Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Milování

  Ahoj Alíku, bojím se takové jedné věci, která mě dost trápí, a to je ta, že se bojím sexu, bojím se toho, že až jednou budu mít kluka (teda jestli ho vůbec někdy budu mít) tak, že mě to bude bolet

  Ahoj,
  vzhledem k tomu, že je ti dvanáct let, nemusíš se takovými obavami vůbec zabývat. Za pár let, až vyspěješ a potkáš muže, do kterého se zamiluješ a bude tě zajímat, sama poznáš ten pravý okamžik, kdy po milování budeš sama toužit. Nemusíš se vůbec do ničeho nutit. Jsem přesvědčená, že za pár let potkáš muže, u kterého touhu po milování pocítíš a žádné obavy si vůbec nebudeš připouštět. Zjistíš, že pokud se dva lidé skutečně milují, intimnosti jsou jedním z přirozených a překrásných důvodů, jak si svou lásku projevují.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Milování

  Věková hranice 15 let

  Ahoj Alíku a spol. Chtěl bych se zeptat jaké následky má sex před dovršení 15 let (v případě že oba účastníci jsou před dovršením 15 let ).

  kluk, 12 let, 24. srpna

  Ahoj kluku,

  Za pohlavní styk nebo jiné sexuální aktivity s dítětem mladším patnácti let sice hrozí stíhání pro trestný čin pohlavního zneužití, avšak pouze osobě, která již dovršila věk 15 let. Osoba mladší patnácti let nenese trestní odpovědnost, a tudíž ji nelze trestně stíhat. Za sexuální aktivity mezi dvěma dětmi mladšími patnácti let tudíž nelze trestně stíhat ani jedno z nich.
  Stíhání přichází v úvahu v případě, že jedním z účastníků sexuálních aktivit by byla osoba mladší patnácti let, zatímco druhým osoba, která již věkové hranice 15 let dosáhla. V takovém případě by se starší dopustil zneužití mladšího.

  Milování

  Ahoj Alíku a spol. Chtěl bych se zeptat proč je sex od 15 let?

  kluk, 12 let, 21. srpna

  Ahoj,
  tato hranice je nastavená zákonem a je odlišná pro různé státy. V České republice je to 15 let. Před dosažením 15 let věku se předpokládá, že dítě není dostatečně zralé pro sexuální zkušenosti a je třeba ho chránit před psychickou a fyzickou újmou, ke které by vlivem sexu mohlo dojít. Proto každému, kdo má sex s osobou, které ještě nebylo 15 let, hrozí trestní stíhání a třeba i vězení nebo jiný způsob trestu.
  Kdyby tě ještě něco zajímalo, zase napiš.
  Péťa

  Milování

  Vyvrcholení

  Ahoj Alíku a spol,
  popravdě se za tuhle otázku velmi stydím ale nemám se koho zeptat, tak jsem se obrátila na vás. Vím co je masturbace i sEx (základy, prostě částečně to chápu:-D) ale vůbec mi není jasné co znamená „vyvrcholení“ neboli lajdácky řečeno „když se někdo udělá“ 8-[). Prostě potřebuji význam toho slova, předem děkuji za odpověď a všem krásný den!@)->-

  Ahoj holko,

  Pohlavní vyvrcholení neboli orgasmus je velmi intenzivní příjemný pocit, který se dostavuje v závěru masturbace nebo jiných sexuálních aktivit (pohlavního styku a podobně). Orgasmus je výsledkem složité soustavy reflexů, na jejímž počátku stojí stimulace (tj. dráždění) pohlavních orgánů. Během orgasmu dochází ke stahování svalstva v oblasti malé pánve a pánevního dna, což je provázeno zmíněným intenzivním příjemným pocitem. Po odeznění orgasmu dochází k celkovému uvolnění.

  Milování

  Sexuální aktivity v těhotenství

  Dobrý den. Mám jen dotaz
  Zajímá mě věc ohledně těhotenství a sexu.
  Jestli může mít žena během těhotenství sex (myslím tím když už je mimčo větší). Jestli ji to třeba nebolí nebo nepraskne plodová voda?

  Děkuji za odpověď

  Adel, 14 let, 4. července

  Ahoj Adel,

  Sexuální aktivity během těhotenství nejsou vyloučeny, i když každá žena může tento stav prožívat trochu jinak a někdy se stává, že těhotná žena v důsledku hormonálních změn, k nimž v jejím těle dochází, ani nemá o sexuální aktivity zájem. To platí zejména během prvních 3 měsíců těhotenství, tedy v tzv. prvním trimestru, kdy se často dostavuje únava, někdy nevolnost či bolesti v krajině břišní. Při těchto obtížích samozřejmě zájem ženy o sexuální aktivity poněkud klesá.

  Naproti tomu během dalších 3 měsíců, tedy v druhém trimestru, většina výše uvedených obtíží ustupuje, přičemž další hormonální změny, k nimž v těle ženy dochází, naopak zvyšují sexuální apetenci (doslova „chuť“ na sex). Některé ženy dokonce tvrdí, že právě během druhého trimestru těhotenství prožily nejkrásnější erotické zážitky svého života.

  V závěrečných třech měsících, tedy ve třetím trimestru, dochází opět k poklesu sexuální touhy. Žena v tomto období více a intenzivněji vnímá a pociťuje pohyby dítěte ve svém těle, což v ní může vyvolávat určité zábrany vůči sexuálnímu kontaktu se svým partnerem (jakoby měla pocit, že dítě by bylo „při tom“). Přistupují i obavy o zdraví dítěte, zejména během závěrečných dnů či týdnů před očekávaným termínem porodu. Oba nastávající rodiče v této době většinou myslí víc na blížící se porod a příchod dítěte, než na společné sexuální aktivity.

  Pravdou je, že v posledním trimestru by klasický pohlavní styk mohl být pro oba partnery (tedy pro ženu i pro muže) poněkud nepohodlný. Pokud spolu chtějí mít nějaký sexuální kontakt, raději volí tzv. nekoitální sexuální aktivity, například vzájemné hlazení a mazlení, při němž dochází k dráždění určitých částí těla.

  Pokud jde o odtok plodové vody (neboli „prasknutí vody“), k tomu dochází zpravidla samovolně, a to 72 až 0 hodin před porodem. Někdy musí být odtok vody před porodem vyvolán uměle, což provádí lékař.

  Pohlavní styk sice může vést k předčasnému odtoku plodové vody, ovšem zpravidla pouze tehdy, když je vykonán během několika dní před termínem očekávaného porodu. V této době však již naprostá většina párů klasický pohlavní styk nevykonává.

  Milování

  Rodičovské milování

  Potřebuji poradit, jak zapomenout na to, že jsem načapala rodiče při sexu a nemůžu na to přestat myslet. Prosím poraďte mi .

  holka, 11 let, 21. června

  Ahoj holko,

  Na jednu stranu je pochopitelné, že pohled na rodiče při jejich milostných aktivitách v Tobě vzbuzuje rozpaky. Avšak výraz, že jsi rodiče „načapala“, bych nepovažoval za zcela přiléhavý, protože vyvolává dojem, jako kdyby Tvoji rodiče dělali něco špatného. Ve skutečnosti je naprosto normální, že muž a žena, kteří se milují, spolu vykonávají sexuální aktivity, obzvláště když jsou to manželé. Ostatně kdyby Tvůj tatínek s maminkou takovéto aktivity nikdy nevykonávali, tak bys nebyla na světě.

  Je pravdou, že Tvoji rodiče by si pro své sexuální aktivity měli zajistit dostatek soukromí, zejména když je v rodině dítě, které by určité věci vzhledem ke svému věku vidět nemělo. Nevím, v jaké části bytu či domu se Tvoji rodiče milují, ale předpokládám, že ve své ložnici. Možná by tedy bylo dobré, kdybys příště, až půjdeš za rodiči do jejich pokoje, nejprve zaklepala na dveře a počkala, až se ozve slovíčko „Dále.“

  Ty sama budeš brzy ve věku (pokud už v něm nejsi), kdy dospívající lidé zkoumají své tělo a zkoušejí, jak reaguje na různé doteky. Jistě by ani Tobě nebylo dvakrát příjemné, kdyby Tě při takové činnosti najednou vyrušili Tvoji rodiče, třeba jen tím, že by nečekaně vstoupili do Tvého pokoje. I když jsou si rodinní příslušníci velmi blízcí, existují přece jen určité věci, na které každý potřebuje mít svoje soukromí.

  Někdy může být velmi obtížné zbavit se myšlenek, které se Ti neustále vracejí a jsou Ti nepříjemné. Pokud chceš nějak zaplašit představy, které se Ti z nějakého důvodu nelíbí, můžeš se samozřejmě snažit myslet na něco jiného, třeba si číst nějakou Tvoji oblíbenou knížku nebo se podívat na oblíbený film či seriál. Problém je v tom, že na věci, kterým nerozumíme nebo v nás zanechaly hluboký dojem, se zapomíná velmi nesnadno. Neustále se nám vracejí, protože se s nimi nedovedeme vyrovnat.

  Otázkou tedy není ani tak to, jak na něco zapomenout a přestat na to myslet, ale jak se s tím vyrovnat. Pomoci by Ti mohla třeba maminka. Vzpomínám si, že když jsem byl malý, viděl jsem v ložnici rodičů zhruba to samé, co jsi viděla Ty. Druhý den jsem se maminky zeptal, proč s tatínkem dělali to, co dělali. Maminka mi v klidu vysvětlila, že lidé, kteří jeden druhého milují, takové věci dělají, protože si chtějí být navzájem bližší.
  Předpokládám, že Ty už takové vysvětlování nepotřebuješ, protože už zřejmě víš, co je to sex, když už jsi toto slovo použila ve svém dotazu. Přesto by možná nebylo špatné, kdyby sis s maminkou na téma milování popovídala. Někteří rodiče o takových věcech neradi hovoří, protože se sami stydí, ale maminka je pro většinu dívek tou nejbližší ženou, a proto je to právě ona, kdo by Ti mohl pomoci rozptýlit Tvé případné obavy, pochybnosti či rozpaky.

  Milování

  Sexuální aktivity a rozmnožování

  dobrý den poradno, mám dotaz.
  Už vím co je to sex a rozmnožování. Ale zajímá mě, jestli je oboje to samé.

  holka, 13 let, 16. června

  Ahoj holko,

  Mezi rozmnožováním a sexuálními aktivitami (které se také zjednodušeně označují jako „sex“) existuje podstatný rozdíl, nejedná se tedy o totéž. Rozmnožování je proces, při němž vzniká nový jedinec. Sexuální aktivity - přesněji řečeno jedna ze sexuálních aktivit, kterou je pohlavní styk - sice představují jeden ze způsobů rozmnožování, avšak u lidí zdaleka neslouží pouze k rozmnožování.

  Zatímco u ostatních živočichů slouží pohlavní styk mezi dvěma jedinci pouze k početí nového života, u lidí má - kromě této biologicky dané funkce - širší význam. V podstatě se jedná o jakousi formu velmi důvěrné komunikace mezi dvěma lidmi, kteří se navzájem milují a společně prožívají radost z tělesné blízkosti druhého. Společně vykonávané sexuální aktivity představují velmi důležitou součást mileneckého vztahu, bez ohledu na to, že jejich účelem není vždy jen plození potomstva.

  Milování

  Sex a chození

  Ahoj
  Vím že je sex od 15, ale proč to lidi vúbec dělají? A jak to přesně probíhá? A je pravda že dítě může vzniknout ze sexu nebo pusy nebo když vedle sebe kluk a holka usnou jak to bývá ve filmech, které sleduje sestra? Pokud jo, tak proč je ona chodí s holkou a baví se s klukama? To nechápu? Já bych chtěla chodit s klukem a kamarádím se s klukama i holkama. Já to nechápu.

  holka, 10 let, 10. června

  Ahoj holko,

  Činnosti, které se souhrnně označují jako „sex“, jsou vlastně velmi důvěrným druhem kontaktu mezi dvěma lidmi, kteří se mají rádi a pociťují k sobě náklonnost. Dejme tomu, že dívka potká chlapce, který je jí velmi sympatický, a že se ti dva spolu do sebe zamilují. Nějakou dobu spolu „chodí“ a zjišťují, že je jim příjemné, když jsou spolu. Nesměle spolu navazují první tělesný kontakt – berou se za ruce, objímají se, později třeba i líbají.

  Dalším krokem při vzájemném tělesném sbližování je společné mazlení, při němž se dva milující se lidé dotýkají různých částí těla. Někdy se dotýkají i svých pohlavních orgánů, protože tyto doteky jim jsou velmi příjemné. To už ale vyžaduje opravdu pevný citový vztah a silnou vzájemnou náklonnost.
  Jenže dva milenci si chtějí být ještě blíže, než při objímání nebo mazlení, a pokud se k tomu oba dva cítí být připraveni, chtějí společně vykonávat sexuální aktivity, neboli, jak říkají někteří dospívající lidé, chtějí spolu „mít sex“. Za sexuální aktivity můžeme považovat všechno, co se nějakým způsobem týká pohlavních orgánů.

  K početí dítěte může dojít v důsledku pohlavního styku neboli soulože. Při souloži partner zavádí svůj penis do partnerčiny pochvy, dochází tedy ke spojení jejich pohlavních orgánů. K samotnému početí dítěte dojde tak, že ženská pohlavní buňka – vajíčko – je oplodněna mužskou pohlavní buňkou – spermií. K tomu dochází uvnitř těla ženy.
  Rozhodně tedy nestačí, aby chlapec a dívka vedle sebe usnuli v posteli nebo se políbili (o vzniku nového života se ještě budete učit ve škole – pokud vím, proces početí dítěte se probírá v přírodovědě ve 4. třídě – a kromě toho existuje spousta ilustrovaných knížek, které se věnují vzniku nového života a všemu, co s tím souvisí).
  Existují sice různé prostředky, jak zabránit početí (patří k nim třeba kondom nebo hormonální antikoncepce), ale když už se dva lidé rozhodnou, že spolu budou mít pohlavní styk, musí počítat s tím, že žádný z prostředků na ochranu proti početí neúčinkuje stoprocentně, a že v důsledku pohlavního styku může dívka nebo žena otěhotnět. Domnívám se, že dva lidé by spolu měli mít pohlavní styk až tehdy, když jsou připraveni přijmout na sebe roli rodičů dítěte, které by se z jejich tělesného spojení mohlo narodit. Do té doby se mohou objímat, mazlit a dotýkat různých částí těla, ne však přímo souložit.

  Říká se, že „sex je od 15“, ale to není úplně přesné. Zákon totiž zakazuje pohlavní styk a jiné sexuální aktivity s dítětem mladším patnácti let, ale samotné dítě mladší patnácti let nelze trestně stíhat. Zákon zde není proto, aby dětem něco zakazoval nebo je trestal, nýbrž proto, aby je chránil před pohlavním zneužíváním ze strany dospělých nebo mladistvých (tj. osob starších patnácti let). Dítěti totiž může ublížit, když jej někdo starší patnácti let pohlavně zneužije. Samotné dítě je však v takovém případě obětí, nikoli pachatelem. Dítě mladší patnácti let tedy nelze trestně stíhat za to, že mělo pohlavní styk, a že bylo pohlavně zneužito. Pokud spolu mají sexuální kontakt dvě osoby, z nichž ani jedné ještě nebylo 15 let, není pachatelem ani jedna z nich, protože dosud nenesou trestní odpovědnost.
  Některé děti se bojí, že budou mít problémy, když je někdo starší pohlavně zneužije, protože „sex je až od 15“, a proto nikomu nic neřeknou. Ale na dítě mladší patnácti let se v takových případech vždy pohlíží jako na oběť.

  Možná tě překvapuje, že tvoje sestra tráví hodně času s kamarádkou, ale to je naprosto normální. Pro dospívající dívky, ale i chlapce, je velmi důležité mít kamarádský vztah s vrstevníkem téhož pohlaví. Dvě kamarádky nebo dva kamarádi spolu tráví čas, věnují se společně svým dívčím nebo chlapeckým zálibám, vyměňují si své názory a zkušenosti, svěřují si různá tajemství.
  Není to totéž, jako vztah mezi dívkou a chlapcem, ale takové důvěrné kamarádské vztahy mezi dvěma kamarádkami nebo dvěma kamarády jsou pro rozvoj jejich osobnosti velmi důležité. Určitý rozdíl mezi dívkami a chlapci spočívá spíše jen v tom, že dívky většinou mívají jen jednu nejlepší kamarádku, kdežto většina chlapců se cítí dobře, když je obklopuje hned několik kamarádů (samozřejmě, existují i výjimky).
  Navíc plnohodnotný citový vztah s osobou opačného pohlaví přece jen vyžaduje určitou míru vyspělosti. Mnozí dospívající na takový vztah ještě nejsou zralí, a proto tráví čas jen s vrstevníky téhož pohlaví.

  Je normální, že se ve svém věku kamarádíš s dívkami i s chlapci, protože povídat si a hrát můžeš s kamarády téhož i opačného pohlaví. Teprve během puberty postupně zjistíš, že chlapci jsou zajímaví nejen jako „obyčejní“ kamarádi na hraní a na povídání, ale také jako lidé, kteří se výrazně odlišují od dívek. Dříve nebo později zřejmě zjistíš, že jeden konkrétní chlapec je pro tebe tak nějak zajímavější a důležitější, než všichni ostatní chlapci. Budeš se o něj zajímat, budeš s ním chtít trávit více času a nakonec spolu třeba začnete chodit.
  S navazováním sexuálního kontaktu bys však neměla pospíchat, protože je velmi důležité, aby se dva lidé nejdříve důkladně poznali. Rychlé navazování vztahů může vést k velkému zklamání, protože časem se může ukázat, že dva lidé, kteří spolu začali chodit, se k sobě vlastně vůbec nehodí. Možná, že se i několikrát zklameš, než najdeš toho pravého.
  I proto je důležité, aby mladá dívka svého budoucího partnera nejprve lépe poznala a k nějakým důvěrným kontaktům svolila až po delším chození, když už ví, co je chlapec zač.

  Milování

  Sexualita

  Hej ahoj Alíku,
  Mám zas spíš dotaz ze zajímavosti, ale trochu mi to kazí pohled na svět, tak píšu. Proč mají lidé potřebu vykonávat... Sex? Chápu že všichni živočichové to dělají aby mohli dál předat generace, to je instinkt, ale proč to lidé, ok, asi i někteří další primáti dělají jakoby pro "zábavu"? Dost o tom nevím, nebo u mě nezačla pořádně puberta, nevím, ale přijde mi to divný, hlavně z toho jsou pak ještě nechutnější věci ... dávají si to do pusy nebo co, a jiné děsivé věci. To je prej pro ně jakési potěšení?! A prej to zároveň bolí?! Nechápu to. Můžou za to nějaký hormony? Dělají to jako úplně všichni?! Změnilo by se něco, kdyby to nedělali?
  Heh, to je matoucí. :-|
  No, hezký den a díky za zodpovězení ok

  holka 13 let, 19. května

  Ahoj holko,

  Sexualita je součástí života každého normálního jedince, i když u jednotlivých lidí se může projevovat různě. Podobně jako u zvířat má i lidská sexualita vrozený základ, avšak lidskou sexualitu nelze jednoduše srovnávat s rozmnožováním u zvířat. Rozdíl spočívá především v tom, že člověk, na rozdíl od zvířete, pociťuje k partnerovi či partnerce velmi hlubokou citovou náklonnost – pohlavní lásku. Jak jsi správně postřehla, účelem sexuálních aktivit mezi lidmi nemusí být vždy jen plození potomstva.

  Když se seznámí dva lidé, kteří jsou si navzájem sympatičtí a projevují vůči sobě oboustrannou citovou náklonnost, postupně se mezi nimi vytváří pevné pouto. Touží být neustále spolu a chtějí se navzájem sblížit, a to i v tělesné rovině. Chtějí se navzájem dotýkat, mazlit se, líbat. Když se více poznají a sblíží, začnou toužit po tom, aby jejich tělesný kontakt byl ještě intenzivnější a důvěrnější. Zatouží po vzájemných sexuálních aktivitách.

  Samozřejmě záleží na každém páru, jaké důvěrné aktivity bude vykonávat. Je celkem pochopitelné, že při velmi důvěrném tělesném kontaktu se dva zamilovaní lidé dotýkají také svých pohlavních orgánů. Přitom za normální lze považovat vše, co se oběma líbí a s čím oba souhlasí. Jestliže se dva milenci shodnou v tom, že je jim určitá sexuální aktivita příjemná, je to jejich osobní záležitost, do které nikomu dalšímu nic není. Pokud by určité sexuální aktivity považovali za děsivé nebo nechutné, zřejmě by je spolu nevykonávali. Sexuální aktivity jsou tedy normální součástí citového vztahu mezi dvěma přiměřeně pohlavně vyvinutými osobami.

  Stejně tak je ovšem normální, že ti chování (konkrétně sexuální chování) některých lidí připadá divné, nepochopitelné či přímo odpudivé. Domnívám se však, že to, co u tebe vzbuzuje podobné pocity, není sexualita jako taková, nýbrž způsob, jakým je někdy prezentována v médiích nebo mezi dospívajícími lidmi. Jde o to, že sexualita je primárně záležitostí dvou lidí, kteří se milují. Problém však spočívá v tom, že v tržní ekonomice, která je založena na principu zisku, se dá z čehokoliv udělat zboží na prodej. Dokonce i z něčeho tak intimního, jako je sexualita. Vlivem médií se z této soukromé záležitosti stalo „veřejné téma“ a svým způsobem i jistá forma „zábavy“, dá-li se to tak nazvat. Výsledkem ovšem je, že (některá) média nám předkládají sexualitu v té nejprimitivnější, nejhrubší a hlavně zvulgarizované podobě, například v podobě oplzlých vtipů nebo pornografie. Bohužel, mnoho dospívajících lidí si vytváří svoji představu o pohlavním životě právě na základě tohoto mediálně pokřiveného obrazu.

  Důležité je, aby sis nedala pokazit svůj vkus něčím, co uvidíš v televizi nebo na internetu, případně uslyšíš od spolužáků nebo kamarádek. Až jednoho dne potkáš chlapce, do kterého se zamiluješ, protože ti bude sympatický a bude mít právě takové vlastnosti, jaké na něm dovedeš ocenit, zřejmě ti nebude připadat nic nenormálního na tom, že tě dotyčný bude přitahovat nejen svým chováním či osobností, ale také tělesně. Bude záležet výhradně na vás dvou, jakým způsobem se navzájem tělesně sblížíte a co všechno spolu budete nebo nebudete dělat. Na otázku, zda by se mezi vámi něco změnilo, kdybyste se vyhýbali důvěrnému tělesnému kontaktu, si potom dovedeš odpovědět sama.

  Milování

  2 kondomy

  Zdravím, mám dotaz, co když si chlap nasadí 2 kondomy při sexu? Je tam menší pravděpodobnost početí? Jenom mě to zajímá. Děkuji za odpověď.

  kluk, 14 let, 15. května

  Ahoj kluku,

  Je velmi pravděpodobné, že při nasazování dalšího kondomu by došlo k poškození toho prvního, případně obou dvou. Snížení rizika početí bych v takovém případě nepředpokládal, spíše naopak. Doporučuji tedy použít pouze jeden kondom. Při správném použití je účinnost kondomu pro ochranu před nechtěným početím poměrně vysoká (na 100 párů, které používají kondom při každém pohlavním styku, připadají pouze 3 nechtěná početí za 1 rok).

  Milování

  Masturbace, sexuální potřeba

  Ahoj, mám dotaz, je mi 10 a masturbuji, ale chci mít už sex. Jak se toho zbavím a od kolika let mohu mít sex? Prosím odpovězte.

  kluk, 10 let, 24. dubna

  Ahoj kluku,

  Je naprosto normální, že vykonáváš masturbaci (ostatně jako naprostá většina chlapců i dívek tvého věku). Touha po sexuálních aktivitách, o níž se zmiňuješ, zřejmě souvisí s tím, že u tebe už začalo období dospívání, kdy dochází k nárůstu hladiny pohlavních hormonů, a tím i k nástupu zvýšené sexuální potřeby.

  Nemohu ti poradit, jak se „toho zbavit“, naopak, vzhledem k tvému věku lze předpokládat, že sexuální touha u tebe bude ještě narůstat. Přitom vykonávání masturbace je nejpřirozenější způsob, jak může dospívající člověk své narůstající sexuální potřeby uspokojit.

  Pokud jde o párové sexuální aktivity (tedy „sex s někým“), velmi záleží na tom, zda už je dospívající člověk dostatečně psychicky a citově vyzrálý k navázání důvěrného milostného vztahu, v němž lze sexuální aktivity uskutečnit.
  Problém spočívá v tom, že většina dospívajících je z biologického hlediska víceméně připravena k sexuálním aktivitám, avšak jejich schopnost navázat a udržet důvěrný vztah s osobou opačného pohlaví je zatím jen velmi nízká.

  Stručně řečeno, většina dospívajících je na sexuální vztahy připravena sice tělesně, ne však duševně. Proto bys udělal lépe, kdyby ses prozatím spokojil s vykonáváním masturbace, alespoň tedy do doby, než se budeš cítit připravený na převzetí veškeré odpovědnosti, která je spojena s navazováním milostných vztahů.

  Až do věku 15 let jsi zákonem chráněn proti pohlavnímu zneužití. Pohlavní styk a jiné sexuální aktivity s osobou mladší 15 let jsou protizákonné, avšak trestně stíhat lze pouze osobu starší 15 let. Osoba mladší 15 let nenese trestní odpovědnost, a tudíž ji nelze trestně stíhat. Pokud bys tedy vykonával nějaké sexuální aktivity s osobou starší 15 let, trestní stíhání by hrozilo jí, nikoli tobě.

  Milování

  Pohlavní styk - rizika

  Zdravím a obracím se na Vás s dotazem, zda mi v mém věku může pohlavní styk něco (mimo právních problémů) způsobit.
  Případně prosím i odpověď na dotaz - i co může způsobit partnerce?

  kluk, 13 let, 4. dubna

  Ahoj kluku,

  Pohlavní styk je spojen s rizikem nechtěného početí a přenosu pohlavních či jiných infekčních nemocí. Obě uvedená rizika lze snížit použitím kondomu, avšak nelze je zcela vyloučit (spolehlivost kondomu při ochraně proti nechtěnému početí se pohybuje okolo 97%, ovšem pouze za předpokladu, že je kondom použit správně).

  Pokud by tvoje partnerka v době pohlavního styku již dosáhla věku 15 let, zatímco ty dosud nikoliv, vystavovala by se riziku stíhání pro trestný čin pohlavního zneužití. Osobu mladší patnácti let však nelze trestně stíhat, protože dosud nenese trestní odpovědnost.

  Další riziko zahájení pohlavního života v nízkém věku je spojeno s tím, že dospívající nevěnují dostatečnou pozornost výběru vhodného partnera či partnerky a k pohlavnímu styku přistupují bez předchozího důkladnějšího seznámení, což může vést k tomu, že jejich pohlavní život je do značné míry ochuzen o citovou stránku, která je pro vývoj osobnosti dospívajícího člověka nesmírně důležitá.
  To vede k posílení sklonů k sexuálně rizikovému chování v pozdějším věku (navazování náhodných známostí, časté střídání partnerů a podobně), které je spojeno také s vyšším rizikem přenosu pohlavních nemocí a jiných infekčních onemocnění.

  Jestliže si tedy najdeš partnerku, s níž bys chtěl vykonávat párové sexuální aktivity (a nemusí to být hned pohlavní styk v užším slova smyslu, při němž může dojít k početí), měli byste nejprve oba zvážit, zda je váš vztah natolik pevný, abyste mohli společně zahájit pohlavní život.
  Rozhodnete-li se pro uskutečnění pohlavního styku v užším slova smyslu, měli byste společně zvážit i to, zda jste v případě neplánovaného početí připraveni nést jeho následky a starat se o společného potomka, který by se vám mohl narodit.

  Milování

  Antikoncepce a neplánované početí

  Ahoj Alíku, mám dva dotazy:

  1. když holka použije antikoncepci ale klukovi se protrhne kondom, je možné nechtěné těhotenství?
  2. může holka otěhotnět i jinak než když má pohlavní styk?

  Jenom chci říct že ještě dlouho nechci mít nic společného se sexem ani nic takového, ještě nemám ani moc chuť masturbovat, ale prostě mě to zajímá :-)

  holka, 12 let, 1. března

  Ahoj holko,

  1) Je krajně nepravděpodobné, že by při pohlavním styku došlo k „protržení“ kondomu, protože každý kondom, dříve než opustí továrnu, je na speciálním přístroji testován dokonce na mnohem větší zátěž, než jaké je vystaven během pohlavního styku. Když už dojde k mechanickému poškození kondomu, zpravidla je to při jeho nasazování, pokud není provedeno správným způsobem (tedy podle návodu k použití, který je součástí každého balení, a to buď na vnitřní straně krabičky, nebo jako vložený leták).

  Účinnost hormonální antikoncepce je poměrně vysoká, a tudíž i v případě, že by došlo k drobnému mechanickému poškození kondomu při jeho nasazování, kterého by si partner ani partnerka nevšimli, by riziko nechtěného početí zůstávalo poměrně nízké. Statisticky vzato připadá jedno neplánované početí na tisíc uživatelek hormonální antikoncepce za jeden rok.

  Nicméně užívání hormonální antikoncepce je třeba zvážit, a to především z hlediska dopadů na životní prostředí. Zatím žádná čistička odpadních vod totiž nedokáže zachytit pohlavní hormony estrogeny, které do vodního koloběhu pronikají společně s močí uživatelek hormonální antikoncepce. Četné studie již prokázaly, že tyto odpadní látky z antikoncepce způsobují vymírání některých živočišných druhů (zejména mořských živočichů) a zřejmě se podílejí také na narůstajícím výskytu vývojových vad genitálu u chlapců.

  Někteří lékaři navíc předepisují dívkám hormonální antikoncepci příliš brzy, často již ve věku 15 let, čímž rozhodně nepřispívají k normálnímu vývoji menstruačního cyklu, respektive k jeho ustálení.

  2) Ano, při umělém oplodnění. Některé páry se obávají, že k oplodnění může dojít i v případě, že partnerovo sperma nějakým způsobem přijde do kontaktu s pohlavními orgány partnerky, avšak riziko nechtěného početí je v podobných případech téměř nulové. Jakmile se spermie dostanou do prostředí mimo lidské tělo, poměrně rychle ztrácejí svoji pohyblivost. Navíc k oplodnění je zapotřebí určitá koncentrace spermií (uvádí se 100 milionů spermií na 1 mililitr ejakulátu).

  Z výše uvedených důvodů je tudíž krajně nepravděpodobné, že by partnerka otěhotněla při jakýchkoliv jiných sexuálních aktivitách, než při pohlavním styku (tedy například při vzájemné masturbaci a podobně).

  Milování

  Kamarádka mi ukazovala porno, pořád na to myslím

  Ahoj Alíku modrá linko Báro a spol po delší době zase píšu na alika takže co se stalo sice to bylo docela dávno ale pořád to nějak nedostanu z hlavy takže šel jsem ke kámošce (fakt jenom kámoška nic víc) hráli jsme na počítači hry a až všichni šli pryč Tak začala být taková jiná než ji znám později otevřela... Porno řekla jestli nechci dělat s.x že prý se zkoušela prstit (v tom věku jsem ještě ani nevěděl co to je ani ona moc ne ale naznačovala to prostě říkala že na záchodě si no... Prst do ..) já jsem sice řekl ne měl jsem chuť utéct protože pořád pouštěla to porno a říkala že to bude příjemné ať to skusime sice jsem pořád říkal ne a ona mě přemlouvala prostě jsem už odešel byl jsem rád že jsem na to nekivl ale doteď z toho masturbuju a pouštím si porno nevím jak si pomoct vždy si zpomenu na tento příběh tluče mi hrozně srdce nevím proč ale co se ještě víc bojím že se to někdo dozví asi bych radši něco si udělal než abych to musel vysvětlovat ale taky jelikož teďka má hodně kluků přes internet si je našla z jediným měli schůzky sice nevím co dělali když byli spolu ale když chtěla abych s ní dělal s.x jako kamarád umíte si představit co by dělali s klukem ze kterým chodí sice ano od toho incidentu je docela dost času ale moc nevěřím že by se tolik změnilo už se s ní tolik nebavím ale pořád jednou kamarád kamarád navždy spíš jsem se chtěl svěřit ale teď když znáte příběh mám 1 otázku nevím jak nemyslet na tento příběh vždy z toho mám chuť masturbovat a zároveň jsem z toho na prášky jelikož v tom věku sem měl šok v tom momentě kdy jsem uviděl s.x poprvé v pornu
  Mimochodem ano tento příběh je pravda sice není 100% přesný ale tak na 96% to je přesně a promiňte že tam není tečka a někde háček

  kluk, 7. února

  Ahoj z Modré linky,

  rozumím Tvé potřebě se s námi podělit o to, co nyní prožíváš. Píšeš o zážitku s kamarádkou, která nečekaně pustila porno a chtěla s Tebou mít sex. Tobě to nebylo příjemné a utekl jsi, od té doby na to ale myslíš a masturbuješ.
  Přijde mi docela pochopitelné, že je pro Tebe tato zkušenost jak šokující, možná odpudivá, tak zároveň vzrušující. To, že se k tomu v myšlenkách vracíš, neznamená nic špatného. Jsi ve věku, kdy se tvá sexualita vyvíjí, formuje a masturbace patří k tomuto poznávání a dospívání. Právě ale vzhledem k věku je opravdu dobře, že si s navrhovaným sexuálním chováním nesouhlasil. Také bych chtěla ocenit, že ses nyní dokázal svěřit, protože by to mohl být první krok k Tvé úlevě.
  Pro zdravý vývoj v této oblasti bych Ti doporučila se porna zdržet a naučit se uspokojit bez něj, a to tak, aby to zároveň bylo bezpečné, hygienické a diskrétní.
  Pokud máš strach o kamarádku, která se seznamuje s kluky z internetu, můžeš jí upozornit, aby s nimi nic sexuálního neměla, případně své obavy rovnou sdělit nějaké dospělé osobě, které důvěřuješ. Ze zákona platí, že sexuální styk pod 15 let je zakázaný a trestný (počítá se i další sexuální chování - např. erotické dotyky). Pokud ani jednomu ze zúčastněných ještě nebylo 15 let, není sice trestně zodpovědný nikdo z nich, ale pozor, před soud se mohou dostat jejich rodiče a ti dva budou pod dohledem od Orgánu sociálně právní ochrany dítěte.

  Přejeme vše dobré
  Modrá linka

  Milování

  Právní dopady mezinárodní aférky

  Dobrý den, mám takový divný dotaz, ale už od minulého týdne mi to vrtá hlavou, tak doufám, že Vás tím moc neobtěžuji.
  Takže když je nějaká studentka (15+) na výměném pobytu třeba v Americe a má hostující rodinu, která má syna a ona by se s ním dejme tomu vyspala, bylo by to považováno za incest?

  holka, 14 let, 29. ledna

  Ahoj,
  no, to ti tedy vrtají hlavou zvláštní věci. 8-o

  Pokud si rozeberu tvůj dotaz:

  1. Studentce je víc jak 15 let. Není upřesněno, jestli je jí 16 nebo 30.
  2. Vyspala se v Americe s někým, kdo je něčí syn. Není upřesněno, jestli mu je 16 nebo 30.
  3. Incest je pohlavní styk mezi přímými příbuznými, viz definice. :-c

  Pokud ta studentka není příbuzná s dotyčným synem, tak to není incest. Nespletla sis pojem? Ale i kdybys místo incestu hovořila o znásilnění (tzv. statutory rape, sex s osobou, která je příliš mladá na to, aby s tím mohla souhlasit), tak by v té otázce chyběla spousta důležitých informací. :-(

  Tipnul bych si, že ses chtěla možná zeptat, zda se na studentku vztahují zákony země, odkud pochází, nebo zákony země, kde se potenciálně problematický čin stal (a nemusí jít o sex). Nejsem sice právník, ale domnívám se, že skoro vždy zvítězí ta druhá možnost. Na území USA platí zákony USA, případně i zákony konkrétního státu uvnitř Spojených států.

  Zrovna věk legální způsobilosti k sexu je v různých státech USA určený různě, viz obsáhlý přehled na Wikipedii. Takže podle toho, kde se nacházejí a kolik je jednotlivým lidem let, by studentka mohla být brána jako útočník, nebo jako oběť trestného činu, kdyby se o tom někdo dozvěděl. Pokud by byla v roli oběti, tak partnerovi české zákony nijak nepomůžou, souzen bude podle amerických. Kdyby byla ona za něco odsouzená, ale stihla by odjet do ČR, tak ji česká strana v souladu s mezinárodními úmluvami na požádání vydá, i kdyby její čin tady byl legální, případně jí nabídne možnost odpykat si americký trest v české věznici.

  Ale znovu opakuji, že nejsem právník. Tuším, že nikdo z odpovídajících nemá právnické vzdělání. Domněnky zmíněné v této odpovědi tedy neber jako náhradu konzultace s právníkem v případě, že by ses náhodou do nějakého mezinárodního románku zamýšlela v budoucnu zamotat.

  Alík

  Milování

  Otázky kolem masturbace a vyvrcholení

  Ahoj,
  velmi se s tímto dotazem stydím. Potřebuji radu. Zkoušela jsem vyhledávat avšak můj problém zde není. Zkoušela jsem masturbaci. Jenže nijak mě to nevzrušuje. Má vzniknout „vyvrcholeni". Jenže u mě nic. Co mám dělat abych se vzrušila? Jaké metody masturbace mám zkusit? Moc prosím o radu.
  Předem děkuji za odpověď.

  holka, 13 let, 25. ledna

  Ahoj,

  stydět se za svůj dotaz nemusíš, je v pořádku, chceš-li poznávat své tělo. Ovšem každý z nás je jiný, potřebuje jiný postup a jiný návod. Návody k masturbaci zde opravdu dávat nemůžeme, ani by to nemělo žádný smysl. Zůstaň u toho, že budeš dále zkoumat své tělo, co má přijít, jednou přijde.

  Co je to ženský orgasmus, jeho jednotlivé fáze, atd., to vše najdeš na internetu. Je také dobře vědět, že veliký počet žen, v některých studiích se uvádí, že až čtvrtina, nikdy orgasmus, tedy vyvrcholení během svého života ani nepoznalo, některé si myslí, že vrcholu dosáhly, ale o orgasmus se nejednalo a to mluvím o dospělých ženách. Z toho vyplývá, že není kam spěchat, máš ještě dost času taje svého těla objevovat, popřípadě se o tomto tématu zkus pobavit s některou z dospělých žen v Tvém okolí, které věříš (máma, teta, trenérka, vedoucí kroužku…).

  Modrá linka