Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Kačky

Ahoj. V kačkách bych za návštěvu Alíka měla dostat 100, ale mám jen 95!

Ahoj,
pravidla připisování kaček za návštěvu Alíka jsou na stránce www.alik.cz/s/vernostni-program v bodě 4. Tam se píše, že denní odměna se při pravidelném navštěvování Alíka zvyšuje o 10 kaček za den až do 100 kaček za den, a při vynechání návštěvy některý den denní odměna klesá o 5 kaček za každý vynechaný den. A protože dne 12. dubna jsi na Alíku nebyla, přičetlo se ti 13. dubne jen 95 kaček.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Kačky

Ahoj, chci se zeptat na jednu věc. Když jsem se díval na mé kačkové konto a klikl jsem na celkového množství objevilo se mi tam 101 626 kaček, ale já mám jenom 101 336 kaček. Proč je mám méně a nemám je tolik jako mi to tam píše?
Díky za odpověď.

Ahoj,
„celkové množství kaček“ jsou všechny kačky, které jsi získal. Aktuální stav kaček je zůstatek po odečtení kaček, které byly odečteny. Kačky se odečítají například objednáním dárku; v tvém případě bylo 290 kaček (po částkách 10, 15 a 20 kaček) odečteno za pomoc s kopáním při Alíkově soutěži.

Kačky

Ahoj Alíku, šlo by udělat, aby se kačky daly i koupit?
Díky moc za odpověď.

Ahoj,
jako za skutečně peníze? Ne. Nechceme nikdy zapadnout mezi ty weby, které se snaží parazitovat na dětské důvěřivosti nebo nepozornosti.

Nevylučujeme sice, že někdy ve vzdálenější budoucnosti vznikne možnost zaplatit si za pár korun lepší účet, která zpřístupní třeba něco speciálního ve zdejších hrách (až tu budou lepší hry :-)), ale bude pokud něco podobného vznikne, byla by to jedna společná platba za všechno najednou, žádné ošklivé mikrotransakce nebo loot boxy.

Většina dárků z katalogu jde za peníze koupit i jinde na internetu. Výjimkou jsou nejspíš jen předměty s logem Alíka a propagační předměty k filmům.

Kačky

Mohla bych se prosím zeptat, když si koupím nějaký dárek, tak se mi odečtou kačky a vidím počet (kaček) po koupení dárku, ale já bych chtěla vidět i počet před koupením dárku, dá se to nějak najít nebo jak to mám zjistit?

Ahoj,
dá se to najít v historii kačkového konta, kde máš zaznamenané všechny transakce. Do historie kačkového konta se dostaneš třeba tak, že klikneš na hlavním přihlašovacím panelu na svůj současný počet kaček - tam najdeš, kolik kaček stál dárek, který sis zakoupila a pokud tuto cenu přičteš k současnému stavu kaček, tak zjistíš, kolik kaček jsi měla předtím. Na historii kačkového konta se můžeš dostat taky přes kliknutí na svoji vizitku (opět na hlavní panelu) a tam po straně máš různé možnosti, jedna z nich je Přepočítat kačky. Pokud bys chtěla zjistit, kolik kaček máš naspořeno za úplně celou dobu registrace bez jakýchkoli výdajů, tak tuto informaci Ti mohou podat na požádání Správci Alíka (pokud máš na svém účtu málo transakcí, tak k tomu můžeš pochopitelně dojít i ručním počítáním) a nebo taky snadno před tu stránku kačkového konta, kde je mimo jiné věta: Tvá současná hodnost určená z celkového množství nasbíraných kaček je xxxx, a pod celkovým množstvím se zobrazí celkový počet nasbíraných kaček.

Kačky

Ahoj Alíku, chtěl bych se zeptat, jestli můžeš někomu dávat kačky.
Ahoj.
Díky za odpovědi už předem.

Alík může někomu dávat kačky... ale nerozdává je jen tak pro nic za nic. ;-)

Pravomoci na libovolné úpravy kačkového konta ostatních uživatelů mají Alík, Koalík a zvěrolékaři. Krom toho členové redakce můžou dávat odměny (nebo pokuty) za Alíkoviny a za obrázky.

Koalík dává kačky většinou jako odměnu ve svých soutěžích.
Alík a já dáváme kačky velmi výjimečně. Nemá smysl nás o ně prosit.

Na nástěnce mě matisek005 upozornil, že jsem možná tuto otázku špatně pochopil... jestli jsi to myslel tak, zda můžeš ty jako uživatel posílat kačky jinému uživateli, tak ne, není to možné. Kdyby to šlo, bylo by to hojně zneužívané méně poctivými uživateli, viz moje starší odpověď.

Kačky

Ahoj Alíku!

Chtěl sem se zeptat kolik kaček dostanu za článek, soutěž popř. za co ještě.

Odměny za článek se pohybují mezi pěti sty a dvanácti tisíci kaček (pokud je článek na vyhlášené téma).

V soutěžích bývá odměna několik tisíc kaček, záleží na konkrétní soutěži. V některých je jisté, že účastník vyhraje pár stovek, v jiných se losuje (a tam může být odměna třeba i deset tisíc kaček, to byla třeba na Silvestra).

Časem přibyde víc věcí, za které je možné dostat odměnu.

Kačky

Ahoj,
jak se ruší Alíkův věrnostní program (kačky)?
A pokud to já udělat nemůžu, zrušíte mi ho prosím?
Chtěla bych ho zrušit, protože tady jeden účet mám, a nechci sbírat kačky 2krát.
Děkuji moc.

Ahoj,
v nastavení osobních údajů klikne tvůj rodič dole na čudlík „Zobrazit další možnosti“ a tam je pak dole přepínač „Chci, aby se účastnila věrnostního programu (sbírání kaček)“ – ten stačí přepnout na „Nechci“ a uložit změny, tím se sbírání kaček zastaví a týden poté bude celé konto smazané.

Chtěl bych podotknout, že sbírat kačky přes víc účtů je i proti pravidlům věrnostního programu. Poslední dobou si dáváme na podobné přečiny pozor, protože jsme zjistili, že jsou tu i lidé, kteří mají patnáct účtů. Každý den se postupně přihlásí do všech, aby nasbírali kačky a koupili si za ně patnáctkrát víc dárků. Způsobují tím, že zajímavé dárky nezbydou na poctivé děti. Mají ale smůlu, protože objednávky prověřujeme, takže jim je obvykle zrušíme a dostanou za trest speciální „slevu“, která jim všechny dárky zdražuje na mnohonásobek (třeba dvacetinásobek, mikina by je vyšla na čtyři a půl milionu :-D).

Kačky

Dostanu na narozeniny nějaké kačky?

Nedostaneš. Odměňovat někoho za to, že na internetu (jeho rodič) zveřejní citlivý osobní údaj, by mi přišlo neetické.

Krom toho by spousta lidí lhalo, jen aby dostali odměnu. I kdyby to bylo ošetřené, že ji mohou dostat jen jednou ročně, v okamžiku zavedení by najednou měli narozeniny všichni. :->

Zvažujeme ale, že zavedeme odměnu za účtoviny – za narozeniny účtu.

Kačky

Můžu se zeptat, jestli se při koupení dárků za kačky ty kačky odečtou a kdyby se odečetly zůstal by nám titul?(například: když je někdo junior a má 1900 kaček a koupí si něco za 400 kaček, zda mu zůstane ten titul). Předem děkuji.

Ahoj,
ano, titul (respektive hodnost) Ti při objednávání dárku z Katalogu dárků zůstane. Reálně budeš mít samozřejmě méně kaček, ale hodnost se vždy počítá z celkového počtu dosažených kaček. Tím je možné, že později, ačkoli nebudeš mít na kontě tolik kaček, můžeš postoupit k vyšší hodnosti (pokud už nemáš tu nejvyšší) - vždy se opravdu posuzuje celkový počet nasbíraných kaček za celou dobu registrace.

Kačky

Ahoj, bylo by lepší, kdybychom jsme dostávali odměnu za navštívení Alíka místo 100 kaček 1000 kaček? Nebude to pro vás blbý nápad, kdybychom dostávali odměnu za navštívení Alíka 1000 kaček? Jestli vám to nebude vyhovovat, abychom každý den za navštívení Alíka dostávali 1000 kaček, takže by to bylo lepší třeba za navštívení Alíka abychom dostávali 500 kaček? Bylo by to pro vás lepší dobrý nápad. Děkuji za odpověď.

Zajímavé. :-D

Kdybychom měli rozdávat kačky umožňující objednat pětkrát či desetkrát víc dárků než teď, tak nám docela rychle dojdou zásoby... a pak by už bylo tak nějak jedno, kolik má kdo kaček, protože by si za ně nešlo nic koupit. Sponzoři by se nám rozutíkali, protože také počítají s tím, že jejich dárky v katalogu chvíli vydrží.

Mohl bych někdy zkusit použít tvoji taktiku v práci na šéfa, zeptat se ho, jestli by nebylo lepší, kdyby mi dával desetkrát větší mzdu... že mi to nepřipadá jako blbý nápad, abych dostával desetinásobek. A jestli mu to nevyhovuje, tak pětkrát větší mzdu, to by byl také dobrý nápad... ;-)
Myslím, že by na to nekývnul.

Kačky

Dají se darovat kačky nějakému kamarádovi?

Kačky

Ahoj, když jsem dostala kačky za soutěž Pátrání po zatoulaných kamarádech, tak ty kačky mi dal ten, kdo byl zatoulaný a vrátil se, nebo mi je dal Alík?

Nestrhly se tomu, kdo se vrátil, pokud se ptáš na toto. Dal ti je Alík, ale zaúčtování způsobil ten, kdo se vrátil. Původně jsme chtěli dát do kolonky „zaúčtoval“ Alíka, ale pak by nešlo poznat, za koho ta odměna byla.

Kačky

Ahoj, dnes jsem se koukla na vývoj svého kačkového konta a vůbec tam nebyl včerejšek a to jsem si 100% jistá, že jsem tu včera byla! Můžete si to ověřit tím, že jsem včera napsala diskuzi ke dvěma článkům (Kočka domácí a Dorozumívání živočichů).
Předem děkuji za odpověď.

Ahoj, konečně se nám podařilo najít závadu. Byl to pěkný chyták. Díky za upozornění! R^

Způsoboval to fakt, že používáte dvě uživatelky stejný tablet a používáte netrvalé přihlášení. Automatické odhlášení po půl hodině nezrušilo v prohlížeči uloženou informaci, že už byly daný den kačky započtené... a proto se tobě nezapočetly.

Teď už je to opravené. Takže své návyky měnit nemusíte.
Poslal jsem ti nějakou kompenzaci. :-)

Kačky

Ahoj, dnes jsem se podívala na vývoj svého kačkového konta a měla jsem tam napsané dvakrát 15.dubna v 8:50, zaúčtoval: - , počet: 100. Asi se stal omyl.
Předem děkuji za odpověď.

Děkujeme za upozornění. R^

Zjistili jsme, že podobná závada nastala už u různých lidí dohromady asi osmsetkrát. Děje se to víceméně náhodně, víme, jak to nastává a někdy to opravíme. Ale ty kačky ti už zůstanou. :-)

Kačky

Proč, když jdu na vizitku někoho jiného, není u něj vidět, kolik má kaček?

Ahoj,

celkový počet kaček nebo i své kačkové konto podrobně si můžeš rozkliknout pouze u své přezdívky. U ostatních přezdívek toto možné není, jediný údaj, který je veřejný, je hodnost. Podle hodnosti můžeš tedy částečně usuzovat, kolik asi tak má daný uživatel nasbíráno v dané době kaček, ale přesný počet nikde nezjistíš a osobně nejsem nakloněn tomu, aby tento údaj veřejný byl, neboť jej může brát hodně uživatelů včetně mě za něco soukromého. Jiná věc pak samozřejmě je, pokud někdo dobrovolně prozradí svůj aktuální počet kaček například v Klubovně nebo na nástěnce, ale zdůrazňuji, že je to na dobrovolném principu a nikdo nikoho k prozrazení aktuálního stavu svého kačkového konta nenutí.

Kačky

Mám takovou otázku, když budu mít narozky tady na Alíkovy, dostanu něco?

Předem děkuju.

V tuto chvíli ne. Přivedla si nás znovu k zamyšlení, které už několikrát skončilo zavrhnutím té myšlenky...

Ale tentokrát ji nezavrhujeme. Možná, že nějaký dárek zavedeme. Musíme ovšem nejprve pořádně promyslet, jak jej ošetřit proti manipulaci, aby si lidi nenastavovali falešné datum jen proto, aby něco dostali.

Kačky

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat, jestli můžu své kačky někomu darovat.

Nemůžeš. Tím by šlo snadno podvádět, člověk by si zřídil mraky účtů, sbíral by pak [mraky × 100] kaček denně, potom by si vše převedl na jeden účet a z něj by vykoupil celý katalog dárků.

Kačky

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli můžu získat kačky i za něco jiného než za navštívení Alíka nebo za napsání článku v Alíkovinách? Předem dík za odpověď

Ahoj,
v současné době jiné možnosti získání kaček než ty, které jsi uvedla nejsou (tedy za denní navštěvování Alíka - zde je maximum 100 kaček za den, pokud budeš Alíka navštěvovat denně, a dále za článek v Alíkovinách - standardně až 3 000 kaček, výjimečně je možné připsat i mimořádnou prémii). Další možností je zúčastnit se na Alíkovi různých soutěží v průběhu roku, například různých pátraček - v nedávné době se jednalo například o Adventní kalendář, kde jsi mohla získat až 6 000 kaček. V současné době však žádná pátračka neběží, nicméně v průběhu roku zřejmě opět běžet bude. Doporučuji Ti sledovat titulní stránku Alíka, Alíkoviny a také sekci Soutěže, kde se včas dozvíš všechny potřebné informace o právě probíhajících soutěžích.

Kačky

Ahoj dnes vyšel můj článek sport a můj vztah k němu ještě jsem za něj nedostala kačky. Čím to je? Byla má Alíkovina s tolika chybami, že za ní nedostanu vůbec žádné kačky? Děkuji za odpověď.

Ahoj,
někdy je stanovení počtu kaček tak složité, že se zpracovatel musí poradit s dalšími správci.

Kačky

Dobrý den, dnes jste publikovali mou alíkovinu, ale kačky se mi na účet nepřičetli. Poslední získané kačky mám z článku o Humbooku. Kdy by se mi měli na účet přidat? Předem děkuji za odpověď! :)

Ahoj,
byly tam nějaké drobné problémy, ale už bys kačky měla mít.