Poradna: Alík radí dětem

Moje tělo - holky

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Menstruaci mám pravidelnou od 13. Teď jsem měla menstruaci potom něco přes týden všechno v pohodě a teď ji mám zase. Ten interval byl nějakých 8 dní zhruba. Vůbec nevím, co to znamená a bojím se. Prosím, co to může být?

Ahoj z Modré linky,

chápu, že máš obavy, když Tvoje menstruace nepřichází, jak by měla. Na Tvou otázku Ti bohužel takto po internetu, na dálku, nedokážeme odpovědět. Bez vyšetření to nedokáže ani lékař. Důvody totiž mohou být různé. Počínaje tím, žes změnila životosprávu nebo jsi ve stresu, až po to, že nejsi zdravotně zcela v pořádku. Doporučila bych Ti tedy objednat se na gynekologické vyšetření, abys mohla být klidná, nebo začít zavčas řešit případné komplikace.

Přejeme Ti bezstarostné jarní dny ve zdraví.
Modrá linka

Na otázky odpovídají

pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci přes výživu z projektu Vím, co jím, odborníci na kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 16 let.

Moje tělo - holky

Ahoj nevím zda to jsem patří ale, chtěla bych poradit kolik litrů pití mám vypít když je mi 12 let a vážím cca 52 kg. Předem děkuji za odpověď. Ahoj

holka, 12 let, 20. února

Ahoj,
ve tvém věku odborníci doporučují jako denní příjem tekutin dva až dva a půl litru. To však neznamená, že bys měla vypít dva litry vody každý den. Jedná se o souhrn všech tekutin (tedy například i polévky, voda obsažená v potravinách a podobně).
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Dobrý den, dnes jsem byla na prohlídce u doktorky a ta mi řekla, že mám ve svých 13 letech ještě jeden mléčný zub, a pak mi dala rengen, aby zjistila jesli mi vůbec druhý zub roste a zjistila že ne. Je to můj prní kaz, tak se ptám bude to hodně bolet, rozvine se to hodně, když jsem objednaná až za dva měsíce? Dá se tomu nějak zabránit? Nemůžu kaz zničit aniž by mi museli vrtat? Jakmile mi přestane mléčnák fungovat a vypadne mi tak mi budou muset znova velmi hluboko vrtat, a dát umělí zub.
Jak dlouho trvá a bolí to moc? Kolik to přibližně stojí? Rodiče mi řekli že si to sama zaplatím a já mám asi dvou půl tisíce, a stojí to asi až 20 000 kč, tak mi to říkal tatka.
Děkuji za odpoved

holka, 13 let, 19. února

Ahoj,
popravdě jsem z tvého dotazu trochu zmatená a nevím, zda jsem jej pochopila správně. Problém je v tom, že máš zatím jen mléčný zub, neroste ti pod ním druhý a ten mléčný je ještě ke všemu zkažený? Pokud to tak je, v první řadě bych se chtěla pozastavit nad tím, že po tobě rodiče chtějí, aby sis implantát, tedy umělý zub, zaplatila sama. Nechápu, proč by to tak mělo být. To, že ti neroste druhý zub, není přece tvoje chyba. Není to nic, co by sis způsobila nějakým zanedbáním, nedostatečnou péčí a podobně. Navíc je dost možné, že část nákladů bude hradit i pojišťovna. Proto určitě není od věci si na toto téma s rodiči, konstruktivně a bez emocí, promluvit. Zeptej se jich, co je vede k tomu, že po tobě chtějí, aby sis případný implantát sama hradila. A jaké by byly další možné způsoby řešení.
Na většinu tvých dalších otázek ohledně kazu bohužel odpovědět nedokáži, protože jde o velmi individuální záležitosti. Zatímco někdo snáší vrtání zubů bez problémů, pro jiného je bolest tak velká, že si nedokáže představit, že by vrtání absolvoval bez umrtvující injekce. Stejně tak nedokáži odhadnout, o kolik se může kaz za dva měsíce rozšířit, ale předpokládám, že pokud tě zubař objednal na vrtání až za tak dlouhou dobu, dokáže odhadnout závažnost situace. Na tvůj dotaz, zda se dá kaz odstranit jinak než vrtáním, musím bohužel odpovědět, že nikoli. Jakmile se jednou kaz objeví, jediná možnost je vyvrtání.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj nevím jak to vysvětlit ale, ve středu prsou je u každé holky ťupka klasicky ale, nevím zda je normální že je občas vystouplá a občas ne. Nevím zda je to normální nebo ne.

holka, 12 let, 14. února

Ahoj,
předpokládám, že máš na mysli bradavku. A je zcela normální, že bradavky reagují například na chlad tím, že „vystoupnou“ a ztvrdnou. Za „běžných“ podmínek, v klidovém stavu, jsou potom méně vystouplé.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj, omlouvám se že obtěžuji dalším dotazem. Chtěla bych se zeptat, co používat na pupínky (beďary) na obličeji?
Předem Děkuji

holka 12 let, 9. února

Ahoj,
obávám se, že na tvůj dotaz nedokáži odpovědět, protože akné existuje hned několik druhů a podle nich se liší i léčba. Pokud tedy trpíš na akné dlouhodobě, určitě by bylo lepší objednat se na konzultaci k dermatologovi, který stanoví přesnou diagnózu a doporučí ti i léčbu přesně tobě na míru.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Je to divná otázka, ale jak poznám že jsem ve svém těle šťastná? cVÍČÍM A VŠICHNI ŘÍKAJÍ ŽE AŽ DOSÁHNU NĚJAKÉ MÍRY TAK POZNÁM, ŽE JE TO TA PRAVÁ.

holka 12 let, 9. února

Ahoj,
tvoje otázka je velmi složitá na zodpovězení, protože žádný objektivní ukazatel spokojenosti s vlastním tělem neexistuje. Samozřejmě neexistuje ani žádný žebříček nebo nic podobného, podle kterého by ses mohla orientovat. Osobně se však domnívám, že nejdůležitější je pocit, že tvé tělo je tvým kamarádem a nikoli nepřítelem. Lidé, kteří své tělo nemají rádi, se je neustále snaží „přeprat“ (například drastickými dietami, plastickými operacemi a podobně). Myslím, že na světě neexistuje člověk, který by byl sám se sebou dokonale spokojený a nechtěl by na sobě vůbec nic změnit. Ale stejně tak se domnívám, že pokud převažují věci, které máš na sobě ráda a vnímáš tedy své tělo jako spojence a kamaráda, jsi ve svém těle šťastná.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli neznáte nějaké učiné cviky hlavně na břicho? Po případně videa či cokoli, co funguje? A také za jak dlouho mám očekávat výsledky, pokud cvičí každý den hodinu až dvě doma se svojí váhou?
Děkuji

holka 12 let, 9. února

Ahoj,
cviků na břicho je celá řada a určitě zde není prostor na to, abychom je všechny popisovali. Stačí, když například na YouTube zadáš heslo „belly workout“ a budeš si moci vybírat ze stovek různých tréninků zaměřených na břišní svaly.
Co se týká tvého druhého dotazu, za jak dlouho budou vidět výsledky tvého cvičení, už jsem ti před pár dny odpovídala, že odpověď na tuto otázku nezná nikdo na světě a nelze na ni odpovědět. Příliš tedy nerozumím tomu, co opakováním stejné otázky sleduješ. Obávám se, že už nemám co víc k tomu dodat.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj chci se zeptat jestli je normální až ve 12 letech nosím podprsenku číslo 152 a jestli vůbec mám nosit podprsenku ve svém věku děkuji za odpověď.

holka, 12 let, 30. ledna

Ahoj,
bohužel na tvůj dotaz nedokáži odpovědět. Netuším, jak vypadáš, jak velká máš prsa a tudíž, jestli potřebuješ podprsenku. Podprsenka se obvykle začíná nosit v okamžiku, kdy prsa už vyrostla do takové velikosti, že se zřetelně rýsují pod tričky, což je dívkám obvykle nepříjemné. Navíc větší prsa už potřebují oporu, protože často při prudších pohybech bolí.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj Alíku.
Někdy mě hrozně bolí holeň. Říkali mi že mi roste noha, ale nedávno ta bolest byla neskutečná a já nemohla v noci spát. Mám nějaký problém nebo to je běžné?

holka 12 let, 29. ledna

Ahoj,
i když je velmi těžké radit se zdravotními problémy na dálku, jsem si téměř jistá, že ve tvém případě se opravdu jedná o růstové bolesti. Ty se právě typicky objevují u dlouhých kostí, jako je například kost holenní. Nejčastěji se růstové bolesti objevují v noci, nebo po velké fyzické námaze. Odborníci většinou doporučují nohy promasírovat eukalyptovou nebo mentolovou mastí, která tkáň prohřeje a může bolesti ulevit.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj Alíku a spol. ..chtěla bych se zeptat jestli je možné přijít o panenství třeba při sportu, protože kamarádka mi kdysi vyprávěla, že byla na tělocviku tak se prý nějak špatně pohnula a praskla jí panenská blána...Tak se jen chci zeptat jestli je to možné, že při sportu může holka přít o panenskou blánu...

Adél, 15 let, 25. ledna

Ahoj Adél.
panenská blána je slizniční řasa, která více či méně zakrývá poševní vchod. U některé dívky je silnější, u jiné zase jen naznačena. Je velmi pružná, dokáže se přizpůsobit určitému tlaku (například je možné do pochvy vložit tampon, aniž by se panenská blána porušila). Opravdu výjimečně se stane, že se panenská blána poruší při sportu - například při jezdectví, sportovní gymnastice aj. Možné, i když velmi málo, to tedy je. Není ale pravděpodobné, že panenská blána praskne, když se dívka "špatně pohne". Porušení panenské blány je obvykle provázeno drobným krvácením.

Přejeme pěkné dny,
Modrá linka

Moje tělo - holky

Ahoj Alíku.

 1. Mám problém. Moje malé pysky u v***ny jsou takové vytahané. Mám je takhle už rok. Nevíš co to je?
 2. Mám předmenstruační výtok už 1rok a 3 měsíce. Někdy mě bolí v podbřišku a když si myslím že už jsem to dostala, zjistím že nic. Je mi 13 a všechny moje kamarádky už to dostaly. Nevíš za jak dlouho bych to mohla dostat (menses) já???
holka, 13 let, 17. ledna

Ahoj,
vzhled genitálií je velmi individuální a nelze říct, proč tomu tak je. Je to podobné, jako kdyby ses ptala, proč máš právě ty takový tvar rtů, nebo nosu, jaký právě máš. Každé genitálie zkrátka vypadají trochu jinak.

Ohledně tvé menstruace tě mohu ujistit, že máš ještě spoustu času a nemusíš se ničeho obávat. Za normální se považuje nástup menstruace do šestnácti (někteří odborníci dokonce uvádějí do sedmnácti) let. A stejně jako v případě tvé první otázky se jedná o velmi individuální záležitost, která se nedá ničím ovlivnit, ani uspěchat. Dle intenzity výtoků lze skutečně soudit, že nejspíš začneš brzo menstruovat, ale ani to není spolehlivý ukazatel. Nelze říct, že když má někdo četné výtoky rok, začne poté menstruovat. Zkrátka každé tělo reaguje jinak a tak i tomu svému musíš nechat čas a prostor, až bude připravené.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj poradno...mám na vás otázky:

 1. Je normální že mi je 11 let a měřím 139 cm?není to nějaká porucha?
 2. celá má třída skoro nemá žádná prsa,jenže já je mám jako 13 letá holka..stydím se za to..a docela hodně..je to v pořádku?
už jsem dostala menstruaci,tak..nemůže to být tím?
3.co se dělá na prev.prohlídce v 11 letech?a musím jít na prev.prohlídku,když nechci?
Předem děkuji za odpověď
Adéla, 11 let, 17. ledna

Ahoj,
děkujeme za tvé dotazy. Pokusím se na ně odpovědět postupně:

 1. Tvá současná výška je skutečně menší než průměrná výška tvých vrstevnic. Nicméně nikdo na světě nedokáže online a na dálku určit, zda se jedná o nějakou poruchu, nebo je všechno v pořádku. Právě k tomu slouží preventivní prohlídky, na kterých tě pediatr mimo jiné změří a zváží a pokud shledá, že je cokoli v nepořádku, odešle tě na specializované vyšetření.
 2. To, že máš větší prsa než spolužačky, je naprosto v pořádku a nemusíš si kvůli tomu dělat starosti. Rychlost a průběh dospívání je u každého individuální a o tom, že jsi vyspělejší než většina tvých spolužaček svědčí i skutečnost, že už jsi začala menstruovat.
 3. Na jedenáctileté preventivní prohlídce tě pediatr zváží, změří, vyzkouší ti zrak (někdy i sluch), prohlédne, jestli nemáš křivou páteř, poslechne ti srdce a vyšetří moč. Preventivní prohlídka je povinná a neexistuje jediný důvod, proč by ses jí měla obávat. Tím spíš, že si nejsi jistá, jestli je vše v pořádku s tvým růstem.
Měj se hezky!
Bára
Moje tělo - holky

Ahoj, prosím poradíte mi? Je mi 14 let, vážím přibližně 46 - 47kg a měřím 164 cm. Jsem přirozeně hubená. Dřív jsem svou postavu ani jídlo absolutně neřešila, jedla jsem co jsem chtěla a měla dokonalou postavu. Ale asi poslední půlrok jsem se začala prohlížet a hledat na sobě nedokonalosti, hlavně na mé postavě. Jsem s ní naprosto spokojená až na jednu partii - zadek. První věc je, že ho mám prakticky dvojitý. Prostě mám pod zadkem výběžek. Nevím, jestli to není tuk, ale já jsem fakt přirozeně hubená, tak nevím. Ale co mě začalo hodně trápit poslední dobou je cellulitida. Když normálně stojím, tak je vidět jenom maličko jeden ďolíček, ale když zadek zatnu, z ďolíčku je delší prohlubeň a je tam i pár dalších ďolíčků a asi se to pořád zhoršuje.. jenže já nevím proč. Myslím, že jím opravdu zdravě. Vyřadila jsem sladkosti, sušenky atd. Občas si dám nějakou buchtu od babičky nebo tak, ale jinak jím fakt zdravě. Přijímám denně tak 1600kcal, někdy 1900kcal a mám pravidelný pohyb - ve všední dny okolo 10 000 kroků za den a většinou dvakrát týdně chodím do fitka, i dostatečně piju (už skoro jenom vodu) Takže opravdu nevím, proč tu cellulitidu mám a proč se zhoršuje. Vím, že lidi mají mnohem horší problémy a že cellulitidu má plno žen, ale já chci se sebou být spokojená a ten můj zadek mě fakt trápí. Nevíte, jak se cellulitidy nebo “dvojitého zadku” zbavit? Omlouvám se za tak dlouhý dotaz, potřebovala jsem se i vypsat, možná vám to připadá směšné, ale budu ráda za jakoukoliv radu :)

holka, 14 let, 19. ledna

ahoj,

celulitida je záležitost složitější a netýká se jen těch, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní. Objevuje se bohužel i u štíhlých žen - a to dokonce i u těch, které pravidelně cvičí, zdravě se stravují a přijímají dostatek tekutin.
Pokud celulitida trápí nebo trápila Tvoji maminku, je pravděpodobné, že i Ty s ní budeš bojovat více než Tvoje vrstevnice. Pomoci zmírnit potíže může pravidelná masáž míst, kde se celulitida vyskytuje - žínkou nebo vhodným masážním kartáčem. Pomoci mohou i krémy podporující prokrvení - prohřívající. Další možností je případně i lymfatická masáž, která podpoří proudění lymfy v tkáních.

Snaž se nehledat na sobě jen chyby a nezaměřovat se jen na ně. Každý nějakou chybu nebo nedokonalost máme, opravdu :) Zkus si všímat i toho, co je na Tobě hezké, nebo toho, co umíš, co Ti dobře jde. To je pro život a radost ze života důležité.
Přejeme, ať se Ti dobře daří a jsi šťastná a spokojená!

Vím, co jím

Moje tělo - holky

ahoj všichni, poslední dobou mi vrtá hlavou že i když pravidelně cvičím a jsem nejrychlejší ze třídy tak mám břicho takové „zaoblené“ a že ho mám tlustší než ostatní spolužačky. je to normální? vůbec nevím z čeho by to mohlo být.
budu ráda za odpověď :3

popokatepetl, 10. ledna

Ahoj z Modré linky,

je fajn, že cvičíš. Nepíšeš, jakým způsobem, nemohu tak posoudit, zda toto cvičení ovlivňuje i partii břicha. Zároveň sportovní výkony, tedy i rychlost, nemusí nutně souviset pouze s postavou, jde i o techniku. Každý člověk je jiný, má jiný typ postavy, jiné předpoklady. I mezi sportovci jsou lidé, kteří nejsou vyloženě štíhlí, ne všichni mají vypracované břicho. Další z možných odpovědí (mimoto, zda Tvé cvičení je zaměřené na břicho) je, že máš možná typ postavy, ke kterému vyklenuté břicho prostě patří. Ještě jiným důvodem může být typ stravy, který jíš - možná jde o nadýmavé potraviny. Nedokážeme Ti na Tvou otázku dát jednoznačnou odpověď. Pokud bys chtěla, můžeš si o tom třeba popovídat s mámou, případně se můžeš zeptat své praktické lékařky, až půjdeš na nějakou kontrolu.

Hezké zimní dny Ti přeje
Modrá linka

Moje tělo - holky

Ahoj Alíku,
Mám pár otázek.

 1. Je normální, že mě jen tak bolí koleno, ani po fyzické námaze? Nebo že mám večer bílé koleno?
 2. Byla jsem na očním a mám +0,5 dioptrie na dálku. Když jsem si zvykla na brýle, začala jsem vidět hůř. Je to možné? A taky jsem si myslela, že dioptrie + jsou na blízku a - na dálku. Nikde na internetu to nemůžu najít.
 3. Mým posledním problémem je, že se bojím rodičům říkat o svých zdravotních problémech. Vždycky jim to chci říct, ale pak se začnu bát. Než jsem jim řekla o problémech s očima, trvalo mi to půl roku.
Vím, že mě nemůžeš vyšetřit na dálku, ale ráda bych znala odpověď na alespoň jednu z těchto otázek. Promiň, že je to trochu dlouhé, ale potřebovala jsem se zeptat.
Moc se mi líbí tahle stránka,
Andrea
Andrea, 12 let, 12. ledna

Ahoj,
jak správně podotýkáš, nikdo nedokáže stanovit diagnózu na dálku, ale pokusím se ti ke každé tvé otázce napsat svůj názor:

 1. Dlouhodobá bolest kolene zcela určitě normální není a rozhodně je dobrým důvodem k tomu, aby tě tví rodiče objednali na ortopedii. Ohledně „bílého kolena“ nevím, co si pod tímto pojmem představit, takže ti nedokáži odpovědět.
 2. Ohledně nošení brýlí a toho, že si na ně oči zvyknou a „zleniví“ nejsou jednotní ani odborníci. Zatímco někteří to považují za nesmysl, existuje i poměrně početný tábor těch, kteří tvrdí, že nošením brýlí oči skutečně trochu „zleniví.“ Samozřejmě nevím, jak je tomu v tvém případě, ale je dost možné, že tím, že sis zvykla s brýlemi vidět ostře, jednoduše sis najednou uvědomila, jak špatně jsi viděla předtím.
 3. Tvůj třetí dotaz mi připadá nejzávažnější, protože pokud se skutečně bojíš svěřovat rodičům se svými zdravotními problémy, můžeš si zadělávat na problémy mnohem větší. V první řadě bys proto měla odpovědět sama sobě na otázku, proč se bojíš rodičům říci, že tě trápí nějaký zdravotní problém? Ty přece za své zdravotní problémy nemůžeš. Není to něco, co by sis vymyslela proto, abys je pozlobila nebo potrápila. A tví rodiče to zcela určitě ví. Každý má občas nějaké bolesti nebo zdravotní potíže a není potřeba se za ně stydět, nebo se je dokonce bát ventilovat. Zkus se proto zamyslet nad tím, z čeho tvůj strach pramení a proč se bojíš svým rodičům svěřit. Určitě také není od věci, aby sis s nimi o svých obavách promluvila. Možná je podněcují nějakým svým chováním nebo reakcemi a když je na to upozorníš, budou mít šanci to změnit.
Měj se hezky!
Bára
Moje tělo - holky

Ahoj Alíku,
omlouvám se že zatěžuju s novým problémem, ale tohle je vážné.
Vyrostla jsem 153 cm, nejdřív to bylo jako v poho, už jsem větší než vždy, ale po tak asi 2 prohlídkách podle doktorů jsem vůbec nevyrostla a že už možná neporostu. Docela se bojím, že tak zůstanu.......

POMOC!

Ahoj,
chápu tvoje obavy z toho, že už nevyrosteš, ale bohužel nikdo na světě nedokáže určit diagnózu na dálku a online. Poruchy růstu mohou mít celou řadu příčin, ale prvotní je samozřejmě diagnóza - tedy jestli se v tvém případě skutečně jedná o poruchu růstu. A na to ti dokáže odpovědět pouze specializovaný lékař. Jsem si jistá, že pokud tvůj pediatr na preventivní prohlídce shledat jakýkoli problém, odešle tě na speciální vyšetření, která zjistí, jak to s tebou ve skutečnosti je. I kdyby však nastala ta nejhorší varianta a porucha růstu se tě skutečně týkala, dnešní medicína už má velkou spoustu možností, jak i tyto poruchy vyléčit, nebo alespoň zmírnit a ovlivnit. Nejprve je však potřeba tvé obavy zkonzultovat s tvým pediatrem, který rozhodne o tom, jestli je potřeba odeslat je k specialistovi.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj,
v březnu mi bude 13 a já bych se chtěla zeptat co se děje na třináctileté preventivní prohlídce... Cítím se hrozně trapně když mi paní doktorka hmatá na prsa nebo kouká do rozkroku. Zvlášť když už mám více ochlupení.
Čeká mě také nějaké očkování??
Předem děkuji za odpověď

holka, 12 let, 10. ledna

Ahoj,
součástí preventivní prohlídky ve třinácti letech je vyšetření zraku, sluchu, krevního tlaku a pulsu. Poslechem lékař vyšetřuje a hodnotí činnost srdce a plic, pohmatem vyšetřuje břicho a uzlinový systém těla, pohledem pak sliznici ústní dutiny, barvu a charakter kůže. Čeká tě také vyšetření pohybového aparátu a lékař ti nabídne očkování proti rakovině děložního čípku. Toto očkování není povinné a záleží na tobě a tvých rodičích, jestli se ho rozhodnete využít.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj Alíku
Mám takový problem. Holky ze třídy mi říkají, ze mám malý a hnusný zadek. Existují způsoby jak ho zvětšít a pokud ano funguje to? fakt mě to moc trápí.

holka, 11 let, 10. ledna

Ahoj,
především bych ráda řekla, že je mi líto, že se ti ostatní spolužačky posmívají. Každé tělo je jedinečné a krásné. Pokud se ti posmívají kvůli tomu, jak vypadá tvůj zadek, myslím, že půjde spíš o zástupný problém. Možná je baví provokovat tě, když vidí, že ti to vadí - děti to tak často dělávají. Nejdůležitější je, jestli se sama sobě líbíš ty a jsi sama se sebou spokojená.
Jestliže sama cítíš, že bys chtěla svůj zadek zpevnit, určitě ti neuškodí cvičení na posílení hýžďových svalů, jimiž své pozadí vytvaruješ. Nicméně jsi teprve na začátku dospívání a v průběhu následujících let se bude tvé tělo významně měnit. Jakékoli cvičení a sport ti samozřejmě bude prospěšné v jakémkoli věku, ale určitě si nemusíš dělat starosti s tím, že máš ve svém věku „malý“ zadek. Troufla bych si říci, že za pár let budeš za malý zadek velmi vděčná.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se chodí na 12ti leté prohlídky. předem děluji za odpověď

holka, 11 let, 8. ledna

Ahoj,
standardně se chodí na preventivní pediatrické prohlídky v jedenácti a třinácti letech.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj. Mám takovou divnou otázku a stydím se zeptat.
Řeknu to rychle...Zkoumala jsem svou vaginu..
nevím jak to přesně popsat,ale mám pocit že tam je něco špatně.
Proste mám normálně velké a malé stydké pysky. Pak klitoris atd.
Jde o pochvu. Mám tam jakoby močovou trubici.. Proste nemůžu najít vchod do pochvy. Nikdy jsem cizi vaginu neviděla ,takže nevím jak to mají ostatní, ale podle mě tam má být jakási díra. Jsem z toho hrozně ve stresu,vůbec to nechápu. Až budu mít jednou sex,kam se dává penis? Na dotek mě to všechno hrozně bolí

holka, 14 let, 8. ledna

Ahoj,
jsem si jistá, že tvoje genitálie jsou zcela normální. Anomálii, kterou popisuješ, by naprosto jistě odhalila preventivní pediatrická prohlídka už v porodnici. Vzhledem k tomu, že v předchozích dotazech uvádíš, že už jsi menstruovala, jednoduše řečeno menstruuješ ze stejného „otvoru,“ do kterého se při pohlavním styku zavádí penis. Stačí, když si na internetu najdeš nějaký nákres ženských pohlavních orgánů a zcela jistě to pochopíš.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj,
Před třemi dny jsem začala cvičit (hlavně cviky na břicho), abych trochu zhubla, jenže včera večer mě začalo bolet (břicho), když si třeba sednu nebo lehnu. Není to teda nic extra nepříjemného, ale zajímalo by mě jestli je možné, že to jsou namožené svaly a ne nic horšího.

Děkuji za odpověď.

holka, 15 let, 6. ledna

Ahoj,
ačkoli na dálku a online samozřejmě nelze zodpovědně stanovit diagnózu, troufla bych si říci, že se jedná pouze o namožené svaly. Souvislost mezi začátkem cvičení, netrénovaným tělem a bolestí břišních svalů je velmi pravděpodobná.
Měj se hezky!
Bára