Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Dárky

  Co mám koupit kamarádce k Vánocům? Je jí dvanáct a nevím si rady.

  holka 12 let, 23. listopadu 2018

  Ahoj,
  jestli o ní víš jen to, že je jí dvanáct let, tak to máš těžké, musela bys vybrat nějaké obecné dárky (kosmetiku apod.).

  Pokud o ní víš něco víc, tak využij toho, co o ní víš. ;-)
  Jestli je to kamarádka, tak snad znáš nějaké její záliby. Skoro ke každému koníčku jde vymyslet nějaký související dárek. Má třeba nějaký talent? Nebo nějakou oblíbenou kulturu (film, seriál, hudbu)?

  Já o tvé kamarádce nic nevím, takže ti lepší radu asi nedám. Mrkni na ostatní odpovědi ve zdejším podtématu Dárky, třeba načerpáš inspiraci. :-)

  Alík

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Dárky

  Dárek pro dívku

  Ahoj, už jsem píšu po několikáté, snad to nevadí. Mám další dotaz týkající se lásky. Už mám domluvené to rande a teď mě zarazilo, že bych jí měl koupit nějaký dárek asi, ale nenapadlo mě co přesně by mohla jako dívka chtít🤷🏻‍♂️ napadlo mě nějaké oblečení nebo parfém nebo šperky, ale moc si nevím rady. Máte nějaké? Nechci jí zas kupovat nějaké nové boty za 2 tis. ale chci, aby z toho měla radost.
  Dekuji moc za odpověď.

  kluk, 14 let, 11. července

  Ahoj,

  je moc fajn, že Ti to s novou láskou vychází a máte domluvené rande. Dárek dívce není podmínkou, ovšem nikdy nic nepokazíš květinou. Nemusíš nic kupovat, stačí krásné luční květy, pokus se z nich udělat překrásnou a nápaditou kytku, třeba doplněnou i zajímavými travinami nebo listy. Vůbec cokoliv vlastnoručně udělaného potěší nejvíc, znamená to, že jsi na dotyčnou holku opravdu myslel a chtěl jí udělat radost.

  Nepovažuji za vhodné kupovat jí nějaké drahé dárky, jako je oblečení, parfém, šperky či dokonce boty, to myslím úplně postačí později, až budeš zletilý a budeš sám vydělávat.

  Přejeme Ti, ať rande vyjde.
  Modrá linka

  Dárky

  Dobrý den👋,
  potřebovala bych pomoct..
  Co dát mému 18ti letému klukovi k narozeninám? Něco, co by vážně kluk v tomto věku ocenil. Ptala jsem se ho, co by chtěl a on vždycky řekne, že nic a že si nic nevezme. Mám už pár dárků nakoupených, ale nepřijde mi to dost dobrý.
  Pořád zběsile hledám něco na internetu, ale pořád nevím. Přijde mi, že všechno má.😅Asi nemáte čas na takové kraviny, ale moc mi na tom záleží.

  Děkuju moc za odpověď

  holka, 15 let, 28. dubna

  Dobrý den z Modré linky,

  je od Vás hezké, že přemýšlíte o tom, jaký dárek by Vašemu klukovi udělal radost. My Vám však poradit, co Vašemu klukovi líbí, nemůžeme, neznáme ho. Věřím, že jej potěší už to, že na něj myslíte. A jak vybírat dárky pro naše blízké? Všímat si toho, co je baví, co rádi dělají, toho, co je jim líbí, o čem hezky mluví. To může s výběrem vhodného dárku pomoci. Také se jej můžete ptát ne přímo na dárek, ale právě na to, co má rád, co se mu líbí.

  Přejeme Vám i Vašemu klukovi, aby mu Vaše dárky líbily
  Modrá linka

  Dárky

  Ahoj Alíku,
  jak se blíží Vánoce, tak bych ráda kupovala dárky. Všechny mám, kromě kluků a taťky. Vůbec nevím, co jim všem mám koupit, chtěla jsem dát taťkovi knihu, ale když jsem mu ji dala loni, tak přečetl půlku a pak ji dal do poličky, kde je doteď. A u těch kluků mého věku už vůbec nevím a když se jich zeptám, tak řeknou nevím.
  Předem moc děkuji.

  holka, 12 let, 4. prosince 2019

  Ahoj,
  je těžké takhle radit, když je neznáme, ale určitě potěší nějaký vlastnoručně vyrobený dárek. Můžeš třeba vytvořit nějaké přáníčko s vlastním obrázkem, uplést náramek z bavlnek, pokud máš možnost, tak vyrobit něco z keramiky, ...

  Pokud bys chtěla něco koupit, tak můžeš zkusit třeba různé polštářky, trička, skleničky, tužky a podobné věci s potiskem, který může být buďto právě o kamarádech, nebo o tatínkovi, případně o rodině, ale může to být i nějaké vtipná hláška. Jestli rádi poslouchají písničky nebo sledují filmy, tak jim můžeš koupit „cédéčko“ s písničkami, „dévédéčko“ s filmem, případně nějakou počítačovou nebo společenskou hru. Pak třeba nějaký přívěšek na klíče nebo na batoh také nemusí být špatná volba.

  Určitě bys někde našla i nějaké vaše společné fotky, můžeš nějakou vytisknout a dát ji do rámečku, je to moc hezká vzpomínka, která může připomínat nějaké pěkné chvíle, které jste spolu zažili. Můžeš jim dát i něco k jídlu, třeba bonboniéru nebo různé věcičky z čokolády.

  Záleží to i na tom, jaké máš finanční možnosti. Píšeš, že je ti 12 let, takže si ještě nevyděláváš, ale určitě mysli na to, že radost může udělat i úplná drobnost, neplatí jen to, že nejlepší jsou drahé dárky.;-)

  Dárky

  Zdravím Alíka a spol.
  Mám menší problém, vím, že to není až tak moc důležité, ale potřebuji vymyslet dárek, ke dni matek. (Ale nemám moc peněz.) Prosím navrhněte něco, ale co nejrychleji.
  Děkuji předem. A mějte se pěkně.

  Maruška, 12 let, 5. května 2019

  Ahoj,
  jelikož tvoji maminku neznáme, máme pro vymyšlení vhodného dárku mnohem horší předpoklady, než máš ty. Zamysli se, co ji baví, co ji zajímá...

  Bez znalosti podrobností ti můžu poradit jen univerzální dárky, které potěší smysly její (bonboniéra, květina), nebo ostatních (kosmetika).

  Případně můžeš vyrobit nějaké přání, na to nejsou potřeba peníze, jen fantazie.

  Alík

  Dárky

  Neporadíte mi prosím co dát 81 leté babičce k Vánocům

  holka, 12 let, 15. prosince 2018

  Ahoj,
  je hezké, že se snažíš babičku potěšit a přemýšlíš o tom, co by jí udělalo radost. Zkus se zamyslet nad tím, co ji baví a co má ráda. Neznám tvou babičku, ale možná by ji potěšila nějaká hezká kniha, případně hudba, kterou má ráda. Jestliže už nemá příliš dobré oči a čtení by pro ni bylo moc namáhavé, vynikající alternativu představují například audioknihy. Možná by babičku potěšil i nějaký zážitek, například lístky na divadelní představení, na které bys šla s ní. Věřím, že vybereš dobře a babička bude mít radost.
  Měj se hezky!
  Bára

  Dárky

  Mám rád školu

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je normální, že nemám rád dárky a mám rád školu.
  Děkuji za odpověd.
  HynekD

  kluk, 10 let, 8. prosince 2018

  Ahoj,
  není to úplně obvyklé, ale nenormálním bych to nenazval.

  Co se dárků týče, třeba jsi zatím nedostal ten pravý dárek, který by ti udělal radost. Což může na jednu stranu vyznívat smutně, na druhou stranu máš pořád prostor, že tě nějaký dárek fakt hodně příjemně překvapí. :->

  Co se školy týče, napadá mě sice podobná odpověď, že jsi zatím neměl žádný nepříjemný školní zážitek (stres, špatné známky, nepříjemné učitele), což je ale samozřejmě v pořádku. Příroda nás obdařila přirozenou zvědavostí a ač to tak mnohdy nevypadá, děti se ve skutečnosti chtějí učit, jen se většinou liší v tom, jak moc chtějí dělat i něco jiného krom učení a co přesně se chtějí učit. Pokud ti sedne to, co se učíš ve škole a přijde ti to zajímavé, máš to dobré. :-)ok

  Alík

  Dárky

  Ahoj Alíku,
  Vymýšlím dárky na Vánoce a absolutně nevím, co mám koupit tátovi. Nemá totiž žádnou zálibu. Prosím poraď mi.

  holka 13, 15. října 2018

  Zkus něco pěkného tatínkovi vlastnoručně vytvořit - přívěšek, hedvábnou kravatu,...
  Návodů je všude mnoho. I zde na Alíkovi najdeš nějaké náměty na vyrábění dárků:
  www.alik.cz/a/darky-k-vanocum
  www.alik.cz/a/vanocni-tvoreni-venec-z-dekoracni-prize
  www.alik.cz/a/videonavod-vyrabime-vanocni-darky-talisman-pro-stesti
  www.alik.cz/a/vase-tipy-darek-k-vanocum

  Dárky

  Kamarád bude slavit 12. narozeniny a nevím, co mu mám koupit, a nechce se mi do toho dát víc než 100 Kč.

  Ada-da-da, 25. června 2018

  Ahoj,
  jestli je to kamarád, tak bys mohla znát nějaký jeho zájem... a podle něj zvolit odpovídající dárek. Čte knížky? Záložku. Má zvířátko? Žrádlo. Rád maluje? Pastelky.

  Pokud neznáš zájmy, tak můžeš pořídit nějaký naprosto neužitečný, ale vtipný dárek pro pobavení během narozeninové oslavy. Nebo dárek, který se během oslavy sní – nějakou čokoládu.

  Také pro něj můžeš něco sama vyrobit, dárek nemusí být kupovaný...

  Dárky

  Ahoj Alíku a ostatní
  Tyto vánoce co budou bych chtěla dát dárky všem. Ale to nejmíň potřebuji 11 dárků a na tolik si nenašetřim pomůžete mi prosím předem děkuji za odpověď

  holka, 9 let, 19. února 2018

  Ahoj,
  je ti teprve 9 let. Těžko tedy můžeš tolik dárečků koupit. Věř mi, že rodinu i přátele potěší vlastnoručně vyrobený dárek. Náměty najdeš i zde na Alíkovi. Zkus se podívat do Alíkovin a vyber téma TVOŘENÍ www.alik.cz/a/tvoreni.

  Tam najdeš např. tyto články s náměty, jak vytvořit zajímavé dárečky:
  www.alik.cz/a/darky-z-lasky
  www.alik.cz/a/vanocni-tvoreni-adventni-kalendar
  www.alik.cz/a/vyrobme-si-podzimniho-jezka
  www.alik.cz/a/drahokamy-z-papiru
  www.alik.cz/a/darek-pro-maminku-latkovy-obal-na-papirove-kapesniky
  www.alik.cz/a/origami-motyl
  www.alik.cz/a/beruscino-kouzelne-prani
  www.alik.cz/a/vanocni-svicen

  Dárky

  Ahoj Alíku, dostal jsem k svátku a narozeninám 800 Kč od babičky a vůbec netuším, co si koupit, fakt netuším a spořit si to nechci.

  kluk, 10 let, 31. října 2017

  Spoření je dobrá věc, nenuť se ke zbytečnému rozhazování. Časem si můžeš našetřit na něco dražšího a lepšího.

  To, že teď nevíš, za co peníze utratit, ještě neznamená, že tě něco nenapadne třeba za dva měsíce. Pak bys litoval, že jsi peníze utratil za nějaký nesmysl, který jsi ani moc nechtěl, a musel bys s nákupem vytoužené věci čekat na další kulaté narozeniny :-)

  Dárky

  ahoj alíku
  mám sestřičku Lauru tý bude letos sedm let a 1. června má svátek a já nevím co jí mam dát.
  skoro vždy jí dávám něaký obrázek ale letos jí chci dát něco speciálniho

  holka, 9 let Tygřice7, 5. května 2017

  Ahoj,

  je moc pěkné, že myslíš na svou sestru a přemýšlíš nad vhodným dárkem. Mohla bys jí třeba dát společnou fotografii v rámečku. Vzít jí na zmrzlinu. Koupit pastelky s tím, že bys od ní chtěla také nějaký obrázek. Znáš svou sestru asi dobře a víš, co by jí potěšilo. Věřím, že určitě na něco přijdeš.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Dárky

  rodina
  Ahoj alíku chtěl bych hoverboard za 5000 tisíc. Ale má za chvíly narozeniny
  a mamka řekla že ůžu si vybrat věc za 3000 tisíce a chybí mi 2000 tisíce a já mám leda tak 100 korun jak jí mám přemluvit alíku prosím :-(

  kluk, 10 let, 4. května 2017

  Ahoj,

  chceš k narozeninám dost drahý dárek. To, že ti maminka chce koupit dárek do 3000Kč je od ní velmi velkorysé. Samozřejmě neznám vaše finanční možnosti, ale pokud o to opravdu hodně stojíš, zkus se s maminkou domluvit a pak poprosit i ostatní v rodině, kteří uvažují o koupi něčeho malého k tvým narozeninám, aby raději přispěli mamince na tvůj vysněný dárek. Navrhni třeba, že bys mamince nějakou část splácel.
  Hezké narozeniny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Dárky

  Ahoj Aliku,
  Vím, ze mi s tímto asi moc nepomůžes , ale popisu ti co nejblíž svoji situaci. Je mi 14 let, jsem holka a otázka je ohledně darku na Vánoce pro spolužáky. Pro holky koupim levne laky na nehty nebo notysky. Mam ale dva nejlepší kamarády a nevím, co jim dat (jsou to kluci). Kapesne mam 100 Kč na měsíc, tak na to prosím ber ohledy. Chci, aby jim to aspoň k něčemu bylo (takže ne třeba čokoláda, kterou hned snědí a víckrát si na to nevzpomenou).

  Moc dekuji

  Slunecnice, 25. listopadu 2016

  Ahoj,

  je moc pěkné, že myslíš na kamarády a děláš si starosti s tím, co by je potěšilo. Myslím, že jim udělá radost cokoliv, hlavně, že jsi na ně myslela.
  Pokud máš nějakou společnou fotku, tak jí můžeš dát do nějakého pěkného rámečku, který sama vyrobíš. Není to těžké. pokud kluci rádi čtou, můžeš jim darovat záložku, kterou můžeš také vyrobit. Zkus se inspirovat třeba zde: http://alik.idnes.cz/ctenari-pisi-alikoviny-07v-/alik-alikoviny.asp?c=A160320_193130_alik-alikoviny_jid
  Krásné adventní dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Dárky

  Ahoj, nejdriv dekuji, ze tu pro vsechny jste a ted uz k dotazu. Na krouzku pozarniho sportu jsem se v lete seznamila s jednim klukem. Kdyz byl na hasicskem tabore taborak, drzeli jsme se za ruce a povidali si. Hodne si rozumíme. A kdyz byl konec tabora, byli jsme u sebe, divali se navzajem do oci. Nakonec jsem mu dala pusu. Jeste ten den me polibil na tvar a pak jsme si dali pusu na rozloucenou. Bylo to poprve, co jsem od kluka dostala pusu. Me bude v rijnu 14, jemu o ctyri dny pozdeji 13 (jsem starsi). Tento vekovy rozdil nam nevadi, ale jde mi k jeho narozeniny. Ma rad fantasy, knizky a tak. Cetl treba knizku (dil) Eragon. Koukni se na to prosim, at vis, co myslim. Nechci byt egoisticka, ale moje kresby se mi libi a tak ne napadlo, ze bych nakreslila draka, zaramovala a to mu dala, k tomu treba nejakou knizku. Je to dobry napad? A kde koupim ramecek? Nejaky maly obchod. Nemaji je treba v papirnictvi?
  Predem dekuji
  ZIMA321

  ZIMA321, 30. srpna 2016

  Ahoj Zimo321,

   

  mně se zdá tvůj nápad na dárek naprosto super.  Rámečky prodávají v různých obchodech. Třeba s foto tématikou, obchody s bytovými doplňky. Zkus si do vyhledavače zadat  "rámečky prodej" a máš z čeho vybírat.

  Držím palce a přeji krásnou narozeninovou oslavu. Alíkova kamarádka Bája