Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Přezdívka

Ahojky,
nevíš jak se můžu přejmenovat já bych hrozně chtěla mít jiné jméno

Ahoj,
změna přezdívky je v nabídce Alíkových dárků, úplně dole pod ostatními dárky, a stojí to 12000 kaček.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Přezdívka

Ahoj,
jak to, že někteří uživatelé na Alíku mají napsáno „ani nevím kdy jsem Alíka naposledy navštívila“?
Třeba: www.alik.cz/u/annickaaa

Ahoj,
je to tím, že si autorizovali účet, ale nikdy se potom na Alíka nepřihlásili.
Třeba se ještě někdy přihlásí. ;-)

Přezdívka

Ahoj poradno.
Už 3. listopadu jsem si podala žádost o spojení účtů Ťapka_CZ a Ťapka2008. V „Alíkově obchodě“ se psalo, že garantujete, že bude žádost vyřízena do týdne. Dnes už je 18. listopadu a žádost se stále nevyřizuje. Co se děje?? Jak dlouho by to mělo trvat?? Díky. :) <3

Ahoj,
píše se tam něco trochu jiného, a sice, že to může trvat třeba i týden. To ovšem neznamená, že zaručujeme, že to do týdne bude, někdy to trvá i déle... Nicméně teď už to máš vyřízené.;-)

Přezdívka

Ahoj, proč se Čokoládový Alík jmenuje Koalík? ;-( 8-o

Ahoj, chtěl jsem se přejmenovat na ČokoAlík...
... a stala se mi taková malá nehoda. :-D

Vypadlo mi jedno óčko, pak se pojmu „ČkoAlík“ chopily automatické opravy v mém prohlížeči a už to bylo. Alík mě na to sice upozornil, ale já myslel, že naráží na jiné vypadlé písmenko, tak jsem ho popohnal.

Přemýšlel jsem, co dál. Jestli mám zůstat Koalík, nebo v tom udělat ještě větší zmatek dalším přejmenováním. Ono tohle jméno vlastně není zase tak špatné. Jednak mnohem méně hrozí, že si mě děti budou plést s bráchou Alíkem, jednak jsou koalové také docela fajn zvířátka. (Pozor, slovo „koala“ je mužského rodu, často se to plete.)

V létě nejspíš zase odletím do Austrálie (kde mimochodem koalové běžně žijí), abych pokračoval v rozkrývání zločinecké sítě tasmánských čertů. Maskování se hodí! Čokoládového psa už znají, ale čokoládového koalu ne. ;-)

Jen zatím nevím, jestli bych také neměl nějak zamaskovat hrocha Pepíčka. On docela rychle roste, takže ho nejspíš nikdo z čertů nepozná. Běžně bych ho na vyšetřování nebral, ale on už snědl tolik nahrávací techniky, že je ideálním parťákem na tajné odposlechy. Krom toho umí trošku tasmánsky. Umí říct „já jsem hroch“, proto ho nikdo nepodezřívá, že je ve skutečnosti hroch s mikrofonem, kamerou, termovizí, sonarem a měřičem tlaku pneumatik.

Přezdívka

Jak se mění přezdívka?? :D

Pročpak? Ty už snad nepracuješ v železárnách, MetalWorkere? :-D

Objednat změnu přezdívky si jde za kačky:
www.alik.cz/s/prejmenovani-nebo-spojeni-uctu

Přezdívka

Ahooooj,
Napadlo mě, že si možná změním přezdívku na Veverka, protože VeverkaČiperka123 se mi zdá trochu divné, a stejně mi všichni říkají Veverka. Tak jsem chtěla zkusit, jestli to půjde,nebo jestli tu už někdo s přezdívkou Veverka je. Tak jsem šla do katalogu dárků, vybrala Přejmenování nebo spojení účtů, napsala jsem tam Veverka, ale napsalo mi to Neplatná přezdívka. Musí obsahovat jen číslice, písmenka, spojovníky a podtržítka. Ale ta přezdívka přece obsahovala jen písmena... Je to nějaká chyba nebo co to znamená?
Tady je fotka: 2i.cz/i/PXnph

Děkuji za odpověď.
VeverkaČiperka123

Ahoj,
za přezdívkou jsi měla mezeru. Teď už je to ošetřené, aby se okrajová mezera odmazala sama... a dá ti to tedy lepší chybovou hlášku, že je uvedená přezdívka obsazená. :-D

Nějaká jiná slečna se už kdysi dříve pojmenovala „veverka“. Přesněji řečeno se jich tak pojmenovalo asi sedm, pokaždé jim účet zanikl a bylo to ještě v dávné době, kdy účty při zániku uvolňovaly jméno.

My jsme před dvěma roky spoustu účtů oživili a pak jsme jich zase loni většinu kvůli GDPR nechali zaniknout. Účtům, které neměly žádné články ani příspěvky v diskusích, zanikla i přezdívka – to byl případ šesti ze sedmi veverek, sedmá nějaké příspěvky měla. Přesněji dva. Nevypadají moc hodnotně. Dám ti vědět poštou, pokud tyto příspěvky smažeme a přezdívku zrušíme.

Přezdívka

Ahoj Poradno,
Když si dám do spojení účtů svou druhou přezdívku Luna a k tomu heslo, tak jaká přezdívka bude jako trvalá tady na Alíkovi? Luna nebo Nikky17?

Ve druhém kroku se tě to zeptá – můžeš si vybrat, která přezdívka má být jako společná.

Přezdívka

Ahoj Alíku, chtěla bych si odstranit tenhle účet, ale nevím, jak na to, poradíš mi prosím?

Nerozumím asi úplně otázce.

Pokud máš víc účtů, měla by sis v katalogu koupit přejmenování/spojení účtů. Obecně je zakládání a používání více účtů najednou podezřelá činnost, která vede k diskvalifikaci ze soutěží i věrnostního programu (koumákům, kteří sbírají kačky z více účtů, neposíláme žádné dárky).

Lze si také požádat o zapomenutí, pak bude Alík povinný zničit všechno, co o tobě ví... tedy všechny účty.

Přezdívka

Mohu se zeptat zda se může dělat něco s mou žádostí?
Předem Vám děkuji za odpověď

Levhart2009

Ahoj,
už je vyřízená, museli jsme si něco ověřit.

Přezdívka

Ahoj Alíku, chtěla bych si změnit jméno, ale nevím jak ani nevím jestli to vůbec jde, poradíš mi prosím?

Ahoj,
změnit přezdívku na Alíku možné je, tuto možnost najdeš na stránce s Alíkovými dárky www.alik.cz/s/darky úplně dole. Avšak ta změna přezdívky stojí dost kaček a ty tolik kaček zatím nemáš, takže v tomto případě je to problém.

Přezdívka

Ahoj,
viděla jsem tu přezdívku 68! jak to že obsahuje jen 2 znaky?

Vznikla v době, kdy neexistovalo omezení na minimum tří znaků...
Podobných zvláštností jde najít víc. Jsou tu třeba i lidi s mezerou v přezdívce, protože si účet zřídili kdysi na Hravém učení, kde byla jiná pravidla...

Přezdívka

Dobrý den, dá ze zrušit žádost o přejmenovaní?

Ano, napiš některému správci Alíka.

Přezdívka

Ahoj Alíku, chtěla bych se zeptat, jestli je možné si změnit přezdívku.

Ahoj,
teď už to možné je. Podívej se do Katalogu dárků, a tam úplně dole je mimo jiné nabídka na přejmenování. Ale pozor, za podání žádosti se platí 12 000 kaček a ty se nevracejí ani v případě, že žádost bude zamítnuta.

Přezdívka

Zdravím, chtěl bych se optat na to, zda-li je možné dohledat jeden určitý účet. Vím, že za kredity je to možné, ale nepamatuju si téměř nic, ani nick, který se snažím dohledat. Bohužel bych měl vědět jen velice málo informací, avšak stejně jako tento 8 let starý účet, i ten, co hledám, je poměrně starý, tipuju tak 12 let.
Je tu ještě tedy jiná možnost, jak zkusit obnovit a najít starý účet? Děkuji za odpověď.

Napiš mi poštou, co vlastně o účtu víš... a já se po něm zkusím podívat.

Přezdívka

Ahoj, nechala jsem si sloučit účet se svým prvně založeným. Jak dlouho bude trvat než se to sloučí? Jinak řečeno, mou žádost mi schválili, jen nemám sloučené kamarády, poštu, atd.
Další otázka je: Kdybych si pak smazala ten starý účet, zůstanou ty změny, nebo se to spojení se smazáním účtu zruší také?
Předem děkuji za odpověď.

Ahoj, spojení účtů způsobí, že jeden z účtů sám zanikne a některé jeho vlastnosti jsou přenesené na druhý účet. Tuším, že i neschválené žádosti se přenášejí, takže nedoporučuji žádat o spojení i o zrušení účtu zároveň, pokud nechceš zrušit ten spojený účet. :-)

Tvoji žádost o spojení zatím nikdo neschválil. Podle čeho jsi usoudila, že je schválená? Odpověz případně poštou.
Samotné sloučení probíhá pár milisekund, proběhne v okamžiku, kdy ho správce schválí.

Přezdívka

Když si spojím tento účet se starým účtem, sečtou se mi i kačky?
Kdybych například tady měla 17 000 a tam 5000, tak budu mít 22 000 nebo ne?

Ahoj,
ne, kačky se převezmou z té přezdívky, kde jich máš nasbíráno více. Kačky na přezdívce, kde jich máš méně, propadnou. Je to logické, uživatelé by toho snadno zneužívali, protože by si sbírali kačky na více přezdívek a pak by požádali o spojení, což by bylo nespravedlivé k ostatním uživatelům, kteří kačky sbírají poctivě jen na jednu přezdívku. Děkujeme za pochopení.
V tom konkrétním případě, který uvádíš, by platilo, že na novou přezdívku se Ti připíše těch 17 000 kaček, ale o těch 5 000 kaček na té druhé přijdeš.

Přezdívka

Ahojky,
co znamenají ty křížky u některých přezdívek?
Jestli dobře hádám, tak jsou tam, protože ti lidi neodsouhlasili ty věci u osobních údajů?

Přesně tak. Jsou u uživatelských účtů, které zaniknou kvůli nepotvrzení souhlasů se zpracováním osobních údajů...

Přezdívka

Ahoj,
když se spojuje účet, je třeba nějak ověřit, že je skutečně můj? Co kdyby někdo spojil cizí účet...
Děkuji předem.

Ahoj,
je zapotřebí k němu znát heslo. Prochází se v podstatě přes takové druhé přihlášení, dokonce ho pak jde dohledat v historii přihlášení (kterou má každý majitel účtu už cca týden přístupnou přes odkaz v menu vedle vizitky). Po objednání spojení účtů posuzují žádost správci, kteří také omrknou, jestli se nedělo něco podezřelého. Jde o velký zásah a potenciální hrozbu, že by si případný útočník mohl nechat spojit cizí účet se svým, nepodceňujeme.

Přezdívka

Ahoj, když si aspoň přeji změnit přezdívku z Michael73, třeba jestli můžu mít přezdívku tady Michael Štejdíř a nebo Michael1994, tak do toho okénka mám pouze napsat přeji si změnit přezdívku z Michael73 na Michael1994 nebo Michael Štejdíř jestli to půjde? Když to nepůjde přezdívka Michael Štejdíř, tak bych bral nejraději Michael1994.

Do objednávkového formuláře skutečně nepiš žádné věty. :-)
Do kolonky na přezdívku napiš fakt jen tu přezdívku. Je to jen první krok z několika, nemusíš se bát, že se něco začne dít hned při prvním stisku tlačítka.

Pokud je zadaná přezdívka volná, bude ti nabídnuto přejmenování. Pokud je obsazená, budeš dotázán na heslo k té druhé přezdívce a bude ti nabídnuto spojení účtů.

V přezdívce nesmí být mezera.
Moc také nedoporučuji dávat do přezdívky občanské jméno, je to potom takové málo... přezdívkové. :-)

Přezdívka

Ahoj,když si přeji spojit účet když neznám ani heslo ani emailovou adresu na přezdívku Míša73 a Michal73 aby jsem si chtěl spojit tyto dvě přezdívky na aktuální přezdívku co právě využívám Michael73. Nešlo by to spojit dohromady Míša73 a Michal73 když já vůbec neznám emailovou adresu i heslo?Co tam mám napsat do okénka s názvem Zadej novou přezdívku, nebo přezdívku účtu, se kterým chceš tento účet spojit:tak tam mám napsat přeji si spojit tyto dva účty Míša73 a Michal73 aby jsem to měl spojený s tímto aktuálním účtem Michael73?

Do objednávkového formuláře nepiš žádné věty, ale opravdu tu přezdívku, se kterou chceš svůj účet spojit. Budeš dotázán na její heslo. Pokud heslo neznáš, nemůžeš pochopitelně účty spojit.

U účtu Míša73 máš podobnou e-mailovou adresu, jako u Michael73, akorát je na Atlas.cz a je v ní tečka mezi jmény. Přes tento e-mail si tedy můžeš nechat obnovit zapomenuté heslo.

Teď jsem si všiml, že je přezdívka Míša73 zablokovaná... od ALX75, necelý měsíc. Okolnosti jsem nezkoumal. Spojení účtů je možné pouze, pokud přezdívka zablokovaná není.