Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Moje tělo - váha

  NEEE. Vážím 61.8 a měřím 160-162 cm

  holka, 10 let, 19. dubna 2018

  Ahoj,
  píšeš, kolik měříš a vážíš a že je Ti 10 let. Podle výpočtu BMI, který určuje přiměřenost váhy, je Tvoje váha v pořádku (více info tady: www.bezhladoveni.cz/konzultace/bmi-kalkulacka/). Nevím, jestli Tě to nějak trápí, když píšeš "NEEE", objektivně k tomu není důvod. Pokud bys přesto nebyla spokojená se svou váhou, je možné, že na ní máš zkreslený pohled. V takovém případě můžeš navštívit poradnu Anabell, kde s Tebou pracovnice proberou, co Tě trápí a můžou Ti pomoci nastavit zdravý jídelníček, aby ses cítila dobře a zároveň měla sílu a byla zdravá.

  Hezké jarní dny,
  Modrá linka.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - váha

  Dobrý den, jsem holka 14 let, měřím 160 cm a vážím 65 kilo. Podle BMI mám nadváhu, ale dle mého nazoru nevypadám jako člověk s nadváhou. Mamka mi říkala, že možná vážím tolik z toho důvodu, že hodně cvičím a tím pádem mám více svalové hmoty, která váží více než tuk. Myslíte, že je to možné? Nebo bych měla nějaké to kilo radši shodit? Předem děkuji za odpověď :)

  holka, 14 let, 24. května

  Ahoj,
  tvůj dotaz je velmi „záludný“ a je těžko ho zodpovědět. Máš pravdu, že vzhledem k tvému věku a výšce je tvoje hmotnost opravdu výrazně vyšší, než by podle tabulek měla být. Ale na druhou stranu má pravdu i tvoje maminka v tom, že svaly jsou skutečně těžší než tuk - a to je právě i úskalí měření BMI, protože jde o pouhý matematický vzoreček, který nikdy nemůže zohlednit poměr svalů a tuku. Nicméně to, jestli je tvá vyšší hmotnost skutečně zapříčiněna velkým množstvím svalů, nikdo z poradny na dálku nedokáže posoudit. Bylo by proto určitě dobré, kdyby ses objednala k odborníkovi (například výživovému poradci, ale klidně i pediatrovi), který posoudí, jaká je tvá situace. Orientační přehled můžeš získat i na měření InBody, které nabízí vybrané lékárny, a které ukazuje, kolik tuku a svalové hmoty máš v těle.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku...
  Je mi 13 mám 157cm a 42kg nějak jsem si přes karanténu do hlavy vsugerovala, že jsem tlustá, začala jsem ze začátku nehubnout, ale jen jíst zdravě no zmenšila, jsem porce jídel tak, že budu jíst 5× denně, no jenže pak jsem si začala říkat, že ty svá svačiny jsou jen kalorie navíc.... takže jsem byla schopná sníst za den jen kolem 500kcal. Nevím co mám dělat tak bych zase chtěla jíst jako dříve jenže to nedokážu, dneska jsem si dala na večeři grahamový rohlík a hned jsem měla výčitky.Prosím poraďte mi jak s tím bojovat. Rodiče si toho všimli, že jsem prý v obličeji schudla... jenže já si myslím, že jsem jen tlustější. Dneska jsem o tom s nima mluvila a rozhodli se, že prostě budu muset jít větší porce a budou mi dávat pečivo jenže já se bojím, že mi ještě více "přeskočí" a začnu tak s anorexií.Moc předem děkuji za radu.

  holka, 13 let, 15. května

  Ahoj,

  je moc dobře, že sis uvědomila, že se něco zásadního událo v souvislosti s tím, jak vnímáš jídlo a že si nepřeješ mít anorexii.

  Ráda bych Tě pochválila za to, že se snažíš jíst zdravě, ale zmenšování porcí jídel a přijímání jen kolem 500 kcal je opravdu něco, co je na hraně s možnou poruchou příjmu potravy. Moc Tě musím také ocenit, že jsi se svěřila rodičům, je důležité mít od nich podporu a nyní i trochu kontrolu. Můžete se domluvit, že se u Vás doma bude jíst zdravěji, hodně zeleniny, mléčných výrobků apod., pečivo nemusí být zrovna to nejdůležitější, pokud Ti nechutná, nebo jsou i zdravější alternativy pečiva. Také můžete doma přemýšlet o tom, jak zařadit pohyb, společné sportování apod. Tak budeš mít pěknou postavu a zároveň zdravé tělo bez omezování jídla.

  Mohla bys také navštívit stránky organizace Anabell (www.anabell.cz/cz/pribehy-klientu), kde najdeš příběhy dívek a žen, které se anorexií nechaly pohltit, to je taky dobrá motivace, jak s tím bojovat. V této organizaci mají také nejrůznější formy pomoci, pokud byste to doma sami nezvládli. Anabell je i na Instagramu. Doporučit bych Ti mohla i články a příspěvky #zanormalniholky# a knihu Bez filtru, kde se řeší spokojenost sama se sebou bez ubližování si dietami nebo dalšími věcmi.

  Přejeme Ti hezké květnové dny.
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  ahoj,
  Chtěl bych se zeptat. Je mi 12 a měřím 156 cm a vážím 44 kg. Je to normální, vzhledem k mému věku a výšce? Díky za odpověď a přeji hezký den.

  Petr 12 let, 18. května

  Ahoj,
  tvoje váha je vzhledem k tvému věku a výšce naprosto optimální. Není důvod se tím jakkoli znepokojovat. Dodržuj dál pravidla zdravého životního stylu - to znamená pestrý a vyvážený jídelníček a dostatek pohybu - a nebudeš muset mít obavy ze své váhy ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku (a ostatní) mám dotaz ohledně jídla . Myslím si že teď mám problém s příjmem potravy . Asi půl roku zpátky jsem měla normální váhu . Vážila jsem 48 kg a měřila 162 Cm , ale potom mi asi v hlavě nějak přeplo a já se snažila co nejvíce a nejrychleji zhubnout. Tak jsem začala držet ,,dietu“ , ale nepomohlo to tak jsem začala jíst zase normálně . Asi po týdnu jsem dostala strašný chutě na jídlo a jedla jsem vše co mi přišlo pod ruku . Samozřejmě mi potom nebylo dobře a tak jsem vše co jsem snědla jsem vyzvracela. Druhý den jsem se šla zvážit a má váha klesla o 0,8 kg a tak jsem si řekla že to bude tím zvracením . Usmyslela jsem si že v tom budu pokračovat tak jsem jedla ve velkých parcích a následně to vyzvracela . Váha mi klesla na 36,5 a. výška je stále stejná co mám dělat abych byla zase OK s váhou ? Snažila jsem se přestat zvracet , ale nejde to .

  holka, 13 let, 5. května

  Ahoj,
  to, co popisuješ, je velmi závažné a jedná se o typické projevy poruchy příjmu potravy. Je skvělé, že si uvědomuješ, že tvoje chování není v pořádku, není dlouhodobě udržitelné a poškozuješ si jím zdraví. A ještě lepší je, že ho chceš změnit a snažíš se s ním něco dělat. To je vždy základem úspěchu.
  Poruchy příjmu potravy jsou však závažnou diagnózou, kterou se často vlastní vůlí nedaří zvládnout a je k tomu potřeba odborné pomoci. Není to vůbec žádná ostuda obrátit se na odborníka, který ti nejen pomůže projevy tvé nemoci zvládnout, ale pomůže ti i najít lepší vztah ke svému tělu a porozumět sama sobě, abys v budoucnu už podobné problémy neměla. Osobně ti mohu doporučit centrum Anabell (www.anabell.cz/), které se poruchami příjmu potravy zabývá a má i telefonní linku, na které ti odborníci pomohou a poradí.
  Moc ti držím palce a věřím, že svůj boj zvládneš!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj, asi se to zdá jen mě ale připadám si tlustá. (12 let, 159 cm a 42kg) sportuji, jím zdravě a cvičím ale furt nic😞 prosím poraďte!

  holka, 12 let, 29. dubna

  Ahoj z Modré linky,

  v Tvém věku je úplně přirozené, že Tě více zajímají otázky vzhledu a že se zabýváš svou postavou. Chci ocenit, že to bereš rozumně - jíš zdravě, cvičíš, a taky se umíš zeptat, když si nejsi něčím jistá.

  Píšeš o své váze a výšce, ta je jistě při určení toho, jestli jsi "tlustá" nebo ne, důležitá. Jednou možností, jak zjistit, jak na tom s váhou člověk je, je zjistit Body Mass Index. Je to číslo, které se vypočítává podle věku z váhy a výšky a dá se stanovit i online. Pokud si toto číslo spočítáš, vyjde Ti Tvoje BMI, které je přibližně 16,6, co je úplně v pořádku, a spíše je to podváha, než nadváha. Hubnout bys tedy určitě neměla.

  Pokud si chceš BMI spočítat sama, můžeš třeba tady: www.childrenbmi.com/cs/. Zadává se tam přesné datum narození, proto Ti výsledné číslo může vyjít o trochu jinak.

  Ještě více než BMI vypovídá o postavě například poměr tuků a svalů, nebo tělesné míry, a také samozřejmě kondice. Doporučila bych Ti, abys pomocí rodičů kontaktovala výživového poradce nebo poradkyni, kteří Ti mohou přesně "na tělo" odpovědět na Tvé otázky, a na speciální váze Tě zvážit, a doporučit, co dále dělat, aby ses cítila ve svém těle dobře. Určitě ale dále pokračuj ve zdravé životosprávě a rozumném pohybu.

  Svoje pocity a obavy můžeš také probrat se svými blízkými, zeptat se, jak Tě vidí oni. Může jít o rodiče, příbuzné, kamarádky. Určitou roli v tom, jakou má člověk postavu, hraje i dědičnost, můžeš to probrat s mamkou, podívat se na fotky, vyptat se, jak to měla ona v Tvém věku - pokud to je možné.

  Držíme palce a přejeme pěkné dny,

  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Ahoj, mám tu dotaz ohledně mojí váhy a výšky. Je mi 14 let, měřím asi 168 cm a vážím 46 kg. Je to v pořádku? Bojím se, že mám podvahu. Všichni mi říkají že jsem hrozně vysoká, jsem nejvyšší holka ze třídy. Snažím se jíst zdravě a hodně sportuju, od ty doby, co uzavřely školy jsem přibrala asi 3 nebo 4 kila a chtěla bych v tom pokračovat. Jsou třeba i nějaký tipy, jak přibrat?
  Předem děkuji moc za odpověď. :)

  holka, 14 let, 2. května

  Ahoj,
  dala jsem si tu práci a spočetla, že od doby, kdy jsi se do poradny zaregistrovala, je to už pátý dotaz, který se týká tvé váhy. Odpovídala jsem ti už já, kolegyně z Modré linky i výživová poradkyně z „Vím, co jím.“ Chápu, že tě tvá hmotnost trápí, ale obávám se, že ani když se budeš ptát každé dva měsíce na to samé, už ti nikdo z nás nedokáže poradit nic jiného, než jsme už napsali. Přečti si, prosím, ještě jednou všechny naše odpovědi a věřím, že ti pomohou.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Dobrý den, je mi 13 (za pár dní 14 let), měřím cca 170cm a vážím přes 90kg. 😐 Potřebuji zhubnout, alespoň na 70kg, jenže se mi to nedaří. Pohybu mám dost, sportuji, běhám, cvičím. Jíst nejím nějak špatně ani moc, myslím že to bude tím že jsem dřív strašně moc pila... V 10ti letech jsem byla schopna vypít o 4l za den, teď jsem přestala a piju max 1l čisté vody za den... Jak mám říct mamce že chci zhubnout? Bojím se, že mě s tím pošle někam... 😐

  holka, 13 let, 28. dubna

  Ahoj,
  chápu, že by sis přála zhubnout a je dobře, že se zajímáš o to, jak bys to mohla udělat. Musím Tě pochválit za to, že sportuješ, jíš dobře, už jsi pro to mnohé udělala.
  Nemyslím, že pití by byl ten hlavní problém. Naopak, pít pouze litr denně se mi zdá velmi málo. Optimální dávka tekutiny je kolem 2 litrů za den. To, že jsi hodně pila, mohl způsobit i nějaký zdravotní problém, velkou potřebu pít mají třeba lidé, kteří trpí cukrovkou. Neříkám, že máš tuto nemoc, ale myslím, že by stálo za to se nechat vyšetřit lékařem, který by Ti řekl, v čem může být problém. Není nic špatného na tom poprosit mamku, že Tě to trápí a že bys chtěla vědět, proč Ti nejde hubnutí. Můžeš ji také ukázat naši odpověď, možná by to mohlo pomoci.

  K jakému odbornému lékaři jít, by Ti mohl poradit Tvůj dětský lékař, který by vypsal žádanku ke specialistovi - například k dietologovi. Není čeho se bát, budeš vědět, jak na to, abys mohla být ve svém těle spokojená a aby Ti bylo dobře.

  Přejeme klidné dny.
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Ahoj všichni,
  Už nějakou dobu mám celkem velký problém. Jde o PPP (poruchy příjmu potravy). Nemám problém s tím, celý den nejíst, a když mám hlad, tak se napít, abych pocit hladu zahnala. Nejsem schopná jíst snídani, oběd, večeři, a dvě svačiny. To je na mě hrozně moc jídla. Ví o tom jen moje dobrá kamarádka B, která mě každý den kontroluje co všechno jsem snědla, ale já mám tendenci jí lhát, aby mě nechala být. Rodičům nic říkat nechci, protože by měli kecy, a tahali mě k psychologům, se kterými nemám dobré zkušenosti. Nejvíc se ale děsím toho, že to řekne K, protože jí má na výchovu ke zdraví, a já jsem fakt zmatená, protože na jednu stranu si přeju, aby jí všechno řekla, protože mám pocit, že bez kontaktu s ní asi zešílím. Ale zase si nejsem vůbec jistá, jestli to chci, protože se bojím, že bych s ní o tom nedokázala mluvit, už jen proto, že se to zase týká jí. Nevím jak to vysvětlit, ale prostě já se snažím hubnout kvůli ní. Taky cvičím jak to jen jde,.a dřív jsem chodila i běhat (klidně 10, km, abych toho dost spálila, a téměř nic jsem za ten den nesnědla. Ovšem teď nemůžu chodit běhat, protože mam problémy s nohama, což znamená, že nejím už téměř nic. Rodiče nejsou přes den doma, takže jim to je jedno. Krom toho se vážím asi 10x denně. Prostě já už nevím co mám dělat. U nás doma to vypadá jako střídavá péče, až na to, že místo děti se stěhují rodiče. Jsem z toho zoufalá. Taky mi strašně moc chybí K, a čím víc se snažím zapomenout na její existenci, tím radši hi mám. Objevuje se mi ve snech, a dovedu si představit naši společnou budoucnost, i když nikdy nebude. Co mám dělat? Děkuji moc ❤️

  holka, 14 let, 20. dubna


  Ahoj z Modré linky,

  zapomenout na někoho, koho milujeme, není snadné, vím, že to zní jako klišé, ale skutečně to chce čas. Cílem není pocity potlačovat. Je důležité najít vhodnou míru, kdy jim dát průchod a kdy přesunout pozornost jinam. Když je člověk smutný, klidně si může poplakat, když má vztek, je třeba ho – rozumným způsobem – ventilovat, uvolnit ho. Zároveň je však třeba žít dál svůj život, věnovat se svým koníčkům i povinnostem.

  Píšeš o tom, že máš poruchy přijmu potravy. To je problém, který může být skutečně závažný, mnohdy končí smrtí. Na internetu i ve filmech můžeš najít spoustu příběhů, které poukazují na to, že odmítat potravu opravdu není řešením vůbec ničeho. Naopak, pouze přináší další a další problémy. Je tedy skutečně důležité najít si pro sebe pomoc. Vím, žes psala, že máš špatné zkušenosti. Chápu, že je to nepříjemné, ale chci Tě podpořit v tom, abys to nevzdávala. Někdy se skutečně může stát, že pomoc, které se nám dostalo, byla sice dobře míněna, avšak nešikovná. Mnohdy se nám může zdát, že pomoc, kterou nám někdo nabídl, pomocí nebyla, neboť s sebou přinesla i něco, o co jsme nestáli, avšak v dlouhodobém horizontu se ukáže, že to pro nás bylo vlastně dobré. Rozhodně tím nechci popírat, že máš zkušenosti, které pro Tebe byly nepříjemné. Avšak je třeba umět si pro sebe vyhledat či si říct o pomoc, když ji člověk potřebuje. Zvaž si tedy, komu dospělému ve svém okolí se můžeš svěřit, případně se můžeš obrátit rovnou na odborníky. V Brně je organizace, která se specializuje přímo na poruchy přijmu potravy, Anabell: www.anabell.cz/. Pokud bys potřebovala podpořit, můžeš se obrátit i přímo na Modrou linku: www.modralinka.cz/, lépe přes telefonické kontakty či chat, neboť prostřednictvím e-mailu nelze vést plynulou komunikaci, doptávat se.

  Přejeme Ti bezstarostné jaro.
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku a další,
  Nechci hubnout ani nic takového, ale snažím se jíst zdravě proto mám dvě otázky ohledně kalorií.1)Kolik bych měla denně asi přijmout kalorií? (je mi 13, vážím 47kg a měřím 157cm) 2)Kolik kalorií člověk vyprodukuje za den normální činností?
  Předem moc děkuju za odpovědi.

  holka, 13 let, 18. dubna

  Ahoj,
  denní příjem kalorií je velmi individuální záležitost a záleží na tom, kolik pohybové aktivity a jak moc fyzicky náročná je. Údaje jsou proto skutečně jen orientační, ale uvádí se, že dospívající mezi třinácti a patnácti lety by měli denně zkonzumovat přibližně 2200 - 2500 kcal. Nicméně, jak už jsem uvedla, se sportováním a fyzickou aktivitou toto množství vzrůstá, zatímco se sedavým stylem života zase naopak klesá.
  Na tvou druhou otázku bohužel odpovědět neumím, protože takový údaj je velmi sporný i u dospělých a o to víc u dětí. Na internetu najdeš množství kalkulaček, které ti pomohou vypočítat denní výdej podle tvých aktuálních aktivit (například kaloricketabulky.cz), nicméně záleží na množství faktorů, jakými je třeba metabolismus a které jsou individuální. Pokud bys chtěla mít skutečně pravdivý údaj, který se týká tvého těla, musela bys podstoupit individuální měření, například inBody, které by odhalilo, kolik máš v sobě tuku, kolik svalů a další hodnoty, z nichž se dá odhadnout, jaký je tvůj bazální metabolismus.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj všichni, chci se zeptat.... je mi 12 let, měřím 169 cm a vážím 44,7 kg je to v pohodě??

  Kája, 12 let, 2. dubna

  Ahoj,
  tvá váha je vzhledem k tvé výšce a věku naprosto optimální a není potřeba si kvůli ní dělat žádné starosti. Dál dodržuj pravidla zdravého životního stylu, tedy pestrý a vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Potom svou váhu nebudeš muset řešit ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj ctěla bych se zeptat jestli moje váha je v normě když vážím 48 a měřím 160
  ___Předem děkuji___

  holka, 11 let, 23. března

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a není důvod, proč bys měla hubnout. Dodržuj dál zdravý jídelníček, zařaď dostatek pohybu a ani v budoucnu nebudeš muset svou váhu nijak řešit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Zdravím Alíku,
  mám takový problém, je mi tady těžký o tom mluvit, protože tohle asi moc kluků neřeší - asi jsem nějaká výjimka. Vážím 67 kg a měřím 168 cm. Dřív jsem už posílal dotazy ohledně hubnutí atd. tak to sem nechci psát znova, ale mám takový problém, který s tím taky souvisí. Ten problém je v tom že narozdíl od ostatních kluků kteří třeba váží podobně jako já, já mám docela dost velký zadek a stehna jakože že jsem v téhle partii docela tlustý. Vím že každému se tuk ukládá jinam, mužům na břicho a ženám na stehna a zadek. Většina kluků v mém věku a asi i starší zrovna tohle moc neřeší - proto se mi o tom moc nechce mluvit. Ale i přesto bych se Vás chtěl zeptat, nebo požádat o nějakou radu jak prostě zhubnout zadek a stehna. Navíc už si toho začali všímat i ostatní někteří kluci ve škole mi říkají že mám velký zadek a říkalo to i pár holek a mě to fakt hodně vadí a nevím co s tím mám dělat.
  Díky za odpověď Honza

  kluk, 15 let, 22. března

  Ahoj,
  obávám se, že tě musím zklamat, protože neexistuje způsob, jak by člověk mohl zhubnout jen v určité partii těla. Samozřejmě můžeš zadek a stehna určitými cviky zpevnit, ale co se týká podílu tuku, jedinou možností je zhubnout celkově a poté se zmenší i objem problematických partií. Je to poněkud nepříjemné, protože spousta lidí je například nespokojená se svým břichem, boky, zadkem, nebo stehny, což jsou nejčastější problematické partie. Ale člověk si opravdu nemůže vybrat, kde zhubne nejvíc, protože rozložení tuku je dáno geneticky. V první řadě bych ti proto doporučila, aby ses zamyslel nad svým jídelníčkem a přeskupil ho tak, aby splňoval zásady zdravého životního stylu a abys ho byl schopný dlouhodobě dodržovat. Rozhodně je také nutné zařadit do denního programu dostatek pohybu. Poté se podíl tuku zcela jistě zmenší a výsledky uvidíš i na svých problematických partiích.
  Držím ti palce.
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku, a ostatní zdá se mi že jsem tlustá.Třeba když si sednu tak se mi rozplácnou stehna. Vážím 36kilo měřím 155cm a je mi 13,ale každý den cvičím, jím jídlo jen podle jídelníčku,sportuji ale furt se mi zdá že jsem tlustá a nevím co s tím:( .Předem děkuji za odpověď a snad neotravuji.

  holka, 13 let, 15. března

  Ahoj,
  k Tvém dotazu mě napadá, že každý, když si sedne, tak se mu trochu stehna rozplácnou, nemusí to být proto, že je tlustý, ale právě tím, že to umožní tato poloha těla. Zkusila jsem zadat Tvoje míry a váhu do BMI kalkulačky a vyšlo mi, že Tvoje hmotnost, je mnohem nižší, než by k Tvému věku a výšce měla být. Můžeš si to ověřit na na těchto stránkách vyzivadeti.cz/kalkulacka-bmi/. Je moc dobře, že zdravě jíš a sportuješ, víc už dělat opravdu nemusíš. Tvoje tělo se teprve vyvíjí a snižování váhy by mohlo být velmi nebezpečné a přehnaná dieta by mohla sklouznout lehce k nějaké poruše příjmu potravy. Proto Ti doporučuji se nesoustředit tolik na váhu a na vzhled, ale dělat především to, co Tě baví a s u čeho si i odpočineš a strávíš čas třeba se svými blízkými.

  Přejeme klidné dny,
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Dobrý den, měla bych dotaz na MUDr. Jiřího Staňka . měřím 169-170cm a vážím 100kg a je mi 11 jaké je mé BMI?

  holka, 11 let, 12. března

  Ahoj,
  dovolím si na dotaz odpovědět. Podle BMI kalkulačky je tvé BMI 34,5, což odpovídá obezitě. V historii tvých dotazů vidím, že už jsme téma tvé váhy řešili několikrát, takže sama dobře víš, že je nutné, abys upravila svůj životní styl. Soustředila se na zdravý a vyvážený jídelníček a přidala do svého denního programu výrazně víc pohybu. Kromě estetického hlediska má obezita především celou řadu velmi negativních dopadů na zdravotní stav, tudíž je potřeba, abys svou váhu redukovala.
  Držím ti palce!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj,
  Mám dotaz na to jestli je v pořádku má váha a výška. Takže vážím 38 kg a měřím 143 cm a je mi 13 let. Je to normální???
  Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne...

  holka 13 let, 7. března

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a není potřeba se jí jakkoli znepokojovat. Dodržuj dál pravidla zdravého životního stylu a nebudeš si s ní muset dělat starosti ani do budoucna.
  Měj se hezky!
  Bára