Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Soutěže

Pokud každý den od 1. do 24. najdu čokoládovou nutelu, nebo co to je, jak velká je šance v procentech, že mě vylosujou?

Šance, že budeš vylosovaný v jednom dni, je zhruba 0,15 %.
Z toho plyne, že šance, že nebudeš vylosovaný, je 99,85 %.
Pokud vynásobím 0.9985 · 0.9985 · ... atd., dohromady čtyřiadvacetkrát – počítám tedy šanci, že v žádném z dvaceti čtyř dní vylosovaný nebudeš – vychází mi přibližně 96,5 %.
Z toho plyne, že šance, že budeš vylosovaný alespoň jednou, je 3,5 %.

V některých dnech – jako třeba dnes – je šance vylosování vyšší než 0,15 %, protože spousta kolemjdoucích-soutěžících netuší, že tu existuje něco jako Vyhlášená témata. ;-)

Pro zajímavost:
Kdyby měla být tvá šance padesátiprocentní, muselo by se buď účastnit jen 35 lidí, což by byla moc malá soutěž, nebo by adventní kalendář musel mít 462 dnů... letošní štědrý den by pak vycházel na 5. března 2020. :->

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Soutěže

Ahoj,
Četla jsem si předchozí dotazy, a zajímalo by mě, kdo je velikonoční zajíček, kterého jste zmiňovali.
Předem děkuji za odpověď
Člověk

Ahoj člověče,
to už je rozluštěné od loňského léta, je to klokánek králíkovitý, který pracoval pro tasmánské čerty. Nyní je u nás pod zámkem.

Soutěže

Ahoj, proč je všude ta šiška? A chci lepší odpověď než Ano.
Děkuji

Na takto formulovanou otázku ani nejde odpovědět „ano“. ;-)

Je to záhada…
Řeší se už pár dní na nástěnce.
Máme společně a Alíkem a Pepíčkem pár teorií, ale všechny jsou trochu sci-fi…

Soutěže

Můžu se zeptat, kde najdu formulář když se chci podívat na nápovědu k Adventnímu kalendáři?

Stačí kliknout na správný den, pak se ti formulář ukáže. ;-)

Soutěže

Na letošním adventním kalendáři se dole u výherců zobrazuje hnědá čára. Nejspíše to zobrazuje, kolik lidí si zasoutěžilo, ale je to podle dětí, které si zasoutěžili v prvním kole, nebo je to podle všech uživatelů Alíka?

Je to podle množství účastníků v kole, kde bylo nejvíc účastníků. Takže v tuto chvíli podle třetího kola.

Každého kola adventní soutěže se účastní stovky lidí.
Všech registrovaných uživatelů Alíka jsou desetitisíce. :->

Soutěže

Ahoj, mám 2 dotazy.

  1. Proč tu propána pořád někde je ta pšíkající šiška?:D Kvůli nějaké hře?:D
  2. Na mém druhém účtu v soutěži Alík větří kdo si šetří jsem 30 minut dodržela, ale tady na tomhle ne. A tohle je ten účet kde chci vyhrát, protože tam jelikož nesmím, tak nesbírám kačky a i sleva 90% by mi byla k ničemu. Tím pádem si tam ani na nic nešetřím. A dotaz zní: když jsem to tam splnila a tady ne (za podmínek co jsem napsala) počítá mě to, že jsem byla 30min (50 s tím že jsem byla vykopnuta kvůli neaktivitě, ne to pravda? :D, já, jako Adee?

Ahoj,
k šišce se už vyjádřila kvalifikovanější zvířata

Co se týče Alík větří, kdo si šetří, tak ses pod účtem Adee posledního kola zúčastnila. Kdyby ne, tak bys bývala nemohla vyhrát. :->

Už nějakou dobu máme stránku, kde si každý může prohlédnout všechny své soutěžní účasti. Nevypadá úplně ideálně, ještě bych ji rád nějak zpřehlednil… a chtěl bych někdy do účastí zpětně zahrnout i soutěže, které se posílají prostřednictvím dopisů Koalíkovi, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Účasti Alíkova podzimního větření se vytvářejí automaticky vždy o půlnoci mezi nedělí a pondělím pro všechny uživatele, kteří splňují podmínky.

Soutěže

(K soutěži www.alik.cz/s/tasmansky-mikulas:)
Jak mám nakreslit tasmánského Mikuláše? Vánočního Mikuláše? Nebo normálního Mikuláše? Nebo takového čerta, jestli si to mám nakreslit?
Takže čerta nebo Mikuláše??

Asi víš, jak vypadají normální čert s Mikulášem, ne?

Tak teď se podívej, jak vypadá tasmánský čert...
... a zkus si představit, jak by mohl vypadat tasmánský Mikuláš...
... hotovo? Tak teď ho nakresli! :-D

Na obrázku může být i poblíž tasmánského čerta, ale není to nezbytné, u tasmánských čertů všichni víme, jak vypadají, ale ten Mikuláš, to je záhada.

Je to úkol především pro vaši fantazii a důvtip. ;-)

Soutěže

Ahoj, kdy asi bude vyhodnocená soutěž To máme mládež?
Anna (Kralinda35)

Ještě někdy tento měsíc.
Buď vyhlásíme vítěze po nazpívání, nebo bez nazpívání.

Mimochodem, kdyby někdo z vás, kdo tuto odpověď čtete, dokázal zajistit nazpívání, ozvěte se, prosím. ;-)
Myslím, že tyto písničkové soutěže jsou docela fajn, chtěli bychom je pořádat častěji, ale najít sbor, který by dokázal nové texty rychle nazpívat, je těžké. Zejména v předvánoční době.

Soutěže

Achjo, nerozumím té pátračce Podzimní pátrání po dárcích a vůbec nevím, na té duze jsou 3 písmenka? Já je tam nevidím.

Ahoj,
nikoliv. Na duze nejsou žádná písmenka. Na stránce o soutěži (www.alik.cz/s/podzimni-patracka-2019) máš nápovědu, kde máš hledat. Pro dnešek je tam třeba tohle: Nápověda pro dnešní pátrání: dnešní článek dobře radí, dárky chybí, hroch se baví.

Tvým úkolem je podle těchto nápověd najít nějaké stránky na tomto webu. Která stránka tady se třeba věnuje dárkům? Nebo kde se může člověk pobavit?

Na daných stránkách se v pozadí, pod obsahem, ukrývá vždycky jedno (opakující se) písmenko. Třeba tady, v poradně Alík radí dětem, jsou takhle na pozadí otazníky, ale na určitých stránkách jsou tam právě hledaná písmenka (a každý den se to mění).

Tvým úkolem je ta písmenka najít. Dneska jsou, jak je také napsáno na stránce s tou soutěží, celkem 4. Také je důležité vědět, jakou barvu má sekce, ve které se ta stránka s tím daným písmenkem nachází (Alíkoviny jsou červené, hry zelené, soutěže žluté, ...).

Nakonec je potřeba poskládat to heslo. Uděláš to tak, že se podíváš na tu duhu, která je na soutěžní stránce. Respektive na její pořadí barev. Nejníže je červená, následuje žlutá, zelená a tak dále. Což jsou i barvy zdejším sekcí.

Na první místo dáš tedy písmenko, které je v červené sekci, tedy v Alíkovinách, a úplně stejným způsobem budeš pokračovat dál, až ti vznikne celé heslo. To pak zadáš, zvolíš si, jakou bys v případě výhry chtěla odměnu, a odešleš.

Soutěže

Ahoj, mám dotaz k soutěži alík větří, kdo si šetří.
V klubovně musim strávit 30 minut každý den, nebo stačí jednou týdně?

Jednou týdně.
Ale díky za tip k zamyšlení. :-D

Soutěže

Ahoj, budete mít ještě soutěž Alík větří, kdo si šetří? Protože tam právě píšete: Akce prozatím skončila. Možná se na podzim vrátí. Ale bral bych to znovu, kdybyste to měli opět, kdo šetří na katalogu dárků na nějaký dárek. Děkuji za odpověď.

Skoro určitě bude Alík znovu větřit, nejspíš začne někdy během října a skončí na konci listopadu, před vánoční pátračkou...

Možná trochu upravíme podmínky ale v principu půjde o totéž jako na jaře.

Soutěže

Ahoj Alíku, mám 2 vyluštěná kola v Koalí tajence a mám dostat 500 kaček, ale já jsem je nedostal, je to chyba?? Jestli to chvíli trvá, tak promiň za dotaz.
Ahoj,
dík za odpověď.

Ahoj,
ta odměna, o které se zmiňuješ, se týkala pouze posledního kola, kterého ses nezúčastnil. Proto jsi žádnou odměnu nedostal, jinak byla přidělována ihned s odesláním tajenky, přičítala se společně s 330 kačkami za vyluštění.

Soutěže

Ahoj, jaká je šance, že vyhraju soutěž o Jak vycvičit draka?
Ahoj.
Dík za odpověď.

Ahoj,
šance sice není moc velká, ale někdo z vás to vyhrát musí. :-D
Knížky jsou též k mání v katalogu dárků.

Účastníků je v této soutěži opravdu hodně, podobně, jako bylo v soutěži o batůžek. Je jich mimochodem víc jak patnáctinásobek, než kolik lidí se účastní Dětského činu roku, kde jde vyhrát tablet nebo mobil, pokud čin porotě přijde dostatečně záslužný.

Soutěže

Ahojte! Chtěla bych se zeptat, jestli může někdo v koalí tajence vyhrát 2x? Nebo vybíráte jenom, že každý může výhrát jenom 1x? Jelikož jsem vyhrála a nevím jestli má cenu se ještě zapojovat a čerpat zbytečně ostatním nápovědy. Jestli odpovíte, tak děkuji za odpověď :-)

Ahoj,
podobnou otázku dostáváme skoro u všech vícekolových soutěží. :-D
Každé kolo se losuje zvlášť, výherci předchozích kol mají úplně stejné šance jako všichni ostatní, můžou klidně vyhrát víckrát.

Třeba loni v klokaních tajenkách vyhrála uživatelka doryname v šestém i osmém kole. Měla štěstí. Koukám, že letos soutěží také.

Krom toho je zde letos také kačková odměna za účast – každý, kdo tajenku vyluští, dostane 330 kaček (pokud má na Alíkovi účet starší než týden). I kvůli ní se asi vyplatí pokračovat...

Soutěže

Dobrý den,
u koalí soutěže píšete, že jména koalích dam budou jednou důležitá, tak jsem si je zapsal do Wordu. Můžu, až to bude aktuální, využít tuto "nápovědu", kterou jsem si sám vytvořil?
Parníček512

Samozřejmě můžeš.

Kdybychom to zakazovali, stejně bychom neměli, jak to zjistit, takže část soutěžících by si určitě nějaké své poznámky použila a poctiví soutěžící spoléhající jen na svoji paměť by byli v nevýhodě. Takže je férovější to nezakazovat. ;-)

Soutěže

Dostane ten, kdo se účastnil Koalí tajenky, kačky?

Za samotnou účast je od tohoto kola nově zavedena odměna 330 kaček.
Co se týče odměny za vyřešení více kol... uvidíte. ;-):-D

Jak je již naznačeno u soutěže, na konci prázdnin nastane okamžik, kdy budou důležitá jména jednotlivých koalích dam...

Soutěže

Ahoj,

je povoleno luštit koalí tajenky hádáním?

Ahoj,
je pravda, občas se někteří lidé na Alíkovi hodně hádají, ale myslím si, že to tajenkám nijak nepomáhá. :-D

Ale jinak ano, můžeš tajenku klidně uhodnout. Důležité je pouze to tajenkové slovo, zbytek se neposuzuje. Dokud jsou slova krátká, není zase tak těžké trefit i všechny řádky zkusmo (smajlík u každého řádku dokáže ukázat, pokud je jedno písmeno ve slově špatně) bez jakékoliv asistence kamaráda. V dalších kolech už to asi tak snadno nepůjde.

Soutěže

Kolik dní maximálně musíme čekat na vyhodnocení soutěže?
Je to nějaký určitý čas nebo je to u každé soutěže jinak?

Je to u každé soutěže jinak.

V budoucnu zřejmě předěláme systém soutěží, aby pořádání soutěží bylo méně pracné a aby soutěže mohli vytvářet i partneři Alíka.

Soutěž s Alíkovou boudou bude vyhodnocena v nejbližších dnech. ;-) (8:o)

Soutěže

Ahoj
Nemůžu si u Alíkova vysvedčení vybrat 2000 Kaček. Když si je vyberu tak se to zatrhne červeně. Myslíte že to souvisí s mým počtem Kaček? Nevíte proč?

Opraveno. Díky za upozornění. R^
S počtem kaček to nesouviselo.

Červeně to je nikoliv kvůli tomu, že je to špatně, ale že vybírátko výher, které se používá i u jiných soutěží (pátraček atd.), zobrazuje kačky červeně, slevy žlutě, hry modře, věcné ceny zeleně... uznávám, že to je v tomto případě trochu matoucí... možná bych to podbarvení měl zrušit.

Soutěže

Milá poradno,
Jak je ta soutěž namaluj Alíkovu boudu, tak dostaneme (ti co nevyhrají) nějakou odměnu za účast? O:-) :)

Ahoj,
možná jo. Uvidíme. ;-)
Věřím, že porota dokáže snahu ocenit.

Prodloužili jsme také trošku uzávěrku. Stejně bychom to nestíhali vyhodnotit během zítřka, když bude sraz, tak to může běžet déle. Má tedy příležitost více lidí...

Soutěže

Ahoj
Chtěla bych se zeptat ohledně soutěže Namaluj Alíkovu boudu.
Můžu kreslit v programu na počítači?
A pokud budu kreslit na papíře, tak mě se hodně moc potí ruce, nevadí, když bude papír trochu (hodně) namočený? :D
Děkuji.

Ahoj,
můžeš kreslit i na počítači, v jakémkoliv programu.
Namočený papír by měl jít usušit.

Proč se ti při kreslení tolik potí ruce? Z kreslení mé boudy nemusíš být vůbec nervózní. O nic nejde, jen o skvělou výhru a věčnou slávu. :->
Doporučuji hezky se uklidnit, z hluboka nádech... a výdech... nádech... výdech... nádech... výdech... nádech... nefunět při tom moc na papír, aby se na něm nevysrážela vlhkost...

Také snad pořád existují pijáky. (Známé též jako savý papír.)
Zkusil jsem zadat do vyhledávače „piják“ a našlo mi to stránku na Wikipedii nazvanou Piják lužní. Je to prý nebezpečné klíště. :-c

Za mých mladých let byl piják takový speciální papír, který žáci přikládali na čerstvě napsaný text, aby se do něj vsákl přebytečný inkoust z pera (obvykle bombičkového). Věřím, že by dokázal pojmout i nadbytečný pot. No... a dneska je piják zjevně klíště. Pokrok nezastavíš. Chudáci žáci. :-|

Alík