Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Nástěnka

  Ahoj,
  založila jsem nástěnku zvláštní přezdívky zatoulaných.
  Není proti pravidlům, že se tam diskutuje o uživatelích?

  Není to proti pravidlům. Pokud se na ně nenadává.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Nástěnka

  Už několikrát se mi stalo, že jsem upravil svůj vtip, dal jsem ODESLAT a nic se nestalo! A dnes se mi to stalo i u příspěvku v nástěnce. Čím to je?

  Netuším, proč ti nefungovalo upravování u vtipu, ale u nástěnky se mohlo stát, že ji někdo v průběhu psaní nového příspěvku přejmenoval… a při odeslání formuláře se bohužel místo uložení příspěvku vyvolalo přesměrování. Mrzutá chyba… nyní již opravená. Díky za upozornění. ok

  Krom toho tu možná poslední dobou zlobí kešování. Změna se sice provede, ale server ještě minutu vrací zapamatovanou verzi, aby zbytečně nemrhal výkonem. Správně by měl vědět, že nyní by to zbytečné mrhání nebylo, když se data změnila, zkusíme to později nějak opravit…

  Nástěnka

  V menu hodnocení příspěvků v nástěnkách jsem našel nově i NÁLADOVÉ, GRATULAČNÍ a NADŠENÉ... jsou nové?

  Nástěnka

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli mohu přepsat název nástěnky, je to možné?
  Děkuji za odpověď:-)

  Nemůžeš. Jen popisek.

  Chceš-li změnit název, kontaktuj správce.

  Nástěnka

  Jiná sada hodnocení u nástěnky

  Ahoj,
  jen bych se chtěla ještě zmínit o tom, co jsem již psala do některé nástěnky. Bude někdy možnost vytvořit vlastní hodnotící sadu? Já bych to ocenila, protože ty stávající i přijdou dost omezené...
  Třeba bych chtěla smajlíka jak hustý, tak pobavilo tak i co to? zároveň...

  Ahoj,
  jak jsem již psal o půl roku dříve, na sestavení vlastní kombinace to nyní nemáme stavěné. Ale můžeme předpřipravit až 255 možných kombinací, zatím je využito jen 11 z nich. Jestli máš nějaký konkrétní návrh, můžeš ho popsat do příslušné nástěnky, kde se nastavení nástěnek řeší.

  V běžné diskusi se objevují příspěvky, které jsou zábavné, nepochopitelné, husté, zajímavé, milé, děkovné, špatné, smutné, bombastické… nějaký kompromis ale musíme dělat vždy, pokud nemá být u příspěvku obří tabule dvaceti smajlíků. Máš ujasněno, pro jaký typ nástěnek by se hodila tvá sada?

  Je pravda, že některé sady neobsahují dostatečné možnosti – typicky třeba pomáhavá sada nemá vlastně žádné negativní hodnocení, naproti tomu humorná sada má dokonce dva smajlíky, které jde vnímat negativně. Nepřijde mi jako závažný problém, že některé názory nejde vyjádřit jen strohým kliknutím na smajlíka, ale člověk je musí říct slovně. Alespoň nám nezakrní… to… takové to… :-[) ← tohle pod tou rouškou.

  Nástěnka

  Chtěl jsem si založit novou nástěnku, ale chyběl tam formulář na záhlaví. Jak je to možné...?

  Jo, tak teď už mi to zase jde...

  V zakládacím formuláři se kolonka na záhlaví skrývá, když je umístění záhlaví nastaveno na „Nikde“ – což je výchozí stav. Jestli má mít nástěnka záhlaví, musí ho mít někde. ;-)

  Ve formuláři na úpravu vlastností nástěnky jsme podobnou funkcionalitu měli zpočátku také, ale spíš nám tam překážela, dokonce tam máme i podmínku, že se umístění „Nikde“ za určitých okolností ignoruje.

  Při zakládání nástěnky má moderátor lepší příležitost na zamyšlení, kde chce záhlaví (které dosud žádné nebylo)…

  Nástěnka

  Jak mám prosím smazat nástěnku? (Samozřejmě myslím nástěnku, kterou jsem vytvořila a kterou moderuji já.)

  Předem díky za odpověď.

  Ahoj,
  nijak. Moderátoři (ani ti úplně nejvyšší – panovníci) nemají právo nástěnky mazat. Nástěnka má obvykle v sobě nemálo příspěvků od spousty lidí a není žádoucí jim tyto příspěvky bezdůvodně mazat.

  Mazat nástěnky můžou správci nástěnek a pak samozřejmě i správci Alíka. Máš-li k tomu mazání nějaký pádný důvod, napiš dopis někomu z nástěnkářů.

  Akorát předem upozorňuji, že nemá smysl psát důvody protože to chci, protože už se mi ta nástěnka nelíbí atd. To opravdu nejsou důvody pro to, aby se nástěnka smazala.;-)

  Nástěnka

  Někdy se mi v nástěnkách stává, že mi někdo zhodnotí příspěvek něčím, co ani není v menu hodnocení příspěvků! Jak je to možné?

  Ahoj, taky zdravím...
  Je několik sestav smajlíků, které se mohou v hodnocení příspěvků objevit. Správci je společně s vyššími moderátory nástěnek mohou měnit. Při změně se zachovávají již udělená hodnocení, i když jsou u smajlíka, který v nové sestavě není.

  Takže pokud byl ve staré sestavě třeba čertík, kterým již někdo hodnotil, tak už u příspěvků, které ho dostaly, zůstává, i když nastane změna a zvolí se nová sestava hodnocení, která čertíka neobsahuje.

  Nástěnka

  Zdravím,
  už dlouho jsem si prohlížela své nástěnky, a všechny mě hrozně štvou..
  Buď jsou to nástěnky o nudných tématech (a je tam velmi málo příspěvků), nebo nástěnky, kde vznikly hloupé hádky a tak podobně. A nejspíš mi to hodně zkazilo reputaci po tom všem, co jsem na tomto webu dělala, když jsem měla pidi mozek, no prostě jsem měla, mám pocit, něco kolem deseti let.
  Tak se ptám - Dají se odstranit úplně všechny moje nástěnky?
  Nebo jinak - Dá se odstranit hodně nástěnek najednou?
  Osobně si myslím, že by to asi bylo možné, jenom jakože jestli by to nějak neudělalo nějaké problémy nebo tak něco.
  A jako vždy, předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nedají. Ani správci Alíka nemají možnost mazat nástěnky hromadně, protože něco takového nikdy nepotřebují. Hele, není trošku bezohledné říct si o smazání stovek příspěvků hromady dalších lidí jen proto, aby sis nekazila reputaci? 8-o

  Souhlasí s tím smazáním všichni ti ostatní lidé? Tobě by přišlo spravedlivé, kdyby někdo část tvých příspěvků ve svých nástěnkách smazal z podobného důvodu? Mně tedy moc ne. Neříkám, že nesmyslné nebo zbytečné nástěnky musí přežívat, ale měl by pro jejich smazání existovat nějaký rozumnější důvod, než že si chceš ze skutečné historie dodatečně vymodelovat inteligentnější historii. :-|

  O přežití či smazání každé nástěnky rozhodují správci – buď správci nástěnek, nebo správci Alíka – a věc posuzují samozřejmě z pohledu, co bude lepší pro všechny uživatele Alíka.

  Na vizitce se ti zobrazuje seznam nástěnek, které moderuješ, nikoliv těch, které jsi založila. Jestli se o některé z nich starat nechceš, moderátorství můžeš předat jiné osobě.

  Nástěnka

  Ahoj, momentálně jsem se po docela dlouhé době podívala do nástěnek a jen mě tak napadlo: když napíšu příspěvek, tak zobrazí se tam ten příspěvek hned jak ho napíšu, nebo až po uplynutí těch 20 minut na úpravu? A kdyby se tam zobrazoval, až uplyne těch 20 minut, tak jaký čas bude uvedený, že jsem ten příspěvek napsala? Ten čas, kdy jsem to napsala a odeslala (dejme tomu třeba v 13:42), nebo tam bude napsaný ten čas, kdy byl k vidění? Díky moc ;-)

  Ahoj,
  zobrazí se hned. Tím je zodpovězené asi všechno. :->
  (Mimochodem, není nijak zvlášť těžké si to vyzkoušet – můžeš poslat příspěvek, otevřít anonymní okno prohlížeče a podívat se, jestli je vidět.)

  Možná by bylo zajímavé mít i režim, kdy se příspěvek nějakou dobu neukazuje, ale to mi zní spíš jako blbinka vhodná pro nějaký ztřeštěný stůl v klubovně. :-)
  Ačkoliv… no, nevím. Budeme nad tím dumat.

  Nástěnka

  Ahoj Alíku! Není to otázka ale spíš takový návrh na úpravu/upozornění...
  Mě se hrozně často děje že nápišu dlouhotánskou zprávu do nějaký nástěnky, chci jí odeslat a... Zmizí mi. Úplně.

  Vím čím to je, je to tím že jsem měla napsaný svůj příspěvek a někdo pak něco psal než uběhlo dvacet minut, proto jsem mohla psát další... Ale potom to svoje smazal takže bych vlastně nemohla protože neunbehlo 20 minut od poslání toho příspěvku... A ten příspěvek prostě zmizí když kliknu odeslat. Mohlo by tám být nějaký upozornění? A já bych si tím pádem stihla svůj příspěvek zkopírovat než zmizí.. Když už nejde odeslat. 🤷🏻‍♀️
  Snad je to nějak srozumitelné.

  Moc děkuji a přeji krásný den Viki_show (Aglaja).

  Ahoj,
  ztrácení textů zní děsivě. :-c
  Před pár dny jsem to upravil, že se posílaný text ukazuje pod tou odmítavou hláškou, takže si ho můžeš zkopírovat a vložit třeba jindy nebo jinam.

  Díky moc za upozornění, tohle jsme si neuvědomili. ok

  Nástěnka

  dobrý den.
  mám takový dotaz. :-D Bylo by někdy možné že moderátorů nástěnky by mohlo být víc? 2 nebo 3?
  (teď se neptám jen tak ze zvědavosti)
  Chtěla bych to někdy využít (pokud by to nějak šlo) využít u nástěnky Stavební úřad země Alíkovské.
  Že by jsem moderátorem (nebo spíše architektem) byla já a dalším moderátorem hlavní velitel úřadu-aby mohl upravovat záhlaví apod.

  -aby jste chápali důvod
  chci možnosti moderátora dát tomu budoucímu velitelovi ale zároveň abych nad tím mohla mít kontrolu a možnosti i já...

  Šlo by to nějak?

  Ahoj,
  nešlo, moderátor je jen jeden. Ručí za to, že záhlaví i pravidla jsou v pořádku. Nemyslím si, že by byl dobrý nápad tuto odpovědnost rozprostřít mezi větší množství lidí.

  Ostatní účastníci diskuse můžou s moderátorem komunikovat, radit, co má kam napsat, ale finální rozhodnutí není na nich. Pokud moderátor nechce tuto komunikaci s ostatními řešit, ale pořád chce, aby měli možnost záhlaví měnit, může moderování přenechat někomu, kdo to řešit chce.

  Nástěnka

  Ahoj Alíku, co mám dělat když mi v náštenach nefunguje Vyhledávač na stromě? Díky předem ;-)

  Ahoj,
  v první řadě asi popsat, co znamená nefunguje. V záznamech o hledání nevidím, že bys v nástěnkách v nedávné době zkoušela hledat, což teda může být také symptom chyby. Ale ani v záznamech o chybách nevidím žádný pád způsobený hledáním v nástěnkách, tak se nemám, čeho chytit.

  Nástěnka

  Ahoj,
  proč je u některých příspěvků v nástěnce „napsal/a cosi schovaného“ a když se na to klikne tak se příspěvek objeví?
  Myslela jsem, že je to jen u dlouhých příspěvků, aby nezabíraly tolik místa, ale dnes se mi to objevilo u příspěvku z jednoho slova, k čemu to slouží?
  Přeji hezký den.

  Ahoj,
  já byl tím moderátorem, který tě v bubnu uschoval v mé hroší nástěnce, tak ti zkusím vymyslet velmi dobrou odpověď.

  Schování je známkou toho, že tě panující moderátor s moderátorskou úrovní panovníka chtěl smazat, ale bohužel nemohl, protože mazat mohou jen a pouze správci. Tak tě alespoň schoval, aby ses pak v nástěnce tak snadno nenacházela.

  Je vskutku kuriózním peroxidem, že tvůj schovaný příspěvek se pozastavoval zrovna nad faktem, že jsem panovník… a kdybych nebyl panovník, nemohl bych jej schovat. Panovníkem bývá moderátor obvykle ve své osobní nástěnce.

  S délkou příspěvku tedy schování nesouvisí. Jen s délkou trpělivosti.
  Zde je moje trpělivost:
  ]     [
  Jak vidíš, je velká zhruba jako jeden dort. (ÍÍÍ)
  Tím nyní rozhodně nechci říct, že bych se dal při moderování uplatit dortem. Je možné použít i pudink, věneček, kremroli nebo kompliment. Na schování menších příspěvku by stačila i rakvička.

  Nástěnka

  Co znamená přelomení v nástěnce?

  Dobrý den,
  když jsem kulisačka nějaké nástěnky a kliknu na nějaký příspěvek, co se stane, když kliknu na přelomit, znedůležitit a zdůležitit? Ty dvě poslední tak nějak asi chápu, ale nechápu to přelomit.

  Ahoj,
  nastavování příznaků pro příspěvky si můžeš klidně vyzkoušet a pak zase vrátit zpět (u příspěvků mladších než dva dny), nejsou to nevratné zásahy.

  Záměrem zmíněné funkce je, že se vytvoří přelom mezi staršími a novějšími příspěvky… proto přelomit. Prakticky vzato je to jen tlustá modrá čára pod příspěvkem. :-D

  Hodí se to pro různé soutěže na oddělování kol, třeba Kubík111 ve své nástěnce odděluje sázky. Možná půjde později generovat i všelijaké statistiky počítané pro oddělená kola, protože je to informace, se kterou můžeme poměrně snadno pracovat. (Ale toto později rozhodně nechci blíže specifikovat. :-))

  Zatím existují jen ty příznaky příspěvků, které jsem nadhodil v nástěnce koncem ledna. Kdyby někdo vymyslel další možnosti, může tam přispět svým nápadem. ;-)

  Nástěnka

  Dobrý den poradno. Už mám zase nějaký ten technický problém....
  Založila jsem nástěnku – konkrétně Učení s Klárou.
  Když jsem dnes založila novou nástěnku, byla možnost si vybrat práva, udělat pravidla apod. A já bych si tato-asi nová nastavení, chtěla udělat i u té starší nástěnky.
  Jde to nějak udělat? A jestli ano tak jak?

  Ahoj,
  změnit úroveň moderátorských práv můžou správci nástěnek a správci Alíka. Je to popsané i v pravidlech moderování.

  Nastavil jsem ti ve zmíněné nástěnce vyšší moderátorskou úroveň.