Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku ... V na konci listopadu jedeme na soustředění a tam snidame normálně rohlíky a tak ale problém je s obědy a večeře ...jak víš rychle jsem zhubla a teď přidávám po týdnu abych jedla a nepřibírala jenže my jíme v hospodě a tam jsou hodně nezdravá jídla a bojím se že přiberu

  Ahoj,

  přestože svoje stravování na soustředění můžeš ovlivnit jen z části, neklesej na mysli, nic není ztraceno. Na soustředění budete jen několik dní, nejedná se o měsíc či déle. Kromě toho budeš na soustředění třeba i více sportovat - a tak i výdej energie bude vyšší.
  Určitě bude možné si v hospodě vybrat i zdravější pokrm - třeba přírodní opečený plátek masa, s vařeným bramborem nebo rýží či těstovinami. Zkus se vyhnout jídlům smaženým (s hranolkami, kroketami, apod.). Můžeš zkusit také požádat, aby Ti dali třeba méně omáčky (bude-li zrovna omáčka se smetanovým základem), jen šťávu z masa, apod. Ideálně, když bude pokrm obsahovat i zeleninu (vařenou, dušenou či pečenou). Vhodné je třeba i rizoto se zeleninou a kuřecím masem nebo sýrem.
  Pokud bude k dispozici obchod, domluv se s rodiči, že Ti dají nějaké peníze, aby sis mohla koupit třeba cherry rajčata nebo mrkev či listový salát nebo jablko, hrušku - pro doplnění zeleniny a ovoce.
  Určitě soustředění dobře zvládneš, snaž se jídlem a váhou příliš nestresovat.
  Ať se Ti vše daří přeje Vím, co jím

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Moje tělo - váha

  Ahojky,
  omlouvám se, že vás otravuji, ale chtěla bych se zeptat, jak si udržet váhu. Teď se snažím zhubnout, někde před půl rokem jsem vážila 50 kg, ale po tom půl roce mi váha stoupla skoro na 53 kg. Pomalu už hubnu, nejím sladkosti a tak, podařilo se mi dostat se zase na 50 kg, mým cílem je 46 kg, ale zajímalo by mě, jak si potom tu váhu udržet, nechci pak hubnout dál, ale ani se stát obětí jojo efektu, protože jím zdravě 5 krát denně, ani moc necvičím a ta váha jde dolů sama. Předem děkuji za odpověd. :-):-)

  Clarie, 21. září

  Ahoj,
  optimální váha, tedy taková při které tělo funguje, jak má, je u každého jiná. Udržuje se pravidelnou zdravou stravou a nějakým pohybem. Neznám ani tvůj věk, ani tvou výšku, proto ani nedokážu odhadnout, zda je třeba, abys nějak cíleně se svou váhou pracovala. Jde to snadno zjistit v BMI kalkulačce, ale je to pořád jenom odhad. Pokud bys měla pochybnosti o své optimální váze, poraď se se svým lékařem.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Ahoj, je mi to trochu trapné, ale chtěla bych se zeptat jestli je moje váha optimální. Mám 42kg a cca. 160cm (Naposledy jsem se měřila minulý rok na podzim a měla jsem 159cm.) I když jím tak moje váha jde pomaličku dolů a začínám se bát kam až to dojde. Všechny kamarádky/kamarádi, které mám a jsou i menší (cca. 155cm) mají alespoň těch 45kg. Předem děkuju za odpověď ^^

  holka, 12 let, 1. září

  Ahoj,
  máš pravdu, že při své výšce bys klidně mohla vážit o něco víc. Vzhledem k tomu, že je tvoje tělo ještě ve vývinu, nemusí v tuto chvíli podváha znamenat nic hrozného. Určitě nic nezkazíš, když přidáš do stravy potraviny bohaté na živiny (banány, oříšky, sýry a další). Kdyby tvoje váha dál klesala, obrať se spolu s rodiči na svou lékařku, aby zkontrolovala, že úbytek váhy není způsoben nějakou nemocí.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Je moje váha v pořádku?

  Zdravím, chci se zeptat je mi 13,5 let, měřím 167 cm a vážím 55 kg. Je to v pořádku? Neměla by jsem něco se svojí váhou dělat ?

  holka, 13 let, 27. srpna

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto v pořádku a není potřeba ji jakkoli řešit. To samozřejmě neznamená, že bys měla rezignovat na zdravý životní styl, to znamená soustředit se na vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Jenom tak budeš mít jistotu, že se s nadváhou nebudeš muset potýkat ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj všichni. Ráda bych se zeptala na svojí váhu... Za karanténu 2021 (Myslím od ledna 2021 do začátku května roku 2021) jsem přibrala. Sice jsem i hodně vyrostla, ale taky dost přibrala na váze. Chtěla bych se zeptat jestli je moje váha v pořádku. Je mi 12 let, měřím 159 cm a vážím 51 kg. Myslím si o sobě, že mám nadváhu a hrozně mě to trápí. Ostatní holky ve třídě jsou hrozně hubené oproti mě. Nevím jak zhubnout. Rodiče říkají, že jsem v pubertě a je normální že se někdy "obalím" a pak zase z toho vyrostu. V 3. třídě jsem byla tlustá a v 4. třídě jsem vyrostla a byla jsem štíhlá a já mám pocit že se to teď zase opakuje. Snažím se jíst zdravě a nějak se pohybovat, ale zhubnout mi moc nejde. Je moje váha v pořádku? A pokud ne tak jak zhubnu?

  Ještě se chci omluvit za chyby v textu a taky chci poděkovat za to, že tahle poradna existuje :-)

  holka, 12 let, 28. srpna

  Ahoj,
  tvoje váha je úplně v pořádku. S věkem se váha zvyšuje právě proto, že rosteš. S vyšší výškou přichází i více svalů a tuku, vody a podobně a tím pádem i vyšší váha. Je to tak úplně v pořádku. Je fajn, že jíš zdravě a pohybuješ se, to prospěje tvému zdraví, budeš mít zpevněné svaly a dostatek živin. Zhubnutí ale tvým cílem opravdu být nemusí.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Má kamarádka nadváhu?

  Dobrý den, včera jsem byla s kamarádkou a ona byla smutná, že jí všichni říkají, že má nadváhu. Je jí 11 let, měří 155 a váží 48 kg. Je to v pořádku? Mě je jí líto že je z toho smutná a chtěla bych jí pomoct. Je její váha v pořádku?
  Děkuju za odpověď
  Zuzanka 💜

  holka, v září mi bude 12 let, 26. srpna

  Ahoj,
  je moc hezké, že chceš kamarádce pomoci a máš o ní starost. Můžeš jí ale ubezpečit, že může být absolutně klidná, protože její váha je vzhledem k jejímu věku a výšce naprosto v pořádku. Nemusí si vůbec dělat starosti a pokud bude dál dodržovat zdravý životní styl, určitě nebude muset svou váhu řešit ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj, chtěla bych se zeptat.. procházím si těžkou nemocí (mentální anorexií) a prý mám těžkou podváhu - 12 let, cca 153 cm, 36,5 kg a nejde mi moc přibírat. Je to na můj věk v pohodě a nebo musím ještě něco přibrat? Doktorka s mamkou říkaly, že ideální váha na moji výšku a věk je 38-39 kg, nevím si rady, jestli je to v pohodě? Předem děkuji za pomoc:-).

  holka, 25. srpna

  Ahoj,
  pokud se léčíš s mentální anorexií, je velmi důležité, abys poslouchala doporučení svého lékaře. Pokud paní doktorka říká, že do normální váhy potřebuješ ještě trochu přibrat, věř jí. Chce ti pomoc k tomu, abys měla dostatek živin a byla zdravá. :)
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Místo hubnutí jsem přibral

  Dobrý den, Modrá linko psal jsem sem v březnu a za 1,5 měsíce jsem zhubl 4 kila byl jsem spokojený se svou postavou vypadal jsem dobře a teď jsem se zvážil a zjistil jsem že vazim 59,5 kilo nevím jak se to stalo jim zdravě a hejbu se prosím poraďte děkuji.

  kluk, 13 let, 23. srpna

  Ahoj,
  v historii tvých dotazů vidím, že v březnu jsi vážil 54 kilogramů a už tenkrát ti pan doktor Staněk psal, že máš nadváhu. Je sice skvělé, že jsi zhubl čtyři kilogramy, ale to znamená, že jsi od té doby téměř deset dalších přibral. Je možné, že svou roli v tom sehrál jojo efekt, protože úbytek čtyř kilogramů za šest týdnů, je poměrně razantní, ale pokud bys skutečně důsledně dodržoval zdravý životní styl, není zkrátka možné, abys za tak krátkou dobu přibral deset kilogramů. Ve tvé životosprávě tudíž musí být někde chyba, nebo dokonce několik, které jsou příčinou toho, že se ti nedaří udržet si zdravou váhu.
  Začni tím, že si budeš několik dní důsledně psát, co všechno sníš a vypiješ. Ale musíš být skutečně důsledný a zapisovat si každé sousto - tedy i bonbón, který „uzobneš“, skleničku sladké limonády a podobně. Možná budeš při zpětném pohledu sám překvapen, kolik činí tvůj kalorický příjem. Můžeš si všechna jídla a potraviny také zadat do kalorický tabulek (najdeš je například na webu kaloricketabulky.cz), abys měl přesnou představu u množství kalorií, které za den přijmeš. Proti tomu potom postav svůj výdej, respektive pohybový režim, a uvidíš, kde je chyba. Zdravé hubnutí a především dlouhodobé udržení zdravé váhy je především o důslednosti, trpělivosti a vytrvalosti. Věřím, že se ti to podaří.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Je moje váha v pořádku?

  Dobrý den, omlouvám se, že se podruhé ptám na svou váhu. Ale jen se chci zeptat. Byla moje váha v pořádku? V říjnu mi bylo čerstvě jedenáct, měřila jsem 150 cm a vážila 36 kg. Bylo to v pořádku?
  Předem děkuji za odpověď
  Přeji krásný zbytek léta
  Zuzanka

  holka, 11 let, 18. srpna

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a neexistuje jediný důvod, proč by ses s ní měla trápit, nebo mít v tomto směru jakékoli pochybnosti. Dodržuj dál zdravý životní styl, nezanedbávej zdravou stravu, ani dostatek pohybu a nebudeš se muset o svou váhu strachovat ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Chci zatočit s nadváhou

  Zdravím, je mi 12 a mám nadváhu ( 70kg 165cm) a docela dost mě to trápí protože si ze mě ve škole dělají srandu a i ve fotbale který hraju poznávám že mám kila navíc. Když jsem se to snažil řešit s rodičemi tak mi řekli že to mám nechat být že je to jedno, ale mě to jedno není a chci s tím něco začít dělat, ale nevím kde začít.

  kluk, 12 let, 14. srpna

  Ahoj,
  máš pravdu, že vzhledem k tvé výšce a věku je tvá váha výrazně vyšší, než by měla být. A bohužel rozhodně nemohu souhlasit s tvými rodiči, když tvrdí, že je to jedno. Nadváha představuje vážné ohrožení zdraví a určitě není jedno, jestli má člověk zdravou váhu, nebo se potýká s obezitou. Je proto skvělé, že ses rozhodl současný stav změnit a s nadváhou zatočit.
  Máš pravdu v tom, že není jednoduché poznat, kde by měl člověk začít, ale jako dobrý nápad mi připadá udělat první krok revizí svého jídelníčku. Zkus si pár dní zapisovat poctivě všechno (ale skutečně úplně všechno), co sníš a vypiješ. Ideálně i s gramáží. Až se na své záznamy podíváš, určitě sám přijdeš na to, které nezdravé položky se tam opakují a které bys měl ze svého jídelníčku vyčlenit, nebo je úplně omezit. Je však potřeba postupovat pozvolna, protože když si například řekneš, že už nikdy v životě nesníš nic sladkého, je naprosto zřejmé, že takové předsevzetí není dlouhodobě udržitelné. Mnohem lepší je například předsevzít si, že vyměníš slazené nápoje na čistou vodu, nebo vodu ochucenou citrónem, či bylinkami. Takové předsevzetí dodržíš poměrně snadno a výsledky se brzo dostaví. Až uvidíš váhový úbytek, budeš mít zároveň motivaci k dalšímu snažení a například za měsíc můžeš přidat další předsevzetí a takhle pořád dál, až se obezity zcela zbavíš.
  Přeji ti hodně štěstí a držím ti palce, aby ti tvé odhodlání vydrželo a zvládl ses se svými nadbytečnými kilogramy poprat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku,
  trošičku uvažuju nad svou váhou. Mohli byste mi poradit? Bohužel, nevím, kolik vážím, ale když jsem byla na preventivní prohlídce v říjnu 2021, vážila jsem 36 kg. Od té doby jsem se nevážila, tak nějak nemáme doma váhu. Zkoušela jsem ten trik s provázkem a vyšla mi podváha. Když jsem dávala do BMI kalkulačky svou výšku, věk a obvod pasu, tak jsem napsala 45 kg, i když jsem nevěděla svou pravou váhu. Vypočítalo mi to skoro ideální váhu. Já si tak nepřipadám, že bych měla podváhu. Mám okolo pasu 65 cm, v září mi bude 12 let, měřím 158 cm. Neřekli byste mi, prosím, mou ideální váhu? Byla bych o dost klidnější. Děkuju za odpověď
  Zuzanka

  holka, 11 let, 16. srpna

  Ahoj,
  ideální váha souvisí s výškou, ale také s dalšími faktory jako je stavba těla a věk, proto jde těžko říct, jaké je tvá ideální váha. A to především proto, že tvé tělo ještě není plně vyvinuté a tvoje váha se bude ještě několik let přirozeně zvyšovat. Samozřejmě už teď je důležité, abys nebyla podvyživená. Toho by si paní doktorka na preventivní prohlídce všimla a řešila by to. Pokud byste ty nebo rodiče měli pocit, že vážíš moc málo, můžete paní doktorku znovu navštívit. Tvé tělo si samo řekne, kolik potřebuje jídla, je důležité, abys nehladověla, nedržela žádné diety a stravovala se zdravě, abys měla všechny potřebné živiny.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Dobrý den,

  mohu se zeptat, mám takový problém s psychikou, a s tím možná související váhou.
  Vždycky se snažím být perfektní, vždy když ve škole nedostanu jedničku ale např. dvojku, tak se psychicky zhroutím, toto se mi stane vždy po každém neúspěchu. Někdy se mi poté stává že se podívám do zrcadla a připadám si tlustý, tím pádem přestávám jíst, a nevím co to je, jestli anorexie nebo jenom zase přehnaný perfekcionismus. Už se mi to s tou poruchou jíst stalo 5-krát: dvakrát to už bylo celkem vážné: trvalo to cca. 50 dní kdy jsem zhubl 5 kilo, a třikrát to trvalo krátce, cca. 4 dny. Jenom zde napíši své váhové údaje: Výška: 160 cm, Váha: 37kg.

  Dekuji za odpověď

  kluk, 13. srpna

  Ahoj,
  neúspěch je těžký asi úplně pro každého. Během života se mu ale vždy nejde úplně vyhnout. Neúspěch je spojený s učením se a učení se zlepšováním schopností. Někdy jsou dny, kdy se opravdu nedaří a jsme nespokojení se vším. Pak na nějaký neúspěch ve škole může nasednout i nespokojenost s váhou. Nadměrné hubnutí ale může vést ke zdravotním potížím. Zkus si o svých starostech a perfekcionismu promluvit s někým blízkým a zkuste společně vymyslet, co by ti mohlo pomoci se vyrovnat se stresem a neúspěchy. Možná by bylo fajn popovídat si i s nějakým odborníkem, třeba s psychologem ve škole nebo můžeš zavolat na linku bezpečí (zdarma na čísle 116 111). Když se naučíš využít neúspěchy ke svému prospěchu, bude ti snáz a bude to pro tebe snazší i v budoucnosti.
  Držím palce!
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku,

  Mám docela zvláštní ,,úchylku“ a vůbec nechápu proč jí pociťuji a jestli se to děje i někomu jinému.
  Rád bych ztloustnul. Mám 70 kg (185cm) což je na můj věk podle mě ideální a průměrná váha (možná až trochu nadprůměrná) , ale přesto mám pořád touhu ztloustnout. Mám trochu břicho a ne moc svaly a přesně to se mi líbí a cítím se v tom dobře (chci břicho do budoucna ještě zvětšit)
  Vždy mám období, kdy chci ztloustnout a snažím se nadprůměrně jíst (i když už nemám hlad) a raduju se z nabrané váhy. Kontroluju kalorie a snažím se jich přibrat co nejvíc. Taky se mi líbí kluci, kteří mají trochu kilo navíc a chtěl bych aby takový typ postavy měl i můj kluk (u holek se mi kila navíc nelíbí). Taky bych rád nosil oblečení které je trochu nevkusné, asi abych to zvýraznil (přesněji košile, pola, upnutější oblečení, slipy). Z přibraných tuků mám radost a vzrušení. (Důležité je říct, že po tomto období asi 14 dnů mi tato ,,potřeba“ odezní. Také zmizí když jsem dýl mezi lidmi. Díky tomu nemám nadprůměrnou váhu)
  Je to zvláštní ale vyloženě mi to nevadí. S věkem se mi tato potřeba zvyšuje až snad jednou budu tlustší. Zároveň jsem nikdy netoužil po obezitě, spíše jen o malé nadváze. Nebojím se o mé zdraví, protože si myslím, že můj ideální typ postavy (kterého bych chtěl docílit) je ještě zdravý a normální.
  Nikomu jsem to (zatím) neřekl, protože mi to samotnému přijde hodně divné. Na internetu jsem o tom nic nenašel.

  Byl bych moc rád za upřesnění proč se mi to děje, jestli to je normální a jestli to má nějaký název. Neplánuju s tím nějak bojovat protože chci přibrat ale ,,nevadilo“ by mi kdybych takovou touhu přestal pociťovat. Děkuji.

  kluk, 14 let, 5. srpna

  Ahoj,
  každý z nás má typ postavy, který se mu líbí a kterého by chtěl u sebe dosáhnout. V tomto směru je nejdůležitější, aby se jednalo o „zdravý“ typ postavy. To znamená váha by měla ve vztahu k výšce být v normě. Nadváha i podváha totiž s sebou přinášejí zdravotní komplikace. Tvoje aktuální váha by se měla do normy v pohodě vejít.
  U kluků je touha přibrat poměrně častá, u některých to může vést až k poruše příjmu potravy zvané bigorexie, kdy hodně cvičí, užívají doplňky stravy a snaží se dosáhnout velkých svalů. To ale myslím není tvůj případ. Vlastně bych ani neřekla, že se u tebe jedná o nějakou poruchu nebo úchylku, jak píšeš. Zkrátka se ti líbí, když mají kluci mohutnou postavu, třeba i s pár kilo navíc. Jen nevím, jak si vysvětlit, že tato tvoje touha vždycky po 14 dnech odezní… Mysli na to, ať tvá váha nepřekročí hranice normy a stravuj se kvalitními surovinami, ať neublížíš svému zdraví. A dej tomu čas, věřím, že najdeš svou vysněnou váhu.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Ahoj, je mi to blbí sem psát, ale chtěla jsem se zeptat. Je mi 13 let jsem holka a měřím 171 cm a vážím 67kg...přijde mi to hrozně moc. Všichni okolo mě rodina/kamarádky říkají, že tlustá nejsem, ale já si myslím, že to jen hrají. Hecla jsem se a každý den poctivě cvičím a snažím se jíst zdravě, ale nic... Toužím po lásce, ale myslím si, že takovouhle mě nikdo rád mít nebude...

  holka, 13 let, 1. srpna

  Ahoj,
  tvoje váha je při tvé výšce úplně v pořádku, odpovídá normě. Proto si říkám, že to kámošky a rodina asi nehrají a myslí to vážně. Samozřejmě se zdravou stravou a cvičením klidně pokračuj, myslím, že ti to může pomoci cítit se ve svém těle líp, ale nemusíš to nějak zvlášť přehánět a cílem nemusí být zhubnutí, ale třeba zpevnění svalů a péče o své zdraví.
  Po lásce touží skoro každý člověk, ale věř mi, že s váhou souvisí hledání partnera opravdu minimálně, zvlášť pokud máš optimální hmotnost.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku,
  jsem hubený což se mi líbí ale mám hodně malou váhu..kolem 44-45kg a měřím 170 cm. Snažím se přibrat ale i když sním cokoliv tak stejně že všeho zhubnu. Přemýšlím nad tím jestli se mi nemůže něco stát ale stejně s tím nic moc neudělám. Nevíte jak přibrat? Nebo jestli s tím jít k doktorovi? Díky moc za odpověď

  kluk, 14 let, 28. července

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš, že jsi hubený, ale že se Ti to líbí. Přesto nám kladeš otázku, jak přibrat. Nejsme, bohužel, výživoví poradci, nedokážeme Ti tedy v tomhle směru poradit. Obecně je možné přibrat kombinací vyvážené stravy a cvičení. Se stravou Ti může poradit výživový poradce, či třeba obvodní lékařka (lékař). Jestliže tedy máš pochybnosti ohledně svého zdraví, se svou lékařkou (lékařem) se poradit můžeš. Je také možně, že jsi právě v období bouřlivého růstu, a Tvé tělo prostě nestíhá zároveň růst i přibývat na váze. A není proto potřeba nic jiného, než dát svému tělu čas. A možná jsi celkově typ, který vždy bude spíše hubenější. Každý má nějaké predispozice, které nelze úplně změnit, je možné s nimi jen zacházet právě udržováním zdravého životního stylu.

  Přejeme Ti bezstarostné dny.
  Modrá linka

  Moje tělo - váha

  Jsem hubený

  Dobrý den, prosím vás teď jsem hodně vyrostl a proto jsem hodně zhubnul. (spočítam si všechna žebra) a rodiče si myslí že se mnou něco je i kdyz jsem úplně v pohodě a když se premaham více jist abych zase nabral tak sednu na kolo a hned všechno shodím.(od malička jsem byl hubený ale tohle je až moc)
  Změnit jídelníček by asi nešlo jelikož mamka vaří pro každého stejný jídlo.
  A taky chtějí abych jedl tlusté maso ale to já nemohu jelikož se na něho podívám a promiňte se zbleju.
  Má otázka tedy je jak ztloustnu aby mi alespon nekoukal zebra?
  (pro mě je tloustnuti těžké)
  Děkuji moc

  kluk, 14 let, 27. července

  Ahoj z Modré linky,

  umím si představit, že bys chtěl přibrat, obzvlášť když si rodiče myslí, že Ti něco je. Nejsme, bohužel, výživoví poradci, nedokážeme Ti tedy v tomhle směru poradit. Obecně je dobré přibrat svalovou hmotu, kterou lze přibrat kombinací vyvážené stravy a cvičení. Se stravou Ti může poradit výživový poradce, či třeba obvodní lékař. S ním (s ní – lékařkou) byste s rodiči mohli probrat i to, zda je s Tebou vše v pořádku. Možná jsi právě v období bouřlivého růstu, kdy Tvé tělo nestíhá zároveň růst i přibývat na váze. A není proto potřeba nic jiného, než dát svému tělu čas a toto období, kdy jsi hubenější prostě přijmout. A možná jsi celkově typ, který vždy bude spíše hubenější, než při těle. Každý má nějaké predispozice, které nelze úplně změnit, je možné s nimi jen zacházet právě udržováním zdravého životního stylu.

  Přejeme Ti bezstarostné dny
  Modrá linka