Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Soutěže

Chtěla bych se zeptat, kde se zobrazuje vyhlášení soutěží? Ještě jsem si toho nevšimla.

Jako vyhlášení vítězů? V každé vyhodnocené soutěži bývají napsaní nahoře. Toho si jde nevšimnout? 8-o:-)

V soutěžích s Čokoládovým Alíkem, které zrovna probíhají, bývají výsledky předešlých kol vyhodnocené v tabulce dole a nahoře je jen odkaz vedoucí dolu.

Pokud se ptáš na vyhlášení soutěží a ne vítězů soutěží, tak ty jsou vyhlášené v sekci soutěže a obvykle i na titulní straně.

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Soutěže

Ahoj, budete mít ještě soutěž Alík větří, kdo si šetří? Protože tam právě píšete: Akce prozatím skončila. Možná se na podzim vrátí. Ale bral bych to znovu, kdybyste to měli opět, kdo šetří na katalogu dárků na nějaký dárek. Děkuji za odpověď.

Skoro určitě bude Alík znovu větřit, nejspíš začne někdy během října a skončí na konci listopadu, před vánoční pátračkou...

Možná trochu upravíme podmínky ale v principu půjde o totéž jako na jaře.

Soutěže

Ahoj Alíku, mám 2 vyluštěná kola v Koalí tajence a mám dostat 500 kaček, ale já jsem je nedostal, je to chyba?? Jestli to chvíli trvá, tak promiň za dotaz.
Ahoj,
dík za odpověď.

Ahoj,
ta odměna, o které se zmiňuješ, se týkala pouze posledního kola, kterého ses nezúčastnil. Proto jsi žádnou odměnu nedostal, jinak byla přidělována ihned s odesláním tajenky, přičítala se společně s 330 kačkami za vyluštění.

Soutěže

Ahoj, jaká je šance, že vyhraju soutěž o Jak vycvičit draka?
Ahoj.
Dík za odpověď.

Ahoj,
šance sice není moc velká, ale někdo z vás to vyhrát musí. :-D
Knížky jsou též k mání v katalogu dárků.

Účastníků je v této soutěži opravdu hodně, podobně, jako bylo v soutěži o batůžek. Je jich mimochodem víc jak patnáctinásobek, než kolik lidí se účastní Dětského činu roku, kde jde vyhrát tablet nebo mobil, pokud čin porotě přijde dostatečně záslužný.

Soutěže

Ahojte! Chtěla bych se zeptat, jestli může někdo v koalí tajence vyhrát 2x? Nebo vybíráte jenom, že každý může výhrát jenom 1x? Jelikož jsem vyhrála a nevím jestli má cenu se ještě zapojovat a čerpat zbytečně ostatním nápovědy. Jestli odpovíte, tak děkuji za odpověď :-)

Ahoj,
podobnou otázku dostáváme skoro u všech vícekolových soutěží. :-D
Každé kolo se losuje zvlášť, výherci předchozích kol mají úplně stejné šance jako všichni ostatní, můžou klidně vyhrát víckrát.

Třeba loni v klokaních tajenkách vyhrála uživatelka doryname v šestém i osmém kole. Měla štěstí. Koukám, že letos soutěží také.

Krom toho je zde letos také kačková odměna za účast – každý, kdo tajenku vyluští, dostane 330 kaček (pokud má na Alíkovi účet starší než týden). I kvůli ní se asi vyplatí pokračovat...

Soutěže

Dobrý den,
u koalí soutěže píšete, že jména koalích dam budou jednou důležitá, tak jsem si je zapsal do Wordu. Můžu, až to bude aktuální, využít tuto "nápovědu", kterou jsem si sám vytvořil?
Parníček512

Samozřejmě můžeš.

Kdybychom to zakazovali, stejně bychom neměli, jak to zjistit, takže část soutěžících by si určitě nějaké své poznámky použila a poctiví soutěžící spoléhající jen na svoji paměť by byli v nevýhodě. Takže je férovější to nezakazovat. ;-)

Soutěže

Dostane ten, kdo se účastnil Koalí tajenky, kačky?

Za samotnou účast je od tohoto kola nově zavedena odměna 330 kaček.
Co se týče odměny za vyřešení více kol... uvidíte. ;-):-D

Jak je již naznačeno u soutěže, na konci prázdnin nastane okamžik, kdy budou důležitá jména jednotlivých koalích dam...

Soutěže

Ahoj,

je povoleno luštit koalí tajenky hádáním?

Ahoj,
je pravda, občas se někteří lidé na Alíkovi hodně hádají, ale myslím si, že to tajenkám nijak nepomáhá. :-D

Ale jinak ano, můžeš tajenku klidně uhodnout. Důležité je pouze to tajenkové slovo, zbytek se neposuzuje. Dokud jsou slova krátká, není zase tak těžké trefit i všechny řádky zkusmo (smajlík u každého řádku dokáže ukázat, pokud je jedno písmeno ve slově špatně) bez jakékoliv asistence kamaráda. V dalších kolech už to asi tak snadno nepůjde.

Soutěže

Kolik dní maximálně musíme čekat na vyhodnocení soutěže?
Je to nějaký určitý čas nebo je to u každé soutěže jinak?

Je to u každé soutěže jinak.

V budoucnu zřejmě předěláme systém soutěží, aby pořádání soutěží bylo méně pracné a aby soutěže mohli vytvářet i partneři Alíka.

Soutěž s Alíkovou boudou bude vyhodnocena v nejbližších dnech. ;-) (8:o)

Soutěže

Ahoj
Nemůžu si u Alíkova vysvedčení vybrat 2000 Kaček. Když si je vyberu tak se to zatrhne červeně. Myslíte že to souvisí s mým počtem Kaček? Nevíte proč?

Opraveno. Díky za upozornění. R^
S počtem kaček to nesouviselo.

Červeně to je nikoliv kvůli tomu, že je to špatně, ale že vybírátko výher, které se používá i u jiných soutěží (pátraček atd.), zobrazuje kačky červeně, slevy žlutě, hry modře, věcné ceny zeleně... uznávám, že to je v tomto případě trochu matoucí... možná bych to podbarvení měl zrušit.

Soutěže

Milá poradno,
Jak je ta soutěž namaluj Alíkovu boudu, tak dostaneme (ti co nevyhrají) nějakou odměnu za účast? O:-) :)

Ahoj,
možná jo. Uvidíme. ;-)
Věřím, že porota dokáže snahu ocenit.

Prodloužili jsme také trošku uzávěrku. Stejně bychom to nestíhali vyhodnotit během zítřka, když bude sraz, tak to může běžet déle. Má tedy příležitost více lidí...

Soutěže

Ahoj
Chtěla bych se zeptat ohledně soutěže Namaluj Alíkovu boudu.
Můžu kreslit v programu na počítači?
A pokud budu kreslit na papíře, tak mě se hodně moc potí ruce, nevadí, když bude papír trochu (hodně) namočený? :D
Děkuji.

Ahoj,
můžeš kreslit i na počítači, v jakémkoliv programu.
Namočený papír by měl jít usušit.

Proč se ti při kreslení tolik potí ruce? Z kreslení mé boudy nemusíš být vůbec nervózní. O nic nejde, jen o skvělou výhru a věčnou slávu. :->
Doporučuji hezky se uklidnit, z hluboka nádech... a výdech... nádech... výdech... nádech... výdech... nádech... nefunět při tom moc na papír, aby se na něm nevysrážela vlhkost...

Také snad pořád existují pijáky. (Známé též jako savý papír.)
Zkusil jsem zadat do vyhledávače „piják“ a našlo mi to stránku na Wikipedii nazvanou Piják lužní. Je to prý nebezpečné klíště. :-c

Za mých mladých let byl piják takový speciální papír, který žáci přikládali na čerstvě napsaný text, aby se do něj vsákl přebytečný inkoust z pera (obvykle bombičkového). Věřím, že by dokázal pojmout i nadbytečný pot. No... a dneska je piják zjevně klíště. Pokrok nezastavíš. Chudáci žáci. :-|

Alík

Soutěže

Ahoj,
chci se zeptat, proč se mi ve velikonoční pátračce po nalezení všech tří vajíček neotevřel žádný soutěžní formulář, kde bych si vybrala případnou výhru. Co jsem udělala špatně?

Ahoj,
klikla jsi na ta vajíčka? Mně to funguje a to mám stejný prohlížeč jako ty...
Formulář už do teď (13:25) odeslalo 195 lidí, takže nějaká závažná systémová chyba tam buď není, nebo nepostihuje všechny.

Najdu první vajíčko, kliknu na něj...
Najdu druhé vajíčko, kliknu na něj...
Najdu třetí vajíčko, kliknu na něj...
Přejdu do soutěže a tam vidím formulář. Respektive viděl bych, kdybych už neměl odesláno – takhle tam vidím jen, že už jsem dneska soutěžil.

Co tam tedy vidíš ty? Neukazují se ti vůbec sebraná vajíčka? Ani na ceduli soutěží v menu nevidíš, kolik jsi jich sebrala? (Tyto otázky nemířím jen na tebe, ale na kohokoliv, kdo si myslí, že pozoruje stejný problém.)

Případné odpovědi prosím do pošty.

Soutěže

Ahoj,
proč mi to u velikonoční pátračky píše, že už soutěž skončila? Nemá náhodou končit až v pondělí? Možná je to kvůli tomu, že už to mám dneska odeslané, ale to přeci neznamená, že už to skončilo...

Pardon, byl tam špatně nastavený rok, kdy soutěž končí. Ale uvnitř soutěže to vědělo, že ještě neskončila, tam se to řídí začátkem + počtem dní.

K takovému politováníhodnému nedopatření dochází jen jednou za mínus devět let. :-D

Soutěže

Ahoj Alíku,
jen jsem Ti chtěla poděkovat za to že myslíš na lidi, kteří se zúčastnili poctivě každý den a nevyhráli (někteří ano), a dáš jim kačky. Moc si toho vážím.
Tvoje vtipalka-

Ahoj, díky za vřelá slova. :-)
Kačky budou nejspíš přidělované v pondělí.

Soutěže

Jak hledat čokoládového Alíka?

  1. Otevřeš okénko v adventním kalendáři.
  2. Přečteš si nápovědu k tomu, kde hledat – vždy se musí najít jedna stránka.
  3. Najdeš stránku, kde je sklenice s čokoládovou pomazánkou. ;-)
  4. Klikneš na ten obrázek, zobrazí se ti heslo.
  5. Heslo napíšeš do kolonky, která je v adventním kalendáři.
  6. Vybereš si výhru, kterou bys chtěla vyhrát, kdybys byla vylosována.
  7. Odeslat.

Tadá! Hotovo.

Soutěže

Pokud každý den od 1. do 24. najdu čokoládovou nutelu, nebo co to je, jak velká je šance v procentech, že mě vylosujou?

Šance, že budeš vylosovaný v jednom dni, je zhruba 0,15 %.
Z toho plyne, že šance, že nebudeš vylosovaný, je 99,85 %.
Pokud vynásobím 0.9985 · 0.9985 · ... atd., dohromady čtyřiadvacetkrát – počítám tedy šanci, že v žádném z dvaceti čtyř dní vylosovaný nebudeš – vychází mi přibližně 96,5 %.
Z toho plyne, že šance, že budeš vylosovaný alespoň jednou, je 3,5 %.

V některých dnech – jako třeba dnes – je šance vylosování vyšší než 0,15 %, protože spousta kolemjdoucích-soutěžících netuší, že tu existuje něco jako Vyhlášená témata. ;-)

Pro zajímavost:
Kdyby měla být tvá šance padesátiprocentní, muselo by se buď účastnit jen 35 lidí, což by byla moc malá soutěž, nebo by adventní kalendář musel mít 462 dnů... letošní štědrý den by pak vycházel na 5. března 2020. :->

Soutěže

Ahoj, vím, že je to divná otázka, ale chtěla bych ze zeptat, hraju čokoládového Alíka a chtěla bych vědět, jaká je lepší šance na vyhrání, jestli v 00:01 mám jít na Alíka, a nebo je to úplně jedno, protože se vybírá náhodně

Ahoj,
je to jedno. O výherci rozhoduje pouze los...

... a tomu nezáleží na tom, v kterou denní dobu se účastníš.

V čase 00:01 nemáš chodit na Alíka, to máš spát! :-D
Ani mlsat z adventního kalendáře na noc není dobré.

Soutěže

Ahoj Alíku, jsem tu docela nová a ještě jsem nesoutěžila v žádné soutěži, chci se zapojit do adventního kalendáře, ale nevím, co je to čokoládový Alík, a nevím jak se má hledat atd., můžete mi prosím poradit, jak se Alík hledá a jak se to hraje?

Ahoj,
na různých místech webu se nacházejí obrázky s mojí podobiznou. Každý prosincový den se vybere jedna stránka, kde je místo mě Čokoládový Alík (loni vypadal podobně jako já, letos vypadá jako sklenice s čokoládovou pomazánkou kvůli jisté nehodě, která se mu přihodila na jaře :-)). Pokud na něj klikneš, sdělí ti soutěžní heslo pro daný den.

Pokud si v adventním kalendáři otevřeš okénko s dnešním číslem (tedy dvojkou), zobrazí se ti jednak formulář na zadání soutěžního hesla, jednak veršovaná nápověda, která tě zkusí nasměrovat, kde bys měla Čokoládového Alíka přesně hledat. Dnes je tam nápověda: „snad ti místní komici polechtají bránici“ – ta naznačuje, že se Čokoládový Alík schoval na stránku, kde je něco vtipného. Která by to asi mohla být? ;-)

Podobně jako ve všech soutěžích je ve formuláři na zadání soutěžního hesla i výběr výhry, kterou bys chtěla dostat, pokud budeš vylosovaná.

Alík

Soutěže

Dobrý den,
proč jste přejmenovali Čokoladového Alíka na „Pečlivě schovaný uživatel“?

Vůbec nevím, o čem to mluvíš... 8-o
Čokoládový Alík... kdo to je? To je nějaká ta postavička, kterou teď v prosinci všichni chtějí sníst? Neznám, neznám... ale kdybych ho znal, tak bych se na jeho místě raději pečlivě schoval. ;-)

Schoval bych se krom jiného i proto, aby nově příchozí soutěžící v soutěži www.alik.cz/s/adventni-kalendar-2018 nepletlo, že ho nacházejí všude možně, ale při kliknutí na jeho podobiznu nebo jméno jim neříká heslo. Ale to je jen teorie, já vůbec nevím, kdo Čokoládový Alík je.

PSU

Doplněno po pár týdnech: Tak jsem přejmenovaný zpátky, iluze pominula. ;-)

Soutěže

Ahoooj,
bude zase soutěž Alíkův adventní kalendář?
Moc se mi líbila!

Děkuji za odpověď

Veverka