Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Klubovna

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jesli vás můžou vyhodit z klubovny od stolu za neaktivitu, i když jste si šeptali s jiným uživatelem.
  A taky bych se chtěl zeptat, jestli správci vidí šeptání s 2 uživatelem nebo ne..
  Hynekd

  Ahoj,
  šeptání s někým u stolu v Klubovně se do celkové aktivity u stolu započítává stejně, jako když píšeš veřejně. Takže je možné si pouze u stolu s někým šeptat, ale pokud od posledního příspěvku v šeptání neuplyne déle než 20 minut, tak Tě Alík automaticky od stolu v Klubovně neodhlásí.
  Správci Klubovny, Správci Alíka a Zvěrolékaři si z bezpečnostních důvodů mohou buď částečně (pouze u stolu) nebo úplně (i z historie dění u stolu) prověřit šeptání dotyčného s jiným uživatelem, a to z důvodu bezpečnosti. Je ověřeno dle našich zkušeností, že nejvíce závadných věcí v Klubovně je posíláno právě prostřednictvím šeptání, a bezpečnost uživatelů na Alíku má vyšší prioritu, než Vaše soukromí, proto je také veškerá aktivita nejen v Klubovně zaznamenávána. Nicméně i výběru dotyčných Správců je věnována patřičná pozornost a korunku (a tedy i pravomoc kontrolovat šeptání uživatelů u stolu v Klubovně) získají pouze dlouholetí, spolehliví a prověření uživatelé.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Klubovna

  Ahoj tam v Poradně, mám na vás další dotaz.

  Když založím v Klubovně stůl, tak se mi po otevření stolu ukáže i nabídka pro Správce stolu. V té je uvedeno něco, čemu nerozumím. Co to znamená to Na dobu a pak je tam nabídka s možnostmi – jen projít, 5 min, 10 min, 20 minut, 30 min – vysvětlíte mi to prosím.

  Ahoj,
  to je vyhazování. Když někdo bude zlobit, tak ho od toho stolu můžeš vyhodit. Čas určuje, jak dlouhou dobu se nebude moct k daného stolu vrátit. Až ta doba vyprší, tak blokace skončí a uživatel si bude moct opět přisednout.

  Klubovna

  Ahoj všichni,
  díval jsem se na záznamy mých sezení v klubovně u některých uživatelů se objevilo namísto zprávy, kterou napsal: (smazáno). Chci se vás proto zeptat, co to znamená a proč se to objevuje namísto napsané zprávy.

  Díky za odpověď.

  Ahoj,
  je to proto, že ti uživatelé mají zapomenutý účet. Zapomenutí účtu všechno, co daný uživatel v klubovně napovídal, smaže.

  Klubovna

  Co je to to „šeptání“?

  Ahoj,
  šeptání je posílání zpráv v klubovně jen někomu. Vidíš je jen ty a ten, komu je posíláš, ostatní uživatelé ne, takže je to jako bys dotyčnému šeptal.;-)

  Klubovna

  Ahoj vývojáři!
  Když jdu ke stolu (je úplně jedno jaká), a dám Nastavení stolů, tak to má animaci otevírání a zavírání, ale když si dám Nastavení kukačky, tak to žádnou animaci nemá. Je to tak schválně? Předem děkuji za odpověď. ;-)

  Ahoj,
  je to takový nepříliš důležitý vedlejší efekt. Kukačka je do stránky z technického hlediska dodrátovaná úplně jinak a nesystémově. Zbytek chatu pochází přibližně z roku 2007, kukačka vznikla až v únoru roku 2018.

  V nové klubovně bude kukačka přirozenou součástí stránky.

  Klubovna

  Ahoj,

  opravdu je klubovna průběžně hlídaná, jak se to píše v článku?
  www.alik.cz/a/odpovedi-spravcu-alika-na-caste-dotazy-c-1 Zdá se mi totiž, že tam chodí jen majdula2000, případně verbum, ostatní skoro vůbec nebo spíš vůbec.

  Ptám se na to proto, abych věděl, jestli tlačítko „Nahlásit neplechu“ pozbylo smyslu.

  Ahoj,
  Správci Alíka a Zvěrolékaři nemusejí sedět přímo v klubovně u stolu, aby mohli sledovat, co se tam děje.

  Co se týká nahlašování neplech... to s přítomností/nepřítomností správců v klubovně vůbec nesouvisí. Nahlášené neplechy se nám zobrazují na samostatné stránce, a to úplně mimo klubovnu. Psal o tom i MM v jedné nástěnce, konkrétně tady: www.alik.cz/n/prispevek/84645287.

  Klubovna

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli když někdo nemá uvedené pohlaví, tak může přisednout ke všem stolům v klubovně, i k těm, které jsou zamčené pro holky nebo kluky? Nebo může přisednout jenom k těm které tenhle zámeček nemají?
  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  uživatel, který nemá uvedené pohlaví, nemůže ani k holčičím stolům, ale ani ke klučičím. K těmto stolům se dostanou pouze ti, kteří mají uvedené opačné pohlaví, než pro které je daný stůl zamčený. Omezení ale samozřejmě neplatí pro správce (klubovny, Alíka a Zvěrolékaře), ti mohou ke všem stolům, ať mají jakýkoliv zámeček.

  Klubovna

  Ahoj,

  jak Klubovna pozná, že se nedívám do stolu? Ne vždycky totiž kukačka zakuká, když se nedívám a někdo tam zrovna píše.

  Děkuji

  Ahoj,
  posuzuje se doba od jakékoliv interakce se stránkou. Psaní na klávesnici, pohyb myši přes ní nebo v případě dotykového displeje dotyk, rolování nahoru/dolu, aktivace dříve neaktivního okna či záložky.

  Asi to není úplně ideální, ale většinou to funguje dobře.

  Podobná logika se používá mimo klubovnu u kontroly, jestli není nová pošta a pro sledování online stavu (z čehož vychází zelený indikátor u jména). Nestačí mít jen trvale otevřenou stránku v dlouhodobě zapnutém počítači.

  P.S.: Pardon, ale při čtení tvé otázky jsem si vzpomněl na písničku Prší, prší, jen se leje a napadlo mě „ty kukačko nekukej, můj panglaqu neplakej“, ale nedaří se mi tento nepovedený vtip nijak domyslet. :-D

  Klubovna

  Ahoj,

  jak Alík pozná, že ten, kdo sedí za stolem, je dítě, když nemá uvedený věk na své vizitce?

  Děkuji

  Ahoj,
  u těch, co nemají uvedený věk, se v klubovně dítě/dospělák bere podle souhlasů v nastavení. Pokud je daný účet rozdělený, pak ho má dítě, jestliže rozdělený není, je to dospělák.

  Klubovna

  Ahoj,
  V klubovně jsem objevila malou chybu.
  Když se podívám na záznamy za rámečkem, tak tam mám napsané: Zatím sis žádný záznam sezení nedal za rámeček. Správně by tam mělo být nedala, protože jsem holka. Jinde to tak je, že když si v nastavení nastavím, že jsem holka, tak to pak takhle je všude. Tady jste na to asi zapomněli, tak to prosím opravte.
  Díky
  VeverkaČiperka123

  VeverkaČiperka123, 15. března

  Ahoj,
  už je to nějakou dobu opravené, díky moc za upozornění. ok
  Snažím se na to všude dávat pozor. ;-)

  Klubovna

  Ahoj,
  připadá mi blbé zase otravovat, ale mám malý problém (nebo spíš větší).
  V klubovně se nějak vždycky objeví dva stoly se stejným názvem a pak to pořád blbne a s tím blbne někdy i celá klubovna. Děje se to poslední dva dny
  a je to docela na nervy. Prostě si chci psát s kamarády a pak se všechno pokazí.

  Doufám, že to brzo přestane a předem děkuji za odpověď. :)

  Ahoj,
  hlášení chyby nikdy není otravování. Děkuji! R^

  Dělo se to poslední tři roky... jen to až do minulého týdne nikdo nehlásil. Klubovna bohužel používala na několika místech různý postup sestavování adresy a pak se podobně nazvané stoly mohly navzájem všelijak částečně přepisovat. Zkusili jsme to opravit. Snad se tím nerozbilo něco jiného. :-)

  Klubovna

  Ahoj,

  jak je prosím možné, že jsem dostal před pár minutami zvukové oznámení z klubovny, ale zpráva mi tam nepřišla?

  Děkuji

  Ahoj,
  zvukové oznámení nemusí oznamovat pouze to, že ti přišla zpráva. Jsou celkem 3 možnosti, které to může oznamovat, a sice:

  • Dvě minuty před vykopnutím kvůli neaktivitě.
  • Pokud někdo mluví k tobě a ty tam nekoukáš.
  • Jakmile někdo prolomí hrobové ticho (aspoň tříminutové).

  Podívej se do nastavení kukačky, které možnosti máš zapnuté... pokud všechny, tak ti to bude oznamovat i jiné věci. Chceš-li jen zprávy pro tebe, tak si ty zbylé možnosti vypni.;-)

  Klubovna

  Nazdárek!
  Chci nahlásit chybu v klubovně:
  Pokaždé, když napíšu do klubovny smajlíka a za ním dám text se svou přezdívkou, místo smajlíka se mi zobrazí smajlíkův kód (příklad ctrlv.cz/shots/2020/03/07/zAeW.png)
  Doufám, že tato chyba bude někdy opravena, děkuji za přečtení!

  Áha! Já na tento jev párkrát narazil také, ale vůbec jsem nechápal, čím může být vyvolaný, myslel jsem, že to je pouze můj místní problém způsobený kdovíčím. Jak jsem již párkrát zmiňoval, místnímu chatu zase tak moc nerozumím. :->

  Svým dotazem jsi mi jednak potvrdil, že se chyba děje i někomu jinému, jednak jsi i přímo odhalil příčinu – zvýraznění přezdívky. Skvělý postřeh! R^
  Pošlu ti za odměnu pár stovek kaček.

  Zkusil jsem to vyřešit. Snad jsem při opravě nic nepokazil.
  (Předpokládám, že nyní bude následovat zase dopoledne plné vyplašených zpráv, že je chat úplně rozbitý.) :-)

  Klubovna

  Dobrý den, chci se zeptat, chodí Alík ješte někdy do klubovny?

  Mějte se hezky.

  Samozřejmě.
  Třeba zrovna teď tam jsem, přestože už Sluníčko zapadlo. :->

  Měl bych si stanovit nějaký rozvrh, kdy budu chodit do klubovny. Až něco vymyslím, napíšu si to na vizitku, abyste věděli, kdy mě můžete potkat.

  Klubovna

  Ahojky,
  poslední dobou nejde přijít ke stolu v klubovně a „říct“ vzkaz. Je to podle vás vada počítače? Ptala jsem se na to i pár lidí a těm to také nejde.

  Předem děkuji Madlenka

  Ahoj,
  už je opraveno. Byla to chyba v klubovně, taková pěkně načasovaná. @=:->

  Kdysi hodně dávno, když někdo programoval klubovnu, tak potřeboval v kódu říct „tohle platí na furt“, v místě, kde furt nešlo zadat. Tak si dotyčný řekl „dám tam třeba 2. 2. 2020, to bude za dlouho!“ ... no, to je dneska. ;-D

  Klubovna

  Ahoj, proč v klubovně chybí stůl Jen pro holky a stůl Jen pro kluky?
  Andyell

  Vyřadil jsem je ze stálých stolů.
  Poslední dobou většinu tamních příspěvků tvořily otázky „je tu někdo?“, na které neodpovídal nikdo. Ptala se většinou štěňata, která ještě nezjistila, že je lepší jít ke stolu, kde sedí víc lidí. Získala tak z klubovny zbytečně špatný dojem. Tak jsem jim rozhodování, ke kterému stolu přisednout, zjednodušil. ;-)