Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Kačky

Proč, když jdu na vizitku někoho jiného, není u něj vidět, kolik má kaček?

Ahoj,

celkový počet kaček nebo i své kačkové konto podrobně si můžeš rozkliknout pouze u své přezdívky. U ostatních přezdívek toto možné není, jediný údaj, který je veřejný, je hodnost. Podle hodnosti můžeš tedy částečně usuzovat, kolik asi tak má daný uživatel nasbíráno v dané době kaček, ale přesný počet nikde nezjistíš a osobně nejsem nakloněn tomu, aby tento údaj veřejný byl, neboť jej může brát hodně uživatelů včetně mě za něco soukromého. Jiná věc pak samozřejmě je, pokud někdo dobrovolně prozradí svůj aktuální počet kaček například v Klubovně nebo na nástěnce, ale zdůrazňuji, že je to na dobrovolném principu a nikdo nikoho k prozrazení aktuálního stavu svého kačkového konta nenutí.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Kačky

Ahojky Alíku.
Moc ráda bych si koupila za Kačky něco z katalogu, jenže jich mám velmi málo, tak se tě ptám, jak se vydělávají Kačky? Každodenním navštěvováním, to už vím a dělám to, a potřebují vědět o tom více.

Děkuji předem
Podpis: Pecka Melounová

Ahojky Pecko!

Navštěvování je asi tou nejjednodušší cestou ke Kačkám, ale máš pravdu, že to jde pomalu. Kromě něj se dají Kačky získat také za články, ale pozor, pouze za ty, které se vydají. Dál jsou kačkové odměny (nově od letošního roku) i za účasti v soutěžích. Pokud správně zodpovíš soutěžní otázky, vyplníš křížovku atd., tak nějaké Kačky také dostaneš. Pak je samozřejmě dostávají výherci soutěží, kteří si zvolili, že pokud vyhrají, tak chtějí kačky. Jinak se dají získat i za organizaci srazu Alíka, ale to bohužel v současné době moc aktuální není.:-(

Můžeš si o tomto tématu přečíst i zde: www.alik.cz/s/vernostni-program.

Kačky

Mají všichni uživatelé kačky?
Třeba i hroch Pepíček, Koalík, správci, vývojáři nebo sám Alík.

Ahoj,
ano, mají, úplně stejným způsobem jako všichni ostatní uživatelé.

Kačky

Ahoj,

tady - www.alik.cz/s/vernostni-program jsem objevila 2 chyby a to:
1. U pravidla 4.c - výče místo výše.
2. S kačkami souvisejí i trofeje - Voříšek 1 000 kaček za 3 dni místo dny.

Opravte je, prosím.
Děkuji, ahoj.

Adélka

VeverkaČiperka123, 29. ledna

Ahoj Adélko,
díky moc za upozornění, je to opravené. Ačkoliv tedy myslím, že 3 dni nejsou úplně špatně, viz bod 2.3 v povídání od Ústavu pro jazyk český.

Kačky

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kolik je na celém Alíkovi vlastně kaček? Děkuji moc.

Ahoj.
121 001 717.
Není zač.

Jů. 8-o
To je hodně. 8-D

Kačky

Super šampion je od 30 000 kaček a já mám 12 000 kaček, tak jak můžu být Super šampion?

Ahoj,
tak první věc je ta, že hodnost nepočítá z toho, kolik kaček máš teď, ale kolik máš celkem, což je u tebe 14 955. Ovšem množství kaček není jediná věc, podle které se určuje hodnost.

Tou druhou věcí (která mimochodem je i u tebe) je doba, kterou jsi u Alíka. Za kačkovým limitem můžeš ve věrnostním programu vidět jakési údaje, za jakou nejkratší a nejdelší dobu se dá na jednotlivé hodnosti dosáhnout. U toho Super šampiona je nejdelší doba rok a půl. Znamená to, že můžeš mít kaček, kolik chceš, ale prostě za rok a půl budeš Super šampion.

Díky tomu i třeba uživatelé, kteří nechodí na Alíka pravidelně a nepíší články, takže nemají tolik kaček, mohou pořád mít nějaké pěkné hodnosti, když budou chodit na Alíka dostatečně dlouhou dobu.

Kačky

Ahoj,

když bych si vypnul sbírání kaček a pak je budu zase chtít sbírat (něbo kdyby to tak někdo chtěl udělat), musí se začít od nuly?

Děkuji

Ahoj,
ano. Po vypnutí věrnostního programu si to majitel účtu může ještě týden rozmyslet, než se záznamy vymažou. Jakmile ale jsou vymazané... tak jsou prostě fakt vymazané. :->

Když vezmeš kufřík, ve kterém je milion dolarů, ten necháš shořet a pak si pořídíš po nějaké době nový kufřík, tak v něm už ten milion dolarů nebude, musíš si ho vydělat znovu. S kačkami je to podobné.

Ono se to nezdá, ale z kačkových transakcí toho jde vyčíst docela dost. Někomu to může vadit a to, že si může našetřit na dárek, ho třeba nezajímá. Takže si může věrnostní program vypnout, a přesto mít na Alíkovi účet...

Kačky

Nazdárek!
Píšu jen o takové maličkosti:
Proč graf na stránce věrnostního programu už neukazuje „2950 kaček a dobrý pocit :-)“, chybí mi to :-/
Děkuji za přečtení. :-D

Díky za upozornění, na poslední chvíli jsem tu hlášku rozbil. :-D

Trošku jsem ten tamní graf předělal.

Kačky

Ahoj, chci se zeptat na jednu věc. Když jsem se díval na mé kačkové konto a klikl jsem na celkového množství objevilo se mi tam 101 626 kaček, ale já mám jenom 101 336 kaček. Proč je mám méně a nemám je tolik jako mi to tam píše?
Díky za odpověď.

Ahoj,
„celkové množství kaček“ jsou všechny kačky, které jsi získal. Aktuální stav kaček je zůstatek po odečtení kaček, které byly odečteny. Kačky se odečítají například objednáním dárku; v tvém případě bylo 290 kaček (po částkách 10, 15 a 20 kaček) odečteno za pomoc s kopáním při Alíkově soutěži.

Kačky

Ahoj Alíku, šlo by udělat, aby se kačky daly i koupit?
Díky moc za odpověď.

Ahoj,
jako za skutečně peníze? Ne. Nechceme nikdy zapadnout mezi ty weby, které se snaží parazitovat na dětské důvěřivosti nebo nepozornosti.

Nevylučujeme sice, že někdy ve vzdálenější budoucnosti vznikne možnost zaplatit si za pár korun lepší účet, která zpřístupní třeba něco speciálního ve zdejších hrách (až tu budou lepší hry :-)), ale bude pokud něco podobného vznikne, byla by to jedna společná platba za všechno najednou, žádné ošklivé mikrotransakce nebo loot boxy.

Většina dárků z katalogu jde za peníze koupit i jinde na internetu. Výjimkou jsou nejspíš jen předměty s logem Alíka a propagační předměty k filmům.

Kačky

Mohla bych se prosím zeptat, když si koupím nějaký dárek, tak se mi odečtou kačky a vidím počet (kaček) po koupení dárku, ale já bych chtěla vidět i počet před koupením dárku, dá se to nějak najít nebo jak to mám zjistit?

Ahoj,
dá se to najít v historii kačkového konta, kde máš zaznamenané všechny transakce. Do historie kačkového konta se dostaneš třeba tak, že klikneš na hlavním přihlašovacím panelu na svůj současný počet kaček - tam najdeš, kolik kaček stál dárek, který sis zakoupila a pokud tuto cenu přičteš k současnému stavu kaček, tak zjistíš, kolik kaček jsi měla předtím. Na historii kačkového konta se můžeš dostat taky přes kliknutí na svoji vizitku (opět na hlavní panelu) a tam po straně máš různé možnosti, jedna z nich je Přepočítat kačky. Pokud bys chtěla zjistit, kolik kaček máš naspořeno za úplně celou dobu registrace bez jakýchkoli výdajů, tak tuto informaci Ti mohou podat na požádání Správci Alíka (pokud máš na svém účtu málo transakcí, tak k tomu můžeš pochopitelně dojít i ručním počítáním) a nebo taky snadno před tu stránku kačkového konta, kde je mimo jiné věta: Tvá současná hodnost určená z celkového množství nasbíraných kaček je xxxx, a pod celkovým množstvím se zobrazí celkový počet nasbíraných kaček.

Kačky

Ahoj Alíku, chtěl bych se zeptat, jestli můžeš někomu dávat kačky.
Ahoj.
Díky za odpovědi už předem.

Alík může někomu dávat kačky... ale nerozdává je jen tak pro nic za nic. ;-)

Pravomoci na libovolné úpravy kačkového konta ostatních uživatelů mají Alík, Koalík a zvěrolékaři. Krom toho členové redakce můžou dávat odměny (nebo pokuty) za Alíkoviny a za obrázky.

Koalík dává kačky většinou jako odměnu ve svých soutěžích.
Alík a já dáváme kačky velmi výjimečně. Nemá smysl nás o ně prosit.

Na nástěnce mě matisek005 upozornil, že jsem možná tuto otázku špatně pochopil... jestli jsi to myslel tak, zda můžeš ty jako uživatel posílat kačky jinému uživateli, tak ne, není to možné. Kdyby to šlo, bylo by to hojně zneužívané méně poctivými uživateli, viz moje starší odpověď.

Kačky

Ahoj Alíku!

Chtěl sem se zeptat kolik kaček dostanu za článek, soutěž popř. za co ještě.

Odměny za článek se pohybují mezi pěti sty a dvanácti tisíci kaček (pokud je článek na vyhlášené téma).

V soutěžích bývá odměna několik tisíc kaček, záleží na konkrétní soutěži. V některých je jisté, že účastník vyhraje pár stovek, v jiných se losuje (a tam může být odměna třeba i deset tisíc kaček, to byla třeba na Silvestra).

Časem přibyde víc věcí, za které je možné dostat odměnu.

Kačky

Ahoj,
jak se ruší Alíkův věrnostní program (kačky)?
A pokud to já udělat nemůžu, zrušíte mi ho prosím?
Chtěla bych ho zrušit, protože tady jeden účet mám, a nechci sbírat kačky 2krát.
Děkuji moc.

Ahoj,
v nastavení osobních údajů klikne tvůj rodič dole na čudlík „Zobrazit další možnosti“ a tam je pak dole přepínač „Chci, aby se účastnila věrnostního programu (sbírání kaček)“ – ten stačí přepnout na „Nechci“ a uložit změny, tím se sbírání kaček zastaví a týden poté bude celé konto smazané.

Chtěl bych podotknout, že sbírat kačky přes víc účtů je i proti pravidlům věrnostního programu. Poslední dobou si dáváme na podobné přečiny pozor, protože jsme zjistili, že jsou tu i lidé, kteří mají patnáct účtů. Každý den se postupně přihlásí do všech, aby nasbírali kačky a koupili si za ně patnáctkrát víc dárků. Způsobují tím, že zajímavé dárky nezbydou na poctivé děti. Mají ale smůlu, protože objednávky prověřujeme, takže jim je obvykle zrušíme a dostanou za trest speciální „slevu“, která jim všechny dárky zdražuje na mnohonásobek (třeba dvacetinásobek, mikina by je vyšla na čtyři a půl milionu :-D).

Kačky

Dostanu na narozeniny nějaké kačky?

Nedostaneš. Odměňovat někoho za to, že na internetu (jeho rodič) zveřejní citlivý osobní údaj, by mi přišlo neetické.

Krom toho by spousta lidí lhalo, jen aby dostali odměnu. I kdyby to bylo ošetřené, že ji mohou dostat jen jednou ročně, v okamžiku zavedení by najednou měli narozeniny všichni. :->

Zvažujeme ale, že zavedeme odměnu za účtoviny – za narozeniny účtu.

Kačky

Můžu se zeptat, jestli se při koupení dárků za kačky ty kačky odečtou a kdyby se odečetly zůstal by nám titul?(například: když je někdo junior a má 1900 kaček a koupí si něco za 400 kaček, zda mu zůstane ten titul). Předem děkuji.

Ahoj,
ano, titul (respektive hodnost) Ti při objednávání dárku z Katalogu dárků zůstane. Reálně budeš mít samozřejmě méně kaček, ale hodnost se vždy počítá z celkového počtu dosažených kaček. Tím je možné, že později, ačkoli nebudeš mít na kontě tolik kaček, můžeš postoupit k vyšší hodnosti (pokud už nemáš tu nejvyšší) - vždy se opravdu posuzuje celkový počet nasbíraných kaček za celou dobu registrace.

Kačky

Ahoj, bylo by lepší, kdybychom jsme dostávali odměnu za navštívení Alíka místo 100 kaček 1000 kaček? Nebude to pro vás blbý nápad, kdybychom dostávali odměnu za navštívení Alíka 1000 kaček? Jestli vám to nebude vyhovovat, abychom každý den za navštívení Alíka dostávali 1000 kaček, takže by to bylo lepší třeba za navštívení Alíka abychom dostávali 500 kaček? Bylo by to pro vás lepší dobrý nápad. Děkuji za odpověď.

Zajímavé. :-D

Kdybychom měli rozdávat kačky umožňující objednat pětkrát či desetkrát víc dárků než teď, tak nám docela rychle dojdou zásoby... a pak by už bylo tak nějak jedno, kolik má kdo kaček, protože by si za ně nešlo nic koupit. Sponzoři by se nám rozutíkali, protože také počítají s tím, že jejich dárky v katalogu chvíli vydrží.

Mohl bych někdy zkusit použít tvoji taktiku v práci na šéfa, zeptat se ho, jestli by nebylo lepší, kdyby mi dával desetkrát větší mzdu... že mi to nepřipadá jako blbý nápad, abych dostával desetinásobek. A jestli mu to nevyhovuje, tak pětkrát větší mzdu, to by byl také dobrý nápad... ;-)
Myslím, že by na to nekývnul.

Kačky

Dají se darovat kačky nějakému kamarádovi?

Kačky

Ahoj, když jsem dostala kačky za soutěž Pátrání po zatoulaných kamarádech, tak ty kačky mi dal ten, kdo byl zatoulaný a vrátil se, nebo mi je dal Alík?

VeverkaČiperka123, 8. června 2018

Nestrhly se tomu, kdo se vrátil, pokud se ptáš na toto. Dal ti je Alík, ale zaúčtování způsobil ten, kdo se vrátil. Původně jsme chtěli dát do kolonky „zaúčtoval“ Alíka, ale pak by nešlo poznat, za koho ta odměna byla.

Kačky

Ahoj, dnes jsem se koukla na vývoj svého kačkového konta a vůbec tam nebyl včerejšek a to jsem si 100% jistá, že jsem tu včera byla! Můžete si to ověřit tím, že jsem včera napsala diskuzi ke dvěma článkům (Kočka domácí a Dorozumívání živočichů).
Předem děkuji za odpověď.

Rezinka001, 12. května 2018

Ahoj, konečně se nám podařilo najít závadu. Byl to pěkný chyták. Díky za upozornění! R^

Způsoboval to fakt, že používáte dvě uživatelky stejný tablet a používáte netrvalé přihlášení. Automatické odhlášení po půl hodině nezrušilo v prohlížeči uloženou informaci, že už byly daný den kačky započtené... a proto se tobě nezapočetly.

Teď už je to opravené. Takže své návyky měnit nemusíte.
Poslal jsem ti nějakou kompenzaci. :-)

Kačky

Ahoj, dnes jsem se podívala na vývoj svého kačkového konta a měla jsem tam napsané dvakrát 15.dubna v 8:50, zaúčtoval: - , počet: 100. Asi se stal omyl.
Předem děkuji za odpověď.

Děkujeme za upozornění. R^

Zjistili jsme, že podobná závada nastala už u různých lidí dohromady asi osmsetkrát. Děje se to víceméně náhodně, víme, jak to nastává a někdy to opravíme. Ale ty kačky ti už zůstanou. :-)