Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Nepatří do poradny

  mom otazku kdez jsem psela poprve tak plaka otazku kamoska druhou jsem psala ja ajset trestana?? proc

  holka, 15 let, 29. září 2018

  Plakat otázku? 8-o
  Vůbec nerozumím, co se snažíš říct. Pokud chceš nějakou radu, piš prosím česky nebo slovensky.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, student práv Yaboiii, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Poděkování poradně

  Přeji krásné (po)Velikonoce :-D,
  Chtěla bych vám poděkovat. Všichni, co tu odpovídají jsou milý a pomůžou. Pomohli jste neskutečnému počtu dětí s velkými (či malými) potížemi. Máte můj velký respekt.
  Klobouk dolů!$>>X<-

  Ema_P, 22. dubna

  Děkujeme za milou zpětnou vazbu a ocenění naší práce. Tým poradců.

  Poděkování poradně

  Ahoj, moc děkuji za odpověď. Rodiče mi slíbili, že si Galaxyho za několik měsíců koupíme zpět! Mezitím za ním budu 1 týdně jezdit a starat se o něj! Jsem neskutečně šťastná. Jste bezva! $>ok:-)

  Ohledně koně/, 25. dubna

  Přejeme hodně štěstí tobě i koníkovi. ;-)>X<-

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj poradno
  chtěla bych vám poděkovat za rok 2021. Jsem tu od jeho začátku(2.ledna). Mezi prvními dny jsem si to tu zamilovala! Byla jsem v karanténě, takže jsem nic moc dělat nemohla.:->
  Psala jsem sem dotazy, a vy jste mi poradili rychle. Řídím se vašimi radami, které jste dali nejen mně. Jsem moc ráda, že tu jste. Nejen vy, ale i správci Alíka a vůbec všichni z Alíka. Dáváte do nás někdy svůj volný čas a za to já jsem vám všem moc vděčná. Doufám, že tento rok bude lepší.
  Děkuji za to, co tu děláte.
  Emaeiffel$>

  Emaeiffel, 1. ledna

  Ahoj Emaeiffel,

  za Modrou linku, ale myslím, že i za všechny z Alíka, děkujeme za milou zprávu. Jsme rádi, že Ti poradna byla užitečná. Přejeme Ti co možná nejlepší rok 2022.

  Zdraví

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Ahoj Alíku a spol. Jen bych chtěla poděkovat co pro nás všechny co tu jsou děláte jak nám radíte a pomáháte za všechny vám moc děkuju. Zatím ahoj ;-)

  holka, 11 let, 22. listopadu 2021

  Ahoj,
  děkujeme za tak milou zprávu!
  Kdykoli se nám můžeš ozvat, jsme tu pro tebe.😊
  Za tým Alíka,
  Péťa

  Poděkování poradně

  Ahoj Alíku a ostatní,
  děkuji že jste mi odpověděli na mé předešlé 2 dotazy, chtěl jsem vám taky poděkovat za to, co tu pro mnohé lidi děláte, ať už to jsou dotazy jakéhokoliv druhu, tak na ně stejně smysluplně odpovíte.

  A prosím vás, neposlouchejte ty debílky, kterým přijde vtipný zatěžovat tuhle suprovou poradnu nějakými přiblblými vtípkami, a pro případ, že by si to někdo ze zmíněných vtipkařů četl, tak na vás mám názor, že jste jenom ubohý fakani, kteří nemají, co na práci, a proto obtěžují tuto komunitu svými vtípky. Upřímně, je mi z vás fakt zle, mohli byste se zamyslet, jestli vám za to stojí dělat ze sebe blbečky...

  Děkuji a ahoj.

  Jiří, 14 let, 1. října 2021

  Ahoj Jiří,
  jménem všech, kdo tu odpovídají, ti děkuji za podporu. :-3

  Snažíme se brát vtipálky s nadhledem. Stejně nakonec o tom, co v poradně zveřejníme, rozhodujeme my – odpovídající odborník může nejen psát odpověď, ale i upravovat dotaz, případně může odpovědět neveřejně, pokud chce. B-)

  Modrá linka nám občas říká, že nevážně myšlené dotazy jsou takzvaně testovací, že si přes ně člověk, který má nějaký opravdový problém, ale bojí se ho popsat, testuje, jestli se může svěřit skutečně s čímkoliv. Jinými slovy prý absurdní dotaz bývá jen zkouška před skutečným dotazem. Naše zkušenost je, že po absurdním dotazu následuje spíš další absurdní dotaz… ale přesto se snažíme na tuto možnost nezapomínat. Proto i vtipálci často dostávají (neveřejnou) odpověď. Pokud ze sebe někdo dělá blbečka, možná má skutečný problém.

  Důležité je, aby na každý problém existovala alespoň trochu dobrá rada. Pomáháme rádi. $>

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj poradno,
  doufám, že tohle je naposledy, co sem píšu. Ne proto, že by to byla špatná poradna, ale proto, protože už nechci nic takového řešit. Díky moc, že jste mi pomohli. Kdybych si neřekla o radu, nechci ani předpovídat, jak by to dopadlo. Alík mě dostal z nejhoršího období života. Na tenhle dotaz nemusíte odpovídat, jen chci, abyste neposlouchali ty blbečky na youtube s těmi jejich kecy. Vybírají si oddělení dotazů jako např.: nepatří do poradny. Nejsou tam dotazy lidí, kteří potřebují pomoc, ale spíše dětí které chtějí otravovat Alíka. Díky moc, že tu jste!

  Holka bez depresí, 7. dubna 2021

  Ahoj,
  jsme moc rádi, že jsme ti pomohli v těžkých chvílích zahnat chmurné myšlenky a přejeme ti hodně štěstí do budoucna. :-3>X<-

  Děkujeme také velice za vyjádření podpory. Před rokem a půl jsme historické dotazy ze sekce Nepatří do poradny docela dost zrubali, většina tamních otázek už je smazaná, zbytek už není tak divácky zajímavý. V tuto chvíli 99 % z toho, co nově vzniká a co nepatří do poradny, nikdo nevidí, otravům většinou kazíme radost tím, že jejich dotazy nikdy nezveřejníme. ;-)

  Ale jinak nám ti zmiňovaní blbečkové na youtube zase tak moc nevadí. Díky nim se o poradně nejspíš dozvědělo i pár dětí se skutečnými problémy, kteří by nás jinak nenašli a kterým jsme pak pomohli zlepšit život. To je výsledek, který se počítá. Jestli se nám někdo vysmívá… to je spíš jejich vizitka, není to naše starost. B-)

  Jediné, čím nám youtubeři škodí, je, že inspirují pubertální mládež k posílání svých humoristických pokusů… a tím nás jednak zdržují, jednak zabírají místo vážnějším dotazům, jednak jsou ty pokusy občas takového ražení, že tím zaměstnají i policii, protože nemáme jistotu, jestli je autor nevychovaný trol popisující svoji fantazii, nebo skutečná oběť trestného činu. Ale snažíme se brát to z nadhledu… i zlobivé děti jsou pořád děti. :-)

  Rozhodně se odradit nenecháme. ;-)ok

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj Alíku, Modrá linko a další,

  chtěla jsem vám poděkovat za to, co tady děláte. Jsem strašně ráda, že se snažíte denně pomoci strašně moc dětem, které to nemají lehké. Zasloužíte si obrovský potlesk za to, jak se všem snažíte odpovědět co nejdřív. strašně mi pomohla Modrá linka, která mi zpříjemnila život doma. Patří vám velký dík, který se ani nedá popsat slovy. Ještě jednou veliký díky. Jste zlatí $>

  holka, 11 let, 31. března 2021

  Ahoj,
  jménem všech odpovídajících děkuji za milá slova. $>

  Tento březen byl pro poradnu zatím nejintenzivnější měsíc za posledních deset let. Nejen z hlediska počtů, ale i povaha dotazů je poslední dobou tíživější než obvykle.

  Přeji všem hodně trpělivosti, štěstí a optimismu do budoucna.

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj poradno, moc vám chci poděkovat, odpovídáte, i když má daný člověk hodně problémů, protože víte, že děti taky potřebují pomoc. Moc si vás cením. $>

  holka, 12 let, 4. března 2021

  Ó, moc děkujeme. :-3

  Měl bych tady v záplavě vděku nejspíš občas zmínit, že pomáháme dlouhodobě nezištně, ale provozování takto velkého webu nějaké peníze stojí, takže by bylo velice milé, kdyby se mezi dospělými kolemjdoucími našel nějaký sponzor/inzerent, který by chtěl dobrý pocit z prospěšné činnosti sdílet s námi. ;-)>X<-

  Ale projevy vděčnosti od dětí jsou samozřejmě také super! ok$>
  Vaše spokojenost je pro nás nejdůležitější. O:-)

  Poděkování poradně

  Ahoj poradno,
  chtěla bych vám všem moc poděkovat, protože na každý můj dotaz jste odpověděli rychle a pohotově. Moc si vás vážím. Dokud jsem nepřišla sem, tak jsem měla spoustu problémů, ale díky vám jich mám čím dál méně.
  Děkuji, že tu jste. $>$>
  Emaeiffel

  Emaeiffel, 27. února 2021

  Ahoj Emaeiffel,
  děkujeme za milá slova a přejeme ti do budoucna co nejméně problémů. O:-)

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj, Alíku a správci,
  jen jsem vám chtěl moc poděkovat, že provozujete takovýto web. Přijde mi, že zrovna tohle je věc, kterou by každé dítě potřebovalo. Myslím si to, protože mě naprosto změnil sociální život a to, jak s ostatními komunikuji. Mám totiž Aspergerův syndrom. Všem jsem pořád měl potřebu něco říkat, chtěl jsem se už od mala seznamovat s novými lidmi, ale děti okolo mě to nepochopili a jen je štvalo, že je ruším při jejich autíčkových závodech. Když se rozkřiklo, že mám Aspergerův syndrom, nikdo se se mnou nechtěl bavit. Nejspíše si mysleli, že jsem postižený nebo tak něco. Já jsem podobnou věc zažil i z třetí osoby, kdy jsem viděl, jak se nikdo nechtěl kamarádit s jednou holkou, protože měla tmavou pleť. Děti dokážou být kruté...
  Když jsem přešel na jinou školu a představil jsem se, myslel jsem si, že to konečně skončí. Nová komunita, jiní děti, kteří by mě snad mohli pochopit takového, jaký jsem... Nestalo se tak. Bylo to zase. Nikdo se se mnou nechtěl bavit. Taková věc se ale na Alíkovi neděje. Na Alíkovi si kdykoli najdu kohokoli. Je tu mnohem větší pravděpodobnost, že tu najdu minimálně 2 lidi, kteří mě pochopí, než ve mě třídě 20 dětí, kteří mě už pochopit ani nechtějí. Do kolektivu se mě osobně zapadá mnohem lépe takhle od začátku, protože nikdo neví, že mám Aspergerův syndrom a koukají na mě tak, jaký jsem. Tady na Alíkovi nikomu nevadí, že mám Aspergerův syndrom, tady můžu do rostoucích komunit zapadnout rychlostí mrknutí oka. Kdybych na Alíkovi nebyl, tak bych žádnou komunitu neměl.
  I přesto, že mi na Alíkovi nepomohli všichni správci, moc jim děkuji, že pomáhají ostatním dětem. $>
  Také děkuji všem dětem na Alíkovi, že mě přijali takového, jaký jsem. $>
  Tobias7

  Tobias7, 23. února 2021

  Ahoj,
  jů, to je skvělé! O:-)

  Tvá zpráva nám všem udělala moc velkou radost! :-3$>
  Jsme moc rádi, že se na tomto webu cítíš dobře a že tě místní komunita přijímá takového, jaký jsi, bez jakýchkoliv ústrků. ok

  Přejeme ti hodně štěstí do budoucna! Snad časem najdeš podobně vlídnou komunitu i v (nějaké) škole, nebo později v zaměstnání. >X<-

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj,
  chtěla bych Vám všem poděkovat. Poslední dobou jsem měla temné období. Myslela jsem si, že opustím Alíka. Jenže bez Alíka je to ješte horší. Touhle cestou bych chtěla všem poděkovat. Za to, že tu stojí při nás. Chci poděkovat všem správcům, uživatelům Alíka a Modré lince. Děkuju za to, že tu jste. $>$>$>

  holka, 13 let, 7. února 2021

  Ahoj,
  jsme moc rádi, že ti náš web rozjasňuje temné období. O:-)

  Alík

  Poděkování poradně

  Dobrý den, všem tady z této úžasné poradny přeji krásný prodloužený víkend.

  Všem, kteří mi zde poradili s mými problémy, moc děkuji, na mé problémy, které už jsou pryč, jsem se díky Vaším odpovědím/radám začal dívat úplně jinak.

  Moc si toho vážím a děkuji Vám, že jsem zde mohl zasílat dotazy, i když mám 16 let. Přišel jsem na to, v jakém směru se vydat ohledně vztahů, za jaké věci se nestydět a podobně…

  Všem poradcům držím palečky, ať problémy, které děti zde řeší, vyřeší co nejlepším způsobem.

  Ještě jednou Vám moc děkuji a všem, kteří tuto stránku navštěvují držím palečky v životě, buďte pozitivní, i když v dnešní době je to těžký, ale být pozitivní je ta nejlepší věc pro to být veselý, usmívejte se, mějte se rádi a já se s Vámi loučím.

  Tadeáš.

  kluk, 16 let, 28. ledna 2021

  Ahoj Tadeáši,
  jménem všech odpovídajících ti děkuji za milé povzbuzení a přání. Jsem rád, že ti rady zdejších odborníků pomohly se složitým vztahem a přeji ti hodně štěstí v životě. >X<-

  Alík

  P. S.: Kolemjdoucím čtenářům dlužím asi ještě vyjasnění, že většinu lidí starších patnácti lety posíláme hledat rady jinde, protože poradna má omezenou kapacitu. Měl jsi štěstí, že ses trefil zrovna do dní, kdy bylo dotazů méně.

  Poděkování poradně

  Dobrý den, milý Alíku a poradno,
  dnes sem nepíše K., ale její přítelkyně. Důvod je takový, že K. už není mezi námi. Zemřela den před Silvestrem na srdeční zástavu. Neměla moc krásný život, doma to pro ni bylo těžké, celkově vše bylo poslední roky špatné. Lidem nedůvěřovala a ani mně nebo příteli. Svoje problémy řešila cigaretami, sebepoškozovaním a někdy drogami.

  Pak se začala svěřovat sem a nálada se jí zlepšovala. Říkala mi o vás a já jsem byla šťastná, protože jsem si myslela, že se potom dokáže svěřit i lidem a pak se uzdraví. Bohužel se uzdravit nestihla.

  Já vám jen chci moc poděkovat, za mne a Šimona, co jste pro K. udělali, že se vždy mohla svěřit a čáštečně si ulevit jinak než ubližováním. Opravdu vám ještě jednou moc moc moc děkuji, moc to znamenalo pro nás.

  Nemusíte na to odepisovat jen jsme vám chtěli poděkovat.

  Děkuje vám, Soňa s Šimon

  Soňa a Šimon, 15. ledna 2021

  Milá Soňo,
  upřímnou soustrast. Je mi moc líto, že příběh tvé kamarádky neskončil lépe, snad pomohou její otázky a odpovědi na ně ostatním.

  Poděkování poradně

  Ahoj, chtěla bych Vám všem do nového roku popřát jen to nejlepší!!! A taky veselé Vánoce. Moc si vážím toho jak máte pro nás pořád trpělivost :D
  Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok :)

  holka, 11 let, 23. prosince 2020

  Ahoj,
  děkujeme za přání, také ti přejeme krásné a klidné svátky! $>
  Trpělivosti máme ještě dostatek. O:-)

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj, chtěla bych poděkovat Alíkovi a všem ostatním, co odpovídají na dotazy jak v technické, tak i v této poradně. Jste super :)

  (moc se mi líbila představa s tím sklípkanem :D)

  holka, 11 let, 14. prosince 2020

  Ahoj,
  jménem všech odpovídajících ti děkuji za pochvalu. $>
  Vynasnažíme se být super i do budoucna. ;-)


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!