
  Hodně lidí postupuje tak, že maže jen to, co jim bylo posláno omylem, nebo co nechtějí řešit.

  Pošta

  Když si dám někoho do spamu tak jak to můžu vrátit zpět? Prosím o rychlou odpověď napsal mi jeden uživatel a já ho mám ve spamu chci vidět co mi napsal jinak bych to zase dala do spamu.

  U všech dopisů ve spamu máš tlačítko „není spam“.

  Pošta

  Ahojky, vy jste něco dělali s poštou? Já když ji otevřu, tak mi to píše počet dopisů ve schránce 0 a vůbec nemůžu překliknout na druhou stránku... když kliknu na dopisy s jedním uživatelem, tak naskočí počet dopisů ve schránce 20, ale stejně mě to nepustí na další stránku... a přitom tam mám dohromady dopisů nějak 1600.

  Chybička se vloudila. Opraveno.

  Pošta

  Jak můžu poslat poštou fotku??? Předem děkuju.

  Ahoj,
  zatím to nejde, ale chystá se to.

  Pošta

  Uděláte v Poště i ikonu „Přeposlat“?
  Děkuji.

  Přeposílání přímo ne, ale možnost odcitovat jakýkoliv přijatý dopis v těle právě připravovaného dopisu plánujeme.