Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Milování

  Zdravím, aliku a spol
  Mám takovou otázku zdal se mi sen o tom jak jsem se svou přítelkyní v mém pokoji a tam jsem ji roztáhl nohy jak nejvíc to šlo a začal ji lizat a prstit. Mám otázku jestli je to vůbec hygienické.. a jestli to není náhodou až od 18 let. Prostě chápete chtěl bych si taky něco užít jako dospělí s tím že to není 18 / 15+. Kdyžtak poraďte jak na to.
  Děkuji s pozdravem Fifa.

  kluk, 13 let, 29. prosince 2018

  Ahoj,
  techniky, které popisuješ, nejsou omezeny na věk osmnácti let. Nejsem odborník na právo, ale pokud je mi známo, na minimální věk patnácti let je omezeno provádění pohlavního styku. Nicméně to, že to není zákonem přímo zakázáno, neznamená, že bys něco podobného měl provádět ve třinácti letech. Intimní a milostné praktiky předpokládají, že budeš mít s někým partnerský vztah, budete si navzájem důvěřovat a souznět spolu. Minimální věk prvního pohlavního styku je stanoven na patnáct let právě z toho důvodu, že naprostá většina dospívajících je před touto věkovou hranicí ještě příliš nezralá.
  A popravdě řečeno, tvoje věta „chtěl bych si taky užít něco jako dospělí“ vypovídá spíše o tom, že na navázání tak intimního vztahu ještě nejsi dostatečně zralý. Partnerské vztahy nevznikají kvůli tomu, aby si „člověk něco užil,“ ale na základě mnohem hlubších hodnot, jejichž následným prohloubením je potom intimní kontakt. Nespěchej a nesnaž se všechno urychlit jen proto, že máš chuť předčasně vstoupit do světa dospělých.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Milování

  Ahoj Alíku a spol!
  Před pár měsíci jsem si našel přítelkyni a ze začátku jsem sní byl spokojený, ale nedávno mi řekla že by chtěla zkusit sex. Řekl jsem jí že si to musím promyslet, Vím že je pohlavní styk až od 15 let a to je na tom to nejhorší, protože je o rok mladší než já. Nevím co jí mám na to říct. Nechci o ní přít. :(

  kluk, 13 let, 26. července

  Ahoj,
  odpověď na tvůj dotaz je úplně jednoduchá a vlastně sis odpověděl sám: Sex a jakékoli intimní partnerské aktivity jsou ze zákona povoleny až od patnácti let - a tím je řečeno vše. Neexistuje žádná diskuse o tom, že by mohla mít sex dvanáctiletá dívka s třináctiletým chlapcem. Jednoduše své přítelkyni řekni, že ani jeden z vás není na něco takového dostatečně zralý a pokud spolu chcete trávit čas, určitě to nemůže být podmiňováno podobnými věcmi. V tomto případě skutečně neexistují žádné výjimky.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Můj kluk chce sex

  Ahojte, prosím pomozte mi . Můj kluk chce po mě sex říká, že by to chtěl zkusit a hrozně mě o to prosi . Sama nevim jestli to chci a jestli jsem na to připravena . Prosím co mám dělat . Co mu mám říct . Mám strach ,že když mu řeknu že to nechci ,tak se se mnou rozejde

  holka, 12 let, 18. července

  Ahoj,
  mohu tě ujistit, že naprosto jistě na sex připravena nejsi a ještě dlouho nebudeš. Do patnácti let jsou jakékoli intimní partnerské aktivity zakázány zákonem a pokud jej porušíte, vystavujete se riziko postihu. Jednoduše řekni svému příteli, že musí počkat minimálně do patnácti let a neexistuje o tom žádná diskuse. Pokud se s tebou rozejde, alespoň uvidíš, že váš vztah nestál na pevných základech a neměl by žádnou budoucnost.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Může uškodit masturbace?

  Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli nevadí když každý den masturbuji. Nemůže mi to nějak uškodit? Nevadí to?

  kluk, skoro 13 let, 22. června

  Ahoj,
  rozhodně to nevadí. Masturbace není zdraví (ani fyzickému, ani psychickému) nikterak škodlivá a pokud ti to vyhovuje, nemusíš se nijak omezovat. Navíc zvýšená intenzita masturbace je s dospíváním často spojena a je jeho zcela normálním projevem. Nemusíš mít proto vůbec strach.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Ahoj, chtěla bych se zeptat :
  Když se masturbuje, tak se strkají prsty (nebo cokoli jiného) do vagíny, no a já to skousela ale vždy když jsem jenom na milimetr strčila prsty "tam" tak to štípalo, tal jsem zůstala jen u uspokojování jen kolem. Jinak to bylo vážně příjemné, jen prostě jsem se chtěla zeptat jestli je normální že me to štípalo

  holka, 11 let, 15. května

  Ahoj z Modré linky,

  ve Tvém věku Ti tento způsob masturbace může skutečně být nepříjemný, a to ze zcela přirozených příčin. Cílem masturbace je být sama k sobě hodná, uvolňovat sexuální napětí a poznávat své tělo, zjišťovat, co Ti je a není příjemné. Rádi bychom Tě tedy podpořili, abys své tělo poznávala pomalu, opatrně, něžně, není kam spěchat.

  Přejeme Ti hezké slunečné dny.
  Modrá linka

  Milování

  Dobrý den, mám zvláštní dotaz tak doufám,že mi aspoň trochu porozumíte. Stejně na to vím odpověď,ale potřebuji od vás ujistit či co🤦🏽‍♀️. Každý člověk by si pamatoval,pokud by měl už v životě pohlavní styk,že ano? Já ho samozřejmě neměla,protože mi není víc jak patnáct a stejně bych ho vůbec nechtěla. Dospívám a přemýšlím často tak nelogicky,divně a zvláštně,že mám pak v hlavě úplný zmatek a nevím,jestli jste mi vůbec porozumněli. Ale děkuji.💜

  holka, 7. května

  Ahoj,

  je přirozené, že Tě napadá spousta myšlenek a otázek ohledně sexuality. Jak sama píšeš - dospíváš, a pro tohle období je podobný zmatek v hlavě do jisté míry normální. Myslím si, že řada dívek to má podobně, jako Ty.
  Nejsem si jistá, jestli jsem Tvoji otázku správně pochopila a jestli Ti na ni tedy dokážu dát odpověď, kterou potřebuješ. Ano - obvykle si pamatujeme, že už jsme měli pohlavní styk. Napadá mě několik situací, kdy si to někteří lidé teoreticky pamatovat nemusí, a to např. pokud při něm byli opilí nebo pod vlivem drog anebo, a to ve výjiměčnějších případech, pokud u nich došlo k výpadku paměti např. po poranění mozku. Někdy se může stát, že si někteří lidé nepamatují nějaký hodně ošklivý, traumatický zážitek, jako je znásilnění.
  Říkám si, jestli kolem sebe máš někoho, s kým se o podobných věcech můžeš bavit, svěřit se s tím, co se Ti honí hlavou. Často to může přinést trochu úlevy.

  Zdraví

  Modrá linka

  Milování

  Co se stane, kdyby se spolu vyspali dva 13ti-letí a chtěli by sex oba? Byl by z toho nějaký problém, kdyby se na to přišlo? Díky

  Holka, 10-15 let, 28. dubna

  Ahoj,
  ano, byl by z toho opravdu velký problém. Je úplně jedno, jestli by chtěli sex oba dva, ze zákona jsou jakékoli intimní aktivity dětem mladším patnácti let zapovězeny a hrozí za ně trest.
  Bára

  Milování

  Ahoj aliku a spol, mam tkovou divnou otazku. Je normalni masturbovat a neb skoušt tyhle věci na někom jiném? Předem dekuji za odpověd. PS: nikdy nic z toho jsem nedělala.

  holka 11 let, 24. dubna

  Ahoj,

  chápu, že Tě kolem masturbace a sexuality obecně napadají různé otázky. Sexuální aktivity (nejen pohlavní styk, ale i dotýkání se intimních míst druhého člověka) je zákonem zakázáno těm, kterým ještě nebylo 15 let - to znamená, že pod 15 let ani zkoušení masturbace na někom jiném není zákonem dovoleno. Ptáš se, jestli je taková věc normální - u lidí nad 15 let záleží na tom, jestli něco takového chtějí dělat oba dva. Normální není dělat druhému něco, co si ten druhý člověk nepřeje.

  Zdraví
  Modrá linka

  Milování

  Ahoj Alíku mám takovej problém . Hodně myslím na sex a masturbuji nevím co mám dělat a chci na to přestat myslet . Představuji si jak to s někým
  Dělám . Poradil bys mi co mám dělat ?

  holka 12 let, 12. dubna

  Ahoj,

  hodně myslíš na sex a není Ti to úplně příjemné, také masturbuješ a ráda bys toho zanechala. To půjde jenom tak, že svou energii a své myšlenky upřeš k něčemu jinému. Mohlo by to být něco, co Tě hodně zajímá a baví. Malovat, číst, chodit běhat, jezdit na kole, neznám Tě, je na Tobě, aby sis aktivity vybrala sama, můžeš to probrat i s rodiči, jak nejlépe naplnit svůj čas. Své jednání máme ve svých rukou, na nás záleží, na co myslíme a co děláme. Myšlenky na sex není dobré potlačovat, ale spíš si jich nevšímat, jak přišly, tak i odejdou, jako oblaka, jen je nechat být a nesoustředit se na ně. Nedávat jim svoji energii.

  V dospívání jsou sexuální představy i masturbace, která slouží k poznání vlastního těla běžné, ovšem čeho je moc, toho je příliš. Není dobré, pokud takové aktivity zaberou hodně času nebo dokonce brání v normálním fungování.

  Pokud bys to nezvládala sama, pak by ses moha obrátit na odborníka, třeba školního psychologa.

  Příjemné a pohodové jaro přejeme z Modré linky.

  Milování

  Ahoj nebo spíš dobrý den mám tak divný dotaz no prostě když bych šla ke ginekologovy tak by mě zajímalo jestli pozná že si to dělám samam je to trochu divné ale jsem pana tak nikam nestrkam prsty jen si "šaham" (nevím jak to napsat )na klitoris tak by mě zajímalo jestli to ginekolog pozná omlouvám se za divnou otázku a předem díky za odpověď

  holka, 14 let, 2. dubna

  Ahoj z Modré linky,

  tentokrát se nás ptáš, jestli gynekolog pozná, že masturbuješ tak, že si saháš na klitoris. Pokud není porušená panenská blána, není tahle aktivita na těle viditelná a poznatelná.

  Přejeme Ti hezké dny,
  Modrá linka

  Milování

  Ahoj nebo dobrý den mám další divný dotaz co mám dělat když se bojím sexu mám kluka mám ho ráda a on asi mě nikdy mě k tomu nenutil ale i tak si myslím že k tomu dojde nám strach že bude chtít dělat třeba anál nebo něco takového ?? děkuju předem za odpověď a byla bych ráda za odpověď na první dotaz

  holka, 14 let, 4. dubna


  Ahoj,

  chápu, že teď hodně přemýšlíš nad tím, jak to mezi vámi s Tvým klukem bude ohledně sexu. Věřím, že kolem toho máš obavy. Píšeš, že Tě Tvůj kluk k ničemu nenutil, to je prima. Nikdo nemá právo Tě nutit dělat něco, co nechceš. Musím taky zdůraznit, že sex je u někoho, komu ještě nebylo 15 let, zákonem zakázaný. Pokud je Tvému klukovi 15 a více, byl by za to trestně odpovědný - a hrozil by mu tedy trest. Píšeš, že máš ze sexu strach - to je ve Tvém věku úplně přirozené, jednoduše na to ještě pravděpodobně nejsi připravená (právě proto je sex pod 15 zakázaný). Není kam spěchat. Bojíš se také, jestli po Tobě Tvůj kluk jednou nebude chtít třeba anál anebo jiné praktiky. K tomu bych chtěla napsat, že v sexu nezáleží pouze na tom, co bude chtít dělat Tvůj kluk, ale také, co je přijatelné pro Tebe. Máš právo odmítnout to, co nechceš dělat.

  Zdraví

  Modrá linka

  Milování

  Zdravím všechny a spol. Mám dotaz ohledně milování, zajímalo by mě co se stane když má někdo pohlavní styk pod 15 let co by se vše stalo? Mimochodem jen mě to zajímá

  kluk, 11 let, 8. března

  Ahoj,
  dovolím si zkopírovat paragraf, který se tvého dotazu týká:
  § 187Pohlavní zneužití
  (1) Kdo vykoná soulož s dítětem mladším patnácti let nebo kdo je jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let.
  (2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na dítěti mladším patnácti let svěřeném jeho dozoru, zneužívaje jeho závislosti nebo svého postavení a z něho vyplývající důvěryhodnosti nebo vlivu.
  (3) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  Ahoj Alíku a spol.
  Mám dotaz ohledně milování.
  Může dívka otěhotnět při pohlavním styku, když ještě nemá menstruaci?
  Jen mě to zajímalo, já sama menstruaci mám takže se mě to netýká.

  holka, 11 let, 17. února

  Ahoj,
  pravděpodobnost otěhotnění je v tomto případě velmi nízká. Existuje ale možnost, že by dívka měla sex blízko před svoji první menstruací. Otěhotnět je možné v období kolem ovulace a ovulace je přibližně dva týdny před menstruací. K první ovulaci tedy dojde už před první menstruací. Protože dívka nikdy dopředu neví, kdy první menstruaci dostane, doporučuje se neriskovat s nechráněným pohlavním stykem. Jen pro jistotu také píši, že platí, že sex je povolen v naší republice až od 15 let.

  Přejeme dobré dny.
  Modrá linka

  Milování

  Ahoj,
  tuhle otázku sem píšu, protože vážně nemám tušení, kde jinde se na ni zeptat, a celkem by mě její odpověď zajímala, takže moje otázka zní: Jak je možné, že některé věci člověka vzruší a jiné ne? Spíše jak může mít člověk zafixováno, že např. pohled na lidské genitálie je něco extra, proč tomu tak je?

  Předem děkuji za odpověď.

  holka, 11 let, 14. února

  Ahoj,
  to je pěkná otázka. Člověk má stejně jako jiná zvířata spoustu pudů, které příroda vyšlechtila během milionů let evoluce. Má nutkání jednak přežít, jednak se rozmnožit, aby přežila i genetická informace, ze které vzešel.

  Stejně jako mají živočichové hlad a žízeň proto, aby jejich těla získala hmotu nezbytnou na svoji údržbu, mají od jistého věku i sexuální touhu, která je motivuje k rozmnožování. Pokud nějaký prapraživočich necítil dostatečné nutkání najít si potravu, nedožil se toho, aby měl potomky, kteří by mohli zdědit jeho slabší hlad. V populaci tedy přežily jen geny těch živočichů, kteří mívají hlad tak akorát. Rozmnožovací pud bývá obyvkle komplikovanější a rozmanitější než hlad, ale v principu má stejnou příčinu i stejný výsledek – přinutit nositele genů, aby zařídil, že tyto geny přežijí do další generace. Kdo v tomto úkolu neuspěl, vyřadil své geny z budoucího vývoje, stal se slepou větví v rodokmenu. :-(

  U primátů a později i u lidského druhu se postupně vyvinuly velmi složité společenské vazby a s nimi i rozsáhlá psychologie, která mnohdy zahaluje pudy do důstojnějšího pláště civilizovanějších rituálů (namlouvání, manželství apod.), ale v základu jsou lidi pořád jen zvířata, která reagují na krásně vypadající jídlo sliněním a na předloženou příležitost k sexuálnímu střetnutí velkolepým ohňostrojem příjemných pocitů a samovolných tělesných reakcí. Příležitost samozřejmě nemusí mít jen podobu obnažených genitálií, vzrušující můžou být i jiné části fyzického těla v kombinaci se spoustou duševních podnětů (třeba s pocity bezpečí, moci, vzájemné oddanosti a lásky). :-3

  Stejně jako umělá sladidla dovedou uspokojit chuť na cukr, i rozmnožovací instinkty se nechají snadno ošálit třeba obrázkem nebo bujnou fantazií. Důmyslné triky na oklamání smyslů jsou však příliš nové na to, aby ovlivnily zaběhnuté biologické pochody (žádná odnož lidí kvůli nim nevymírá). Evoluce je pomalý proces, lidská těla fungují pořád přibližně stejně jako před desítkami tisíc let... a pralidem v jeskyních nefungovala wifi. :-D

  Alík

  Milování

  Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Sexuální styk je povolen od patnácti let, to vím. Ale co když je kluk a holka vedle sebe, nedotýkají se, a každý sám masturbují. Je to legální? I když se třeba nedívají. Díky za odpověď!

  Kluk 12 let, 1. února

  Ahoj,

  jak správně píšeš, sex je ze zákona zakázán do 15 let - netýká se to pouze pohlavního styku, ale sexuálního kontaktu obecně, včetně vzájemného dotýkání se na intimních partiích. Příklad, který uvádíš, se pohybuje na hraně, nedokážu proto se stoprocentní jistotou určit, jak by bylo z hlediska práva v tomto případě rozhodnuto. Když holka a kluk leží vedle sebe a masturbují, přestože se nedotýkají ani se nedívají, jedná se o sexuální chování, které má ke vzájemnému dotýkání a pohlavnímu styku velmi blízko. Proto bych se spíše přikláněla k tomu, že by chování, které popisuješ, mohlo být vyhodnoceno jako sexuální kontakt - který do 15 není legální.

  Zdraví

  Modrá linka

  Milování

  Ahoj aliku a spol.
  Mám dotaz ohledně mé masturbace. Jestli výdrž při masturbaci bude stejná či menší či delší i při sexu. Vím že odpověď bude asi těžká a proto děkuji za odpověď.

  kluk, 14 let, 26. ledna

  Ahoj,
  taková odpověď není těžká, ale bohužel nemožná. Protože ani výdrž u sexu není ve všech případech stejná (stejně jako u masturbace). Záleží na mnoha faktorech. Například na tom, jak je pro daného člověka konkrétní situace vzrušující, jak dlouho předtím sexuálně abstinoval, zda je momentálně unavený, jestli je zdravý, nebo aktuálně bojuje s nějakým onemocněním a spoustě dalších. Takže odpověď na tvou otázku by správně měla znít: výdrž u masturbace i sexu je velmi proměnlivá v obou případech.
  Měj se hezky!
  Bára