Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Vtipy

Ahoj,
je to už sice déle ale což. Napsal sem vtip a omylem sem ho odeslal ale všiml sem si toho až teď. Nešel by nějak upravit protože teď to ani neni vtip.

Ahoj,
napiš mi do pošty, který ze svých vložených vtipů máš na mysli.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Vtipy

Ahoj, proč byly dva moje vtipy smazané, které jsem tam vložil 13. února? Byly nevhodné? Já myslím, že ne.

Díky za odpověd.
Lacko5.

Vtipů chodí opravdu hodně a některé jsou opakované, jiné nesmyslné, další jsou nevhodné. Důvodů je více. Opravdu není v silách správců každému pisateli vtipu psát odůvodnění smazání vtipu. Věřím, že časem bude možné vybrat důvod smazání stejně, jako je tomu u obrázků.

Vtipy

ctrlv.cz/7bRC

Ahoj,
v roce 2016 zařazovala vtipy ještě minulá redakce a ještě na Alíku nebyly zavedeny technické nástroje na kontrolu opakovaných vtipů. A na zpětnou kontrolu všech dosud zveřejněných vtipů za předchozích 10 let, zda některé z nich nejsou opakované, nemáme kapacity ani teď.

Vtipy

Dobrý den, jak dlouho se čeká na zveřejnění vtipu? Zadával jsem před 2 týdny a zatím není vidět. Děkuji

Ahoj,
to je různé. Redakce se snaží, aby vycházel aspoň jeden vtip denně. Ale přicházející vtipy jsou velmi různé úrovně, některé jsou smazány rovnou, některé čekají celé měsíce, než se stane, že není k dispozici žádný lepší, a ty nejskvělejší vtipy někdy bývají zařazeny skoro hned. Mnoho přicházejících vtipů je opakovaných a ty znovu zařazovány nejsou. A některé vtipy jsou takové, že není přímo důvod k jejich okamžitému smazání, ale nikomu z redakce nepřijdou natolik zábavné, aby si troufnul je zařadit. Nejstarší nezveřejněné a nesmazané vtipy jsou z loňského léta.
Možná že se situací trochu pohne připravovaná vtipová komise.
Tvůj vtip není úplně dokonalý, ale ani není na smazání, snad na něj někdy dojde.

Vtipy

U jednoho ze svých smazaných vtipů mám „otázka upravena poradcem“. Proč?

Divné, co? :-D

Když ještě Alík patřil Mafře a zaváděla sem v roce 2011 vtipy (místo katalogu internetových odkazů), někdo z programátorů dostal úžasný nápad, že vtip je vlastně skoro stejný jako otázka v poradně.

Jsou tedy společně v databázi a měly dříve i společnou administraci, kde byly nějaké předpřipravené funkce pro odpovídající, které do dotazu občas připsaly, že byla otázka upravena poradcem. Nevím, jaká tam přesně byla logika... ale některé staré smazané vtipy i dotazy, které nemají odpověď, v sobě tento text mají.

Posledních pár měsíců chystám změny v systému vtipů a jedna z nich je, že je oddělím od poraden, viz www.alik.cz/n/prispevek/84592714.

Vtipy

Zdravím, zkoušel jsem na web nahrát kód, který má zobrazit pět náhodných vtipů, ale to nefunguje - zobrazí se jeden...

alikovyaktuality.8u.cz/vtipy-od-alika/

Díky za upozornění. R^
Už je to opravené.

Vtipy

Dobrý den,
když chci vyhledat nějaký vtip, vůbec nic mi to nevyhledá. Zobrazí se mi jen prázdné záhlaví pro stránku s vtipy a hlavička Alíka, ale jinak nic.

Ahoj,
nic to nenašlo, proto ti to žádný vtip neukázalo.

Ve vyhledávání ve vtipech a v poradně byl hloupý překlep, který způsoboval, že pokud bylo výsledků málo (u vtipů méně než 25, u poraden méně než 40), nezobrazilo to výsledek vůbec žádný. :-(

Během ladění a testování hledání nikoho z nás asi nenapadlo zkusit méně časté slovo. Už je to opravené. ;-)

Díky za nahlášení! R^

Vtipy

Zdravím, posílala jsem sem vtip, který jsem zkopírovala a přehlédla jsem ten příšerný patvar „čtyřech“.. Šlo by to prosím opravit?

Vtipy

Mohlo by u vtipů být hodnocení 1 – 10?

Myslím, že stávající líbí / nelíbí / nechápu stačí. Když je možností hodně, člověk musí víc přemýšlet nad tím, jak vlastně chce hodnotit, takže by hrozilo, že bude hodnocení méně. Pokud u nějakého vtipu nevíš, jestli tě pobavil, tak se ti asi spíš nelíbil, ne? :-)

U Alíkovin bude víc stupňů hodnocení.

Vtipy

Ahojkyty,
kdy bude nějaké shrnutí hodnocení vtipů? Jako že se vyhlásí nejlepší, nejhorší a nejnepochopitelnější vtip roku!
Díky.

Na to je zatím málo hodnocení. Existuje spousta vtipů vydaných od loňského 3. května do letošního srpna, které nemají vůbec žádné hodnocení.

Samozřejmě, že nějaké žebříčky časem budou, ale v tuto chvíli by to byl spíš vtip měsíce ... a vypadalo by to trošku trapně, protože by vyhrál ten mnou vymyšlený vtip o Googlu. :-)

Vtipy

Dobrý den!

Navrhuji, aby sekce vtipy měla podsekci, ve které by uživatelé Alíka viděli, které vtipy na Alíka vložili za celou dobu od registrace až po současnost.

Dále navrhuji, aby v této podsekci bylo, jaké vtipy měl daný uživatel schválené, jaké měl neschválené a jaké čekají na posouzení.

Přeji Vám jinak hodně zdraví!

S pozdravem

Rock_Lee13

Ahoj,
ve vtipech se jde už nějakou dobu dostat na seznam vtipů poslaných určitým uživatelem. Pokud koukáš na svůj seznam, nyní jsou v něm zahrnuté i vtipy, které redakce označila jako smazané nebo opakované... myslím, že to zatím takhle stačí.

Postupně kolem vtipů vznikne podobná konstrukce, jako je kolem Alíkovin, kde lze vydání plánovat do budoucna na konkrétní čas (takže vtip bude moci být schválený a zároveň zatím nevydaný).

Vtipy

Ahoj Alíku a správci,
Mám pocit, že na jedné ze starších verzí byla možnost u vtipů kliknout na „lajk“
jestli se mi ten vtip jakože líbí nebo nelíbí (možná tam bylo líbí/nelíbí) hodláte ještě někdy něco takového zavést? Nebo by bylo fajn něco podobného zavést u alíkovin, jestl ise vám ten nápad bude líbit.
A je v pořádku když má někdo v přezdívce „sexy“?
A poslední otázka: Je v pořádku, když má někdo na vizitce napsané, že hledá holku (viděla jsem nejmíň deset takových vizitek) ? Alík přece není seznamka, jak se tu často opakuje. :\
Díky a Ahoj

Hodnocení vtipů (a všeho dalšího) je v plánu, viz www.alik.cz/o/plany.

Vtipy

Ahoj, psali jste tu, že vtipy se na Alíkovi neopakujou, ale je tam hodně stejnejch.

Ahoj,
vtipy by se pokud možno opakovat neměly. A v současné době na Alíku existuje nástroj, který do značné míry umožňuje při schvalování vtipu ověřit, zda už tam není. Takže v současné době by případů schválení opakovaného vtipu tak často stávat nemělo.
Ale je pravda, že v minulosti, když se to tak snadno kontrolovat nedalo, tam je dost opakovaných vtipů, některé tam jsou za posledních 10 let třeba čtyřikrát. Ale vtipy vložené od roku 2008 do teď už dodatečně promazávat nebudeme.

Vtipy

Můžu napsat vtip, i když tam je?

Děkuji za odpověď.

Ahoj,
Vtipy, které jsou v sekci Vtipy již zveřejněny, opakovaně nezveřejňujeme. Pokud takové opakované vtipy zveřejněny byly, což se nám i stalo, šlo o přehlédnutí a ne o úmysl.

Vtipy

Vy jste změnili vtipy? Nebo to jen já to mám nějaké jiné? Děkuji.

Zjistil jsem, že na některých starších tabletech se nezobrazují ve dvou sloupcích, na rozdíl od drtivé většiny ostatních prohlížečů. Tak jsem to opravil.

Vtipy

nepride vam ze tyhle vtipi jsou v pctate stejny?

Blondýnka jede v autě a nabourá do náklaďáku. Řidič náklaďáku vystoupí, vezme křídu a na ulici namaluje čtverec. Říká blondýnce: Tak, teď si stoupni do toho čtverce a běda jestli vystoupíš. Blondýnka si tam stoupne a řidič vezme páčidlo a začne do jejího auta mlátit, Najednou se ozve blondýna: Hahaha. Řidič se otočí: Čemu se směješ? Já ti tady mlátim do auta a ty se směješ?! Mlátí dál a blondýnka znovu: Hihihi. Řidič se znovu otočí a křičí: Čemu se furt tlemíš? Mlátí dál do auta a blondýnka znovu: Hahahahahah. Řidič jde k ní a říká jí: Máš auto celé rozmlácené a pořád se jen směješ?! Blondýna na to: No ... jak, hahahaha, ses otočil, tak jsem, hahahahaha, vystoupila z toho čtverce.

Jede blondýnka autem a ťukne do kamionu. Z kabiny vyskočí nasupený kamioňák a chce se pomstít. Nakreslí na silnici kousek od auta kružnici a říká blondýnce:
„Sem do tohohle kruhu si stoupni a běda ti, jestli z něj vylezeš!“
Blondýnka poslechne a kamioňák jí začne demolovat oba nárazníky... pak se na ni podívá a ona se hihňá. To ho rozlítí ještě víc:
„Tak ty se mi budeš smát? Tobě to nestačí?!“
Rozmlátí jí i čelní sklo a probodne pneumatiky. Blondýnka se ale stále potutelně zubí.
„Čemu se pořád chechtáš? To auto snad není tvoje?“
„Je. Ale pokaždé, když jste se nedíval, tak jsem vždycky z toho kruhu vylezla.“

Ahoj,
ano, jsou. Uživatelé neustále vkládají vtipy, které už uveřejněné byly, ve většině případů se nám podaří to zjistit, ale občas nám nějaký takový případ uteče.

Vtipy

Ahoj,
když už dáte ke vtipům líbí/nelíbí mohlo by tam být i chápu/nechápu?
Díky za odpověď

To je docela dobrý nápad. Ale spíš bych mohl udělat tři možné hlasy: líbí / nelíbí / nechápu, protože kombinace líbí+nechápu asi nedává smysl.
Pak bychom mohli na apríla sestavit výjezd nejvíce nepochopitelných vtipů a smát se čtenářům, že je nikdo nechápe :-D

Koukal jsem do té existující databázové tabulky s hlasy, jestli by šlo přidat třetí možnost... a jo, ničemu by to nevadilo. Přesněji řečeno to je navržené tak, že by šlo u každého vtipu zavést 115 duodeciliard různých možností (duodeciliarda má 75 nul). Tři možnosti budou tak akorát.

Vtipy

Ahoj Alíku, proč je omezený počet znaků ve vtipech?

Protože vtipy si člověk obvykle čte, když se chce rychle pobavit. Přečtení dlouhého vtipu trvá dlouho, může nudit... a nakonec třeba nemusí být tak dobrý.

Ve skutečnosti je limit vyšší než těch 1000 znaků, které jsou uvedené u formuláře, ale stále platí, že není dobré tam psát romány. O zveřejnění či smazání vtipu nakonec rozhodují správci...

Vtipy

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdy do sekci vtipy plánujete vrátít možnost hodnocení Líbí, Nelíbí. Docela mi tam ta funkce chybí.

Plánujeme, ale zjistili jsme, že jsme si nezkopírovali počty hlasů ze starého Alíka. Až je budeme mít, tak tam hodnocení zase zavedeme.

Vtipy

Ahoj Alíku,
jen bych tě chtěla upozornit na chybu:když odešlu vtip,tak se mi tam objeví: děkujeme za vaši otázku.
Nemělo by tam spíše být:děkujeme za Váš vtip?

Ahoj, ano, máš pravdu, budeme administraci poradny předělávat, věřím, že dojde i na opravu této chyby.